Shot. Nieuwjaarsrede van burgemeester Van Eeten in teken van dankbaarheid ZWITSARUB Shot NIEUWERKERK IN WEDEROPBOUW U SCHIET f/f Verkouden kinderen? Koffieklonter, bakkers-enthousiasme, „plezier- palen", bomen en vocalistenvreugd Ingezonden mededeling Hulp en steun kwam van vele zijden Na opening der vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester A. A. van Eeten, houdt de voorzitter de vol gende nieuwjaarsrede: Nu wij de eerste vergadering van dit jaar houden, willen wij een ogenblik een terugblik werpen op het jaar dat achter ons ligt. We overdrijven niet als we zeg gen, dat we 't jaar 1954 onder bui tengewone, lang met gemakkelijke omstandigheden, zijn begonnen. Omstreeks de vorige jaarwisseling toch overheerste op het grondge bied van onze gemeente nog altijd het water en later kwam daarbij het puin, de modder en het zand. Eerst na het droogvallen kon een begin gemaakt worden met het schoonmaken van de straten, het ruimen van het puin en de indeling van het wederopbouwplan. De hieraan verbonden werk zaamheden werden in een vrij vlot tempo en tot ons genoegen uitge voerd, in verband waarmede een woord van dank toekomt aan de Ned. Heide Mij. Nog in de eerste helft van het jaar kon een begin gemaakt wor den met de plaatsing van een 52- tal buitenlandse geschenkwonin gen en onderwijl werd ook het her stel van de door de ramp bescha digde woningen op krachtige wijze ter hand genomen, zó zelfs, dat we op dit ogenblik nagenoeg kunnen zeggen dat in onze gemeente het herstel zijn beslag heeft gekregen. Moge 1955 het jaar zijn van de her bouw van boerderijen! Ook de nieuwbouw vordert in een verblij dend tempo. Waren er aanvanke lijk enige moeilijkheden, waardoor de uitvoering langer werd gestag neerd dan noodzakelijk was ge weest, toen de bouw eenmaal op gang kwam, verliep alles tot volle tevredenheid van het gemeentebe stuur en de principalen. Momen teel zijn 58 woningwetwoningen en 64 particuliere woningen in aan bouw. Het initiatief van de Coöp. Boerenleenbank in deze verdient dan ook grote waardering. Bij de uitvoering van onze gemeentelijke taak mochten wij veel medewer king ondervinden van diverse in stanties, zoals behalve van het Ned. Rode Kruis, van het Bureau Zie- rikzee van Wederopbouw, van de Centrale Dienst Noord-Zeeland, de Herverkaveling en anderen. Vorstelijke belangstelling Met grote dank gewagen wij hier van het bezoek van H.M. de .Ko ningin in het afgelopen jaar en het medeleven van onze Vorstin met de bevolking van de getroffen gebie den, i.e. van onze gemeente, werd allerwege op hoge prijs gesteld. Zeer erkentelijk zijn we ook voor dë hulp van de werkkampen, zo wel direct na het droogvallen als in de zomervacantie. Wij hebben nog altijd groot respect voor de on schatbare hulp, die zij geheel be langeloos aan onze burgerij hebben geboden. Aan deze daad van naas tenliefde bewaren wij prettige her inneringen. Met grote dank mo gen wij voorts memoreren hetgeen onze adoptiegemeente Enschedé in het afgelopen jaar voor ons deed. Niet minder dankbaar zijn wij voor de hulp, die de hoofdstad des lands ons heeft geboden. Met erkentelijk heid zijn wij ook vervuld voor de bijzondere hulp van het korps der Rijkspolitie. In het afgelopen jaar kwam ook de afsluiting van het Dijkwater bij Stevensluis tot stand. Hoewel deze maatregel uit een oog punt van veiligheid valt toe te jui chen