Zeeuwse Hervormde vrouwengroepen bezochten Sehouwen-Duiveland fC. Leerlingen OX*-school hadden drietal prachtdagen in Chaam Stad en Provincie ZIEBl&ZEB Het oudheidkundig symposion Wij vernemen dat op het door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te houden oud heidkundig symposium te Zierik- zee op 23 en 24 Augustus a.s. de vol gende onderwerpen aan de orde zullen worden gesteld: 1. De herverkavelings-werkzaam heden op Sehouwen-Duiveland. 2. De nog bestaande archaeologi- sche monumenten en de bedrei ging ervan. 3 Het historisch en archaeologisch belang dezer monumenten. 4 Urgentie van de onderzoekingen. 5. Maatregelen tot bescherming der monumenten. G. „De Frankische grafvelden in Nederland". KERKWERVE De collecte georganiseerd door de onderafdeling Kerkwerve van het Nederlandse Rode Kruis heeft het mooie bedrag opgebracht van f 278,78. Een woord van dank mag niet ontbreken aan hen, die de col lecte organiseerden en hen die van veel offervaardigheid blijk gaven. ELLEMEET Leerlingen O.L.-schooI naar Den Haag De leerlingen der O.L. school maakten hun jaarlijks schoolreisje. De tocht ging dit keer naar Den Haag, waar Madurodam en de Rid derzaal werden bezocht. Na een be zoek aan een speeltuin werd de te rugreis aanvaard. Dank zij het prachtige weer werd deze trip een volledig succes. HAAMSTEDE Reisver. „Ons Genoegen" naar Limburg Zeer geslaagde tweedaagse reis Evenals vorig jaar maakten ook ditmaal de leden van de reisvereni- ging „Ons Genoegen" een twee daagse reis naar Valkenburg. Per touringcar (ondernemer v. Oeveren) werd 's morgens vroeg gestart, waarna het gezelschap om rond twaalf uur ter plaatse arriveerde. De reis had een prettig verloop en enkele malen werd het lange tra ject onderbroken ter versterking van de inwendige mens. Na de maaltijd in het tevoren bestelde hotel, werd een zeer mooie en inte ressante tocht gemaakt door het Limburgse heuvelland, met o.m. een bezoek aan het Drielandenpunt Terug in het hotel werd een warme maaltijd gebruikt. De rest van de avond werd besteed met een be zoek aan Valkenburg, met zijn vele souvenirwinkels, waarna de avond verder in het hotel gezellig werd doorgebracht. De andere morgen was het weer vroeg appèl. Na een bezoek aan de kolenmijn, werd een tocht in de omgeving gemaakt, waarbij o.a. een speeltuin werd be zocht, waar allen van de diverse attracties gebruik maakten. Hierna werd de terugreis aanvaard, die met enkele onderbrekingen o.a. om wat te winkelen in Tilburg, uitstekend verliep. Omstreeks 11 uur 's avonds bereikte men de eigen gemeente weer. Aan het veer Anna Jacoba dankte de voorzitter, de heer A. de Bruine in het bijzonder chauffeur Markus voor de prettige wijze waarop hij deze tocht heeft ver zorgd, terwijl een der leden het be stuur dank bracht voor de organi satie van deze tocht, welk dank woord werd onderstreept in de vorm van een bloemstuk van de le den, waaruit wel duidelijk bleek, hoezeer men van deze reis genoten had. BURGH De Rode Kruiscollecte heeft in deze gemeente een bedrag van f 143,65 opgebracht. NOORDWELLE De alhier gehouden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft het mooie bedrag opgebracht van f 87,15. De elders geëvacueer- den waren niet in de gelegenheid aan deze collecte bij te dragen, daar zij gelegenheid hadden te offeren in hun nieuwe (tijdelijke) woon plaats. Intussen is een woord van dank voor de collectanten op zijn plaats en aan de burgerij voor de betoonde offervaardigheid. BROUWERSHAVEN Oefening brandweercorpsen Zaterdag 25 Juni a.s. zullen al hier bij de voormalige halte van het R.T.M.