Zierikzeese delegatie op hef stadhuis van St.-Hilaire du Harcouêtplechtig ontvangen De „E 55'" geeft vijf studiebeurzen uit Welke jongeman - hij moet op l Mei ten minste 16 jaar zijn en niet ouder dan 25 - wil een kans heb ben om een half of heel jaar gratis te gaan studeren in Amerika, ten einde er inzicht en ervaring op te doen in het zakenleven? Of een kans om drie jaar gratis te gaan studeren aan een Nederlandse Ho geschool, universiteit of M.T.S.? Die kans wordt geboden aan de oever van de Maas op de „E 55". Jonge mannen kunnen daar mee doen aan een test. Zij moeten dan in het selectiepaviljoen van de stand van de handel tienmaal een antwoord geven op een vraag: In dien u koopman was, wat zou u in zo'n geval (als precies omschreven is) doen? Achter een van de drie gestelde mogelijkheden behoeft men alleen een hokje zwart te maken. In het selectiepaviljoen wordt dan boordeeld of men tot de volgende ronde kan worden toegelaten. Die bestaat hierin, dat men thuis in hoogstens 120 woorden eigenhandig moet neerschrijven, wat men denkt dat de tien geboden voor de koop man zijn. Voor de studie in Amerika wor den drie van de beste deelnemers aangewezen, voor de studie in Ne derland twee. Aan deze laatste twee wordt echter de eis gesteld, dat zij zich specialiseren in de commerci ële, financiële, de juridische, de technische of de publiciteitsrich- ting. De inzendingen worden in de eer ste plaats beoordeeld op originali teit, stijl en woordkeus. Het beste tiental candidaten zal uitgenodigd worden voor een psychologisch on derzoek. Huwelijkszwendelaar gearresteerd De Bussumse politie heeft de 38- jarige verwarmingsmonteur M. C. uit Eindhoven, aangehouden, ver dacht van oplichting van een ruim 40-jarige Bussumse dame. Hij had deze dame huwelijksbeloften ge daan om haar voor enige duizen den guldens op te lichten. De mon teur was met de dame naar Nij megen gegaan om een huis te be zichtigen, dat zij na hun huwelijk zouden betrekken. Hij had een spaarpotje van f 29000,- beweerde hij en kwam nog juist f 3000 te kort om het huis te kopen. Het bleek dat dit huis alleen aan de buitenkant te bezichtigen was. Daardoor kreeg de dame argwaan. Toen zij in Amersfoort volgens af spraak de monteur weer ontmoet te, was zij vergezeld door twee Bussumse rechercheurs. C. legde een bekentenis af. Hij bleek ge huwd te zijn en vader van twee kinderen. Aan de dame had hij een valse naam opgegeven. Reeds eer der was hij voor eenzelfde feit tot een voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld. De proef tijd is nog niet verstreken. De Nederlandse sigarenindustrie In het jongste kwartaalbericht van het Economisch Technologisch Instituut voor Noord-Brabant wordt een uitvoerige beschouwing gepu bliceerd over de Nederlandse siga renindustrie. Hierin wordt er op ge wezen dat, de omvang van deze nij verheid thans veel geringer is dan voor de tweede wereldoorlog. Wanneer men de officiële be drijf stellingen van 1930 en 1950 ver gelijkt, ziet men in de sigarenin dustrie een teruggang van het aan tal bedrijven met 60 procent van 2360 tot 952, plus van het aantal si garenmakers van 25.311 tot 15.676. De achteruitgang is relatief voor het gehele land veel en veel groter dan in Noord-Brabant. In deze pro vincie is thans de Nederlandse si garenindustrie dus in sterkere mate geconcentreerd dan voorheen het geval was. Het Philadelphia orkest naar ons land Voor de tweede maal in zijn ge schiedenis maakt een beroemd Amerikaans orkest zich op om voor een tournee naar Europa te ver trekken. Bezocht het in 1949 Enge land en Schotland, thans is het Europese vasteland aan de beurt. Van 17 Mei tot 18 Juni zullen acht tien steden in elf landen kennis ma ken met het Philadelphia Orkest, aan welks wereldfaam de namen van de dirigenten Leopold Stokow- ski en Eugène