ZmSAUNE Z WITS AL Puistjes Gezonde Bob/es £\o PHILIPS Vele sprekers prezen de moed en voort varendheid van de Directie der V.Z. 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen WINTER- en toch MOOIE HANDEN LEVENS- lijnen Intensieve vluchtschriften'campagne tegen de Duitse herbewapening Zelfs burgemeesters doen mee Ia Frankfort is Woensdag de grote vlugschriftencampagne tegen de West-Duitse herbewapening be gonnen. Frankforts eerste burger, dr. Walter Kolb, de dikste burge meester der Bondsrepubliek, deel de zelf de pamfletten mee uit. De Christelijke partij was terstond met tegenargumenten op straat onder leiding van de afgevaardigde in de Bondsdag, professor Frans Böhm. Na afloop lieten de leiders van bei de acties zich broederlijk fotogra feren. Inmiddels besloot de Bondsrege ring in Bonn, die Woensdag onder leiding van dr. Adenauer de anti militaristische actie besprak, de strijd niet aan de politieke partijen over te laten doch ook zelf in te grijpen. Het kabinet keerde zich tegen de Zaterdag in de Frank- fortse Pauluskerk geuite opvatting als zou de Bondsdag niet bevoegd zijn over de bewapening te beslis sen. Niemand anders dan de afge vaardigden in de Bondsdag konden de verantwoording dragen, zo meende het kabinet. Ingezonden mededeling Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Verbetering van Engeland's wegen De regering van premier Sir Winston Churchill heeft Woensdag een programma ontvouwd voor de verbetering van Ëngelands drukste wegen het eerste stadium van, de nieuwe plannen voor de moder nisering van het Britse wegennet. De uitvoering van dit eerste sta dium zal 200 millioen pond vergen. Het programma voorziet in de aan leg van moderne autowegen voor snelverkeer die verboden zullen zijn voor fietsers en voetgangers, en die bij kruispunten over elkan der heen zullen lopen. Atoomstraling zeer gevaarlijk Een vleugje reeds dodelijk In de Amerikaanse atoomlabora toria komen dodelijke ongevallen en verwondingen door „dodelijke straling" voor bij het onderzoek naar de kernenergie en de ontwik keling van kernwapens, aldus heeft Dr Ralph Chaney, van de univer siteit van Californië, Woensdag medegedeeld. Hij beval de commissie voor de strijdkrachten van het Huis van Afgevaardigden aan, bekwame ge leerden uit te zonderen van de dienstplicht. Het gevaar bestond tut blootstel ling aan dodelijke straling: „Een vleugje en je bent er geweest. dood", aldus Dr Chaney. Hij maakte niet bekend hoeveel ongelukken zich bij het atoomon derzoek hebben voorgedaan. Meer steun aan lichamelijke opvoeding buiten schoolverband De minister van O., K. en W. ver- heugt zich er over, dat vele leden van de Tweede Kamer er hun waardering over uitspraken, dat aan de lichamelijke opvoeding bui ten schoolverband meer steun zal worden verleend dan tot dusver het geval is geweest. Hij meent, dat met het thans gevraagde bedrag (van f 250.000) voor subsidiëring der landelijke organisaties op het gebied van de lichamelijke opvoe ding en de sport een redelijk begin kan worden gemaakt en dat de practijk zal moeten uitwijzen of er voldoende aanleiding zal zijn, inde toekomst een hoger bedrag voor dit doel uit te 'trekken. Dit blijkt uit de thans verschenen Memorie van Antwoord van O., K. en W. aan de Tweede Kamer betreffende de begroting voor 1955. Met betrekking tot de doeleinden waarvoor subsidie zal worden ver leend, merkt minister Cals op, dat hij voornemens is, slechts subsidie te verstrekken voor taken en voor zieningen, die van opvoedkundig, hygiënisch en algemeen recreatief gezichtspunt uit als waardevol zijn te beschouwen. Het bedrag van 250.000 gulden is wellicht relatief nog gering, maar het gaat er om een redelijk begin te kunnen ma ken. Het staat nog niet vast, welke organisaties gezamenlijk van het bedrag van 250.000 gulden zullen profiteren. De minister zal hier over zo spoedig mogelijk een op gave aan de Kamer verstrekken. Het is de bedoeling, dat in het bij zonder de jeugd aan haar trek zal komen. Door ongelukken zijn het vo rige jaar in de Ver. Staten 91.000 personen om het leven gekomen en meer dan negen millioen gewond. Verkeersongelukken eisten in dat jaar 36.300 doden, vijf procent min der dan in 1953. Een woordvoerder der regering deelde na afloop der zitting mee, dat het kabinet zich in zijn geheel heeft aangesloten bij dr. Aden auers opvatting over de laatste aan biedingen der Sow jet-Unie. Vol gens de woordvoerder kon ver wacht worden, dat de Bondsrege ring na de definitieve ratificatie van de verdragen van Parijs diep gaand zal onderzoeken welke be doelingen de Sowjet-Unie inder daad met het Duitse probleem heeft. