ORCAM s de zware shag! JEUK Accoord in Wenen bereikt D.D.D. DOUWE EGBERTS Het woningvraagstuk in Nederland Vergadering Commissie van Administratie en Beheer SNOEK ZlERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 14 MEI 1955 - No. 17742 Vredesverdrag wordt vandaag getekend lenen aan de vluchtelingen in de kampen in Karinthië (Oostenrijk). Van verschillende zijden wordt hulp geboden, maar in de verschil lende vrouwenverenigingen geor ganiseerde dames willen dit op In een officieel communiqué wordt Moskou zwart op wit in het ver- speciale wijze doen, door aanbie- gezegd, dat de ambassadeurs van drag op te nemen. ding van linnengoed e.d. Het wordt het Verenigde Koninkrijk, de Ver- De Oostenrijkse minister van feitelijk een mozaiekvorm van hulp- enigde Staten, Frankrijk en de buitenlandse zaken, Figl, heeft uit- verlening en voor een bepaald fa- Sowjet-Unie en vertegenwoordi- drukking gegeven aan zijn grote eet dragen de Zierikzeese dames gers van Oostenrijk volledig over- voldoening over de behaalde resul- verantwoordelijkheid. In het raam eenstemming hebben bereikt over taten. Het verdrag, zo zeide hij, der voorbereiding en ter financie- alle artikelen van het Oostenrijkse was in een voor Oostenrijk verlich- ring van het project passen o.m. vredesverdrag en dat zij het werk te vorm tot stand gekomen en het „oliebollendagen", waarvan er el- aan het vredesverdrag ter weder- Oostenrijkse volk had dit met tien ders op het eiland reeds enkele zijn instelling van een onafhankelijk en jaar wachten ook verdiend. Zondag gehouden. Zierikzee krijgt ook zijn democratisch Oostenrijk hebben de vijftiende zou niet alleen een „oliebollendag", maar dat duurt nog voltooid. Vrijdagochtend zouden de keerpunt voor Oostenrijk beteke- tot October. Vooreerst wil men een ambassadeurs en de vertegenwoor- nen, doch ook voor de gehele we- collecte organiseren en herinnerend digers bijeen komen om de tekst reldpolitiek. Zeventien jaar lang aan de nood in de kampen - waar in de verschillende talen vast te zo vervolgde hij, was Oostenrijk over wij onlangs uitvoerig schre- stellen. van zijn vrijheid beroofd geweest, ven - mogen wij ook voor dit bij- Vandaag zullen de ministers van Hij zeide er van overtuigd te zijn, zondere project de aandacht vragen buitenlandse zaken der vijf mo- dat Oostenrijk de gelegenheid zou Van de Zierikzeese bevolking. De gendheden bijeenkomen om het krijgen om „aan zijn traditie ge- collecte start Maandag 16 Mei en vredesverdrag te tekenen. trouw" mede te werken aan de op- zou bijzonder verheugend zijn, Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Reuter tekent hierbij aan, dat lossing der problemen, het vredesverdrag van 1949 „ge stroomlijnd" is en dat van de 59 artikelen niet minder dan twaalf geschrapt zijn. Het meningsver schil over artikel 33, handelend over de terugtrekking van de troe pen, dat vrijwel onoverkomelijk had geleken, is opgelost door een compromis tussen het Amerikaan se en het Sowjet-Russische stand punt te aanvaarden. Toen het nieuws zich in Wenen verspreidde begon men in de straten te zingen en te dansen en men ge- Qfarl É*n Provincie raakte in grote opwinding. Een po- OLclU u v lUL1C Niet krabben. De beider vloeibaro D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. VLOEISTOF - BALSEM litieman danste voor het gebouw van de geallieerde bestuursraad midden op straat. De Sowjet-Unie heeft er mee in gestemd om de beloften, aan Oos tenrijk gedaan bij het zoeken van de Oostenrijkse delegatie aan P. J. Troelstra herdacht De Partij van de Arbeid heeft een herdenkingsplechtigheid gehou den bij het Troelstramonument aan de ingang van het Westbroekpark te 's-Gravenhage, ter gelegenheid van het feit dat deze strijder voor de democratische