S Engeland zeer begerig naar een conferentie met de Sowjet-Unie Voelt U zich maar'n '/2 mens? Agrarische opmerkingen in jaarverslag Raiffeisenbank Gemeente Zierikzee maakt haast met uitvoering uitbreidingsplan SNOEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DINSDAG 3 MEI 1955 - No. 17735 Eden bereid met Boelganin te praten Stad en Provincie KERKWERVE Premier Sir Anthony Eden heeft in het Lagerhuis, naar aanleiding van vragen, verklaard, dat zijn re gering verlangend is naar bespre kingen met de Sowjet-Unie om de mogelijkheid van het bereiken van overeenstemming over alle hangen de kwesties tussen Oost en West te onderzoeken. Hij hoopte, dat binnenkort een conferentie tussen Oost en West kan worden belegd, nu de Parijse accoorden binnenkort zullen zijn geratificeerd en vorderingen zijn gemaakt met de Oostenrijkse kwes tie - twee door het Westen gestelde voorwaarden voor besprekingen van de Grote Vier. Engeland is be reid aan een conferentie op elk ni veau, van regeringsleiders of mi- Amerikaanse basis op Formosa Naar te Washington verluidt, overwegen de Verenigde Staten de oprichting van een basis op For mosa op grond van het verdrag van wederzijdse bijstand met de Chi nese nationalisten. Het plan zou deel uitmaken van 'n reeks regelingen die door het State Department, het ministerie van Defensie en het Witte Huis worden ontworpen en factoren zul len zijn bij onderhandelingen over een staken van het vuren en mo gelijk een uiteindelijke oplossing van de gehele kwestie-Formosa. nisters van buitenlandse zaken, deel te nemen, aldus Eden. Op vragen van een Labourlid over de recente verklaring van maarschalk Boelganin, de Sowjet- premier, dat hij bereid ia Eden en Eisenhower te ontmoeten zodra een datum kan worden vastgesteld, ant woordde Eden, dat hij absoluut be reid is met de maarschalk bespre kingen te voeren. Hij wees er echter op, dat op de komende Westelijke besprekingen in Londen getracht zal worden een gemeenschappelijke gedragslijn voor besprekingen met de Sowjet-Unie, niet een voor een, doch gezamenlijk als vrienden, te vinden. De premier deelde mede, dat En geland bij het komende overleg in Londen suggesties voor een vier- mogendhedenconferentie zal indie nen en hij twijfelde er niet aan, dat een redelijk plan zal worden uit gewerkt om besprekingen mogelijk te maken. WARM EN KOUD Groot Brittannië's grootste afnemer van warmwater krui ken in 1954 was Italië, dat voor 84.304 pond sterling aan krui ken kocht. In scherp contrast hiermede staat IJsland, dat slechts voor 99 pond sterling aan warmwaterkruiken uit En geland importeerde. Het bedieningsgeld restaurants in Ingezonden mededeling Iedereen neemt Rennies. Want iedereen weet dat ze feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) tegen het branden van overtollig maagzuur. Waarom gij dan niet? Iedere apotheker en iedere drogist heeft Rennies voor U. Er zijn drie verpakkingen: klein - groter - grootst, om tegemoet te komen aan ieders persoonlijke voorkeur. Bo vendien is iedere Rennie apart ver pakt, practisch en hygiënisch zo maar voor 't bij U steken. En dat U Rennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onop vallend in, zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong. Ze zijn nog smakelijk bovendien. Uitreiking onderscheiding Vrijdagochtend werd aan mevr. wed. C. P. van Zijp-Bijlo, wijkver pleegster van het Groene Kruis af deling Kerkwerve, op het gemeen tehuis in Kerkwerve de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt door burgemeester S. Francke. Bij de uitreiking waren tegen woordig de weihouders van Kerk werve, alsmede het bestuur van het Groene Kruis afdeling Kerk werve en dr. J. H. van Eldik. BUBGH Rustige Koninginnedag De verjaardag van Koningin Ju liana is in deze gemeente vrij rustig verlopen. Er waren geen feestelijk