-station brandweerwed strijden worden gehouden. O.m. zal medewerking worden verleend door het brandweercorps uit Zierikzee. OOSTERLAND Openbare tapkranen Ten gerieve van hen die nog ver stoken zijn van leidingwater en de landbouwers is in de gemeente een tweetal tapkranen van de water leiding opgesteld. De eerste bevindt zich bij de heer J. C. Bouman aan de St. Joostdijk, de ander bij de heer D. Hanse te Sirjansland. Voor de prijs van f 0,70 per m3. kan hier water worden betrokken. HAAMSTEDE Openbare eindles tuinbouwschool ging vooraf aan uitreiking diploma's Het hoofd der school gaat met pensioen Voor de openbare eindles van de Tuinbouwschool, welke Maandag middag gehouden werd, bestond zeer grote belangstelling. Naast het bestuur en de commissie van toe zicht van de school, waren mede aanwezig de Rijkstuinbouwconsxi- lent ir. J. van Hennik en de leraar in algemene dienst de heer C. L. de Wilde, het voltallig college van B. en W. van Haamstede, burge meester Jhr. A. van Citters van Burgh en de wethouder A.v. Zuijen zoethouders van Renesse en Noord- welle, alsmede enkele ouders en andere belangstellenden. De voorzitter van het bestuur, de heer K. J. Dambruin, opende deze les met een kort welkomstwoord, waarna hij het hoofd van de school verzocht de eindles te houden. Na dat het hoofd ook met een enkel woord de aanwezigen welkom had geheten, wees hij er op, dat deze middag voor hem wel een zeer bij zonder karakter had, daar dit zijn laatste eindles is in verband met zijn pensionnering op 1 Aug. a.s., waarmee dus zijn onderwijsloop baan wordt afgesloten. Een drietal leerlingen hield daarna een korte inleiding over: „Salpetermeststof fen", de appel „Golden Delici ous" en de „Appelzaagwesp". Hier na stelde de heer de Wilde enkele vragen, aan de leerlingen over fruitteelt en kennis van de grond. Ook het hoofd van de school deed daarna nog enige vragen over On derstammen en enkele appelrassen. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, Jhr, R. RÖell, richtte zich vervolgens tot de leerlingen en deelde hen mee, dat de Commis sie van Toezicht had besloten aan allen het diploma der school uit te reiken. Hij wees er op, dat deze les wel een afsluiting is van deze school, doch dat het noodzakelijk is, dat zij zich verder ontwikkelen, waartoe op velerlei wijze ruim schoots gelegenheid bestaat. Hij dankte ook het hoofd der school voor het vele werk aan deze school verricht, waarop hij bij het binnen kort te houden officiële afscheid nader hoopt terug te komen. Ook de assistent bij de Voorlichtings dienst, de heer J. A. v. d. Weel, dankte hij voor de gegeven prac- tische lessen. Vervolgens reikte hij met een toepasselijk woord het di ploma uit aan: P. v. d. Berge, Haamstede; L. de Feiter, Renesse; E. Jonker, Haamstede; C. v. Kloos ter, Renesse; C. bij de Vaate, Elle- meet en J. G. Wansink, Zierikzee. De Rijkstuinbouwconsulent ir. v. Hennik wenste ook de leerlingen geluk met het behaalde diploma en wees er op, dat dit onderwijs slechts het begin was van wat nog geleerd dient te worden om in de fruitteelt te slagen. De fruitteeltschool Hij spoorde hen aan, zich op te geven voor de Fruitteeltschool, welke hopelijk dit najaar weer hier gehouden zal kunnen worden. Ver der deelde, hij mee dat men in Den Haag op het standpunt staat, dat deze school gehandhaafd dient te worden, ondanks het geringe aan tal leerlingen, omdat het onderwijs aan deze school er toe kan bijdra gen, dat de fruitteelt, die hier na de ramp weer opgebouwd zal wor den, daaraan kan bijdragen. In dit verband sprak