Coöperatie DAMESHOEDEN en KAPJES PANDORA co-op koffie Raad van Kerkwerve besluit tot afzonderlijke bouw van twee lagere scholen Belangrijke Prijsverlaging FOKKELMAN - Dam 10 - Zierikzee STOUTEN'S Paarden- en Varkensslagerij Zierikzeesche Nieuwsbode 2mZCt Per Pak Qoedkoper Het Bestuur van. de Polder „DREISCHOR"; Gelet op het Algemeen Regle ment voor de Polders of Wa terschappen in Zeeland; doet te weten: le. dat op Vrijdag 15 Juli 1955, des namiddags half drie uur in Hotel „De Drie Schapen" te Dreischor, een VERGADERING VAN STEMBEVOEGDE INGELANDEN zal worden gehouden; 2e. dat van heden af tot 15 Juli 1955 voor eigenaren van gronden in de Polder ten kantore van de Ont vanger-Griffier ter inzage ligt de rekeninig over het dienstjaar 1954/55, waar van tegen betaling der kos ten afschriften verkrijg baar zijn. Dreischor, 5 Juli 1955. A. v. d. LINDE, Dijkgraaf. D. A. VAN DONGE, Ontvanger-Griffier. Aankondiging Het Bestuur van de Polder „DREISCHOR"; doet te weten: dat op Zaterdag 23 Juli 1955 en zo nodig ook de volgende dagen een algemene schouwing zal worden gehouden op het schoonmaken van de water gangen en peilsloten in de pol der, met uitzondering van de volgende waterleidingen: le. de hoofdwaterleiding van af het gemaal in N.O.-rich ting tot aan de Noorddijk; 2e. vandaar afbuigend in N.W.- richting, langs de Helleweg tot aan de duiker in de Zonnemairsedijk; 3e. afbuigend van de hoofd waterleiding in N.W.-rich- ting langs de begraafplaats tot de Zonnemairsedijk; 4e. vanaf de Noorddijk in Z. W.-richting langs de Adr. Oudsweg en afbuigend in N.W.-richting tot aan de hoofdwaterleiding. Ter bevordering van een goede en vlugge doorstroming van het water naar het gemaal worden alle belanghebbenden aangemaand, om vóór die tijd hun sloten te zuiveren van alles wat een geregelde afvoer van het polder-binnenwater kan belemmeren. Het slootvuil moet van de wegen en sloot kanten worden verwijderd. Tegen nalatigen zal worden geverbaliseerd. Speciaal zal worden gelet op afgevallen kanten. Dreischor, 5 Juli 1955. A. v. d. LINDE, Dijkgraaf. D. A. VAN DONGE, Ontvanger-Griffier. Te koop aangeboden: Borga B. Dorsmachine met of zonder bijpassende Borga draadpers, en een Claas Super Maaidorser met Winsconsin benzinemotor. Alles in prima staat en be drijfsklaar. Adres: J. R. v. d. WEKKEN, telefoon 28, Brouwershaven. van alle een omwenteling op PERMANENT-GEBIED Kapsalon GEEN gewicht pijnlijk gevoel Tel. 270 Uitslag „HO BOCA" prijsvraag ZIERIKZEE De gelukkige winnaars van de in de „HOBOCA'-courant uitgeloofde prijzen zijn: Hoofdprijs: 1 retour Zierikzee-Berner Oberland: de heer F. Murk, Havenplein 18, Zierikzee. le prys: 2 retours Zierikzee-Düsseldorfmevr. L. A. Verseput, Nieuwe Haven 101, Zierikzee. 2e en 3e prys: 2 maal 2 retours Zierikzee-Zandvoort: mevr. W. C. Goegebuure, Verrenieuwstraat 14, Zierikzee en mevr. W. de Jonge, Hoeveweg 3, Zierikzee. 4e en 5e prys: 2 maal 2 retours Zierikzee-Amsterdam: mevr. Terbeek-Moelker, Havenplein D 378, Zierikzee en mevr. J. M. Cashoek, 't Vrije 13, Zierikzee. Aan alle winnaars, ook die van gratis reizen van 100 en 50 km, werden inmiddels de prijzen toegezonden. SPAART „HOBOCA'-REISBONNEN VOOR GRATIS REIZEN PER SPOORI! Let op de volgende prijsvraag „HOBOCA" zaken zijn GOEDE zaken „HOBOCA" is het enige reisbonnenbureau dat door de Ned. Spoorwegen gemachtigd is reischeques uit te geven. Alle cheques blijven geldig tot 1 Januari 1958. „HOBOCA" REISBONNENBUREAU - Heemraadsingel 245 Rotterdam - Telefoon 33391 en 55680 Proefde U reeds onze originele verse BOERENVARKENSWORST? U krijgt hiervoor deze week de kans. 500 gr WORST 500 gr dtk vet SPEK VOOR SLECHTS 280 CT VARKENSVLEES dagelijks vers verkrijgbaar Geef