heden georganiseerd met het oog op de komende herdenking van de bevrijding. Wel waren veel vlaggen uitgestoken en heerste er een ze kere stemming doordat velen op deze dag niet werkten. Des avonds maakte de harmonie „Witte van Haemstede" de gebruikelijke muzi kale wandeling en bracht een sere nade voor het gemeentehuis, het geen dank zij het mooie weer veel publiek op de been bracht. Tot slot werd nog een wandeling door het dorp gemaakt. HAAMSTEDE Herdenking op algemene begraafplaats Zoals telkenjare gebruikelijk is, zal Woensdagavond 4 Mei door de afdeling Burgh-Haamstede van de Nederlandse Bond van Oud-strij ders en Dragers van het Mobilisa- tiekruis een bloemenhulde worden gebracht bij de herdenkingszuil op de algemene begraafplaats. Het be stuur van voornoemde afdeling en het bestuur van de Oranjevereni ging wekt leden en donateurs op hieraan deel te nemen. Vertrek van af het gemeentehuis des avonds te 7 uur. Een vlaggenrijke Koninginnedag Het aantal vlaggen dat dit jaar was uitgestoken ter ere van de ver jaardag van Koningin Juliana was veel groter dan voorgaande jaren. Wat vooral opviel, was het feit, dat verschillende buitenwijken meer vlaggen vertoonden, hetgeen het dorp een feestelijk aanzien gaf. Doordat in verschillende bedrijven niet gewerkt werd, gaf dit ook een bepaalde stemming in het dorp. De harmonie „Witte van Haemstede" zorgde 's avonds nog eens voor de extra feestelijke stemming door een muzikale wandeling, die jammer genoeg door de regen ontijdig moest eindigen, nadat aan het hoofd van de gemeente voor het gemeente huis de gebruikelijke serenade was gebracht. Ingezonden mededeling Ga dan eens na of Uw ontbijt U wel voldoende kracht geeft voor Uw dagtaak. Neem H-O Havermout, dan begint U de dag met gezonde voeding. Bovendien is H-0 Havermout fa-e-e-r-l-y-k havermout Het complete ontbijt De Federatie van ondernemers organisaties in het Horecabedrijf heeft de Horesca-ondernemers ge adviseerd in verband met de nieu we wet op de omzet-belasting zo veel mogelijk door het bedienend personeel te laten afrekenen met nota's. Op deze nota's dient het bedie ningsgeld afzonderlijk te worden vermeld. Wordt geen nota verstrekt dan moet het bedienend personeel Ingevolge de bepalingen het bedie ningsgeld eveneens afzonderlijk in rekening brengen. De jonge poesjes in het voorjaar In het voorjaar komen weer heel r jvn pxr TïïïNROTIW veel jonge katten ter wereld, waar- 1 voor niet altijd goede tehuizen ge vonden kunnen worden. Trouwens er is een surplus aan katten. Van daar dat de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren adviseert om de diertjes waarvoor men geen goed tehuis heeft, enkele uren na de ge boorte wanneer de ademhaling vol doende functioneert te doen insla pen. Men kan dat doen door ze in water onder te dompelen. Om ze k d„, „L, unstia bee,d volgt het verslag, hebben in 1854 onder water te houden kan het een nadelige invloed uitgeoefend op beste een bloempot worden ge- schetst van de financiële situatie, d0 Ujtjj0msten der meeste takken bruikt, die nadat de dieren er on- is een beschouwing vastgeknoopt van het agrarische bedrijf. De ak- der zijn gelegd, geheel onder wa- aan fe fe verwachten agrarische kerbouwgewassen gaven een bevre- ter moet worden gehouden. Door ontwikkeung_ 0p dit punt is de digende opbrengst, maar de kwali- het gaatje in de pot is men er ze- teit der producten is door de aan- ker van, dat geen luchtbel achter- toekomst onzeker, aldus het ver- houdende regenval zeer nadelig be- blijft, hetgeen bij andere voorwer- slag, dat wijst op de stilstand van invloed. Ook voor de veehouderij pen nogal eens het geval is. De ver- ge opwaartse beweging in de agra- zijn de omstandigheden niet voor- drinkingsdood wordt daardoor on- ri$che sector> terWyi „elerfei ge- delig geweest. De afzet van vee en