met melk meer mans Mooi wandelweer begunstigde de twee laatste avonden Te Haamstede werd „ontmoetingsdag" gehouden van Vrijz. Herv. Vrouwenverenigingen Zeeuwse C.B.T.B.ers congresseerden in Concertzaal te Zierikzee Het boerengezin in de huidige maatschappij vormde onderwerp van bespreking Honderden Zeeuwse C.B.T.B.-ers verzamelden zich Vrijdag morgen in de Concertzaal te Zierikzee voor het houden van de algemene ver gadering van de provinciale afde ling, onder voorzitterschap van de heer C. de Putter te Axel. Mede gelet op de agrarisch zo diep in grijpende wijzigingen die zich thans op Schouwcn-Duiveland voltrek ken, besloot het provinciaal be stuur dit jaar de algemene verga dering op Schouwen-Duivelaud te honden. Onder de aanwezigen be vond zich de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, Jhr Mr A. P. C. de Casembroot. In de ochtenduren werd de huis houdelijke vergadering gehouden, waarvoor de voorzitter van de Ge westelijke afdeling, de heer C. de Putter uit Axel, een openingswoord sprak. De secretaris, drs. J. J. Knibbe uit Goes, bracht het jaarverslag uit, waarop we in een volgend num mer nader hopen terug te komen. Hierna was het woord aan de Com missaris der Koningin, die zijn dank uitsprak voor de ontvangen uitnodiging tot het bijwonen dezer vergadering. Spr. wees verder op het dualisme dat men in het leven zo vaak aantreft, zo ook o.a. met betrekking tot de onteigening van gronden. Enerzijds wenst de boer bv. betere wegen, doch anderzijds is hij vanzelfsprekend gebrand op het behoud van zijn cultuurgrond: De Commissaris trok ook een ver gelijking tussen de wel zeer ver schillende toestand in 1949, toen de Gewestelijke vergadering van de Ingezonden mededeling Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voor de leden van onze postorderclub, neen. regel matig ontvangen zij persoon lijk per post, iedere week opnieuw, diverse aanbiedin gen voor prijzen, stuk voor stuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. Neem nu eens deze mo derne theedoeken in het nieuwe Amerikaanse model, langwerpig, 50x80 cm, een enorm succes op de export markt. Door hun nieuwe vorm is het afdrogen veel gemakke- I ijker en geeft het een enorme tijdsbesparing. Deze thee doeken in gerstekorrel en geweven van de beste ka toenen garens zijn U onge twijfeld wel eens aangeboden voor 1.45, maar de leden van onze postorderclub kun nen ze bestellen voor nog géén gulden. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub zonder enige verdere ver plichting) deze theedoeken, geheel gezoomd en voorzien van lus, in risse moderne ruitdessins. WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND C.B.T.B. ook te Zierikzee werd ge houden en nu. DE MIDDAGVERGADERING Na de morgenvergadering verza melden de aanwezigen zich aan een koffiemaaltijd in de Nieuwe Graan- beurs van het „Huis van Nassau", waarna om half twee de middag vergadering aanving. Deze werd ook bijgewoond door de leden van de Chr. Plattelands Vrouwenver eniging. Na het openingswoord van de voorzitter zong men gezamenlijk staande twee coupletten van het Wilhelmus, waarna de 2e voorzitter van de C.B.T.B. in Nederland, de heer W. P. Cnossen uit Woerden sprak over het onderwerp „Het boerengezin in de huidige maat schappij". Spr. begon met te wij zen op de veranderde tijden en de veranderde zeden, die er oorzaak van zijn dat wij niet meer kunnen leven van onze grootouders. In dit verband legde hij nog de nadruk op het feit dat er geen wijziging is ge komen in het menselijk hart en dat de mens in feite zichzelf is gebleven Spr. deed niet mede aan de lof over de goede oude tijd, maar hij wilde ook geen jubellied aanheffen over de plaats gehad hebbende veran deringen. Niettemin mag men