ZITTING Tweede Kamerlid Vishandel W. K. Schot Wed. P. DE JONGH - Goes ZIERIKZEE in het Café „De Bierhal" zuivere zeep voor alles wat schoon moet! VOOS SERVIEZEN li,,.,: TAFELZILVER llNL MESSENLEGGERSznzVAN. Vanaf heden: Vers gebakken schelvis, gebakken vis, prima verse kabeljauw, verse schol en schar Sint Domusstraat - Tel. 514 Z1ERIKZEE ABONNEERT U OP DIT STREEKBLAD 1 Uit voorraad leverbaar: Gerst, Haver, Zomertarwe Gras- en Klaverzaden in alle voorgeschreven samenstellingen voor inundatiegebleden Orders worden gaarne opgenomen door onze plaatse lijke agenten en onze hoofdvertegenwoordiger: C. POUWER - Veere - Telef. 280 N.V. ZAADHANDEL EN BOOMKWEKERIJEN De Heer H. J. HOFSTRA, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, houdt spreekuur op ZATERDAG 19 MAART, van 's middags twee tot vier uur te Korte Groendal D 455 De heer Hofstra is voor een ieder, ongeacht zijn politieke overtuiging, te spreken, Grote Gelderse Vleeswarenfabriek vraagt VERTEGENWOORDIGER voor de eilanden Schouwen-Duiveland, Tholen en West Brabant. Br. onder no. 241 aan het bureau van dit blad Stad en Provincie ZIERIKZEE Jaarvergadering Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond Vrijdagavond jl. hield de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond afd. Zierik- zee haar jaarvergadering. Bij on gesteldheid van de voorzitter be rustte de leiding bij de alg. adj., de rustte de leiding bij de alg. adj., dhr Goudzwaard. Deze heette in zijn openingswoord de leden met hun vrouwen hartelijk welkom, inzon derheid de tweede Bondsvoorzitter, dhr Eshuis met zijn echtgenote. De heer Sshuis sprak over zijn reis naar Amerika en verduidelijkte dit met kleurenfoto's. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek, dat de afdeling dit jaar met 14 leden was toegenomen en thans 55 leden be draagt. De aftredende bestuursle den, de heren Goudzwaard, Folmer en de Bil werden met algemene stemmen herkozen. Doordat de plaatselijke winkeliers een 125-tal prijzen beschikbaar hadden gesteld kon een verloting gehouden wor den ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", welke f 120 opbracht. Een woord van har telijke dank namens het bestuur aan de plaatselijke winkeliers voor deze mooie daad is hier zeker op zijn plaats. Het was al Zaterdag toen de voorzitter deze gezellige avond sloot, waarop de heer Eshuis voorging in dankgebed. KERKWERVE Onderafdeling Ned. Rode Kruis opgericht Vrijdagavond werd in café Neele een vergadering gehouden van de alhier wonende leden van het Ne derlandse Rode Kruis, waarvoor goede belangstelling bestond. Het doel hiervan was een onderafdeling van de afd. Zierkizee op te richten, hetgeen een vlottere en meer in tensieve manier van werken mo gelijk zal maken. Mede aanwezig was de heer H. Uijl, secretaris van de afdeling Zierikzee, die o.m. een uiteenzetting gaf van de taken en het werk van het Rode Kruis, spe ciaal ook wat de onderafdelingen betreft. Na enige bespreking werd een onderafdeling opgericht en werden vijf bestuursleden gekozen, nl. de heren burgem. S. Francke, A. Kloet, D. A. Huntelaar, C. H. Kesteloo en L. C. de Jonge. Beslo ten werd nog de ledenwerfactie met kracht ter hand te nemen. SCHARENDIJKE Aan de Chr. Nationale school alhier is tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer S. Pols te Vlaar- dingen. Deze heeft de benoeming aanvaard. DUIVENDIJKE Burg. stand en loop der bevol king over Februari 1955. Geboren: Cornelia, d. van Teunis van der Schelde en Johanna van der Weele. Vertrokken: Maatje van de Pan ne, Jacob Kloet, Leendert Kloet, Abraham van 't Noordende, Neeltje Wilhelmina Kesteloo. NOORDWELLE Geslaagde Ouderavond O.L.