Straatverlichting, brandweer en riolering worden te Oosterland verbeterd In Holland staat een huis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - VRIJDAG 1 JUNI 1955 - No. 17768 Onderhandse aanbesteding vijf woningen te Sirjansland Dinsdag kwam de raad in ver gadering bijeen onder leiding van burgemeester S. W. A. Laurense. Staande hoorde de raad een toe spraak aan van de voorzitter, waar in hij het overlijden van de nestor van het college, de heer M. G. Bij de Vaate, herdacht. Van de heer C. van der Werf was bericht ingekomen dat hij zijn be noeming als concierge van het ge meentehuis heeft aangenomen. De geloofsbrief van het nieuw be noemde lid van de raad. de heer M. Boogert (S.G.P.) werd in handen gesteld van een commisise van on derzoek, bestaande uit de heren Zeijler en Beije. Na accoordverkla- ring werd tot toelating van de heer Boogert besloten. N.a.v. een schrijven van Ged. Staten werd de laatst vastgestelde verordening op de heffing van rei nigingsrechten gewijzigd en op nieuw vastgesteld. Voorts werd vastgesteld een derde en vierde wijziging der gemeentebegroting 1955, waardoor deze begroting thans sluitend kon worden gemaakt. Als gevolg hiervan zal overgegaan wor den tot verbetering der straatver lichting, de reorganisatie van de brandweer, o.a. door de aanschaf fing van een neveltankwagen en de uitvoering van het tweede rio leringsplan. Ten aanzien van de uitvoering van het plan tot egali satie van het sportterrein zullen B. en W. zich nog nader beraden. Besloten werd een riolering aan te brengen te Sirjansland, van de pastorie der Ned. Herv. kerk tot C. Bal, uit te voeren door A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor de prijs van f 8966,65. Tot onderwijzeres aan de O.L. school te Sirjansland werd be noemd mej. G. Jousma te 's Gra- venhage. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot onderhandse aanbeste ding van de bouw van vijf woning wetwoningen te Sirjansland, voor een bedrag van f 55.000,—. Verschillende besluiten Vervolgens werden op voorstel voor B. en W. de volgende beslui ten genomen: Aankoop van een ge deelte van een perceel grond van L. Steenpoorte, in het kader van het wederopbouwplan Oosterland; aankoop van een perceel grond van familie C. Verhoek voor de bouw van huizen voor ouden van dagen; aankoop van een woning met grond van M. Bolle en een tweetal per celen, respectievelijk van M. van der Velde on D. J. Fluijt, alles in het kader van het wederopbouw plan te Sirjansland. Daarna werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst van grondruil tussen de gemeente en Chr. van der Have. Verder werd besloten bij het wo ningbedrijf onder te brengen de vijf-en-dertig woningwetwoningen aan het Plein en aan de Burge meester van der Havestraat, met ingang van 1 Juli 1955. Ten slotte werd afwijzend beschikt op het verzoek van de Centrale van Ka tholieke Militaire Tehuizen voor het toekennen van een subsidie. Bij de rondvraag wees wet houder Stoutjesdijk (C.H.) op het gevaar dat zware vrachtwagens, komende van de Oud-Heiligeweg, IN DE STILLE OCEAAN Warmste plek op „aarde" ontdekt Aardkorst is er dun Onlangs is door het Scripps In stituut voor Oceanographie van de universiteit van Californië ontdekt dat de warmste plek op aarde zich op de bodem van de Stille Oceaan bevindt, ten Westen van de kust van Midden- en Zuid-Amerika. Waarnemingen ter hoogte van de Albatros Bergrug, een uitgestrekt onderzees plateau in het Oostelijk deel van de Stille Oceaan, hebben aangetoond, dat de warmte-uitstra- ling daar ter plaatse van de vloei bare kern van de aarde driemaal zo groot is als het gemiddelde op andere plaatsen in de wereld. