DE WITSTE WAS MET t MINSTE WERK 5»' 42 Kwestie Waterleiding-Mij besproken op Zierikzeese Raadsvergadering SUNIL m SI SUNLIGHT Uitbreidingsplan gemeente wordt iets ingekrompen De netelige kwestie van de financiële positie der N.V. Waterleiding Maatschappij „Schouwen-Duiveland" werd op de gehouden vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad, zitterschap van burgemeester Mr J. Schuurbeque Boeye, ter sprake overgaat tot het besnoeien van ba- houden i.v.m. de komst van de bij- Op het slotwoord door Ds. van ten (die er uiteindelijk komen) is heiauto (het rijdende Bybelhuis), Roon en na het zingen van het be- zij op de verkeerde weg. Voor de die Maandag en Dinsdag door de kende lied: „Blijf bij mij Heer", gemeente kan een tweede kraan slad reed- De belangstelling was door de verenigde koren, volgde aantrekkelijk worden. niet erS gr001. wat wellicht ook te dankzegging en samenzang van de De heer Simmers vraagt nog aan- wijten was aan de ongunst van opgekomen belangstellenden, van dacht voor een toekomstige los- wind en weer. Na samenzang ter twee verzen uit Psalm 150.- singsmogelijkheid van bieten. Voor inleiding sprak Ds. J. P. van Roon nader advies wordt de kwestie in een kort openingswoord naar aan- handen van B. en W. gelegd. leiding van een gedeelte uit de 119e Psalm: „Uw woord is mij een lamp Het bezoek van het voor mijn voet", waarop spr. voor- Zweedse vorstenpaar ging in gebed. Ds. van Roon wees ■an een voorzitter doet enkele mede- ?P d® bedoeling van deze samen- tweede drijvende kraan in de ha- delingen over de voorgestelde vie- £omslt, om.lïLSTteS? ven, bracht rapport uit. Op grond ruig van de vijfde Mei. De grote heett af te lossen tegen het N.B.G. De tweede drijvende kraan De commissie ad hoe ingesteld door de raad ter nader onderzoek van de mogelijke ligplaats van een Plechtigheid in Middelburg's stadhuis Afscheid hoofdinspecteur M. de Valk Tijdens een bijeenkomst in één der zalen van het Middelburgse Maandagavond j.l. van' eerTdooV"'dT'commissié °ingê- voorbereidende commissie is met Toen na de rampdagen bijbels gra- onder voor- steVoSderaeklskomen vast te het werk begonnen. De mogelijk- ter beschikking werden gesteld, stadhuis heett hoofdinspecteur M. onder voor steld onderzoek is kom 2it er iri dat d gemeente om heeft menigeen daarvan gebruik de Valk Maandagmiddag afscheid fweide drUvende toan onder"" subsidie zal worden gevraagd, ook fmaakt, maar thans nu men z- gebracht door het lid Mr K. A. Keuning, die er op attendeerde dat de huidige omstandigheden niet moge- M worden pogingen gedaan van an- kaJ} kopen, het niet storm. genomen van het korps gemeente politie. Burgemeester mr. dr. N. stedelijke raad toch ook zijn vertegenwoordigers heeft In de Baad van lijk isNrnMiThe'rcvenwil moge- dere zijde geld te verkrijgen. Me- Ps- F- Visser, secretaris van het Bolkestein deelde de scheidende bij vvataripffHnir iVfnatsrhannïi i>n hn dwp 7aak dus ban en liik ziin als een bestaande zate tot dedeling wordt verder gedaan van N.B.G., beklom daarop de kansel, deze gelegenheid mee, dat hem de Beheer der VVaterlelding-MaatschappU en hft deze "akdus kan en lyk ztfnatt M be^taanae z«e toi het komend bezoek van 6het Zweed_ Hij herinnerde aan het feit dat het onderscheiding van Ridder in de moet betrekken in het vlak van het gemeenteltfk beleid. Het was spr. overbjbvende passageruimte voor se vorstenpaar aan Zierikzee, in ge- vorig jaar het 150-jarig bestaan van Orde van Oranje Nassau was