bekendheid aan Uw zaak Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Schouwen-Duiveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor. Of U nu koffie koopt in Canada, 'n gloeilamp in Zweden, 'n stuk zeep in Ceylon, of n pond rijst in Paterswolde overal zult U het CO-OP merk aantreffen, het waarborg-teken voor wérkelijk lage prijzen en goede kwaliteit. De Coöperatie immers omspant de aarde. De Internationale Coöperatieve organisatie beschermt de belangen van 118 millioen gezinnen in 35 landen. In deze sterke belangengemeenschap beschermt men zichzelf en helpt men elkander. Een sprekend voorbeeld van die hulp is de steun, die de coöperaties verlenen aan de bevolking van de onder-ontwikkelde gebieden. Een sprekend voorbeeld van die zelfbe scherming vindt U dagelijks in de wérkelijk lage prijzen van Uw CO-OP winkel. Sluit U aan bij de Coöperatie 4 - 9 JULI zHe soorten vOOÏ eo een \e^e unft de Wérkelijk lage prijzen Hamworst buk a 200 gum 72 Knakworstjes 8,i«k!i»ts»poi 97 Supra Margarine extra gevitamineerd pak 4U Grote Kandijkoek van 60 voor 54 Rinse Appelstroop prima kwaliteit pot 3 Slasaus mal 25% olie fles 69 Sardines in olie 2 blikken 69 Limonade Siroop p. fles vanaf 79 Bij aankoop van een grote fles a 128 gratis een zakje plastic limonaderietjes niet om het gewin-maar voor het gezin Grote Pinda's vers gebrand 250 gram 49 Rozijnen extra voordelig 200 gram 25 Cuba Ananas stukjes blik 63 Hawaii Ananas 4 grote schijven in een blik 99 Gedroogde Appeltjes 100 gram 33 Kaneel in handig sirooibusje 34 Tomatenpuree blikje 33 Rosita's een fris snoepje 1 50 gram 25 ledereen kan meedoen aan de aantrekkelijke prijsvraag ter ge legenheid van de Internationale Coöperatie Week! Inlichtingen bij alle Co-op winkels. Bouw van kleuterschool volgens oorspronkelijk plan De raad der gemeente Kerkwer ve kwam Zaterdagochtend om half- tien in het gemeentehuis te Kerk werve onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke in open bare vergadering bijeen. Het besluit van .de raad der ge meente van 26 Maart betreffende de vaststelling van de huur van de onderwijzerswoning werd door Ged. Staten van Zeeland goedgekeurd, evenals het besluit tot aankoop van een loskraan voor de haven Flaau- wers. Verder bevindt zich onder de in gekomen stukken het Koninklijk Besluit van 2 Mei 1955 no. 17, waar bij het beroep van de gemeenteraad tegen de vernietiging van hun be sluit door Ged. Staten van Zeeland, waarbij medewerking voor het stichten van een nieuw gebouw door de vereniging „Samuël" wordt geweigerd, ongegrond wordt ver klaard. De voorzitter kan nog me dedelen, dat in de afgelopen week het college van burgemeester en wethouders met het schoolbestuur heeft vergaderd ter bespreking van het feit of de beide nieuwe scholen wellicht onder één dak kunnen worden gebouwd. Het schoolbe stuur had zich toen over deze kwes tie nog niet beraden. Inmiddels heeft het schoolbestuur in deze kwestie haar standpunt bepaald. Wethouder D. v. d. Wekken (A.R.) tevens voorzitter van het schoolbe stuur zou voor hij het standpunt van het schoolbestuur bekend maakt, gaarne eerst de mening van de raad weten. De voorzitter zet de voor- en nadelen van het bouwen van de openbare- en bijzondere school onder één dak uiteen. Naar aanleiding van deze uiteenzetting voelt de raad niet veel voor samen- bouwen. Men besluit dan ook om de scholen afzonderlijk te bouwen. Nadat de raad zich heeft uitgespro ken deelt de voorzitter van het schoolbestuur mede, dat zij ook lie ver afzonderlijk willen bouwen. Aanvankelijk had men de ge dachte dat het verenigingsgebouw gébruikt zou kunnen worden als gymnastieklokaal. Bij nader inzien blijkt dit gebouw niet volledig ge schikt te