Raad van Dreischor besluit tot verbouw en uitbreiding van 0. L. School met melk meer mans 1WITSAUNE In Holland staat een huis Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 16 JULI 1955 - No. 17777 Ingezonden mededeling Sportterrein geprojecteerd achter het postkantoor Burgemeester en wethouders leg gen een plan over tot herstel, res tauratie en verbouwing van het openbaar lagere schoolgebouw, op- De gemeenteraad kwam Woens- dening op de heffing van leges ter gemaakt door de architect M. J. J, dagavond j.l. in voltallige openbare secretarie, o.a. in verband met de van Beveren te Middelburg. Uit dit vergadering bijeen onder voorzit- invoering van nieuwe modellen pian blykt dat de school zal be- terschap van burgemeester A. H. jachtakten Voor het aanvragen van u„ „,kalwl aisraede een Vermeulen. een buitenlands paspoort wordt be- Bij de ingekomen stukken is een rekend f 2,voor een bewijs van gymnastieklokaal ter grootte van schrijven van Ged. Staten van Zee- Nederlanderschap f 2,50, alsmede 19 X 7 meter en gelegen aan de land waarbij wordt medegedeeld voor de aanvrage van dit stuk f 0,50. achterzijde, dat het basisbedrag per inwoner De raad besluit voorts tot wijzi- vanaf l Januari 1955 als algemene ging van de. verordening inzake het De ingang van de school blijft ge- uitkering uit het Gemeentefonds aantal en de bezoldiging van de handhaafd op de bestaande plaats wordt berekend op f 55,— per in- ambtenaren ter secretarie en de waarbij aan de linkerzijde tweelo- woner. De gemeenterekening over verordening inzake de bezoldiging kalen en aan de rechterzijde één lo- 1955 is door Ged. Staten vastgesteld, en de instructie van de werklieden kaal is geprojecteerd. Voorts is in Een verzoek van de Werkgroep in dienst der gemeente. het plan opgenomen een spreekka- Zierikzee van de Zeeuwse Volks- Besloten wordt aan de heer J. mer voor het hoofd der school. Het universiteit om een subsidie van Cats te Nieuwerkerk te verkopen gebouw zal geheel van centrale ver- f 0,02 per inwoner voor het bezoe- een perceel grond op de haven, verwarming worden voorzien. Het ken van toneeluitvoeringen door de groot plm. 480 m-, voor de prijs uitwendige van het gebouw zal ge- leerlingen der O.L. school, wordt van f 1.200,—. Op het havenplateau heel worden gewijzigd. De kosten afgewezen. Voorts wordt afgewe- zal door betrokkene een koelhuis WOrden geraamd op f 118.000, zen een verzoek om subsidie van voor aardappelen worden gebouwd. Na enige discussie wordt z.h.s. tot de Centrale van Katholieke Mili- Deze grond wordt tevens onttrok- bovenstaande besloten, taire tehuizen. ken aan de bestemming van open- Door de verbouwing van dit bare grond. schoolgebouw komt het lokaal voor Heffingsverordening De voorzitter deelt mede dat het de kleuterschool te vervallen, zo- straatbelasting bij de uitvoering van de riolerings- dat tot nieuwbouw van een open- M.a.s. wordt besloten in te voeren en bestratingswerken is gebleken bare kleuterschool dient te worden een heffingsverordening van een dat verlenging riolering Oude overgegaan. straatbelasting in deze gemeente, Stoofweg en riolering Dreef je en Voor de aankoop van leermidde- ingaande 1 Januari 1955. Deze ver- Welleweg enz. noodzakelijk is ge- jen Voor de openbare lagere school ordening houdt o.m. in: In deze ge- bleken. De kosten hiervan worden wordt een crediet verleend van meente wordt onder de naam van begroot