DE ZIERIKZEESCHE COURANT De Parijse accoorden door de Tweede Kamer aanvaard N.V. Waterleiding Maatschappij „Schouwen- Duiveland" kiest nieuwe Raad van Beheer VRIJDAG 1 APRIL 1955 No. 17719 - 111e Jaargang ERIKZEE SdEHNIEUWSBOBE ABONNEMENTEN EU ADVERTENTlÉN Prijs par 3 maanden lnj vooruitbetaling i 3.50, per week 27 cent.' Lotie nummer* 10 ct Verschijnt Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag Advertentieprijs 15 cent per mm. Succesje» (ma*. 15 mm) (1,— per stuk. WAARIN OPGENOMEN 1797-1889 REDACTIE EN ADMINISTRATIE Lang# Nobelstraal A 171, Zierikzee, Postbus nr. 1, Telefoon nr 32, Girorekening nr. 137677 Uitgave- NV Drukkerij voorh, Lekenman Ochtmen Lange Nobelstraal A 171 Zierikzee Redacteur: M. J. 8IJ DE VAATE - Tel 309 De Tweede Kamer heeft met 71 tegen 6 stemmen (die der commu nisten) het wetsontwerp tot goed keuring van het op 23 October 1954 te Parijs ondertekende protocol bij het Noordatlantische Verdrag In zake de toetreding van de West- dultse bondsrepubliek, aangeno- Over het lot der accoorden be stond van het begin af geen on zekerheid. Technisch en politiek was het weinig gecompliceerd, daar de kwestie al voldoende was doorsproken. Het is bekend hoe Frankrijk en Duitsland de zaak zien. De Parijs accoorden vormen het noodzakelijke sluitstuk der At lantische verdediging. De verhou dingen tussen de grote mogendhe den worden thans voor het groot ste gedeelte bepaald door het bezit van strategische atomische wape nen; het zwaartepunt is verschoven naar de nationale overheden en daarmede wordt de N.A.V.O. zeer ernstig bedreigd. De verdediging van de vrije lan den kan slechts geschieden in N.A. V.O.-verband. De machten op het wereldtoneel zijn verschoven. Door deze verschuivingen kon Europa niet voortgaan op de weg die het ging. Het streven naar Europese eenheid is het-geven van een ant woord op de uitdaging die het we reldprobleem stelt. Men heeft zich af te vragen of de verdeeldheid in Europa kan worden omgesmeed tot een eenheid om in de nieuwe con stellatie een macht te zijn. De op lossing van allerlei problemen is de oplossing van problemen van de gemeenschap van staten. Een militaire macht tegen de be dreiging van de totalitaire macht van Rusland is noodzakelijk. Min der dan ooit kan Duitsland gemist worden; het moet in de defensie van West-Europa worden opgeno men, al blijft waakzaamheid tegen oplevend nationalisme geboden. Be veiliging van West-Europa blijft noodzakelijk, alsmede de eenheid, ook na de aanvaarding der Parijse accoorden. De Saarkweftie De Franse Nationale Vergadering heeft Woensdag met 323 tegen 284 stemmen de regeringspolitiek ten aanzien van de Saarkwestie goed gekeurd. Voor de stemming had de minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, verklaard, dat volgens Frankrijk de Brits-Amerikaanse garanties t.a.v. het Saargebied nog gelden ondanks de recente verkla ring van het tegendeel van Bonds kanselier Adenauer van West- Duitsland. De positie van Matsoe Een woordvoerder van het natio nalistisch Chinese leger heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat een grote aanval van de communis ten op het eiland Matsoe ieder ogenblik kan worden ondernomen. Tegenover Matsoe waren 110.000 man samengebracht en de commu nisten beschikten over voldoende landingsvaartuigen. Geen dwangarbeid in Rood-China De Sowjet-delegatie bij de V.N. heeft in een nota aan de secreta ris-géneraal Hammarskjoeld na mens communistisch China protest aangetekend tegen een rapport over dwangarbeid in de wereld, dat door de Noor Hans Engen bij de Sociale en Economische Raad heeft inge diend en waarin wordt verklaard dat in China bepaalde vormen van dwangarbeid bestaan. De Sowjet- afvaardiging haalde verscheidene artikelen van de Chinese grondwet aan om te bewijzen, dat slavernij en dwangarbeid in welke vorm