PITTIG VAN NELLE IVOROL: De Tandpasta van standing De betekenis van de naam Schouwen-Duiveland en de plaatsnamen De komst van de Oost-Europese Vluchtelingenkinderen Gemeente Ouwerkerk neemt contacten op over beplanting begraafplaats HALF ZWARE SHAG Vermaarde tuinen, vochtige biet, de „Enkhuizer", bon-vivants en „Scaldis-'t Oeverland" Korte berichten Ingezonden mededeling uit het Binnenland 's-GRAVENHAGE. Naar thans blijkt is Maandag de zevenjarige D. G. van der L. in de Z.O.-Buiten- singel te 's-Gravenhage van een plezierbootje gevallen en verdron ken. Niemand van de opvarenden van het bootje heeft gemerkt dat de knaap over boord is gevallen, maar hij werd op een ogenblik ver mist. De politie heeft een uur lang gedregd en toen het stoffelijk over schot gevonden. VLAARDINGEN. De 11-jarige A. Neervoort uit Naarden, die in Vlaardingen logeerde, is Maandag middag bij het zwemmen in het open bad van het B.P.M.-sportpark „De vijf Sluizen", verdronken. Schouwen en Zierikzee verklaarbaar, Duiveland niet een zekere mate van mogelijke juistheid. De naam Zeeland Zeeland. Deze naam wordt alge- (Van een bijzondere medewerker) strijd gevoerd, want natuurlijk lo- a}ts betekenend: „What's in a name?" vroeg de En gelse dichter Shakespeare. Een roos of juiste drieling of nog pen de opvattingen nogal eens uit- ..land van de zee". Zeer waar een. Ook de namen van het twee schijnlijk echter is Zeeland geen exacter „zee"-land maar Zei-land, dat is OLDEBROEK. De 45-jarige tuin- ',ut ,.vpn heerliik ook al zou ze vierling-eiland Schouwen-Duive- Zoutland. Dit zou terugwijzen naar man G. J. Ponstein uit Oldebroek, land en de namen van plaatsen de tijd dat Zierikzee 113k werd door die dezer dagen door een zonne- een andere naam dragen. „Nomen daarop hebben hun eigen beteke- bet „darnnck"-delven. Zeeland was steek werd getroffen, is jl. Maan- est omen" zeiden de oude Latünen. nis en historie. Naam en historie trouwens vroeger ook geen typisch dagmiddag in het Sophia Zieken- De naam is een voorteken. Of ook zijn ook in dit opzicht vaak van >>zee "land. Het was slechts drassig huis te Zwolle mede aan de gevol- Noraen est omen", dat is: naam verrassende en leerzame aard. en ziltig deltagebied van Maas en sen daarvan overleden „nomen esi omen Schouwen, vroeger een eiland op Schelde. Zo is er zeer veel voor de s. rvu, on en tcken (welen) a"°r'k'ren mi:t zichzelf, bewesten Zierikzee en verklaring „Zef-land - Zeeland, ma 7Ï -P «r¥ ïfü-t elkaar. In al deze uitdrukkingen is Brouwershaven, noemden middel- Zierikzee. Over de naam Zierik- wÏÏtkoSk teltoï 'waarheid, juistheid en ook onwaar- eeuwse schrijvers Pagus Scaldis of zee is zowel wat betreft schrijf- oord aan de Westkousdijk te Kot- ctpmmon Scaldia. Later vindt m ende naam wuze als betekenis veel gehaspeld erdam is Maandagmorgen de eerste held dooreen gemengd. Stemmen hreven als Scouden 0f Scalden. en geharreward, 't Werd geschre- van een serie van 32 kustmijnen- b.v, naam en wezen steeds met el- Nog weer Iater als Schouwe en ven: Sirxe, Sierxe, Sierkse, Zir- vegers voor de Koninklijke Marine kaar overeen? Wij weten wel beter, tenslotte blijft het Schouwen. rickse, Zierickse en in later tijden opgeleverd en Ms Hr. Ms. mijnen- ZoKenoemde „bijnamen" doen dit De naam Duiveland heeft noch Sieriksee of Zieriksee en thans al- veger „Dokkum m dienst gesteld. jnt,,Ssen voor de met ..duiven" noch met „duivel" gemeen Zierikzee. De naam bestaat 's-GRAVENHAGE. Van bevoeg- meestal weL Wat v iets te maken. Wat echter duive- uit twee delen: „Zierik" en „zee", de zijde deelt men mede, dat het bjjnaam-dragers niet steeds een ge- jand een bepaald soort grond Betekenis dus: „zee van Zierik". Zo