Blue Band smaakt totaal anders dan margarine! Op het brood, in de pan... Blue Band natuurlijk Kring van Geitenfokverenigingen op Schouwen-Duiveland Plan van Uitbreiding levende have Landbouwersinspan No. 125 Uit alle delen van ons land zijn de brieven gekomen, waarin de nieuwe Blue Band geprezen wordt, leder die Blue Band proeft, is verrast over dit frappante verschil in smaak en geur. En U? Profiteert Uw gezin al van de nieuwe bereidingswijze, die Blue Band tot zo'n bijzonder product maakt? U moet ze nu heus eens proeven, U moet er eens mee bakken en braden. U houdt immers evenveel van lekker eten als iedereen. En U weet: lekker eten is gezond. Het lichaam neemt lekker eten beter op! Blue Band is extra gezond! Door de rijkdom aan zonne- schijn-vitamine. Ja, profiteert Uw gezin al van al die voordelen? en het gehalte aan zonneschijn-vitamine is aangepast aan de behoefte in de winter. BLUE BAND - smaakt en geurt oneindig veel beter en is vele malen rijker aan zonneschijn-vitamine. APRIL MEI Minder zon Blue Band zorgt voor meer zonneschijn-vitamine. Zon,datisgezondheid- Maar ook in dit donkere, De gezondheid van zomerse zonneschijn is ge- koude jaargetijde kunt U gerust zijn. Blue Band vangen in ieder pakje, in ieder klontje Blue Band. houdt rekening met het tekort aan zonneschijn En zo is de margarine die anders, beter smaakt in de winter. Ja, als de zon minder schijnt is dan margarine, ook Uw gezondste keus. Dus: het gehalte aan zonneschijn-vitamine hoger, zeg Blue Band als U margarine nodig heeft. Onder voorzitterschap van de heer A. J. Verboom te Renesse ver gaderde Zaterdagmiddag in het „Huis van Nassau" te Zierikzee de Kring van Geitenfokverenigingen op Schouwen-Duiveland. Blijkens mededeling van de voor zitter in zijn welkomstwoord heb ben verschillende afdelingen op het eiland de werkzaamheden nog niet hervat. Hij sprak de hoop uit dat deze afdelingen toch spoedig weer tot activiteit zullen komen, ten ba te van de geitenhouderij. In ver band met de notulen deeld de Zie- rikzeese afgevaardigde mede, dat hij inzake een jonge bok met zijn afdeling heeft gesproken. In Tho- len is een bok aangekocht, waar mede de afdeling echter zeer on gelukkig is geweest, omdat het dier voortijdig is gestorven. De rekening van de penningmees ter gaf in ontvangsten aan f 86, uit gaven f 35,10, zodat er een goed slot was van f 50,90. Nadat de re kening door een financiële com missie was nagezien, werd deze op voorstel van de heer Bij de Vaatc goedgekeurd. De voorzitter A. J. Verboom, werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De heer Bij de Vaate wenste de voorzitter ge luk met zijn benoeming tot hoofd bestuurslid van de Ned. Ver. van Gietenfokkerijen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de heer Ver boom veel in het belang van de gei tenfokkerij voor onze omgeving, doch ook voor die in geheel Neder land zou kunnen doen. Naar aan leiding van een ingekomen schrij ven van een lid, om de t.b.c.-bestrij- ding bij geiten te organiseren zal aan de Prov. Ver. gevraagd wor den, dit punt op de a.s. te houden algemene vergadering te plaatsen. Vervolgens wordt de bokkenruil be sproken, wat erg gemakkelijk gaat, daar alle drie de afdelingen hun bok moeten ruilen, waarop de af gevaardigde van Dreischor mee deelde, dat het voor zijn afdeling niet noodzakelijk is, daar er in deze afdeling geen jonge geitjes zijn aan gehouden. De heer Bij de Vaate vindt het jammer, dat deze rege ling is getroffen omdat de afdeling Zierikzee de bok van Haamstede wilde aankopen, welke afdeling dan de jonge bok van de Kring zou kunnen aankopen. De voorzitter deelde daarop mee, dat dit niet mo gelijk is, daar de jonge bok niet be vrucht. Dit is een tegenvaller voor de Kring en getracht zal worden deze