gelijkgerechtig- heid- 25 jaar geleden gestorven is. Voor het monument was een groot aantal dragers van vlaggen van so cialistische organisaties in hoef- ijzervorm opgesteld. indien aller medewerking kon wor den verkregen, zodat de actie een succes wordt. BROUWERSHAVEN Col'ecte voor de Stichting 1940-1945 De collecte ten bate van de Stich ting 1940-1945 bracht f 397,50 op. De collecte na de herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk bracht op f 220,71; tevens werd van de eerste prijswinnaar van de optocht een bedrag van f 10 voor hetzelfde doel ontvangen. In totaal werd dus voor deze Stichting ontvangen een be- In 1964 telt ons land 11,7 millioen zielen ZIERIKZEE De hulp aan de vluchte lingen in Karinthië Op specifiek vrouwelijke wijze willen de Zierikzeese dames onder arag gr00t *'en vljnal vas leiding van mevr. Schuurbeque te contribuanten kon worden ge- Boeije-Tollenaar straks hulp ver-..noteerd. KERKNIEUWS Geref. Kerken in Nederland Woensdag is te Arnhem de derde tegen de aantasting, naar zij meen- algemene vergadering gehouden dfn> vande zelfstandigheid van de plaatselijke kerken. Nadat het be- Pieter Jelles Troelstra was een van de commissies van adm.mstra- *uur zjch Jn de middagpauze na_ leider in de meest democratische tie en beheer de Gereformeerde der had beraden, kwam de zaak in zin en ik herdenk hemmet wee- Kerken van Nederland. De bijeen- de middagvergadering opnieuw in moed en diepe dankbaarheid z - d bezocht was stond discussie. De vergadering verenig de de voorzitter van de Partij van ^ojnsr, aie aruic oe.ocni was, siona motie waarin zii de Arbeid, de heer Evert Vermeer, onder leiding van de heer C. H. van a[g haar 00r(Jeel ultspra'ki dat in tal m zijn toespraak. „Hij heeft de der Berg uit Hilversum, die in zijn van gemeenten de bezoldiging der openingsrede zei dat het verband predikanten niet in overeenstem ming is met de aan hen gedane toe zegging „zonder zorg van het evan- In de morgenvergadering wer- gelie te kunnen leven". Zij sprak grondslag gelegd voor de socialisti sche wetgeving en is profeet ge- weest van de nieuwe tijd. Wij strij- groeiende is. den voort in zijn geest, omdat zijn xii ue iiiuigenvciKauciiviK wet- kciic te ivuiiiicn icvcu Aait auicttt ideaal ons daartoe roept aldus de den auereerst de huishoudelijke za- zich uit voor het vaststellen van partijvoorzitter. ken afgedaan. normen in de geest als in het rap- Daarna legde de heerVermeei De sprekers kantten zich tegen port inzake de predikantstracte- samen met een oud-partijgenoot d voorgestelde omslagregeling en menten is aangegeven, van Troelstra, namens de P.v.d.A. een krans bij het monument. Aan het einde van de bijeenkomst werd een minuut stilte in acht ge nomen. De plechtigheid werd bij gewoond door de 77-jarige weduwe Troelstra. In het jaarverslag van de Her- stelbank wordt uitvoerig ingegaan op het woningvraagstuk in Neder land. Aan deze beschouwing is het volgende ontleend: Een jaarlijkse productie van on geveer 65.000 woningen komt de Bank, gezien de spanningen die in deze bedrijfstak bestaan, als het maximum voor, waartoe de wo ningbouw bij de tegenwoordige ca paciteit in staat is. De overspan ning van de bouwcapaciteit blijkt onder meer uit de in vergelijking tot voor de oorlog zeer lange ge middelde bouwduur per woning. Behalve dat deze lange bouwduur door de hoge rentelasten en alge mene kosten de bouwkosten onno dig verhoogt, leidt hij tot een wei nig rationeel gebruik van de be schikbare capaciteit. Indien men in staat zou zijn de bouwtijd van een woning terug te brengen tot een redelijk tijdsbestek, zal dit daar om wellicht mede bijdragen tot een verhoging van de woningproductie, terwijl althans de bouwkosten niet onaanzienlijk zouden worden ver laagd. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verwacht dat in 1964 de bevolking ongeveer 11,7 millioen zielen zal bedragen. De Bank heeft hieruit een voor 1964 waarschijn lijk aantal gezinseenheden bere kend van ongeveer 2,9 millioen, het geen bij een onderbezetting van de woningvoorraad met 3 procent een woningbehoefte zou betekenen van 3 millioen. De woningvoorraad be droeg op 1 Januari 1954 2,4 milli- WIJ OUDERS Moeders rechterhand China telt nog 20.000 Chr. Kerken Twaalf jaar was Pieter toen het ter was er geheel door van zijn gebeurde. Hij wist natuurlijk, dat stuk gebracht. Nadat zijn verbijste- vader ziek was, maar vader was ring was geluwd, voelde hij zich op de laatste tijd herhaaldelijk ziek, een onbegrijpelijke manier veron- doch telkens werd hij weer beter gelijkt en tekort gedaan. Hij voel- Betrouwbare schattingen wijzen en dan was alles weer gewoon. Na- de zich teleurgesteld en achteruit- uit, dat op het Chinese vasteland tuurlijk werd hij beter. Iedereen gezet. In de verwarring van zijn nog ongeveer 20.000 Christelijke werd immers altijd beter. gevoelens keerde hij zich tegen de kerkgebouwen voor de eredienst in En £oen was moeder op een och- stiefvader, die iedere onhebbelijk- gebruik zijn. Dit getal is ongeveer tend beel vroeg in zijn kamertje heid niet met straf, maar met een een kwart minder dan in 1950 toen gekomen en schreiend had zij hem opzettelijke onverschilligheid be de laatste zendelingen hun terrein verteld, dat vader was heengegaan, antwoordde. verlieten. De hier genoemde cijfers Eerst was de betekenis helemaal Dat was iets, dat Pieter niet ken- zijn door het persbureau van de niet tot Pieter doorgedrongen, de en iets, waar hij niet tegen kon. Ned. Herv. Kerk ontleend aan de ..Waar is vader dan naar toege- Steeds brutaler en driester trad hij mededelingen, die dr. P. Johns tij- gaan?" had hij gevraagd en toen op en de stemming in huis begon dens de jaarvergadering van het opeens had hij begrepener merkbaar onder te lijden. China-comité van de Nationale Schreiend hadden moeder en ninoertie Raad van Christelijke Kerken in z0°" elkaar omvat gehouden. „Ik UP nippenje Amerika deed. Uit deze mededelin- zai 3e helpen, moeder, ik zal je met Toen kwam er een dag dat oom gen bleek ook, dat, op een zestal na, alles helpen!'had hij gesnikt en cas pjeter meenam voor een wan- alle Protestantse zendingsarbeiders het was een gelofte. Op dat ogen- deling door de duinen. Al een paar China moesten verlaten. Degenen hlik nam zijn zorgeloos kinderbe- maai had Pieter bevreemd naar het die achterbleven vertoefden in ge- staan een abrupt einde. Pieter gesloten gezicht naast zich gekeken. hield woord. Hij werd moeders waarom zei ie nou niks trouwe, kleine ridder en haar rech- In een beschutte duinpan gingen terhand. ze zitten. „Kerel", zei oom Cas, „ik of nee?", toen legde hij zijn beide handen in die grote hand en heel zachtjes zei hij: „Ik zal zo mijn best doen oom Cas". En toen werd het gelukkig alle maal nog goed en dat kwam omdat - zij het op het nippertje - liefde en begrip de weg vonden naar een opstandig jongenshart, dat zich in zijn onervarenheid en verbijstering dreigde af te sluiten van iedere toe nadering. Er gaat meer om in onze vijf tienjarigen dan wij, oppervlakkig bezien, menen en wij zullen ver standig doen, vooral onder bijzon dere omstandigheden, hiermede re kening te houden. Amy Groskamp ten Have. (Nadruk verboden). oen, zodat tot 1964 voorzien moet worden in een netto-vermeerdering met 600.000 woningen. Wanneer men deze woningbe hoefte stelt tegenover de tegen woordige capaciteit van de woning bouw, kan men berekenen, dat de bezetting van de bouwbedrijven nog zeker een tiental jaren op het zelfde hoge peil zal blijven. Landbouw en Veeteelt