Sm Dulles acht tactiek van Rode Chinezen zeer gevaarlijk C.A.O. voor kappersbedrijf - v -f li Onderwijs te Sirjansland na de ramp liep niet over rozen Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 24 MAART 1955 - No. 17714 Er is nog tijd hen nuchter te stemmen Üe Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heelt verklaard, dat de tactiek van de Chinese communistische leiders misschien zal blijken gevaarlijker voor een uitbreken van een oorlog te zijn dan die van de Kussen. Dulles zeide op een bijeenkomst van mensen uit het advertentievak te New York, dat het agressieve fanatisme van de communislisch- Chinese leiders in zekere zin gelijk is aan dat van Hitier. Hoewel hij een somber beeld had gegeven van de Chinese communis ten, zeide Dulles evenwel, dat dit geenszins zonder hoop was. Hij verklaarde hoopvol te zijn dat de Duitse „Lufthansa" gestart Transatlantische vluchten in Juni De Duitse „Lufthansa" heeft de eerste lentedag uitgekozen voor haar eerste passagiersvlucht boven West-Duits gebied. Het was een vlucht van Hamburg naar Frank fort, waartoe Duitse journalisten en fotografen waren uitgenodigd. Het binnenlandse verkeer der „Lufthansa" zal op 1 April officieel wordep geopend. Kort daarna, op 15 Mei, zal met de diensten naar Londen, Parijs en Madrid worden begonnen. De opening van de eer ste transatlantische dienst der „Lufthansa" is op 6 Juni van dit jaar vastgesteld. Dan zal het eerste Duitse vliegtuig van Hamburg naar New York starten, nadat de Duitse luchtvaart tien jaar lang heeft stil gestaan. Op de transatlantische dienst naar New York zal de „Lufthansa" met vier Super-Constellations gaan vliegen. Daarnaast wil zij met twee machines de dienst op Zuid-Ame- rika openen. Koninklijk Paar verloeft^op Sardinië H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. de Prins der Nederland zijn Maan dagavond per vliegtuig te Cagliari op Sardinië voor een kort verblijf aangekomen. Zij zijn door de plaat selijke autoriteiten verwelkomd. Een gezelschap van twaalf per sonen begeleidde het koninklijke^ paar. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins hebben het voornemen de 29ste Maart Sardinië te verlaten. De bevrijdingsdag in Den Haag De jeugd krijgt herinnerings geschenken De Haagse jeugd zal op bevrij dingsdag een herinneringsgeschenk ontvangen. Hiervoor is door de raad 140.000 gevoteerd. De kleuters en de lagere school-jeugd ontvangen een herinneringsbeker met versna peringen. Bovendien zullen school feestjes worden gearrangeerd. De kosten hiervan worden op f 99.000 geraamd. Voor leerlingen van uitgebreid, voortgezet, hoger, middelbaar en nijverheidsonderwijs zal de ge meente een herinneringstegel laten bakken of een herinneringslepel laten slaan vogr plm. f 18.000. De jeugd in de geadopteerde ge meenten Goedereede, Stellendam. Zevenbergen, Ouddorp en Oud- Beijerland zal overeenkomstige ge schenken ontvangen. Het risicofonds voor het bouwbedrijf Uitkeringen tot 24 werkdagen De ernstige moeilijkheden ont staan door het uitgeput raken van het Risicofonds voor het Bouwbe drijf, zijn in een bespreking tussen de werknemers- en de werkgevers organisatie tot een oplossing ge bracht. Zoals men weet worden uit het Risicofonds uitkeringen gedaan aan de bouwvakarbeiders in geval door vorst en de gevolgen daarvan niet kan worden gewerkt. Besloten is, dat het fonds zal blijven voortbe staan met dien verstande dat de duur van de uitkering voor elke werknemer individueel wordt be perkt tot 24 werkdagen. Nadien zal de „uitgevroren" werknemer terug vallen op het wachtgeldfonds, dat hem een uitkering garandeert ge durende 48 werkdagen. De werkgeversorganisaties heb ben hieruit de consequentie aan vaard, dat de uitsluitend door de werkgevers voor het fonds op te brengen premier van 4.75 van het loon, zal moeten worden ver hoogd. Zij zijg bereid deze