wel zeggen dat het maatschappelijk le ven zich in zeer gunstige zin ont wikkelt. Veranderde gemeenschap Vroeger was het platteland een gesloten eenheid, waarin de folk lore kon bloeien. Men trof daar ge meenschapszin aan en typische ze den en gebruiken, die echter lang zamerhand verdwenen zijn. Het isolement van het platteland is thans doorbroken en het is opge nomen in het wereldverkeersnet. Op zijn eigen wijze neemt het plat teland deel aan het leven van deze tijd door radio en andere uitvin dingen van de moderne techniek. Ook het boerengezin is geplaatst in deze veranderde gemeenschap. Voor het verdere voortbestaan van het boerenbedrijf is interesse in wijdere kring echter noodzakelijk. De boer staat niet meer als indivi du maar is deel van de veranderde gemeenschap geworden. Dit is wel eens moeilijk te verdragen, want de boer is bezield met een grote vrijheidsdrang en is tegen allerlei voorschriften en bindingen. Als en keling echter kan hij zich niet la ten gelden. Hij is opgenomen in het geheel van het maatschappelijk ge beuren en vormt zodoende een schakel in de keten van het econo misch leven. Vandaar ook de aan sluiting bij bedrijfsgenoten om ge zamenlijk iets te bereiken. Het pro ces der overheidsbemoeiing is reeds in de eerste wereldoorlog begon nen vond zijn hoogtepunt in de cri sisjaren. Feitelijk is deze vrijheid nimmer teruggekeerd, hetgeen thans ook niet gewenst is, want wij leven in een wereld van geleide economie. Dit laatste is zeer no dig door de ontwikkeling van onze Nederlandse volksgemeenschap van 11 millioen zielen. Wel maakt het verschil van wie de leiding uitgaat. Spr. meende dat de overheid slechts aanvullend mag optreden, terwijl het bedrijfsleven zelf de weg moet uitstippelen waarlangs het wil gaan Uitvoerig stond spr. nog stil bij de positie van de opgroeiende plat- telandsjeugd, die vaak veel te laat tot de conclusie komt dat er op het boerenbedrijf van vader geen plaats meer is. Tijdige en goede voorlich ting inzake beroepskeuze is daarom nodig. Ook voor het boerenmeisje is het noodzakelijk dat zij zich tijdig voor bereidt op een haar passende be trekking. Deze wijzigingen in het boerenge zin behoeven evenwel niet ten kos te van het gezinsleven te gaan, maar hierdoor kan juist een verrij king plaats vinden. Wat het verenigingsleven betreft waarschuwde spr. tegen te grote uithuizigheid. Ten slotte stond hij stil bij het organisatieleven binnen het raam van de C.B.T.B., waarbij hij ook rekende op een voortdurend groei ende belangstelling en medewer king van de leden in Zeeland. Nadat verschillende vragen wa ren beantwoord, volgde sluiting door ds. M. van der Klis, Chr. Ger. predikant te Zierikzee. PREDIKBEURTEN Zondag 19 Juni Ned. Herv. Kerk. Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur ds v. Roon; Ver.-gebouw: 1 Ouur ds v. Royen. Kerkwerve: 2.30 uur ds v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur dhr M. C. Malipaard. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Loon te Loosduinen. Renesse: 10 uur ds v. Liere (H.D.). Noord- welle: 7 uur ds Huizing. Eikerzee: 10 uur ds Nauta. Brouwershaven: 11 uur ds v. Royen. Zonnemaire: 10 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 7 uur ds v. Liere. Dreischor: 10 uur ds Huizing. Beyersdykje: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds P. Pras, em.-pred te Kat wijk aan Zee. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 uur ds Smit uit Genderen (be vestiging ds F. van Dieren), 2.30 uur intrede ds van Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Elgersma te Nunspeet. Haamstede: 10 en 3 uur ds M. den Boer te Voorschoten. Renesse: 7 uur ds M. den Boer. Scharendyke: 10 en 2 uur ds Aal- bersberg te Nieuwdorp. Brouwers haven: 9.30 en 1.30 uur ds Schud- debeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 u. candidaat Snoey uit Waddinxveen. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 5 uur ds Tiemersma. Oosterland: 10 en 3 uur ds Tiemersma. Bruinisse: 10 en 5 uur ds A. Schippers te Vaassen. Anna Jacobapolder: 10 en 5 uur ds Smit. Ger. Kerk (Art. 31 K.O.). Brouwershaven: 11.15 en 3.15 ds Keizer. Chr. Ger. Kerk. Zierikzee: 10 uur Prof. J. Hovius te Apeldoorn, 6 uur ds v. d. Klté. Haamstede: 10 uur ds Meijering, 3 uur Prof. Hovius. Noordgouwe: 10 uur ds v. d. Klis, 6 uur Prof. Hovius. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst Haamstede 10 en 2.30 uur lees<l_. Nieuwerkerk: 10 en .3 uur leeSjh Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesd. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Mallap St.-Phiiipsland: 3 maal leesdien^- Oud-Gercf. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk. Zierikzee: 7.15 vroegmis, 10 uur hoogmis, 19 uur lof. Burgh: 9.30 uur hoogmis garage hötel. Leger des Heils.. Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 19 Juni: Dokter van Hoorn. Ingezonden mededeling NEEM PER MAN DRIEKWART KAN hflond» iul»«lbu» DE 10e ZIERIKZEESE AVONDVIERDAAGSE Overweldigende belangstelling en grootse bloemenhulde aan het slot TONEEL EN FILM Naar wij vernemen zal de N.V. de Concertzaal volgende week de bekende film „Maarten Luthetf" voor vertoning naar Zierikzee bren gen. De film heeft de geloofsmoed van de Hervormer tot thema en heeft in de verschillende landen een gunstig onthaal gevonden. Nu de 10e Zierikzeesc Avond vierdaagse weer achter de rug is, kan niet anders worden gezegd dan dat deze buitengewoon geslaagd is. Ver over de vierhonderd grote en kleine tippelaarsters en tippelaars zijn vier avonden in touw geweest om het zo fel begeerde kruisje, kroontje of cyfertje te „verdienen" en ondanks diverse pynlyke voe ten, styve benen en onwillige rug gen waren allen bet er over eens dat het fyne tochten zjjn geweest, waarop zü nog lang met voldoening zullen terugzien. Woensdagavond voerde het par cours weer Duiveland in. De groten wandelden langs het Beijersdijkje (waar de belangstelling) groot was) richting Beldert en via de Saspol- der terug naar Zierikzee. De ad- spiranten tippelden een heel stuk met de groten mee maar namen de terugweg over de Lever dijk. Onder weg volgde voor laatstgenoemden weer een tractatie, ditmaal bestaan de uit lollies, die hun weg ook weer grif vonden. Het weer was een stuk beter dan op de 2e avond en ook de weg leverde weinig moei lijkheden op, zodat het aantal ,nieuwe blaren" betrekkelijk gering was. Donderdag, de laatste avond, was het wat het weer betreft „lest best" en de meesten hadden dan ook de jas en de mantel thuis gelaten. Het ging nu over Kerkwerve, langs het ziekenhuis Noordgouwe en over Schuddebeurs voor de groten en door de Kadeweg via de Leverdij- ken naar Schuddebeurs voor de kleinen. Ook dit was weer een mooie tocht over goede wegen. Behalve de kleintjes, die een zak je met 2 plakjes cake kregen, wer den deze avond ook de groten ge- tracteerd, want een Zierikzeese ifrma had onderweg voor ieder hunner een flesje limonade gereed, dat een smakelijk en verfrissend intermezzo vormde. Van Schuddebeurs trok groot en klein gezamenlijk naar de Lange Blokweg, waar zich een grote men senmenigte had verzameld, waar van velen bloemen bij zich hadden om aan de tippelaarsters) uit te reiken. Het aantal bouquetten was zo groot, dat practisch alle klein tjes en velen der groten met bloe men in de hand de stad binnen kwamen. De entree via de Nobelpoort met „Kunst en Eer" en de drumband aan het hoofd was weer glorieus en overal in de straten waar de lange stoet passeerde, stonden (vaak