DE ZIERIKZEESCHE COURANT Britse regering kondigt de noodtoestand at Minister van Verkeer en Waterstaat bracht werkbezoek aan Schouwen-Buiveland Vergroot garagebedrijf J. H. Braai officieel in gebruik gesteld DONDERDAG 2 JUNI 1965. ABONNEMENIEN ElI ADVERTENTIÉN Prijs par 3 maanden tij vooruitbetaling 13.50, per «veelt 27 cent.' Losse nummers 10 cl Verschijnt Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Advertentieprijs 15 cent per mm. Succesjet (mat. 15 mm) 11,— per stuk. No. 17751 - lil» Jaargang ZIERIKZEESdEHNIEQWSBODE WAARIN OPGENOMEN 1797 1889 REDACTIE EN ADMINISTRATIE Lange Nobelstraat A 171, Zlerikzee. Postbus nr 1, Telefoon' nr 32, Girorekening nr. 137677 Uitgave: N.V. Drukkerij voorh. Lakenman Ochtman Lange Nobelstraat A 171 Zlerikzee Redacteur: M. J BU DE VAATE - Tel 309 DE VIER-MOGENDHEDEN-CONFERENTIE Het gaat om een peilen der meningen en het zoeken naar werkwijze Directe oplossingen zijn niet te verwachten PVÊËÊ -r 6 O O Een karakter i$ een volkomen J gevormde wil. NNn President Eisenhower heeft Dins dag op zijn wekeljjkse persconfe rentie verklaard, dat zijn regering de volgende drie punten als doel van de komende conferentie van regeringsleiders der „Grote Vier" ziet. 1. Het peilen van de stemming en de sfeer; 2. een bespreking van vraagstuk ken in bet algemeen, en 3. een poging om een werkwijze te vinden voor bet oplossen van bepaalde wereldproblemen. De regeringsleiders zouden niet pogen zelf een oplossing te vinden voor dergelijke vraagstukken, al dus Eisenhower. Over een datum en een plaats van samenkomst was men het nog niet eens, doch hij zou graag zien, dat hierover redelijk snel wordt beslist. Op de vraag of bepaalde vraag stukken, zoals de eenwording van Duitsland en kwesties betreffende Oost-Europa, aan de orde zullen komen, antwoordde de president bevestigend, doch hij was niet van oordeel, dat deze punten in alle bij zonderheden zullen kunnen wor den besproken. Hij voegde hieraan toe, dat de Westduitse Bondsrepu bliek bij elke regeling betreffende de eenwording van Duitsland van de partij zal zijn. Aangaande de kwestie der Ame- Nederlands zilver voor V.S. De ministers Beijen en Luns heb ben aan beide Kamers der Staten- Generaal de tekst overgelegd van de op 25 Mei 1955 te Washington tussen de Nederlandse regering en de regering der Verenigde Staten gewisselde nota's, houdende een overeenkomst betreffende de terug gave van op Leen- en Pachtbasis aan de Nederlandse regering ver strekt zilver. Binnenkort Rode Kruis- parachutisten Twaalf jongelieden zullen bin nenkort met koene sprongen uit vliegtuigen hulp kunnen bieden aan landgenoten en mede-Europeanen over de grenzen, die in nood ver keren. Het initiatief werd genomen door de directie van het Ned. Rode Kruis die contact zocht met het Nat. Luchtvaartfonds, de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en de Ned. Para chutistenclub. Twaalf parachutisten zullen binnenkort minstens even goede E.H.B.O.-ers zijn. De E.H.B.O.-parachutisten wor den ingelijfd bij het Rode Kruis- korps, doch blijven onder techni sche leiding van de heer ten Kate Brouwer uit Leiden, algemeen com mandant van het Rode Kruis korps blijft de generaal P. Alons. Zodra de twaalf eerste R.K.