hij de hoop uit, dat de school onder het nieuwbenoem de hoofd weer meer leerlingen zal krijgen. Ook hij dankte zowel het hoofd als de heer v. d. Weel voor de gegeven lessen. De voorzitter, de heer Dambruin, feliciteerde de gediplomeerden met het behaalde diploma en wees hen op de vereniging van oud-leerlingen „Pomona", waarvan het lidmaat schap hen in staat stelt hun kennis niet alleen te behouden doch ook uit te breiden. Na het hoofd en de heer v. d. Weel dank gezegd te hebben, deelde hij nog mee, dat op Vrijdag 22 Juli officieel afscheid van het hoofd der school zal wor den genomen en wekte hij de aan wezigen op, op deze receptie tegen woordig te zijn. De leerling C. van Klooster dank te daarop namens zijn mede-leer lingen voor het genoten onderwijs onder aanbieding van een blijvend aandenken aan beide leerkrachten. Het hoofd der school nam hierna met een kort woord afscheid van deze leerlingen en van zijn taak als onderwijzer. Aansluitend hierop delen wij me de, dat de volgende leerlingen ver hoogd werden. Van de le naar de 2e klasse: L. Baumann, Haamste de (voorw.); C. Boot, Ellemeet; P. Dalebout, Noordwelle; J. de Mun- nik, Haamstede; M. Slaager, Haam stede; A. v. d. Zande, Haamstede. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Braai, Noordwelle; A. v. d. Cingel, Haamstede; A. Kenters, Burgh; J. de Vrieze, Haamstede. Van de 3e naar de 4e klasse: A. v. d. Cingel, Haamstede; J. Dalebout, Haamste de; P. Jonker, Haamstede; A. v. d. Weel, Haamstede. De woningbouw De woningbouw in de gemeente maakt goede vorderingen. Van het complex van 46 nieuw te bouwen woningen zijn thans 11 huizen, waaronder twee winkels, opgele verd. Ook de vier Deense geschenk woningen zijn gereed gekomen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het Propae- deutisch examen Godgeleerdheid, de heer M. H. Boogert alhier. N1EUWERKERK Café „De Meebaal" kreeg modern interieur In slechts twee weken tijds is het interieur van het café „De Mee baal" alhier geheel 'gemoderniseerd. Tot 's avonds laat is er gewerkt en het resultaat is dat de zaal er keu rig uitziet. Langs de muren is een stijlvolle betimmering aangebracht, welke onderbroken is door een zeer moderne gemetselde schoorsteen. Door mooie deuren met glas in lood ramen wordt de zaal in twee helf ten verdeeld. Het buffet is gemo derniseerd en practisch ingericht. Tegen het plafond is een nieuwe verlichting aangebracht. Het ge heel is smaakvol ingericht en prima afgewerkt, waarvoor de ambachts lieden een compliment toekomen. De heer van Felius heeft de oude „Meebaal" zodanig laten inrichten dat zij met vele dergelijke zaken kan concurreren. Bij het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van de Hoofdakte Kleuteronderwijs slaag de o.m. onze dorpsgenote mej. P. M. Boogert, thans werkzaam te Zeist. BRUINISSE Zomerbuitendag jongensclubs C.J.tyJ.V. op Sehouwen-Duiveland Op de Wilhelminahoeve te Re nesse hielden Zaterdag de bij de Ring Sehouwen-Duiveland aange sloten Jongensclubs van de C.J.MV. hun eerste zomer-buitendag. Onge veer 80 jongens uit de Westhoek, Zierikzee, Oosterland, Scharendijke en Bruinisse waren bijeen, terwijl de heer van Winsem van de Stich ting Sport en Spel de leiding nam bij de te houden verschillende bui tenspelen. Onder leiding van de heer Weinberg, jongensleider te Haamstede, werd daarna een Slag balwedstrijd gehouden tussen de clubs uit Schouwen en die uit Dui- veland, die door Schouwen werd gewonnen. De dagsluiting werd ge houden door de heer den Haan uit Zierikzee, nadat een gezamenlijke broodmaaltijd en een gezellig