toe opgevallen dat door de Raad van Beheer vrijwel geen rekening werd scbepen moet dan nog een onder- zeischap van H.M. de Koningin en het genootschap werd herdacht, om gekend. In 1939 werd de heer de gehouden met de adviezen van het Bureau Verificatie van de Vereniging zoen worden ingesteld. Een tweede Z.K.H. Prins Bernhard, op 28 April dsn™ in het kort Ie gewagen van Valk de zilveren medaille, verbon- van Nederlandse Gemeenten, Zo werd In elk Jaarverslag de opmerking kraan zou niet verder dan paal 2 a.s. De Zweedse koning zal op die de bubelversprmdmg over ide ganse den aan dezelfde orde verleend. mogen worden gestationneerd. Nu da6 de eerste steen leggen van het aarde en de moeilijkheden die zich gemaakt dat „nog altijd geen bevredigende loon- en magazynadmini- -Tc bbwuuhusmu. "w txr1-..:~ mnniomooi »nn^nan wf Een aantal sprekers heeft de heer stratie aanwezig was", zodat goedkeuring volgde onder voorbehoud. Daar de R. v. B. in de loop der jaren hieraan geen aandacht heeft ge schonken, meent spr. dat deze Raad heeft gefaald en hy vond het niet den genomen, daar dan nog ge- baggerma- te bouwen Rode Kruis-ziekenhuis menigmaal voordoen bij de verta- de Valk dank gebracht voor het in de haven nog zwaar teriaal aanwezig is, zou ter zake aa» de Kadeweg. Een route dwars hng voor de diverse volken en ras- spoedig een beslissing moeten wor- door de stad die het gezelschap zal sen, daarbij wij zend op de beteke- werk, dat deze van 1940 af in Mid- delburg deed en zijn verdiensten volgen, is uitgestippeld. Het gehele nis van de bijbel voor de mensen, geschetst. Als eerste voerde de bur- elegant dat nu alle schuld op de voorzitter is geschoven. Ook andere leden van de R.v.B. zyn voor deze gang van zaken aansprakelijk. waagde van de grote wetskennis, die de scheidende bezit. Commis saris van politie M. A. Reneman, bruik gemaakt kan worden van dit bezoek zal slechts 35 minuten in met als einddoel: één wereld gemeester het woord, die o.a. ge- materieel. Gevraagd wordt aan het beslag nemen. De vorstelijke per- één bijbel. college van B. en W. een onder- sonen komen om 2.30 uur aan en Een tweetal kerkkoren, nl. van zoek in te stéllen naar de reali- vertrekken te 3 uur 5 via de Rijks- de Ned. Herv. en de Ger. kerken, Het bevreemdt spr. dat de Zierik- verschil (40 cm) hiervan de oor- sering van de in het rapport neer- weg naar Bruinisse, waar zij zich onder leiding van mevrouw Bij onmiddellijke chef van h.i.p. de zeese vertegenwoordigers zich hier- zaak. Een pand in de Mosselstraat gelegde suggesties. inschepen. „Kunst en Eer" zal het de Vaate-Eckhardt, zong niet on- Valk, zei dat deze een carrière had omtrent niet verder hebben uitge- zal met eenvoudige middelen tij- De heer v. d. Doel wijst op de Nederlandse en Zweedse volkslied verdienstelijk enige liederen, ter- laten op de vergaderingen van de delijk worden hersteld. Aan de noodzakelijkheid dat nu eerst de spelen bij die gelegenheid. Een ex- vvijl^ mevr. Coumou-Groenendijk Waterleiding. Spr. informeert of er Zuidzijde van de Oude Haven zullen technische en financiële kanten van ^"a, contingent van J gemaakt, die in politiedienst zeld zaam is te noemen. Spr. overhan digde de heer de Valk namens de mevr. I HP|twintig man een tweetal geestelijke liederen ver- wel een instructie bestaat voor de met verf witte vakken worden uit- deze zaak moeten worden bespro- Rijkspolitie zal assisteren. tolkte, die vol en zuiver klonken Bond van Politie-ambtenaren in