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan het feit dat hier de aardkorst dun ner is dan elders. De aardkorst va rieert namelijk in dikte, van een minimum van ongeveer 6.5 kilome ter in sommige delen van de Stille Oceaan tot 32 kilometer onder de aangrenzende vastelanden; de aard korst wordt verwarmd door de hitte van het gesmolten magma dat zich in het inwendige van de aarde be vindt. het in de kom der gemeente nieuw- aangebrachte straatwerk zullen be schadigen. Weth. Zeijler (V.V.D.) zag gaarne dat de ruwe plaatsen op het sportveld werden gemaaid. De heer Beije (V.V.D.) ontving in lichtingen over de ontvangen offer tes voor de levering van een nevel tankwagen voor de brandweer. De heer Bal (C.H.) zou het op prijs stellen dat de Lage Rampertseweg spoedig aan hc-t waterleidingnet werd aangesloten. De voorzitter zei dat deze weg behoort tot de on rendabele gebieden en dat gewacht zal moeten worden totdat in het algemeen tot aansluiting daarvan zal worden overgegaan. De heer Bal zou het waarderen indien bij sterfgevallen in de gemeente geen rondgang van de muziek plaats vond. De voorzitter vond dit een bezwaarlijk uit te voeren maatre gel. Mogelijk ware hiermede reke ning te houden in de straat waar het sterfhuis zich bevindt. Ten laatste noemde de heer Bolle (S.G. P.) de vaagheid van de namen, voorkomend op het monument van de rampslachtoffers. De voorzitter merkte dienaangaande op, dat dit geen gemeentelijke aangelegenheid is, doch een zaak van het comité dat voor de plaatsing van het ge denkteken heeft zorg gedragen. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard heeft de Koninklijke Militaire Academie te Breda Woensdagmorgen een de monstratie gegeven en gedefileerd voor de Prins. Bovenstaande foto geeft een moment tijdens het défilé weer. Stad en Provincie ZIERIKZEE Ouderavond R.-K. School Dinsdagavond werd „In 't Wapen van Zeeland" alhier een ouder avond gehouden van de R.K. lagere school. De voorzitter van de ouder commissie, de heer M. A. Sweere, opende de vergadering. Nadat hij de ouders nog eens gewezen had op het gïote belang van samenwer king tussen ouders en school, sprak de heer J. de Raaij, hoofd der school, over de vele problemen die zich in het schoolleven voordoen met betrekking tot de beroepskeuze en studierichting van de kinderen. Spr. legde de nadruk op de band die er tussen ouders en personeel moet bestaan, om de kinderen in die richting te kunnen leiden, die voor de kinderen het allerbeste is. Na de pauze, waarin de ouders de gelegenheid hadden met het per soneel over hun kinderen te spre ken, werd het filmpje vertoond over het leven van de kinderen op school. Deze film werd indertijd door het hoofd der school gemaakt. De ouders waren enthousiast het doen en laten van hun kinderen nu eens met eigen ogen te kunnen zien. De film over de bevrijdings dag met de kinderaubade, kinder spelen en de optocht vond alge meen bijval. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering die zich, zoals steeds, kenmerkte door een gezel lige intieme sfeer. NIEUWERKERK Dr. T. J, Barendtegt naar Moskou Twee Noren en een Nederlander, werkzaam bij het instituut voor Noors-Nederlandse samenwerking op het gebied van atoomenergie te Kjeller, zijn door de Noorse acade mie van wetenschappen aangewe zen om de conferentie over atoom energie, die begin volgende maand in Moskou wordt gehouden, bij te wonen. De Nederlander is dr T. J. Barendregt, hoofd van de che mische afdeling van het instituut te Kjeller, afkomstig van hier. In de Russische uitnodiging was alleen de deelneming van de twee Noren aan de conferentie voorzien. De Noorse academie van weten schappen stond er echter op dat dr Barendregt zijn Noorse collega's naar Moskou zou vergezellen. Het congres te Moskou wordt georga niseerd door de Sowjetrussische akademie van wetenschappen. FINANCIEEL