Shot Shot raak van smaak Dameshanden Voor- en nadelen van windschermen rond boomgaarden Vergadering gemeenteraad St.-Philipsland SNOEK LEVENS- lijnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DINSDAG 15 FEBRUARI 1955 - No. 17693 Voor de geoloog is bodemdaling een heel gewoon verschijnsel Rijzingen en dalingen wisselen elkaar af Dr A. J. Pannekoek, wnd. direc teur van de geologische dienst, heeft voor het Koninklijk Aardrijkskun dig Genootschap in de kleine aula van het Koninklijk Instituut voor de Tropen, een voordacht gehouden over „Daling en rijzing in de geo logische geschiedenis van Neder land". Bodemdaling is plotseling weer in het middelpunt van de belang stelling gekomen - aldus spreker - door de Februari-ramp in 1953, maar voor de geoloog is het een heel gewoon verschijnsel. Door de gehele geolglsche geschiedenis heb ben daling en rijzing elkaar afge wisseld: In de dalingsgebieden heb ben zich afzettingen van soms dui zenden meters dikte opgehoopt, waarvan het materiaal door de om ringende rijzingsgebieden werd ge leverd. Deze dalingsgebieden wis selen echter voortdurend van plaats Spreker gaf een overzicht van deze zich verplaatsende dalings bekkens in Nederland, zoals dat waarin de steenkool gevormd werd, daarna het zoutbekken in N.O. Ne derland, de verschillende dalings bekkens, waarin de oliehoudende lagen werden afgezet enz. Deze da lingsbekkens hebben dus een grote economische betekenis en er wordt bij de olie-exploratie dan ook steeds naar gezocht. DE H-BOM De bekende Britse denker Lord Russell heeft op een Britse parle- mentsfractie voor wereldregering medegedeeld, dat hij premier Nehroe verzocht heeft om een com missie van zes Indiërs een atoomgeleerde, een bacterioloog, een expert op het gebied der erfe lijkheidsleer, een expert op het ge bied van de luchtoorlogvoering en een persoon met ervaring in de Verenigde Naties met als voorzit ter een persoon met ruime cultu rele basis te benoemen, die een onderzoek zal instellen naar de uit werking van de waterstofbom. Het op te stellen rapport zou aan alle regeringen overhandigd dienen te worden. Russells voorstel werd door ge noemde fractie algemeen goedge keurd. Lord Russell zeide, dat het rapport van de commissie zou uit wijzen, dat geen oorlogvoex-ende na tie het doel zou bereiken, waarnaar zij streefde. De grote steden van Amerika zouden vernietigd worden evenals Londen „afgezien nog van de mindere verschrikkingen". De invloed van roken op het hart „Er schijnen thans definitieve bewijzen voor te zijn, dot roken, zelfs indien het misschien niet di rect de kroonslagaderen aantast, een nadelige invloed kan hebben op de spieren van de hartwand", al dus een hoofdartikel in het Vrijdag verschenen nummer van het blad van de Amerikaanse medische ver eniging. Geen patiënt met een ziek te aan de kroonslagaderen moet zijn hart blootstellen aan de gevaren van het roken zonder zijn arts te hebben geraadpleegd. Drie dokters zijn, aldus twee an dere artikelen in het tijdschrift, tot de conclusie gekomen, dat na het roken van sigaretten veranderingen optreden in de hartslag en bloed druk. De bevindingen bewijzen, vol gens de artsen, niet, dat roken „een direct gevaar" is voor lijders aan ziekten aan de kroonaderen. Vol gens hen kon roken slecht zijn voor dergelijke patiënten wegens andere gevolgen, zoals verhoging van de hartslag en de bloeddruk. De theo rie, dat alcohol de gevolgen van tabak voor het hart opheft, ver wierpen zij. Deze theorie is „louter een illusie". Groente- en fruitteelt- bedrijven in de Noord-Oostpolder De groente- en fruittelers in de herverkavelingsgebieden in Zeeland wordt er op gewezen dat dezer da gen door de Directie van de Noord- Oostpolder bekend werd gemaakt, dat de mogelijkheid openstond voor inschrijving naar een groente- of fruitteeljbedrijf in de Noordoost polder; De