bok door de Prov. Gezond heidsdienst voor Dieren te Goes te laten onderzoeken. Wanneer deze jonge bok later bruikbaar zou zijn, zou de regeling als door Zierikzee voorgesteld, aanvaard kunnen wor den. Mocht dit niet doorgaan, dan zal Zierikzee zelf een jonge bok dienen op te kweken, waarvoor dan de aan de Kring door de Prov. Ver. toegezegde subsidie zou worden be stemd. Bij de rondvraag informeer de de afgevaardigde van Haamste- de-Burgh naar de verzekering van de dekbokken, waarop besloten werd, dat daarnaar zal worden ge- informeerd. Na nog enkele zaken van ondergeschikt belang bespro ken te hebben, sloot de voorzitter de vergadering. Stad en Provincie ZIERIKZEE Uitvoering „Kunst en Eer" Woensdag a.s. geeft het Harmo niegezelschap „Kunst en Eer" een uitvoering in de Concertzaal, o.l.v. de dirigent de heer J. Jimkes. De uitvoering is toegankelijk voor le den en donateurs. Een dertiental nummers komt op het programma voor, waarbij verschillende malen ook soli (met pianobegeleiding of corpsbegeleiding) zullen ten gehore worden gebracht. De uitvoering kon niet geheel gratis toegankelijk wor den gesteld, omdat ook „Kunst en Eer" voortdurend waakzaam moet zijn om de financiering van het verenigingsleven mogelijk te ma ken. Medewerking wordt verleend door de heer M. C. Doeleman. Na afloop van de uitvoering volgt een gratis bal. HAAMSTEDE Jaarvergadering Ned. Herv. Kerkkoor Op de vorige week gehouden jaarvergadering van het Ned. Her vormd Kerkkoor is het toneelspel „Jennie" van J. de Jong voor het voetlicht gebracht. Gelet op de amateuristische samenstelling van de speelgroep is het toneelstuk uit stekend uit de doeken gekomen en werden de aanwezigen niet weinig geboeid. Het vooroordeel van standsver schil vormde thema van dit opvoed kundig toneelstuk, waarvan Gods vertrouwen een ander element is. Voor de pauze werden enkele zang nummers ten gehore gebracht o.l.v. mej. C. Saman. Speciaal in Gezang 122 en in het nummer voor de da mes alleen, bleek wel dat het koor tot uitstekende vocale prestaties in slaat is. Terecht merkte dan ook de voorzitter, de heer van der Maas op, dat de verwachting als zou het koor te gronde gaan, na vertrek van de heer Kuperij, ongegrond is gebleken. Het ledental van het koor is stijgende en ook het aantal do nateurs nam toe. „Met de vaste wil ons kerkkoor tot grotere bloei te brengen, hopen wij verder te gaan", aldus de voorzitter. De ere-voorzit ter, de heer M. den Boer, meende met vreugde te kunnen constateren dat het kerkkoor de harten der ge meenteleden heeft veroverd. Hij hoopte dat het koor zich tijdens de eredienst op elke Christelijke feest dag zal laten horen. De gastspe- lers de heren J. Bakker, J. Vreden en mej. N. den Haan werden dank gebracht. De heer Heutink, onder wiens regie het stuk stond, kreeg een bijzonder woord van dank. Hem werd een aandenken overhandigd. De heer P. Pleune, organist, werd mede in de dank betrokken. Een door de N.C.R.V. in October 1952 opgenomen gramofoonplaat met een opname van het Kerkkoor werd ten gehore gebracht. Voor versterking van de kas werd een verloting gehouden. De bijeenkomst werd besloten met gezamenlijk zin gen van Gezang 282 1. Binnen kort zal een herhaling van het pro gramma plaats vinden. SCHARENDIJKE Vertoning film „Verloren grenzen" Ook in de gemeente Scharendij- ke werd de film „Verloren Gren zen" vertoond en een talrijk pu bliek heeft van de voorstelling in de Hervormde noodkerk genoten. Het was te Scharendijke en omge ving de eerste maal dat kennis ge maakt werd met het werk van de Culturele Commissie van de Ned. Hervormde Kerk in Zeeland, die zoals bekend de gehele bevolking wil dienen door verantwoorde op opbouwende ontspanning te bren gen ook op het platteland. Meer avonden zullen ongetwijfeld