bal spel er veel toe hadden bijgedragen om deze middag te doen slagen. Persoonlijke ongelukken Zaterdag 18 Juni was voor enkele personen te Bruinisse een dag van ongelukken. Bij het verhuizen strui kelde mevrouw Rotte-Remijn en blesseerde arm en hand zodat dr. Quaak geneeskundige hulp moest verlenen, de heer M. Dorst slipte met zijn motor bij het passeren van een tractor nabij Sirjansland, waar door verwondingen aan het gelaat ontstonden, terwijl de motorfiets werd vernield. Verenigingen maakten uitstapjes De reisclub „Ons Genoegen" ziet met waar genoegen terug op haar reis naar Zuid-Limburg, waar Val kenburg, Vaals, het Vierlandenpunt en andere mooie punten van het Limburgse heuvelland, de vorige week werden bezocht. De Gereformeerde Vrouwenver eniging had eveneens een zeer pret tige dag, toen de Efteling te Kaats heuvel, Tilburg, Eindhoven en de Ploegstoffenfabriek te Bergeyk be zocht werden. Indrukwekkende samenkomst in kerk te Zierikzee Aangenomen naar Meppel: cand. drs. J. M. Zinkstok, Kampen. -Dokkum en Gerkesklooster-Stro- bos: cand. drs. J. M. Zinkstok, pascuum met een predikatie n.a.v. Johannes 3 29a, deed Zondagmid dag ds. A. Nagelkerke, overgeko men van Zonnemaire, zijn intrede te Zweeloo met een predikatie n.a. v. Johannes 6 67 en 68. De nieu we predikant werd de zegenbede uit Ps. 134 toegezongen. Toespra ken werden gehouden door ouder ling J. Meijeringh, ds. W. A. Len- Ongeveer duizend dames, leden gaderingen ook steeds getracht derink uit Gees, ds. G. de Zeeuw vort de Hervortnde Vrouwengroe- wordt een goede geest te scheppen uit Schoonoord, ds. D. A. Warner, pen C.J.V.F. in Zeeland waren Dins- en te behouden. Ook de verenigin- Ned. Herv. pred. te Zweeloo en dag per Prov. boot, bussen en an- gen moeten de vensters wijd open burgemeester mr. H. Greebe. dere gelegenheden naar Zierikzee zetten en uitzien over de wereld gekomen voor het houden van hun dichtbij en veraf. Voor hen liggen Ds. J. C. Houtzagers Provinciale dag. ook vele taken o.a. op het gebied Begonnen werd met een samen- van de zending, de vluchtelingen- n r razl,,e komst in de Grote Kerk die haast actie, collecten, hulp bij natuur- Ds. j. c. Houtzagers, predikant te te klem bleek om alle deelneem- rampen en vele andere. Spr. waar- nriphereen zal met ziin erhteennie sten .e bevatten en een machtige schuwde er echter tegen te veel op ^r d?t«d vin el^ar nalr st aanblik bood toen mevr, A. H. t). d. zich te nemen, maar ais ieder zich Paul0 in Braz!lië verlrekken om Graaff-Lammertnk utt Nieuwvlxet, in dienst van zijn naaste stelt zal daar de geestelijke verzorging van als presidente van de Prov. afde- God doen ervaren dat Zijn geest en d Nederlandse Protestantse Chris- Iing, de samenkomst opende met Zijn genade het hart zullen vullen. tenen te verzorge^ zulks op ver- een liturgie en daarna namens de aansluiting op het gesprokene zoek van de aldaar bestaande Bij federale commissie een welkomst- «wnsuuwnis op nei gespruK-eiie j zonnrri snrak werd gezongen Gez. 225, waarna heikrmg. in 1954 heelt dr. D. K. wuuru w mevr. v. d. Graaff nog enkele mede- Wielenga Gz. te Wassenaar dit werk Naar aanleiding van het tijdens delingen deed over het middagpro- miige tijd verricht, de liturgie gelezen Schriftgedeelte, gramma. Met het zingen van „Ons Hebr. 12 1-15, waarin opgewekt eigen lied" werd de morgenbijeen- Geref. Kerken (Art 31 K.O.) wordt tot trouw, wees mevr. v. d. komst besloten, waarna in verschil- Bedankt voor Scharendijke, He- Graaff er op dat onze trouw aan de lende zalen een koffiemaaltijd werd melum, Kamerik, Nieuwerbrug