2i€ WAT U ROOKT Friesche Vlag VAN NELLE'S MAJESTIC goudband VIRGINIA SHAG zoveel smakelijker en gezonder cO© Sa Natuurzuivere Plants PER TOURINGCAR NEDERLAND - ZWITSERLAND RONDRIT Touringcarbedrijf C. H. v. Oeveren NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Zierikzeesche Nieuwsbode Nooit te oud om te leren! BBCINISSE Ledenwerfactie voor de kleuterschool wordt voorbereid Onder voorzitterschap van dokter P. Quaak hield de Vereniging tot instandhouding van een Kleuter school te Bruinlsse haar jaarverga dering. De voorzitter memereerde in zijn openingswoord de tot stand- koming en in gebruikneming van het zeer fraaie en modern ingerich te schoolgebouw, dat echter ook een duurdere exploitatie vergt dan de oude barak. Dringend deed hij een beroep op de bevolking om de school te steunen, opdat het mooie werk van het kleuteronderwijs kan voortgaan, tot op het tijdstip dat dit onderwijs wettelijk zal wor den geregeld. De steun die het ge meentebestuur door haar subsidie aan dat onderwijs verleent, stemt tot dankbaarheid. Ook het jaarverslag van de secre taris, de heer J. Huibers, was uit de aard der zaak voor een groot deel afgestemd op de gebeurtenissen rondom het schoolgebouw. De ope ning zelf viel echter niet meer in het verslagjaar. Dankbaar werd ge memoreerd, hoe nationale en inter nationale hulp de bouw van de school mogelijk maakte, terwijl het Zweedse Radda Barnen de meubi lering verzorgde. 7 October werd de eerste steen gelegd, de bouw ging voorspoedig. 36 leerlingen ver lieten de school, maar per 1 Sep tember werd weer met 83 kinderen gestart. Uit de jaarverslagen en de be groting van de penningmeester, burgemeester Michaëlis, bleek op nieuw van hoeveel kanten steun is ontvangen voor de school, die als gebouw f 96.500 kostte, terwijl de inrichting nog eens f 10.600 vergde. Zowel de secretaris als de pen ningmeester legden opnieuw de na druk op de noodzakelijkheid, dat ieder de school zou steunen. Een grootscheepse ledenwerfactie is binnenkort te verwachten. De bestuursleden dokter Quaak, J. Huibers en burgemeester Micha ëlis werden met algemene stemmen herkozen. In de pauze maakten de aanwezigen gebruik van de gele genheid om het werk van de kleu ters te bezichtigen. Na de pauze hield de heer Micha ëlis, tandarts, een causerie over de noodzakelijkheid van een goede mond- en tandverzorging, ook reeds op jeugdige leeftijd. Ernstig waar schuwde hij hierbij tegen het geven van snoep bij het naar bed gaan, terwijl hij te velde trok tegen de mening dat het onderhoud van het melkgebit niet nodig is. Lantaarn plaatjes verduidelijkten het ge sprokene. Een tekenfilmpje en een film over opvoeding vormden het slot van deze avond, die door dok ter Quaak met een kort woord werd gesloten. Slagerij gemoderniseerd De slager G. de Gruijter heeft zijn zaak verrijkt met een open vol automatische open gekoelde kijk- wijs-toonbank. In een prachtige vi trine liggen de meest appetijtelij ke vleeswaren thans hygiënisch ge koeld tentoongesteld en toch binnen het directe bereik, even fris als an ders in de ijskast, maar nu als het ware tot kopen nodigend. Een fraaie aanwinst voor deze gerenommeerde 125 meter hoge televisie- en radiotelefonietoren wordt in Goes gebouwd In Goes zal binnen niet al te lange tijd de bedoeling is nog dit jaar een 125 meter hoge tele visie- en radiotelefonietoren wor den gebouwd. Deze toren, die zal verrijzen in het Noordwesten van de stad op een weiland, wordt ge heel van beton. De reusachtige to ren, die driemaal zo hoog is als de Goese kerktoren, wordt geheel rond van vorm met een middellijn van 11 meter. De