PASEN Frisse vreugde ELKE MORGEN Een hele ruk, goeie zwavelafzetting boom, eierkleurder, en „kruukel" Voor wie goed ziet, is er altijd een nauwe samenhang in de we zenlijke betekenis der Christelijke feestdagen. Er loopt een duidelijk afgetekende lijn door het kerkelijk jaar. Zonder Kerstmis kan er geen Goede Vrijdag zijn en zonder Goe de Vrijdag geen Pasen. Het is dus zo, dat altijd op de achtergrond van het geopende graf op de Paasmor- gen het kruis van het lijden zicht baar blijft, ook al triumfeerde de heerlijkheid van de Paasmorgen over de duisternis van de bitterste ure des lijdens. Dat zijn intussen toch de dingen waar het met deze Paasviering weer om gaat. We le ven in een tijd, waarin de weten schap reeds lang haar gepronon ceerde hooghartigheid over de on zienlijke dingen heeft verloren, maar waarin tegelijkertijd vele honderdduizenden de klok terug zetten. De eeuw van de rede is lang voorbij, maar velen vragen slechts naar de concrete dingen van onze moderne technische tijd. Zeker, het loonzakje, de bromfiets en het tele visietoestel zijn belangrijke en be gerenswaardige zaken in het leven, maar ze zijn niets in vergelijking met de huiveringwekkende beteke nis van dood en eeuwigheid. Wij kunnen geen Middeleeuwers meer zijn, maar moet men dit feitelijk toch niet erkennen, als men deze waarden tegenover elkaar plaatst? Onlangs heeft een vooraanstaand schrijver de opmerking eens ge maakt, waarom zo'n drukte te ma ken van een die onschuldig werd vermoord. Zijn er, aldus die schrij ver, niet vele millioenen, nadien onschuldig de dood ingedreven en vaak op een nog wreder wijze? We zouden liever niet argumenteren met deze schrijver, want men kan de diepste wezenlijke kern van het Paasgebeuren niemand aanpraten. Wie praat, argumenteert en zoge naamd logisch denkt, komt nooit tot inzicht en nooit tot een gelovig aanvaarden van het Paaswonder. Want in wezen „weten" wij niets van al deze geestelijke zaken met het verstand. Het is een weten uit het geldof, uit het aanvaarden, want „het geloof is een bewijs der zaken die men niet ziet". Trouwens zien wij even op de heerlijke na tuursymboliek van het jonge ont luikende leven, is er dan iemand ter wereld, die de wederopstanding in de natuur verklaren kan, die be grip heeft van het jonge groen, dat opschiet uit de kille weerbarstige bijna nog winterkoude aarde? Wij mensen wandelen immers in raad selen en kunnen niet met logische verklaringen komen. Maar alweer is daar het geloof als „bewijs der zaken, die men niet ziet". Een mens weet niets op de Paasmorgen of hij weet alles, ook al is dit weten voor velen een ergernis en voor anderen een dwaasheid. Toch is dit weten deel van het Godsmysterie, dat wij kunnen beluisteren in het luiden van de Paasklokken en het trillen van de wind in de gouden kelken van de eerste voorjaarsbloemen. Stad en Provincie HAAMSTEDE Geslaagde VéGé-avond In „Tavenu" van hötel Bom werd Dinsdagavond een VéGé-avond 'ge organiseerd door de VéGé-kruide- niers A. de Bruine en A. v. d. Zande, welke uitstekend geslaagd genoemd kan worden. De heer de Bruine verwelkomde de tot de laatste plaats bezette zaal alsmede de vertegenwoordigers van de deelnemende leveranciers, n.l. Woldring-Idema, Maggi, Hooij- meijer en Phoenix. De avond was niet alleen bedoeld de aanwezigen wat gezelligheid te verschaffen doch ook als voorlichting over di verse artikelen, hetgeen dan ook op zeer duidelijke en demonstra tieve wijze geschiedde. Onder het genot van een kop soep, een glaasje wijn en een kopje geurige Nescafé verliep de avond zeer gezellig, waartoe de conferencier, de heer P. Romijn uit Goes, niet weinig bijdroeg. Veel succes leverde o.a. de „Spraakwaterval" op, alsmede het „ballonblazen", waarmee door verschillende