Ormandy voor al tijd verbonden zullen zijn. „The Philadelphia Orchestra", waarvan Sergei Rachmaninof eens heeft ge zegd dat het „het mooiste orkest is, dat de wereld ooit heeft gehoord", zal één concert in Nederland geven, op 18 Mei in het Concertgebouw te Amsterdam. Het zal door Hare Ma jesteit Koningin Juliana worden bijgewoond. Wijziging rooidatum vroege aardappelen Voor de telers van vroege aard appelen bestond de mogelijkheid om na een gewas van aardappelen reeds in het tweede daaropvolgen de jaar wederom aardappels te ver bouwen, mits het eerste gewas vóór 20 Juni was gerooid. In de practijk kon men van deze ontheffingsmoge lijkheid echter maar spaarzaam ge bruik maken, daar vóór 20 Juni weinig vroege aardappelen rooirijp zijn. De nieuwe regeling luidt thans: Waar een gewas aardappelen vóór .28 Juni van het teelt jaar is gerooid kan door de directeur van de Plan- tenziektekundige Dienst ontheffing worden verleend van de vruchtwis- selingsvoorschriften, in die zin dat reeds in het tweede daarop volgen de jaar de teelt van aardappelen op dezelfde grond wordt toegestaan. Beroepsgoederen- vervoerders in Zeeland demonstreren Het district Zeeland van de N.O. B. wegtransport zal op Woensdag 25 Mei a.s. een grote provinciale dag organiseren voor de beroeps- goederenvervoerders in de hele provincie, welke bedoeld is als een manifestatie van de prestaties, waartoe het in staat is. Na een offi ciële ontvangst ten stadhuize van Goes volgt in één der zalen aldaar een bijeenkomst, waarin de heer J. H. Roose, wethouder van Goes, zal spreken over „Het Deltaplan en zijn betekenis voor het wegvervoer". Ook wordt het woord gevoerd door de landelijk voorzitter van de N.O. B., de heer E. van Donkelaar. Daar na rijden de beroepsgoederenver- voerders met hun wagens naar Middelburg, waar op de markt een défilé zal worden gehouden. Na een bezoek aan een auto-tentoonstelling zullen weer op de markt rijvaardig- heidsproeven en behendigheidswed strijden worden gehouden. Stad en Provincie ZIERIKZEE Programma feestavond „Kunst en Eer" Tijdens de feestavond op Donder dag 19 Mei a.s. zal voor leden en donateurs in de Concertzaal het hieronder volgende programma worden aangeboden door het Ano- va Cabaret, met als titel „Humor is Troef". Conferencier is Dick Gabel, Jos Carpay bespeelt zijn nieuwe Radio Hammond-orgel, Rob van Reijn is de pantomimespeler, „The Broytons" komen met plastische acrobatiek. „Vragen in het huwe lijk" worden beantwoord door Son- ja van Weerdenburg en Dick Gabel. Verder treden op Rob van Reijn en Tobi Rix, de laatste als muzikaal excentriek. Na de pauze speelt Jos Carpay populaire meliedieën, waar bij het meezingen niet verboden is. Dick Gabel geeft dan een, sketsch in zijn kleedkamer. José en Tonny brengen komische acroba tiek. Daarna is Rob van Reijn weer op de planken, gevolgd door Son ja van Weerdenburg, die „De actrice thuis" vertolken zal. Als laatste nummer komen de „4 Dutch Rolling Stars" met „Een sensationele rol- schaatsenshow". Na aflóop van de feestelijkheden in de Concertzaal volgt een bal in Concordia met „The Broadway Se- renaders". De eerste prijs van de Boe- kenweek-puzzle, uitgeschreven door de firma Benthem Juttings te Middelburg is ten deel gevallen aan onze stadgenote mejuffrouw E. Lugt, die de namen der ge vraagde schrijvers invulde met een vraagde schrijvers invulde op een uit papier vervaardigde ganzepen. Het Boekenweekcomité had tot voorzitter mr. J. P. Schagen te Domburg en de heer H. Pieters van de Prov. Bibliotheek te Middelburg. In de laatst gehouden be stuursvergadering van het stedelijk muziekgezelschap „Kunst en Eer" is de heer P. Heering tot voorzit ter middag een luide reclame voor de aangekondigde kilomet erbe wij zen, die uitgereikt worden bij de deel nemende winkeliers aan deze bij zondere actie, wanneer bij hen in kopen worden gedaan. Wanneer U ijverig deze km.