Herverkavelingscommissie is uiteraard bereid gegadigden uit Schouwen-Duiveland, Tholen, de Zak van Zuid-Beveland en Waarde, die belangstelling voor deze bedrij ven hebben, bij de Directie van de Noordoostpolder voor te stellen. De betrokkenen zullen dan op de be kende voorwaarden (inlevering van hun huidige bedrijf) kunnen wor den voorgedragen. Vandaag (15 Februariis echter de laatste dag van aanmelding! Naar van de zijde der Chinese nationalisten wordt vernomen, heeft de communistische marine haar ac tiviteit ter hoogte van het eiland Matsoe verhoogd, zodanig, dat men een landingspoging op het eiland vreest. De communisten hebben een groot aantal oorlogsvaartuigen en gewapende jonken samengetrokken. Op het eind van zijn voordracht kwam spreker terug op de tegen woordige bodemdaling, die door nauwkeurige waterpassingen gedu rende de laatste 50-60 jaar ook is aangetoond. Geologisch gesproken mag men verwachten dat deze zich eens zal verplaatsen of in rijzing^ zal overgaan, maar dit zijn veran deringen, die soms millioenen jaren in beslag nemen. Voor de eerstvol gende jaren mogen we daar dan ook niet op rekenen. Veteraan uit boeren oorlog overleden Een van de laatste veteranen uit de Boerenoorlog, de heer H. D. Hil- debrand te Apeldoorn is op 81-ja- rige leeftijd overleden. De heer Hildebrand, die zich vriendschap van Paul Kruger ver wierf, ging ongeveer 55 jaar gele den naar Zuid-Afrika om een be trekking bij de spoorwegen aldaar te aanvaarden. Hij kwam evenwel spoedig terecht in een Boerencom- mando en trok onder andere ten strijde tegen 'n opstandige Kaffer koning en daarna tegen de Engel sen. Als krijgsgevangene werd hij naar Londen gebracht, waar hij zijn vrijheid terugkreeg op voor waarde, dat hij de eerstvolgende drie jaren niet meer in door de En gelsen bezet gebied zou komen. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling U heeft het goed geschoten met SHOT de hallzware shag met de speciale, innige menging van lichte en zware tabakken. Niemeijer's SHOT is extra geurig, lekker pittig en toch zacht. Daarom kunt U niet buiten SHOT blijven '..GOED GESCHOTEN v ra gen „Ondeskundige" Het Belgische communistische Tweede Kamerlid Jean stond Donderdag van zijn zetel op, om het woord te voeren in een debat over landbouwzaken, ivaarbij hij zich bij voorbaat verontschuldigde over zijn ge brek aan ervaring m.b.t. dit onderwerp. „V zou een uitstekend op volger van de heer Malenkof zijn", meende voorzitter Huys- mans. De afgevaardigden schudden van het lachend. „Alle Sowjet-Russische troe pen zullen voor eind Mei a.s. uit Port Arthur worden teruggetrok ken", aldus een door radio-Peking omgeroepen mededeling van de communistisch Chinese minister van Gezondheid en vice-president van de Vereniging voor Vriend schap tussen de Chinese Volksre publiek en de Sowjet-Unie, mevr. Lee Teh Tsjoean. De terugtrekking geschiedt overeenkomstig een in October jl. tussen communistisch China en de Sowjet-Unie gesloten overeenkomst. Voor motorrijwielen Eén nummerplaat voldoende Met ingang van 21 Februari kun nen motorrijders volstaan met één kentekenplaat op hun motoren. De kentekenplaat aan de voorzijde van motorrijwielen, met of zonder zij span, behoeft dan niet meer aan wezig te zijn, aldus deelt de A.N. W.B. mede. De vooruitstekende kentekenplaat was, naar het oor deel van deze bond een groot ge vaar, omdat zelfs bij lichte aanrij dingen vaak ernstige kwetsuren en beschadigingen door dit rechthoe kig stuk metaal werden veroor zaakt. Caféhouder hielp bij de watersnood Nu zelf geholpen Te Giethoorn is het hotel-café „Elsevier" geopend, dat is gebouwd ten behoeve van de jeugdige café houder G. Dijksma, wiens oude zaak op 11 Februari 1953 tot de grond toe afbrandde op het ogen blik, dat de eigenaar zich, zoals men zich zal herinneren, in het rampgebied bevond voor hulpver