immim Weelde-artikelen worden goedkooper Stad en Provincie Wetsontwerp inzake lichtvaardige echtscheiding goedgekeurd WRIGLEY ("jgj STERKER DAN DE HAAT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - VRIJDAG 20 MEI 1955 - No. 17744 Het prijspeil dat in een bepaald land bestaat, wordt meestal afge meten naar de noodzakelijke kosten van levensonderhoud. De overheid heeft aan die eerste uitgaven steeds grote waarde gehecht. Het gehele loonsysteem in Nederland en in veel andere landen met beheerste lonen wordt er op afgestemd. Nu is het merkwaardig, dat het bedrag van de noodzakelijke le- venskosten, zoals dat door de over heid wordt berekend, voor de huis vrouw weinig waarde heeft. Welke huisvrouw komt er toe om nu eens na te gaan of de kosten van haar gezin van een bepaalde grootte overeenstemmen met het bedrag dat de regering hiervoor heeft vast gesteld? En wanneer zij dit zou doen zou zij meestal tot de ver bijsterende slotsom komen, dat haar eigen som belangrijk afwijkt van de officiële berekening. De conclusie, die dan getrokken wordt, komt hierop neer dat men in Den Haag op papier wel een mooi verhaaltje Jcan maken, maar dat „de heren" in de practijk maar eens moeten pro beren of hun berekeningen kloppen. Wat is luxe? Waar wij na de bevrijding alle krachten moesten inspannen om de Nederlandse gemeenschap weer op een behoorlijk peil te brengen, ging men de aanschaf van alles wat theoretisch en volgens een grootst gemene deler tot weelde behoorde, beperken. Hiertoe werd het tarief van de omzetbelasting in verschil lende categorieën onderverdeeld. Er kwamen tarieven voor zeer luxe artikelen, waartoe bv. gasfor nuizen, scheerapparaten en postpa pier behoorden. Hiervan moest 15 pet. omzetbelasting betaald worden. Zou men echter krenten of rozijnen eten of warm water laten stromen uit een geyser, dan was dit geen grote weelde, maar dan gaf men toch blijk van een verlangen naar wat luxe. Daarvan werd de omzet belasting op tien procent bepaald. Onze lezeressen zullen bij het doorzien van de lijst der „weelde- goederen" in de zin der omzetbe lasting dikwijls grote ogen opzet ten. Behoort nu een wasmachine tot weelde, zal men zich afvragen. Een andere dame zal verontwaardigd kunnen zijn, dat een belastingamb tenaar in functie een dameshoed een weelde-artikel noemt. En in dit verschil van inzicht zit de kern van die tegenstellingen tussen de „heren in Den Haag" en vele huisvrouwen. Naar prijsverlaging. Nu zal de omzetbelasting gewij zigd worden. Wanneer de Tweede Kamer het nieuwe ontwerp aan- Radioreporters naar vluchtelingenkampen Met het lijnvliegtuig der K.L.M. naar Neurenberg is een groep van elf radio- en televisiereporters uit verscheidene landen afgereisd voor een reportagetocht van veertien da gen langs vluchtelingenkampen in Duitsland, Oostenrijk, Griekenland en Turkije. Na de grote Nederlandse actie ten bate van de vluchtelingen heeft het bestuur van de Wereldomroep enige tijd geleden het initiatief ge nomen om de toestanden onder vluchtelingen ook verder uit te dragen. Daartoe werd een aantal bekende radioreporters uitgenodigd om in opdracht van de Wereldom roep deze reportagetocht te onder nemen en hun bevindingen in een serie klankbeelden vast te leggen. Als de reporters op 27 Mei op Schiphol zijn teruggekeerd, zullen in allerlei talen klankbeelden over het grote probleem worden samen gesteld die in vele landen zullen worden uitgezonden. Op deze wij ze hoopt men ook in andere landen acties ten bate van de vluchtelin gen te kunnen ontketenen. Bijeenkomst van „zwaarwichtigen" Critiek op de huidige damesmode Te Cavour, bij Turijn, hebben honderd zwaarwichtigen - 99 man nen en een vrouw, die allen de honderd kilogram gewicht te boven gaan - zich eendrachtig aan een