-bewijzen spaart kunt U gratis reizen maken met de Nederlandse spoorwegen. Voor men op reis gaat zende men de bonnen in onder vermelding van het reisdoel en het aantal deelne mers. Dan volgt een cheque die het ganse jaar geldig is aan alle loket ten der Nederlandse spoorwegen. Ingezonden mededeling Een goede basis voor de hele dag! Geef jong en oud een goed ont bijt, dat voldoende energie geeft voor de gehele dag. Geef H-O havermout Gezond, voedzaam,en heerlijk.' UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR Hoboca"-Km.-bewijzenS" verminderen reiskosten Een geluidswagen van de „Hobo- ca" te Rotterdam maakte Zaterdag havetmoui Het complete ontbijt! HAAMSTEDE De collecte voor de Stichting 1940-1945 heeft in deze gemeente opgebracht door middel van de lijs ten f 555,20, terwijl door de vaste contribuanten f 146 werd opge bracht, zodat aan de Stichting to taal f 701,20 kon worden overge maakt, een bedrag dat alleszins re den tot dankbaarheid geeft en waarvoor dan ook aan allen, die tot dit resultaat bijdroegen dank wordt gebracht. EENESSE Collecte Stichting 1940-1945 De collecte ten bate van de Stich ting 1940-'45 heeft in deze gemeen te opgebracht het mooie bedrag van f 544,87, dank zij de welwillende medewerking van enkele ingezet^ nen uit de gemeente. Bij dit bedrag is ook gerekend een waarde van f 57,57, dat aan oud geld werd ge schonken. 5 2 Bouw dorpshuis Na ruim een jaar van voorbereiding voor het „Dorpshuis", is men thans zo ver gevorderd dat met de bouw een aanvang kan worden gemaakt. De benodigde stenen voor de bou\y zijn reeds in de afgelopen weken aangevoerd. Verwacht wordt dat in het a.s. najaar het gebouw zijn be stemming zal krijgen. BROUWERSHAVEN Ballon en nylons! Evenals in bijna alle feestvieren de gemeenten ter herdenking van de bevrijding op 5 Mei jl. werd ook hier voor de schoolkinderen een ballonwedstrijd gehouden. Dezer dagen ontving Wilna van Beveren bericht van de vinder van haar ballon, de heer Jozef Lindemann, smid in het Duitse dorpje Otten- heim, Kreis Ahaus. Dit plaatsje ligt in Westfalen, plm. 20 km. van de Nederlandse grens. De vinder In Singapore zijn tijdens betogingen van stakers van de autobus diensten wanordelijkheden uitgebroken. Later sloten zich ook stu denten b(j de demonstranten aan. Op deze foto zien wc politic-agenten die opdracht hadden zonodig van de vuurwapenen gebruik te maken slaags met een aantal betogers. deelde in zijn schrijven mede, dat de ballon 9 Mei 1955 was gevonden. Tevens vroeg betrokkene of hij nu recht had op een paar nylonkousen, gezien de ballons afkomstig waren van een plaatselijke winkelier, die reclameballons in voorraad had van nylonkousen en deze voor de ge houden wedstrijd heeft geschonken. Eveneens informeerde de heer Lin demann van welk feest deze wed strijd is uitgegaan. Deze ballon heeft een verre reis gemaakt naar een plaats, waar een smid reikhal zend uitziet naar de komst vaneen paar nylons voor zijn geliefde ega. De collecte, welke vorige week werd gehouden voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" heeft in Brouwershaven f 74,72 op gebracht. Olliebollenactie met succes bekroond De oliebollenactie, welke vorige week werd georganiseerd door de 5 plaatselijke vrouwenverenigingen is een groot succes geworden. In totaal werden 4150 stuks oliebollen verkocht, hetgeen inhoudt dat een netto-bedrag van f 260,07 kan wor den afgedragen aan de Vluchtelin genhulpactie voor Karinthië. Het ligt in de bedoeling om in de maand September nog eens een dergelijke dag te organiseren. KERKWERVE De raad dezer gemeente is te gen Vrijdagmiddag 2 uur in open bare zitting bijeengeroepen. BRUINISSE Afscheid hoofdleidster Padvindstersgroep Wegens haar aanstaand huwelijk heeft