premie te verhogen tot 5.25 n/o eventueel tol 5.50 n/o. In de buurt van het vliegveld van Springfield in de Amerikaanse staat Missouri is een vliegtuig van de „American Airlines" met 34 per sonen aan boord brandend neerge- sort. Volgens een woordvoerder van de maatschappij zouden er minstens 8 slachtoffers zijn, maar hij wist niet hoeveel. vrede nog de overhand zou houden, „gegeven de nationale eenheid on der de rustige en sterke leiding van president Eisenhower". Hij ge loofde, dat er nog steeds tijd was om de Chinese communisten tot een nuchterder stemming te brengen. De vorst en het bouwbedrijf Verzoek om algemene overwerkvergunning De werkgevers- en de werkne mersorganisaties in het bouwbe drijf hebben zich beraden over de mogelijkheid door langer werken in de komende maanden althans een gedeelte van de door de lang durige vorstperioden verloren ge- gane productie te compenseren. Besloten is de desbetreffende overheidsinstanties te verzoeken een algemene overwerkvergunning te verlenen voor drie uur per week, ingaande 1 April a.s,, voor de duur van zes maanden. Naseelp van verkeers controle te Rotterdam Veel vehikels zonder verlichting „Monsterzitting". Zo betitelde de ambtenaar O.M., Mr J. M. van Leeuwen, de zitting van het kan tongerecht te Rotterdam, Maandag morgen, omdat er die dag ongeveer duizend personen waren opgeroe pen. Zij allen waren bekeurd tij dens de eerste grote verkeerscon trole op 18 Februari jl„ toen in het arrondissement Rotterdam in to taal ongeveer tweeduizend proces sen-verbaal werden opgemaakt, waarvan er circa 1.900 betrekking hadden op een slechte verlichting. Toen de zitting van het kanton gerecht begon, hadden ongeveer 35 opgeroepenen in de zaal plaats genomen en tot hen richtte de amb tenaar O.M. zich in zijn requisitoir, tijdens de zaak tegen een fabrikant, wiens autolampen verblindend had den gewerkt. Conform de eis ver oordeelde de kantonrechter, Mr Zuur, hem tot een geldboete van f 25,subsidiair tien dagen hech tenis. In zijn requisitoir merkte de ambtenaar o.m. op, dat velen zich hadden afgevraagd of de gehouden verkeerscontroles geen kwesties waren geweest van „vallen zetten?" Er is altijd te weinig opgetreden tegen dergelijke kleine overtredin gen, was het oordeel van de amb tenaar. Men vergeet het gevaar, dat men zichzelf en anderen aandoet. „Dat draadje, dat loszit, heeft al honderden het leven gekost". Het aantal personen, dat met een totaal ondeugdelijke of helemaal geen verlichting rijdt is ontstellend groot. De heer Th. J. A. Sturkenboom, voorzitter van de Nederlandse Ka tholieke bond van kappersperso- neel St. Thomas, heeft te Eindho ven tijdens een kappersconcours medegedeeld, dat het college van Rijksbemiddelaars de Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het kap persbedrijf heeft goedgekeurd; de C.A.O. heeft terugwerkende kracht tot 1 November 1954. Zeeuwse zusters bijeen (e Domburg Bijscholingscursusscn voor wijkverpleegsters Van Donderdag 17 tot Zaterdag 19 Maart jl. werd in Hötel „Duin heuvel" te Domburg weer een bij scholingscursus voor wijkverpleeg sters van de Groene en Oranje- Groene Kruisverenigingen in Zee land, gehouden, die door Jhr R. J. H. Q. RÖell te Haamstede, voorzit ter van de Prov. Zeeuwse Vereni ging „Het Gi'oene Kruis", werd ge opend en waaraan dertig zusters deelnamen. Deze zusters waren ge durende die dagen in internaats- verband bijeen, terwijl de bespre- king van de onderwerpen in dis- cussiegi-oepen plaats had. Donderdag bracht mademoiselle Kabbare uit Libanon, uitgezonden door de Wei-eldgezondheidsoi-gani- satie ter bestudering van het so ciale werk en van de gezondheids zorg, een bezoek aan de cursus, teneinde zich hiervan een indi-uk te kunnen vormen. De volgende onderwerpen wer den in deze drie dagen behandeld: „Leefwijze en persoonlijke verzor ging" door mevrouw L. Klap te