Noordgouwe vierde uitgesteld bevrijdingsfeest op opgewekte wijze Reeds nu wordt gewerkt aan oplossing van het komende kleiprobleem Sjj Honderden genoten aan veelzijdig feestprogramma Noordgouwe heelt Zaterdag het uitgesteld Bevrijdingsfeest gevierd, liet had een andere naam gekregen omdat het midden in de zomer viel. Vandaar het zomerfeest, dat met opgewektheid is gevierd onder gun stige weersomstandigheden. Het be stuur van de Culturele Vereniging, waarvan het initiatief uitging - heeft dan ook veel eer ingelegd met dit feest, dat ook heel wat publiek uit de omliggende gemeenten trok. Een apart speelterrein was inge richt achter het kamp van de Rijks gebouwendienst, waar de verschil lende onderdelen van het feestpro gramma plaats vonden. Zo kwamen 's morgens alleeerst de kinderen aan bod van de O.L. school en de kleuterschool, die op verschillend terrein hun krachten maten. Touw trekken vormde een aantrekkelijk nummer, waarbij het aan suppor ters niet ontbrak. Ook andere spe len, als verspringen e.d. kregen de volle aandacht van de jeugd. De middag werd beheerst door de op tocht, bestaande uit een viertal wa gens. Een pronkstuk was de dooi de Grontmij. samengestelde wagen, waarop het eiland in miniatuur was uitgebeeld, met de typische torens en kerken en andere bijzon derheden, die het eiland markeren. Een charmante noot vormden de bloemenmeisjes, die de tweede wa gen bevolkten, gevolgd door kabou ters en tenslotte een kampeerwagen het laatste geheel in de stijl van zomer- en vacantieseizoen. Achter de wagens volgden talrijke versier de fietsen, die een fleurige noot aan het geheel gaven. Een belangrijk aandeel, zowel in het morgen- als middagprogramma had het muziek gezelschap „Con Amore", (Jat zorg de voor de muzikal eomlijsting. Des avonds vonden demonstraties plaats door een turngroep van „Jong Drei- schor" o.l.v. de heer Dreyer. De „Schouwse Ruiters" o.l.v. de heer L. Moermond te Dreischor presen teerden zich en het doordringend geluid van de motoren van de M.C. „Sparta" mengde zich met andere klanken tot een feestelijke caca- phonie. De door de leden van de Zierikzeese motorclub gehouden behendigheidswedstrijden trokken de nodige belangstelling. Na al dit feestelijks volgde nog een waardig sluitstuk. Aan de behoeften van de inwen dige mens was ook gedacht, want op de ring stond een patates-, ge bak- en olie bollenkr aam, terwijl ook op het feestterrein een verver singstent aanwezig was. De voorzitter van de Culturele Vereniging de heer M. Kosten schatte dat zeker ruim 1200 mensen op de been waren. Door droevige omstandigheden moest destijds het feest worden uitgesteld. Het is ech ter prettig, dat op een geschikter moment het zo succesvol kon wor den gevierd. Noordgouwe bewaart goede herinneringen aan dit uitge stelde bevrijdingsfeest. Hieronder volgen de uitslagen van de verschillende wedstrijden: Kinderspelen (touwtrekken, vér- springen enz.): Ie prijzen: Corrie v. d. Weijde, Henk v. d. WeeJe, Elly Evelaar; Riny Viergever; Janny Rotte, Dick v. d. Weijde, Marian v. Lent, Rinus Ganzeman, Mina Schiettekatte, Han van 't Veer, Tiny Bos en Karei de Jonge. 2e prijzen: Nel Hilleman, André Manni, Matty Pannekoek, Piet v. d. Kassteele, Janny Quist, Bart Dane, Jenny Stolker, Louis Verburg, Beppie van Dijke, Han Geelhoed, Nel v. d. Kas steele, Johnny Koopman. Volksspelen. (Kussengevecht): 1. Jasper v. Almkerk; 2. M. v. d. Weele 3. J. Quartel; 4. W. Blom. Troost prijzen: Janny Heijboer en Nel Hendrikse. Mastklimmen: 1. W. Blom; 2. Piet Pannekoek; 3. Dick v. d. Weijde. Optocht. Wagens: 1. Grontmij.; 2. groep bloemenmeisjes; 3. groep kabouters; 4. groep kampeerwagen. Versierde fietsen: 1. Han de Keij- zer; 2. Lina v. d. Kassteele; 3. Ina Dane; 4. Nel v. d. Kassteele; 5. Tiny Bos en Nel Verton; 6. Lina v. Rhee; 7. Bart Dane; 7. Hans Kort; 8. Chiel Kommer, Leny Verton