mej. Tonia Bal Zaterdag 14 Mei afscheid genomen als hoofd leidster van de groep Prinses Mar griet van het Iworeon vendel van het Nederlands Padvindsters Gilde te Bruinisse. Ter gelegenheid van dit afscheid waren alle padvind sters en kabouters van genoemde groep, alsmede het plaatselijk groepscomité in" het clubgebouw van de padvindsters bijeen. De heer H. C. van de Linde, als voorzitter van het plaatselijk groepscomité, heeft hierbij de scheidende leidster hartelijk toegesproken er aan her innerend dat mej. Bal altijd met de inzet van haar gehele persoon aan het mooie padvindsterswerk heeft deelgenomen. Nooit was haar iets te veel wanneer het ging om de be langen van de padvinderij, en be gonnen als assistente van leidster Corrie Fluit had zij alle rangen doorlopen tot zij tenslotte hoofd leidster werd. Tot haar opvolgster mevr. Capelle-Lievense, richtte de heer van de Linde een welkomst woord, waarbij hij haar de toepas selijke padvindstersnaam UKO toe kende, want haar toestemming om de functie van leidster van de groep op zich te nemen, was voor Brui nisse werkelijk een UitKOmst. Ook de leidster van de kaboutergroep, mej. Lena Muller, sprak nog een woord van afscheid, waarbij aan mej. Bal nog een stoffelijk blijk- van waardering werd aangeboden. Tractatie volgde en spel, zang en dans werden daarop gezamenlijk beoefend. Stroklamp verbrand Bij de landbouwer H. Stouten te Bruinisse ontstond dit weekeinde brand in een stroklamp, door onbe kende oorzaak. Hoewel de brand geen onmiddellijk gevaar opleverde voor de belendende gebouwen, achtte men het toch raadzaam de brandweer te waarschuwen. Het stro ging verloren, aangezien de heer Stouten in het uiterste Zuiden van de polder woont. Met het na- blussingswerk had de brandweer, toen eenmaal water kon worden gegeven, weinig moeite. Rundveekeuring te Haamstede Op een weiland van de heer A. Hanse, aan de Driehoek werd vo rige week de jaarlijkse rundvee keuring gehouden, uitgaande van de Provinciale commissie voor ver betering van het Rundvee. De aan voer was bevredigend, nl. 9 oudere koeien, 4 3e kalfs-, 2 2e kalfs, 9 le kalfskoeien en 8 kalfvaarzen, totaal 32 stuks. De jury werd ge vormd door de heren ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent, M. Kleinepier, C. Vercraie. Mede aanwezig waren L. J. van Gastel en de inspecteur van het Ned. Rund vee Stamboek, de heer Boijink. De uitslag van de keuring was: I. Gerda II van A Hanse la; 2 Corrie van id. lb; 3 Frida van C. N. Beije 2a; 4. Nora van J. W. Steur 2b; 5. Starre van C. N. Beije 2c. (Groep oudere koeien). Groep kalfvaarzen: 1. Liesbeth20 van D. v. d. Wekken la; 2. Sijke 31 van J. M. Beije lb; 3. Tina van S. Hart lc; 4. Klasina 2 van C. van Splunder 2a; Wijna 8 v. L. A. v. d. Zande 2b; 6. Dirkje 18 van C. v. d. Houten 3a; 7. Froukje 4 van A. den Boer 3.b; 8. Dina van C. van Splunder 3c. Groep le kalfskoeien: 1. Nelly van D. v. d. Wekken la; 2. Nora van A. den Boer; 3. Corry van D. v. d. Hoek 2a; 4. Frida van id. 2b; 5. Wijke van J. J. Dalebout 2c; 6. Ne ger Johanna van J. Jonker 3b; 7. Emma van wed. v. d. Zande 3a; 8. Dora van J. Bij de Vaate eerv. ver melding; 9. Matsen 17 van ld. eerv. verm. Groep 2e kalfskoeien: 1. Rina van C. N. Beije 2a; 2. Gerda VI van A. Hanse 2a. Burgemeester Schuurbeque Boeije reikte ere-penningen uit aan verdienstelijke Normandische burgers De gemeenteraad van St. Hiiaire du Harcouêt kwam in een speciale vergadering bijeen om de delegatie uit Zierikzee te verwelkomen bij haar bezoek aan deze Franse ge meente, waarmede nauwe vriend schapsbanden werden aangeknoopt, banden die. na de ramp van Febru ari 1953 gelegd werden. Bij deze plechtigheid was het de burgemees ter van Zierikzee, hoofd van de de legatie die antwoordde op de rede van de burgemeester van de Franse gemeente, dr. Cuche. „Toen