dames en heren aar dige prijzen werden gewonnen. Aan het eind van de avond had nog een grote gratis verloting plaats, waarvoor door bovenge noemde firma's de prijzen waren beschikbaar gesteld. De heer v. d. Zande sloot deze zeer geslaagde avond, waarna allen bij het verlaten van de zaal door de firma Hooijmeijer, in verband met het 50-jarig bestaan van deze fabriek, een rol beschuit werd aan geboden. RENESSE Jaarvergadering Fanfare corps „Luctor et Fmergo" Het fanfarecorps „Luctor et Emergo" hield in hotel „Het wapen van Zeeland" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. M. de Nooijer. Bijna alle wer kende leden waren aanwezig. Het verheugde de voorzitter dat het le dental, door toetreding van enkele oud-leden, weer is toegenomen. Bij de ingekomen stukken werd o.a. behandeld een schrijven van B. en W. dat voortaan geen vergunning meer zal worden gegeven om kin deren op de generale repetitie toe te laten. Ook de op de uitvoeringen te organiseren verlotingen zullen aan te stellen voorwaarden moeten voldoen. Uit het financiële verslag van de penningmeester, de heer P. v d. Hoek, bleek dat de rekening een batig saldo van f 94,87 aan wijst. Getracht zal worden het bal na op de opvoeringen met eigen krachten te verzorgen. De aftreden de bestuursleden, de heren M. C. v. d. Bout, P. v. d. Hoek en L. de Ruiter werden met algemene stem men herkozen. Ook werd er één nieuw werkend lid aangewezen. De eerste papieractie is uitstekend ge slaagd. Besloten werd dat de pen ningmeester hiervan een apart fonds zal aanleggen, met als begin- post de gift van de Rotaryclub, tot aankoop van nieuwe instrumenten. De medewerking op het bevrij dingsfeest op 5 Mei a.s. is reeds toegezegd. Aan het concours te Zierikzee zal niet kunnen worden deelgenomen, daar de uit te voeren stukken nog niet dermate bestu deerd zijn, om er mee op een con cours uit te kunnen komen. Op voorstel van het bestuurslid de heer Hoogerhuis werd besloten een reis- kas te vormen om deze zomer ge zamenlijk de E 55 tentoonstelling te Rotterdam te bezoeken. De heer Kooman verzocht foudraals aan te schaften v. d. kleine trommels. Ook de grote trommels vragen de nodige voorzieningen, wat nader zal wor den bekeken. Gezien de slechte fi nanciële toestand werd besloten dat de werkende leden f 1 contributie per maand zullen gaan betalen. De leerlingen zullen tot de tijd dat zij werkend lid zijn hiervan blijven vrijgesteld. Getracht werd nog een bibliothecaris te benoemen, maar daarin mocht men nog niet slagen. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Getroffen Middenstanders konden hun zorgen bespreken op Praatavond Kamer van Koophandel gaat hier Zitdagen houden ELLEMEET Burgerlijke Stand en loop der bevolking over Maart 1955. Gehuwd: Jan M. Bodbijl, 23 j. en Anna Korsman, 19 j., beiden te Ellemeet. Overleden: 15. Janna Speelman, 72 j., wed. van C. Houtman (te Noordgouwe). Ingekomen: 8. F. Bliek en gezin uit Vlissingen. Vertrokken: 8. J. M. Bodbijl en echtg. naar Burgh; 28. Klazina de Jonge naar Delft; 29. T. Kootstra en gezin naar Haamstede. SIRJANSLAND Paaseitjes voor de schoolkinderen Evenals vorig jaar mocht ook voor dit Paasfeest de schooljeugd van Sirjansland Paaseitjes in ont vangst nemen, geschonken door mevr. Tendeloo-de Groof te Wa- geningen. Mevr. Tendeloo behoorde tót de dames, die met St. Nicolaas 1953 de Sirjanslandse dames kwa men verrassen met allerlei ge schenken. Onnodig te zeggen dat de schoolkinderen en hun ouders dit nieuwe bewijs van medeleven op zeer hoge prijs stellen. BRUINISSE Geslaagde VéGé-avond De Verenigde Grossierscombina tie die onder de naam VéGé in tal van speciale winkels in ons land zijn cliëntèle bedient, heeft er ook slag van om die cliëntèle een ge zellige avond te