mag niet worden vergeten, dat hierdoor 4 havens tegelijk wor den uitgeschakeld. Dit gemis zal zich in de naaste toekomst steeds meer doen gevoelen, tenzij door de minister van Verkeer en Water staat gevolg wordt gegeven aan het hem gedane verzoek van de hierbij betrokken gemeentebesturen in de ze omgeving een nieuwe haven te rug te brengen, die voor de afvoer van de landbouwproducten zeer ef ficiënt zal kunnen zijn. Wij hebben aan het einde van 1954 reden tot grote dankbaarheid voor alles wat tot stand kwam, waarbij wij dank verschuldigd zijn aan allen, in dienst der gemeente, en niet in het minst aan wethou der Overbeeke, die in 1954 in full time dienst van de gemeente was en mij persoonlijk op uitnemende wijze terzijde heeft gestaan in de uitvoering van de taak van het col lege van B. en W. Moge op het in 1954 verrichtte Gods onmisbare zegen rusten en moge onze hemelse Vader ook in het jaar 1955 Zijn hulp en bijstand ons niet onthouden. Dit hoop ik met betrekking tot onze gemeente en haar burgerij, maar ook met be trekking tot U persoonlijk en Uw gezinnen. De heer van Dijke, de rede van de voorzitter beantwoordende, me moreert allereerst, dat in het begin van 1954 vrijwel de gehele bevol king nog in ballingschap verkeer de en men zeer dankbaar mag zijn, dat God een ieder onzer door dit moeilijke jaar heeft heengeholpen. Veel overledenen behoefden geluk kig niet te worden afgevoerd. Spre ker acht de rede van de voorzitter ruim voldoende, zodat spreker in herhalingen zou vervallen wanneer hij zou gaan opsommen het ont zaggelijk vele, dat in het afgelopen jaar tot stand mocht komen. Als oudste der raadsleden zegt spreker gaarne namens zijn mede-leden dank daarvoor aan het college van B. en W., de ambtenaren en de po litie. Spreker eindigt met de wens, dat God Zijn zegen over de nog te vervullen arbeid niet zal onthou den. Ingekomen zijn: dankbetuiging van het bestuur der Chr. school alhier voor de toe wijzing van het noodschoolgebouw aan de Stationsstraat; goedkeuring der gewijzigde ver ordening op de reinigingsrechten; goedkeuring der gewijzigde ver- ordeing op de brandverzekerings belasting; rapporten van het verificatiebu reau der Ver. van Ned. Gemeenten betreffende gehouden kascontroles; goedkeuring van aangegane kas geldlening entot een totaalbedrag van f 1.000.000; goedkeuring van de aangegane rekening-courant-overeenkomst ten bedrage van f 100.000; goedkeuring tot aanbesteding van de gedeeltelijke riolering bij de nieuwbouw voor f 114.600 en goedkeuring der rechtspositiere gelingen der gemeente-ambtenaren. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een ingeko men verzoek van het bestuur der Culturele Commissie Beijersdijk, wordt met algemene stemmen be noemd tot lid van de raad van commissarissen dier commissie de heer Overbeeke, wethouder alhier. Hierna komt ter tafel het verzoek van het gemeentebestuur van Zie- rikzee tot wijziging der keurloon tarieven op gelijke voet als door de raad dier gemeente vastgestelde verordening. Tot bedoelde tariefs verhoging wordt z.h.s. besloten. Door het bestuur der vereniging „School met den Bijbel" alhier is ingediend een verzoek als bedoeld in art. 72 der L.O.-wet 1920 tot be schikbaarstelling van ten hoogste f 2.000 voor wederaanschaffing van door de stormramp verloren gegane leermiddelen. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. Voorts wordt z.h.s. besloten tot beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas overeenkomstig de L.O.-wet 1920 aan diezelfde school vereniging, benodigd voor de stich ting van een nieuwe school voor bijzonder lager onderwijs. Door de kappers in deze gemeen te is bij gezamenlijk schrijven ver zocht het sluitingsuur van hun fee- drijven te verlengen tot des avonds 8 uur. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken was geadviseerd be doeld sluitingsuur in de maanden October tot en met Maart onveran derd te laten en gedurende de ove rige maanden te stellen op 8 uur. Alle leden zijn echter van oordeel, dat aangezien tengevolge van de ramp thans in versneld tempo aan de wederopbouw wordt gewerkt, het zeker verantwoord is het slui tingsuur vast te stellen overeen komstig het door de kappers ge daan verzoek. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. De straatnamenverordening Voorts wordt vastgesteld de „Tweede voorlopige straatnamen- verordening", waarin zijn opgeno men de volgende nieuw aangeleg de straten: Magnoliastraat, Ribes- straat, Esdoornstraat, Lijsterbes straat, Jasmijnstraat en Molen- dreef. Tenslotte wordt z.h.s. besloten tot het aangaan van 2 kasgeldle ningen voor de duur van een half jaar tot een totaal bedrag van f 1.000.000. Bij de rondvraag informeert de heer van Dijke naar de mogelijk heid de voormalige kleuterschool als tijdelijke bewaarschool in te richten. De voorzitter zegt toe dit gebouw zo eenvoudig mogelijk te zullen doen inrichten. De heer van der Linde wijst op de wenselijkheid van straatverlich ting aan de Wereld. De voorzitter zegt aan de P.Z.E.M. reeds opdracht tot het aanbrengen van verlichting gegeven te hebben. De heer Heijboer vraagt of reeds voldoende aandacht geschonken is aan de bluswatervoorziening. De voorzitter antwoordt, dat dit inder daad nog steeds een ernstig pro bleem is waarvoor nog geen vol ledige oplossing is gevonden. Voorts informeert de heer Heij boer wanneer wordt overgegaan tot nummering der woningen. De voorzitter antwoordt, dat hiertoe wordt overgegaan zodra de her bouw is voltooid. Tenslotte vestigt de heer Heij boer op de naar zijn mening te ge ringe beloning van de school- schoonmaakster, tevens schoon maakster van het gemeentehuis. De voorzitter antwoordt, dat aan haar het normale uurloon wordt uitbe taald en voorts, dat mej. v. d. Weele heeft verzocht voor het schoonhou den van het gemeentehuis door een ander te worden vervangen. De heer H. Flikweert vestigt de aandacht op de z.i. ten onrechte verhaalde leges voor vergunningen tot herbouw. De voorzitter ant woordt, dat leges alleen wordt geheven indien vergroting en ver betering plaats heeft. De heer Flik weert toont aan, dat dit niet steeds het geval is geweest, waarop de voorzitter toezegt dit punt nader onder ogen te zullen zien. De heer van Dienst zegt het wen selijk te achten, dat bij de nieuwe woningen enkele straatlantaarns blijven doorbranden. De voorzitter antwoordt, dat dit is opgenomen bij het in uitvoering zijnde nieuwe plan voor straatverlichting. Voorts bepleit de heer v. Dienst de wenselijkheid bij de nieuwe wo ningen een brievenbus te plaatsen. De voorzitter zegt toe een daartoe strekkend verzoek tot de P.T.T. te zullen richten. Tenslotte zegt de heer v. Dienst, dat het hem onjuist voorkomt de schoolkinderen te doen vervoeren door een onderneming