Rundveekeuring te Kerkwerve Donderdagmorgen werd op het erf van de heer K. A. van Lange- raad te Kerkwerve een rundvee- "keuring gehouden, waarvoor goede belangstelling bestond. Aangebo den werden 28 dieren, waarvan verscheidene van uitstekende kwa liteit bleken. Acht werden in het Rundveestamboek opgenomen. Voor het Rundveestamboek werd ge keurd door de heer Boiten, terwijl verder keurmeesters waren ir. W. L. Harmsen, Rijks veeteeltconsulent in Zeeland zomede de heren M. Kleinepier, van Harmeien en een keurmeester uit Zeeuws Vlaande ren. De uitslag van de keuring luidt als volgt: Rubriek le kalfkoeien. Aange voerd 15 stuks. la. Klasina, eig. B. Viergever, Zierikzee. lb. Mina, eig. dezelfde, lc. Sjoukje 49, eig. J. Boot Nz., Kerkwerve. ld. Marie, eig. Gebrs. Boot, Kerkwerve. le. Maar ten Bloem Wieske I, eig. G. v. d. Welle, Zierikzee. 2a. Kitty, eig. C. Boot Mz., Kerkwerve. 2b. van der Goot 53, eig. C. P. de Vlieger, Kerk werve. 2c. Selina, eig. C. Boot Mz., Kerkwerve. 2d. Klaske 2, eig. B. Legemaate, Kerkwerve. 2e. Boukje, eig. C. P. de Vlieger, Kerkwerve. 3a. Eishweid, eig. D. v. d. Wekken, Ingezonden mededeling Am. Nylonblouscs met Nylonkant, rouche. alle maten 17.90 Ziich betv an ooordellgv APPELMARKT TELEFOON 424 Kerkwerve. 3b. Keetje, eig. J. Boot Nz., Kerkwerve. 3c. Tjikke 2, eig. B. Legemaate, Kerkwerve. 3d. Grietje 2, eig, dezelfde. 3e. Gonda 8, eig. C. P. de Vlieger, Kerkwerve. Rubriek 2e kalfskoeien. Aange voerd 4 stuks. la. koe van B. Lege maate, Kerkwerve. lb. Jorna, eig. Gebrs. Boot, Kerkwerve. lc. koe van B. Legemaate, Kerkwerve. 2. Johanna 5, eig. B. Viergever, Zie rikzee. Rubriek 3e kalfskoeien. Aange voerd 4 stuks. 2a Jeltje 7, eig. J. Boot Nz., Kerkwerve. 2b. Juffrouw 55, eig. C. Boot Mz., Kerkwerve. 2c. Ingeborg, eig. J. v. d. Welle, Zie rikzee. 2d. Anna 15, eig. A. J. Da lebout, Duivendijke. Rubriek 4e kalfskoeien. Aange voerd 3 stuks. la. Fokje, eig. M. Stouten, Kerkwerve. lb. Fietje, eig. M. den Boer, Kerkwerve. 2. Ida, eig. dezelfde. Rubriek kalfvaarzen. Aangevoerd 2 stuks. la. Wijns Adema, eig. A..J. Rotte, Kerkwerve. lb. Nella, eig. Gebrs. Boot, Kerkwerve. Voor deze keuring hadden de Coöp. Landbouwver. „Landbouw belang" te Kerkwerve en de C.A.V. te Zierikzee ieder een geldprijs en de gemeente Kerkwerve een me daille beschikbaar gesteld. De me daille viel ten deel aan B. Vier gever te Zierikzee. Aan het eind van de keuring richtte de heer M. Kleinepier namens de Vereniging tot verbetering van het Rundvee in Zeeland, waarvan de keuring uitging, woorden van dank tot de landbouwers voor de aangeboden dieren en tot de schenkers van de geldprijzen en de medaille. Een Egyptische firma gaat zonnekachels in de handel bren gen, die bestaan uit een holle spie gel en een onderstel voor potten en pannen en met behulp waarvan de zonnestraling aangewend kan worden voor het bereiden van spij zen; in Australië heeft men plan nen om in de huizen zonnegeysers te gaan aanbrengen, waarbij van de zonnewarmte gebruik wordt ge maakt voor warmwatervoorziening. De Democraat George Mahon heeft Woensdag in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden medege deeld, dat Russische geleerden wer ken aan een intercontinentaal pro jectiel, dat 16.000 kilometer per uur zal kunnen afleggen en^yaarmede doelen in de Verenigde Staten zul len kunnen worden bestookt. Deze mededeling kwam van ambtenaren van de defensie, „die feiten beho ren te kennen". FEUILLETON vangenissen of hadden huisarrest. Niettemin gaat het leven der Chris telijke Kerken door. Nederlandse melk voor Amerikaanse (roepen Millioenen liters in papier ver- „Als ik jou niet had geloof, dat wij eens samen moeten pratenen toen volgde er een heel ernstig gesprekje, niet een vij- TERKER DAN DE HAAT door H. van