a.d. g<*ruikt. Rijn, Roodeschool en Sint Jacobi- rein getoond moet worden, ook m i o j it onze dagelijks weerkerende werk- Des middags bezochten de dames parochie, cand. S, v. d. Veen, Gro- zaamheden Speciaal heette snr no<* de Westhoek van Schouwen, waar- ningen, voor Makkum-Cornwerd: welkom inêvr J C Valdernoort: heen zij deels in bussen, deels per G. Veeneman, Nes (W.D.); voor Ber- Wiertz van Coehoorn uit Rotter- „Minister Lely" van de R.T.M, wer- hel en Rodenrijs: J. Wilschut, Gen- dam, Wika de Vlieger uit Goes en hen vervoerd. Men genoot daar vol- deren, de afgevaardigden van de Kerke- °P van de mooie omgeving en ook raad en Kerkvoogdij van de Herv. van de re's erheen. In Zierikzee gemeente te Zierikzee. Dank bracht teruggekeerd werd eerst koftie ge- i Bedankt v00r Grootegast, Zuid zij aan de Kerkvoogdij voor het be- "T'hrn broek' Aalten-Winterswijk, Wierum schikbaar stellen van het kerkge- Giote Kerk ging, waar de heer - - bouw. Coos van Hoboken uit Amsterdam Nadat gezongen was Gez. 150 declameerde. In verband met de KamDen sprak mevr. Valderpoort over het tijd (doordat de boot 's morgens te onderwerp „De vensters open". laat was was het gehele program- Spr. begon met er op te wijzen ma we* ongeveer een uur opgescho- dat de mensen van deze tijd veel ven) konden niet alle dames hierbij Beroepen te Tholen: W. Baaij, hygiënischer l§ven dan hun voor- tegenwoordig zijn, zodat het twee- Alphen a.d. Rijn; te Nieuwpoort: J. ouders, die vaak alle vensters van de gedeelte van de declamatie al- c. van Ravenswaaij, Scheveningen; hun huis gesloten hielden om in- leea door de dan*es van Schouwen- te Rotterdam-C.: P. N. Ribbers, vloeden van buiten tegen te hou- Buiveland kon worden beluisterd. Ulrum. den, maar dat er ook nu nog velen keer van Hoboken bracht all^r- zijn, die de vensters van hun hart eerst »Het Heksenlied", en vervol gesloten houden, en zich beperken Êens »^-)e Ark van Noach Mede tot hun eigen kleine wereldje, d°or de toepasselijke kleding en de waarin zij weliswaar hun plicht belichting kwam de declamatie doen, maar waardoor zij toch een goed tot haar recht, hoewel we vre- sombere, zonloze en kille sfeer om zen da* n*et in aUe hoeken van de zich heen scheppen. Zo zijn er ook kerk alles goed te volgen was. vele huisvrouwen, die geen oog Mevr. v. d. Graaff had te voren hebben voor de grote problemen nog een dankwoord gericht tot me- van deze tijd en de grote nood, die vrouw Valderpoort voor haar mooie op verschillend gebied heerst bui- rede en tot de dames van Zierikzee ten hun eigen milieu, en soms ook voor hun medewerking aan deze in hun eigen gezin, waar zij niet of mooie dag, waaraan allen een pret- niet voldoende meeleven met hun tige herinnering zullen bewaren, man en kinderen. Mevr. Valder- Ook werd het Federatielied nog ge- poort legde er echter de nadruk op zongen. Ten slotte sprak mevr. dat er genoeg kansen en mogelijk- Reijnhoudt uit Kloetinge nog een Jieden liggen in het gezin en daar k0x*t slotwoord. buiten om licht en blijdschap te brengen, waarbij zij verwees naar .