uit Zierik- zee, terwijl in deze gemeente twee taxi-bedrijven zijn gevestigd. De voorzitter antwoordt, dat het ver voer van de kinderen van de open bare- en bijzondere school voort aan gecombineerd zal plaats heb ben. Hierna sluiting der openbare vergadering. Stad en Provincie ZIERIKZEE Voormalige Sociëteit „Juliana" Bestemming gezocht voor nog aan wezig saldo Naar wij van de zijde van het bestuur van de voormalige socië teit „Juliana" vernemen, staat nog een featig saldo ter beschikking van deze sociëteit. Het bestuur is voor nemens dit geld te besteden vopr een nog nader te bepalen cultureel doel. Daar geen ledenlijst meer aanwezig is, kan oproeping van le den niet meer geschieden. Middels dit bericht wil men een en ander •onder de aandacht brengen van de leden. Het bestuur staat gaarne open voor suggesties voor de wijze waarop het geld zou moeten wor den besteed. Zij die voor de schen king van het genoemde bedrag een bepaald doel of een bepaalde ver eniging op het oog hebben, worden verzocht dit op te geven aan de heer N. v. d. Wolf, Oude Haven D 376 te Zierikzee. Het bestuur zal met alle wensen en verlangens ter zake zo veel mogelijk rekening trachten te houden. ZIERIKZEE Opening nieuwe Groenten- en Fruithal Morgen, Vrijdag 11 Februari, opent de fa. H. Does en A. Knuist, handel in groenten en fruit, de nieuw ingerichte groenten- en fruithal in het pand Hoofdpoort straat C 623. De groentenhal is keu rig ingericht, is voorzien van een cementen vloer en kreeg een pas sende verlichting. De ruimte was vroeger een pakhuis, dat werd ge bruikt als rijwielbewaarplaats. De nieuwe hal is uiteraard voorzien van de voor de groentenhandel be nodigde apparatuur. De firma is voornemens op de dag van de ope ning een bijzondere reclame te brengen. Van dé" hal uit wordt ook dagelijks de wijk onderhouden ter voorziening van de clientèle. KERKWERVE Ambtenaar ter secretarie benoemd Met ingang van 1 Maart a.s. is benoemd tot ambtenaar ter secre tarie alhier de heer A. Robbe, amb tenaar ter secretarie te Sint Maar tensdijk, wonende te Scherpenisse. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over Januari 1955. Geboren: 1. Hendrik, z. v. H. J. Landegent en G. Toxopeus. Gehuwd: 11. P. C. de Jager, 33 j. en K. P. M. Bakker, 23 j.; 12. B. den Boer, 27 j. en J. C. Tlmmers, 20 jaar. Overleden: 7. (te Kortgene) C. J. de Koster, 83 j., wed. v. T. v. d. Est. Ingekomen: 6. T. Hanse (wed. v. Panne) en zoon uit Burgh; 12. J. G. L. Rooda uit Haarlem; 5. J. H. J. Gremmen en gezin uit Wijchen; 25. E. Blaauw en echtg. uit Appel- tern; 26. A. Jaskulak en echtg. uit Kedichem. Vertrokken: 11. B. Baartse en ge zin naar Burgh; 11. J. L. Hanse naar Dordrecht; 11. E. Coomans naar Utrecht; 26. G. Drooger naar Mid delburg. Culturele Commissie Ned. Herv. Kerk Vertoning film „Verloren grenzen" Deze week werd in hotel „Het wapen van Zeeland" te Renesse een filmavond georganiseerd dooi de Culturele Commissie der Ned. Hervormde Kerk in Zeeland. Ver toond werd de bekende film „Ver loren grenzen", behandelend het negervraagstuk in Amerika. Ds. F. A. van Liere sprak een inleidend woord op de film en stond een ogenblik stil bij de verhouding der rassen, zoals deze in de Verenigde Staten bestaat. Ondanks vorkregen vrijheid bleef nog een grote mate van wantrouwen jegens de negers in dit land bestaan en gezond ver stand alleen bleek niet