en Dim van Rhee. Stad en Provincie ZIERIKZEE Mars door de gemeente Rond half tien verzamelden de leden van „Con Amore", waarach ter de deelnemers aan de verschil lende wedstrijden (volksspelen) en een grote schare jongelui en kinde ren met lampions zich voor een mars door de gemeente. Een fees telijke apotheose, die werd voort gezet in de kom van de gemeente, waar het gonsde van feestvreugde, toen gezamenlijk volksdansen wer den uitgevoerd, o.l.v. de heer Hen- rion Verpoorten te Dreischor en „Con Amore" met vrolijke muziek velen dwong tot een vrolijke ronde dans. Trouwens aan muziek ont brak het op die dag toch niet. Op het feestterrein werd menig plaatje gedraaid en ook het draaiorgel „Neptunus" uit Zierikzee zorgde 's morgens voor de vrolijke noot. Aan de versiering was ook alle aandacht besteed. Een mooi stukje werk vormde de door brandweer commandant van Maanen gemaakte fontein, die lustig spoot. De ring van het dorp was feestelijk ver licht! Middelbare school wordt „Prof. Zeeman-Lyceum" Naar wij vernemen zal met in gang van de volgende cursus de naam van wijlen professor Zeeman, geboren te Zonnemaire, worden verbonden aan het Zierikzees Ly ceum. Zoals bekend genoot wijlen professor Zeeman destijds zijn op leiding aan de toenmalige R.H.B.S. alhier, zodat het alleszins zinvol is de naam van deze beroemde Neder lander aan het stedelijk Lyceum te verbinden. De naamgeving ge schiedt op departementaal verzoek, dat ook aan andere middelbare scholen is gedaan, een passende kenmerkende naam aan de school te geven. Voor de Zierikzeese school werd ter zake advies gevraagd aan de rector van het Zierikzees Ly ceum dr. J. J. Westendorp Boerma, die in dit verband de naam prof. Zeeman-Lyceum noemde, gedach tig aan de grote van Schouwen- Duiveland afkomstige natuurkun dige. Professor Zeeman is de ont dekker van het naar hem genoem de effect, waarbij licht van golf lengte verandert en tevens wordt gepolariseerd als de lichtbron in een sterk magnetisch veld wordt geplaatst. T.z.t. zal een ingelijste foto van prof. Zeeman in de hal van de school worden opgehangen. BCRGH van Toezicht. In zijn plaats koos de vergadering de heer J. Romeijn. Medegedeeld werd dat de rente on veranderd is gebleven; nl. voor hy potheek op land ZVz pet-, idem op gebouwen 4 pet., crediet met ge bouwen als onderpand 4H pet., borgtocht 4 pet., tot f 15.000, voor spaarders 2,4 pet., daarboven 1 pet., lopende rekening 1 pet. De voorzitter bracht dank aan de heer de Vrieze, voor zijn werkzaam heden als lid van de Raad van Toe zicht, bij diens vertrek naar Drei schor. De heer Dalebout bood de scheidende voorzitter als blijk van erkentelijkheid een bureaulamp aan. Ook burgemeester Romeijn richtte woorden van waardering aan het adres van de voorzitter. Na de rondvraag, welke niets oplever de, volgde sluiting der vergadering. Vice-voorziffer Z.L.M. overleden Op 69-jarige leeftijd is Vrijdag in zijn woning te Kapelle plotse ling overleden de heer P. Scheele, vice-voorzitter van de Zeeuwse Maatschappij van Landbouw en voorzitter van de Kring Oost-Zuid- Beveland van deze Maatschappij. Verder was de heer Scheele onder meer commissaris van de Bank voor Zeeland te Goes en 25 jaar lang voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs te Kapelle. Hij had een groot landbouwbe drijf en was dijkgraaf van de cala- miteuze Willem Annapolder te Ka pelle. LAND- EN TUINBOUW Canadese tarwe voor communistische landen Men heeft de Canadese eerste minister, Louis St. Laurent, ver zocht de berichten, dat tien mil- lioen bushels Canadese tarwe aan Polen zijn verkocht onder een banklening, welke door de Cana dese regering wordt gewaarborgd, te ontkennen of te bevestigen. De minister zeide, dat dé trans actie nog niet is tot stand geko men, maar dat de regering ten volle vertrouwt dat dit zal geschieden. Hij zeide, dat