Amsterdam; „Omgang met onszelf" en „Omgang in ons werk" door Dr A. v. d. Torre te Driebei-gen en „Psychologische geneeskunde" door Dr H. Pelser te Amsterdam. De avonden weiden gevuld met behandeling van praktijkproble men, vertoning van een schimmen spel en bijdragen van de deel neemsters. De stemming onder de zusters was voortreffelijk en dank baar gingen ze Zaterdagmiddag uiteen. Een tweede cursus met dezelfde onderwerpen zal van 24 tot 26 Sep tember a.s. worden gehouden voor 41 andere zusters. Stad en Provincie Jongen onder vrachtauto Dinsdagmiddag omstreeks kwart over 1 reed een vrachtauto van de transportondernemer C. B. Noord- hoek te Burghsluis over de Scheeps- timmerdijk richting Sas alhier. Aan de rechterzijde van de weg stond een vrachtauto geparkeerd. Op het ogenblik dat eerstgenoemde deze laatste passeex-de, naderde uit te genovergestelde richting de 14-j. wielrijder J. S. alhier. De bestuur der van de vrachtauto beweerde evenwel dat de jongen daar met zijn x'ijwiel stil stond. Als gevolg van de geringe breedte van de weg ter plaatse kwam de wielrijder met de vrachtauto in aanraking, waardoor hij kwam te vallen en met zijn i-echteronder been onder het linkerachterwiel van de zwaar geladen vrachtauto terecht kwam. Bij onderzoek bleek dat de jongen een ernstige been breuk had opgelopen. Zijn rijwiel werd geheel vernield. Dokter Vogelaar verleende eerste geneeskundige hulp, waarna de jongen per ziekenauto naar de Cox*- neliastichting werd vervoerd. De gemeentepolitie stelde een onder zoek in en maakte proces-verbaal op. BURGH Uitvoering Zangvereniging „Nu met Hope" De zangvereniging „Nu met Hope" gaf in een goed gevulde zaal van hötel „Het Wapen van Burgh" haar donateursuitvoering. De avond werd geopend door de heer T. L. Jonker, die zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst. Spr, wees ex- op dat de vereniging na een jaar gedwongen rust - door vertrek van de dirigent de heer Kuperij - thans weer aan het werk is dooxdat een waardig opvolger werd gevonden in de persoon van de heer H. Roseboom. Spr. noemde het een verheugend feit dat in de rustperiode de leden de vereniging toch trouw waren gebleven. Er zijn zelfs al enkele nieuwe leden toege treden. Dit jaar hoopt „Nu met Hope" het 50-jarig bestaan te her denken. Een achttal zangnummers werd hiex-na op uitstekende wijze ten gehore gebracht. Het px-ogi-amma werd verder verzox-gd door het Pi- rogo-cabax-et te Goes o.l.v. de heer P. Romijn, die met zijn schetsen, zang en voordrachten de aanwezi gen bezig wist te houden. De zangvereniging kan dan ook op een zeer geslaagde uitvoering terugzien. HAAMSTEDE Hulpactie leerlingen Chr. School Naar wij vernemen hebben de leei'lingen der Chr. school alhier ruim zestig pakketten met eigen speelgoed bijeengebracht, welke door de zorgen van het Jeugd Rode Kruis zullen worden uitgereikt aan de slachtoffertjes van de overstro mingsramp in Zuidwest-Australië. OUWERKERK De oudste inwoners De oudste inwoner der gemeente, heer A. C. Boogex-d, vierde Zondag jl. zijn 91ste jaardag. De heer Boo- gerd is evenwel niet de oudste in gezetene van Ouwerkerk. Die eer komt toe aan mevr. de wed. Hen- drikse-Hoogei-huis, die i-eeds 95 jaar is. Tijdelijk rust voor klok „Salvator" De klokkestoel op de Ring is dezer dagen verwijderd en als brandhout verkocht. Er moest namelijk ruimte worden gemaakt voor de te bouwen nieuwe Neef. Herv. kerk. De grote klok „Salvator", we gende 1300 kg, bevindt zich thans tijdelijk op het schoolplein. Het randschrift van het gevaarte luidt: „Salvator is mij de naam gegeven, Als men 1000 vond geschreven En 500 na des Heex-en dood. 