rijen) belangstellenden. Uitreiking onderscheidingstekenen In de grote zaal van „Concordia", die haast te klein bleek, vond de uitreiking der onderscheidingste kenen plaats door de voorzitter van het organisatiecomité, de heer J. G. L. de Bie. Deze herinnerde aan het pionierswerk van dr. J. C. Röhner op het gebied van de wan delsport op ons eiland door het or ganiseren van wandeltochten op Schouwen, waaruit ook de Zierik zeese Avondvierdaagse werd gebo ren, die nu voor de 10e maal is ge houden. Werd de eerste jaren deel genomen door een betrekkelijk kleine groep, thans is dit aantal tot ver over de 400 gegroeid en alleen door de oorlog en de ramp kon de Vierdaagse enkele jaren geen door gang vinden. Spr. sprak er zijn vol doening over uit dat deze 10e Vier daagse zo schitterend en in een prettige sfeer was verlopen, waar van de glundere gezichten der deel nemers en deelneemsters getuige nis aflegden, al was hij er van over tuigd dat niet alle „voeten" in de zelfde mate zouden glunderen. Het tempo, vooral op de eerste avond, noemde spr. echter te hoog en hij legde er nogmaals met klem de na druk op dat de tochten volop tijd bieden om echt te wandelen en dat het niet gaat om het eerst binnen te zijn. Spr. roemde ook de van vele zijden ondervonden medewerking en dankte de firma's die met gulle hand tractaties hadden geschonken nl. de Kon. Zeelandia N.V., de Fa. J. v. d. Valk, C. de Later, M. C. Papeveld, J. M. Olree en R. P. Ho- gerheijde, zomede de autobezitters, die de controle vergemakkelijkten, de signaalafdeling van „Rust Roest" die elke avond mee uitrukte, „Kunst en Eer" en tenslotte de deel nemende verenigingen en individu- elen. Een bijzonder woord van hul de bracht spr. vervolgens aan de dames A. M. Verton en P. de Bie- Heijboer, de enigen die voor de 10e maal deelnamen, wie hij een spe ciaal door de Kon. Begeer vervaar digd onderscheidingsteken uitrekite Hierna volgde uitreiking van de kruisen, kroontjes en cijfertjes tot en met 9. Nadat allen hiervan voor zien waren, sprak de heer de Bie nog een opwekkend woord, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Aan deze 10e Avondvierdaagse namen 445 tippelaarsters) deel in leeftijden variërend tussen de 6 en 53 jaar, afkomstig uit diverse ge deelten van het eiland. Bovendien waren er 2 deelnemers uit Nijme gen. Van hen liepen er ca. 120 in dividueel (van wie een 7-tal 8 km.) de overigen in verenigingsverband. Als verenigingen namen deel de G.V.'s „Rust Roest" en „Olympia" uit Zierikzee, de S.A.V. „Brouwers haven", „De Jonge Strijd", de C.J. M.V. (dames en heren) en een groep welpen van de Mr. Bakkergroep uit Zierikzee. Slechts een elftal in geschrevenen viel uit, welk getal zeker niet groto te noemen is. Uit een en ander blijkt dat de belang stelling voor de wandelsport op het eiland groeiende is en dat ook deze Avondvierdaagse zich in een steeds groeiende populariteit mag verheu gen, verschijnselen, waarvoor men gezien in het licht van de ontspan ningsmogelijkheden die ons eiland biedt, niet anders dan dankbaar kan zijn. Stad en Provincie ZIERIKZEE Vergadering Gemeenteraad Dinsdagavond 21 Juni a.s. zal de raad dezer gemeente in spoed eisende vergadering bijeenkomen. De agenda bevat een voorstel tot wijziging van de begroting 1955 en een voorstel tot vaststelling van een bijzonder achtergevelrooilijn- voorschrift voor een perceel in de St. Domusstraat. Dit laatste houdt verband met een door de Koninklijke Zeelandia N.V. ingediend plan voor de bouw van een fabriek op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie B, nummer 2421, gelegen aan de St. Domusstraat. Motorrijwiel contra bromfiets Donderdag reed de heer K. te Zierikzee per bromfiets in de Zand weg en wilde links afslaan naar de Provinciale weg naar Zierikzee. Op nog onverklaarbare wijze werd hij aangereden door een uit de richting Renesse naderende motorrijder. Een botsing volgde, waarbij de heer K. enkele verwondingen van niet ernstige aard opliep. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Naar het schijnt heeft de heer K. de motorrijder geen voorrang ver leend. ONDERWIJS ZIERIKZEES LYCEUM Eindexamen afd, H.B.S.-B Geslaagd de heren H. de Jonge te Ellemeet, M. J. Schaleven te Re nesse en H. P. van Schelven te Zie rikzee. Afgewezen: 2 candidaten. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 11 Juni: Jacobus, z. van Jacob Tanis en Adriana Jacoba Kwaak. Gehuwd. 10 Juni: Klaas Everinus van Klinken, 23 j. en Catharina Cornelia van Dixhoorn, 22 j. Overleden. 4 Juni: Simon Maar ten Hanse, 90 j., weduwnaar van Zegerina van der Linde (overleden te Noordgouwe); 8 Juni: Janna Wil- lemina de Jonge, 90 j., weduwe van Jan Saman (overleden te Noord gouwe); 10 Juni: Pieternella Geer- truida Bij de Vaate, 71 j., weduwe van Lieven Jonker. KERKNIEUWS Oude oom, loopfeest, details, rode lolly, bloemen en levensgeluk Begin van onderling contact viel zeer in de smaak In „Tavenu" van hotel Bom is Woensdag de aangekondigde „Ont moetingsdag" gehouden, welke be zocht was door de Vrouwenver. uit Zierikzee, Brouwershaven, Noord- welle en Renesse, terwijl de Ver eniging uit Burgh-Haamstede als gastvrouwe optrad. De presidente van de ontvangende vereniging, mevr. Hartóg, sprak een kort wel komstwoord, waarbij zij in het bij zonder mej. S. Doets, voorgangster van de Ver. van Vrijz. Herv. in Sliedrecht, die deze dag de leiding zou hebben, begroette. Zij sprak er haar voldoening over uit, dat deze dag georganiseerd werd, omdat haar vereniging reeds 21 jaar be staat en er nooit contact is geweest met andere verenigingen. Tenslotte sprak zij de hoop uit, dat het initia tief er toe zou bijdragen, dat er in de toekomst meer van deze „ont moetingsdagen" gehouden zullen worden. Hierna gaf zij de leiding over aan mej. Doets, die na het ge zamenlijk zingen van Gez. 149 een wijdingswoord sprak over „Ont moeting", waarbij zij haar gehoor bepaalde bij de ontmoeting zowel met God als met de medemens. Vol aandacht werd dit op hoog peil staande wijdingswoord, door de on geveer 60 aanwezige dames aange hoord. Na dit deel met gebed te hebben gesloten werd Gez. 217 ge zongen. Vervolgens hield zij een in leiding over „Het werk van onze Vrouwenverenigingen zo breed mo gelijk gezien", waarin zij de ver schillende aspecten van het werk van deze verenigingen op duidelijke wijze naar voren bracht. Van de ge legenheid om vragen te stellen werd door enkele dames gebruik gemaakt. Na een gezamenlijke kof fiemaaltijd, die besloten werd met het zingen van enkele liederen, werd een wandeling gemaakt langs het binnenkort te openen rusthuis „Duinoord" en vervolgens onder- langs de duinen naar Burgh, waar in hotel „Het wapen van Burgh" de thee werd gebruikt. Hier sloot mej. Doets deze mooie dag en werd tot slot gezongen Gez. 300. Mevr. Hartog dankte daa„op namens alle deelneemsters mej. Doets voor de mooie en zeer geslaagde dag, die vooral voor de dames, die uit „het kaalste eiland van de hele wereld", zoals Eilandman ons telkens ver zekert, gekomen waren naar de al tijd mooie Westhoek, naast hetgeen zij binnenshuis genoten hadden ook ruimschoots genoten van het na tuurschoon, waaraan deze omgeving zo rijk is. Al weer heel lang geleden had Eilandman een oom, die het eer zame beroep van timmerman uit oefende. Hij woonde (ook alweer heel lang geleden) te Zierikzee en nam - als het zo wilde uitkomen - een karweitje aan te Bruinisse. 