vertegenwoordigers van de ge- gezet ten behoeve van parkerende ken met de commissie van open- raad besluit de nieuwe weg in de grote ruimte van het kerk- Nederland tot Bescherming van meente. T.a.v. de R.v.B. had hij auto's. Een snelheidsverbod in de bare werken en de Centrale Dienst, bij het ziekenhuis de naam Koning gebouw, welke zang begeleid werd Dieren de het beter gevonden als deze haar gemeente kan niet worden inge- De heer Catshoek is bang voor Gustaafweg te geven. door de organist, de heer J. Baas, (Zie vervolg in het le blad) op het prachtige orgel. Na een korte pauze, waarin ve- schenk van het korps, len een bezoek brachten aan de in Namens de afdeling Walcheren de kerk opgestelde tafels, waarop van de Politie-dierenbescherming verschillende bijbels waren uitge- sprak de voorzitter, de heer J. de staid, sprak Ds. Visser een woord Munter, terwijl namens een aantal ter aanbeveling tot aankoop van korpsleden de heer J. de Munck de een bijbel uit de auto die door de scheidende chef dank bracht voor stad zou rijden en verschillende de steun en opleiding, die hij hen De samenkomst in de Grote Kerk plaatsen op het eiland zal bezoe- heeft gegeven. 11J J In z„n dankwoord beantwoordde de heer de Valk alle sprekers. Één wereld - Één bijbel Afd. Zierikzee van het Ned. Bijbelgenootschap mandaat ter beschikking had ge- voerd, daar een dergelijk verbod de vergroting van de zate weer steld. alleen wordt toegestaan op grond geld uit te geven. Dergelijke tus- De voorzitter deelt mede dat af- van grote verkeersintensiteit. Op- sentijdse uitgaven hebben altijd gestapt zal worden van de N.V.- dracht is gegeven tot bestrating een verdere besnoeiing van de be- vorm en dat een andere regeling van het wegdek der Zuidwellebrug. groting ten gevolge. Door de slechte zal worden ontworpen, waarbij de Onder de ingekomen stukken be- financiën kan de gemeente niets Waterleiding Maatschappij wordt vinden zich verschillende door G.S. doen. Door het regelmatig schrap- omgezet in een rechtspersoonlijk goedgekeurde raadsbesluiten als- pen in de begroting gaat de lijn in lichaam. De R.v.B. heeft de fouten mede de tweede begrotingswijzi- het financiële beleid teloor, erkend en wil nu ook een andere ging van het ziekenhuis „Schou- De heer v. d. Doel wil oog hebben richting inslaan. Het geven van in- wen-Duiveland" te Noordgouwe. voor het commerciële karakter van op Maandagavond, van het Ned. ken, daarbij wijzend op de bete- structies is moeilijk. De wijziging was nodig op grond deze zaak. Wanneer de gemeente Bijbelgenootschap (N.B.G.) werd ge- kenis van het „Boek der Boeken". De heer v. d. Doel herinnert aan van een eerste en tweede verhoging door hem reeds vijf jaar geleden van de verpleeggelden, de 5 procent gemaakte opmerkingen, dat de loonsverhoging, een extra uitkering leeftijd voor vertegenwoordigers aan de specialisten om deze te bin- dient te worden gelimiteerd tot 65 den aan het eiland. Het totale te- jaar. Spr. vindt het wel erg dat kort beloopt f 87.000 op de gewone rapporten van de Vereniging van dienst en alle gemeenten moeten Nederlandse Gemeenten terug zijn f 2,80 per inwoner voor het zieken- gezonden en dat hiervoor andere huis gaan opbrengen. Het normale rapporten zijn terug ontvangen, tekort op de kapitaalsdienst be- Spr. is eveneens van mening dat loopt f 25.000 terwijl de rampschade de R.v.B. had moeten aftreden. f 62.000 bedraagt. De heer C. Hoek is het daarmede eens. Hij acht het nuttig dat men Jaarverslag