reusachtige feestmaaltijd geschaard Op de maaltijd, die vijf uur duur de, werden 48 gevulde varkens pootjes, 27 forellen, 47 kippen, 12 lammeren, 92 kilogram asperges, 42 kilogram aardbeien en 300 fles sen wijn geconsumeerd. De 176 kilogram wegende Luigi Fa vero werd met algemene stem men gekozen tot de Italiaanse ver tegenwoordiger op een te houden internationaal congres van meer dan honderd kilo wegenden. De enige vrouw onder de hon derd omvangrijken, de 144 kilo gram wegende mevrouw Speranza Gorini, liet zich in een gesprek met journalisten zeer misprijzend uit over de huidige damesmode en spe ciaal de A- en H-lijn van Dior uit. „Deze modeheren", aldus mevr. Gorini, „zijn er volkomen naast door hun modellen uitsluitend op overslanke vrouwen te berekenen, zonder zich er rekenschap van te geven, dat er in de wereld ook nog vrouwen zijn, wier gewicht dat hunner mannequins verre te bo ven gaat". vaardt, zal menige huisvrouw dit in haar uitgaven voelen. Een reeks van artikelen zal dan in prijs wor den verlaagd. De lijst van goederen onderworpen aan 10 pet. omzetbe lasting, zal aanzienlijk worden in gekort. Ook een groot aantal goe deren, die tot heden met 15 pet. wa ren belast, zal voortaan onder het gewone vijf procentstarief vallen. De overheid ziet in, dat de ge stegen welvaart aan ons volk ten goede moet komen. Wasmachines, porcelein, verduurzaamd fruit, broodroosters, Kerstboomverlich ting, haarden, radio-ontvangtoe stellen, speelgoed en naamkaartjes, het zijn artikelen die er in ruime mate toe bijdragen om meer glans en gemak te geven aan de huishou ding. Zij brengen de huiselijke om geving meer in het centrum van de belangstelling en helpen de huis vrouw haar taak te verlichten. De lijst van belastingverlagingen is aanzienlijk. Gezien de belangrij ke verlaging van het tarief, hier en daar zelfs met 10 pet., kan dit in vele gevallen aankopen mogelijk maken, waar dit voorheen op be zwaren stuitte. Met het overbrengen van de reeks van weelde-artikelen naar het ge wone tarief geeft de overheid een deel van haar meebeschikking over het inkomen van de burger prijs. Tot heden oefende zij met haar ho ge tarieven een zekere dwang uit op het publiek om bepaalde arti kelen wel en andere niet of bij uit zondering te kopen. Thans krijgt dat publiek - dus in de eerste plaats de huisvrouw - het volledige recht terug om zelf te bepalen wat voor haar weelde betekent en welke ar tikelen zij luxe noemt. Ingezonden mededeling Als Uw gewrichten alleen nog maar pijnlijk bewegen eu Rheumatische scheuten do ar Uw leden gaan... Dan is 't hoog tijd voor een Kru- schenkuur. Rheumatische pijnen zijn in negen van de tien gevallen gevolg van onzuiver bloed. De bloedzuiverende organen schieten te kort. Geef die weer jeugdige kracht; breng ze weer op gang met Kruschen's zes minerale zouten. Duizenden rheumatiek-lijders von den daar baat bij. Waarom zoudt gij dan achterblijven? 't Gaat om Uw eigen welzijn maar ook om 't levensgeluk Uwer huisgenoten, die U graag weer de oude zien: fit, welgemoed, opgewekt en vrij van pijn.... ZIERIKZEE Aannemer pleegde fraude De Haarlemse recherche heeft de 37-jarige aannemer P. V. uit Haar lem, aangehouden op verdenking van gepleegde valsheid in geschrifte In drie weken tijds zou deze V. op onrechtmatige wijze een bedrag van f 3175 in handen hebben ge kregen, zulks ten nadele van het Risicofonds van de Stichting voor de Bouwnijverheid. Hij zou valse vorstverletdeclaraties niet alleen in zijn woonplaats Haarlem, maar ook in Zierikzee, waar hij werk in uit voering heeft, hebben ingediend. Ongeval op de Nieuwe Haven Maandagmiddag had de werkman A. E. B., tijdens het laden van een zolderschuit met stenen op de Nieu we Haven alhier het ongeluk zijn EERSTE KAMER Ontwerp Schoolgeldwet