justitiële onderzoek inzake de sta- noegen is. o.i.d. - is onbekend. Evenmin als z°u men teninste kunnen denken, kingen van gemeente-arbeiders te men weet wat „duive" betekent in Deze gedachtengang echter is fou- Amsterdara is beëindigd. Het Open- Namen hebben een betekenis, of- de samenstelling Duivendijke of tief. Het lijkt wel zo, maar Zierik- baar Ministerie aldaar heeft de re- schoon wij die niet altijd (meer) Duivendrecht. Of de naam oor- zee heeft in feite (althans wat de sultaten van het onderzoek ter ken- kennen. Ze lijken dan voor ons ge- spronkelijk „Duveland" (Zeeuwse naam betreft) met zee niets te ma- nis gebracht van de minister van VOel zinledig en verliezen daardoor uitspraak van Duiveland) is ge- *en, evenmin als b.v. Eikerzee. Bij justitie, zulks mede met het oog aan waarde en aantrekkelijkheid, weest, valt niet met zekerheid te de stichting lag Zierikzee aan de op de beslissingen omtrent het De betekenis te kennen van namen zeggen. Hier zijn enkele hypothe- Gouwe. Naar het Noorden had de eventueel instellen van strafvervol- dje wij dagelijks tegenkomen, is sen: 't zou kunnen zijn dat de ori- Gouwe ^via het „Sunnemaire" en ging. De bestudering van die resul- nuttig en geeft ook veel voldoe- ginele naam „Doèveland" is ge- „Maaye verbinding met de Greve- taten heeft inmiddels tot de con- ning. Er zijn vele mensen - waar- weest, beduidend ,,'t land van de lrngen. Van „zee was bij Zierikzee clusie geleid, dat termen aanwezig onder geleerden - die zich bezig hoeven" (Zeeuws samengetrokken niets te ontdekken, maar wel van zijn om van vervolging af te zien. houden met het puzzelen naar de tot „Doeveland" of bv. ,,'t Oever- een inham of kreek van de Gouwe 's-GRAVENHAGE Het ligt in 't herkomst en betekenis van namen, land" - Zeeuws ingekort tot „Toe- m het land van Schouwen. Een voornemen ran HKH Prtafes Be- Dit alles geldt voor persoonsnamen velant" (kustland dus). Duiven- dergelijke kreek noemde men een Zu oTs September de Tewater- maar ook voor de namen van lan- dijke zou dan betekenen op deze „Ee'\ een water De eigenaar van fattoa van de ontoZMbortfaeer den, streken, eilanden, plaatsen wijze verklaard, „Oeverdnke" of de „Ee bij Zierikzee moet een man Limbura in aanbouw bb de Kon enz Over de juiste „bediedenisse" „Kustdijke". Dit alles blijven eeh- geweest zijn met een mooie Frte- &£5!&S>I£!£2& van bepaalde namen is al heel wat ter veronderstellingen, zij het met se naam^Zienk ofJhenck heette singen, te verrichten. Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal, in zijn functie van inspecteur-generaal der Allen, die zich hebben opgegeven om een vluchtelingetje ge durende zes weken in hun gezin op te nemen, dankt de Werkgroep zeer hartelijk daarvoor. Het aantal opgaven is echter véél groter dan het aantal kinderen dat naar ons eiland komt. Daardoor is het noodzakelijk, dat verschillende gezinnen, die zich hebben op gegeven, geen kind krijgen. Dezer dagen ontvingen we bovendien het bericht dat er geen 80 kinderen komen maar slechts 62. Het blijkt namelijk in Duits land niet mogelijk alles tijdig te regelen. Nog deze week ontvangt ieder, die zich heeft opgegeven, defini tief bericht of een vluchtelingenkind bjj hen wordt ondergebracht of niet. Bij de verdeling is uitgegaan van de gedachte, dat het voor de kinderen zelf goed is, wanneer ze zo veel mogelijk in groepen in enkele plaatsen worden ondergebracht. Er komen dus geen kin deren naar plaatsen waar slechts een gering aantal opgaven is binnengekomen, behoudens een enkele uitzondering. Zeker is thans dat de kinderen in de avond van 2 Augustus aan komen. De pleegouders krijgen vóór die tijd de nodige mede delingen toegezonden