NIEUWS Bank voor Nederlandsche Gemeenten In de Woensdag gehouden alge mene vergadering van aandeelhou ders der N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten werd het jaar verslag over 1954, alsmede de ba lans en winst- en verliesrekening overeenkomstig de voorstellen van commissarissen vastgesteld en het dividend bepaald op 7 De heer ir J. B. G. M. Ridder de van der Schueren werd herbenoemd tot commissaris. Een delegatie van de Zuid- slavische luchtmacht zal, op uitno diging van het Russische ministerie van Defensie, op 1 Juli naar Mos kou reizen voor een bezoek van tien dagen aan de Sowjet-Unie. De delegatie, die onder leiding staat van generaal Ulepic, zal o.m. de feestelijkheden op de dag van de Russische luchtmacht bijwonen. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, heeft zich Woensdag te New York inge scheept op de „Queen Elizabeth", op zijn terugreis naar de Sowjet- Unie. Op de kade zeide minister Molotof tot verslaggevers, er van overtuigd te zijn, dat het volk van de Sowjet-Unie en dat van de Ver enigde Staten dezelfde wens koes teren tot het samenleven in vrede en vriendschap. KERKWERVE Raadsvergadering Zaterdag 2 Juli a.s. des voormid dags half tien hoopt de gemeente raad in openbare vergadering bij een te komen. Eerste woningwetwoningen onder de kap Woensdagmorgen zijn in de Vloed straat alhier de eerste twee van de zes-en-twintig woningwetwoningen - waarvan er zestien in de Vloed- straat en tien in de Noordstraat zullen verrijzen - onder de kap ge komen. Ter gelegenheid hiervan woei de vaderlandse driekleur van deze woningen. Het college van B. en W. bracht een bezoek aan deze nieuwe pan den, waarbij burgemeester Francke de bijeenverzamelde werknemers toesprak. Hij dankte de aanne mingsmaatschappij „Panagro" uit Warmond en de werknemers voor hetgeen zij tot nu toe hebben ge presteerd. Hij sprak verder de hoop uit dat de woningen spoedig klaar zullen zijn, opdat de nog vrij tal rijke geëvacueerde inwoners wel dra zullen kunnen terugkeren. Na mens het gemeentebestuur over handigde spr. voor alle werknemers een enveloppe met inhoud. BROUWERSHAVEN Leerlingen O.L. School kampeerden in de duinen Maandagavond werden door de muziekvereniging „Apolio" de kin deren der openbare lagere school, welke een viertal dagen hadden ge kampeerd op de kampeerboerderij „Bona-Fide" te Renesse, aan de rand der gemeente binnengehaald. Op de muziektent sprak het hoofd der school, de heer H. P. de Munck, de ouders der kinderen toe, waarbij hij kon mededelen dat dit school reisje als zeer geslaagd kan wor den beschouwd. De kinderen heb ben echt kunnen genieten van bos en strand, waaraan het fraaie zo merweer veel heeft bijgedragen. Nadat „Apollo" nog enige marsen ten gehore had gebracht, verlieten de kinderen moe maar desondanks zeer voldaan en gelukkig het Ha venplein, terugdenkend aan het mooie verblijf te Renesse. Schouwen-Duivelandse kinderen bij mevr. Coty Mevrouw Coty, de echtgenote van de Franse president, heeft Donder dag in het Elysee een groep van 24 kinderen ontvangen, afkomstig uit een aantal van de kleinste gemeen ten van Schouwen-Duiveland. De kinderen waren in Parijs op de te rugweg van een verblijf in een Frans vacantie-oord (even over de Franse grens op Zwitsers gebied), dat hun was aangeboden door de vereniging France-Hollande. Een van de kinderen, de 11-jarige Cato Hanson, heeft voor mevrouw Coty namens haar reisgenootjes een klein speeehje gehouden, waarbij zij een boeket veldbloemen aan bood, dat bijeengehouden werd door linten met de Nederlandse en Fran se kleuren. Op verzoek van mevr. Coty zongen de Zeeuwse kinderen enige oud-Nederlandse liederen. De komst van buitenlandse kinderen Nog plaats gezocht voor een tiental Zoals reeds in eerdere