bieden. Voor een afgeladen verenigingsgebouw sprak de heer Ph. van der Est Woensdag avond een kort openingswoord, waarna de heer Romijn uit Goes op prettige wijze de aanwezigen bezig hield met een gezellig praatje en wat goocheltrucs. Vooral deze laatste hebben natuurlijk altijd de belangstelling die nodig is voor een dergelijke avond, terwijl de con férences een goede inleiding vor men voor de producten die werden gepousseerd. Medewerking aan deze avond werd verleend door de firma's Wol- dring en Idema, de Hooijmeijer be schuitfabriek, de Phoenix brouwe rij en Maggi's producten Mij. N.V. Er wordt in het veen niet op een turfje gezien. Ook hier was men niet karig met het laten proeven van diverse artikelen, terwijl men ook nog wat mee naar huis kreeg van verschillende merkartikelen wanneer men bij de gelukkigen be hoorde. En ieder kreeg tenslotte een rol beschuit. De verschillende vertegenwoorigers van genoemde firma's maakten op deze wijze hun producten nog meer vertrouwd bij de vele huisvrouwen, die zich deze avond bijzonder amuseerden. De VéGé-winkelier van der Est dankte tenslotte mede namens het publiek. De alhier gehouden collecte voor SIMAVI bracht op f 322,45. Een woord van dank aan allen die medewerkten om dit mooie bedrag te bereiken, is zeker op zijn plaats. Vergadering Gemeenteraad Heden (Zaterdag 9 April) komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. De voornaamste agendapunten zijn: Bespreking van de door de A.N.W.B. voorgestelde verkeersregeling, om de nauwe en bochtige straten van het dorp zo veel mogelijk te ontlasten; het vast stellen van het herziene wederop- bouwplan; het realiseren van aan gekochte herbouwplichten; een voorstel tot toetreding gemeen schappelijke regeling betreffende de behandeling van gemeenschap pelijke personeelsaangelegenheden en ten slotte het voorlopig vast stellen van de rekening 1952. De kwestie» van de vergoedingen en vergoedtagsmogeiykheden wat betreft bedryfsexploitatietekorten en kosten van levensonderhoud van middenstanders is uitvoering ter sprake gekomen op een Don derdag in het „Huis van Nassau" door de Zlerikzeese Middenstands centrale belegde vergadering. Aan wezig waren de heren A. S. de Jonge, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, de heer S. J. G. van Leeuwen van het Ministerie van Maatschappelijk Werk en de heer P. Verstegen, eveneens vertegen woordiger van dit ministerie, belast met overbruggingsuitkeringen voor middenstanders in het rampgebied. De vergadering, waarop een flink aantal middenstanders, waaronder de meesten van buiten Zierikzee, aanwezig waren, stond o.l.v. de heer J. C. v. d. Doel. Uit een toe spraak van de heer de Jonge bleek dat in vele opzichten onder diverse soorten middenstanders de gevol gen van de ramp eerst thans open baar worden (bv. vlassers, vervoer ders, commissionnairs e.d.). Van de 4200 aanvragen om overbruggings- steun zijn tot dusverre 2500 afge werkt. Wat betreft deze uitkerin gen is de feitelijke bedoeling dat het bedrijfskapitaal intact blijft. De noodzakelijke levensbehoeften in afhankelijkheid van de stand, waar men voorheen in verkeerde, gezins samenstelling, studerende kinde ren e.d. zijn de factoren die van invloed zijn op de hoogte der uit kering. In sommige gevallen geeft het Nationaal Rampenfonds een ex tra uitkering naar eigen, aan der den onbekende normen. Belangrijk is te weten dat in de overbruggings- kosten reeds de belastingen zijn verdisconteerd. In het algemeen wordt bij de afhandeling van de aanvragen geen voorrang verleend, tenzij in gevallen van volstrekt ge- Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 10 eh Maandag 11 April (le en 2e Paasdag): dr. Vogelaar. PREDIKBEURTEN M Zondag 10 April. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uuf ds van Roon; 2e Paasdag 10 uu3?flhr. Bakker. Ver. Gebouw: 10 uur ds van Royen. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2.30K uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak, 7 uur zangdienst. Haam stede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 9.30 uur ds v. Liere. Noordwelle: 11 uur ds v. L^ere. Eikerzee: 10 en 7 uur ds I^auta (zang „Sursum Corda"). Brouwers haven: 10 uur dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 uur ds van Wjjck. Noordgouwe: 10 uur ds Baren- drecht, 2.30 afscheid. Dreischor: 10 uur ds Huizing. Ouwerkerk: 11 u. ds. Westerhof. Beqersdükje: 11 uur dhr Bakker. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds Westerhóf. Oosterland: 10 en 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. Sint Philipsland: 10 uur ds C. J. P. Lam uit Poortvliet, 2.30 uur ds R. C. v. Putten uit Oud-Vossemeer. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds J. C. Klaufen te Amsterdam. Geref. Kerk Zierikzee: 9.30 uur zangdienst, 5 uur. ds Tiemersma. Haamstede10 en 3 uur ds Küitert. Renesse: 7 u. id. Scharendüke: 10 en 2.30 uur cand. A. v. d. Kooij te Amsterdam Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Nagelkerke. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur ds W. F. M. Lin deboom te Zwijndrecht. Ooster land: 10 en 2.30 ds. Meijer te Haamstede. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Bremmer. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds Smit. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds v. d. Klis 6 uur ds Hoogendoorn; 2e Paasdag: 10 uur ds v. d. Klis. Noordgouwe: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis; 2e Paasdag: 10 uur ds Hoo gendoorn. Haamstede: 10 uur ds Hoogendoorn, 3 uur ds v. d. Klis Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 u. leesdienst Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan; 2e Paasdag: 10 uur idem. St.-Philipsland: 3 maal leesdienst; 2e Paasdag: 7 uur ds A. F. Honkoop uit Goes. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst; 2e Paasdag: 9.30 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. R.K. Kerk Zierikzee: 9 April 22.30 Paasvigilie 10 April 7.15 vroegmis, 10 u. hoog mis. Burgh: 9.30 hoogmis garage hotel „Het Wapen van Burgh". brek aan liquide middelen. Er moet ook een duidelijk causaal verband bestaan tussen het verlies en de ramp. Voor zover betreft bedrijfs- exploitatietekorten komen ook be paalde bedrijfsverenigingen voor ondersteuning in aanmerking, als weegbrugverenigingen, landbouw- verenigingen e.d. Verwacht mag worden dat de resterende aanvra gen nog dit jaar kunnen worden afgehandeld, indien zich geen bij zondere strubbelingen voordoen. Eventueel reeds door het Rampen fonds vergoed goederenverlies en evacuatievergoeding e.d. komt in mindering van het uit te keren be drag. De heer de Jonge deelde nog mede, dat het in het voornemen ligt dat de K. v. K. periodieke zitdagen komt houden op Schouwen-Duive- iand. Voor betrokkenen is het juist en tijdig invullen der aanvraagfor mulieren van veel gewicht. Ver schillende van de hierboven ge maakte opmerkingen kwamen in de loop van een ongedwongen vraag gesprek tussen de aanwezigen en de deskundigen naar voren. De indruk bestaat dat de Middenstandscen trale met dit initiatief de getroffen middenstanders op uitstekende wij ze van dienst is geweest. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wierden: L. Roet- man, Muiden; te Wezep: J. van Dijk, Woubrugge. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen te Zuidbroek: cand. D. K. Smit, Kommerzijl. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Gouda: M. Roos, Zwijndrecht en H. M. Westerterp, Lutten a.d. Dedemsvaart. Geref. Gemeente Beroepen te Middelharnis: A. F. Honkoop, Goes; te Zeist: M. Blok, Rotterdam-C. AANBESTEDINGEN Werken in de Vier-Bannenpolder De Ned. Heide Maatschappij heeft Donderdag in „Concordia" te Zie rikzee namens de Dienst Herver kaveling drie werken aanbesteed in de polder „Vier Bannen van Duiveland", nl.: 1. Het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen ter lengte van 4,4 km. met bijkomende wer ken. Raming f 390.753. Inschrijvers: Firma P. Verachtert, Kerkdriel f 297.000; Fa. M. den Toom, Wees- perkarspel f 365.700; Gebr. van den Heuvel, Zierikzee f 383.000; H. de Jager Co., Sliedrecht f 387.000; Firma J. D. Janse, Middelburg f 387.000; J. van 't Verlaat, Har- dinxveld f 385.700; M. de Oude en K. T. de Jonge, Z.zee f 425.000. 2. Het graven en verruimen van sloten, het dempen van sloten, uit lagen en ophogen van percelen, ver werken van delfgrond en het in cultuur brengen van wegen. Ra ming f 240;470. Inschrijvers: Fa. H. de Jager Co., Sliedrecht f 194.500; Gebr. van den Heuvel, Zierikzee f 203.000; Fa. J. D. Janse, Kloetin- ge f 216.000; J. van 't Verlaat, Har- dinxveld f 218.000; Fa. A. H. A. de Man, Rotterdam f 221.000; Fa. J. M. Dekker, Papendx-echt f 222.800; Ge- brs. van Oord, Werkendam f 235.235 Fa. Bal Verwijs, Bruinisse f 245 duizend; K. Stouten L. van Po- pering, Bruinisse f 247.450; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 257.000; S. A. Sanders N.V., Delft f 255.500; Fa. Jansen Homan, Haarlem f 260.000; Fa. P. Gouwens, Krimpen a.d. Lek f 258.000; N.V. van Oord, Werkendam f 260.000; P. Verachtert, Kerkdriel f 264.000; J. Ringelberg, Zierikzee f 274.534; Fa. M. den Toom, Weesperkarspel f 391.000. 3. Het graven en verruimen van sloten, het aanbrengen van drain- reeksen, dempen van sloten, ver werken van delfgrond, het uitlagen en ophogen van percelen en het verwerken van opgespoeld zand. Raming: f 236.860. Inschrijvers: K. Stouten en L. van Popering, Brui nisse f 203.500; Fa. J. M. Dekker, Papendrecht f 218.700; Fa. H. de Jager Co., Sliedrecht f 219.500; Fa. A. H. A. de Man, Rotterdam f 225.000; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 226.000; J. D. Janse, Kloetinge f 226.900; Gebrs. v. d. Heuvel, Zierikzee f 227.500; J. van 't Verlaat, Harinxveld f 228.200 J. Ringelberg, Zierikzee f 229.335; Fa. Bal Verwijs, Bruinisse f 232 duizend; P. Verachtert, Kerkdriel f 234.000; S. A. Sanders N.V., Delft f 234.500; Fa. Jansen Homan, Haarlem f 240.000; Gebrs. v. Oord, Werkendam f 240.240; N.V. v. Oord, Werkendam f 262.000; Fa. P. Gou wens, Krimpen a.d. Lek f 300.000. De gunning is voor alle werken aangehouden. ELKERZEE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over Maart 1955. Geboren: 3. Wybe Paul, z. v. H. M. Kuitei-t en I. N. A. Vestling. Gehuwd: 11. Nicolaas M. Tuiten, 27 j. te Eikerzee en Neeltje Meganck 23 j., te Nieuwerkerk. Overleden: Hendrina de Oude, 55 j., echtg. van G. van der Sluis (te Schiedam). Ingekomen: 22. A. Meganck van Abcoude. Vertrokken: 8. L. M. van Wester voort en echtg. naar Burgh; 12. N. M. Tuiten naar Haarlemmermeer; 14. H. Bevelander naar Duivendijke. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. Het programma voor Maandag 11 April (2e Paasdag) luidt: 3e klasse C. ODIO-Zierikzee; Virtus-BSC; DHV-HERO; RWB- VOAB. 4e klasse F. Burgh-RKVVU (half 3); HSC '28-Halsteren; RSV-Zun- dert; Kaaische Boys-De Schutters; Steenbergen-Grenswachters; SC Gastel-NSV. Afdeling Zeeland le klasse C en 2e klasse C. Alle vastgestelde wedstrijden uitgesteld. Zaterdagmiddagcompetitie 9 April le klasse. Rillandia I-MEVO I (4 uur, scheidsr. H. Burgerhof); Ter- neuzense Boys I-Arnemuiden I; Kapelle I-Wolphaartsdijk I; We- meldinge I-Colijnsplaatse Boys I; Nieuwdorp I-VCK I. 2e klasse A. MEVO II-Nieuwdorp II (4 uur, scheidsr. J. de