en worden dringend verzocht deze nauw keurig te lezen. Intussen spreekt de Werkgroep haar dankbaarheid uit voor de medewerking, die zij bij het uitvoeren van deze actie van alle zijden heeft ondervonden; ook aan hen die door giften in geld en reisbonnen de komst van deze kinderen hebben mogelijk gemaakt. SCHOUWEN HELPT BOUWEN: Deze keer aan een klein stukje geluk in het leven van kinderen, die weinig geluk kennen en nog minder begrijpen wat de „grote.mensen" doen. Bouwt U mee? Nog altijd zijn bijdragen op giro 254 8 t.n.v. Werkgroep Vluchte lingenhulp Schouwen-Duiveland te Dreischor zeer welkom. Tenslotte voor hen, die door dit bericht worden teleurgesteld, omdat ze niet de gelegenheid krijgen één van deze kinderen te verzorgen: Het is ook voor de Werkgroep een teleurstelling, dat heel wat kinderen in de Duitse kampen moeten achterblijven, ter wijl op ons Schouwen-Duiveland ruimte voor ze was. Werkgroep Vluchtelingenactie Schouwen-Duiveland te Dreischor - Telefoon 91 Voorz. Dr J. SPERNA WEILAND, Brouwershaven. Seer. C. A. HENRION VERPOORTEN, Dreischor. NIEUWERKERK Koninklijke Marine, begeleiden. zijn dochter Bus reed in op twee bromfietsers Spoed wordt betracht met het herdenkingsmonument Op" de gehouden vergadering van van de heer P. Hack tot aankoop Dinsdag zijn te Wilp, gemeente de gemeenteraad is besloten een van zijn krotwoning voor f 1560,-. Voorst, bij een aanrijding twee va- subsidie beschikbaar te stellen voor Besloten wordt verder het bestek cantiegangers om het leven geko- het Humanistisch Thuisfront van ambtswoning burgemeester over men. De 52-jarige van de Beukei f 10,-. Afwijzend wordt beschikt eenkomstig de wensen van G.S. te en de 24-jarige Homburg, beiden op subsidie-aanvragen van de Cen- wijzigen en de raad kan zich ver uit Rijswijk (Z.-H.) kwamen ieder trale van Katholiek Militaire Te- enigen met de 4e wijziging yande P ï- inrcmfW-s bij hei kruispunt huizen en de Bond tegen het vloe- begroting 1953 overeenkomstigjiet van de Rijksstraatweg en de Molen- ken. Het laatste voorstel wordt met concept. J. allee en passeerden daar een ver- 4 tegen 3 stemmen verworpen, na- Er zal een wijziging van aenuis- keerszuil aan de verkeerde kant, dat de heer van Klinken zijn ver- nummering plaats vinden, iedere links door de bocht, juist toen daar wondering heeft uitgesproken over weg begint met no. 1; de ring wordt een autobus van de maatschappij de tegen het voorstel geopperde be- doorgenummerd. Salland passeerde. De beide man- zwaren. heer van Klinken zou gaarne nen kwamen onder de bus terecht Voorts is er geen bezwaar tegen straatnaamborden zien verschijnen, en werden gedood. De buschauf- het voorstel van G.S. tot verho- De voorzitter deelt mede, dat feur treft geen schuld. ging van de jaarwedden van de contact zal worden opgenomen met secretarissen, ontvangers en amb- Enschede en de Wereldbond van - Een crediet van vier ton heeft tenaren van de burgerlijke stand. Oorlogsveteraneri voor beplanting het dagelijks bestuur van de polder °P haar verzoek wordt eervol ont- der begraafplaats. Walcheren aan de algemene verga- slag verleend met dankzegging voor Vrachtrijdersbedrijf J. Folmer vierde vijftig-jarig jubileum Bedrijfje grceide uit tot moderne expeditie-onderneming Zaterdag j.l. was het 50 jaren ge- bedient reeds vele jaren, tot ge- als "thans geschreven "betekent dus leden dat wijlen de heer Joost Fol- noegen zijn klanten. Het be- Zierikzee: „water (zee) van Zierik mer van de heer C. P. Berman het drijf is uitgegroeid tot een expedi- (genitief - verbinding) doch vroe- vrachtrijdersbedrijf overnam. Daar- tie-onderneming die er zijn mag. ger juister geschreven met „s" voor werd het