lening aan de getroffenen. Daar vernam hij de tijding van de brand, welke hem zijn broodwinning had ontnomen. De burgemeester van Giethoorn stelde zich ten behoeve van de gedupeerde redder in ver binding met het Nederlandse Ram penfonds, dat zich echter niet com petent verklaarde om de caféhou der dadelijk hulp te verlenen. Daarop appelleerde de redacteur van een weekblad (Elsevier), de heer M. C. Reckman, aan de hulp vaardigheid van het Nederlandse volk. Op deze wijze werd spontaan ongeveer f 15.000 bijeengebracht. Het Nederlandse Rampenfonds sup pleerde deze sbm later met f 500, zodat tot de bouw van een hotel kon worden overgegaan. De West-Duitse parlementai re begrotingscommissie heeft de accoorden van Parijs goedgekeurd. Thans hebben zes commissies deze accoorden goedgekeurd. Zij moeten nog door twee commissies afgedaan worden. LAND- EN TUINBOUW AFDELING HAAMSTEDE N.F.O. Soms bespuiting van windsingels nodig Onder leiding van burgemeester L. J. de Jonge kwam de raad in openbare vergadering bijeen. In zijn openingswoord wees hij op de wederopbouw der gemeente en achtte hij voortgang hiérvan in 1955 noodzakelijk. De heer L. J. van Nieuwenhuyzen wees er op dat de gemeente in de naaste toekomst ongetwijfeld zwaar zal komen te zitten. Verschillende raadsbesluiten wer den goedgekeurd terugontvangen van Gedeputeerde Staten en Pro vinciaal Bestuur. Als opvolger in de vacature, ont staan bij de commissie tot wering van schoolverzuim, door het be danken van de heer J. Verwijs, werd benoemd de heer L. Geense. Van de P.Z.E.M. werd bericht ontvangen over meer lichtpunten in de Anna-Jacobapolder. Van de reinigingsdienst „Duive- land" werd bericht ontvangen, dat zij met haar werkzaamheden, wat betreft het ophalen van huisvuil, per 1 Juli a.s. zal aanvangen. Over de verschillende grondprij zen in de gemeente, ontstond enige bespreking, waarin men deze grote verschillen in prijs onbillijk achtte. Van het Technisch Adviesbureau werd prijsopgaaf ontvangen voor een installatie voor het pompge- maal van f 38.087. Verkoop grond De raad ging accoord met de ver koop van gronden bij de Oosten rijkse en Deense woningen voor f 1.200 en de meerdere grond voor f 1,50 per m2. De voormalige Bijzondere Lagere school aan de Lageweg in de Anna- Jacobapolder werd verkocht voor f 3.225 aan de heer C. van Strien. De raad ging over tot gunning van de overname. De raad ging accoord met de ver andering van de onderhoudsobjec- ten bij het waterschap en de ge meente. Het nieuwe bep'lantingsplan werd de leden voorgelegd en de. bouw van een badhuis besproken. De begroting 1954 werd vastge steld. Daarna kwam in behandeling de ontslagaanvrage van de heer Sinke als. gemeente-ontvanger. De voor zitter herinnerde aan het vele werk door hem verricht tijdens en na de ramp en stelde voor hem eervol ontslag te verlenen per 1 April a.s. Ingezonden mededeling Zoals reeds gemeld hield de af deling Haamstede van de N.F.O. onder voorzitterschap van de heer J. C. Priemis vorige week een le denvergadering, waarop het woord werd gevoerd door ir. A. Mole naars, houtvester bij het Staats bosbeheer, die een inleiding hield over „Windkeringen". Spr. behandelde de voor- en na delen van windschermen. De scha duw vormt een der nadelen van windschermen, die zij aan de Oost-, Zuid- en Westkant kunnen geven, terwijl in bepaalde gevallen een windscherm sterk de zonnestralen kan terugkaatsen, wat voor de daar groeiende gewassen nadeel geeft. Ook komt het voor dat een wind scherm het nachtvorstgevaar doet toenemen. Verder is van groot be lang de wortelconcurrentie met de cultuurgewassen, die echter afhan kelijk is van de boomsoort. Zo „roven" een populier en een wilg, cloor hun oppervlakkige beworte- ling meer, dan een eik of een els, die dieper wortelen. Verder noem de de inleider nog als bezwaar het huisvesten van vogels