dan ook in China, zijn afgeschaft. Uit deze artikelen blijkt ten overvloede het lasterlijke karakter van de be weringen van Engen, aldus de Rus sische nota. De eerste Amerikaanse atoom duikboot, de „Nautilus" heeft de proefvaarten voor de bouwers ach ter de rug. Het vaartuig heeft daar bij 5.000 km. gevaren. In totaal is de „Nautilus" tijdens 69 duikproe ven 92 uur onder water geweest. De commandant van het schip ver klaarde Woensdag op een perscon ferentie, dat de gedragingen van de „Nautilus" revolutionnair en verbazend zijn en dat er geen en kel gevaar bestaat voor atoomstra ling. Vanzelfsprekend kozen de com munisten in de Kamer stelling te gen deze meningen. Zo betoogde de heer Wagenaar dat een garantie tegen agressie ontbreekt in de Pa rijse accoorden. Van de Sowjet- Unie is geen agressie te verwach ten, betoogde spr., die verklaarde dat als het de bedoeling is tot een conferentie van vier te komen, de ratificatie der accoordep zou moe ten uitblijven. Minister Beijen ant woordde o.m. dat zijn gezindheid t.a.v. nazisme en fascisme duide lijk genoeg is en die niet behoefde te verdedigen, nadat deze bewinds man de wetsontwerpen uitvoerig had verdedigd. De goedkeuring op het ontwerp werd verleend bij hoofdelijke stem ming, waarbij bleek dat van de 77 Kamerleden er zes (die van do C. P. N.) hadden tegengestemd. 92 Notarissen eervol ontslagen Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 Januari 1956 op grond van de nieuwe Notariswet, welke de leeftijdsgrens op 70 jaar stelt, eervol ontslag verleend uit hun ambt aan 92 notarissen. Balkan-kinderen op Schiphol Op doortocht naar hun ouders in Canada Zeven Griekse jongens en acht Griekse meisjes, behoorlijk gekleed, welgevoed en met opvallend mooie tanden, zijn op weg naar Canada, waar ze na een gedwongen afwe zigheid van 7 jaren dank zij het Internationale Rode Kruis herenigd zullen worden met hun geëmigreer de familie. Donderdagavond zijn ze twee uur op doorreis in Nederland geweest: op Schiphol werden ze liefderijk ontvangen en verzorgd door het Nederlandse Rode Kruis. Ruim 7 jaar geleden woedde er in Griekenland een burgeroorlog. Naar schatting 20.000 tot 30.000 Griekse kinderen belandden toen in diverse Oost-Europese landen - achter het ijzeren gordijn. Tot hen behoorde het kleine groepje van 15 kinderen, dat op Schiphol zat, het jongste joch thans bijna 10, het oudste meisje 19 jaar. Over enkele dagen zullen zij allen hun vader, moeder, broer of zuster, oom of tante in Canada terug zien. Opening van „De Keukenhof" De nationale bloemententoonstel ling „De Keukenhof" te Lisse is officieel geopend door de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland mr. L. A. Kesper. Mr. Kesper merk te in de openingsrede onder meer op, dat hij, toen hij zes jaar geleden de eerste Keukenhof-opening ver richtte, dit heeft gedaan met grote verwachtingen voor de toekomst. Elk jaar daarna, aldus de Commis saris der Koningin, is mij geble ken, hoe zich telkens in het voor jaar „De Keukenhof" mooier en grootser en beter geoutilleerd aan ons vertoonde: hoe „De Keuken hof" al spoedig werd de instelling, die men zich moeilijk meer kan wegdenken. De Keukenhof-tentoonstelling is er een van nationale betekenis ge worden: zij heeft zich. volgens spre ker, zelfs in zo korte tijd al een èrote internationale vermaardheid verworven. Ik ben trots op deze tentoonstelling, aldus de Commis saris der Koningin, die ik zie als een sieraad voor Zuid-Holland. Conferentie van Wesle- lijke Grote Drie in Mei? Men verwacht dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie In Mei in Parijs zullen bijeenkomen om hun houding ten aanzien van een con ferentie met de Sowjet-Unle, na de bekrachtiging der Parijse ac coorden, te bespreken, aldus is Donderdag in goedingelichte krin gen in Parijs vernomen. De geruchten