aangenomen In haar deze week gehouden ver gadering heeft de Eerste Kamer 't wetsontwerp tot het tegengaan van lichtvaardige echtscheidingen goed gekeurd met 24 tegen 17 stemmen. Tegen: V.V.D., P.v.d.A. en C.P.N. Het wetsontwerp tot regeling van het onderwijs in de Friese taal en het gebruik van die taal of van een streektaal als voertaal bij het La ger Onderwijs, werd aangenomen met 39 tegen 2 stemmen (de heren van Lieshout en Mertens, beide K.V.P.) Vervolgens kwam aan de orde de regeling van de heffing van school geld. De heer Derksen (K.V.P.) ver klaarde niet enthousiast over dit ontwerp te zijn doch hij ziet het als van fiscale aard, mede ter ont lasting van grote gezinnen. De heer Molenaar (V.V.D.) be toogde, dat zijn fractie tevreden is met de regeling, welke bestond. Volgens spr. is het de vraag of het opleggen van een leerplicht nood zakelijk medebrengt dat de staat de kosten draagt. De heer Schermerhorn (P.v.d.A.) betoogde deze regeling te zien als een stap op de weg, die er toe leidt, dat ieder, volledig kan worden op geleid teneinde die functies te kun nen bekleden, waartoe zijn capaci teiten aanleiding geven. De heer Algera (A.R.) verklaarde (zonder veel geestdrift) te zullen voorstemmen, daar de huidige toe stand z.i. om administratieve re denen niet is te handhaven. De heer Brandenburg (C.P.N.) vond dat dit ontwerp niet ver ge noeg gaat en ziet het als een eerste stap om iedereen in staat te stellen zijn gaven tot gelding te brengen. Miinister Cals verdedigde nader het onderwerp, dat hij de beste op lossing achtte voor een moeilijk vraagstuk. Een fiscale maatregel is het echter niet en men dient het te zien in het kader van de wense lijkheid van kosteloos onderwijs. Het wetsontwerp werd hierna aangenomen zonder stemming met aantekening dat de heer Molenaar (V.V.D.) er tegen was. Goedgekeurd werden nog z.h.s. de wijziging van de Middelbaar Onderwijswet, de Hoger Onder wijswet en de wet van 25 Apriu 1879. De vergadering werd hierna ge sloten. |Raaptijd kievitseieren bekort JK3 Uit overweging, dat het om een verdere teruggang van de stand van de kievit tegen te gaan, wen selijk is het tijdvak, waarin het ra pen van kievitseieren is toegestaan voor het gehele land, met uitzon dering van Friesland, met zeven dagen te bekorten, is bij Kon. Be sluit het Vogelbesluit in die zin ge wijzigd, dat de raaptijd aanvangt op 1 Februari en eindigt voor wat betreft Friesland met ingang van 20 April en voor wat betreft de overige provinciën met ingang van 13 April. Koning Gustaaf en koningin Louise van Zweden zijn per vlieg tuig in Londen aangekomen voor een particulier bezoek van twee weken aan Groot-Brittannië. De koning, een oudheidkundige van •naam en een kunstkenner, is Don derdag aan de universiteit van Ox ford gepromoveerd tot doctor in de literatuur op grond van zijn werkzaamheden op het terrein van de kunst. evenwicht te verliezen. Hij kwam hierdoor met zijn hoofd op de rand van de zolderschuit terecht en viel vervolgens in het water. Nadat hij op de wal was gebracht bleek hij een bloedende hoofdwond te heb ben opgelopen. Ten huize van de heer E. A. de L. verleende dokter Vleugels Schutter hem de eerste geneeskundige hulp, waarna hij zich naar huis kon begeven. Later bleek het nodig de wonde te hech ten. Gecombineerde C.T.B.T.B. vergadering Maandagavond kwamen de afde lingen Haamstede en Zierikzee van de Chr. Jongeren Boeren- en Tuin- dersbond alhier in gecombineerde vergadering bijeen. De vergadering die geleid werd door de heer W. den Boer, luisterde, na opening, vol aandacht naar de spreker van deze avond, de heer R. Bos, secretaris van de C.J.B.T.B. in Nederland. Deze hield een inleiding over het onderwerp „Actualiteiten". Spreker wees hierbij op de vele verande