't Was Peter Waghevens, die mij te Mechelen goot. BRUINISSE Het instuifwerk Bruinisse was de eerste plaats op Schouwen-Duiveland waar men (in 1947) startte met het instuifwerk en derhalve ook de eerste plaats waai de belangstelling voor de Zater dagse avonden ging tanen, vooral omdat ook op andere plaatsen in Duiveland met dit werk werd be gonnen. Een punt van bespreking in het najaar van 1954 was, of men in het wintex-seizoen 1954/55 nog wel opnieuw zou beginnen. Door Ds v. d. Brink, Ned. Herv. predi kant, en de heer J. v. d. Bex-ge, ambtenaar ter secretarie, werd daarop het werk op nieuwe en frisse leest geschoeid en met succes want men had regelmatig 70-80 pex-sonen van 14 jaar en ouder per avond. Zaterdag jl. mocht men zelfs het genoegen smaken de honderdste bezoeker te notei-en, die daarvoor een gratis entreebewijs ontving. In totaal werden er Zaterdag 103 en treebiljetten uitgereikt. UL4 KWR 'P^jglF '.rag De Amerikaanse hardloper Lou Jones ligt uitgespreid op de grond op dc plaats waar hy in elkaar zakte nadat hij de finish passeerde. Deze totale uitputting, welke hem in elkaar deed zakken, was de prys die hij moest betalen om het wereldrecord op de 400 meter hardlopen ge durende de Pan-Amerikaanse Spelen te Mexicn-City te verbeteren. De athleet, die hem op deze foto passeert, is de Amerikaan Jesse Mashburn, die op de derde plaats eindigde. Het wereldrecord werd door Lou Jones met viertiende seconde verbeterd in een totale tyd van 45,4 seconden. Toch kwam de school er weer bovenop Een dezer dagen werd de eerste schooloudcravond na de ramp ge houden. waarvoor flinke belang stelling bestond. In zijn openings woord verwelkomde het hoofd der school, dc heer A. Ileule, in het bijzonder het college van B. en W., de heer Zoeter, gemeente-secreta ris, cn de Eerw. heer Sythoff, met hun respectievelijke dames. Ook de heer W. Vcrstraatcn met zijn echt genote was aanwezig. De heer Heule gaf hierna een overzicht van de schoolperiode na de Februariramp van 1953. Het leerlingenaantal bedroeg 42. Als ge volg van de ramp werd het school gebouw beschadigd en bleef er van meubilair en leermiddelen prak tisch niets over. Mej. van Ames- foort en de heer Heule keerden eind April reeds terug en werden te Bruinisse ingeschakeld bij alge mene. wei'kzaamheden. In Novem ber ging het personeel deze werk zaamheden weer verwisselen met de gewone schooltaak. Gestart werd in de pastorie en daarna werden de lessen gegeven in de woning van de heer W. van Hoeve. Op 3 Sept. 1954 werd de gerestaux-eerde school geqpend. Mej. van Amesfoort ver liet helaas de school. In de vaca ture werd voorzien door benoeming van de heer van Bruggen, tei'wijl mevi\ de Graaf-van Ast zich be lasten wilde met het vak nuttige handwei'ken. Door vertrek van de heer van Bruggen trad in Februari de heer Zijlstra uit Grouw in dienst. Het leerlingental nam toe. Enkele leerlingen vertoeven nog elders. Een viertal leerlingen maakte een reis naar Italië. De heer Heule liet verder de boomplantdag de revue passeren en de openingsdag van de school. Ge wezen wex-d tenslotte op het nut van verkeersexamen. Een hoogte punt voor de kinderen vormde het door de Wageningse dames ver zorgde St. Nicolaasfeest in 1953. Tot lid van de oudereommissie in de vacature-M. J. Bolle wei'd benoemd de heer L. P. van Felius. Na dit historisch schooloverzicht werd de film vertoond: „Fouten in 't verkeer", toegelicht door de heer Heule. Het schoolwerk trok veel belaxxgstelling, i nzonderheid de stukjes van handwerken en han denarbeid. De schooltandarts, de heer Michaëlis, hield daarop zijn bekende lezing over tandverzorging. Aan het slot van de geslaagde ouderavond sprak de heer Heule een dankwoord voor het grote me deleven met de school, dat deze avond tot uiting kwam. De alge- ïnene indx-uk bestaat dat het on derwijs bij het personeel der school in uitstekende handen is. KERKNIEUWS Algemene Vergadering „In Dienst Der Kerk'' De Hervormde Mannenorganisa- tie „In Dienst Der Kerk" heeft vo rige week in Utrecht haar alge mene vergadering gehouden. In de morgenbijeenkomst, die ge leid