Albert Heijn De wonder-appel van Albert Heijn Dr Drees gaat in op gemaakte opmerkingen bij begrotingsdebat Algemeen wordt scherpere koers tegen het Westen verwacht flinke Verkoopster een net Winkelmeisje Zilverdoeken V0DRJAAHSJAP0N8EH Fa J. LABZOWSKI Coop. Boerenleenbank „Verloren Grenzen" Bouwplicht ter overname Hoe f 49.- ongemerkt aangroeit tot f 150.- voor de bezitters van een AH-kiantenspaarbrief SUCCESJES O Rijksbegroting voor 1955 in de Eerste Kamer Minister-President ziet geringer gevaar voor grote oorlog lu de Eerste Kamer kwam Woensdagmorgen minister-presi dent Drees aan het woord om de sprekers te beantwoorden, die het woord hadden gevoerd by de po litieke beschouwingen over de Rijksbegroting voor 1955. Over het mandement kon hy ais voorzitter van de ministerraad zUn oordeel niet geven, zo zeide by. Het heeft de spanningen tussen de politieke partjjen doen toenemen, maar het kabinet als zodanig staat daar buiten. Op de kritiek die de KVP op hem had geleverd, toen hij buiten het parlement over het mandement had gesproken, zeide hij dat ministers niet alleen bestuurders zijn los van een volksgroep. Men moet trachten bestuurder te zijn voor het gehele volk, maar het kabinet zou z.i. een deel van zijn vertrouwen verliezen, wanneer het de binding verloor met de volksgroepen waaruit de le den zijn voortgekomen. Dit acht spr. van groot belang en daarom is het soms wenselijk buiten het parlement als partijlid op te treden. In de kritiek van de heer Mole naar op bepaalde ministers kan hij moeilijk treden, hoewel hij vindt dat de heer Molenaar bepaald niet billijk is geweest. Zo bv. ten aan zien van minister van Thiel. De kritiek op minister Staf te la ten culmineren in het liftverbod is evenmin billijk. Daarvoor zijn de verdiensten van de bewindsmem op ander gebied te groot. Nederland als staat doet veel voor Indische Nederlanders hier en in Indonesië, maar het is moeilijk als staat iets te doen op het terrein van een an dere staat. Overigens waarschuwde hij te gen een tendens om zoveel moge lijk Indische Nederlanders naar ons land te laten overkomen. Daarmee zijn vaak noch de mensen, noch het land gebaat. De fout die Buitenlandse Zaken heeft gemaakt t.a.v. de Russische ambassade had natuurlijk niet voor moeten komen, maar dit mag zeker geen toeststeen zijn voor het beleid van het ministerie. Het prestige dat Nederland de laatste jaren in het buitenland heeft gewonnen zou daar beter voor kunnen dienen. Een algemene grondwetsherzie ning tot stand te brengen in de tijd die dit ministerie nog rest zou een daad van onbezonnenheid zijn, zo repliceerde spr. de heer Molenaar, die het ministerie in deze gebrek aan moed had verweten. „Moed moet zeker gepaard worden aan be zonnenheid", aldus spr. Tegenover de uitbreiding van de beide Kamers staat het kabinet sympathiek en het zal zeker reke ning houden met de wensen die hierover te berde zijn gebracht. Hetzelfde verwacht hij mutatis mu tandis ook van de Kamers. T.a.v. de oudedagsvoorziening is dr. Drees van mening, dat de rege ring meer moet gaan in de richting van het indienen van eigen voor stellen en niet uitsluitend moet af wachten wat van andere zijde ter tafel wordt gebracht. Komende op de wereldsituatie zeide hij, dat nimmer tevoren dat gene wat op de wereld gebeurt zo verbonden is geweest. Beheersing van de technische revolutie kan voor de wereld zegenrijk werken. Spr. schijnt het gevaar voor een grote oorlog geringer dan anderen misschien denken, juist tengevolge van de ontwikkeling van de nieu we wapenen. Wellicht zal lange tijd een spanning blijven bestaan, zich uitende in ondermijning, burger oorlogen enz., maar de beveiliging tegen een wereldoorlog ligt z.i. in een aaneensluiting der vrije volken. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met grote meerderheid zyn goedkeuring ge hecht aan een verlenging van de dienstplichtwet voor een nieuwe periode van vier jaar. Achttien koeien door vergiftiging doodgegaan Bij de veehandelaar G. de Graaf te Ouderkerk aan de Amstel zijn in de tijd van een paar dagen 18 van de 22 koeien tengevolge van het eten van vergiftigd voedsel dood gegaan. Na een onderzoek door veeartse nij kundigen heeft men als oorzaak van de vergiftiging aangenomen het eten van ricinusboontjes, die te-» recht zijn gekomen in hetopge haalde afval van de Amsterdamse schillenboer. Deze ricinusboontjes, waaruit o.a. wonderolie en smeer olie wordt geperst, zijn voor dier lijke consumptie zeer gevaarlijk. Mensen schijnen ze in gekookte toe stand wel te kunnen verdragen. Hier te lande worden ze ook wel gebruikt als zaad voor het kweken van plantjes en als voederzaad voor duiven, die er ook geen hin der van ondervinden. LAND. EN TUINBOUW Het bouwplan 1955 In de landbouw volgen de sei zoenen elkaar snel op. Nauwelijks zijn de gewassen van het veld, of de boer moet al weer de nodige voorbereidingen treffen voor het komende oogstseizoen. Tot die voorbereidingen behoort bijvoor beeld ook het opstellen van een bouwplan, dat een belangrijke in vloed uitoefent op het uiteindelijke oogstresultaat en dat derhalve van de boer de grootst mogelijke zorg vuldigheid vereist. In de radiorubriek van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zal de heer dr. ir. N. H. H. Addens, inspecteur van de Landbouw, de mogelijkheden bespreken, die het bouwplan voor dit jaar biedt. De uitzending beeft plaats op Maandag 14 Februari a.s. 's avonds van 19.45-20 uur over de zender Hilversum I. NA DE ZWENKING IN RUSLAND Kroetsjef, man achter de schermen in Verre Oosten Iu Amerikaanse regerings- en Congreskrlugen Is men van mening dat de nieuwe Sowjet-regerlng een krachtiger houding tegenover het Westen zal aannemen. Amerikaanse ambtenaren, die goed ingelicht zijn over Russische aangelegenheden, verwachten dat het vervangen van Georgi Malen kof door maarschalk Boelganin zal leiden tot krachtige Sowjetrus- sische steun voor een onverzoen lijke politek van communistisch- China t.a.v. het gebied van Formo sa en met betrekking tot het Verre Oosten in het algemeen. In dit verband wordt in herinne ring gebracht dat Kroetsjef de lei der was van de recente Russische vriendschapsmissie naar Peking, waar hij zich krachtig heeft uitge sproken voor steunverlening aan de politiek der Chinese Volksrepu bliek. Volgens zekere kringen in Wash ington, aldus A.F.P., geldt Kroetsjef - meer dan minister Molotof - als deskundige voor kwesties betref fende het Verre Oosten. De door de leidende Duitse so cialisten en liberalen gestelde vraag of de Westelijke op kracht geba seerde politiek niet tot de ver scherpte koers der Sowjet-regering heeft bijgedragen, wordt ook in de eerste Duitse perscommentaren ge steld. Volgens de onafhankelijk* „Frankfurter Allgemeine" dient de gehele Westelijke wereld zich de vraag te stellen of genoemde poli tiek niet al te zeer was gebaseerd op de fictie, dat de Russen zulk* uitstekende zenuwen zouden heb ben, dat zij hun bereidheid tot on derhandelen altijd en onbegrensd zouden behouden. „Het is niet uit gesloten, dat de Russische zenuwen nu gescheurd zijn", aldus het blad. De Westelijke landen moeten vol gens het blad ook thans naar on