op plm. t 25.000,— Hiertoe f 4.0OO,— straatbelasting een belasting ge- wordt z.h.s. door de raad besloten. De raad besluit voorts tot herzie- heven: a. wegens gebouwde eigen- nIm,w* hramlsnuit ning van 'l uitbreidingsplan, waar dommen en daarbij behorende er- wieuwe Dranaspuu bij een sportterrein is geprojecteerd ven, die belenden aan of in de on- Burgemeester en wethouders achter het postkantoor, middellijke nabijheid gelegen zijn stellen de raad voor over te gaan van openbare land- of waterwegen tot de aanschaffing van een nieuwe Rondvraag in de gemeente; b. wegens onge- brandspuit omdat de spuit die bouwde eigendommen, die aan deze thans in gebruik is, geheel is ver- In de rondvraag vraagt de heer wegen belenden of op deze wegen sleten. Een en ander blijkt uit een v. d. Doe inlichtingen over het her uitgang hebben. rapport van de Brandweerinspectie stel van de begraafplaats en over Onder landwegen worden uitslui- te Breda. Voorts is het noodzake- de wijze van graven. De heer Vane tend verharde wegen verstaan. Be- lijk de trekker (jeep) te repareren, vraagt inlichtingen over de aanleg lastingplichtig is de eigenaar van De raad besluit voor de aanschaf- van het sportterrein, waarbij hij de gebouwde- en of ongebouwde fing van een nieuwe spuit en repa- mededeelt gaarne te zullen zien dat eigendommen. De belasting be- ratie trekker een bedrag te voteren de inzaai dit jaar nog geschiedt. De draagt jaarlijks 6 van de be- van f 5.200,De nieuwe spuit zal voorzitter deelt mede dat een plan lastbare opbrengst voor de ge- op het bestaande onderstel worden wordt opgemaakt door de Ned. bouwde en 3 °/o van de belastbare gemonteerd. Heide Mij., doch dat de uitvoering opbrengst voor de ongebouwde De raad besluit tot vaststelling wacht op de toewijzing van gron- eigendommen. van de slotwijziging aan de ge- den door de Herverkaveling. meenterekening 1953. Weth. Klaasse verzoekt de ver- Rioolbelasting Een voorstel tot verlening van zakkingen welke zijn ontstaan door Eveneens wordt m.a.s. besloten een uitkering-ineens over het le de rioleringswerkzaamheden in de r,or i Ton,mri 1555 in te voeren een halfjaar 1955 voor het daarvoor in straten, beter aan te vullen, zodat rkwlbelasting. Deze^belaft de ge- aanmerking komende gemeente- het verkeer geen moeilijkheden on- piftpndommen en de daar- personeel, alsmede vaststelling van dervindt. De heer v. d. Linde vraagt bü behorend" erven, d^e belenden de interim-regeling ziektekosten inlichtingen over de rattenbestrij- of in de onmiddellijke nabij- ambtenaren 1955 en de vaststelling ding. De voorzitter deelt mede dat S gelegen z™ van openbare van enige wijzigingen in het Alge- de bestrijding van de ratten aan de land- en waterwegen in de ge- meen Ambtenarenreglement, Ar- haven reeds is uitgevoerd en dat mM,ntp welke ten behoeve van de beidsovereenkomsten-verordening dit jaar zal worden deelgenomen water en vuTvan een en Kindertoelage-verordening gaan aan de_landelijke bestrijding. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN onder de hamer door. Hierna sluiting. WIJ OUDERS Moeder, mag ik voetbalschoenen riolering of afwatering'zijn voor zien, als bijdrage in de ten laste der gemeente komende kosten van aanleg en onderhoud der riolering. De belasting bedraagt jaarlijks f i5,per belast eigendom. Beide bovenstaande heffingsver ordeningen worden ingevoerd i.v.m. de thans in uitvoering zijnde rio- lerings- en bestratingswerken in de „Moeder", zei Jan, „ik wou zo eengespaard of gelijk op de beide gemeente, waarvan de kosten zul- graag nieuwe voetbalschoenen". schoenen. Jan was voor één. Het len bedragen plm. f 300.000,De „Hm", ze moeder, „zijn ze kapot?" hele gezin leefde mee met Jan's opbrengst van beide heffingsveror- „Nee, maar het zijn nog altijd die voetbalschoenen, deningen wordt geraamd op plm. ouwe van 0om Tom en ik zou zo f 10.000,- per jaar. graag nieuwe hebben,k 00b e! Moeder keek haar veertienjarige Goed voorbeeld, doet goed vol- Verordening reinigingsrechten oudste eens aan. „Wat doe jij eigen- gen. Kleine Kareltje wilde ook op- In verband met de toetreding tot lijk met je zakgeld?" wilde zij we- eens gaan sparen. Zijn zakgeld werd de gemeenschappelijke regeling ten. van 10 op 15 cent gebracht en ook „Reinigingsdienst Duiveland" be- jan haalde een schouder op. hij kreeg een spaarpot met een sluit de raad m.a.s. in te voeren een „PfffVerbeeld je!" smaalde hij, kaart eraan. Moeder, die wel be- nieuwe verordening op de heffing „van 75 cent in de week kun je greep, dat kleine jongetjes niet een en invordering van reinigingsrech- geen voetbalschoenen kopen!" half jaar op een resultaat kunnen ten in deze gemeente. Het reini- „ik dacht", meende moeder, „dat wachten, had voorgesteld, dat Ka- gingsrecht bedraagt ten aanzien je iedere week twee kwartjes van reltje zou sparen voor een goudvis van: a. voor het tweemaal per week oma kreeg, als je de vogelkooi in een kommetje, ophalen van huisvuil en keukenaf- schoonmaakt?" Jan liet het hoofd Toen Jan eens een keukenruitje val, verzameld in daartoe door de hangen. brak, moest dat worden vergoed „Reinigingsdienst Duiveland" be- Mmm jawelmompel- uit de spaarpot. Het ruitje kostte schikbaar gestelde vuilnisemmers de bjj 70 cent en vader zou het wel inzet- en gereed gezet langs de openbare „vijf en zeventig en vijftig is al ten. Het bracht Jan bijna een hele weg een half uur voor de komst een gUiden vijf en twintig in de week achteruit. Gelukkig liet oma van de vuilnisauto f 10, voor het week", somde moeder op, „en als hem de vliering opruimen en daar tweemaal per week ophalen van je gej^ beter zou besteden, dan kreeg hij zowaar een gulden voor! huisvuil en keukenafval verzameld had je zeker al één schoen". Toen Kareltje een keer allerver- in bakken of andere voorwerpen „wat heb je nou aan één schoen!" schrikkelijkst stout was, kreeg hij met een maximum-inhoud van 1 hl Sp0tte Jan. twee weken geen zakgeld. „De e ",ooHa on ,,,n- „Dat is de halve vervulling van goudvis zwemt de andere kant op", je wens", zei moeder droogjes. verklaarde moeder somber. Het „Nou ja, als u het zo voorsteltwas voor Kareltje een grote straf. Spelenderwijs leerden deze kin- Moeder's voorstel deren sparen. Kwansuis spaarden „Ik weet wat", bedacht moeder, vader en moeder mee, vader voor „Als jij nu iedere week vijf en ze- een boek en moeder voor een paar ventig cent opzij legt gedurende 30 nieuwe handschoenen. Vaak ge weken beurde het, dat Jan vroeg: „Moe- ,Een jaar heeft toch 52 weken", der, heb je al een hand compleet?" viel Jan haar in de rede. Moeder ging er altijd volkomen „Zeker, maar er zijn ook feest- ernstig op in. „Bijna", kon ze dan dagen en verjaardagen", hielp moe der herinneren. „O ja „Welnu, als je nu gedurende der- Stad en Provincie HAAMSTEDE De Openluchtbazar De openluchtbazar welke