terugbetaling zou ge schieden binnen een jaar, en dat de lening 85 van de prijs bedraagt, wanneer de verkoop tot stand zal komen. Aardbeienseizoen in volle gang Het aardbeienseizoen dat lang op zich heeft laten wachten is nu in volle gang. In de specifieke aard beiencentra zoals Beverwijk, Zalt- bommel, Breda en Kapelle-Bieze- linge is men met man en macht in de weer om de snelrij pende vruch ten geplukt te krijgen. Verwacht mag worden dat de topaanvoeren in de komende week zullen komen. De voornaamste afnemer is op het ogenblik de binnenlandse industrie maar ook de binnenlandse handel kan flinke kwanta voor verse con sumptie gebruiken. HET DELTAPLAN Ingezonden mededeling Landbouwschap wil onderzoek in kleigebieden Hef bestuur van het Landbouw schap heeft een schrijven gericht aan de minister van Verkeer en Waterstaat over de inventarisatie van klei-voorraden. In verband met de voorgenomen uitvoering van het Deltaplan heeft de minister van Waterstaat een on derzoek doen instellen naar de aan wezigheid van klei in de uiter waarden van de Maas, geschikt voor het bekleden van dijken en dammen. Het Landbouwschap wijst erop, dat de kleiwinning voor dit doel de opbrengstwaarde van deze gronden aanzienlijk kan doen da len. Bovendien wordt in het gebied van de Maas reeds veel klei ge bruikt voor de keramische indu strie. Het bestuur van het Landbouw schap verzoekt de minister te doen nagaan of het mogelijk is andere middelen dan rivierklei te gebrui ken voor het bekleden van water keringen. Standbeeld voor „Prikker" ln Vijfhuizen, een der vele kleinere dorpjes in de gemeen te Haarlemmermeer, is de toe stand, waarin de wegen en slo ten verkeerden al jaren een doorn in het oog van de dorpe lingen. Ieder in het dorp mop perde er op en volgens „men" met reden. Een inwoner publiceerde on der de schuilnaam „Prikker" verscheidene ingezonden arti kelen hierover. Het gevolg was dat er in de raadsvergaderin gen vragen werden gesteld en dat er een plan voor verbe tering in het komende jaar van wegen en sloten op stapel is gezet. Om hun blijdschap en dank te tonen hebben de Vyfhuize- naren in het midden van het dorp een beeld onthuld - op een houten voetstuk - waarop alleen het woord „Prikker" staat. Voorts verzoekt het bestuur de inventarisatie van klei-voorraden niet alleen te doen plaats vinden in de uiterwaarden van de Maas, maar in de stroomgebieden van alle grote rivieren. Hoe groter im mers het aantal vindplaatsen, hoe groter ook de mogelijkheden om i-ekening te houden met de belan gen van de landbouw bij het kie zen van de winplaatsen. Bodemvondst te Ou werkerk Houten schip op diepte van zes meter Bg door de Ned. Heidemaat schappij uitgevoerde graafwerk zaamheden ten behoeve van de herverkaveling van de Vierbannen- polder, is men tussen de hofstede van de heer J. v. d. Stolpe en de hofstede van de heer J. Romeijn gestoten op een houten schip dat zich op een diepte van zes meter bevindt. Reeds is het schip over een lengte van acht meter bloot gelegd, maar vermoed wordt dat zich nog ver schillende meters in de grond be vinden. Over de mogelijke ouder dom van het schip doen allerlei ge ruchten de ronde, maar het beeld van de vondst is uiteraard nog niet duidelijk genoeg, om hierover iets met zekerheid te kunnen zeggen. Intussen lijkt de bodemvondst be langrijk te zijn en naar wij verne men zal dan ook door de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek ter plaatse een onder zoek worden ingesteld. „IVe zijn leuk met z'n beidjes zegt Stannie tegen Stannie-in-de-spiegel. Dat schijn bedriegt, zal die kleine wijs neus gauw genoeg merken. Maar weet U wat geen schijn is? Dat het „kleding stuk", dat ze aan heeft, dubbel schoon is. Dubbel schoon door Omo. Want alles wat U in Omo wast wordt ten eerste piekfijn wit, en ten tweede óók nog zonder een vlekje. Bij gebruik van een ander wasmiddel moet U meestal met één van die twee voordelen tevreden wezen. Heus,het mag gezegd worden: èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat 's Omo-schoon. Alleen het moderne Omo bezit het geheim van de z.g. dubbele waskracht. Alléén Omo geejt een resultaat, dat U met recht doet zeggen: „Omo voor de schoonste was van Uw leven". 