over Churchills aftreden Volgens de politieke redacteur van de „Manchester Guardian" lig gen de plannen voor het aftreden van premier Churchill, in de loop van de volgende week, gereed. In Conservatieve kringen zou men echter willen voorkomen, dat de re geringswijziging wordt voltrokken op een tijdstip, dat de Londense pers, als gevolg van de staking, tot zwijgen is gedoemd. De motorrijtuigenbelasting voor bromfi tsen Bij de Tweede Kamer is aanhan gig gemaakt een ontwerp van wet, dat onder meer strekt tot afschaf fing van de motorrijtuigenbelasting voor bromfietsen. Indien dit ont werp tot wet wordt verheven, zal deze maatregel met ingang van 1 September 1955 van kracht worden. Teneinde te voorkomen, dat be lasting wordt voldaan, welke na aanneming van het ontwerp van wet zou moeten worden terugge geven, hetgeen zowel voor de be langhebbenden als de belastingad ministratie tot veel ongerief zou aanleiding geven, heeft de Staats secretaris van Financiën goedge keurd, dat aan houders van brom fietsen desgewenst belastingkaar- ten worden afgegeven geldig tot en met 31 Augustus 1955, tegen beta ling van de belasting over respec- Dlt nummer bestaat uit 6 pagina's O Om zich gelukkig te voelen, moet men doen wat men wil 9 en gedaan hebben wat men 2 moet. o 9 O >❖099096666996999999999 Het K.N.M.I. verwacht tot Vrijdagavond: Half- tot zwaarbewolkt Half-tot zwaarbewolkt met voor namelijk in het Noorden van het land wat lichte regen; overwegend matige Noordwestelijke wind; na minder koude nacht, ongeveer dezelfde middagtemperaturen als Donderdag. 2 April. Zon op 6.17, onder 19.16. Maan op 14.07, onder 4.08. Volle maan: 7 April te 7.35. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 2 April 11.30 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 2 April 11.06 v.m. 23.56 n.m. Doodtij: 1 en 17 April. Springtij: 9 en 24 April. tievelijk 5 maanden, maand, enz., zonder bijvordering van f 2 verhoging. Korte berichten Drieërlei sanering van bedrijf zal nodig zijn Constructief en heel wat minder bewogen dan de vorige maal wa ren de debatten op de Woensdag middag in Sociëteit „Mondragon" te Zierikzee gehouden algemene vergadering van de N.V. Water leiding Maatschappij „Schouwen- Duiveland", onder voorzitterschap van burgemeester H. K. Michaëlis van Brulnisse. Openhartig werd ge sproken over de toestand waarin de maatschappij thans verkeert en suggesties werden aan de hand ge--, daan van de nieuwe Raad van Be heer, die na aftreden van de Raad. in oude samenstelling, na talrijke herstemmingen werd gekozen. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter enkele woorden ter na gedachtenis van de overleden voor zitter, de heer R. Gerritsen. De heer A. H. Vermeulen vond de samenstelling van de notulen der vorige vergadering wat al te summier. Hij had bijzonder graag tot uitdrukking gebracht gezien, wie voor en wie tegenstemmers waren m.b.t. de verschillende voor stellen, die toen ter tafel kwamen. Inzonderheid ook de passages over het adviseurschap van de oud-di recteur had spr. gemist. De voor zitter gaf toe dat de notulen aan de summiere kant waren. Maatre gelen zullen worden getroffen om dit in de volgende notulen recht te trekken. De heer L. J. van Leeuwen ont ving door hem gevraagde informa ties inzake het salaris van de oud- directeur, dat sinds 1945 uiteraard verschillende verhogende correc ties bleek te hebben ondergaan. De voorzitter deelde mede dat de kasgeldlening voor de Maatschappij gegarandeerd wordt door de ge meente Bruinisse. Beter zou zijn dat alle 18 gemeenten van Schou- wen-Duiveland deze kasgeldlening zouden garanderen. De practische moeilijkheid is er evenwel, dat het moeilijk Is tijdig alle raadsbeslui ten gereed te hebben. In antwoord op een opmerking van de heer van Leeuwen erkende de voorzitter evenwel, dat het In