ringen, die er plaats vinden en die ook op het leven van de jongeren een grote invloed uitoefenen. Voor beelden uit het heden en gebeur tenissen uit het verleden dienden ter verduidelijking van de grote vragen van deze tijd, die bespro ken werden. De voorzitter van de afdeling Haamstede sloot na een dankwoord aan de spreker, op de gebruikelijke wijze de vergadering. NOORDGOUWE Zomerfeest eind Juni, begin Juli Het bestuur van de Culturele Vereniging heeft zich beraden, om nu de voorgenomen feestelijkheden ter herdenking van 't nationale be vrijdingsfeest niet konden doorgaan alsnog iets te organiseren, wat daar voor in de plaats kan treden. Van het indertijd opgestelde program ma is één punt volledig uitgevoerd, nl. de tractatie van de ouden van dagen, wat zeer in de smaak is ge vallen. Het bestuur is tot de con clusie gekomen om ongeveer einde Juni, begin Juli, de juiste datum is nog niet vastgesteld, een zomer feest te organiseren, waarbij het overgrote deel van het programma zal worden uitgevoerd, behoudens enkele wijzigingen in de uren, be nevens enige uitbreiding daarvan. Aangezien een vrij groot aantal wagens was opgegeven voor een op tocht, waarvoor ook reeds kosten waren gemaakt, zal de samenstel lers gevraagd worden t.z.t. de deel name gestand te doen, en zal die optocht dan nog worden gehouden. Het bestuur is van mening, dat al de mensen die destijds zitting na- mqp in de commissie van uitvoe ring, dit zullen willen blijven doen. Zodra de juiste datum, die wellicht op Zaterdag zal moeten vallen, be kend is, zullen nadere mededelingen volgen. DREISCHOR Dijkgraaf benoemd Bij K.B. is benoemd tot dijkgraaf van de polder „Dreischor" de heer A. van der Linde alhier. OUWERKERK De kerkbouw gaat beginnen Thans zijn de voorbereidingen getroffen voor de heiwerkzaamhe den ten behoeve van de bouw van de nieuwe Hervormde kerk alhier. De rioleringswerkzaam heden geëindigd De rioleringswerkzaamheden, uit gevoerd door de firma van den Els- hout, zijn thans geëindigd. Ingezonden mededeling K«U« heerlijk - verfrissend houdt u in topvorm in uw werk en bij sport De oeververdediging van bet Waterschap Schouwen Aanzienlijke bijdrage in dc kosten voorgesteld. Naar aanleiding van een verzoek van de Tweede Kamer om inlich tingen over een adres van Gedepu teerde Staten van Zeeland betref fende tegemoetkoming in de kos ten van uitvoering van werken ter verdediging van de onderzeese oever van het Waterschap Schou wen deelt minister Algera mede, dat de zorglijke toestand van de Noordkust van Schouwen reeds in 1951 was gebleken, weshalve Ged. Staten van Zeeland daarmee in kennis waren gesteld, en de wer ken, die het Waterschap heeft on dernomen, zullen wellicht een uit vloeisel zijn van een verzoek om de nodige maatregelen te treffen, welk verzoek Ged. Staten in 1952 hebben doen uitgaan. Het is wel duidelijk, dat het zo zwaar getroffen waterschap niet in staat zal zijn deze kostbare oever- voorzieningswerken, die straks ook nok door andere zullen moeten wor gevolgd, geheel te financieren. Daarom heeft de minister zich bereid verklaard de in 1954 ge maakte en in 1955 voorgenomen zink- en stortwerken langs de Noordkust van het Waterschap Schouwen, waarvan de kosten wor den begroot op in totaal rond f 1.040.000, voor 90 pet. ten laste van het Ryk te financieren, wan neer de Staten-Genraal bereid zul len zijn het daarvoor nodige be drag, dat suppletoir zal moeten worden aangevraagd, te voteren. Zeeuwse Slatenleden bezochten Delft Bezichtiging van het Waterloopkundig Laboratorium Onder leiding van de Commis saris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, hebben leden van de Provinciale Staten van Zeeland Dinsdag een bezoek aan Delft ge bracht. Het gezelschap, dat uit ruim 40 personen