0.253. B MUZIEK ll-jarige jongen gaf orgelconcert In de Lutherse kerk te Arnhem heeft de ll-jarige Florenz Christian Jenny uit Liestal (Zwitserland) Za terdagavond zijn eerste openbare orgelconcert in ons land gegeven. Voor dit concert van deze muzikaal zeer begaafde jongen, die reeds op achtjarige leeftijd in het openbaar optrad, bestond zeer veel belang stelling. Het programma, dat hij in Arnhem vertolkte, bestond geheel uit werken van J. S. Bach, namelijk Preludium en Fuga (E moll), vier Choralvorspiele, de Fantasie in G dur, de Fantasie in C moll, de So natine uit de Cantate no. 106 en het Preludium in C moll. ALTIJD HOOFDPIJN Uit de schedel van een 54- jarige Italiaanse boer, Andrea Galimberti, is een vijf centi meter lang stuk van een mes verwijderd, waarmee een jon geman Galimberti in 1917 had aangevallen. Het slachtoffer van de aanslag had 38 jaar lang last gehad van hoofd- en aangezichtspijnen. De oorzaak van de pijnen was onbekend, totdat onlangs bij een rönt- genologisch onderzoek het stuk mes werd ontdekt. Jubileum Oversfromingsgevaar in Rood-China Ongeveer een kwart millioen plattelanders werken in het gebied van de Jangtse Kiang aan het ver sterken van de dijken om de rijke rijstvelden in twee Chinese provin cies te behoeden voor overstromin gen, aldus heeft 't communistische persbureau „Nieuw China" Maan dag gemeld. Door zware regenval is het water in de Jongtse Kiang gestegen. In de afgelopen weken werden reeds vele dijkdoorbraken gemeld. Op 1 Juli hadden zich 143.000 vrijwilligers voor het te vormen West-Duitse leger aangemeld. On der hen bevinden zich 35.000 voor malige officieren. Voor vervulling van de administratieve posten in het leger hebben zich tot nu toe meer dan 100.000 gegadigden opge geven. Donderdag 7 Juli a.s. hoopt de heer Jac. van der Have 25 jaren werkzaam te zijn als rijwielherstel ler bij de heer H. W. van der Klooster alhier. NOORDGOUWE Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde, voor het doctoraal examen geneeskunde de heer C. van Gastel, afkomstig van hier. OUWERKERK Vergadering Coöp. Boerenleenbank Voorzitter A. J. A, Bolijn nam afscheid wegensVertrek De Coöperatieve Boerenleenbank kwam in algemene vergadering bij een in café Slager. In zijn openingswoord liet de voorzitter, de heer A. J. A. Bolijn, optimistische geluiden horen wat betreft de positie van de bank. Het ledental bedraagt thans meer dan 40, het aantal spaarders meer dan 200. Als stemopnemers werden aan gewezen de kassier, de heer Dam, en de heren J. Romeijn en C. v. d. Hamer. Hierna volgden de re kening en verantwoording over 1954. De balans gaf in debet en cre dit aan een bedrag van f 846.627,22. De rekening sloot in ontvangsten, en uitgaven met een totaal bedrag ad f 1.859.860.70. Het periodiek af tredende bestuurslid, de heer A. J. A. Bolijn, stelde zich niet herkies baar wegens vertrek naar Roosen daal. In zijn plaats werd gekozen de heer C. W. Romeijn. De heer W. de Vrieze (niet herkiesbaar) trad periodiek af als lid van de Raad KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot pred. voor de gees telijke verzorging van de Neder landers in Davos: M. J. Top, Ber- geijk; tot vicaris te St. Jacobipa- rochie-Wier: Mej. E. A. v. Wilsum, Noordwijkerhout. Beroepen te Tholen: C. J. v. d. Broek, Meteren; door de Prov. Kerkvergadering van Noord-Hol land als predikant voor de varende gemeente: J. J. H. v. d. Ree, Am sterdam-W. Aangenomen naar Rotterdam-C. (toez.): Dr J. Sperna Weiland, Brou wershaven; naar Huizen (N.H.), 4e pred.