-de gelijkenis van de talenten. God Ned Herv Kerk T z ri heeft aan een ieder een of meer ta- In October 1954 heeft de Stich- lenten geschonken, waarmede men Beroepen te Hoornaar: C. v. d. ting voor de Landbouw een rap- rmoet woekeren ter ere van God's Wal> Polsbroek; te Ede: A. J. Jo- port van de Commissie Grondge- maam en ten bate van zich zelf. Met rissen, ^Vilsumte Delft (toez.): J. bruik gepubliceerd over de drink- voorbeelden uit de practijk toonde Vermaas, Bodegraven; te Ouder- water-voorziening op het platteland, spr. aan hoe iedere vrouw zich kan kerk a.d. IJssel: J. R. Cuperus, In dit rapport wordt geconstateerd, stellen tot zegen van anderen en tot Doornspijk; door de Gen. Synode dat na het uitvoeren van het tien- - geestelijke winst van zich zelf. Wie als zendingspred. voor Nieuw Gui- jarenplan - in 1946 - nog 43 pet. ^werkelijk Christen wil zijn moet nea: J- de Ridder, oud-zendings- van de landbouwbedrijven niet zul- het venster van zijn of haar hart Pred- van de Bataklanden. len zijn aangesloten aan de water- wijd open zetten en uitzien naar ge- Aangenomen de benoeming tot leiding. legenheden die God biedt om de bijstand in het pastoraat te Hooge- Het hoofdbestuur van de Stich- geschonken talenten ten volle uit loon-Eersel: H. J. Dijckmeester, a.s. ting voor de Landbouw heeft dit te buiten. Zo hebbeir ook alle leden em.pred., Den Haag. rapport destijds toegezonden aan van de Hervormde vrouwengroe- Bedankt voor Kockengen: W. A. de minister van Sociale Zaken en pen een taak om aldus de Here Je- s. Laurense, Hoevelaken", voor de Volksgezondheid en er daarbij op zus Christus te kennen en te die- benoeming tot godsdienstlerares aangedrongen, dat het tienjaren- nen maar ook te zorgen dat Hij door aan de industriescholen te Rotter-Plan versneld zal worden uitge- anderen gekend en gediend wordt, dam: mej. N. Hoving, hulppred., voerd. Tevens had het hoofdbestuur Chr. Ger. Kerk Ingezonden mededeling Baby's huidje moet soepel en sterk worden. Daarvoor zorgt medici nale. vochtabsorberende ZWITSAL BABYPOEDER LAND- EN TUINBOUW De drinkwatervoorziening op het platteland Hierbij komt het vooral aan op de Beemster. daad, want een oprecht geloof leidt tot goede werken. Ger. Kerken De taak der verenigingen wBdéKaSpei?dit'ecMer'nS 434 Pct' der landbouwbedrijven. In dit verband drong spr. er op geen beroep in overweging kan ne- aan dat in de verenigingen en ver- men- Beroepen te Aardenburg: cand. M. Grashof f, Voorburg; te Mole naarsgraaf-Brandwijk: cand. A. IJkema, Haarlem; te Heeg: G. Vee neman, Nes (W.D.), toen besloten aan de minister van Landbouw te verzoeken een aan vullende subsidie te verlenen voor de aansluiting van de resterende KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Intrede Ds. F. van Dieren te St. Philipsland ONDERWIJS ZIERIKZEES LYCEUM Eindexamen afd. H.B.S.-A Geslaagd: mej. M. M. van de Stolpe te Ellemeet en de heren M. Krakeel, P. J. Raap en H. H. van der Wolf te Ziierikzee. Afgewezen twee candidaten. Examens stenografie en machineschrijven Op het te Bergen op Zoom ge houden examen slaagden voor het diploma stenografie de dames P. K. Krijger, Brouwershaven, Ella v. Dongen, Dreischor en Suus Leen- houts, Zierikzee. Voor het diploma machineschrij ven slaagden: mej. Willy Zwijnen- burg en de heer T. Muller te Brui nisse; mej. Annie Bom te Burgh; de heer J. A. Hage, Noordgouwe; de heer L. Meerman, Oosterland; de heer J. de Jonge, St. Philips land; de heer L. C. Hart, Seroos- kerke; mej. Elma Flohil, Scharen dijke; mevr. M. Kosters-Nieskens, mej. Annie v. d. Houten en de he ren Han Berman, Nico Ringelberg, Freek Regoort, Gerard Verseput, mej. Miep de Jonge en mej. Carla de Graag, allen te Zierikzee; de heer Huib de Feiter, Renesse. Allen volgden de curs.us van de Stichting Handelsonderwijs te Zie rikzee, die onder leiding stond van de heer K. Koetsdijk. Intrede dr. A. Nagelkerke te Zweeloo Zondag j.l. mocht de gemeente Adelairip fAustralipl- T T van Wa- van St. Philipsland, na een korte Adelaide (Australië). J. J. van wa vacature, een nieuwe predikant Senmgen, Schiedam, ontvangen