-para- chutisten „in vorm" zijn, wordt het tweede dozijn voor dit niet onge vaarlijke menslievende werk op ba sis van vrijwilligheid aangeworven. rikaanse vliegeniers in China zeide Eisenhower, dat inlichtingen ven verschillende kanten de gedachte wettigen, dat het besluit van Pe king om vier van deze vliegeniers vrij te laten een gebaar is, bedoeld om de spanning in Azië te vermin deren. „Luchtautoped", het zuinigste vliegtuig Op de Luchtvaarttentoonstelling, die tien Juni te Le Bourget wordt geopend, zal een tweepersoonsvlieg tuig te zien zijn, dat waarschijnlijk het zuinigste ter wereld is. Het toe stel, dat door zijn Franse bouwer een „Luchtautoped" wordt genoemd kost ongeveer 4.500 gulden en kan met een „Continental" motor van 65 p.k. bij een benzingebruik van acht tot tien liter per honderd kilometer een snelheid van 180 tot 200 km. per uur bereiken. De vleugelwijdte is slechts 7,6 meter, zodat het vliegtuig in een kleine hangar past. Een ander voor deel van de machine is, dat zij voor het opstijgen en landen een rolbaan van nog geen honderd meter nodig heeft. Het vliegtuig „Gospel Mes senger" van het Amerikaanse zen dingsgenootschap The Christian and Missionary Alliance (Cama) dat sedert 28 April is vermist, is 28 Mei gevonden. Op die dag onder nam vanuit Sentani een tweemoto- rige Avro Anson, die gehuurd was door de Cama, een laatste poging om uit de lucht nasporingen te doen, die met succes werden be kroond. 7 De Sowjet-commandant te Eisenstadt (Oostenrijk) die Vrijdag een rapport had ontvangen over twee vluchtelingen, die de Hon gaars-Oostenrijkse grens hadden overschreden, is niet tot actie over gegaan. Vroeger moesten de Oos tenrijkse autoriteiten dergelijke vluchtelingen aan de Sowjet-auto- riteiten uitleveren en deze zorgden voor deportatie naar het land van herkomst. ALS GEVOLG VAN SPOORWEGSTAKING Nog geen inzetten van troepen In Engeland Is Dinsdagavond de noodtoestand afgekondigd als ge volg van de spoorwegstaking, die Zaterdag te middernacht Is begon nen. Tegelijkertijd is bekend gemaakt, dat het nieuw-verkozen parlement op 9 Juni door Koningin Elizabeth zal worden geopend, inplaats van op 14 Juni, zoals oorspronkelijk was vastgesteld. Deze maatregel is genomen, om- dot het parlement de noodtoestand binnen een bepaalde periode moet bevestigen. Het afkondigen van de noodtoe stand houdt niet in dat troepen zullen worden ingezet. Buiten het inzetten van 250 vrachtauto's van het leger voor het vervoer van de post zullen geen troepen werden gebruikt. In een bekendmaking zei de regering te hopen, dat het niet nodig zal zijn verdere volmachten aan zich te trekken, doch waar schuwde niet te zullen aarzelen dit te doen als de toestand dit nood zakelijk zou maken. Als gevolg van de toestand heeft de Koningin verder besloten dat haar verjaardagsparade de tra ditionele „Trooping the Colour" ceremonie geen doorgang zal vinden. Onder de titel „Pinkster-Drie" werden Dinsdag in de grote zalen van „Bellevue" te Amsterdam de finale landskampioenschappen voor kap pers gehouden. Onze fotograaf, die aanwezig was op dit kap- en knip- concours, maakte deze opname tijdens de wedstrijd „Technische IJzer- ondulatie". Een manier die uit de tijd is, volgens de kappers, maar die elke kapper moet kennen, zodat men deze wedstrijd nog niet van het programma der wedstrijd heeft geschrapt. Het K.N.M.I. verwacht tot Donderdagavond: DROOG WEER met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist, overdag meer bewolking in de hogere niveau's, maar nog vrij zonnig. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtin gen. Weinig verandering in tem peratuur. 