-pl.): L. J. Bloemsma, Beesd; het beroep als pred. voor buitenge wone werkzaamheden: cand. J. M. Hoekstra, Oegstgeest. Ger. Kerken Beroepen te Oude en Nieuwe We tering: cand. W. v. Wijk, Amster dam. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Houston (Can. Ref. Church): H. Scholte, Nieuwleusen. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Thesinge: L. Hol- trigter, Onstwedde. Geref. Gemeenten Tweetal te Enkhuizen: A. F. Hon- koop, Goes en cand. A. Elshout, Rotterdam-Overschie. Beroepen te Ridderkerk: cand. A. Elshout, Rotterdam-Overschie. ZIERIKZEE: Donderdag 7 Juli, half acht, ds G. J. v. d. Breevaart uit Hendrik Ido Ambacht. Geref. Gemeenten in Nederland RENESSE. Donderdag 7 Juli, half acht, ds F. Mallan uit Bruinisse (in het Evangelisatiegebouw). Ongeveer 46.000 Indiase tex tielarbeiders te Kampoer (Centraal India) hebben Zondag een nieuw record gevestigd in de geschiedenis van de Indiase vakbeweging. Zon dag staakten zijn voor de 63ste ach tereenvolgende dag en braken daar mee het vroegere record van 62 dagen van een staking van arbei ders in een textielfabriek te Bom bay. NA ZES WEKEN Britse havenstaking beëindigd De Britse havenstaking, die zes weken heeft geduurd, is Maandag ochtend geëindigd. De Londense stakers hadden besloten het voor beeld van de havenarbeiders in de andere havensteden te volgen en het werk onmiddellijk te hervatten. De staking was indertijd uitge roepen om voor de vakbond N.A.S. D.U. volledige erkenning in Noor delijke havens af te dwingen. Na zes weken staken is het resultaat, dat N.A.S.D.U. er mede heeft moe ten instemmen, dat zij alle leden in de Noordelijke havens verliest. De stakers hebben zich Maandag bereid verklaard veel overuren te maken teneinde ongeveer 10.000.000 gulden aan verloren gegane lonen alsnog te verdienen. Maandagochtend zijn een twee honderdtal soldaten in de haven v. Antwerpen begonnen met het los sen van aan bederf onderhevige goederen uit zes schepen. Er heb ben zich geen incidenten voorge daan. KERKNIEUWS Provinciale bondsdag Ger. meisjes- verenigingen te Zierikzee gehouden Een pittig programma van ernst en luim Zaterdag hielden de meisjesver enigingen op Geref. Grondslag hun Provinciale bondsdag in Zierikzee, waarvoor meer dan 200 meisjes uit alle delen van Zeeland zich des morgens om kwart voor elf in de Geref. kerk hadden verzameld. Nadat gezongen was Ps. 331 opende de presidente Francien Oostdijk uit Axel de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Na de notulen en enkele mededelingen hield Jannie Lobbezoo uit Krab- bendijke een inleiding over „Jij en ik, ieder een lik". Na de bespreking hierover declameerde Maatje Stout- jesdijk Ad. uit Zierikzee. De jaar verslagen werden gehouden, waar op het bondslied der M.V.'s werd gezongen. Matth. Berrevoets uit Zierikzee (piano) en Ph. Feij uit Vlissingen (fluit) speelden samen enkele stuk ken o.a. „Springsong" van Mendel ssohn, „Sonate in B" van G. F. Handel en „Ave Maria" van Bach- Gounod. Onder leiding van de heer Berrevoets volgde samenzang van vaderlandse en volksliederen, o.m. „Zij zullen het niet hebben", „Hou- zee, Hou zee" en enkele canons. Het middagprogramma werd be gonnen met samenzang „Gelukkig is het land", „Holland ze zeggen", „Die winter is vergangen" en „Wilt heden nu treden". Hierna decla meerde Corrie van der Maas uit Zierikzee. Ds. P. v. Strien, Geref. predikant te Delft, sprak over het onderwerp „Tijd en taak". In deze rede keerde spr. zich tegen het toe nemend verval, dat zich ook open baart onder de gedoopte jongeren der kerk. Juist deze tijd evenwel heeft naar inzicht van spr., echte Christen-jeugd nodig, die elkaar en anderen in allerlei omstandigheden geestelijk bijstaan. Met grote aan dacht werd deze mooie rede beluis terd waarop een flinke nabespre king volgde. Hierna