Technische School als raadsleden veel nauwer wordt betrokken bij dergelijke zaken. Verschenen is verder het verslag De heer Catshoek meent, dat de over 1954 van de Lagere Technische vertegenwoordigers heel vaak moe- School. Op 1 Januari 1954 bedroeg ten afgaan op het oordeel van de het aantal leerlingen 140. Toege- technici. Bovendien was de poli- laten werden 97 leerlingen; 83 leer- tiek er op gericht de financiële po- lingen verlieten de school, zodat sitie niet al te gunstig voor te stel- thans het aantal leerlingen 154 be ien, teneinde een zo hoog mogelijk draagt. Bevorderd werden 88 leer- vergoedingsbedrag van de regering lingen, niet bevorderd 49 leerlin- te kunnen krijgen. Bestaande te- gen. De Avondnijverheidsschool korten zijn daarom wel geboekt op telde 70 leerlingen, oorlogs- en rampschade. Wanneer Verder bevonden zich onder de men door technici wordt voorge- stukken de rekening 1954 van het licht, moet men ook vertrouwen in Burger Weeshuis en het taxatie deze mensen stellen en de R.v.B. rapport van de huizen aan de Kar- is heel vaak op het oordeel der nemelksvaart. technici afgegaan. Het heeft spr. Van G.S. was een schrijven inge- ook geërgerd dat men dit wilde komen dat voorlopig de f 15.000 ter schuiven op de voorzitter. Wat een voorbereiding van de bouw van voorzitter ook doet, men is tenslotte een gemeenschappelijk slachthuis, zelf ook verplicht de zaak te be- niet mag worden gevoteerd. De heer kijken, te beoordelen en daarvoor v. d. Doel wijst er op, dat het mede verantwoordelijkheid te dragen, op aandringen is geschied van de Wat de leeftijdsgrens betreft wijst Inspecteur van de Volksgezondheid, spr. op wijlen de heer Moolen- Het kan trouwens geen uitstel lij- burgh ,die - hoewel oud van jaren - den. Besloten wordt in deze geest de financiële problemen zeer wel een schrijven te doen uitgaan aan zag, alsmede de slijtage der buizen. G.S. Mr Keuning komt nog eens terug op het onder voorbehoud goedkeu- Het uitbreidingsplan ren der rapporten door het Veri ficatiebureau. Hierin staan duide- Een discussie ontspint zich nog lijke uitspraken en de R.v.B. had over bet goedgekeurde uitbreidings- zich hiervan op de hoogte moeten pian onderdelen en bijbehorende stellen. bebouwingsvoorschriften. De voor- De heer Groenendijk vindt het zRter merkt op dat het Deltaplan wel begrijpelijk dat de aangeduide gezien moet w01.den als achter- schade voortvloeiend uit oorlog en grond van het uitbreidingsplan, ramp aanmerkelijk groter diende Wethouder den Boer licht toe dat te zijn dan voorgesteld. net plan iets is gewijzigd doordat De voorzitter zegt nog dat de de iiggjng van de Rijksweg nog niet hele rechtfiguur van de Waterlei- pvecies vaststaat, terwijl de R.T.M. ding thans op de helling moet ko- ZeJf een terrein in deze sector wilde men. Merkwaardig in dit verband behouden voor uitbreiding. Hier is wel dat Dreischor in 1949 hier- kunnen dus nog geen woningen van reeds een voorstander was. De worden gebouwd. Er is daarom een voorzitter - merkt tenslotte nog op stukje van het plan afgeknepen, dat de R.v.B. zeer sterk is gebon- jjet aantal hier gedachte midden den aan de adviezen van het Bu- standswoningen van 38 is terugge- reau Drinkwatervoorziening. bracht m0eten worden tot 25 26. De heer v. d. Doel vindt het fout De heer v. d. Doel vreest dat het dat de nota financieel beleid Wa- iater moeilijk zal zijn om gronden terleidmg Maatschappij nu op deze in deze buurt te pakken te krijgeni vergadering