publica ties is vermeld zullen gedurende de laatste week van Juli tot de eerste week van September kinderen van de zgn. „Heimatlose Auslander" - Oosteuropese vluchtelingen, woon achtig in West-Duitsland, hun va- cantie in ons land doorbrengen. Deze kinderen vallen in de leef tijdsgroepen van 6-15 jaar. De oproep aan Schouwen-Duive landse gezinnen om ook een of meer kinderen enige tijd op te ne men, heeft reeds een behoorlijk succes opgeleverd, maar toch zou den wij nog gaarne een plaatsje vinden voor een tiental kinderen. Zij die alsnog bereid zijn hieraan mede te werken, worden dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de se cretaris van de Werkgroep Vluch- telingenactie, de heer C. A. Henrion Verpoorten, jeugdleider te Drei- schor, telefoon 91. RADIONIEUWS Een cursus voor bromfietsers De K.R.O. en het Verbond voor Veilig Verkeer hebben in gezamen lijk overleg een vorm gevonden om bromfietsers voor te lichten over de verkeersvoorschriften. In een radio-bromfietscursus van viermaal een kwartier zal uiteen worden gezet, wat de bromfietsers moeten weten van „veilig brom men" en waar ze in het bijzonder op moeten letten om voor zichzelf en anderen het rijwiel met hulp motor tot een alleszins aanvaard baar vervoermiddel te maken. De cursus begint op Dinsdag 5 Juli. De vierde en laatste les wordt gegeven op 26 Juli. De cursus wordt besloten met een radio-bromfiets- examen op 29 Juli, gevolgd door to'ekenning van een speciaal radio- bromfietsdiploma. LAND- EN TUINBOUW Russische landbouwdelegatie naar de V.S. De Amerikaanse ambassade te Moskou heeft bevestigd, dat de Sowjet-Russische landbouwdelega tie, die een bezoek aan de Verenig de Staten zal brengen, omstreeks 10 a 15 Juli zal vertrekken. Omstreeks laatstgenoemde datum zal een delegatie Amerikaanse landbouwers naar de Sowjet-Unie vertrekken. De Amerikanen zullen bezoeken brengen aan de voor naamste landbouwcentra in de Sowjet-Unie. Wetenschap en Techniek Succes in strijd tegen tandbederf Door een aantal geleerden, werk zaam aan de te Doylestown (Penn- sylvanië) gevestigde Landbouw hogeschool is onder leiding van een der ontdekkers van het streptomy- cine, dr. Albert Schatz, een methode gevonden om de microbe te isole ren, die de oorzaak js van het tand bederf. Deze bacterie vernietigt het kera- tine, een eiwitachtige stof, die een der bestanddelen vormt van het tand-email. Door deze ontdekking zal het volgens de geleerden moge lijk zijn „op wetenschappelijke gronden een benadering te vinden van het probleem van de caries .of tandbederf". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: R. van der Mast, pred.-dix-ecteur v. h. pastorale cen trum „Lindenheuvel", Overveen. Beroepen te Sommelsdijk, Nieu werkerk a.d. IJssel en Vriezenveen: A. J. Jorissen, Wilsum (O.); te Haaksbergen: F. Hartman, Norg; door de Prov. Kerkverg. van Zuid Holland (voor buitengew. werk- zaamh.): cand. J. M. Hoekstra, Oegstgeest; te Nijverdal (toez.): A. M. van der Neut, Medemblik; te Schiedam (bijz. werkzaamh. en pre dikant-voorganger N.P.B.): G. W. B. A. Thoden van Velzen, voorg. Vrijz. Herv., Apeldoorn; te Veen (N.Br.): L. Brasser, Voorthuizen. Aangenomen naar Twello (hulp- pred.): W. A. Dekker, bijstand in het pastoraat, Dantumawoude; naar Arnemuiden: M. Verweij, Besoijen; de benoeming tot hulppred. te Eer beek: Jac. Poort, em.pred., Den Haag. Bedankt voor Nieuw Helvoet: vi caris A. D. H. Huijsman, Tjalleberd voor Bennekom: P. Bouw, Ridder kerk. Ger. Kerken Tweetal te Arnemuiden: D. C. Los, Stellendam en H. K. Poelman Az., Andel (N.Br.). Benoemd tot hulppred. te Baam- brugge: J. Ubels, em.pred. en hulp pred., Almelo. Beroepen te Zonnemaire: cand. J. Snoeij, Waddinxveen; te Onst- wedde: G. ter Steege, Vianen; te Eindhoven: A. Vellema, Veendam; te Emden (D.): cand. J. G. O. Guhrt Ihrhoven; te Perth (Australië): Ds. mr. C. Brouwer, Luttelgeest; te Bennekom: dr. R. J. v. d. Meulen, Scheveningen; te Dussen: cand. D. Bouwknegt, Nijeveen; te Makkum en Cornwerd: cand.. J. P. Kakes, Zaandam. Aangenomen naar Dordrecht: M. G. Ton, Geesteren-Gelselaar; naar Moerdijk: cand. G. van Loenen, Delft; naar Beekbergen: J. Ousso- ren, Hazerswoude; naar 2e Exlo- ermond: cand. A. IJkema, Haarlem; naar Aardenburg: cand. M. Gras- hoff, Voorburg. Bedankt voor Hilversum: J. v. d. Linden, Rotterdam; voor Berlikum: H. Hogenhuis, Onnen (Gr.); voor Oudemirdum, Giessen Oud- en Nieuwkerk, Molenaarsgraaf en IJlst: cand. A. IJkema, Haarlem; voor Heeg: G. Velema, Nes (W.D.); voor Wolvega: M. G. Ton, Geeste ren-Gelselaar; voor Oostvoorne en voor Dussen: cand. G. van Loenen, Delft. Ger. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Gouda: K. Drost, Veendam. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Haarlem-Noord: W. Heerma, Groningen; te Driebergen: H. van Leeuwen, Zaamslag. Bedankt voor Almelo: A. C. van Noort, Meppel; voor Hamilton On- tario.Canada): J. P. Geels, Haar lem-C. Geref. Gemeenten Tweetal te Tholen: cand. A. Els- hout, Rotterdam en H. van Gilst, Dirksland; te Leiden: J. W. Ker sten, Genemuiden en cand. A. Els- hout, Rotterdam; te Veen: H. Lig- tenberg, Rotterdam-W. en cand. A. Elshout, Rotterdam; te Borssele: L. Rijksen, Middelburg en cand. A. Elshout, Rotterdam; te Ridderkerk: H. van Gilst, Dirksland en cand. A. Elshout, Rotterdam. Beroepen te Haarlem, Werken dam, Wageningen, Middelharnis en Zeist: cand. A. Elshout, Rotterdam; te IJsselmonde: A. F. Honkoop, Goes. Bedankt voor Sardis (Canada): A. F. Honkoop, Goes. Oud-Ger. Gemeenten in Nederland Tweetal te Rijssen: L. Gebraad, oefenaar Capelle a.d. IJssel en B. Toes, Kinderdijk. Prot. Kerk in Indonesië Aangenomen het beroep naar de Prot. Kerk in Indonesië: A. Wei land, Beemster. Bedankt voor Medan: cand. K. Troost, Rotterdam. SPORT H.L.O. Maandag- en Dinsdagavond be stond er gelegenheid om in het sportpark „Bannink" te Zierikzee enige H.L.O.-proeven af te leggen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Ook legden enige deel neemsters en deelnemers reeds de andere proeven af, waardoor zij in het bezit kwamen van een diploma. Voor de vierde maal werden de proeven afgelegd door de heer M. J. Schaleven te Renesse. Het diplo ma derde graad werd behaald dooi de heren J. C. A. Ribbens en Dick Moermond te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door mej. G. de Moor te Brouwershaven. He vierde graads diploma werd behaald door de heer J. Kotoun te Zierikzee. KORFBAL S.D.K.B. Unitas I-Renesse I Zaterdagavond ontvangt Unitas I het eerste twaalftal van Renesse. Enkele weken geleden moesten de stadbewoners te Renesse met 2-5 het onderspit delven en zij zullen nu zeker proberen revanche te ne men. Als beide ploegen volledig uitkomen mag een mooie, span nende wedstrijd worden verwacht, waarbij de belangstelling zeker groot zal zijn. Omtrent de uitslag valt niets te voorspellen, maar deze zal wel niet ver van een gelijk spel afliggen. DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" Door de postduivenhoudersver- eniging „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht uit Pont St. Maxence op 25 Juni. Af stand plm. 282 km. 1 en 2 J. L. Nieuwersteeg; 3 A. J. IJzelenberg; 4 P. Zandijk, Sirjansland. Snelheid eerst aankomende duif 913,62 m per minuut, laatste prijswinnende duif 843,60 m per minuut. FEUILLETON 9 door B. J. TEN WESEPE „Dat doen we dan. Tot straks". Hij knikte even naar de vrouwen in het vertrek en ging toen weer langs de gammele trap naar bene den, alwaar hij met een soort Indi- anengehuil werd ontvangen. Bin nen een seconde