en insecten, die van daaruit de cultuurgewas sen bedreigen. In dit laatste geval verdient het aanbeveling ook de windsingels mee te spuiten bij de bestrijding van plagen in de boom gaard. Als voorbeeld van deze aan- tasting noemde hij de vvintervlin- der en verschillende luizensoorten. Als voordelen van windschermen noemde hij in de eerste plaats het breken van de wind, waardoor af waaien van vruchten en breken van takken voorkomen wordt. Ver der is de verdamping in een be schermd perceel belangrijk minder, waardoor de opbrengst wordt ver hoogd, zoals door proeven in het buitenland, bv. Amerika en Dene marken is aangetoond. Aan de hand van .onderzoekingen is gebleken, dat een windscherm, dat geheel dicht is minder goed is, dan een waarbij de wind doorheen kan, om dat in het eerste geval wervelwin den ontstaan. Zo is bv. een Mei doorn te dicht, terwijl een wilg weer te open is. Een windscherm moet snel groeien en in het voor jaar vroeg in blad komen, waarom bv. de eik minder geschikt is. Een windscherm moet ook gemakkelijk onderhouden kunnen worden en zoveel mogelijk passen in het land schap, in welk verband hij een be roep deed op de fruittelers, die bin nen afzienbare tijd windschermen aanplanten. Als meest aanbevelens waardig noemde spr.: els, ver schillende wilgensoorten, iepen, al of niet gemengd met abelen, lijster bessen en berken. Beplanting langs wegen De nieuw aangelegde wegen zul len door de herverkaveling aange plant worden met houtsoorten, die van nature hier voorkomen, waar bij Staatsbosbeheer adviseert. Hij wees er nog op, dat bv. de hier langs de fruitbedrijven veel aange plante Italiaanse populier land schappelijk minder gewenst is, van wege zijn strakke lijn, terwijl daar entegen de schietwilg zeer aantrek kelijk is. Vervolgens werd door middel van een serie lantaarnplaat jes een en ander nog verduidelijkt. Na de pauze werden verschillende vragen beantwoord en na een korte toelichting door de heer H. van To ledo besloten de belanghebbende fruittelers bijeen te roepen om in gezamenlijk overleg de nieuwe windschermen tussen Hoge- en La- gezoom aan te leggen. Na nog en kele mededelingen sloot de voorzit ter deze zeer leerzame avond. Ontbijtlakens flinke maat, frisse dessins, prima kwaliteit f 3,90 Voorraad beperkt Zich beter en ooordellgor Tenslotte besloot de raad in prin cipe te besluiten tot de bouw van een nieuw gemeentehuis. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Classis Zierikzee Eén dezer dagen kwam de Clas- sicale Vergadering der Ned. Herv. Kerk bijeen in het Herv. Vereni gingsgebouw te Zierikzee. De ver gadering werd geopend door de oudste predikant, Ds. J. Brons van Scherpenisse. Tot praeses werd gekozen ouderl. Krijger te Bruinisse en tot asses sor Ds. R. C. van Putten te Oud- Vossemer. Verder werden afgevaardigden gekozen naar de Provinciale Kerk vergadering, en wel als primi: Ds. H. W. v. d. Brink te Bruinisse, Ds. G. E. Huizing te Dreischor, Ds. H. Bouter te Stavenisse, ouderl. M. Krijger te Bruinisse, ouderl. M. C. Malipaard te Haamstede, Kerk voogd M. J. Bevelander te Oud- Vossemeer; als secundi: Ds. W. Radstake te Oosterland, Ds. J. Brons te Scherpenisse, Dr. J. Sper- na Weiland te Brouwershaven, ouderl. A. C. Goudzwaard te Zie rikzee, ouderl. G. Breas te St. An naland, Kerkvoogd L. Hanse te Haamstede; alstertiï: Ds. F. A. van Liere te Renesse, Ds. D. J. van Dijk te St. Annaland, Ds. A. P. Nauta te Eikerzee, ouderl. L. Klink te Sir- Jansland, ouderl. B. W. Schot te Zierikzee, Kerkvoogd N. Beije te Renesse. Tot visitator Provinciaal werd gekozen Ds. D. J. van Dijk te St. Annaland. In de Class. Commissie van het Opzicht werden gekozen: als primus Ds. F. v. d. Grift te Se- rooskerke, als secundus Ds. J. Swaak te Burgh. als tertius. Ds. C. J. P. Lam te Poortvliet. Voorgedragen zullen worden als leden van de Prov. Culturele