volgen, waarop voorlopig van de noodkerk gebruik zal worden gemaakt, tot dat de Hervormde verenigingszaal gereed zal zijn. BROUWERSHAVEN Het zinken van de „Dolfijn" Schip blijkt zeer beschadigd te zijn De „Dolfijn", het Nederlandse douanevaartuig uit Hellevoetsluis, dat vorige week strandde bij Brou wershaven en dat naar Bruinisse werd gebracht ter reparatie, blijkt zodanig beschadigd dat het voor de Rijksdienst is afgekeurd. Het zal te koop worden aange boden aan gegadigden. De „Dolfijn" is een vaartuig van de Engelse ma rine, dat na de oorlog in Nederland in dienst kwam bij de douane. Het kon met zijn drie Gray motoren elk van 110 pk. een grote snelheid ont wikkelen. OOSTERLAND Propaganda-avond „Steun Wettig Gezag" Door het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag werd Donder dag een propaganda-avond gehou den in de Conferentiezaal. Bij af wezigheid van de burgemeester sprak de heer C. J. Zoeter, gemeen tesecretaris, een openingswoord. Vertoond werd het toneelstuk „Achter de wolken schijnt de zon", door een gezelschap uit Goes. Me dewerking verleenden de heren E. J. Mieras, W. Nuyten en J. Wel- leman, zomede de dames Everse, J. v. d. Veeken, J. en B. Beenhak ker. De heer J. Krakeel verzorgde de regie. Het was een diepmense lijk stuk, dat zeer gevoelig werd voorgedragen en waarmede intens werd meegeleefd. Kampbewoners brachten bij afwisseling prettige muziek ten gehore. Na de pauze hield kapitein Kloosterman een kernachtige toespraak, waarin hij opwekte tot aansluiting bij de Na tionale Reserve. De heer Zoeter dankte tenslotte allen, die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt, waarna ieder vol daan huiswaarts keerde. SIRJANSLAND Vee-auto in de sloot Terwijl Vrijdagavond een grote met vee geladen vrachtwagen, op weg naar de boerderij van de vroe gere eigenaar de heer J. van Pope- ring, nabij de boerderij was geko men, geraakte deze als gevolg van de zachte wegberm gedeeltelijk in de sloot. Nadat het vee was gelost kon men de wagen met behulp van een tractor, zonder schade te heb ben opgelopen, op het droge krij gen. Met een paar uur vertraging kon de reis worden voortgezet. BRUINISSE Slechte uienexport De landbouwers, die in de afge lopen maanden hun uien of een ge deelte daarvan hebben verkocht, voor een prijs van 20 tot 25 cent per kg., mogen van geluk spreken. Zij hebben tenminste verkocht te gen een prijs die boven de kost prijs lag, ongeacht dan het grote uitvalpercentage dat ook toen in de uien al voorkwam. Thans echter is het helemaal huilen in de uienex port, want niet alleen is het uitval percentage buitengewoon hoog, de prijs noteert nog slechts 10 11 cent per kg., en nog is de export bij lang na niet zo groot als vorige jaren. Dit wordt het best geïllus treerd door de uitvoercijfers. Tot en met Januari 1955 werden ver zonden ruim 47 millioen kilo. Voor de jaren l951-'52 en 1953-'54 was dit cijfer 76 millioen kg., voor 1952- '53 zelfs bijna 113 millioen kg. In de maand Januari werden ge ëxporteerd naar Engeland plm. 9 millioen kg., naar Duitsland 3% millioen kg., naar België bijna 1% millioen kg., naar Ierland ruim 525.000 kg., naar Zweden ruim 225 duizend kg., naar het Engelse leger in Duitsland bijna 200.000 kg., naar West-Indië ruim 50.000 kg., naar Luxemburg ruim 22.000 kg., naar Afrika ruim 17.000 kg, naar IJsland 15.000 kg. en naar Zwitserland 10 duizend kg. Totaal 19.900.000 kg. ANNA JACOBAPOLDER Jaarvergadering Kolenvereniging In café Quist hield de kolenver eniging „E. B." haar jaarvergade ring onder leiding van de heer M. J. Nelisse. Uit het verslag van de secretaris-penningmeester de heer K. Goudswaard bleek, dat ook 1954 niet nadelig voor de vereniging is geweest. Aangekocht werden in het verenigingsjaar 395 hl. eierkolen, 605 hl. anthraciet en 4000 kg. bri ketten. De prijs der eierkolen was bij de zomerlevering f 5,60 per hl. en die der anthraciet respectievelijk f 8,20, f 9,15 en f 10,05. De prijs der briketten bedroeg f 6,25 per 100 stuks. De leveringen zijn geschied door de fa. v. d. Berg te Bruinisse met inschakeling van de Gebrs. Sakko te Bergen op Zoom. De brandstof werd bij de leden gratis thuis bezorgd. In voorraad is thans nog 22% hl. eierkolen en 10% hl. Engelse anthraciet. A.R.