m.. N.V.T.O.-Toerwagenrallye 1955 „Jumelage" SALAMANDER DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG Wijziging in de Noodwet Ouderdomsvoorziening Eet méér met KAAS, ook bij de broodmaaltijd. In 'n handomdraai en zonder extra kosten tovert U iets aparts op tafel met het Hollandse kaasgerecht Salamander. Reken gerust op verheugde gezichten aan tafel èn op 'extra eetlust van het Hele gezin! {Urpmmrr^ dat smaakt naar meer! (Vervolg van pagina 1). De volgende dag begon het pro gramma - nadat er gelegenheid was geweest zijn godsdienstige plichten te vervullen - om kwart voor elf. St. Hilaire was in rep en roer. Al lerlei groepen, die 's middags aan de demonstraties zouden deelne men, begonnen zich te vormen. Kleurige noten in het feestelijk programma vormden de prachtige klederdrachten v. d. Normandische en Bretonse folkloristische groepen, bestaande uit mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die de prach tige folkloristische dansen en lie deren aan de vergetelheid hebben ontrukt en een wijdverbreide re putatie hebben. De „dag van de Jumelage" begon met een korte vergadering van de gemeenteraad, waarbij een groot aantal autoriteiten en de Zierik- zeese delegatie aanwezig waren. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de Sous-préfet van Avran- ches, de heer M. Bergsma, eerste secretaris van de Nederlandse am bassade, de heer M. Geffriaut, Ne derlands consul te Nantes, de heer M. Bareth, secretaris van de Raad van Europese gemeenten en ver schillende burgemeesters van be langrijke Normandische steden. Burgemeester Schuurbeque Boeije de gemeente-secretaris de heer E. H. Mulder en de aanwezige leden van de raad namen plaats aan de raadstafel, tegenover dr. Cuche. Onder applaus van de aanwezigen schudden beide burgemeesters el kaar de hand, waarna burgemees ter Schuurbeque Boeije zijn hand tekening zette in het Gouden Boek van de stad St. Hilaire. Een Zierikzeese delegatie heeft het grote feest van de „jumelage" (tweelingschap) gevierd in de Nor mandische stad St. Hilaire du Har- couët. Dit feest rond een plechtige manifestatie heeft de aanwezigen uit Zierikzee bijzonder geïmpo neerd en een onvergetelijke indruk gegeven van de voortvarende wijze, waarop te St. Hilaire de zaken ter bevordering van de wederzijdse vriendschap worden aangepakt. Zierikzee en St. Hilaire zijn twee lingzusters geworden en met de spontaneïteit de Fransen eigen hebben zij iets willen realiseren van de gedachte aan een verenigd Europa, dat bij de bevolkingen zal moeten beginnen, willen ooit de re geringen zover komen. Men dient wel te begrijpen, dat de gehele be volking van St. Hilaire bij deze verbroedering is betrokken en daarom ook de gehele Zierikzeese bevolking zich zal moeten bezinnen op de geestelijke waarden, die in deze „jumelage" tot uitdrukking komen. Er is alle aanleiding om aan te nemen, dat in de naaste toekomst plannen worden uitgewerkt, om een delegatie uit St. Hilaire naar Zierikzee te doen komen en ken nis te laten maken met de bevol king en de omstandigheden in onze stad. Het is da'arom van het groot ste belang, dat de bevolking der stad begrijpt hoe belangrijk de stap is geweest, die tijdens het verlopen weekeinde in het verre Normandië is gezet. Straks immers moet Zie rikzee de vertegenwoordigers uit St. Hilaire ontvangen met dezelfde hartelijkheid en ongedwongenheid en dienen onze Franse vrienden de overtuiging mee te dragen, dat er ook te Zierikzee alle begrip leeft voor de „jumelage", een nieuw woord, dat echter oude, maar on vervangbare waarden van vriend schap en wederzijdse genegenheid inhoudt. Naar ons vermogen zullen wij trachten door een goede voorlich ting over St. Hilaire deze stad en haar sympathieke bevolking zo dicht mogelijk te brengen bij de Zierikzeese bevolking. Er bestaan reeds plannen voor de komst van Franse kinderen naar Zierikzee en zeker zullen mogelijkheden en mid delen worden gevonden, om