Toekomst van de landbouw onzeker geworden In het jaarverslag 1954 van Ra if- De weersomstandigheden, zo ver- nodig verlengd. Ook kan men zich wenden tot bied de plaatselijke dierenartsen. duurt. hoogconjunctuur voort- Contact met eigenaren inzake grondaankoop vlees ondervond minder zorgen dan die van zuivelproducten. Er werd op ruime schaal en tegen goede prijzen geëxporteerd. Opvallend is de voortdurende uitbreiding van de varkensstapel. Voor de pluimveehouderij was 1954 een gedenkwaardig jaar: er werden meer dan 2 milliard eieren geëxporteerd. De tuinbouw had over het algemeen een goed jaar. De Nederlandse groenteteelt is in mindere mate van het weer afhan- In een toelichting op de voorstel- Ter noodzakelijke vergroting van kel^k dan de buitenlandse. Voor len, die in de raadsvergadering van de bietenlosplaats heeft de gemeen- de Boskoopse cultures was 1954 we- Vrijdag 6 Mei a.s. aan de orde ko- te een strook grond nodig ter diepte dfrom, ffn gunstig jaar. Ook de men, wordt medegedeeld, dat po- van 8 meter in de N.O. richting van bloembollencultuur had een goed gingen worden aangewend, dat de de percelen, kadastraal bekend iaar- export bereikte daar een gemeente de in het uitbreldings- sectie E nos. 800 en 489, gelegen aan recoranoogte. plan voor bebouwing bestemde de Scheepstimmerdijk, in eigendom De meningsverschillen omtrent gronden, zo spoedig mogelijk in toebehorend aan de heren W. K. de melkprijsen de garantieprijs eigendom krijgt. Op deze wijze, al- Schot C.Jz. en J. Roggeband. De voor melk hebben mede tot gevolg dus de toelichting, is het mogelijk eigenaren zijn bereid deze gronden fad' .dat bet landbouwbeleid in de bebouwing van deze terreinen te verkopen, zodat wordt voorge- discussie is gesteld. Daarbij is ge- doelmatig te regelen en de waar- steld tot aankoop over te gaan. bleken, dat bv. in industriële krin- destijging der gronden aan de ge- Idem is noodzakelijk de aankoop gen niet algemeen wordt aanvaard, meente ten goede komen, mede tot van plm. 93 m2. grond van de N.V. garantiebeleid een noodza- dekking van de kosten van het Kelkfabriek v.h. van Dijk Co. te ke.J comPonent is van de over- bouwrijp maken van deze gronden. Dordrecht. Voorlopig zal het terrein beidszorg voor de landbouw. Het De gemeente is daarom met de be- van genoemde N.V. worden ge- g®vaar 1S met denkbeeldig, dat trokken grondeigenaren in contact huurd (jaarlijkse huur f 25). dientengevolge een verwijdering gekomen. Een der grondeigenaren Voorgesteld wordt verder over omstaat tussen landbouw en mdu- - de firma J. Roggeband Zn. - is 1954 een subsidie te verlenen van ®trtle' In de Bei?.eklx de land- inmiddels bereid gevonden het per- f 63 t.b.v. de Stichting Bio-Vavan- moeilijk punt. De drei- ceel, kadastraal bekend gemeente tieoord te Amsterdam. Er van uit- ging oer Amerikaanse landbouw- Zierikzee sectie E 776, groot 1.47.81 gaande dat de provincie Zeeland overschotten is nog steeds acuut en ha., aan de gemeente te verkopen, eenzelfde subsidie verleent, wordt d® vraag hoe deze overschotten een De gemeente wil het pand voorgesteld aan de Zierikzeese Ora- p aats sullen vinden, is niet veel Hoofdpoortstraat C 634/635 kopen torium Vereniging een subsidie te nader tot 0011 oplossing gekomen, van de eigenaar, de heer J. J. van verlenen in de vorm van een ga- Tol. Dit pand deed destijds dienst rantie tot een maximum van f 150 Giovanni Gronchf, een 67-ja- als golfbreker voor de afsluitdam en bij gebruikmaking van solisten rige Christen-democraat, is tot pre- rond de stad. B. en W. menen dat tot een maximum van f 100 en bij sident van Italië gekozen. Hij volgt de gemeente moreel verplicht is de gebruikmaking van een orkest tot de 81-jarige Luigi Einaudi op, eigenaar schadeloos te stellen. Het een maximum van f 150, met den wiens zevenjarige ambtsperiode op Bureau