zijn als gymnastieklokaal. De raad besluit dan ook om te trachten bij de Openbare school een gymnastieklokaal te bouwen, van welk lokaal de bijzondere school dan met het vak lichamelijke oefe ning gebruik kan maken. Bouw kleuterschool In een vorige vergadering heeft de raad zich uitgesproken over de bouw van een kleuterschool. Archi tect Beije uit Veere, die toen een gewijzigd plan had ingediend het welk de raad toen niet wenste aan te houden heeft nadien het college van B. en W. weten te overtuigen, dat de bouw volgens het gewijzigde plan aanbeveling verdient boven het plan zoals dit door de raad des tijds werd aanvaard. Burgemeester en wethouders stellen derhalve voor om toch in afwijking van het reeds goedgekeurde plan te bou wen volgens het gewijzigde plan. De heer A. G. Kloet (CHU) vraagt wat het onderhoud van het hout werk, dat in het gewijzigde plan in de zijgevels zal worden gebruikt wel niet gaat kosten. De heer J. der Weduwen (VVD) is ook tegen het gewijzigde plan. Bij stemming blijkt dat het voorstel van B. en W. om volgens het gewijzigde plan te bou wen met 4 tegen 3 stemmen wordt verworpen. (Tegen stemden J. der Weduwen (VVD), M. L. den Boer (AR), M. de Jonge (PvdA) en A. G. Kloet (CHU). Een verzoek van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen om een gemeentelijk subsidie voor het jaar 1956 wordt vervolgens afgewe zen, terwijl zonder hoofdelijke stemming aan het daarvoor in aan merking komende gemeenteperso- neel een uitkering ingevolge de In terimregeling Ziektekosten voor het jaar 1955 wordt verstrekt. Vervolgens wordt bij loting een viertal Deense geschenkwoningen aan gegadigden toegewezen. Een voorstel tot restitutie van betaald vergunningsrecht over het jaar 1954-1955 wordt z.h.s. aanvaard. Hierna stelt de voorzitter aan de orde het doen draineren van het terrein achter de Deense geschenk woningen, alsmede van het sport terrein en het inzaaien van het sportterrein. Men zal proberen om de werkzaamheden zo uit te voeren dat het sportterrein in het najaar kan worden ingezaaid. De raad kan zich z.h.s. met de uit te voeren werkzaamheden verenigen. Aangaan kasgeldlening Vervolgens besluit de raad ach tereenvolgens zonder hoofdelijke stemming tot het aangaan van een kasgeldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage tot een bedrag van f 400.000; tot het wijzigen van de legesverordening met betrekking tot de heffing van leges voor jacht akten, welk bedrag thans op f 10 wordt vastgesteld; tot het garande ren van de rente en aflossing van een geldlening aan te gaan door het Burgerlijk Armbestuur voor de bouw van 2 armenhuizen; tot het vaststellen van een verordening op het verhuren van het gemeentelijk verenigingsgebouw; tot het verze keren van het verenigingsgebouw tegen brandschade; tot het aan schaffen van waterdichte kleding voor het brandweerpersoneel en tot het aanschaffen van materiaal voor het vak lichamelijke opvoeding. Zonder discussie besluit de raad tot het verlenen van een voorschot aan het bestuur der vereniging „Sa muël" voor de aanstelling van een vakonderwijzeres voor het vak nut tige handwerken. Een nieuwe jaarwedderegeling voor de ambtenaren ter secretarie en voor de gemeentewerkman wordt door de raad vastgesteld, waarbij de gemeentewerkman in een hogere loongroep wordt ingedeeld. Hierna stelt de voorzitter aan de raad voor om een besluit te nemen ingevolge artikel 36, 4e lid van de Woningwet. Dit besluit wordt geno men om verspreide bebouwing in de gemeente tegen te gaan. Na bespre king besluit de raad zonder hoof delijke stemming om een dergelijk besluit te nemen. Een voorstel tot aankoop van een aantal percelen grond, alsmede de le wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1955 van het Burgerlijk Armbe stuur worden door de raad aan vaard. Gemeente-begroting 1955 Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde de behandeling van de ge meentebegroting voor het dienst jaar 1955. Desgevraagd geeft geen van de leden te kennen, dat zij prijs stellen op het houden van algeme ne beschouwingen. Tevens verlangt geen van de leden artikelsgewijze behandeling van de begroting. Een commissie uit de raad heeft in de afgelopen week de begroting on derzocht. De heer A. G. Kloet (CH U) die als rapporteur van de com missie optreedt adviseert de raad de begroting zoals deze door het college van B. en W. is aangeboden vast te stellen hetgeen zonder hoof delijke stemming geschied. De ge wone dienst voor het jaar 1955 sluit met een post voor onvoorziene uit gaven tot een bedrag van f 5785,75. De kapitaaldienst geeft in ontvang sten aan een bedrag v. f 1.180.460,88 en in uitgaaf een bedrag van f 1.946.473,83, zodat deze sluit met een nadelig slot van f 766.012,95. Bij de rondvraag vestigt de heer J. der Weduwen de aandacht op de sl.echte toestand van de Oudeweg, vooral nu deze weg veel gebruikt moet worden, omdat de gewone weg over Kerkwerve in verband met de uitvoering van de bestratingswer- ken is afgesloten. De voorzitter deelt mede, dat de bestratingswer- ken wellicht de 9e Juli gereed zul len zijn. Inmiddels zal worden ge tracht of de ergste gaten in de Oude weg niet met puin kunnen worden gedicht. Hierna volgt sluiting. Stad en Provincie ZIERIKZEE Stedelijke kappers met vacantie Voor het eerst zullen de Zierik- zeese kappers, waarschijnlijk dit jaar, allemaal vacantie hebben. Reeds enige malen, is geprobeerd om de collega's, door vrijwillige overeenkomsten, een week vacantie te laten nemen, maar steeds werd het een mislukking omdat er blijk baar een stok achter de deur moest zijn om alle kappers zover te krij gen. Het afdelingsbestuur van de Ned. Kappersbond heeft nu die stok gevonden in de nieuwe Win kelsluitingswet. Het bestuur is de laatste maand bezig geweest om alle kappers in de gemeente Zie rikzee hun oordeel en hun handte kening te vragen, met als resultaat dat meer dan 75 pet. der kappers vóór een wettelijk geregelde vacan tie bleek te zijn. Op een algemene vergadering, welke in het „Huis van Nassau" werd gehouden, werd het bestuur dan ook gemachtigd de voorgestelde vacantieregeling bij de gemeenteraad in te dienen met ver zoek deze wettelijk te willen be krachtigen. BROUWERSHAVEN Kookdemonstratie fa. P. de Moor Vorige week werd in hotel „Ja cob Cats" een kookdemonstratie gehouden, welke aan de klanten werd aangeboden door de fa. P. de Moor te Brouwershaven. De heer P. de Moor verwelkomde de aanwe zige dames, in het bijzonder mej. Moll, die deze avond verzorgde. Het ligt in de bedoeling om in October weer een demonstratie-avond te houden, waarbij ook gedacht is aan een demonstratie-avond voor de mannen. Mej. Moll liet vervolgens een viertal bereidingen zien, waar bij producten werden verwerkt van de Betuwe, Tiel, Dureya te Amster dam en Duyvis te Koog a.d. Zaan. Zij demonstreerde o.a. de bereiding van een macaroni-slaatje, Rexena. vla met biscuits, Rexena truffels en rijst met tomatensaus. Spreek ster gaf bij ieder recept een duide lijke toelichting, waarbij ze wees op de grote voedingswaarde van deze bereidingen, ook voor de ba- bies. De aanwezige dames genoten allen van een proefje. Een glaasje wijn vond eveneens een gretige af trek. Eén der aanwezige dames werd verzocht een slaatje te garne ren, hetgeen haar bijzonder goed afging. De oudste bezoekster, de 80-jarige wed. Duinhouwer ontving een kookboek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6