de toekomst toch daarheen moet. De heer S. W. A. Laurense ziet het nut er niet van in, maar de voorzitter achtte het toch wel be ter dat alle gemeenten op het eiland in dit opzicht achter de maatschap pij staan. Deze toestand bestond vroeger trouwens ook, aldus de heer Jhr mr J. Schuurbeque Boeije. De heer Laurense zou dan nog wel voor een kringsgewijze garan tie voelen. Voor 1 Juli zal een schrijven ter zake uitgaan aan de gemeentebesturen. De Raad van Beheer De voorzitter vertolkte daarna de gevoelens van de Raad van Be heer in verband met de situatie zo als deze zich op de vorige vergade ring heeft ontwikkeld. In de na dien verstreken tijd is de R. v. B. tot de conclusie gekomen, dat het beter zou zijn geweest, als de .leden op die vergadering hun mandaat ter beschikking hadden gesteld. Men heeft dit als een yerzuim aan gevoeld en daarom besloot men op deze.;-vergadering het mandaat ter beschikking te stellen, De inmid dels verstreken tijd heeft de R. v. B. benut tot het voeren van be sprekingen, waaruit is gebleken dat de wenselijkheid bestaat, dat in de nieuw te Jtiezen R. v. B, een lid van 'het college van G.S. zitting neemt. In de figuur van wijlen dhr A. v. d. Weijde. werd destijds een derge lijke vertegenwoordiging gevonden, maar nadien heeft geen lid van G.S. meer zitting gehad in de R. v. B. Alle waterleidingen in Zeeland kennen deze figuur. Volgens de statuten kan evenwel thans een lid van G.S. geen deel uitmaken van de R. v. B. Tot dusverre is het evenwel zo dat de provincie niets afweet van hetgeen in de Waterleidingmaat schappij gebeurt. Daar belangrij ke bedragen zullen moeten worden ontvangen zowel van de centrale overheid als van de provincie, is het belangrijk dat in dit geval van financiële bijstand begrotingen en rekeningen naar de provinciale overheid gestuurd zullen dienen te worden. Wat betreft de genoemde vertegenwoordiging in de R. v. B. stelde de voorzitter voor "een lid van G.S. aan de Raad toe te voegen voor de tijd dat de organisatorische vorm van de maatschappij nog een Naamloze Vennootschap is. Een eerste voorstel van de nieuw samen te stellen R. v. B. zal een statuten wijziging dienen te zijn, die een vergelijke vertegenwoordiging mo gelijk maakt. Daar de moeilijkheid ontstaat dat hierdoor het getal der leden even wordt (8) stelde de voor zitter voor het aantal leden met één te vermeerderen en derhalve op 9 te brengen. Reeds thans dient dit negende lid te worden gekozen in afwachting van de statutenwijzi ging. De heer Vermeulen had ook graag gezien dat de R. v. B. op de vorige vergadering en bloc zou zijn afgetreden, maar het verheugt hem dat de R. v. B. thans op de dwalin gen haars weegs blijkt te zijn te ruggekeerd. Naar mening van spr. staat de maatschappij echter thans dubbel blank, d.w.z. even ver als voor het aftreden van de R. v. B., want nog geen uitvoering kan wor den gegeven aan het bepaalde in de vorige nota, waarin de R. v, B. ge machtigd werd tot bepaalde han delingen. Een financieel rapport Spr. bracht een door het accoun tantsbureau Limperg uitgebracht rapport ter sprake, waarin de moeilijke financiële positie der maatschappij uitvoerig uit de doe ken wordt gedaan en waarin o.m. een bedrag van f 6.000.000 wordt genoemd, als zijnde nodig voor de wederopbouw en gezondmaking van de maatschappij. Spr. vroeg zich af hoe men aan dit bedrag komt. Jferder informeerde hij naar de fei telijke schuldpositie van de maat schappij en wraakte het feit dat na de oorlog feitelijk geen enkele „planning" heeft plaats gevonden. Trouwens ook na de ramp is weer geen uitgebreid iplan 'ópgesteld. Er wordt naar inzicht Varï spr. teveel •casueel gewerkt," en bij een bedrijf .als het onderhavige is dit niet mo gelijk. Spr. vroeg zich ook af waar om aan dit accountantsbureau de samenstelling van dit rapport is op