Financiering Wederopbouw verstande dat de totale subsidie 11 Mei afloopt, heeft zich inmiddels bereid ver- nimmer meer bedraagt dan f 400. Bij Okinawa is een Ameri- klaard de kosten voor de aankoop Voorgesteld wordt verder o.m. de kaanse bommenwerper van het ty- van bedoeld pand ten laste van de slagers toestemming te verlenen pe B-29 neergestort. De tien be- nooddam te aanvaarden, vermin- voor de verwezenlijking van een mannlngsleden zijn om het leven derd met de eventuele opbrengst door hen vastgestelde vacantiere- gekomen en vier inwoners van het van de restanten- geling 1955. eiland zijn gewond. De viering van het bevrijdingsfeest Programma Het programma der feestelijkhe den op 5 Mei a.s. te Renesse is ge reed gekomen en ziet er als volgt uit: 7.50 uur Uitsteken van de vlag. 8.3Ó uur Muziek door het fanfare corps „Luctor et Emergo" vanaf de toren. 9.30 uur Aubade van de schoolkin deren met begeleiding door het fanfarecorps, bij het gemeente huis, in ontvangst te nemen door de burgemeester. 10ca. 12 uur Kinderspelen op het Dorpsplein, met prijzen en trac- tatie der schoolkinderen. 1.30 uur Optocht van versierde wa gens, groepen en versierde fiet sen, met prijzen. Beoordeling door jury. 33.45 uur Behendigheidsrace op fietsen voor jongens van 1420 iaar. 3.454.30 uur Kruiwagenrace voor mannen vanaf 25 jaar. 4.305 uur Kussengevecht voor meisjes van 14-20 jaar. 55.30 uur Idem voor heren boven 20 jaar. 5.306 uur Stoelendans met hinder nis^?) voor dames en heren van af 20 jaar. 7 uur Prijsuitreiking. 89 uur Concert „Luctor et Emer go" op de tent met samenzang. 8.30 uur Gratis uitreiking bij de school van lampions aan alle kin deren die aan de optocht van 9- 10 uur deelnemen. 9 uur Vertrek optocht vanaf het Dorpsplein. 10 uur Vreugdevuur op het Dorps plein en rondedans. SCHARENDIJKE Het programma van het bevrijdingsfeest 8 uur Klokgelui. Uitsteken der vlag gen. 8.45 uur Feest voor kleuters in de kleuterschool (ook voor kleuters vanaf 3% jaar, welke niet op de kleuterschool gaan).. Rondrit der kleuters per wagen om plm. 10.15 u. 910 uur Herdenkingsdienst van de gezamenlijke kerken in de Ger. Kerk te Scharendijke. Spre kers: Ds. Kuitert en Ds, Nauta. 10.3011.45 uur le gedeelte kinder spelen op het dorp. Kinderen die nen aanwezig te zijn voor café Coomans. Muziek aanwezig. Na afloop prijsuitreiking. 1414.30 uur Tractatie kinderen der Bijz. Lag. school te Scharen dijke door het Zwitserse Rode Kruis op het schoolplein. 14.3015 uur Gecostumeerde korf balwedstrijd door schoolkinderen op het schoolplein. 15.15 uur Vervolg kinderspelen op het dorp, ook voor ouderen tot 18 jaar, opgeluisterd door muziek 17 uur Prijsuitreiking. 19.45 uur Feestavond op het dorp. Medewerking van het Kinder koor en de Chr. Gemengde Zang vereniging „Sursum Corda". Muziek. Vertoning bevrijdings- filmstrokén. Verder spraakwater val en dergelijke. Bij ongunstig weer zullen ver schillende programma-nummers in het jeugdgebouw uitgevoerd wor den. Nadere bekendmaking ge schiedt op het dorp. Aanmelding voor de spelen kan alsnog geschie den tot uiterlijk Dinsdagavond 3 Mei bij de heer T. de Vlaming. De inwoners worden verzocht op 4 Mei het volgende in acht te ne men: 18 uur Vlaggen halfstok. 2020.02 uur Stilte. Na het luiden der klokken om 8.03 uur vlaggen in top tot zonsondergang. Zowel op 4 Mei als op 5 Mei a.s. dient te worden gevlagd zonder Oran jewimpel. BROUWERSHAVEN „Apollo" liet zich horen op Koninginnedag Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin maakte de muziekvereniging „Apollo" Za terdagavond een rondgang door de gemeente, waarvoor van de zijde van het publiek veel belangstel ling bestond. Vooral de pas opge richte drumband trok veler be langstelling. Bij burgemeester J. L, van Leeuwen in het Slingerbos werd het volkslied gespeeld bene vens enkele