Moccona Abonneert u op dit blad deGruyter Opnieuw in prijs verlaagd Evert Vermeer over de Kabinetscrisis DOUWE EGBERTS nu per potje Stad en Provincie Goudmerk 245 ct. Roodmerk. 222 ct. Blauwmerk 206 ct. Oranjemerk 188 ct. Oploskoffie 245 ct. Bovendien 10°/o korting llll DE KOFFIE- EN THEEZAAK In Bellevue te Amsterdam heeft, de partijvoorzitter van de P.v.d.A.,' Evert Vermeer, in een rede, waar mede hij het onderwij scongres van de P.v.d.A. opende, enige woorden gesproken over de kabinetscrisis, waaraan volgens hem ernstige re denen ten grondslag lagen. De P.v. d.A. kon de voorstellen tot verho ging van een deel der huren niet aanvaarden, want daarbij zou vol gens spreker een niet onbelangrijk deel van ons volk huurverhoging worden opgelegd zonder compensa tie. De heer Vermeer achtte dit bij de huidige welvaart on ver dragelijk. „Wij wensen een duidelijk huur beleid van de regering", zo ging hij voort. „In het verworpen voorstel was geen duidelijke beleidslijn te onderkennen. Het spijt ons, dat de laatste poging om daartoe te ko men is mislukt. De motie door mr. Burger in het laatste stadium in gediend, was bedoeld om de kan sen te scheppen voor een duidelijk beleid. Wij wilden dit ontwerp be trekken in wat men noemt een ver- trouwvol beraad over de gehele huurpolitiek". Het speet spreker, dat deze motie niet door de Kamer was aanvaard. „Onze partij is en blijft tot sa menwerking bereid", zei hij. „Men bedenke echter wel, dat dit slechts mogelijk is bij een beleid, dat zich ten doel stelt een rechtvaardige verdeling van de gestegen welvaart. Het program van het thans afge treden kabinet was daarop inge steld en dat houde men in de ko mende dagen goed in het oog". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoek (toez.): J. F. Wagener, Zoutelande; te Hooge- veen (toez.): J. Ch. W. Kruishoop, Meerkerk; te Gieterveen: cand. A. W. Lenderink, Almelo; te Rijssen: H. Harkema, Zeist. Aangenomen naar Berkel en Ro denrijs (toez.): G. van Noordennen, v.h. zendingspredikant op Borneo, Schiedam; de benoeming tot vica ris te Eefde: cand. A. A. Bos, Mid delburg; naar Gorinchem: P. M. van Galen, Papendrecht. Bedankt voor Rotterdam-Delfs- haven: J. T. Doornenbal, Oene; voor Kampen: J. v. d. Velden, De Bilt; voor de benoeming tot vicaris te Zeist: cand. A. A. Bos, Middel burg; voor Waddinxveen: C. Treure Ederveen; voor Wijnjeterp-Duurs- woude: C. L. Verbaas, Harkstede- Scharmer. Ger. Kerken Beroepen te Hemelum: cand. F. v. d. Veen, Groningen; te Hallum: M. D. Geleijnse, Winsum (Fr.); te IJlst: cand. A. Moolenaar, Nun- speet; te Apeldoorn: G. Meijnen, Hilversum; te Hijken: cand. J. Boonstra, Arnhem; te Molenaars graaf-Brandwijk: cand. G. Ring- nalda, Ern>elo; te Noordbergum: J. D. Kruithof, Zijldijk (Gr.); te Os- hawa (Ontario, Canada): M. Vrieze, Heemstede; te Amstelveen: Joh. Heule, Edam. Aangenomen naar Surhuister- veen: H. Hazenberg, Siddeburen. Bedankt voor Wolvega: H. B. Weijland, Hasselt. Geref: Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Gouda: Jac. van Nieuwkoop, Amsterdam-C; te Mep- pel: cand. J. M. Zinkstok, Kampen; te Heemstede: C. P. Plooij, Driesum. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Enschedé-Oost: W. Heerma, Groningen; te Calgary (Alta, Canada): B. Nederlof, Hous ton (Canada); te Nieuwe Pekela: L. Floor Jr., Opperdoes. Oud Ger. Gemeenten Bedankt voor Sint Philipsland: M. A. Mieras, Krimpen a. d. IJssel. De Heere nam beden van ons weg, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en pleegvader JAN DE JONGE in de ouderdom van 66 jaar, Namens de familie, N. DE JONGE-KLOET. Noordgouwe, 18 Mei 1955 Barak 35 De begrafenis zal plaats hebben D.V. Zaterdag 21 Mei, 3 uur te Kerkwerve. P. v. d. A. wenste duidelijk huurbeleid DE KABINETSCRISIS H.M. de Koningin hield besprekingen liet kabinet der Koningin deelde Woensdag mede: „H.M. de Koningin heeft voor een conferentie ten paleize Lange Voorhout te 's-Gravenhage uitge nodigd achtereenvolgens de heren mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, dr. L. G. Korten - horst, voorzitter der Tweede Ka mer, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van de Raad van State, mr. J. A. W. Bur ger en prof. mr. C. P. M. Romrae, onderscheidenlijk voorzitter der P.v.d.A.-fractie en van de K.V.P.- fractie der Tweede Kamer. -• .£•1 -_Jr:si voldoende voor 35 koppen, 10 waardepunten in het schroefdeksel. ZIERIKZEF. 25-jarig dienstjubileum Woensdag j.l. vierde de heer J. de Koning, in dienst van de Water leiding-Maatschappij „Schouwen- Duiveland", zijn 25-jarig jubileum als hoofdfitter van die maatschap pij. De heer de Koning, die steeds met grote ijver en voortvarendheid de belangen van de maatschappij behartigde, mocht de hartelijke ge lukwensen in ontvangst nemen van de secretaris van de Raad van Be heer, de heer S. Francke. Laatst genoemde bood de jubilaris een en veloppe met inhoud aan en een met een auto gelift naar Zijpe waar kistje sigaren. Namens het perso- men evenwel ontdekte dat de pont neel werd de heer de Koning een niet voer, in verband met het slech- tuimelasbak aangeboden. In groep- te weer. Hij stapte uit de auto jes begaven de personeelsleden zich juist op het moment dat de bus na- in de loop van de dag naar de ju- derde. Zonder uitkijken stak hij de bilaris, om hem met het jubileum rijweg over met het bovengenoemd geluk te wensen. noodlottig gevolg. De chauffeur van de bus treft geen schuld. ZIJPE. ARCHITECT OVER- Groot-Britlannië beleeft een REDEN DOOR BUS „barre Lente". Woensdag is op ver scheidene plaatsen in het land, ook Woensdagmiddag is de 63-jarige in het gebied van Londen, veel architect C. A. Rottier te Middel- sneeuw gevallen. In Wales liep een burg op de oprit van de pont Zijpe- autobus vast in een sneeuwlaag Anna-Jacobapolder door een auto- van meer dan anderhalve meter bus van de R.T.M. gegrepen en op dik. In Derbyshire heeft men de slag gedood. De heer Rottier was sneeuwploegen van stal gehaald. Lekkere koffie! U proeft het direct: dat is pure koffieechte, lekkere Douwe Egberts koffiehet fijnste van de plantages. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 250 gr. p. busje {Staking in de haringvisserij gaat door Tijdens een te Scheveningen ge houden vergadering, welke was be legd door de Centrale Bond van Werknemers in het Transportbe drijf is besloten dat de staking in de haringvisserij zal worden voort gezet. Wel besloot men er aan mede te werken dat „vlaggetjesdag" op Zaterdag, 21 Mei a.s., zal doorgaan. Zo gemakkelijk! Alleen maar heet water opgieten suiker en melk naar smaak toe voegen en een kop lekkere koffie is klaar.' Zo voordelig! Door een extra krachtige kofficmelange is Mocco na zeer voordelig in het gebruik. Eén theelepel Moccona is voldoende voor een kop krachtige koffie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3