bestond, bezichtigde des morgens het Waterloopkundig Laboratorium. Het werd daar ont vangen door de directeur, prof. ir. J. Th. Thijsse en enige ingenieurs, die hen vervolgens rondleidden door het laboratorium. De bezoe- Ingezonden mededeling Speciale aanbieding Corsetten met leder afgezet f 10.90 Damesbedieoing Zich beltr en ooordellgu bQ iters legden een bijzondere belang stelling aan de dag voor die proe ven welke betrekking hebben op werken, waarbij Zeeland nauw be trokken is, zoals het Deltaplan, de haven van Breskens en de golf- aanval en -afslag bij de boulevard van Vlissingen. Nadat de lunch was gebruikt be gaf het gezelschap zich des middags naar het Gemeenlandshuis, waar met het Hoogheemraadschap Delf land besprekingen werden gevoerd. KERKNIEUWS Ger. Kerken i Intrede van Ds H. M. Kuitert te Amsterdam Zondag werd ds. H. M. Kuitert, overgekomen van Scharendijke, door zijn voorganger ds. S. J. Pop- ma in de Keizersgi'achtkerk beves tigd als studentenpredikant te Am sterdam. Nadat de bevestiger ge lezen had Handelingen 17 15-21, koos hij als tekst voor zijn predi katie Ps. 119 105: „Uw woord is ene lamp voor mijne voet". Na de bevestiging werd ds. Kuitert Ps, 33 vers 11b toegezongen. Na het dankgebed door ds. Popma werd gezongen Gez. 28 vers 2. Inmiddels had ds. Kuitert de kansel betreden. Als tekst voor zijn intredepredika- tie koos Z.Eerw. Handelingen 17 21 en 32-34. Na de predikatie richt te namens de kerkeraad ds. Sikkel woorden van dank tot ds. Popma en woorden van welkom tot ds. Kuitert, waarna hij beide predi kanten Ps. 146 4 liet toezingen. Ds. Kuitert dankte ds. Sikkel voor de tot hem gerichte woorden en de talrijke aanwezigen - onder wie de burgemeester van Amsterdam, ver schillende professoren en diverse verenigingen - voor hun belangstel ling. Na het dankgebed werd tot slot gezongen Ps. 121 4. Ingezonden mededeling MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 17 Mei. Totaal aangevoerd 4978 dieren (weekto- taal 6976), nl. 700 vette koeien en ossen; 1169 stuks gebruiksvee, w.o. 910 t.b.c.-vrij; 65 vette kalveren, 316 graskalveren, w.o. 194 t.b.c.- vrij; 1567 nuchtere kalveren; 91 varkens; 241 biggen; 158 paarden; 2 veulens; 152 schapen en lamme ren; 479 weidelammeren; 38 bok ken en geiten. Prijzen per kilogram: vette koei en en ossen f 2,80-3,04, f 2,60-2,80, f 2,20-2,60; vette kalveren f 2,90- 3,20, f 2,70-2,90, f 2,20-2,50; slacht- paarden f 2,20-2,10-2,00. Prijzen per stuk: kalf- en melk koeien f 1100-950-775; vare koeien f 775-675-575; vaarzen f 850-675- 575; pinken f 575-475-375; graskal veren f 475-375-275; nuchtere kal veren f 56-50-45; biggen f 58-50- 40; schapen f 130-120-90; lammeren f 70-60-50. Een Zweedse visser, die tezamen met collega's door de Russen was vast gehouden, omdat z(j in Russisch viswater werkten, is op grond van zjjn ziekte de man l\jdt aan suikerziekte weer vrijgelaten. Hy is door een Zweedse reddingsboot opgehaald. Op deze foto zien we ztfn aan komst In Zweden: geheel rechts de visser, Sture Werner Gustafson; in het midden de kapitein van de reddingsboot, die de Russische tolk de hand schudt en links de Russische dokter, onder wiens controle de vis ser stond. FEUILLETON 33 door H. van Heeswij k „Maar gelooft u niet", bracht hij langzaam uit, bang dat zijn stem hem verraden zou, „gelooft u niet, dat de man diep berouw over zijn daad heeft gehad? Hij heeft het toch niet in koelen bloede gedaan. Hij deed het in een ogenblik van drift". „In een ogenblik van drift? Ik zie wel, dat u het niet weet. Hij was stomdronken". „Neen", antwoordde hij met vas te-stem, „dat was hij niet. Beiden hadden wat gedronken. Men was licht aangeschoten, meer niet". Ze keek hem verwonderd aan. „Kende u hem?" „Ja", antwoordde hij nu weer zachter. „Ik kende