vrachtrijdersbedrijf De tegenwoordige eigenaar heb- (Zieriksee). Maar de naam blijft een waargenomen door de heer Paulus ben wij nog gekend met de vracht- mooie en welluidende met een van Dongen. De tegenwoordige wagen, voortgetrokken door het zoete alliteratieve klank. eigenaar, de heer Johannes Folmer paard „Zus". Nu is alles gemoderniseerd en worden de orders per vrachtauto hij, dat betekent „zeerijk" - „Sea- ricke". De naam Sierik komt nog voor overal waar Friezen wonen (ook b.v. de naam Sierksema). Zo- Ingezonden mededeling De toren In antwoord op een vraag van dhr. J. L. Kuijper wordt medege- dering gevraagd voor het oprui- de langdurige diensten, aan mej. men van de bunkers in de duinen A- Poulusse, als onderwijzeres ten Noorden van Oostkapelle. Het aan de O.L. school. d de deflnitleve tekening vrijkomende puin zal worden ge- Met 1 stem tegen (de heer A. t ne niet ter -fafei js bruikt voor de aanleg van toe- Hage), wordt wijziging aangebracht g?£0£eentoren n°g met ter 6 gangswegen naar het strand, welke in de verordening reinigingsrechten VoQr functie van 0nderwij- wegen uitstekend kunnen dienst De vergadering gaat accoord met js maal em ge_ doen bij de aanvoer van materiaal een geldlening ad f 200.000, aan te heden 1 solli- voor de kustverdediging van dit gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Plaa;f' frtot op neaen deel van Walcheren. Het Rijk zal Gemeenten. Voorts wordt met 3 heer j 'L Kuijper zegt dat ongeveer f 335.000,- van de vier maanden verlengd de kasgeldlening Vianer» de onril keermuur en be ton terugbetalen. ad f 400.000,-. Accoord wordt ge- Te Liverpool is Noiman Wil- gaan met het ingediende verzoek Klinken betreurt dé ontvangst van ham Green, een 25-jange mole- vergoeding reiskosten ex art 13 motorclub op Zondag. De burge. naarsknecht, door de strop ter dood L.O.-wet door de heer C. M. Zorge meester kan t„ezeggen, dat dit gebracht wegens moord op een 10- en met het voorstel wijziging jaar- meer zal gebeuren Weth jarige j'ongen Bij zijn proces be- wedde verordening ambtenaar ter Kuij zegt dat er vrjjheid van kende hij reeds eerder een knaap secretarie. onvattine moet bliiven Er is geen vermoord te hebben. Ingewilligd wordt het verzoek ^eTeSteS mi ggï schaad. De heer Smits betwijfelt de deug delijkheid van de bouw der nieu we woningen; de regen slaat onder de ramen en niet in de goten. Weth. Kuijper antwoordt, dat er pannen met overslag zullen komen. De heer Smits vindt verder, dat de namen op de kruisen van de ramp- thuis bezorgd. Dat de heer Folmer serieus zijn boodschappen doet en bij de winkeliers goed staat aange schreven kwam op deze dag wel bijzonder tot uiting. Ruim een veer tigtal mooie bloemstukken werd in. de loop van de dag bij hem thuis bezorgd, de felicitaties en tele grammen liepen in het meervoudige Ter gelegenheid van deze heuglijke dag hadden de schoolkinderen een tractatie van hem ontvangen. Deze dag was tevens de dag waarop de jubilaris met zijn gezin zijn nieuwe woning annex een ruime garage betrok, na een eva cuatietijd van ruim twee jaren, doorgebracht te 's-Gravendeel en ook te Zonnemaire. Ongetwijfeld zal de heer Folmer met zijn opge ruimd karakter er in slagen het be drijf tot nog grotere bloei te bren gen. De Russische bladen Prawda en Izvestia hebben Dinsdag meer dan twee kolom gewijd aan een volledige tekst van het verslag, dat president Eisenhower Maandag voor radio en televisie over de Ge- neefse conferentie heeft uitgebracht Er werd geen commentaar bij ge geven. Radio Moskou was al eer der met een volledige tekst geko men. Ook bejaarden van Brouwershaven maakten tocht over het eiland Veel belangstelling voor allerlei vernieuwingen