werd het bondslied van de J.V. gezongen. Het Zierikzeese muziekclubje „De Rosa's" o.l.v. de heer M. Berre voets, speelde enige nummers op verdienstelijke wijze, o.a. „Padjan Keling", „Wiener Blut", „Old black Joe" e.a. Ds Y. J. Tiemersma, Ge reformeerd predikant te Zierikzee, sprak het slotwoord. Hierna maakten de meisjes in autobussen een rit door Schouwen met als einddoel de Westhoek, waar de mooie natuur aller bewondering weg droeg. Hoogst voldaan over de welgeslaagde dag keerden alle deelneemsters des avonds huis waarts. Feesten, zieleherderlijk atoomkanon, vriendin, masker en perplexe man Een sportfeest in Brouwershaven en een zomerfeest te Noordgouwe en straks nog een politiek feest in de duinen. Het is nog al zo het een en ander, meent Eilandman, die innig hoopt dat de jongelui deze ge legenheden niet hebben aangegre pen „om hier of daar een paar avonden of nachten de beest uit te hangen", om het met een der pre dikanten in de Ned. Herv. Kerk bode te zeggen. Intussen doelde die dominee, eerlijk gezegd, niet precies op dergelijke feesten, maar op die in het kermisachtige genre. Ja, dat stukje in de Kerkbode liegt er niet om. Eilandman heeft het uitgeknipt en het zit nu bij zijn schaarse bank biljetten in de portemonnaie. Deze dominee komt nu eens niet met verontschuldigende omstandig heidstheorieën en nog minder met na-rampse psychologische invloe den, maar brengt meteen het atoomkanon van de zieleherderlijke critiek in stelling, kennelijk met de bedoeling al schietend paniek te veroorzaken. Of in deze paniek nu het schuldbewustzijn gaat ontwa ken en het geloofsplantje voldoende zon krijgt is een vraag, die de pre dikant zich wellicht al schrijvend ook heeft gesteld. De hang naar schoonheid doet - naar bekend - een groot aantal vrouwenbladen in leven blijven, die allemaal schattige patroontjes bren gen en naast vele zoete verhaaltjes, vooral ook tips, waarmede de Oud- Testamentische Izebel haar voor deel nog had kunnen doen. Regel matig terugkerend in deze rubriek is het schoonheidsmasker, ongeveer bestaande xiit een moot onvervalste Schouwse klei, die met enige ge lijkmatigheid op het perzik van dameswangen dient te worden uit gesmeerd. Dit schoonheidsmasker heeft een man (het zal de eerste niet zijn) de schrik van zijn leven bezorgd. Het zat allemaal zo. Me vrouw bekeek de kraaienpootjes opzij van de oogkassen en voelde zich rijp voor een schoonheidsmas ker. Het werd aangebracht en hoe. Klodders hete klei of gips of wat het zijn mag werden op het aange zicht uitgesmeerd en mevrouw be gaf zich ter ruste om het volle pro fijt van de kuur te erlangen. Juist rinkelde de telefoon en een vrien din meldde zich met de bedoeling via een scliertsboodschap zichzelf uit te nodigen voor de thee. Het ge lukte wonderwel. Mevrouw veront schuldigde zich wel in verband met het masker, maar als vrouwen on der elkaar geeft zo iets niet. Bin nen vijf minuten werd er gescheld en de gemaskerde spoedde zich naar de voordeuropende die en stond prompt daarop tegenover een wildvreemde man, die zowel van een verzekeringsmaatschappij als van de belastingen geweest zou kunnen zijn. De man uitte een kreet, zoals mannen dat in sommige uitzonderingsgevallen kunnen doen en nam de benen. Door de spleet jes klei heen, keek mevrouw naar de vluchtende man, die geen tijd vond om een excuus te prevelen. Een schoonheidsmasker belet het slachtoffer zelfs te lachen, maar mevrouw heeft in ieder geval twee d drie minuten volkomen perplex in het geopende deurgat gestaan. Met het masker op starend naar de zich snel verwijderende man, die nadien nooit meer is komen opda gen. Een minuut later diende de vriendin zich aan. Voor Eilandman intussen geen schoonheidsmasker. Het zou trouwens niet helpen, al kent hij ook de vele mogelijkheden van klei.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2