marsen. De burgemees ter dankte het corps voor deze se renade, waarbij hij zijn compliment uitsprak voor het prachtige debuut, dat de drumband maakte. BRUINISSE Weersonde uit België gevonden Schooljongens die Donderdag middag de school verlieten zagen een luchtballon die even buiten het dorp daalde. Hans de Ronde en An dree Kik waren de eersten, die de plaats bereikten waar men de bal lon had zien neerkomen. Dit was het sportterrein van de voetbalclub en het bleek een weerballon te zijn, opgelaten van het vliegveld Evère in België. De radiosonde werd op het politiebureau gedeponeerd evenals andere tot de uitrusting van de ballon behorende attributen. Enkele spatjes van de lintjesregen vielen ook op Schouwen-Duiveland Het eiland kreeg er drie Ridders in de Orde van Oranje-Nassau bij Schouwen-Duiveland heeft ook enkele spatjes gekregen van de tra ditionele lintjesregen op Koningin nedag. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd bur gemeester J. Romeijn van Ouwer- kerk. Burgemeester Romeijn heeft deze onderscheiding gekregen op grond van zijn verdiensten voor zijn gemeente tijdens en na de ramp. De heer Romeijn heeft enkele zware jaren achter de rug, waarin hij met een innemende vriendelijk heid op de bres heeft gestaan voor de belangen van zijn zwaar getrof fen gemeente. Eveneens tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd de heer J. Klompe, voorzitter van het Waterschap „Schouwen". Juist in een periode dat de belangen van het Waterschap opgenomen werden in een veel breder vlak van offici ële bemoeiing heeft de heer Klompe - met typische zin voor Water schapstraditie en met een open oog voor de werkelijke belangen van Schouwen - gestreden voor de „souvereiniteit in eigen kring". Nieuwe door het Waterschap uit gestippelde plannen om te komen tot dijkverhoging en verzwaring, zijn aan zijn brein ontsproten van deze Schouwen-kenner bij uitne mendheid, die vernieuwingen en Ingezonden mededeling PRIMA Doorzichtig Plastic 120 cm breed f 1,25 per M. 6*tv «n ooordeClgv 6Q APPELMARKT TELEFOON 424 verbeteringen altijd poogt te door dringen met hetgeen in het verle den als bruikbaar en waardevol heeft gegolden. De derde nieuwe Ridder in de Orde van Oranje Nassau is de heer J. M. de Nooijer, hoofd der Open bare Lagere school te Renesse. De heer de Nooijer is de man geweest de in verschillende hoedanigheden het verenigingsleven in zijn ge meente op krachtige wijze heeft ge stimuleerd. Ook hij is een man van tradities, zij het wat in minder technische zin. De waarde van de dorpsgemeenschap erkennend zoekt hij naar de bindende factoren, die deze samenleving kunnen verster ken. Dat hem veel van het histo risch gegroeide daarvoor bruikbaar voorkomt zal geen verwondering wekken. Bij zijn vele verdiensten is de heer de Nooijer een typische heemschutman. In het bijzonder is zijn liefde voor de archeologie be kend, waardoor hij behoeder en voortzetter werd van het werk van wijlen de heer Hubregtse te Burgh. De Ere-medaille in zilver aan de Orde van Oranje Nassau werd ver leend aan de heer B. W. Schot, voorzitter van de Vissers vereniging „Helpt Elkander" te Zierikzee. ï)e heer Schot heeft tientallen jaren gevochten voor de belangen van de visserij en is een bekende figuur in de Zeeuwse visserij. Staande voor de uitvoering van grote plannen, die de visserij bedreigen, heeft hij zich nog niet ontharnast, maar hoopt nog veel te kunnen bijdragen tot een zo bevredigende oplossing van dit netelig probleem. De Ere-medaille in zilver ontving ook mevr. C. P. van Zijp-Bijlo, wijkverpleegster van het „Groene Kruis" te Kerkwerve. De heer A. Bom, R.T.M.