werd door Ds M. A. Krop, werd de heer J. Prikkel tot pen ningmeester herkozen. Aan het pro vinciaal bestuur van Friesland werd voor een jaar de gelegenheid gegeven door decentraliserend wer ken meer armslag te verkrijgen. In de middagvei-gadering kwam de vraag aan de oi-de: „Gaan we door met collecteren?" De heer H. J. Ploos van Amstel van Utrecht Ingezonden mededeling Prima charmeuse Onderjurken met valencienne kant aan hals en zoom Alleen deze week 3,98 Hedenavond tot 9 uur geopend Cbcfi è«t</ «n ooordtllgv 6p CKIOCI^ APPELMARKT J H V k IV TELEFOON 424 leidde het zakelijke gedeelte van dit onderwerp in. De kerk heeft geld nodig om de arbeid in de plaatselijke gemeente, zowel pas toraal als upostolair, te kunnen doen. om de dienst der barmhar tigheid tot volle ontplooiing te doen komen en om het algemene kerke lijke werk mogelijk te maken. Er is een zeer duidelijke toene ming van uitgaven te bespeuren bij een vermindering van inkomsten. De laatste jaren zijn tal van takken van arbeid op elk terrein voor de kerk opengelegd, die vroeger nau welijks werden gezien. Aan de hand van cijfers en schema's maakte de heer Ploos van Amstel duidelijk wat van de gemeente werd ge vraagd. Ds Krop belichtte de vraag van de pastorale kant. Ideaal zou zijn dat slechts éénmaal werd gecollec- teei'd in de kerkdienst, nl. voor de diaconale arbeid en op hoogtijda gen voor bijzondere doeleinden. Al het andere werk zou bekostigd moeten worden uit vrijwillige bij dragen van de gemeenteleden. Ook de subsidie van de zijde van de ovei'heid voor het kerkewerk kwam ter sprake. Voorts werd ge sproken over het productief maken van het kerkegeld door middel van industi'iële beleggingen. Tenslotte werden de geestelijke achtergronden van het „In Dienst Der Kerk"-werk in discussie ge bracht. Vastgehouden werd aan de vrijheid en de ruimte die binnen de Hervormde Kerk was gegeven met het oog op de houding die het ge meentelid had aan te nemen t.a.v. de organisatiekeuze op maatschap pelijk en politiek terrein. Ingezonden mededeling Verwaarloosde Hoest... kan oorzaak zijn van allerlei kwalen! Geef Uw kind al bij het kleinste kuchje: ZWITSAL KIN DE R-HO N ING, SIROOP LAND- EN TUINBOUW Een maand boerderybranden In de maand Januari 1955 zijn 14 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, één in Drente, twee in Overijssel, drie in Gelderland, drie in Noord-Holland, twee in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op f 297.090. Twee van deze branden werden veroorzaakt door het spelen met vuur, drie door een verwarmings lamp, één door het omver lopen van een petroleumkachel, één door aai'dsluiting, terwijl in zeven ge vallen de oorzaak onbekend'bleef. Bij deze branden zijn 12 runde ren, één paard, 111 varkens en 3600 stuks pluimvee omgekomen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 22 Maart. Aange voerd 5777 dieren (weektotaal 7643), n.l. 740 vette koeien en ossen, 1407 stuks gebruiksvee w.o. 963 tbc-vrij, 48 vette kalveren, 209 graskalveren w.o. 184 tbc-vrij, 2720 nuchtere kal veren, 184 varkens, 164 biggen, 125 paarden, 133 schapen en lammeren, 15 weidelammexen, 32 bokken en geiten. Prijzen pei' kg: vette koeien en ossen f 2,56-2,70, f 2,30-2,50, f 2,00- 2,20, vette kalveren f 3.00-3,25, f 2,80-2,95, f 2,30-2,60, slachtpaarden f 2,24-2,10-1,94; prijzen per stuk: graskalveren f 335-265-1,75, nuch tere kalveren f 44-40-36, biggen f 64-54-44, schapen f 140-130-90. lammei-en f 130-110-95, kalf- en ïnelkkoeien f 1050-900-750, vax koeien f 710-635-550, vaai-zen f 675- 575-475, pinken f 425-325-275. Een delegatie van zeventien leden van het Zweedse parlement zal 1 Juni voor een studiebezoek van twee weken naar de Sowjet- Unie reizen, op uitnodiging van de Opperste Sowjet, aldus heeft een parlementaire woordvoerder te Stockholm verklaax'd. FEUILLETON 3 STERKER DAN DE HAAT door H. van