het woord „jumelage" een steeds die pere zin en ook practische beteke nis te geven. Het is daarom ook dat wij met vrijmoedigheid een be roep doen op de bevolking, in deze te staan achter het dagelijks be stuur der gemeente en St. Hilaire een plaatsje te gunnen in het hart. Zierikzee zal dan in de toekomst zeer veel vriendschap ondervinden, want de Fransman is een goede vriend voor allen, die hem met eer lijke bedoelingen en een open hart tegemoet treedt. Als op deze wijze vriendschap en begrip groeien, wordt een steen bijgedragen tot de eenheid van Europa, een der voor waarden voor een consolidatie van de vrije wereld. Als de bevolkingen spreken zullen de regeringen niet achterblijven. Met een kernachtig woord richt te de burgemeester zich daarop tot zijn collega dr. Cuche, uitdrukking gevend aan zijn grote erkentelijk heid aan dr. Cuche en de inwoners van St. Hilaire. Spr. zag de we derzijdse vriendschap als het be langrijkste van de „jumelage" en in „een vorm van eenheid onder de mensen, die in het leven van goede wil zijn". Nadien plaatsten ook de heer Bergsma en de heer Geffriaut hun handtekening in het Gouden Boek. Intussen begon het weer slechter te worden. Donkere wolken pakten zich samen en af en toe viel regen, die ïater in plensbuien zou overgaan. De „jumelage". Bijzonder spijtig voor de groe pen, die met hun aanwezigheid het feest luister bijzetten. St. Hilaire trok zich echter maar weipig van de weersomstandigheden aan en op het marktplein begonnen de groe pen zich op te stellen. De leerlingen van de jongens- en meisjesscholen en van andere inrichtingen van on derwijs - waaronder die van de Landbouwschool, de padvinders- groepen, de sportverenigingen (wielrennersclub, ping-pongclub, etc.), muziekgezelschappen, de folk loristische dansgroepen, oud-strij ders uit de tweede wereldoorlog, vertegenwoordigers van de ver schillende ambachten, reserve-offi cieren, en nog vele andere groe pen, waren in optocht naar het Marktplein getogen en vormden nu een beweeglijk en kleurig carré rond een getimmerde tribune, waar op de plechtigheid van de jumelage enkele ogenblikken later zou plaats vinden. St. Hilaire was vol feest gedruis en vol blijde mensen, die ieder voor zich poogden het doel van de dag in de daad om te zet ten: vriendschap betonen aan de gasten van de dag, die diep onder de indruk kwamen van deze groots opgezette manifestatie. Het plein Louis Delaport (marktplein) gonsde van een prikkelend rumoer. Jam mer slechts dat het weer zo vol komen tegenovergesteld was aan al deze feestelijke blijheid. De autori teiten en de Zierikzeese delegatie namen plaats op de ere-tribune. Nauwelijks gezeten begon een zwa re bui zich boven St. Hilaire te ontlasten, die echter de goede stem ming niet vermocht stuk te maken. Twee meisjes uit St. Hilaire boden burgemeester Schuurbeque" Boeije de sleutel van St. Hilaire aan. Bur gemeester Schuurbeque Boeije las daarop in het Nederlands de tekst van het protocol der „jumelage" voor, waarna dr. Cuche hetzelfde deed in het Frans. Met volmaakte kalmte bleven alle aanwezigen luisteren, ook toen de bui op een wolkbreuk begon te lijken. Kern achtig en vlot was de toespraak van de heer M. Bareth, secretaris van de Raad van Europese gemeenten, die opmerkte hoe Frankrijk is ge plaatst voor de noodzakelijkheid te werken aan de éénwording van Europa. Spr. wekte de aanwezigen op aan het geünificeerde „Europa der volkeren" te gaan bouwen nog voor het geünificeerde „Europa der staten" en wees er op hoe de ste den Zierikzee en St. Hilaire in dit opzicht pionierswerk hebben ver richt nog voor andere steden van groter importantie. Plechtig klon ken daarop de tonen van het Ne derlandse en Franse volkslied, ge speeld door het muziekgezelschap 'I Hollands kaasgerechl «.Beleg sneedjes geroosterd wit- v brood zonder korst met een dikke plak kaas en laat de kaas met bovenwarmie smelten en f goudgeel kleuren. Als