's Morgens laadde hij zijn spijker- bak en zijn plankjes op een hand kar en tippelde even naar Bru en keerde 's avonds om zes uur ook weer lopend terug, na een dag hard werken. Dat was toen heel normaal. Eilandman heeft daar altijd veel respect voor gehad, maar hij wil het persé niet zo voorstellen alsof alleen vroeger de mensen konden lopen. Ze kunnen het nog. Dat heeft de avondvierdaagse bewezen, het tumulteuse wandelfestijn, het Zie rikzee op de kop zettende loop- feest, dat elk jaar mooier, interes santer, drukker en gezelliger wordt. Kijk, dat is nou gek op Schouwen- Duiveland. Als iets krampachtig uit de grond gestampt moet worden, als er hoopjes reclame gemaakt wordt, dan wil het soms niet al te best. Dan zijn er bezwaren zus en bezwa ren zo, maar als een zaak de tijd heeft om te groeien, dan wordt het wat. Zo is het met de Avondvier daagse ook. Die neemt vormen aan, die elders onbekend zijn. Brabant moge zijn wielerfestijnen hebben en Friesland zijn zeïlerij, wij heb ben een loopfeest, waarvoor de be langstelling met het jaar groeit, ondanks de auto's, de motoren en scooters, die een mensenkind maar van de oervorm der voortbeweging pogen af te houden. Zo werd dan die laatste avond gestapt langs Kerkwerve, dat wat stilletjes lag te dromen in de avond koelte van een nogal fraaie zomer dag. Op de wegen waren de witte vlekken van de sportkleding en de dansende hoofden van de wande laars, die het puik naar de zin had den. Soms was er wel eens een stij ve spier en hier en daar een blaar tje, maar by zo een gezonde ont spanning mag men op een enkel ongemak je niet kijken. Al lopend ziet men veel. Zelfs een fiets gaat nog te hard, naar Eilandman heeft ontdekt. Er zijn zoveel details in het leven. Een bloemetje dat het waarempél al weer doet in het zoute Schouwen, een opschrift aan een noodwoning „Ook dit gaat weer voorbij", een jongetje langs de kant met een slobberbroek, een zwarte veeg over het gezicht en twee mysterieuze donkere kijkers die je aanstaren. Daar zijn we altijd maar voorbij geflitst, maar nu „zagen" we het echt. Er ging een zingen door de rijen en heus niet alleen van „Houd er de moed maar in" en o heerlijke ontdekking, er was helemaal geen „Overal, waar de meisjes zijn", maar leuke marsliedjes, onder streepten de cadans van de lopende voeten. Daar op een moment heeft Eilandman nog de primitieve sen satie ondergaan van een gewone ■rode lolly. Zo'n zoetstok is voor een wandelaar iets heel opbeurends. Hulde ook aan de lafenisbrengers. De vriendelijkste familie van Noordgouwe had een grote emmer limonade gereed gezet en er stond een auto langs de kant van de weg, met wel duizend flesjes limonade. Dat zo iets nu allemaal maar kan, in de „spijkerharde" wereld waarin we leven! Overal waren mensen, die lachten en et ook lol in hadden, zoveel soortgenoten voorbij te zien trekken. Oude mannen zogen har der aan de pijp. Eilandman zag eilandvrouwen met het breiwerk langs de kant van de weg zitten (want U kent het verhaaltje van de vrouwenhanden en de paardentan den). „Nee md kiek zus loape", zei den die vrouwen en dan keken ze even boven hun breiwerk, naar de zonnige slang wandelaars. Bij Zie rikzee werden al deze dingen nog weer overweldigd door het tumult van de massa, die meeleefde. Vrou wen en meisjes maakten zich los uit de rjjen langs de kant en druk ten bloemen in de stijf en dik ge worden handen van de ivandelaars. Hoog in de tucht zong in flarden de muziek van de harmonie, die er een deksels zware avond heeft op zitten. De trommen onweerden, de stad lag stralend in het licht van de schijnwerpers, iedereen lachte en was vol van een^gezonde levens drift en Eilandman liep maar te denken aan het wonder, dat een mens zo weinig nodig heeft om ge lukkig te zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2