gedragen terwijl toch het Verifica tiebureau van de Vereniging van Ned. Gemeenten de accountant der maatschappij is. Spr; achtte hét noodzakelijk dat de aandeelhouders door de nieuwe R. v. B. een inves teringsprogramma krijgen voorge legd. Ook het feit dat er geen pla nologie is, geen exploitatie- en overzichtscijfers werden overge legd, verdient in de toekomst de aandacht. Spr. gaf hierna suggesties van drieërlei sanering, die z.i. noodza kelijk is. In de eerste plaats een bestuurssanering, zodat een nieu we R. v. B. wordt samengesteld, waarin de aandeelhouders hun ver trouwen kunnen stellen. Deze R. v. B. dient zich door objectieve ad viseurs te laten voorlichten, omdat doorgaans een zelfstandig oordeel over de technische kanten van het bedrijf ontbreekt. In het algemeen zal de nieuwe R. v. B. de aandeelhouders zo veel zijdig mogelijk dienen te kunnen voorlichten. Verder is nodig een technische sanering. O.m. dient een technisch advies te worden ingewonnen over het door de aandeelhouders vast te stellen reorganisatieplan-Assis. Tenslotte is nodig een technische sanering. Hiertoe dient het Verifi catiebureau adviezen te geven, om het bedrijf weer op een gezonde fi nanciële basis te krijgen. In zijn antwoord merkte de voorzitter op dat de nota van de vorige verga dering niet van de kaart gaat. Ge brek aan planning is er zeker ge weest, maar het plan-Assis is thans reeds in Den Haag geweest. De deelnemende gemeenten zullen aan de planning hun goedkeuring moeten heechten. Het rapport-Lim- perg is uitgebracht op verzoek van het Bureau Financiering. De R. v. B. had wel vertrouwen in het Ve rificatiebureau, zodat dit zeker in de toekomst niet zal worden uitge schakeld. Wat het bedrag van f 6.000.000 betreft, dit is een zeer globale raming. Over de organisa tievorm is geen uitspraak gedaan, aldus de voorzitter. „Elke vorm is goed, als er maar goed gewerkt wordt". Het Verificatiebureau zal worden gevraagd de economische sanering op zich te nemen. De heer Vermeulen meende dat het Verifi- catie.bureau zich toch wel gepas seerd voelen kan, maar de voorzit ter ontkende dit. Dit is hem geble ken tijdens besprekingen in Den Haag. De heer van Leeuwen informeer de of een copy-rapport aan het Ve rificatiebureau was toegezonden. De voorzitter meende van wel, maar de heer van Leeuwen had het Ve rificatiebureau opgebeld. Hem werd toen gezegd dat een dergelijk rap port geheel onbekend was. De heer mr. Lunsingh Tonckens was eveneens van mening dat het Vérificatiebureau toch wel enige pijn heeft gevoeld over deze gang van zaken. De heer Jac. van Splunder toonde zich verbaasd over de plotselinge zwenking van de R. v. B. De houding van de R. v. B. De voorzitter antwoordde dat er velen waren in en buiten de- Raad, die het niet ;qftreden op de vorige vergadering .bleken te betreuren. Op grond hiervan heeft men toen besloten op deze vergadering de portefeuilles ter beschikking te stellen. De heer-J. Klompe achtte een aantal van negen leden te hoog. De heer van Leeuwen is dezelfde mening toegedaan. Wat betreft de vertegenwoordiging van G.S., dient tijdens de N.V.-vorm het lidmaat schap een soort plaatsvervangend toezicht te zijn. In andere water- leidingbesturen heeft een G.S.-lid zitting met stem. De heer Laurense waarschuwde tegen een mogelijke vorm van voogdijschap. De voorzitter zegde toe ter zake advies in te winnen bij het college van G.S. Besloten werd voor de nieuwe R. v. B. zeven leden te kiezen en inzake het achtste lid (lid G.S.) het advies af te wachten van het col lege van G.S. De voorzitter deelde mede, dat de heren Jhr. R. Röell en C. Gast zich niet meer herkiesbaar stelden. Hierna werd overgegaan tot stemming van de leden voor de nieuwe R. v. B., een stemming die dikwijls moest worden herhaald en een groot deel van de middag in beslag nam. De