-School Vrijdag werd in de school een goed bezochte ouderavond gehou den, welke werd geopend door de heer S. Hart, die ouders en leden van de raad verwelkomde, waarop hij de leiding overgaf aan het hoofd der school, de heer Zevering. Deze memoreerde het vertrek der Am- bonnezen, waarvan ruim 20 kinde ren reeds waren ingeburgerd; de ziekte van de onderwijzeres mevr. Blauw, welke zich tot verder her stel op de Kanarische eilanden be vindt. Besloten werd haar een schriftelijke groet te zenden, onder tekend door alle aanwezigen. Als plaatsvervanger van mevr. Blauw doet thans de heer Vonk dienst, over wiens werk hij zeer tevreden is. Daarna schetste spr. de vele moeilijkheden welke zich na de ramp van 1 Febr. 1953 hier voor deden, waarbij hij in herinnering bracht de medewerking die van de zijde van Renesse en Haamstede werd verleend. Tot nieuwe leden der Oudercom missie werden gekozen de heren P. Hoogenboom en M. C. Moermond. De heer Zevering hield daarna een causerie over „Het belamg der die renbescherming bij de opvoeding der jeugd". Dr. Schilstra belichtte de taak van de schoolartsen, daarbij met vele voorbeelden wijzend op het belang vroegtijdig diverse on volkomenheden te constateren. Ver volgens wees hij op het belang van bouw, inrichting en meubilering van de school, alsmede de sfeer die in het lokaal dient te heersen. Tijdens de pauze werden de pres taties der leerlingen bezichtigd, waarna de heer Hack te Renesse een serie schitterende kleurenfoto's vertoonde over het Schouwse pol derland vóór en na de ramp, als mede opnamen van zee- en duin gebied. Aan het einde van de ge slaagde avond dankte de heer Ze vering dr. Schilstra en. de heer Hack voor hun zeer gewaardeerde medewerking en de ouders voor hun betoonde belangstelling. ZONNEMAIRE Vergadering Oranjevereniging Door het voorlopig comité van een op te richten Oranjevereniging te Zonnemaire werd een vergade ring belegd in café Flohil. De voor zitter van het comité, de heer Jac. de Rijke, zette het doel der bijeen komst uiteen. O.m. betrok hij de viering van de tiende ver jaardag van de bevrijding in zijn openings woord. Alvorens tot verkiezing van een bestuur over te gaan stelde hij voor de wnd. burgemeester, de heer H. J. Roelvink, tot ere-voorzitter te benoemen. De vergadering be tuigde hiermede haar instemming. Tot voorzitter werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer L. C. Berman. Ambtshalve kregen voorts zitting de hoofden van de beide lagere scholen, te we ten de heren H. J. Dame en L. Haeck. Uit daarna gehouden stem mingen bleek, dat tevens van het bestuur deel uit zullen maken de heren P. van de Velde, D. Telle, M. Lukaart en M. van Nieuwenhuijze. Vermeld zij nog, dat de heren Jac. de Rijke en J. van Splunder tevo ren hadden verklaard een eventu ele benoeming niet te aanvaarden. De nieuw-benoemde voorzitter, de heer Berman, bracht de heren de Rijke en van Splunder dank voor het vele dat zij in de loop der jaren bij voorkomende festiviteiten had den gepresteerd. Hij stelde voor beiden tot ere-lid te benoemen, waarmee de vergadering zich ac- coord verklaarde. Het nieuw-gekozen bestuur wees daarna uit zijn midden aan als pen ningmeester de heer P. v. d. Velde en als secretaris de heer H. J. Dame Medegedeeld werd, dat door de activiteit van enkele dames zich reeds 127 leden hadden opgegeven. Ter vergadering gaven zich nog 7 personen op, derhalve totaal 134 leden. In kas is momenteel f 200. De voorzitter deed een beroep op het gemeentebestuur om eveneens financiële medewerking te willen verlenen. Met betrekking tot de herdenking op 4 Mei a.s. zal overleg worden gepleegd met de plaatselijke Ker keraden over een herdenkings dienst. Overigens zal aanpassing worden gezocht aan de richtlijnen, die voor het gehele land zijn ver strekt. Vervolgens werden verschei dene suggesties gedaan ten aanzien van de te houden spelen enz. voor de viering van de bevrijdingsdag op 5 Mei a.s. Onder meer werden genoemd: opening van de dag met muziek, volksspelen voor de jeugd en de „ouderen", optocht, gecostu- meer voetbal enz. Verschillende personen werden aangewezen, die zullen worden belast met de orga nisatie van de onderscheidene pro grammapunten. Het bestuur zal de plannen nog nader uitwerken, waarna een definitief programma zal worden opgesteld. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de heer Berman voor de aangename besprekingen. Hij deed een beroep op allen hun volle me dewerking te willen verlenen om van de 5 Mei-viering een echt Zon- nemairè's feest te maken. Burgerlijke stand over Febru ari 1955. Geboren: Pieternella C. W., d. v. A. J. Flikweert en R. J. Boll^n- baas. Overleden: J. K. Hagendijk (uit Zierikzee), 67 j., weduwe van J. Luijendijk. BRUINISSE Vergadering Olie-Inkoop-Vereniging „Onderling Belang" Donderdagavond vergaderde te Bruinisse de olie-inkoopvereniging „Onderling Belang" in het „Veer huis" onder leiding van de voor zitter, de heer A. de Koning Az., die er zijn genoegen over uitsprak dat zo velen deze jaarvergadering bijwoonden. Uit de verdere woorden van de voorzitter, alsmede uit het daarna volgende verslag van de secretaris bleek, dat deze vereniging nog steeds floreert. Het voornaamste artikel is gasolie, de omzet daar van vermeerderde in het afgelopen jaar met plm. 100.000 liter. Naar aanleiding van de notulen werd opgemerkt, dat de binnen- vaartcursus, waarover vorig jaar was gesproken, nog steeds niet ge start was. Aan de leden der vereni ging die tevens gemeenteraadslid zijn, werd opgedragen een en ander nog eens met de gemeentelijke autoriteiten te bespreken. De wen selijkheid van deze cursus en het succes 12 jaar geleden met deze cursus geboekt, werden opnieuw naar voren gebracht. Eveneens werden de zomerreisjes gememoreerd, die voor de ramp enige malen met de vereniging werden gehouden. De mogelijkheid om door een contributie van 10 cent per 100 liter verbruikte gasolie een reiskas hiervoor te vormen zal na der worden onderzocht. Ter sprake kwam uit de aard dei- zaak ook de prijs die voor de gas olie wordt betaald. Op verlaging werd aangedrongen, maar de heer Opree, vertegenwoordiger van de Gulf-maatschappij, met wie de ver eniging een leveringscontract heeft, en die mede ter vergadering tegen woordig was, achtte verlaging niet mogelijk, daarvoor is de omzet te gering. Wel zag de heer Opree een mogelijkheid om de prijs te druk ken, wanneer in het vervolg ook alle smeerolie die voor de Bruinis- ser mosselvloot verbruikt wordt, door de Gulf kon worden geleverd. De meeste aanwezigen hadden ech ter bezwaar tegen een gecombi neerd contract gasolie-smeerolie als door de lieer Opree gewenst. Van de Bankstelling die even eens op coöperatieve grondslag werkt, werd door 29 leden der ver eniging gebruik gemaakt, terwijl verhuring eveneens plaats vond aan 16 niet-leden. De heren Jan de Ronde, L. Jume- let-van Oeveren en Adriaan Jume- let, werden als bestuursleden her kozen; als leden van de adviescom missie werden herkozen de heren St. de Waal, L. de Waal en M. Ver spoor. Auto contra vracht-auto Op de hoek Nieuwstraat-Dreef kwam de heer B. de Ronde uit Sir- Jansland met zijn personenauto in botsing met een vrachtauto van de firma Uzelenberg. De heer de Ron de bekwam daarbij gelukkig geen letsel, maar de luxe auto liep ma teriële schade op. In de bestuursvergadering van de Ver. voor Ger. Schoolonderwijs werd de heer M. Krijger als voor zitter herkozen. Het bestuurslid L. de Waal Jz., werd in de vacature van wijlen zijn vader tot secretaris gekozen, terwijl als penningmees ter werd gekozen de heer L. bij de Vaate. Spelmiddag Meisjesclubs Ongeveer 140 meisjes, behorende tot verschillende jongere meisjes clubs van ons eiland, hadden Za terdagmiddag 12 Maart een spel middag in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw te Zierikzee. De lei ding berusttte bij Iefka van Leeu wen uit Brouwershaven, die een meisjesclub leidt te Zonnemaire. Zij vertelde als openingswoord een verhaal, getiteld „Erna", waarmee zij al direct de aandacht wist te boeien. De heer Henrion Verpoor ten, districts-jeugdleider voorDui- veland, uit Dreischor, had daarna de leiding bij diverse binnen- en buitenspelen. De meisjesclub uit Zonnemaire voerde het toneelstukje „Rozemarijntje" op en natuurlijk werd er van tijd tot tijd dapper ge zongen. Een voordracht-tableau „De vier Jaargetijden" was het slot van deze fijne middag. KERKNIEUWS Vrouwenarbeid in de Geref. Kerken In de Paasweek zal door het Co mité Vrouwenarbeid in de Geref. Kerken een studieconferentie wor den gehouden op de Ernst Sillem- hoeve te Lage Vuurse, die van Dinsdag tot Vrijdag zal duren. Als referenten zullen optreden de heren dr. J. Doff, geneesheer directeur van „Dennenoord" te Zuidlaren over „Zielszorg en psy chiatrie"; dr. J. J. Miedema, direc teur van het revalidatiecentrum te Leersum over „Revalidatie"; prof. dr. J. H. Bavinck, zendingshoogle raar te Baarn over „Ontmoeting" en dr. A. L. Janse de Jonge, over „Angst". Mej. N. Stolk zal spreken over volksdansen. In een drietal sectie vergaderingen zullen resp. spreken mej. M. de Ruiter, P. Tjeerdsma, secr. van het C.N.V. te Utrecht en ds. G. R. Visser te Amsterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6