derhandelingen met de Sowjet- ünie blijven streven, doch zij die nen zich ervan bewust te zijn, dat deze in de periode-Boelganln waar schijnlijk moeilijker zullen zijn dan zij onder Malenkof geweest zouden zijn. In de kazerne te Tervueren (België) is een epidemie van para thyphoid© uitgebroken, waarschijn lijk veroorzaakt door voedselver giftiging. Men telde in deze kazerne reeds 220 zieken. De vergiftiging zou veroorzaakt zijn door het nut tigen van paardenvlees, dat ter plaatse onder contröle van een arts was aangekocht. Door Iegerautori- telten en politie wordt een onder zoek ingesteld. ADVERTENTIES Heden overleed onverwacht onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader CORNEL1S DE ROO in de ouderdom van ruim 74 jaar. Ouwerkerk, 9 Februari 1955 J. F. DE ROO-TUYNMAN Capelle bij Zierikzee: L. J. KOOPMAN-DE ROO FR. KOOPMAN en kinderen Scheveningen: L. J. DE ROO J. H. DE ROO-MARTENS en kinderen Voor spoedige indiensttreding vragen wij een Aanmelden aan de zaak. JOH. DE VRIES - Havenplein Telefoon 231 Gevraagd: Te Wijk bij Duurstede is op 4 Februari overleden, mej. AALTJE VLAANDER in de leeftijd van bijna 74 jaar. Uit aller naam, Fam. G. VAN RUISWIJK Zierikzee, 10 Februari 1955 Het Vrije A 231 Leeftijd tot 18 jaar. Schrifte lijk aan te melden. J. C. VAN DEN DOEL, Visslop D 389-390. Voor de vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ADRIAN A v. d. BERGE geb. van Popenng betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Fam. v. d. BERGE Bruinisse, Molenstraat GUL MET GULDENS! Wat is het toch goedkoper bij een VéGé kruidenier. Denk maar eens aan die geldzegels waar je guldens voor krijgt Onze geprepareerde Zilver doeken zijn zeer handig om in een oogwenk uw zilver, goud en koperwerk de mooiste glans te geven. En ze zijn niet duur. Een grote doek kost slechts 95 ct. Kent U onze zilverdoeken nog niet 1 We hebben een aantal kleine doekjes die U (ter kennis making) kunt balen voor de spotprijs van 20 cent in het Het Geschenkenbuis W. J. GOUDZWAARD Tel. 3 - Haamstede Wij ontvingen voor dames en bakvissen met driekwartmouwen. Wollen Damestruitjes f 9,75 Sweaters vanaf f 4,50 Uw modehuis Havenpark, tel. 65, Zzee Bruinisse RENTE-BIJSCHRIJVING op spaarbank- en rekeningcou rantboek jes, op Vrijdag 11-, Maandag 14- en Dinsdag 15 Febr., van 2.00-5.00 uur, ten kantore van de kassier, Noord straat 5. Het bestuur Landbouw Jongeren Gemeen schap „Schouwen-Duiveland" Deze prachtige film wordt ge draaid op Vrijdag 11 Februari a.s., des avonds 7.30 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierik zee. Toegangsprijs voor leden f 0,75, voor niet-leden f 1, te Nieuwerkerk. Voor nadere inlichtingen schrijve men on der no. 215 aan het bureau van dit blad. 1-4 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm. Brieven onder lett. of no. f 1,20. Te koop: Een kalfvaars, a/d rekening, met witte papieren. Abortus- vrij. J. M. Beije, „Bona Fide", Renesse. Een huisorgel. Te bevragen bij de agent: L. C. Hoogerhuis te Renesse. Een grote barak, 8x4 meter, met woonkamer, keuken, drie slaapkamers en aangebouwde bergplaats. J. W. v. d. Weele, N 17, Renesse. Enkele haardkachels, in prima staat, waarvan één kookhaard. (Geen waterkachels). - J. M. Muller, smederij, Zierikzee. Te koop: Lief keeshondje te koop bij A. S. de Koning, Bergstraat, Bruinisse. Te koop gevraagd: Een tweedehands jongens- of meisjesrijwiel. - Aanbiedingen aan agent L. C. Hoogerhuis, telef. 58, Renesse. Te koop en te ruil: Voor slachtkippen, konijnen, geiten enz. 100 prima R.I.