Com missie: Ds. F. v, d. Grift te Seroos- kerke en mevrouw P. Westerhof- Sjoerdsma te Nieuwerkerk. Be noemd zijn als bestuursleden van de Herv. Stichting voor Maatsch. Werk en Gezinsverzorging: Dr. J. H. van Eldik te Noordgouwe en de heer E. H. Mulder te Zierikzee. In de namiddagvergadering is on der meer gesproken over de functie van ziekenhuispredikant. Ds. J. M. Barendrecht te Noordgouwe heeft als zodanig bedankt. De vergade ring achtte het gewenst om de func tie van ziekenhuispredikant te handhaven. Op de volgende verga dering zal het Breed-Moderamen met een voorstel komen. Wfjziging Kerkorde De hoofdschotel vormde des na middags de bespreking van de voorstellen tot wijziging van de Kerkorde in verband met de open stelling van alle ambten voor de vrouw. Dit werd ingeleid door Ds. H. W. v. d. Brink te Bruinisse. Hij stelde voorop dat het verkiezings- recht van de plaatselijke gemeente niet wordt aangetast; of een vrou welijke predikant zal worden be roepen en of vrouwen zitting zullen hebben in de Kerkeraad, blijft zaak van de desbetreffende gemeente. Ook zal tijdens een vacature het dienstwerk niet door een vrouwe lijke predikant worden waargeno men indien de betrokken Kerke raad er bezwaar tegen heeft. Wat de zaak zelf aangaat acht ook de Synode het getuigenis van de Schrift beslissend. De moeilijkheid is, dat zowel de voorstanders als de tegenstanders zich op de H. Schrift beroepen. De tegenstanders menen, dat de „regeerambten" zich niet le nen voor vrouwen, die onderge schikt moeten zijn. De voorstan ders leggen er de nadruk op, dat man en vrouw elkaar moeten aan vullen. Bovendien is, aldus inlei der, in de Kerk het besef ontwaakt, dat alle regeren allereerst dienen is. Nog meer argumenten werden naar voren gebracht om de voor stellen van de Synode aan te beve len. Bij de bespreking kwamen vooral de tegenstanders aan het woord. Toen het op stemmen aan kwam, bleek dat de meerderheid bezwaar had om de vrouw toe te laten tot het ambt. De voorstellen werden verworpen. En mocht de meedrderheid van de Synode van andere mening zijn, dan geeft de Classcicale vergadering in overwe ging, op gronden van pastoraal be leid, de zaak toch voorlopig niet ter hand te nemen. Handenarbeid en de lagere school De beide nationale organisaties voor bevordering van de handen arbeid bij het onderwijs en op ve lerlei andere levensgebieden de Vereniging voor Handenarbeid en de R.K. vereniging „Handenarbeid" hebben aan de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen een brief gezonden, waarin zij verzoeken te willen bevorderen, dat door middel van wetswijziging het vak handenarbeid verplicht wordt gesteld op de scholen voor gewoon en voortgezet gewoon lager onder wijs. Ingezonden mededeling in elk huisgezin: mm Uitsluitend bt) Apotheken en Drogisten Wetenschap en Techniek Potlood met vloeibare „stift" Door een Amerikaanse maat schappij worden thans vulpotloden gefabriceerd, die in plaats van een vaste stift een kolom vloeibaar gra fiet hebben. De maatschappij is zo zeker van het succes van de nieu we potloden dat zij. de productie van de gewone vulpotloden heeft stopgezet en nog alleen het nieu we type vervaardigt. Met de vloeibare kolom kan zes maal zolang geschreven worden als met een stift en natuurlijk komt het slijpen van het traditionele pot lood met houten omhulsel te ver vallen. De kern wordt gevormd door een capsule vloeibaar grafiet van ongeveer dezelfde afmeting als de normale stift. De grafiet blijft tot het eind toe vloeibaar en stroomt naar een punt, die iets weg heeft van de punt van een „ball point". DUIVENDIJKE Burgerlijke stand over Janu ari 1955. Overleden: Jacob Kloet,- z. v. Anthonie J. Kloet en Johanna Verton. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Mijnheer. Na hetgeen hedenmiddag gebeurd is in de kamer van mejuffr. Romani alwaar ik u tot mijn grote spijt moest aantreffen in een zeer com promitterende toestand, zult u wel kunnen begrijpen, dat onze vriend schap vanaf dit ogenblik heeft op gehouden te bestaan. Ongetwijfeld zult u zelf wel zo kies zijn om on ze woning voortaan te vermijden. Een man, die zichzelf respecteert, ook al is hij ongehuwd, bezoekt geen toneelspeelsters op haar ka mer. De samenloop van omstandig heden, die oorzaak waren, dat ik u daar ontmoette hebben mijn ogen ten opzichte van u doen opengaan. Ik heb altijd gedacht, dat ik in u een degelijk en oprecht vriend had. Dat dit niet het geval is, heeft mij begrijpelijkerwijs diep geschokt. Te meer omdat u mij, nog geen uur voordat ik u in de kamer van mej. Romani zag, verzekerde, dat u geen interesse had voor deze dame. Men sen, die mij bedriegen en mij be liegen en die bovendien nog -een verhouding hebben, welke in strijd is met fatsoen en eer, kan ik na tuurlijk niet meer in mijn woning toelaten. Ik hoop, dat u dit zult be grijpen. en verstaan. Jö de Waal, geb. Hagen. Met deze ongeluksbrief in zijn hand, viel Gerard in een stoel neer. Minutenlang bleef hij wezenloos voor zich uitstaren, nog niet geheel bevattende, wat de gevolgen waren van zijn ridderlijke daad. Zijn eer ste gedachte was naar haar wo ning te snellen en te vertellen hoe het kwam, dat Jo hem daar in de kamer van Tilly Romani had aan getroffen. Maar dan had alles im mers geen doel gehad. Dan zou het huwelijksgeluk van de vrouw die hij zo innig liefhad, toch gebroken worden! Dan zou toch blijken, dat niet hij, Gerard, maar haar man een verhouding had met die Vlaam se! En was alles vergeefs geweest. Neen, die gedachte verwierp hij on middellijk. Hij moest zwijgen, ook al was zijn reputatie nu in haar ogen gebroken. Daar was niets meer aan te doen. Hij had onmiddellijk gehandeld, slechts het oog gevestigd op haar geluk. Dat geluk had hij weten te redden, maar tegen welk een prijs. Nooit zou hij haar meer mogen be zoeken. Haar gezellige kamer was voortaan voor hem verboden. Ze wilde hem nooit meer zien. De vriendschap, het armzalige restant, wat overgebleven was tussen hem en de vrouw, die hij tot in het diepst van zijn ziel liefhad, was hem nu ook ontnomen. Zelfs dat mocht hij niet behouden! Het papier viel ritselend uit zijn machteloze vingers en langzaam drupten^de tranen uit zijn ogen. De jongema'n werd gefolterd door een hevig zielsverlangen. Nu besefte hij pas, hoe groot het offer was ge weest, dat hij die middag in de ka mer van de toneelspeelster had ge bracht voor het huwelijksgeluk van zijn kleine Jo. Hij was een uitgesto tene. En die ellendeling, die de schuld was van al deze narigheid, ging vrijuit, dank zij zijn snel en krachtdadig ingrijpen. Wim de Waal die nog niet verdiende, dat hij de voeten van zijn vrouw kuste, mocht zich nu weer ongestoord koesteren in haar liefde. Hem bleef nog niet eens de vriendschap van Jo over. Zelfs dat was hem nu nog ontnomen. Nog meer verlaten als hij reeds was, bleef hij over. Hoe wreed was toch het leven. Iedere vezel van zijn lichaam hunkerde op dit ogenblik naar de vrouw die hij zo diep liefhad. Hij werd nog krankzinnig! Hoe zou het leven zo uit te houden zijn! Welk een zware weg had het lot hem tóe- bedacht. Door zijn tranen heen zag hij haar brief op de grond liggen. Langzaam boog hij zich voorover en raapte het beschreven papier op. Duidelijk herkende hij haar hand schrift en in gedachten zag hij haar voor zich in haar kamer zitten, de vonnissende woorden vastleggende op het blanke papier. Hoe kon een vrouw toch zó hard zijn! Haar handen, die zo zacht en lief konden zijn, hadden dit papier be roerd. Hartstochtelijk drukte hij het briefje tegen zijn lippen en drukte zijn kussen er op. Nu te kunnen sterven. Welk een weldaad zou dat. voor hem zijn. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5