3 Juni. Zon op 4.27; onder 20.53 Maan op 19.15; onder 2.54 Volle Maan 5 Juni 15.08 HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 3 Juni. 1.49 v.m. 14.19 n.m. BROUWERSHAVEN: 3 Juni. 1.24 v.m. 13.46 n.m. Springtij 7 en 22 Juni. Doodtij 15 en 29 Juni. Ij Ontmoeting van de „Grote Drie" In gezaghebbende kringen in de Boven de vlaggen van de deelnemende landen vliegt een formatie North Britse hoofdstad is verklaard dat American AT-6 Harvard Trainers van de Rijksluchtvaartschool, door ken^an'd?Westel^^Cr"^^ touwen verbonden. Dit.was een van de vele stunts, die het publiek, hun plannen voor een bijeenkomst dat in vele duizenden naar het vliegveld was gekomen, te zien kreeg in New York op 16 Juni verder zul len uitwerken. Volgens deze kringen zal deze bijeenkomst in New York worden gehouden, alvorens de ministers zich naar San Francisco zullen be geven om de herdenkingsbijeen komst van de oprichting van de Verenigde Naties bij te wonen, die op 20 Juni wordt gehouden. In San Francisco zullen de Wes telijke ministers van Buitenlandse Zaken minister Molotof ontmoeten en met hem besprekingen voeren over de voorbereidingen voor een bijeenkomst van de Grote Vier, Teneinde andermaal persoonlijk werd naar Scharendijke. Hier werd waarvoor Rusland en de Westelijke kennis te nemen van de w«ze de dijkval achter de haven „KIoos- «rot.e mogendheden In principe waarop de waterstaatkundige pro- ternol" in ogenschouw genomen en blemen zich na de ramp op Schou- de werkzaamheden, noodzakelijk reilct- wen-Duiveland hebben ontwik- om de gevaren van het buitenwa- keld, heeft de minister van Ver- ter te bezweren. Via de Schouwse keer cn Waterstaat, mr. J. Algera, dijk bereikte het gezelschap Zie- Wocnsdag een werkbezoek ge- rikzee, waar een ontvangst plaats bracht aan het eiland. De Com- vond in 's Landskamer, waarbij missaris der Koningin, door ambts- o.m. tegenwoordig waren de heer bezigheden verhinderd, was tijdens J. Klompe, voorzitter van het Wa- dit bezoek vertegenwoordigd door terschap Schouwen en de heer H. weg is naar Australië, heeft dezer het lid van G.S., de heer C. Philipse C. v. d. Zande, dijkgraaf van de dagen dr. P. C. Kraan, chirurg te Vierbannenpolder. Vlissingen, die als waarnemend De bewindsman was verder ver- Minister Algera verliet in de late scheepsgeneesheer een rondreis op gezeld van ir. A. G. Maris, direc- mjddag het eiland per provinciale dit schip maakt, in de Middellandse teur-generaal van de Rijkswater- b00t. De minister heeft zich tijdens Zee twee geslaagde blindedarm- staat, ir. J. H. v. d. Burgh, Hoofd- zijn trip op uitstekende wijze kun- operaties verricht. De ene betrof ingenieur-directeur van" de Ruks- nen oriënteren en kennis kunnen een passagiere uit Rotterdam en de waterstaat, m de directie Zeeland, nemen van de huidige waterstaat- andere een hofmeesteres, eveneens hoofd van de Dienst Dijkherstel kundige toestand op het eiland. Het uit Rotterdam. Beide patiënten ma- Zeeland en ir. C. A. de Vlieger, in- ijgt jn onze bedoeling op de plaats ken het uitstekend. genieur le klasse van de Rijks- gehad hebbende besprekingen nog waterstaat (als zodanig per 1 Juni nader terug te komen n 1955 bevorderd), Hoofd van de Op het Zaterdag a.s. te Am- Dienst Dijkherstel Schouwen-Dui- sterdam te houden congres van de veland. Rond 10 uur arriveerden de President Eisenhower heeft Bond van Nederlandse Militaire minister en zijn gevolg te Zijpe, Dinsdag op zijn wekelijkse pers- Oorlogsslachtoffers zullen H.M. de waarna een bezoek werd gebracht conferentie verklaard dat hij op 20 Koningin en Z.K.H. de Prins ver- aan het afgesloten Dijkwater te Juni op de speciale bijeenkomst tegenwoordigd worden door de chef Dreischor. Na een kort oponthoud van de Verenigde Naties in San van het Militaire Huis der Konin- in restaurant „Mondragon", werd Francisco aanwezig zal zijn om de gin, generaal-majoor C. F. Pahud gereden naar de sluitcaissons bij gedelegeerden te verwelkomen. de Mortanges. Schelphoek. Te Westen-Schouwen werd de lunch gebruikt, waarna gereden Prinsessen weer thuis Dinsdagmiddag zijn de prinses sen Beatrix en Irene