toren bestaat uit twee delen, n.I. een hoofdtoren, waarvan het bovenste platform zich op 86 meter hoogte bevindt en daarop een ronde televisiemast van nog eens 39 meter. De toren zal voor twee doelein den worden gebruikt. Allereerst krijgt Zeeland hier een televisie zender. Wanneer deze Zeeuwse zender in bedrijf is genomen, men schat medio Mei 1956, zullen be zitters van televisietoestellen ir Goes en naaste omgeving een pri ma ontvangst genieten en zelfs kamerantennes kunnen gebruiken. De toren krijgt drie verdiepingen waarvan de eerste zich op onge veer 65 meter hoogte bevindt, de tweede op 70 meter en de derde op 75 meter. Op 82 meter hoogte komt een bordes met de z.g.n. spie gels voor straalzenders van de radiotelefonie. In en na de rampdagen is ook in Zeeland gebruik gemaakt van der gelijke straalzenders, om de ver binding te onderhouden tussen Schouwen-Duiveland en Roosen daal ter vervanging van de ge stoorde telefoonkabels. Op de to ren van Zierikzee bevinden deze spiegels zich nog steeds. De in de toren van Goes te monteren straal zenders zullen echter als reserve verbindingen dienst doen. Wie Van Nelle's Majestic shag koopt, weet wat hij rookt! Echte pittige Virginia sigaretten. Ir gaan er minstens 40 uit zo'n pakje! De Vereniging van West-Ber- lijnse Onderwijzers heeft in adver tenties in de dagbladen de ouders van schoolkinderen verzocht aan de onderwijzers toe te staan in bijzon dere gevallen lastige kinderen een draai om de oren te geven. Derge lijke straffen zijn bij de wet ver boden. Al wat de natuur U geeft is volmaakt ...daarom is natuurzuivere Plants loe volmaakt de natuur is merkt U aan elke bloem, aan elke vrucht. En aan elk pakje PLANTA. Immers, PLANTA is bereid uit louter natuur zuivere vetten. Tot voor kort waren die er echter niet te kust en te keur. Maar nu wel! Planta is nog zuiverdej' geworden De beperkingen in de voorziening van plantaardige vetten voor de margarine- bereiding zijn opgeheven. Prettig voor PLANTA, die nu de edelste vetten ter be schikking heeft. En prettig voor U! U kunt Uw gezin nu nog smakelijker en gezonder laten eten. Want PLANTA heeft nu nóg meer voor op gewone margarine. Neem de 2-happenpmef/ Dan proeft Upas goed hoeveel zuiverder PLANTA is. Alleen PLANTA is natuurzuiver. Daar door heeft ze ook meer voedingswaarde is ze lichter verteerbaar, dus gezonder. Plania verfijnt ook Uw warme maaltijd! Verlangt U kostelijk-bruine jus, lekker doorbraden vlees, mals doorstoofdegroenten? Uw wens wordt vervuld: door natuur zuivere PLANTA. Op Donderdag (Hemelvaartsdag) 19 Mei a.s. naar de voetbalwedstrijd te ROTTERDAM Op Donderdag (Hemelvaartsdag) 19 Mei a.s. over Schouwen en Duivelend Opgave voor deelname Telefoon 77 Vele handen grijpennaar Uw geld Spaar daarom geregeld kleine bedragen voor Uw grote uitgaven Geef bekendheid aan Uw zaak Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Schouwen-Duiveland n.I. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor. Nu weet ik pas wat goede koffiemelk is! Mijn kopje koffie heeft nu die goudbruine kleur en die lekkere smaak, waar ik altijd naar verlangd heb. In de koffie kun je pas „Friesche Vlag" beoordelen. Er zit meer in dan men verwacht, niet alleen in de voordelige fles, maar vooral in de kwaliteit! Koop daarom niet zo maar koffiemelk, maar eis de fles waar méér in zit! Voor Uw baby dc wetenschappelijk samen gestelde „FRIESCHE VLAG" babyvoeding... en roor opgroeiende kinderen „PASTACHOCA" met vitamine D. 9 Vraag spedaal naar de fles «net het goudband-etUct eendeMftMék „PiMaad" Ueuwudeo

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6