hem heel goed. Hij heeft diep berouw en wroeging gehad over zijn daad. Hij heeft het zich zo aangetrokken, dat hij nog geen rust kan vinden in het leven. Het vervolgt hem nog elke dag als een spook. Hij lijdt er haast elke dag van en ik ben er van overtuigd, ook vandaag, op dit ogenblik. Ik weet het zeker. Hij heeft veel ge leden, in de gevangenis en ook la ter, toen hij weer vrij gekomen was. Ook zijn vader is overleden en hij is nu alleen met zijn herin nering aan zijn verleden, dat als een bange droom hem dag en nacht vervolgt. Soms heeft hij nog wel vrolijke ogenblikken, dagen zelfs, wanneer hij door de dagelijkse be slommeringen wordt afgeleid, doch één ogenblik van terugdenken is voldoende om het korte geluk te be derven met een bittere nasmaak. Vaak wenst hij, dat hij maar ge storven was inplaats van uw broer, dan knaagt er weer wat in hem en dat houdt hij zijn hele verdere le ven. Vindt u dat niet vreselijker dan de ergste straf? Is zo'n leven niet erger dan de dood? Zou de dood voor zo'n mens niet de ge wenste oplossing zijn? Steeds maar te moeten leven als een Kaïn, al maar voort als een Ahasverus, ner gens rust vindende, waar hij het ook zoekt en als hij soms al denkt, dat hij eindelijk rust gevonden heeft-, dan zweept het noodlot hem weer op, voort, steeds maar weer voort ,als een vervloekte. Is er voor zo iemand dan geen verzoening meer?" Ze keek hem aan met tranen in de ogen. „Gelooft u dat hij zo'n leven heeft nu?" „Ja", antwoordde Antoon ernstig en vast. „Ik geloof dat niet alleen, ik weet het zeker". Ze keek voor zich uit, over hem heen. „Neen", ze schudde het hoofd „ik kan het niet geloven". Toen stond hij op, trad op haar toe en alle conventie verloochenen de, legde hij zijn handen op haar schouders, keek haar diep en ern stig aan. „Tracht zachter over hem te denken Tine. Hij was geen mis dadiger, maar op het ogenblik van de daad een zwakkeling. En zwak zijn we allemaal. Denk niet met wantrouwen over mijn woorden, ze zijn waar. De ervaring heeft je ver bitterd en wantrouwend gemaakt en bij wantrouwen en verbittering sluiten wij ons hart toe. Maar wij moeten vertrouwen hebben in onze medemensen en in liefde denken inplaats van met haat. Bij vertrou wen gaat ons hart open en bij der liefde warme gloed dringt wat ver borgen werd, naar buiten. En ver geving en liefde behoren bij elkaar" Ze stond op en keek hem aan. Zijn handen vielen van haar schou ders af. „Denkt u dat ik iemand zou kunnen liefhebben, die mijn broeder vermoord heeft? Nooit! Ik zal hem altijd blijven haten, altijd, al zou hij hier op zijn knieën naar me toe kruipen als een hond en al zou het leed als een brandmerk op zijn gezicht te zien zijn. Nooit. Zo iemand is voor mij geen mens meer. Dat is een paria, die niet meer voor de maatschappelijke samenleving deugt. Hij is een gevaar voor de mensen". „Dus u bent van oordeel, dat zul ke mensen geen kans meer mogen hebben om het opnieuw in de maat schappij te proberen?" „Neen", antwoodde ze koud, „een slang zal niet eerder onschadelijk zijn dan wanneer men hem doodt. Zelfs als men hem zijn giftanden zou uittrekken dan zou hij nog ge- vaax'lijk wezen, dooi'dat hij zich om zij li slachtoffers zou kunnen rollen en hen zodoende doen verstikken. Zo zijn de menselijke slangen ook. De natuurwet is voor zulke mensen de enige geldende: oog om oog, tand om tand, en dus ook leven om leven". Toen Antoon die avond naar zijn hotel terugkeerde, beheerste slechts één gedachte zijn geest: weg uit Bergen, weg uit Holland, weg van hen, die zo wreed kunnen zijn om niet te vergeven. In de verte kwam Bennie aan huppelen aan de hand van het meisje, maar Antoon sloeg een zij paadje in. Hij wilde alleen zijn met zijn leed. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5