we na de ramp geïsoleerd waren", aldus burgemeester Schuurbeque Boeije, „vochten we met 't water en zoch ten we hulp. We kwamen toen ook in contact met het gemeentebestuur van St. Hiiaire du Harcouêt, dat ons niet alleen hulp schonk in na- tura, maar dat ook het voornemen koesterde om met Zierikzee een „tweelingbroederschap" aan te gaan, een uitdrukking waaraan een ideaal ten grondslag lag. Toen wij in de zomer van 1953 bezoek ont vingen van een afvaardiging van St. Hiiaire en deze zich op de hoog te stelde van wat gebeurd was, was er al veel veranderd. Wij waren tot rust gekomen zover dit moge lijk was en wij gevoelden dat wij vrienden hadden, niet alleen in de ellende. Wij waren in contact met mensen die uit eigen ondervinding wisten hoe de oorlog grote verwoes tingen kan teweeg brengen en die wisten hoe moeilijk het is om te midden van een geslagen land vol te houden. Het waren mensen die de zwaarte van onze taak konden begrijpen. Zoals wij in Holland het PREDIKBEURTEN Donderdag 19 Mei (Hemelvaartsdag). Ned. Herv. Kerk. Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds van Roon. Kerkwerve: 9 uur ds v. d. Grift. Serooskerke: 10.30 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak Haamstede: geen opgave. Rcnesse: 10 uur ds van Liere. Noordwelle: geen dienst. Eikerzee: 10 uur ds Nauta. Brouwershaven: geen dienst Zonnemairc: 10 uur ds van Wijck. Noordgouwe: 10 uur dhr H. Bakker hulppred. te Zzee. Dreischor: 10 u. ds Huizing. Ouwerkerk: geen dienst Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof Beijersdijkje: 10 uur wika A. J. Klaassen. Oosteriand: 10 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 uur dhr Sijthoff. Bruinisse: 10 uur ds van den Brink. St.-Philipsland: geen opgave. Lutherse Kerk. Geen dienst. zeggen: Het water is onze grootste vriend, maar tegelijkertijd onze grootste vijand. En de strijd is nog niet beëin digd. Wel is bet land drooggelegd, maar waar men voorheen vrucht bare velden aantrof ziet men thans een woestijn. Ik ben er zeker van dat ook dat zal verbeteren. Men is bezig om een modern eiland, geheel verschillend van wat het in het ver leden was te scheppen. Wat uit een vroegere tijd was en wat uit de mode is gaat verdwijnen. Men mo derniseert zoveel als mogelijk is. Zo kan men zeggen dat de ramp op de duur toch voordeel zal geven. In alle sectoren van ons leven werkt men hard, heel hard. Nu wij hier zijn als officiële en officieuse af vaardiging van Zierikzee, verheu gen wij ons er in dat wij spontaan het tweelingbroederschap kunnen aanvaarden, dat U ons zo van gan ser harte hebt aangeboden. In het midden van het schone Normandië zijn vertegenwoordigers van twee natiën, het grote Frankrijk en het kleine Holland, gereed om elkaar als broeders de hand te drukken. Ik heb de overtuiging dat interna tionaal begrip, wederzijds begrip, begrip van moeilijkheden, begrip van het leven, niet kunnen worden gevormd langs de weg der diplo matie, maar dat een ieder die deel uitmaakt van deze naties en die het goede in de wereld wenst en wil in de eerste plaats zelf aan dit plan werkt. Dit is mogelijk door een uit wisseling van ideeën, door contac ten te leggen, door een tweeling broederschap als het onze. Aldus werkt men aan de grondslag voor een beter internationaal contact. Dat is nodig als de wereld van van daag niet wil blijven als een vul kaan op welks rand het huidige ge slacht noodzakelijkerwijze leeft. Ik hoop, mijnheer de Maire, dat wij en onze burgerij er aan kunnen medewerken om de wederzijdse banden te versterken en om het zo te doen zijn dat deze banden niet slechts formele banden zijn. Voor de stad Zierikzee is het een eer om hulde te brengen aan dege nen, die zich jegens de stad ver dienstelijk hebben gemaakt. Het is mogelijk zulks te doen met woor den, maar ook met daden. Ik