heden Zaterdagmiddag en -avond georga niseerd wordt door de Harmonie „Witte van Haemstede" en de Sportvereniging „Burgh", belooft, als het weer enigszins meewerkt, een groot succes te worden. Vele attracties, waaronder verschillende geheel nieuwe, zijn aanwezig. We noemen o.a. de enveloppentent, een nieuw model schiettent naast het oude bekende model, de gebruike lijke spijkerblok, de grabbelton en niet te vergeten het reclamerad met zijn vele en fraaie prijzen, ter wijl het oliebollenkraam zeker wel een der grootste attractie's voor het publiek zal zijn. De bazar zal om 2.30 uur 's mid dags door de burgemeester Jhr. Röell, met een kort woord worden geopend. De harmonie zal des avonds een muzikale wandeling maken teneinde het publiek naar het terrein bij de kerk te brengen. ZONNEMAIRE Christelijke School bezocht 's-Gravenhage De leerlingen van de Chr. school maakten Dinsdag 12 Juli, o.l.v. het onderwijzend personeel en enkele ouders, hun jaarlijks schoolreisje naar de Residentie, 's Morgens om half zeven reed de bus van Garage v. Oeveren voor en stapten allen vol verwachting in. Langs de ge wone route bereikte men de Moer- dijkbrug, waar even gestopt werd om de spieren wat los te maken en tevens de nieuwe spoorbrug te be wonderen en het zeer drukke ver keer gade te slaan. Dordrecht-Rot- terdam-de Maastunnel: een altijd dankbaar object voor klein en groot. Zo bereikte men 's Graven- hage, met als eerste doel Panorama Mesdag. Velen waanden zich wer kelijk aan het strand: het beste be wijs voor de natuurgetrouwe weer gave van het Scheveningse duin en strand. Daarna werd Madurodam bezocht; de verwonderende uitroe pen waren niet van de lucht voor alle leuke dingen die hier verenigd waren en die een kinderhart snel ler doen kloppen. Het eten werd aan de lopende band genuttigd zo dat hier geen tijd .vodr uitgetrok ken behoefde te worden en verder ging het naar de boulevard van Scheveningen. Hoewel aan de bin nenkant de zon scheen verhinderde een dichte mist op het water een vergezicht op de Noordzee. De reis ging verder naar Duinrell, een land goed met een mooie omgeving in de buurt van Wassenaar. Een speel tuin, een kanovijver en de bossen gaven volop gelegenheid aan de kinderen zich te vermaken tot het vertreksein gegeven werd en de te rugreis weer begon. Voldaan be reikte men het punt van uitgang. Het was een mooie, gezellige dag. NOORDGOUWE Waarnemend burgemeesterschap De heer S. Francke, burgemeester der gemeente Kerkwerve is met in gang van 25 Juli 1955 belast met de waarneming van het burgemees tersambt dezer gemeente. Mensen die geleerd hebben te wachten, dat zijn evenwichtige mensen, die niet voetstoots aan elke opwelling gehoor geven, die niet onmiddellijk op gevaar af van een zenuwinstorting elke wens onmid dellijk bevredigd moeten zien, dat zijn mensen, die het ouderwetse voor-wat-hoort-wat nog in practijk weten te brengen en die beseffen, dat waarachtig geluk en bezit niet maar lukraak gegrepen maar lang zaam veroverd en verdiend moeten worden, willen zij blijvend zijn. En dat betekent: een soort men sen waaraan onze ontwrichte maat schappij een schreiende behoefte heeft. Laten wij dat stevig in de gaten houden bij de opvoeding van onze kinderen! Amy Groskamp ten Have. (Nadruk verboden). DREISCHOR Verkeersomlegging In verband met de uitvoering van de riolerings- en bestratingswer ken is het verkeer naar en van deze gemeente