voldoende om alle moeilijkheden op te lossen. Hierna werd de film vertoond, die door" de talrijke aanwezigen met grote belangstelling werd gevolgd. Ds. van Liere sprak nog een kort slotwoord. Dragline brak kabel af Daar Dinsdagmiddag omstreeks 4.15 uur door een dragline een ka bel van de P.Z.E.M. onder Renesse werd afgetrokken, kwam de gehele Westhoek van Schouwen tot 9.15 uur zonder stroom te zitten. SIRJANSLAND Opruiming zanddepöt Vorige week is een begin ge maakt met het opruimen van het grote zanddepöt bij de boerderij van de heer H. van Zuidland. Het zand wordt met een groot aantal vrachtauto's vervoerd. Dit betekent echter een zware belasting voor het weggedeelte Sirjansland-Blauwe Keet. Vooral ook door de vele re gens verkeert de weg op vele plaat sen in een zeer slechte toestand. Vooral fietsers ondervinden hier van grote hinder. Ja, want als kenner van halfzware shag zal u de speciale, innige menging der lichte en zware tabakken direct opvallen. Niemeijer's SHOT is extra geurig, lekker pittig en tóch zo zacht in het roken. Schiet er op all .raak van smaak KERKNIEUWS Vereniging van Rechtz. Hervormden Causerie van Ds A. v. d. Most over „Opwekkingen" Goede belangstelling bestond ei- Dinsdagavond voor de bijeenkomst, welke de Vereniging van Rechtzin nige Hervormden Dinsdagavond in het Verenigingsgebouw te Zierik zee had belegd. Nadat gezongen was het lied „Heer ik hoor van rij ken zegen", ging de voorzitter, de heer A. Jonker, voor in gebed en las Daniël 4 1-24. Spr. richtte vervolgens een bijzonder woord van welkom tot Ds. A. van der Most, schipperspredikant te Rotterdam, die zich direct bereid verklaard had de plaats in te nemen van Ds. D. W. Veldkamp uit Hilversum, welke door ziekte verhinderd was. Na gemeenschappelijk zingen hield Ds. van der Most een cause rie over het onderwerp „Opwek kingen'. Spr. gaf hierin een uitvoe rig overzicht van zijn ervaringen en ontmoetingen als lid van het inter kerkelijke Billy Graham-c'omité en als spreker voor de actie „Rotter dam voor Christus". Hij legde er om. de nadruk op dat Christus voor iedereen op de wereld is ge komen en geen grenzen kent, en dat slechts wié de Zoon heeft, het leven heeft. Persoonlijk heeft hij ook veel zegen ondervonden van zijn ontmoetingen met Herman Zaiss, die hem geleerd heeft welk een grote kracht het Woord God's zelve heeft. Er moet dan ook niet over de Bijbel maar uit de Bijbel gepredikt worden. Dit zal ook de steeds toenemende onkerkelijkheid tegengaan, want als het zaad goed is zal ook de akker goede vruchten voortbrengen. In de opwekkingssa menkomsten ook die van Billy Graham staat dan ook de Schrift steeds in het middelpunt. In dit verband wees spr. er ook op dat over het algemeen de mens veel te weinig verwacht van het gebed. Ten slotte wekte hij de aanwezigen op de samenkomsten, die Billy Graham deze zomer te Rotterdam hoopt te leiden te bezoeken, daar ieder, die zelf gezegend wordt ook anderen tot zegen kan zijn. Hierna werden nog verschillende liederen uit de bundel van Joh. de Heer ge zongen. Bij het beantwoorden van de enige gestelde vraag betoogde Ds. v. d. Most nog dat er vaak te weinig Heilige Geest in de predir king zit en dat de predikers vaak nog te veel iets anders willen bren gen dan de Schrift. Na een dank woord van de voorzitter tot de spreker en de aanwezigen en het zingen van „Ik heb geloofd en daar om zing ik", sloot Ds. van der Most met dankzegging. Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de evangeliebedie ning: cand. H. D. Hendriks, Den Haag; J. M. Hoekstra, Oegstgeest; H. K. Jonkman, Scheveningen; A. J. Mulder, Dordrecht; J. P. van Santen, Utrecht en A. W. F. Waar denburg, Utrecht. Beroepbaar: cand. H. K. Jonk man Scheveningen. Benoemd tot voorganger van de Ned. Protestantenbond te Giessen- dam-Nederhardinxveld: P. E. C. Blom, Berkenwoude; tot vicaris te Den Haag: cand. A. Karreman, Dor drecht en cand. P. de Ruiter, Utrecht; te Krimpen a.d. IJssel: cand. P. Datema, Bedum; te Mep- pel: cand. Th. A. C. van Drunen, aldaar; te Bergen (N.H.): cand. A. v. d. Klauw, Leiden; te Finsterwol- de: cand. L. J. Huisman, Blokzijl; te Wolphaartsdijk: cand. W. S. Du- vekot, Goes. Beroepen te Hoogeveen: E. E. de Looze, Hilversum; te Alblass§j> dam: H. A. Labrie, Den Ham (O.); te Ede: P. P. J. Monster, Katwijk aan Zee; te Noordeloos: cand. J. v. 't Ende, Kampen. Aangenomen de benoeming tot voorganger der evangelisatie op Ger. grondslag te Barsingerhorn- Schagerbrug: R. de Wit, voorgan ger evangelisatie, Wormerveer. Bedankt voor Tholen: M. Otte- vanger, Leiden; voor Ouderkerk a. d. IJssel: G. M. van Dieren, Ede. Geref. Kerken Beroepen te Amsterdam (zieken huispredikant): W. J. van Otterloo, Rotterdam-Kralingen, die dit laat ste beroep aannam; te Wolvega: Drs. O. Jager, Vrouwepolder; te Surhuisterveen: N. Korenhof f, Tweede Excloërmond; te Nieuw- leusen: G. Sinia, Jutrijp-Hommerts. Aangenomen* naar Numansdorp: D. Bremmer, Bruinisse. Bedankt voor Oude en Nieuwe Bildtzijl: W. J. van Otterloo, Rot- terdam-Kralingen; voor Beekber gen: D. Bremmer, Bruinisse. Ger. Kerken (Art. 31 K.O.) Toegelaten tot de evangeliebedie ning: cand. L. Douw, Zoutelande. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Veenendaal: L. Floor Jr., Opperdoes en C. Verhage, Broek onder Akkerwoude; te Enschedé- O.: L. Floor Jr., Opperdoes en M. Vlietstra, Eemdijk. Beroepen te Belleville (Ontario, Chr. Ref. Church): P. M. Jonker, Apeldoorn; te Toronto (Free Chr. Ref. Church of Canada): Joh. Prins, Groningen. Aangenomen naar Rocky Moun tains House (Chr. Ref. Church of Canada): A. J. J. v. d. Pol, The- singe. Bedankt voor Nieuwpoort: D. Slagboom, Middelburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Utrecht: H. Ligten- berg, Rotterdam-West. Ger. Gemeenten in Nederland Beroepen te Dordrecht: D. L. Aangeenbrug, Temeuzen. LAND- EN TUINBOUW Internationale maisconfcrcntic te Wageningen In de aula van de Landbouw hogeschool te Wageningen wordt de achtste internationale maiscon- ferentie gehouden door Ir J. A. P. Franke, directeur-generaal van de Voedselvoorziening. Een vijftigtal mais-deskundigen uit alle landen van West-Europa, Noord-Afrika, Klein-Azië en de Verenigde Staten, vertegenwoordi gend in totaal twintig nationali teiten, zullen in Wageningen van gedachten wisselen over de aspec ten van de maisteelt. Hoofdschotel van deze conferentie bestaat uit besprekingen over de teeltresulta ten van Hybride-ma is. Onder auspiciën van de F.A.O. de Voedsel- en Landbouworgani satie van de Verenigde Naties, zijn sedert de laatste wereldoorlog der gelijke maisconferenties o.m. ge houden te Clermont Ferrand, Zü- rich, Lissabon en Belgrado. Ingezonden mededeling Genezende warmte door wrijven met: een Zwitsal preparaat Tenslotte was