-Kiesvereniging Vrijdagavond kwam de Anti-Re- volutionnaire kiesvereniging bijeen in de consistorie der Ger. Kerk al hier, onder leiding van haar voor zitter, de heer J. P. van Dijk. Het reorganisatie-rapport werd zoveel mogelijk door de secretaris, de heer P. Boudeling, uiteengezet, waarop een breedvoerige bespreking volgde Tenslotte zal getracht worden een spreker te krijgen. ST. PHILIPSLAND Uitvoering Muziekver. „Concordia" De muziekvereniging „Concor dia" te St. Philipsland gaf onder grote publieke belangstelling, haar jaarlijkse uitvoering. De avond stond onder leiding van de voor zitter de heer F. P. Feleus. Als di recteur trad op de heer A. I. Cla- risse. Publieke Verkoping Notaris P. HEERING te Zie rikzee. zal op Woensdag 23 Februari a.s.. des namiddags 2 uur, ten verzoeke van de heer P. C. DALEBOUT te Kerk- werve, op diens hofstede „Hen- drika hoeve" aldaar, in verband met vertrek naar de Noord Oostpolder, wegens overcom pleet Publiek verkopen de volgende en zich in uitstekende staat bevindende onder meer bestaande uit: een melkkoe, 2 mestkoeien. 2 graskalveren. 1 zeug met 7 big gen, twee 4 5 tons banden wagens, twee boerenwagens, een vierwiels rolkar, een drie- wiels rolkar. een tweewiels rolkar, hooischudder, hooihark, zaaimacbine (Smyth. 2 meter), zaaimachine (Melcher. 2 meter met autostuur), wiedmachine (compleet met paralleleg). rol- blok. aardappelsorteerder, snij machine, aan-aardploegje, 2- scharige Melotte-wentelploeg, twee 2-scharige Ulma wentel- ploegen, een-scharige Melotte wentelploeg, tractorcultivator, (Nicholson, 2 '/2 meter), twee viervelds zigzageggen, zesvelds zaadeg, drievelds zigzageg .bas cules met gewichten. 1 water tank (1000 liter), brandstoftank (2000 1.), aardappelkiembakjes, 50 ruiters, balken, brandhout, en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden Bezichtiging op de dag van verkoop vanaf 11 uur voor middags Betaling contant. Het hoofd van het gemeente bestuur te Haamstede maakt bekend, dat de raad dier ge meente op 9 Februari 1955 het onderstaand besluit heeft genomen. De raad der gemeente Haam stede overwegende, dat het wense lijk moet worden geacht han delingen als waarvoor volgens artikel 6, eerste lid. der wo ningwet vergunning van bur gemeester en wethouders wordt vereist te voorkomen tijdens de voorbereiding van de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de ge meente Haamstede BESLUIT overeenkomstig artikel 36. vier de lid, der woningwet te be palen. dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbereid Haamstede. 10 Februari 1955 Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd. R. RöELL Telefonisch aangesloten onder J. SMALHEER Aannemer van Grond- en Sloopwerken Driehoekstraat E 97 Brouwershaven Zilverdoeken nu halen in Het Geschenkenhuis HAAMSTEDE Te koop: Twee in goede staat zijnde Vlastrekmachines merk „Luterne". J. C. VAN FELIUS, telef. 75, Nieuwerkerk. Bij gebrek aan opvolger aan geboden Goed beklante Brood- en Banketbakkerij annex Kruideniersbedrlji A. V. d. BERGE Nieuwstraat 1 Bruinisse Te koop op een der Schouwse dorpen Een dubbele woning en varkenshok Is tijdens de ramp beschadigd Maar nog iets gjeds van te maken. Koopsom f 800.- Brieven onder No. 223. bur. van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6