stemming In de vacature C. Gast werd na herstemming gekozen de heer J. W. van den Doel. In de vacature Gerritsen werd na drie stemmingen gekozen burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwershaven. In ae vacature Michaëlis werd na een stemming de afgetredene herkozen. In de vacature-Röell werd na drie stemmingen gekozen Jhr. A. van Citters. In de vacature-Romeijn werd na een stemming voorzien door verkiezing van de afgetredene. In de vacature-Schuurbeque Boeije werd na herstemming voorzien door verkiezing van de afgetredene. Het punt bespreking inzake be noeming directeur werd aangehou den tot de volgende vergadering. In de rondvraag dankte de voor zitter de niet meer in de raad te rugkerende leden Jhr. R. Röell en C. Gast voor het vele door hen in het belang van de Waterleiding maatschappij verricht. Zonnemaire vestigde de aandacht bij monde van de heer van Splun der op het feit dat na aankondiging dat er 's avonds water zal worden gegeven, het nog wel drie dagen duurt. Ook werd het opbreken van straten voor buizenaanleg e.d. ter sprake gebracht, zulks in verband met de onderhoudsplichtigheid. Hierna sluiting. uit het Binnenland AMSTERDAM. Woensdagmiddag is uit het water van de nieuwe vaart bij de Cruquiusweg te Am sterdam het lijk opgehaald van een man, die bij identificatie in het Wilhelminagasthuis, bleek te zijn een Engelse zeeman, die sedert 30 Januari jl. werd vermist. 's-GRAVENHAGE. Voor de ten toonstelling „Keizer Karei en zijn tijd", die van 2 April tot 30 Juni in Gent wordt gehouden, heeft H. M. Koningin Juliana twee schilde rijen uit haar particulier bezit af gestaan. Het zijn een portret van keizer Karei, geschilderd door Joost Cleve, en een portret van 's keizers zuster, koningin Eleonora van Frankrijk, van dezelfde schil der. 's-GRAVENHAGE. De Neder landse brigade-generaal A. V. van de Wall Bake zal vandaag zijn- functie aanvaarden van plaatsver vangend chef van de Northern Ar my Group van de N.A.V.O. Hij is als zodanig per 1 Maart benoemd. Voordien was hij, in de rang van kolonel, sous-chef van de generale staf. BUSSUM. Woensdag is de oud ste inwoner van het Gooi en tevens op een na de oudste mannelijke in woner van ons land, de heer P. van Stuyvenberg te Bussum, 103 jaar geworden. LOOSDUINEN. Woensdag wer den aan dè Loosduinse groenteh- veilihg de eerste tomaten aange voerd. Deze waren gekweekt- door de heer Jac; van Dijk. Ze werden verkocht (aan de firma M. A. van der Ark) voor 39 cent per stuk. HEERLEN. Hier zal worden op gericht een corps vrijwillige stads- wachters, w aarvan lid kunnen worden personen van 20 jaar en ouder. De stads wachters krijgen tot taak vernielingen van steden schoon en natuurschoon door de jeugd te voorkomen. Het is de be doeling, dat ook ernstige gevallen van baldadigheid door de leden van dit corps ter kennis van de politie worden gebracht. De verkoop van „overtollige" Amerikaanse landbouwproducten Het weekblad „Time" schrijft in het jongste nummer dat de kans tot oplossing van het vraagstuk der „overtollige" Amerikaanse land bouwproducten door afzet in over zeese landen steeds kleiner wordt. Verleden jaar heeft, aldus het blad, de Commodity Credit Corporation voor een bedrag van 500 millioen dollar ^an dergelijke producten te gen concurrerende prijzen in het buitenland verkocht en voor een bedrag van 150 millioen dollar ge schonken. Dit was echter nog niet de helft van wat de C.C.C. van de boeren kocht. Zij bood 375 millioen pounds boter aan en verkocht slechts 1.4 millioen pounds, alsme de 20 millioen pounds haver, waar van 3.5 millioen pounds werden verkocht. Grote hoeveelheden an dere producten werden zelfs niet eens aangeboden, uit vrees voor een verstoring van de wereldprijzen of van de normale commerciële uit-, voer. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 1