U geen oven hebt, bak dan de met kaas belegde boterhammen voor zichtig aan beide kanten in een koekepan. Publicatie Ned. Zuiyclbutcau Den H»*g ..V-j Ingezonden mededeling Blus dat Zuurbrandeu op Uw maag. Nog beter: voorkom het. Met Rennles. U hoeft geen vrees te hebben voor overtollig maagzuur en het pijnlijk zuurbranden dat daardoor ontstaat. Neem Rennies bij voorbaat, iedere keer dat gij iets eet dat wel eens „verkeerd zou kunnen vallen", 't Zou interessant zijn ,als ge in Uw omgeving eens vroeg, wie wel alle maal Rennies gebruiken. Met Rennies behoort lijden aan zuurbrand tot het verleden. De brand is al geblust vóórdat ze uit slaat. „Jeanne d' Are" te St. Hilaire. Het was het slot van een zinvolle ma nifestatie, in weerwil van het bar slechte weer. Diner in technische school. Frankrijk zou Frankrijk niet zijn, als de plechtige manifestatie op de Place Louis Delaporte niet werd gevolgd door een uitgebreid „eten tje", waarop uiteraard de gelegen heid was met wederzijdse toasten de pas gesloten broederschap te bezegelen. Voor deze gelegenheid was uitgekozen de technische land bouwschool, een groot gebouw waarin technisch ónderwijs wordt gegeven aan Franse landbouwjeugd De school munt uit door een prac tische inrichting en voordat het diner begon werd de school in ogenschouw genomen. Alle lokalen en de technische apparatuur waren schoongepoetst en op het binnen plein stonden de leerlingen in kraakheldere overalls aangetreden. Bij de reeds talrijke autoriteiten hadden zich andere gevoegd. Een lange rij van serveuses en kellners stond gereed voor het begin van de maaltijd, die iri een- deg-grootftte lokaliteiten werd geserveerd. Het front van de zaal was gede coreerd in de kleuren en met pe wapens van Frankrijk en Neder land. Uw verslaggever vernam <3at onder leiding van monsieur M. Filiau chef-cuisinier van de school (een internaat) de maaltijd is voor bereid. Het valt licht te zeggen dat deze Fransman hierin op voortref felijke wijze is geslaagd, want een keur van Franse spijzen stond op het menu en uitgelezen wijnen vloeiden* rijkelijk. Juist aan dit di ner heerste een allerprettigste stemming en de „jumelage" kreeg al zoveel practische ruggesteun, dat er aan het uiteindelijke succes niet behoeft te worden getwijfeld. In een voortreffelijke rede wees dr. Cuche er op dat de wederzijds ondernomen pogingen reeds met succes zijn bekroond, een succes, dat in de toekomst zonder twijfel zal worden gecontinueerd. Dr. Cu che stelde zich de vraag waarom de bevolking van St. Hilaire zich heeft gericht tot het geïsoleerd ge legen Zierikzee. Spr. noemde aller lei mogelijkheden op, maar conclu deerde dat het dezelfde zin voor de vrijheid is, die de bevolkingen thans samenbindt. „In de bezet tingsjaren heeft U geleden zoals wij van de oorlog", aldus vervolgde spr. „maar met moed heeft U zich te weer gesteld tegen de overweldi ger, om het ideaal van de vrijheid te verdedigen". „Maar er is nog meer, want werd St. Hilaire verwoest ten gevolge van de oorlog, zo zagen de inwo ners van Zierikzee veel verloren gaan in de rampnacht van Febru ari 1953. Dit gemeenschappelijk leed is er mede de oorzaak van, dat de verbroedering zo succesvol kon worden gerealiseerd". Zich richtend tot de heer Bergs ma van de Nederlandse ambassade verzocht hij hem iets van de en thousiaste gevoelens, waarvan de bevolking van St. Hilaire is ver vuld, over te dragen aan de vrien den van Frankrijk in Nederland. Daarna werd het woord gevoerd door de Sous-prefect, die uiting gaf aan zijn grote bewondering voor Zierikzee en Nederland, het kleine land, dat echter groot is in zijn historie. Een land ook dat een grote plaats inneemt bij de Euro pese eenheidsbeweging. De heer M. Duchêne-Marullas bracht daar na een dronk uit op H.M. de Ko ningin. Burgemeester Schuurbeque Boeije sprak daarna een rede uit (reeds opgenomen in het nummer van Dinsdag jl.) en overhandigde be halve de