Heeswijk „Als ik jou niet hadzei moe- der vaak en dan streelde zij hem ™dige schermutseling tussen een liefdevol over zijn stugge bol. Dan ba?a stiefvader en een brutale on- zwol Pieter's hart van trots en hij willige jongen, maar een goed ge- poogde zijn ontroering te verber- sPrak y3^1 ma" tot man. pakte melk en melkproducten zul- gen achter een gewild onverschillig "Er 1S iets' dat Je goed moet be" len in het tweede halfjaar van 1955 optreden. Langzamerhand had moe- EriiPe"". begon. Cas, „ik alleen wederom worden geleverd aan de (jer er zjCh aan gewend om alles kan moeder niet gelukkig maken, in Duitsland, Oostenrijk en Frank- met pieter te bepraten en hem in daar b?b ik j°u bÜ nodiS> dat moe rijk gestationneerde Amerikaanse ajies te raadplegen Hoewel zij ten samen doen. Jij hebt in de troepen. Hiervoor ontving de com- voeide, dat dit eigenlijk niet juist afEeloPen drie imam zo ongelofe- binatie Domo-Sterovita voor de elf- was> kon zy er zjch toch niet van lljk veel v?or moeder gedaan en de maal opdracht tot levering. Het losmaken. Herhaaldelijk nam zij daaJ* moet je nu niet mee ophou- Nederlandse deel, zijnde de helft zich voor om hier verandering in den Mat een ruk ging Pieter's van de totale hoeveelheid die de te brengen maar alles bleef bij het hoo£d omhoog. „Heeft zeheeft ze Amerikaanse troepen gedurende dit oucje_ dat gezegd?", vroeg hij ademloos. tijdvak nodig zullen hebben, wordt geheel door de Domo-Sterovita- combinatie geleverd. Het omvat on- Toen zij drie jaar weduwe was, P01? Cas ,1["ikta- »Niet sens, maar leerde zij een man kennen voor wie herhaaldelijk. En nu is het zo' zij een grote genegenheid opvatte glng hij voort, „een vrouw, die l.ij V.UJI ttiutc guiivtRuiuieiiu uuvaitt geveer 20.000.000 liter melk en en toen hij haar ten huwelijk vroeg, v°or alles alleen staat heeft de stemde zij toe. Al spoedig werden steun 7"» «n man nodig en een nnOrnmnnH tfovin hnnf t man iroHor melkproducten. De levering zal ge schieden via de Sterovita-fabriek er trouwplannen gemaakt, waarvan te Dordrecht. Deze opdracht be- Pieler en de jongsten echter f'guur nodig. Helemaal een echte loopt ruim 3.000.000 dollar of wel onkundig werden gelaten. ca. f 13.000.000. Een paar maal kwam oom Cas opgroeiend gezin heeft een vader- vader kan ik natuurlijk nooit voor jullie zijn, want jullie hebt de her- op bezoek om kennis te maken met indring aan je eigen lieve vader, de kinderen. Je moet met denken omdat ik er nu bijgekomen ben, dat de herinne- Korte metten rinS aan hem maar weggestopt moet worden. We zullen samen dik- „Die oudste van je is veel te wijls over hem praten en je moet eigenwijs, daar zullen we korte me veel over hem vertellen", dag. De hoge waterstand is het ge- metten mee moeten maken", was Pieter had een groot brok in zijn volg van de zware regens die zich zijn mening. En dat was precies wat keel en langzaam rolde een dikke Zondag en Maandag in het stroom- er gebeurde, nadat oom Cas zijn traan langs zijn wipneus. Toen oom gebied van de rivieren hebben intrek had genomen bij hen. Het Cas tenslotte een hand uitstak en voorgedaan. was allemaal zo gauw gegaan. Pie- ernstig vroeg: „Nou Piet, is het ja Minstens 31 personen zijn te Nahrain in Afghanistan verdron ken bij overstromingen langs de ri vieren Chanabad en Kendoez, al dus meldde radio-Kaboel Donder- De volgende morgen haalde ik dit spelletje weer uit, maar ik lach te de kapitein in zijn gezicht uit en reed vrolijk door alles heen. Dit herhaalde ik zo iedere dag. Op de laatste dag van de manoeuvres reed ik stapvoets over de heide, toen mijn paard plotseling strui kelde en viel. Ik onderzocht het en het bleek, dat hij een kogel in zijn been had gekregen. Het beest kon niet opstaan. Er was niemand op de heide en ik besloot