omgelegd via de Beldert, Blindeweg langs de molen naar de Ring. De Boogerdweg is als toegangsweg voor het verkeer naar het dorp niet te gebruiken. Tank-auto ging overstag Woensdagmiddag reed een tank auto van B.P. over de Oude Stoof weg alhier. Bij het uitwijken voor een tegenligger kwam de auto te recht in het zandbed van de nieuw uit te voeren weg Dreischor-Zon- nemaire, met het gevolg dat de wielen wegzakten en de auto vrij wel op één zijde kwam te liggen. Na overpompen van de zich in de tank bevindende plm. 5.000 liter benzine, werd de tankauto met be hulp van twee G.M.C.'s op het ver harde wegdek getrokken. Bliksem sloeg in bergplaats Bij het hevig onweer dat Woens dag over deze gemeente woedde werd de bergplaats, behoorende bij de hofstede van C. M. van Staalen, door de bliksem getroffen, waar door een gat in het dak ontstond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De financiering van het bevrijdingsfeest Op de slotvergadering Comité viering bevrijdingsfeest 1955 is re kening en verantwoording gedaan van het feest op 5 Mei jl. Hieruit is gebleken dat aan inkomsten ont vangen werd: verkoop oliebollen f 168,38; collecte voor viering be vrijdingsfeest f 563,52; opbrengst collecte Stichting 40-45 gehouden in de Ned. Herv. kerk f 139,20; op brengst loten t.b.v. de Stichting 40- 45 f 599; ontvangsten wegens inleg- geld voor deelname wedstrijden f 25,50; totaal f 1495,60. De uitga ven bedroegen in totaal f 784,14, zo dat een batig saldo overblijft van f 621,46. Dit bedrag is in zijn ge heel overgedragen aan de Stichting 1940-1945. NIEUWERKERK „Blijvend Contact" maakte zomerstudfetrip De vereniging van oud-leerlin gen der lagere landbouwschool en wintercursussen „Blijvend Contact" heeft met 28 leden haar eerste zo- mertrip (na de ramp) gemaakt. De eerste dag werd een bezoek aan het Centraal Bureau te Rotterdam aan de Rijnhaven gebracht en word een afdeling van dit grote bedrijf be zichtigd ,nl. de voederfabriek en de fabricage van veekoekjes. Interes sant was de werking van verschil lende machines voor dat doel te volgen. Vanaf de hoge silo had men een prachtig panorama van de stad Rotterdam. Hierna werd in de rich ting Amersfoort gereden naar de plaats Hoogland waar het moderne veevoedingsbedrijf „De Schothorst" werd bezocht. Het gemengde be drijf dat 60 ha. groot is en onder leiding van dr. Grashuis staat is de moeite waard om in werking te zien Hier worden proeven genomen op allerlei gebied, o.a. met de kip, varken, koe en schaap. Aan het be drijf is ook een laboratorium ver bonden. Over Hoevelaken via de Veluwe werd koers gezet naar Zwolle waar de nacht werd door gebracht. De volgende morgen ging de tocht naar de Noordoostpolder waar verschillende bedrijven wer den bezocht en vele bekenden wer den ontmoet. De polder bood een schitterende aanblik en opvallend was het dat de voortuintjes van de gebouwen er zo verzorgd uitzagen. Ook werd nog een bezoek aan Giet hoorn gebracht en via Apeldoorn, Arnhem werd de thuisreis vol bracht. De trip werd verzorgd door de firma van Oeveren met een be kwame chauffeur aan het stuur. OOSTERLAND Oponthoud met wegverbetering Door moeilijkheden met de leve rantie van de benodigde slakken, kunnen de werkzaamheden aan de Oud Heilige Weg alhier nog geen doorgang vinden. Een en ander le vert veel moeilijkheden voor het verkeer op, vooral op deze drukke weg. Aan het straatwerk op de