onderscheidingen, een be drag onder couvert aan (f 1000) als geschenk van de Zierikzeese bur gerij voor de getroffenen van een brand, die enige weken geleden heeft gewoed. De eerste ambassadesecretaris de heer M. Bergsma sprak - namens de Nederlandse ambassadeur - zijn gelukwensen uit bij gelegenheid van de jumelage. Hiermede, aldus de heer Bergsma, geeft U een voor beeld van de diepe vriendschap die er bestaat tussen Frankrijk en Ne derland. Deze gevoelens van vriendschap dien ten grondslag te liggen aan elke internationale ge meenschap. Het folkloristisch feest. In een der stedelijke zalen vond - in verband met de weersomstandig heden - de folkloristische manifes tatie plaats. In een werveling van dans en zang hebben deze groepen hun kunnen getoond: een stralend en ontwapenend programma, waar in al de folkloristische schoonheid van Bretagne en Normandië op ma gistrale wijze tot uiting kwam. Zelfs voor de Fransen was de komst van deze groepen een bijzondere sensatie. De volgende dag werd een bezoek gebracht aan de Saint Mont Michel en werd de terugreis aan vaard. In enkele vervolg-artikelen hopen wij de verdere bijzonderhe den van de folkloristische feesten en de reiservaring - waaronder het bezoek aan Parijs - terug te komen. Ingezonden mededeling Sportieve krachtmeting tussen touringcar-ondernemers en - vooral - hun chauffeurs, ditmaal voor de vierde maal verreden met als eindpunt de Brabantse hoofdstad Dit jaar werd op Dinsdag' 17 Mei door de Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen de vierde N.V.T.O.-tourwagenrallye georgani seerd. Thans ging hetnaar Den Bosch toe, uit verschillende start plaatsen, n.l. Meppel, Rijssen, Someren, Bergen op Zoom en Schevenin- gen. Dit jaar werd een bijzondere rallye gereden. Immers we leven in 1955, tien jaar na de bevrijding, op 5 Mei overal in den lande ge vierd. Na 1945 moesten de autobusondernemingen trachten met de ont redderde resten van wat eens een goed wagenpark was, het openbaar vervoer gaande houden. Maar het herstel ging snel! Nieuw materieel kwam op de weg; prachtig materieel, met een maximum aan comfort. Men denke aan de comfortabele nieuwe bussen van de R.T.M., waarvan er twee aan de rallye deelnamen. De stroom van reizigers groeide in een verrassend tempo. De toerwagen veroverde stormenderhand de vacantiegangers, levensblijheid brengend aan de meest uiteenlopende groepen in onze hedendaagse samenleving. Nieuwe wet niet voor 1957 in werking Bij de Tweede Kamer is - onder dagtekening 16 Mei 1955 - inge diend een wetsontwerp tot wijzi ging van de noodwet ouderdoms voorziening. Het beoogt een uit breiding tot nieuwe leeftijdsgroe pen. De noodwet ouderdomsvoorzie ning vond aanvankelijk toepassing ten aanzien van personen, die op 1 October 1947, de datum van het in werking treden der wet, 65 jaar of ouder waren of binnen drie jaren na genoemde datum - derhalve voor 1 October 1950 - de leeftijd van 65 jaar hadden bereikt. Bij de ze regeling was uitgegaan van de verwachting, dat na verloop van drie jaren de definitieve ouder domsvoorziening haar beslag zou hebben gekregen. Aangezien deze verwachting evenwel niet verwezenlijkt kon worden, werd de werking van de wet tweemaal uitgebreid, laatste lijk met drie jaarklassen, zodat ook personen, die in het tydvak van 1 October 1952 tot en met 30 Septem ber 1955 de leeftijd van 65 jaar zou den bereiken, voor een ouderdoms- uitkering in aanmerking konden komen. Zoals de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid reeds eerder heeft te kennen gegeven, wordt zijnerzijds alles in het werk gesteld om in het eerste halfjaar van 1955 een wetsontwerp betref fende de definitieve ouderdoms- verzekering bij de Tweede Kamer in te dienen. Men moet er rekening mee houden, dat de nieuwe ouder- domsregeling niet voor 1 Januari 1957 in werking zal kunnen treden. Zodoende is het geboden de wer king van de noodwet ouderdoms voorziening