speld. En of Eilandman helemaal niet aan de-bietjes en de fruitteelt denkt? Nou en of, maar als het nu toch zonnig is, mag men toch van de nood wel een deugd maken? Of niet soms? Maar intussen, wat zou- Voor „prachtige bloementuinen" parade van gebruinde mannen en den we veel van onze stroefheid, .op Schouwen-Duiveland moet jè geblvothalsde vrouwen, die aan een onze houterigheid en onze onwel- Dinsdagmorgen vertrokken twee nieuwe ringdijk bij de Schelphoek slachtoffers niet duidelijk zijn. Dit natuurlijk in de Westhoek zijn, ijsje zuigen en straks allemaal we- levendheid (want zo zijn we soms grote nieuwe bussen van de R.T.M. benevens de grote sluitcaisson te 2al worden veranderd. waar de natuur nu staat te pron- gen inslaan, die leiden naar zee en ook weer wel) verliezen, als daar met 82 ouden van dagen uit Brou- bezichtigen. Vandaar toog men naar Er zal aan de betrokken beeld- ken in overdadige zomerpracht. strand. Wie dat allemaal zo ziet, altijd een stralende zomerzon was. wershaven om een rondrit over het Hötel Haamstede, waar aan de houwer worden gevraagd, spoed te Maar sinds kort moet men daar- krijgt iets van jalousie in de ogen, We deden het allemaal een beetje eiland te maken. Via Zonnemaire Brouwse bejaarden door de direc- betrachten met het plaatsen van voor ook te Ellemeet zijnhet ber minder hard aan. We zouden stijl en de polder Dreischor ging de tie van de R.T.M. een kopje thee het monument. scheidenste, eerlijkste en ingeto- volle bon-vivants worden, waar tocht naar de voormalige haven gratis werd aangeboden, een zeer genste dorp van Schouwen-Duive- GESPREKKEN geen dominee critiek op zou kun- Beldert, welke in ogenschouw ge- bijzondere geste, welke zeer werd monu cni land. Daar in dat dorp heeft eens VAN nen hebben. We zouden niet zo'n nomen werd. Vervolgens ging men gewaardeerd. Het volgende bezoek De heer Raamsdonk vraagt o£ de het zeewier als met onzichtbare EILANDMAN naargeestig lange tijd van het via Schuddebeurs naar Kerkwerve gold Westen-Schouwen, waar even- raming van de nieuwe schoolban- groene kleverige vingers zich vast- jaar meer in huis zitten, maar pa- waar in café Neele de koffie werd wel niet werd gestopt. Daarna ken en meubelen nog niet bekend gehecht aan de huizen of wat raderen over de wegen en boule- gebruikt. De oudjes bezochten in bracht men een bezoek aan de is. Medegedeeld wordt dat de ban- er van over was en aan de mos- het grootste euvel van dit mensen- vards (want die zouden er zijn) van Kerkwerve de Ned. Herv. kerk, die Vuurtoren en omstreken. In hotel ken komen op f 75 per stuk, ver- seloverwoekerde bomen. Ellemeet geslacht en daarom zwaait Eiland- Schouwen-Duiveland. Elke muur na de ramp geheel opgeknapt Is. „Vliegveld Haamstede" gebruikte der is nog niets bekend. De heer was toen ook het domein van de man toch met dat gulle gebaar van zou overwoekerd zijn met druiven- De koster aldaar was zo vriendelijk het gezelschap een warme maal- Raamsdonk vraagt verder, wanneer krabben, die schuinmarcheerders „kijk eens hoe wij het je gunnen" wingerds en we zouden elkaar toe- het gezelschap rond te leiden en de tijd. Omstreeks acht uur arriveer- de herbestrating wordt uitgevoerd, van het lage land kort na het naar de roodgebrande vacantie- klinken met cider van eigen bodem nodige toelichting te geven. Veel den de bussen weer te Brouwers- Dit is hoe later hoe beter. droogvallen. In dat dorp nu bestaat gangers. En hoe zal het straks dan op elk uur van de dag. Alsals, indruk maakte de nieuwbouw al- haven, waar „Apollo" stond opge- De heer Raamsdonk wenst enke- het wonder van de bloementuinen, gaan? maar „avec les si's on met Paris daar, voornamelijk de