St. Joostdijk wordt gestadig gewerkt, zodat begonnen bij de Leugenput men reeds tot het gasthuis gevor derd is. Ingezonden mededeling FEUILLETON 18 f 12,—; c. het weghalen van tuin afval, zoals stronken, takken, bla deren, onkruid enz. zal per uur worden berekend voor één *uur of minder f 5, Verder wordt besloten tot wijzi ging en aanvulling van de Veror- Wervelstorm trok over Zuid-West-Friesland Een zwaar noodweer heeft Don derdagmiddag de Zuidwesthoek van de provincie Friesland geteis- t- weken enike week 75 cent weg- terd. In de omgeving van het dorp 1pcyt hph .p ppn naar nrachtiee antwoorden, „op de pink na". Vader deed er telkens medede ling van, als hij weer tien bladzij den had gespaard. Kareltje vreesde - - legt, dan heb je een paar prachtige dat vader wel jarenlang zou moe st. Nicolaasga, ongeveer tussen het voetbalschoenen in iets meer dan ten sparen voor 200 bladzijden, Sloter - en het Tjeukemeer, werd jaar!" maar Kareltje kon nog niet zo goed zware schade aan bebossing aan- „verrèk!" zei Jan blij, „dat is zo!" rekenen. gericht. En toen zei moeder maar niets van Doordat iedereen meedeed en er Tegen vier uur was een hevig on- lelijke woord. eens in de maand op een avond weer komen opzetten, dat gepaard Jan begon te sparen en m0eder alle spaarpotten werden uitgeteld, ging met regen en hagel, waarbij üverig mee. Soms had ze „toe- wat altijd een reuze feest was, werd stenen vie en vaneencenter.eter ™tvertTover dan het sparen voor de kinderen een doorsnee. In dit onweer ontstond ,osse cent^ die ze kwijt levend begrip. Heidereen bosgebied dat op onge- wou of ze liet Jan een Jong gewend, oud gedaan! honderden ^bome^^oSworteïde kwartje "kreeg. Moeder bewaarde Kinderen, wie thuis is bijgebracht Rovendien werd aan eeShdtêf zulke de spaarpot en er hing een kaart dat men vanzelfsprekend niet tot schade aan deuren en ramen toege- aan, waarop elke inleg met de da- de aankoop van iets nieuws over- hracht dat de bewoners van dit turn werd aangetekend, gaat, voor en aleer men het beno- hótel hun toevlucht elders hebben ..We hebben de veters all" deelde digde bedrag bijeen heeft kinderen moeten zoeken De weg van Joure moeder stralend mee aan tafel na d.e hebben geleerd, dat het ook zijn naar St Nicolaasga en de Lang- de eerste week. Toen waren het de bekoring heeft om door eigen in- weerderweg zijn over een afstand kurkjes van de zolen, toen was het spanning de vervulling van een van enige honderden meters ge- een neus en toen zowaar een hak! wens langzaam te zien groeien, zul- blokkeerd door ontwortelde of af- En toen werd er ijverig overlegd of len opgroeien tot mensen, die ge- gebroken bomen er eerst één schoen compleet bij- leerd hebben te wachten. door B. J. TEN WESEPE „Het is me allemaal bekend. En ik weet ook, dat de gemeente ge leidelijk aan alle huizen in de Prin senstraat onbewoonbaar laat ver klaren". „Nou, als U dat dan precies weet, dan is het toch weggegooid geld?" „Kom, meneer Brugman, ik dacht dat U meer verstand had van die zaken. Als ik dat blok huizen op knap - laten we zeggen, dat me dat alles bij elkaar een kleine twee duizend gulden kost - hoe wil de gemeente het dan versieren om mijn woningen onbewoonbaar te verklaren? Ik zou zeggen, dat een huis werkelijk onbewoonbaar moet zijn, wil men het als zodanig be stempelen". Brugman keek de ander met gro te ogen aan. „Als je me nouer gaat me een licht op. Wacht eens