-conducteur te Brou wershaven ontving de Ere-medaille in brons. FEUILLETON TERKER DAN DE HAAT door H. van Hees wijk Toen stond hij op en zei kort: „Ik ga". Nog diezelfde dag haalde hij zijn koffers te voorschijn en vulde ze met kleren en boeken en andere onmisbare artikelen. Enkele dagen later riep hij de jonge Simons binnen en droeg hem zoals hij zeven jaar geleden de va der had gedaan, het beheer van de onderneming op en zei, dat hij van uit Holland zijn adres zou opge ven. Hij zou wel weer schrijven, wanneer hij terugkwam. De volgende morgen werden de hutkoffers naar het station ge bracht en nog diezelfde avond vertrok hij naar Soerabaja. Daar regelde hij nog enkele geldzaken met zijn bankier. Daarna vertrok hij met de nachtexpresse naar Ba tavia waar hij een hut op de boot besprak en in de stad vertoefde tot het tijdstip van vertrek. Zo was Antoon in de tijd van een paar dagen weer verdwenen voor een reis die voor hem van grote be tekenis zou zijn voor zijn toekomst. En ruim een week na het dokters bezoek stond Antoon op het dek van de „Flandria" turend over de verschansing naar de wijde plas, waardoor het grote schip langzaam een weg zocht. HOOFDSTUK 7 Ontmoeting Toen de „Flandria" vier weken later de haven van IJmuiden bin- nenstoomde, viel een zachte zomer regen neer. En van die regens, die de Hollander in de zomer een aan gename verfrissing brengt na de warme dagen, maar die de reizi gers, die vier weken niets dan wa ter om zich heen hadden gezien, nu juist niet welkom was. De meeste passagiers vertoefden dan ook in hun hutten of in de gerieflijke sa lons. Slechts weinigen, wier fami lie op de sluizen ter verwelkoming aanwezig was, waagden zich op het dek en gaven geen acht op het wis pelturige Hollandse klimaat. Er was nog iemand die het bene den niet kon uithouden en ondanks de regen op het dek vertoefde, ge huld in een witte regenjas. Het was Antoon, die met genoegen het Hol landse landschap begroette; een eigenaardig gevoel ging door hem heen en hij moest zichzelf bekennen dat hij blij was weer in Holland te zijn. Opgewekt wandelde hij het dek op en neer tijdens de vaart door het Noordzeekanaal. Het werd don ker en de lichten van Amsterdam kwamen in 't zicht. Als ze nu maar niet te lang moes ten wachten voor de Hembrug, want dan kwamen ze in de nacht aan. Maar toen ze de brug nader den, stond deze al open en zonder oponthoud stoomden ze langzaam door, getrokken door de sleepboten. Daar was Amsterdam. De meeste passagiers waren nu op het dek om getuige te zijn van hun eigen in tocht. Majestueus gleed het trotse zeekasteel door het IJ en liet een vervaarlijk gebrul horen, alsof het zeggen wilde: Maak dat je weg komt, zie je niet, dat ik er aankom? Eindelijk waren ze aan wal. Als een kind zo gelukkig liep hij de loopplank af: weer vaste wal! Weer in Holland! Het land, dat hij twee jaar geleden ontvlucht was, omdat er zoveel droeve herinneringen aan verbonden waren, scheen hem nu 'n geluksstaat toe. Hij riep een taxi aan, de chauffeur hielp de koffers opladen. Zelf stapte hij in de wagen. „Waarheen, mijnheer?" Ja, waarheen. Wat kon hem dat op 't ogenblik schelen, hij was in Holland, dat was de hoofdzaak. Het scheen hem onverschillig waar hij heen zou gaan. En daarom zei hij op goed geluk af: „Een degelijk ho tel, dicht bij het station en het kan me niet schelen welk". „Best mijnheer, antwoordde de cheuffeur, terwijl hij er over na dacht, wat of de klant nu eigenlijk bedoelde met dat welk: welk sta tion of welk hotel? Hij besloot zijn vrachtje maar af te zetten bij een hotel in de buurt van het Centraal. Wat hij dan ook deed. De volgende morgen reed hij, na een stevig ontbijt, met de tram naar de bankier, die door de zijne van uit Indië reeds telegrafisch was in gelicht om de nodige contanten op te doen. Daarna liep hij met een opgewekt gezicht een boekhandel binnen, kocht er de nieuwste ro mans en een spoorboekje en bracht voorts de dag door met het bekij ken der stad. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5