in Ds. F. van Dieren, ge komen van Hoornaar. In de morgengodsdienstoefening werd de nieuwe predikant beves- Na bevestigd te zijn door ds. W. tigd door Ds. H. Smit te Genderen van der Zwaan uit Emmer Com- met een predicatie n.a.v. Hande lingen 28 31. De bevestiger wees hierbij op de taak en de opdracht aan God's dienstknechten en op de beloften en bemoediging tot sterkte om deze opdracht te kunnen ver vullen. De gemeente zong haar nieuwe leraar het 9e vers van Ps. 119 toe. Des middags deed Ds. van Dieren zijn intrede, waarbij hij het Woord bediende n.a.v. Galaten 4 19 en er o.m. op wees dat als Christus in ons gestalte heeft gekregen, Hij al- Geitenkeuringen op Sehouwen-Duiveland Vanwege de Prov. Vereniging ter verbetering van het Geitenras in Aangenomen naar Arum: cand. Zeeland, zullen ook op Schouwen- S. v. d. Veen, Groningen; naar DmveUnd geitenkeuringen worden Zeist: J. Wilschut, Genderen; naar gehouden. Onderstaand zijn de data en plaatsen van de keurmgen op het eiland aangegeven: Vrijdag 15 Juli: Nieuwerkerk (Markt); Dreischor (Hooge Hoeve) en Zierikzee („Huis van Nassau"). Zaterdag 16 Juli: Renesse (Markt) en Haamstede/Burgh (v. d. Panne). ZONNEMAIR'J Wandelingen doo^ Brabants natuurschoon Vorige week maakten de leer- kort schoot. Ook de verzorging van !,ing™ var? de vier h0°Sstd klassen de £nz; door ieugd" T n„i, „„1 hr.i'hnrtHr-iHnr Pnot an 7nn „rnmu genade nodig is om Christus te er- der Openbare Lagere school van herbergvader Post en zijn vrouw k-prinpn Dp nrpdikinP mnpt 7iin fpr Zonnemaire een driedaagse school- was prima, zodat de kinderen Za- ere van God en niet vï^de mens reia-.Er werd verblijf gehouden in terdag slechts node naar huis wil- Na de predicatie richtte Ds. van de jeugdherberg te Chaam, een den, ondanks het feit dat de ver- Dieren zich met een persoonlijk zeer mooi gebouw, dat pas sinds moeidheid zich ging laten gelden woord tot de gemeente. Hij dankte vorig jaar in gebruik is. en de blaren op de voeten, opgelo- voorts zijn bevestiger en de consu- 0 Pen ~.V) het wandelen, gingen pnk- lent Ds. Lam van Poortvliet. Begunstigd door het schitterende ken. Maar toen de R.T.M.-bus Za- Namens de burgerlijke gemeente ^veei genoten de kinderen drie da- terdag naderde, waren allen toch sprak burgemeester L. J. de Jonge, gen van het werkelijk prachtige na- weer blij thuis te komen. Op de als collega Ds. K. Smit, Geref. pre- tuurschoon van dit deel van Noord Zuidweg stond het muziekcorps dikant te Anna Jacobapolder, na- Brabant. Er werden fikse wande- „Nut en Uitspanning" al gereed en mens de classis Zierikzee ouderling hngen gemaakt, o.a. naar Alphen zo reed de bus onder vrolijke tonen M. Krijger uit Bruinisse, namens en naar het Nederlands-Belgische naar het gemeentehuis, waar nog de ring Tholen Ds. J. Brons uti Plaatsje Baarle-Nassau. Vlak achter enige rondedansjes gemaakt wer- Scherpenisse en als consulent Ds. de jeugdherberg ligt een meertje den. Toen konden de wachtende C. J. P. Lam uit Poortvliet. Ten- te midden der bossen, het Putven, ouders hun bruinverbrande sprui- slotte sprak namens de gemeente, waarin naar hartelust gezwommen ten mee naar huis nemen, om daar kerkeraad en kerkvoogdij ouder- en geravot kon worden. Verder de opgewonden verhalen aan te ho ling J. C. de Rooij, die de nieuwe vermaakten de kinderen zich met ren over hetgeen ze deze drie mooie predikant het tweede vers van Ps. balspelen en andere sportieve be- dagen wel allemaal beleefd hadden. 121 liet toezingen. zigheden, zodat er elke dag tijd te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2