Wit); Krab- bendijke II-Arnemuiden II; Wol- phaartsdijk II-Wemeldinge II. VOETBAL KAARTEN VOOR NEDERLAND-ZWITSERLAND Voor de op Donderdag 19 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) in het Feijen- oord-stadion te Rottex-dam te spe len intexdandwedstrijd Nederland- Zwitserland, heeft de K.N.V.B. 10.000 kaarten ter beschikking ge steld van het Rode Kruis, ter ver deling onder belangstellenden. De helft van de netto-baten zal wor den afgedragen aan de Stichting 1940-1945. De minister van Justitie heeft toestemming verleend voor een verloting van deze kaarten, indien het aantal aanvragen boven de 10.000 gaat. Zij die in aanmerking wensen te komen voor een plaats, dienen vóór 25 April a.s. een brief kaart met 57 cent porto te zenden aan het Rode Kruis, Prinsesse- gracht 27, den Haag, met vermel ding voor welke rang men in aan merking wenst te komen. Per briefkaart mag men slechts één plaats aanvragen, maar men mag wel zoveel briefkaarten inzenden als men wil, mits deze gefrankeerd zijn met 50 cent extra aan postze gels. Na de trekking, die op 26 April zal geschieden, ontvangen degenen, die in aanmerking komen voor het kopen van een kaart, on middellijk bericht op welke wijze zij de kaart in hun bezit kunnen krijgen. De Seriewedstrijden te Renesse Voor de Maandag a.s. (2e Paas dag) te Renesse te houden serie wedstrijden van de S.V. „Renesse" zijn voor de le klasse 4, voor de 2e klasse 3 en voor de 3e klasse 3 prij zen beschikbaar gesteld. De wed strijden duren 2 x 10 minuten. Bij eindigen met gelijke stand wordt door 3 spelers of speelsters van beide partijen een strafworp geno men. De prijsuitreiking vindt di rect na afloop te ca. 6 uur plaats. Het programma luidt: le klasse. Renesse I-Brouwersha ven I (half 10); Burgh I-Die Gou we I, Zeemeeuwen I-DSS I (9.55 uur); OWK I-Unitas I (10.20 uur); Die Gouwe I-DSS I (10.45 uur); Renesse I-OWK I, Burgh I-Brou wershaven I (11.10 uur); Unitas I- Zeemeeuwen I (11.35 uur); Brou wershaven I-Die Gouwe I, Burgh I-DSS I (12 uur); Renesse I-Unitas I (12.25 uur); Die Gouwe I-Zee- meeuwen I, OWK I-DSS I (12.50 uur); Renesse I-Burgh I (13.15 u.); Brouwershaven I-OWK I, Unitas I-Die Gouwe I (13.40 uur); Renesse I-DSS I (14.05 uur); Zeemeeuwen I-Brouwershaven I, Burgh I-OWK I (14.30 uur); Renesse I-Die Gouwe I (14.55 uur); Unitas I-Brouwers haven I, Zeemeeuwen I-OWK I (15.20 uur); DSS I-Unitas I, Burgh I-Zeemeeuwen I (16.10 uur); OWK I-Die Gouwe I (16.35 uur); Renesse I-Zeemeeuwen I, Unitas I-Burgh I (17 uur); DSS I-Brouwershaven I (17.25 uur). 2e klasse. Velocitas I-Stormvo gels I, Zwaluwen I-DOSKO I (half 10); Velocitas I-DES I (10.20 uur); Zwaluwen I-NOAD I (10.45 uur); DOSKO I-Stormvogels I (11.10 u.); Burgh II-Velocitas I (11.35 uur); DES I-NOAD I (12 uur); Zwalu wen I-Stormvogels I, Velocitas I- DOSKO I (12.25 uux")Stormvogels I-NOAD I, DES I-Zwaluwen I (13.15 uur); Burgh II-DOSKO I. Velocitas I-Zwaluwen I (14.05 uur); Stormvogels I-DES I, NOAD I- DOSKO I (14.55 uur); Burgh II- Zwaluwen I, NOAD I-Velocitas I (15.45 uur); DES I-DOSKO I (16.10 uur); Burgh II-Stormvogels I (16.35 uur); DES I-Zwaluwen I (17 uur); Burgh II-DES I (17.25 uur). 3e klasse. Burgh III-NOAD II (9.55 uux')Die Gouwe II-DSS II (10.20 uur-); Brouwershaven II-Zee- meeuwen II (10.45 uur); NOAD II- Die Gouwe II (11.35 uur); Zee meeuwen II-NOAD II (12.50 uur); DSS II-Brouwershaven II (13.40 uur); DSS li-Zeemeeuwen II (14.30 uur); NOAD II-Brouwershaven II (15.20 uur); Bi'ouwex-shaven II-Die Gouwe II (15.45 uur); Die Gouwe li-Zeemeeuwen II (16.35 uur); DSS II-NOAD II (17.25 uur). HANDBAL Successen voor Schouwen- Duivelandse teams Donderdag werd te Goes het jaarlijkse schoolhandbaltournooi gehouden, waaraan ook enige teams uit Schouwen-Dxxiveland deelna men. In