op Schiphol teruggekeerd van hun vacantie in Kopenhagen, waar zij vertoefden ten huize van de familie Feaver. op de grote ILSY-show op Tweede Pinksterdag. EEN ORIENTATIETRIP Verschillende projecten werden in ogenschouw genomen reeds overeenstemming hebben be- Blindedarm-operaties in volle zee Aan boord van de „Sibajak", die met 997 Nederlandse emigranten op ZIERIKZEE Nieuwe bedrijfsruimte waarborgt goede service Garage J. H. Braai heeft een flin- rage mogelijk geworden. Namens ke uitbreiding ondergaan, die het de B.O.V.A.G. feliciteerde spr. daar- Mevrouw Feaver, vroeger mevr. bedrijf weer op een hoger plan op de heer de Braai en knipte daar- Röell, is de moeder van Jonkvrou- heeft gebracht en die de eigenaar na het lint door, dat de toegang tot we Renee Röell, vriendin van de jn staat stelt mede door aan- de nieuwbouw afsloot, prinsessen. schaf van een nieuwe hefbrug Nadien sprak de heer Th. van T_ zijn cliëntèle nog betere service te Velthoven, die er op wees hoe de De Kabinetscrisis seven dan voordien. Het nieuwe heer de Braai op zeer bijzondere aan de reeds bestaande garage wijze de ramp te boven is gekomen. Tijdens de gezamenlijke bespre- vastgebouwde gedeelte werd Er is een belangrijke vergroting king van Zaterdag jl., die de kabi- Woensdag met het doorknippen van (je bedrijfsoppervlakte ontstaan netsformateur gehouden heeft met van een lint geopend door de heer en dank zij ook de nieuwe hefbrug de fractievoorzitters Romme, Tila- S. W. Fyn van Draat, inspecteur ^an de klant op moderne wijze bo nus, Schouten en Willems werd een van de Bond van Automobiel- en djend worden. Een der tentoonge- begin van overeenstemming bereikt Garagebedrijven te s-Gravcnhage. stelde auto's rees daarna - staande met betrekking tot een aantal te In een korte speech tot de in de op de hefbrug - langzaam omhoog, treffen maatregelen, samenhangen- garage aanwezige genodigden, gaf Als derde spreker voerde nog het de met de bij de Tweede Kamer de heer Fijn van Draat uiting aan woord de heer H. G. van der Sluis, aanhangige belasting-voorstellen zijn genoegen de fraaie uitbreiding sales manager van de N.V. Interna- en het huurbeleid, zulks onder van de garage te mogen openen, tionale Automobiel Maatschappij, voorbehoud, dat die maatregelen op Spr. trok een vergelijking met deze die mededeling deed van de prettige bevredigende wijze uitvoerbaar openingsdag en de tijd kort na de contacten met de eigenaar van de zouden blijken. ramp, toen ook in dit bedrijf alles vergrote garage. Het stemde spr. Ten einde zich daaromtrent te in mineur stond. Het geduld, het trots dat de eigenaar getrouw aan doen informeren heeft de forma- doorzettingsvermogen en de wil het Zeeuws devies, voorkomt in de ke bespreking belegd, waarbij be- van de eigenaar zijn er evenwel namenlijst van de agentenorgani- teur Dinsdagavond een gezömenlij- oorzaak van dat weer orde in de satie. Tot slot dankte de heer Braai halve de genoemde fractie-voor- chaos kon worden geschapen, zodat hartelijk voor de vele goede woor- zitters aanwezig waren de minis- thans een inrichting is verkregen den en ontvangen bloemstukken, ters Drees, Beel, van de Kieft, zoals tevoren niet bestond. Deze Nadien bezichtigden de aanwezigen Witte, Staf en Zijlstra. wijziging is prettig, aldus spr., want de auto-show in de garage, waar De daar verkregen gegevens zijn de automobilist levend in een dy- een keur van modellen van de mer- door de formateur in nadere over- namische tijd, wil snel geholpen ken Hillman, Humber, Studebaker weging genomen. worden en dat is thans in deze ga- en Renault, was geëxposeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 1