andermaal uit te brei den, en wel in dier voege, dat ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1955 tot en met 31 Decem ber 1956 de leeftijd van 65 jaar be reiken, voor een ouderdomsuitke- ring in aanmerking kunnen komen, zodra zij die leeftijd bereikt heb ben. Het onderhavige ontwerp van wet strekt hiertoe. Aan deze rallye namen op uitno diging van de R.T.M. verschillende burgemeesters van Schouwen-Dui- veland, vergezeld van hun echtge noten, deel, alsmede functionaris sen van V.V.V. op ons eiland. Als startplaats voor de comfortabele bus, een „Magirus Deutz", 130 pk. Diesel, met als chauffeurs de heren J. Betist en W. Leeuwenburg, was Bergen op Zoom aangewezen. Van hier vertrok men 's morgens half negen voor de eerste rit, een oriën- tatierit, waarbij de deelnemende passagiers, dank zij mede de acti vering van de directeur van de R.T.M., drs. H. J. van Zuijlen, di rect werden opgenomen in de wed strijdsfeer der 45 toerwagens, alle op weg naar Den Bosch, een route volgend die door de chauffeurs uit gemaakt moest worden aan de hand van bij het vertrek verstrek te aanwijzingen. De listigheidjes, die deze aanwijzingen in petto had den, bleken echter voor de meeste chauffeurs geen bijzondere moei lijkheden op te leveren. De meeste klemmen en voetangels werden omzeild. Heel leuk was de opgave „kennis van het landschap" dat doorgetrokken werd. Men had aan de passagiers van de bus een viertal foloafdrukken uitgereikt, waarbij verzocht werd in te vul len van welke plaats de foto's ge nomen waren. Gemeenschappelijk werd deze puzzle opgelost, terwijl men door het mooie landschap, zo rijk aan bomen, vennen en buiten plaatsen, reed. Stroken gele brem omzoomden op vele plaatsen de glooiende walletjes langs de wegen, een fleurige omlijsting vormend van de schilderijen der natuur, die men op zeer vele plaatsen aantrof. Het fraai gelegen kasteel „Hees- wijk" trok de algehele belangstel ling; een juweel in de bosrijke om geving. Keurig op tijd verscheen „onze" bus op de markt in 's-Her- togenbosch, waar zij, en met haar vele andere, door een muziekcorps van de B.B.A. werd ontvangen. Uit alle delen van het land kwamen de touringcars hier bijeen. Een aparte noot onder de passagiers die aan de rallye deelnamen vormde een de tachement „Bronbekers", oud-In dische militairen in hun uniform, de borst versierd met ere-medail- les. In de Raadskelder werd gele genheid gegeven voor een vlugge lunch en toen ging het feest weer door voor de volgende tocht, „de kaartleesrit", die de circa 1500 passagiers van de bussen kris kras door het typische Brabantse land voerde. Een groot deel van de Zuid Oosthoek van de provincie werd doorkruist, waarbij de passagiers intens genoten van het landschapschoon dat dit deel van Brabant te bieden heeft. Voor de bewoners van het driekwart ontboste Schouwen-Duiveland gin gen hier de ogen volop te gast aan de prachtige schakeringen, die bos sen, heide en weiden te zien gaven. Na 'n urenlange toer kwam men weer in Den Bosch terug, waar het hoogtepunt van de rallye verreden werd in het Stadion „De Vliert", waar de chauffeurs hun proeven van precisie aflegden met de ko lossen die de moderne tourwagens zijn geworden. Duizenden woonden dit uitzon derlijk sportevenement bij, om daarna, tijdens een hevige bui, die zich, boven Den Bosch ontlastte, naar de congreszaal der veemarkt hallen te trekken, waar de prijsuit reiking plaats vond. Op het podium, met vlaggen versierd, had ook het B.B.A.-mu- ziekcorps plaats genomen, dat de uitgereikte prijzen muzikaal om lijstte. Tevoren was het gezelschap „Electra" uit Utrecht binnen ge marcheerd, voorafgegaan door zijn drumband, die daverde door de groet ruimte, waar duizenden ge tuige waren van de prijsuitreiking. De hoogste plaats in het al gemeen klassement werd bezet door FELOX uit Andelst, welke onderneming de ereprijs van Prins Bernhard, met de N.V.T.O.