voor de leden alweer daar de landbouwers van de Her- is achtergehouden. verkaveling er thans nog compen- De Caubrug satie v00r k"jgen, maar straks niet meer. Bij de afwerking van de agenda Wethouder den Boer merkt op komt verder de Caubrug ter sprake, dat later nog 30 35 woningen ge- De gemeente poogt een Bailley- bouwd kunnen worden achter de bruggetje te krijgen voor de over- R.K. begraafplaats en dan verder gangstijd. Mr du Croo wijst nog op Oostwaarts. Bovendien komen 25 de urgentie van een brug tegenover 26 huizen in de buurt van het het busstation. In verband met de ziekenhuis. Er zal ook nog ruimte vraag of de gemeente nog gebon- zijn aan de andere zijde van de den is aan de voorwaarden van de Rijksweg. Hier kunnen wel twee- vroegere schenking, is advies ge- honderd huizen worden gebouwd, vraagd aan de Vereniging van Ne- Spr. is optimistisch over de om- derlandse Gemeenten. Weth. den vang van Zierikzee na uitvoering Boer merkt op dat B. en W. dit ge- van het Deltaplan. In bedoelde sec- daan hebben om op de hoogte te tor moet men trouwens (met het komen van de juridische aspecten oog op uitbreidingsplannen) het van deze zaak. De plannen voor sportpark wegdenken, een hulpbrug moeten nog in het De heer Simmers informeert nog college van B. en W. behandeld naar de uitbreidingsmogelijkheid worden. De heer v. d. Doel meent van de R.K. begraafplaats. Deze zal dat het de bereidheid voor schen- aanwezig blijven, kingen aan de gemeente in de toe- Gespeeld heeft nog bij deze af komst niet zal bevorderen als zon- faire het feit dat de gemeente niet der meer de Caubrug wegblijft, op tijd is geweest met het plan in Inzake de zo opvallend uiteen- hoofdzaak. Nu zorgen G.S. voor het lopende taxatie van de rampschade plan in hoofdzaak, maar veel ver- aan een tweetal woningen aan de anderingen brengt dit toch niet met Karnemelksvaart, blijkt 'n hoogte- zich mee. legpenning van deze bond. De heer de Valk ontving uit handen van zijn chef ook het ge- geeft U zonder weken zonder bleken zonder blauwen J Sst.» Vader is in slaap gevallen, midden in zijn verhaal. Én d&t nog wel bij het stralende wit van Nellies nachtjapon en Pims pyama. Stralend wit - door SUNIL. En dit nieuwe wasmiddel heeft het Moeder bovendien zo gemakkelijk gemaakt. HOE WAST SUNIL HET WITST? KIJK DOOR MICROSCOOP: 8EW00N WASMIDDEL laat kalkzeep en ook resten vuil achter. Kalkzeep veroorzaakt, steeds 'n grauwe tint. SUNIL kan nooit kalkzeep geven en zuivert vei lig elke vezel. Van daar Uw witste was. •k Zonden weken... Dat bespaart U heel wat rompslomp. Want al was send lost SUNIL vuil en vlekken op, snel en af doende. En Uw was is vlugger aan kant. Zonder bleken. 't Gebruik van scherpe, SCha- dflt'ikft hlpekmiddnl Zonder blauwen De tijd is voorbij dat U moest blauwen om Uw goed extra wit te krijgen. Het blauwe SUNIL-poe- der zélf geeft U een stra lend witte was. Dus ook minden wrtngon 't Verlicht Uw werk. En met het blote oog? Ook dèn ziet U verschil, al zodra U in het pak k'jkt: SUNIL is blauw. En waar het op aankomt: Dit blauwe poeder geeft U de schoonste, witste was die U zich kunt denken. Want daarvoor is SUNIL speciaal gemaakt. Maar er zijn meer voordelen. Papje maken? Met SUNIL niet nodig. Hard water? Geen bezwaar. Strooi SUNIL er zó in, even goed opkloppen enU krijgt, direct een vet en vlijtig sop. Dit ene SUNIL-sop kan alles alleen af. beter, veiliger cn gemakkelijker. NV) suechts

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6