Heeswijk De inspecteur wendde zich tot Draaisma. „Bent u de eigenaar van deze villa en deze tuin?" „Jawel", antwoordde de aange sprokene; „dat is te zeggen: tot voor enkele uren. Ik heb dit pand vanmorgen verkocht aan een jong paartje, dat binnenkort gaat trou wen". „U kent de man hier niet?" Hij wees op het lijk. „Neen", antwoordde Draaisma verbaasd. „Hoe zou ik!" „Wie hebben er in deze villa ge woond, ongeveer twee jaar gele den?" De huiseigenaar dacht na. „Dat zou ik niet kunnen zeggen. Ik heb dit pand ï'uim anderhalf jaar ge leden gekocht en sedertdien is het nooit bewoond geweest. U weet zelf waarschijnlijk wel hoe moeilijk je tegenwoordig een huis kwijt raakt". „Van wie hebt u dit huis ge kocht?" vroeg de inspecteur. „Dat zou ik op mijn kantoor even moeten nazien, inspecteur. Ik heb vex-schillende huizen en villa's en ik doe met heel wal mensen zaken, zodat ik niet uit mijn hoofd precies de namen dezer mensen weet". „Dan gaan we even naar uw kan toor toe", besliste de inspecteur. Hij gaf orders betreffende het lijk, dat de politiedeskundige nog eens rus tig opnieuw wilde onderzoeken. Het zou naar het ziekenhuis vervoerd worden. Daarna reden de inspec teur en Draaisma naar diens kan toor. Na enig zoeken vond de huiseige naar de papieren, die beti-ekking hadden gehad op de verkoop van de villa in Oegstgeest: „Het is een weduwe, juffrouw Boendermaker. Nu herinner ik het me weer. Ze exploiteerde de villa als studenten pension, maar omdat ze te oud werd voor dit werk heeft ze de villa verkocht en is ze ergens aan de buitenkant van Leiden gaan wonen". De inspecteur bekeek nauwkeu rig de papieren die betrekking had den op de transactie, noteerde de naam en de verdere bijzondei'he- den van de weduwe en vertrok weer. Via het bevolkingsregister had hij spoedig de woonplaats van de weduwe gevonden. Deze schrok niet weinig, toen zij een politieauto voor de deur zag stoppen en de in specteur naar haar toe zag lopen. Enkele ogenbliken later zat hij in de voorkamer tegenover juffrouw Boendermaker. „Vertelt u inij eens, juffrouw, u hebt vroeger een villa gehad in Oegstgeest, nietwaar?" „Jawel, mijnheer, maar dat is al wel anderhalf jaar geleden. Ik had daar een pension, maar dat werd me op den duur te druk, hè, vooral als je wat ouder wordt en toen heb ik het vei'kocht en ben ik hier gaan wonen, enne...." „Best", weerde- de inspecteur de woordenstroom af, „ik zou graag een paar inlichtingen willen heb ben omtrent de mensen, die u vroe ger, laat eens kijken, ongeveer twee jaar geleden in pension had. Weet u dat misschien nog?" „Twee jjaar geleden? Nou, dat is een hele tijd. Allemaal weet ik lang niet meer, maar een paar namen weet ik nog wel. Ik had, moet ii weten, studenten, allemaal nette heren, hoor, die het nooit te bont maakten. Nu ja, ze kwamen wel eens wat later thuis dan behoorde en dronken ook wel eens, maar daar zijn het tenslotte jongelui voor, nietwaar en dan zeg ik maar: zo nauw moet je niet kijken". „Zo is het, juffrouw Boenderma ker, maar noemt u eens een paar namen van de studenten, die u op kamers had. Was er misschien ook een student Bosch van Drakenstein bij?" „Hoe zegt u? Bosch van Draken stein. Neen, die is nooit bij mij in pension geweest". „Weet u dat wel zeker?" „Nou, of ik dat zeker weet. Hij kwam toch immers dikwijls bij mij in huis, want zijn vriend woonde toch bij mij. Ze hebben heel wat avondjes samen zitten kaarten, enne. De inspecteur raakte eensklaps geïnteresseerd. „Zijn vriend, zegt u? Wie was dat dan?" „Zijn vriend? O, dat was een hele nette jongen, waar niets op te zeggen viel. Met hem heb ik nooit last gehad. Altijd netjes en beleefd en prompt op tijd met betalen. En zo tevreden. Hij zei altijd: juffrouw Boendermaker, wat was het eten vandaag weer heerlijk. Ja dat zei hij altijd en. i (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5