-beker in ontvangst mocht nemen. Ook de chauffeurs van deze onderneming ontvingen een beker. De tweede prijs ging naar GADO te Hoge- zand; de derde prijs werd behaald door EBA-tours uit Beek (L.), vier de werd de Veluwse autodienst uit Ermelo en nummer vijf ESA uit Marum (Fr.). Voor de R.T.M.-bus no. 35 was een prijs van de vele ondernemingen aan deze rallye ge schonken. Chauffeurs van deze bus waren de heren J. R. de Reus en J. St. Nicolaas. Na de prijsuitreiking werden de bussen weer opgezocht en toog ieder huiswaarts, maar voordat de Schouwse deelnemers hun huispe- naten weer opzochten, werd tot slot van de fijne dag een maaltijd ge houden in hotel „Mastbosch" te. Breda, waar mr. G. F. Lunsingh Tonckens namens de passagiers zijn grote bewondering uitsprak voor de prestaties van de R.T.M.- chauffeurs, hoewel „onze" wagen geen eerste prijs in ontvangst kon nemen. Wel behaalde de R.T.M. de eerste prijs in het onthaal aan haar gasten, waarom hij dan ook aan de directeur der R.T.M., drs. v. Zuijlen, een „Unica"-voorwerp van de bekende Leerdamse glasfabriek aanbood en aan de beide chauf feurs een couvert met inhoud. De R.T.M. en hét wegvervoer. De heer van Zuijlen dankend voor deze prettige geste der passagiers, knoopte hij hier aan vast een be schouwing over de R.T.M., die wat wegvervoer betreft, is aangepast aan de volkswil ,van het eiland,, waarin het veer de moeilijke noot blijft. Dit allereerst omdat de fui ken der tramhavens te Zijpe en A. J. Polder niet zijn, zoals b.v. aan de Perkpolder. Tndien zulks het geval was, zou ons veer te Zijpe efficiën ter zijn. Bovendien wordt dit veer geblokkeerd door het vervoer van opbouwmaterialen voor het eiland. Vooral bij laag water liggen ex- voor de kapiteins van de veei-dienst Uitzonderlijke moeilijkheden die de dienst sti-emmen. Als geograaf betwijfelde spr. of deze moeilijkheden bij doorvoering van het Delta-plan opgelost zou kunnen worden. De burgemeester van Haamstede, Jhr. R. J. H. Q. Röell, bracht dank voor de ontvangst en aan de chauffeurs als lid van de Pi-ov. V.V.V., de goe de samenwerking lovend met de R.T.M.; beiden streven naar een zelfde doel, het eiland en 't vervoer daarheen en daarop zo goed moge lijk te doen zijn voor het reizend publiek. Ii\ de Bie, architect, prees de vei-voersma at schappij en hare chauffeurs voor wat heden was ge presteerd, maar meende dat hij zelf de oorzaak was dat geen hoger klassement was behaald. Bi-ou- wershavens burgemeester, de heer J. van Leeuwen, memoreerde de collegiale strijd die door zelf- en wetskennis beheerst, niet al te ge haast toch waardering zou kunnen bewei-ken. Kleur en sociaal doel van mens en maatschappij, van reizigers en verkeersorganisaties, stelde hij in het licht, hopend op een goede samenwei-king in de toe komst. Drs. van Zuijlen dankte de spre kers en zegde V.V.V. alle mogelijke medewei'king toe, de heer van Leeuwen toevoegend, dat menings verschillen geen -storingen behoef den uit te oefenen van wederzijdse maatschappelijke plichten. Alleen menselijke verstandhoudingen die gegroeid zijn onder het bedienend personeel der R.T.M. van laag tot hoog kunnen niet anders dan de gewenste gevolgen bewerken voor het personeel, maar mede voor het reizend publiek, zodat zulks naar alle kanten nuttig effect kan sor teren. Na opheffing van de maaltijd werd het tijd huiswaarts te keren, maar.... hoewel er aan Anna Ja- cobapolder een extra pont gereed lag de bus op te nemen, stormde het omstreeks het middernachte lijk uur zo hard, dat het onverant woord zou zijn de vaartocht ih het donker te wagen. Het werd „omme in vromme" deze keer voor de pas sagiers, die een deel van de nacht in een verwarmde bus moesten verblijven en eerst laat in de mor gen konden worden overgezet. Deze tegenslag vermocht evenwel geen domper te zetten op de fijne dag die de passagiers-deelnemers aan deze geslaagde rallye hadden ge noten!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2