- hennen broed 1954, volop aan de leg, ook in gedeelten. Cees Snijders Tel. 354. Zierikzee. Personeel gevraagd: Een flinke werkster voor halve dagen tijdens de schoonmaak van „Ons Huls". Aanmelden bij de directrice. Huishoudster, v.g.g.v., bij heer alleen. Hulp voor ruw werk aanwezig. Brieven onder no. 218 aan het bureau v. d. blad. Een tractorchauffeur, ook met paarden kunnende omgaan. K. Kik, Bruinisse. Net meisje als hulp in de huis- Bouw- en waterbouwkundig houding, in gezin m. 3 kind. tekenwerk gevraagd voor de Werkster aanw. Mevr. Toulon- avonduren. Brieven onder no. Koog, Warande 17, Bever- 217, bureau van deze courant. J wtf*. Traditiegetrouw heeft Albert Heijn steeds de beste kwaliteit geleverd voor een lagere prijs dan wie ook. Maar nu gaat Albert Heijn voor U nog een voordelige stap verder Voor elke in onze winkels bestede, volle gulden kunt U nu (maar U behoeft niet) een spaarzegel kopen van 10 cent. Wanneer U f 49.- aan zegels bij elkaar hebt gespaard, ver strekt Albert Heijn U: öf f 50.- in contanten, öf een 4% winstdelende klantenobligatie, groot f 50.- öf, en dit zal voor velen een nog aantrekkelijker bezit zijn: een klantenspaarbrief, groot f 50.- Eeu AH-spaarbrief kweekt rente op rente. Na 22 jaar b.v. is de waarde maar liefst aangegroeid tot f 150.- Onge merkt verzekert U zich dus van een aardig sommetje achter de hand voor later, als de kinderen verder willen studeren of trouwplannen krijgen en wat er al zo meer in een gezin nodig kan zijn. Op elk tijdstip inwisselbaar Mocht U Uw spaarplannen willen opgeven, dan kunt U te allen tijde Uw AH-spaarbrief met een aantrek kelijk voordeeltje inwisselen. Indien er b.v.-5 jaren zijn verlopen, krijgt U er f 62.50 voor; na 10 jaren f77.50; na 15 jaren f 100.-; na 22 jaren zelfs f 150.-. U spaart niet alleen voordelig bij Albert Heijn, maar ook zo gemakkelijk. Dank zij de lage prijzen, bent U èn voor .Uw boodschappen èn voor Uw vrij willige spaarinlage bij Albert Heijn toch nog minder geld kwijt dan elders. Hoe U in het bezit komt van een AH - klantenspaarbrief Vraag in een onzer filialen het GRATIS spaarboekje. Voor elke bestede, volle gul den kunt U - als U dit wilt - 1 spaarzegel van 10 ct kopen. Zodra het boekje vol is (waar voor U een totaal van f 49-- aan zegels spaart) kunt U a. in het bezit komen van een rente op rente kwekende A H - klantenspaarbrief, groot f 50.-; b. èf: van een 4% winstde lende obligatie, eveneens groot f 50.-; c. of: tegen inlevering van het boekje in een onzer filialen f 50.- contant uit betaald krijgen. In alle drie gevallen ontvangt U dus direct rente van Uw gespaarde geld. Spaartegoed, spaarbrief en obligaties kunnen op elk ogenblik worden verzilverd. U vindt alles nauwkeurig om schreven in het boekje „HOE en WAT". Gratis in onze winkels. 3lj Albert Heijn dus geen korting, die U toch zélf betaalt, maar nu 3-voudlg voordeel: 1 de beste kwaliteit; 2 de laagste prijzen; 3 winstgevend spaarsysteem. maakt U het leven goedkoper en laat U bovendien delen In de winst! Huismoeders let op uw voor- i Diversen: deel. Eet eens een keer kip! Soep- en braadkippen, goed- I Middenstandswoning te huur koop en lekker. Verkrijgbaar gevraagd in Zierikzee of om- bij Cees Snijders, telefoon 354, «evl"§; Br'even n°- M1' bur- Zierikzee.. |van dit blad. De „Knittax" Is meer dan een goede breimachine. Hoogste prestatie, laagste prijs f 275-. „Knittax" centrale Fonteine C 343. Zierikzee. Tel. 17. Twee dames h.bb.h. zoeken gemeensch. kamer (desnoods ongemeubil.), op Schouwen- Duiveland, liefst te Zierikzee. Brieven no 216 but. v. d. blad

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3