werd er een sper vuur van vragen op hem gericht, maar Geert-Jan had dit al zien aan komen en hij liet de stroom rustig over zich heengaan. Toen de ande ren buiten adem waren en hij nog steeds niets gezegd had, schoof hij een paar mensen, die vlak bij hem stonden, opzij en liep naar het be nedenhuis, waar hij binnen liep. Een man en een vrouw volgden hem, beiden vies en slordig gekleed. Opnieuw werd er een litanie aan geheven: er zat een grote scheur in de voordeur en een der ramen wil de niet meer sluiten. De schoor steen wilde niet trekken en er wa ren planken in de vloer vermolmd. Bovendien ging het plafond scheu ren. Geert-Jan zei niets, keek naar alles, wat de mensen aanwezen, en toen ze uitgesproken waren, zei hij „En de pomp is zeker ook defect?" Verbazing bij de man en de vrouw. „De pomp? Wat bedoelt U? Er is één pomp voor ons vieren". „Dat weet ik", antwoordde Geert- Jan bedaard. „En hoe lang is die al defect?" „Die is niet stuk", antwoordde de man. „Dus hij geeft water?" „O ja", knikte de vrouw, die niet begreep, wat die nieuwe huisbaas bedoelde. „Voldoende?" „Zat". „En is het water goed?" „Tja, ik heb tenminste geen kla gen". „Wel, maak dan eerst eens goed gebruik van de pomp, maak Uzelf en het huis, dat U van mij huurt, behoorlijk schoon. Zodra dit ge beurd is, kom ik weer eens luiste ren naar Uw klachten. Tot zolang doe ik hier niets. Alleen nette be woners kunnen wat van mij gedaan krijgen. Goedenavond". „Als je dan maar weet, dat je geen cent huur meer van ons krijgt, mooie meneer", beet de vrouw, die rood van woede was geworden, hem toe. Geert-Jan, die al vlakbij de deur was, draaide zich om en kneep een oog dicht. „Als het U hier niet aan staat, bent U vrij om te vertrekken en zal ik de laatste zijn om U tegen te houden. Ik stel namelijk alleen prijs op nette huurders en alleen voor hen zal ik aan deze huizen la ten doen, wat mogelijk is. En wie niet betaalt, kan er op rekenen bin nen een maand met hebben en hou den op straat te staan. Nogmaals goedenavond". 5. Een goed half uur later zat Geert- Jan weer boven bij het gezin Jan sen. Daar vertelde hij eerst van zijn wedervaren bij de benedenburen. Jansen schoot in een lach, toen Geert-Jan de historie van de pomp vertelde. En zijn vrouw antwoord de: „Er gaan genoeg dagen voorbij, dat ze zich helemaal niet wast. Ik heb nog nooit zulke vieze mensen ontmoet in mijn leven". „En hoe bent U hiernaast geva ren?" vroeg mevrouw Jansen. „Och", antwoordde Geert-Jan, „ongeveer van hetzelfde laken een pak. Natuurlijk zijn er gegronde redenen tot klagen. Die vorige eigenaar schijnt wel een harde ge weest te zijn, dat hij er al die jaren niets aan heeft laten doen. Nu zit ik met de erfenis. En alles tegelijk is natuurlijk niet mogelijk. Maar wat beslist moet gebeuren, zal ik zo spoedig mogelijk in orde laten maken. Dan moet het maar wat geld kosten". „Maar meneer, dat kost U een kapitaal!" Geert-Jan zuchtte. „Daar is niets aan te doen. Zo kan de toestand in ieder geval niet blijven. Maar dat neemt niet weg, dat de bewoners van beneden en hiernaast eerst zelf moeten beginnen. Al is het dan een oud, uitgewoond huis, dat neemt niet weg, dat het er toch behoorlijk uit kan zien. Ik heb hen gezegd: En als je het niet gelooft, dan moet je maar eens gaan kijken bij je buurman Jansen. Ook daar man keert heel wat aan het huis, maar desondanks ziet het er netjes uit van binnen. Zodra het er bij jullie ook schoon en netjes uitziet, gaan we weer eens praten". De vrouw bloosde bij dit compli ment, dat misschien niet eens als zodanig bedoeld was, maar Jansen zelf knikte instemmend. „Meneer heeft groot gelijk, moeder; als ze allemaal waren zoals jij, zag het er bij hen heel anders uit". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5