de afdeling 2 C kwam de Chr. ULO-school uit Zierikzee uit. Deze speelde gelijk met R.H.B.S. I uit Middelburg (3-3), verloor van de Openb. ULO-school uit Goes (3-2) en won van de Openb. ULO- school te Kruiningen (4-3). Openb. ULO-school Goes werd hier kam pioen. In afdeling II D kwamen uit Openb. ULO-school Zierikzee en Zierikzees Lyceum. Deze speelden tegen elkaar gelijk (2-2). De Openb. ULO-school won van de Chr. ULO- school te Vlissingen (3-2) en speel de gelijk met R.H.B.S. II Middel burg (1-1). Het Lyceum won van R.H.B.S. II Middelburg (1-0) en van de Chr. ULO-school te Vlissin gen (4-1) en werd aldus afdelings kampioen. De dames van het Lyceum deden het ook uitstekend en werden even eens kampioen. Zij wonnen van de Chr. ULO-school Vlissingen (4-1), van de Openb. ULO-school Goes (3-1), van de R.H.B.S. Vlissingen (2-1) en speelden gelijk met Rijks kweekschool Middelburg (0-0).. Een hele ruk zo van Kerstmis tot Pasen, vindt Eilandman, die de donkere wintermaanden met vreug de achter zich laat en vooral dit keer, want in hoeveel soorten is er geen neerslag uit de loodgrijze Hollandse hemel komen vallen? Allemaal presentjes uit het mete orologisch geschenkenpakket, dat ieder jaar opnieuw weer onge vraagd wordt uitgepakt. Maar al is het dan slechts in een heel klein hoekje van de nog altijd wat zilte tuin, daar bloeit toch al wat paars en wit en er kleurt al wat geels en in huis is die tumultloze wanorde van de schoonmaak losgebroken of zint men op plannen om er „na de feestdagen" heel vlug bij te zijn. De ouwe goeie Kerstboom, die zo prachtig flonkerde in de Kerst dagen heeft het buiten nog lange tijd volgehouden, maar de vorst was teveel voor deze dappere den, die langzaam maar zeker alle naaldjes liet vallen. Voor hem geen lente meer ,net als voor al die arme .zoutwaterbomen, die allang zijn klaar gemaakt voor de kachel of nog wat nietsdoenerig staan te pie ren in de grond. Het is Pasen en we zullen weer - zonder enige artistieke aanleg - pogen eieren te kleuren. Een neer buigend en moeilijk karwei, want GESPREKKEN VAN EILANDMAN wie gaat er iedere dag met water verf om? Dat zijn slechts de lang harige artisten, die hun eigen weg door het leven gaan. Maar een doodgewone huis- tuin- en keuken eierkleurder komt met verf niet veel verder dan zijn handen en zijn klereji. Trouwens jnen moet ook wel van eieren houden. Doorgaans worden deze kippige producten met Pasen zolang gekookt tot er zware zwavelafzettingen binnen de eier schaal hebben plaatsgevonden en krentenbrood met zwavel is nog al tijd een moeilijk verteerbare op gave. En voor de rest zullen we alle maal pogen het buiten te zoeken, als 't kan op'zijn Paasbest en een beetje monter en dapper door de nieuwe lente, die al allerlei belof ten heeft gesproken. .Het wonder van een stralende Pasen immers kan zo maar plotseling komen en dan is er zelfs op Schouwen-Dui- veland heus wel een plekje te vin den waar de lente uitbot in uitbun dige vormen en waar de prikkelen de lucht er aan herinnert dat een mens bij huisgeuren en sigaretten rook alleen niet leven kan. Tot aan de uitvoering van het Deltaplan en zo mogelijk nog veel langer - maar dat hangt niet meer van de eilandbewoners af - wil Eilandman hier nog eens pleiten voor de „kruukel" als regionaal Paasgerecht. Een kruukel hoort er bij. Dit pretentieloze bescheiden diertje zit al in zijn schelpenhuisje te wachten op de kookpot en de priknaald. Het zal bij veel smake lijkheid onze artistieke scholing ten goede komen, want het met een kort bevallig draaitje uitpeuteren van een kruukel komt menselijke sierlijkheid ten goede. Daarom, voor ons geen Pasen zonder ali kruik, die nooit volprezen variant op het landslakje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2