Vloedstraat, steld, om de oudjes feestelijk in te le nadere mededelingen omtrent groter dan de vermaarde „hangen- Zo'n vraag is toch billijk, zou dans une bouteille", zegt de Frans- Van Kerkwerve werd gereden halen. Op de tonen van de mars- het sportveld. Weth. v. d. Stolpe de tuinen" in de oudheid. Bij een Eilandman menen. Tot nu toe heeft man, wat letterlijk betekent: „met naar Ouwerkerk, waar eveneens de muziek werd door de ouden van zegt, dat inzaaien van het tijdelijk tweetal famlies klimmen daar de hij altijd als een vochtige suiker- „alsen" kan men Parijs wel in een diverse bouwwerken werden beke- dagen lustig gedanst. sportveld het beste is in Augustus, rozen tegen de ziltige muren. Als biet in de bodem van Schouwen- fles steken" en wij zeggen dan ge- ken, om dan langs Nieuwerkerk Wethouder J. Dekker, die de reis De voorzitter zegt, dat het sportveld het mogelijk was Eilandman daar Duiveland gezeten, dampend als woon doodnuchter: „as is verbran- en Oosterland op Zijpe te belanden, als begeleider had meegemaakt, binnen de grenzen van het uitbrei- een zonnige vacantie te garande-. een paard als het eens twee minu- de turf". Zo vraagt een mens zich Hier ging de belangstelling bijzon- sprak woorden van dank voor het dingsplan moet vallen. Weth. Kuij- ren, ging hij gewoonweg een paar ten droog was. Het samen met de wel af, of hij straks de sintels van der uit naar de aankomst en af- welslagen van deze reis. In het bij- per: „Indien mogelijk moeten wij weken naar Ellemeet. Hij zou de „bouwvakkers" was jaren'ntradl- een al uitgebrande zomer in de han- vaart van de veerboot „Krammer", zonder dankte hij de ingezetenen zo spoedig mogelijk een tijdelijk melkboer en alle andere uitvlie- tie, maar onze arme bouwlieden den zal houden of zich nog wat kan In Bruinisse werd in café Nieu- van Brouwershaven, die het ook dit sportterrein inrichten". gers, gewoon in Tirol laten rond- spoelden ook altijd van de weg weg. warmen aan het vuur van het zoe- wersteeg van een voortreffelijke jaar weer mogelijk hebben gemaakt Op een vraag van de heer Hage dolen, maar zelf naar Ellemeet Nu de traditie verbroken is, is het te getij, dat we ons nog herinnc- koffiemaaltijd genoten. om deze mensen een onvergetelijke bevestigt de voorzitter, dat zo gaan, om daar te genieten van de getij voor de bouwlieden gekeerd, ren als een droom, wanneer de ne- dag te bezorgen. Ook was spr. zeer spoedig mogelijk volkstuintjes zul- rust en de bloemen in de wonder- Ze treffen het (gelukkig) goed, want veis van de herfst zich al spreiden Naar de Westhoek erkentelijk voor de service van de len worden uitgegeven. tuinen. Nu is het woord vacantie een zo'n zonnig weekje maakt heel over het kaalste, vlakste en boom- R.T.M.', voor het prettig rijden met Medegedeeld wordt tenslotte, dat dan toch gevallen en dan vraagt wat goed. Eilandman wacht de toe- armste eiland van de hele wereld. Na versterking van de inwendige de chauffeurs en last but not least de onvolledige gezinswoningen niet Eilandman maar gelijk hoe je je ge- komst nu maar rustig af, al heeft „Scaldis - 't Oeverland", om het mens ging het rechtstreeks via Zie- voor de muziekvereniging „Apollo" mogen gebouwd worden binnen 50 voelt in de stralende weken voordat hij reeds twee weken de „Enkhui- eens heel heel ouderwets te zeggen. rikzee naar de Westhoek. Bij de die zo bereid was weer haar volle m. van de begraafplaats; hiervoor eigen vacantie moet beginnen. Er is zer" op zak, waarin ook voor Plompetoren werd gestopt om de medewerking te verlenen. is echter ontheffing te verkrijgen, onder zijn raam een onafgebroken Augustus warm weer wordt voor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2