stel het op prijs om erepenningen van de stad Zierikzee in zilver uit te reiken aan de heren dr. Cuche en Guillaume, en in brons aan de he ren Jaunet, Cheval, Tharaux en Martin. Ik druk aldus de dankbaar heid uit van onze gemeente voor hetgeen St. Hiiaire du Harcouêt voor ons gedaan heeft". Ingezonden mededeling WONDEN, SCHRAMMEN Ger. Kerk. Zierikzee: 10 uur ds Tiemersma. Haamstede: 10 uur ds E. J. Oomkes uit Schiedam. Scharendyke: 9.30 uur ds P. L. Schuddebeurs uit BrouwershavenBrouwershaven 11.15 ds Schuddebeurs. Zonnemaire 10 uur ds Nagelkerke. Nieuwerkerk 10 uur leesdienst. Oosterland: 10 u. leesdienst. Bruinisse: 10 uur leesd. Anna Jacobapolder: 10 uur dsSmit Ger. Kerk (Art. 31 K.O. Brouwershaven: 9.30 uur ds Keizer Chr. Ger. Kerk. Zierikzee: 10 uur ds van der Klis. Beroepen te Oldebroek: C. Treure Noordgouwe: 10 uur ds J. P. Meije- Ederveen. ring, em. pred. te Zzee. Haamstede: Bedankt voor Delft: G. Boer, 10 uur Godsdienstoefening. Gouda. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ger. Gemeente. Zierikzee: 10 uur leesdienst. Haam stede: 10 uur leesdienst. Nieuwer kerk: 10 uur leesdienst. Oosterland: 10 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur ds Mallan. St.-Philipsland: 9.30 uur leesdienst. Oud-Gcr. Kerk. Oosterland: 9.30 uur leesd. Brui nisse 10 uur leesdienst. St.-Phi lipsland: 9.30 uur leesdienst. Legér des Heils. Geen samenkomsten. R.K. Kerk. Zierikzee: 7.15 en 10 uur Hoogmis. Burgh: 9.30 Hoogmis garage hotel) AANBESTEDINGEN Namens de Herverkavelingscom missie „Zeeland" heeft de Gront- mij. te Burgh aanbesteed het aan leggen van een aarden baan in het Z.W. deel van complex 11, onder deel van het Waterschap Schou wen. Ingeschreven werd door P. Broeken le Breda f 311.900; W. de Wijs te Made f 309.500; M. de Oude en K. T. de Jonge te Zierikzee f 277.000; J. G. van Oord te Utrecht f 274.300; Aann. Bedrijf v.h. A. Dubbers te Malden f 266.000; C. A. van Oord te Werkendam f 260.500; S. A. Sanders N.V. le Delft f 243.900 Jansen en Homan N.V. te Haarlem f 231.000; E. Blok te Rotterdam f 229.600; J. van 't Verlaat Zn. te Hardinxveld f 222.000; J. D. Janse te Middelburg f 219.450. Groep 3e kalfskoeien: 1. Rika van C. N. Beije lb; 2. Gerda van A. Hanse 2a; 3. Dina van J. W. Steur 2b; 4. Ada van D. v. d. Hoek 2c. Groep 4e kalfskoeien: 1. Tim van W. Hanse la; 2. Roza van D. v. d. Wekken lb; 3. Emma van D. v. d. Hoek 2a; 4. Hendrikje van L. A. v. d. Zande 2b. Ger. Kerken Beroepbaar: cand. M. Grashoff, Voorburg en cand. G. van Loenen, Delft. Beroepen te Nieuwleusen: P. L. Smilde, Dronrijp. Bedankt voor Verviers (Belg. Zendingskerk): A. G. Barkey Wolf, Antwerpen. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepbaar verklaard: cand. C. Blijdorp, Rotterdam en cand. J. M. Zinkstok, Kampen. Tweetal te Gouda: Jac. v. Nieuw koop, Amsterdam, Amsterdam-C en Joh. de Wal, Ermelo. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Toronto (Ontario, Canada): I. de Bruijne, Hilversum- Centr. Geref. Gemeenten Beroepen te Moerkapelle: A. F. Honkoop, Goes; te Kalamazoo (U. S.A.): A. Vergunst, Corsica (U.S.A.). Aangenomen naar Gouda: A. Ver hagen, Kampen. Evangelisch Lutherse Kerk Drietal te' Utrecht: M. J. Heij- broek, Deventer; A. K. de Meij, Den Haag en A. J. Meijer, Rotter dam. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 16 Mei Aange voerd 1998 dieren, w.o. 1197 vette koeien, 801 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien f 2,80 -3,04, f 2,60-2,80, f 2,20-2,60; var kens f 1,67-1,65-1,60. Aanvoer varkens aanmerkelijk gro ter, handel slepend, dalende prijs, enkele exemplaren boven notering, afloop minder. Aanvoer vette koeien ruimer, handel levendig, le kwal. iets stij ver in prijs; verder als vorige week Dinsdag; prima's boven notering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2