het een flink gezin en daar de koffie nogal bij de prijs is, werd de rest van de gefilterde koffie altijd gebruikt als „keteltjes- koffiebij de avondboterham. Daar was niet veel tegen te zeggen en het herinnerde nog aan vroeger tijd, toen de enige gezinsluxe be stond in een onbesmeerd beschuitje op de Zondagmorgen. Na de avond maaltijd volgde de afwas, zoals het gaat in het nimmer aflatend huis houdelijk rhythme van vuil maken en weer schoon poetsen. Het restje koffie want er was nog een heel klein pietsje overgebleven werd met wat water weggespoeld, maar toen kwam er plotseling een flinke „klonter" mee, die voorlopig nie mand thuis kon brengen, want kof fie klontert niet, zoals ieder wel weet. Toen de waterstraal ter betere identificatie op de „klon ter" werd gericht, lag daar al spoe dig een schoongespoeld muisje in de gootsteen, waarvan niemand de herkomst wist, maar dat er toch heel echt was. Ettelijke uren had het dode diertje in de koffiekan gezeten. De kan was zo gezegd zijn sterfkamer geweest en onbewust had het diertje meegewerkt aan de koffievoorziening bij de avondbo terham, die eerst wel smaakte, maar na de vondst helemaal niet meer, als U voelt wat Eilandman bedoelt. Als U Eilandman vraagt hoe het gaat op Schouwen-Duiveland dan GESPREKKEN VAN EILANDMAN zegt hij zonder aarzelen: „goed". Tot deze conclusie is hij gekomen, toen hij ergens in Schouwen een oude schoolkameraad ontdekte, die daar het eerzaam beroep van bol- lenbakker uitoefent. De vriend van school (van heel vroeger) spoelde er finaal uit, maar Eilandman wist het niet. Nu stond de vriend van school (van heel vroeger) alweer voor een splinternieuwe oven met een hele hoge bakkersmtits op. Die muts vond Eilandman het mooiste, omdat hij houdt van meiisen, die zich hun beroep niet schamen, al geeft hij toe dat. een dokter niet met een stethoscoop rond de nek de straat op kan. Maar goed, de oude vriend was vol enthousiasme en het ging 'em niet slecht, zoals hg zei. Hij zei ook nog dat we er boven op komen en een uitgespoel de bakker in Schouwen, die weer in een kraakheldere warme bak kerij staat met een muts op, kan zo iets zeggen. Juist door die vriend gelooft Eilandman nu plotseling ook weer, dat het zal gaan, al is er nog veel slik hoor op het eiland, waar de lieverdjes blijkbaar wach ten op de eerste groene boompjes, om ze dan te maken tot hun parti culiere plezierpalen. Zo ook te Oos- terland, waar de Jantjes en de Pietjes zich toch al weer vergre pen hebben aan de nieuwe aan plant. Als waren het veertjes, zo zijn de bomen, die eenmaal rorid. de kerk van Sirjansland stonden, wegge voerd. Vele jaren gaven zij een idyllische toets aan het stille dorp, dat daar zo onberoerd tegen de sterke zeedijk lag aangevlijd. Maai er is veel veranderd en de tijd heeft het dorp niet ongemoeid ge laten. Ook de bomefL zijn gevallen, één voor één. Het is een droeve ge schiedenis, maar als het even kan, maar dadelijk nieuwe bomen er in, zou Eilandman zeggen, die ook nog v>erheugd is met alle vocalisten in Duiveland over het eerste optreden na de ramp van de zangvereniging te Nieuwerkerk. Het leven gaat daar zo maar stilweg zijn oude rechten hernemen en als er ergens mensen wonen, die men dat echt gunt, dan is het wel te Nieuwer kerk, waar nog dagelijks het lied van de wederopbouwarbeid klinkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2