naar het kamp te lopen en hulp te halen. Halverwege het kamp naderde een ruiter en toen hij bij mij was, bleek het de kapitein te zijn. Ik deelde hem mijn ongeval mede en hij ging onmiddellijk met me mee naar het paard. Hij haalde de kogel uit de wond en verbond het been. Ik kon hem echter voorlopig niet berijden. De kapitein bood me zijn paard aan, hetwelk ik echter hooghartig afwees. Ik kon wel lopen. Echter stond hij er op me weg te brengen, zogenaamd voor de veiligheid, zo als hij zei. Enfin, U begrijpt, hoe het verder gegaan is. We leerden elkander na der kennen en na enkele maanden bekende hij mij zijn liefde en be sloot hij aan vader mijn hand te vragen. Toen is de tegenspoed gekomen. Vader wilde niets van de trouw plannen met de kapitein horen en was buiten zichzelf van woede. Dat was me iets fraais. En toen de ka pitein zijn opwachting maakte, ken de zijn woede geen grenzen meer. Het scheelde weinig, of vader smeet hem de deur uit. Ik heb toen naderhand veel met vader gesproken; mijn aanstaande man was niet onbemiddeld, maar vader wilde er niet van horen. Ten slotte werd ik op een middag zo kwaad, dat ik hem zei, dat ik dan zonder zijn toestemming met hem ging trouwen. Tenslotte heeft vader zijn toestemming gegeven, maar het ouderlijk huis was van de dag van ons huwelijk af voor ons gesloten. Vader beschouwde mijn huwelijk als een mésalliance en daarom wil de hij niets meer van me weten. We waren gebrouilleerd. We trouwden in November en be trokken een kleine villa in Voor burg. We leefden twee jaar geluk kig. In die tijd werd onze kleine jongen geboren. Toen trof ons het eerste leed. Mijn broer was plotse ling verdwenen. Nu moet U weten dat mijn broer in Leiden studeerde. Hij was de enige, die ik van de fa milie nog ontmoette en ik dacht niet anders of hem was een ongeluk overkomen. Want hij was de week tevoren nog bij ons geweest, gezond en wel. Nimmer werd meer iets van hem vernomen. Spoorloos bleek hij ver dwenen te zijn. Een jaar later verongelukte mijn man en alsof dat nog niet genoeg was, kreeg ik enkele maanden daar na het bericht, dat het lijk van mijn broer gevonden was. Ik ging on middellijk naar Leiden naar het ziekenhuis. Dat ogenblik zal ik nooit vergeten. Men bracht mij in de lijkenkamer. Daar lag hij, nage noeg onherkenbaar, want het was al bijna twee jaar geleden, dat hij vermoord werd. Ik herkende hem nog aan zijn kleren, mijn enigste broer Willem, vermoord door zijn eigen vriend, naar ik later hoorde". Antoon was bleek als een dode, bij het horen van de laatste woor den, opgesprongen. „Wat zegt U? Uw broer Willem?" „Ja", antwoordde ze verwonderd; „hebt U hem gekend?" Hij beheerste zich met moeite en zette zich weer neer. „Was het Willem Bosch van Drakenstein?" vroeg hij langzaam alsof hij met angst de bevestiging tegemoet zag. „Ja", antwoordde de vrouw. „Het was mijn enigste broer. U kende hem?" Hij knikte met moeite. Dikke zweetdroppels parelden over zijn voorhoofd. „Ik heb hemzeer goed gekend", bracht hij er met moeite uit. „Dan bent U Tine?" Het was alsof ieder woord hem pijn deed. „Ja, hij heeft zeker wel eens over mij gesproken, nietwaar? Wij hiel den veel van elkander en als hij in moeilijkheden zat, kwam hij altijd naar me toe. Zijn studie kostte veel geld en vader had niet veel te mis sen, daarom sprong ik wel eens bij. Hij was juist een paar dagen voor hij verdween, bij me geweest, maar ik had toen geen contanten in huis. Hij had met kaarten verloren, hij was een hartstochtelijk kaarter. Ik denk dat het zijn enige ondeugd was. U weet misschien alles van de moord af? U was ook student?" Antoon knikte ,nog steeds ont zet. „Ik was een van zijn beste vrienden", antwoordde hij zacht. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5