verroest, meneer van Asten, dat hebt U verdraaid goed bekeken. Verdraaid goed, dat moet ik zeg gen. Bent U even een uitgekookte o pardon, dat mag ik natuurlijk niet zeggen". Geert-Jan lachte. „Het hindert niet, meneer Brugman, ik begrijp best, wat U bedoelt". De ander knikte en begon mee te lachen. „Nee maar ,dat had ik er helemaal nog niet achter gezocht. U gooit tweeduizend gulden tegen dat blok, dat U voor een habbe- krats hebt gekocht en huphet is vier keer zoveel waard. Als het netjes opgeknapt is ,dan kan de ge meente het niet meer onbewoon baar verklaren. Want dan zijn het behoorlijke woningen. Dan gaat het de gemeente geld kosten, als ze het blok weg willen hebben. En dan zegt de eigenaar: dokken, heren; ik moet er ook een paar centen aan verdienen. Wel verdraaid, meneer van Asten, wees verstandig en hang het niet aan de grote klok, want anders staan ze morgen of over morgen voor de deuren met bor den: Onbewoonbaar verklaarde woning. Want dat kunnen ze nu nog doen „U hebt het uitstekend begrepen, meneer Brugman, en daarom moe ten we geen tijd verliezen. Als U morgen eens op Uw gemak alles controleert en U maakt een becij fering, dan kan ik morgenavond aankomen, om de uitslag te verne men? Als het me niet tegenvalt, zeg ik: fiat en kunt U, wat mij betreft, overmorgen al beginnen". Brugman klopte Geert-Jan op de schouder en schaterde het uit. „Die mop zullen we hebben, meneer, en op mijn medewerking kunt U re kenen. Ik heb namelijk ook nog een appeltje met de gemeente te schil len. Morgenochtend om acht uur ben ik bij de mensen en morgen avond om zeven uur zal ik U ver tellen wat het kost. En omdat ik het een reuzemop vind, kunt U er alvast van verzekerd zijn, dat het U geen kapitaal zal kosten. De fir ma Brugman zal het nu eens tegen 'een uiterst concurrerende prijs doen". „Mijnheer Brugman, dan kunt U in de toekomst rekenen op alle re paraties. U gaat dus morgen kijken, behalve bij de bewoners van num mer 4: Bolk. Want met die mensen heb ik eerst nog een appeltje te schillen". De volgende avond kreeg Geert- Jan een lange becijfering voor zijn neus: nieuwe voordeuren en gedeel telijk nieuwe raamkozijnen. Ge deeltelijke vloervernieuwing en nieuwe traptreden in beide boven huizen. Verder grondige reparatie van een der plafonds en ook een der schoorstenen moet opgeknapt worden. Een paar nieuwe drempels, een nieuw bovenlicht, een paar scheuren in de muur dichtpleiste- ren en de luiken kunnen er wel af: dat is overbodige luxe. Moeten ze maar overgordijnen nemenBrug man wees op het lijstje en verdui delijkte een en ander. Het totaal bedrag viel Geert-Jan wel een tikje tegen, maar het bleef beneden de duizend gulden. En hij gaf Brug man volmacht om meteen de vol gende morgen te beginnen. ,Ik neem er een mannetje bij, meneer, en dan moet U eens zien, hoe gauw alles in kannen en krui ken is. Wat een mop, als ze dat op het gemeentehuis te weten komen". Die avond liep Geert-Jan nog even bij drie van zijn vier huur ders aan en vertelde, dat de vol gende morgen begonnen zou wor den met de andere herstellingen. Ondertussen keek hij in de vertrek ken eens rond en constateerde, dat de mensen zijn raad opgevolgd had den. Voor zover het mogelijk was, zag alles er nu netter en zindelijker uit. En bij het gezin Zalm hingen zelfs kraakheldere, nieuwe gordij nen voor de uitgezakte ramen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5