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling DEN HAAG, Zater dag. Reeds vaker hebben wfl gewaar schuwd legen slechte verlichting (met een zgn. „gloeiende spijker") Een inwoonster van on ze stad is er gister avond het slachtoffer van geworden. Zij strui kelde op de slecht ver lichte overloop over een vuilnisemmer. Met een verstuikte enkel zal z\j enige dagen het bed moeten houden. Dit zijn de bloemen van de leden van haar wan delclub. En dit is de les: Op keldertrappen, overlo pen en zolders. In gangen, trappenhuizen, schuren e.d. goea licht van Philips lam pen. Om de kosten hoetl niemand het te laten. Op deze punten worden lam pen immers maar weinig gebruikt. Bovendien sUn de Philips lampen uiterst zui nig en laag In prUs. LAMPEN VLOEISTOF Outsiii' t uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. OPENING NIEUWE ZUIVELFABRIEK Korte berichten uit het Binnenland 's GRAVENHAGE. In de kring van de Ned. Herv. Kerk heeft zich een comité gevormd, dat wil pro testeven tegen het voorstel, dat bij de Generale Synode is ingediend, ook de vrouw verkiesbaar te achten tot het ambt. BREUKELEN. Het uit drie per sonen bestaande gezin van de 67- jarige winkelier A. J. Griffioen, wonende aan de Kerkstraat te Breukelen, is door kolendamp be dwelmd. De 72-jarige zuster van de winkelier, de weduwe P. Kroon- Griffioen, is inmiddels aan de ge volgen overleden. De echtgenote van G. is in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De heer G. zelf is er minder ern stig aan toe. WEZEP. Op een bedrijf te Wezep is pseudo-vogelpest geconstateerd. De op het bedrijf aanwezige dieren ten getale van 136 stuks zijn afge maakt. BREDA. Van 20 t/m 28 Juli van dit jaar zal in Breda voor de tweede maal een grote internatio nale brood- en bankettentoonstel ling worden gehouden. De tentoon stelling krijgt extra betekenis door hetnationaal bakkerscongres, dat de bakkersbond St. Hubertus ver moedelijk op 20 en 21 Juli in de stad zal houden. De eerste Brebato werd met groot succes in 1949 ge houden. •s GRAVENHAGE. De 12-jarige scholier M. B. K. uit de Jacoba- straat is om het leven gekomen, nadat een projectiel, waarmee hij speelde, tot ontploffing was geko men. STAVEREN. Woenslag is het ijs van uit Staveren naar het groot scheeps vaarwater Groningen-Lem- mer opengebroken. Twaalf schepen uit Medemblik zijn te Staveren bin nengekomen. Donderdag werden nog zes schepen verwacht. Uit Friesland zijn twee schepen te Sta- veren aangekomen. Ingezonden mededeling waarschuwen tegen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er van af te komen. S3 van de 100 personen lukte bet: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkel* glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw Inge wanden ln staat weer op eigen kracht t* werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten Het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter'* Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. S3 ONDERWIJS Schouwen-Duivelandse geslaagden examen machine schrijven Voor het te Bergen op Zoom ge houden examen machine-schrijven slaagden de volgende van Schou- wen-Duiveland afkomstige perso nen, t.w. de dames Leny Kristalijn en M. A. v. d. Bos, Brouwershaven; W. de Kok, Haamstede; D. de Fei- ter, Renesse; N. v. d. Woestijne, Gré Bolle, M. Gudde, I. den Boer, Riek Groenewege, I. Lakké, J. J. Catshoek, Suus Leenhouts, Zierik- zee; E. van Dongen, E. van Lange- raad, Dreischor; G. Adriaanse, Noordgouwe. De heren J. de Oude, Bob Moermond, M. Legemaate, W. Holm, J. J. v. d. Kassteele, A. J. Peute, Zierikzee; H. Barendregt, Dreischor. Allen volgden de cursus van de Stichting Handelsonderwijs te Zierikzee, onder leiding van de heer K. Koetsdijk. Zaterdag a.s. begint een nieuwe cursus machineschrijven. Voor het examen stenografie slaagden mej. L. Verspeek en mej. B. Timmerman te Zierikzee en mej. J. van der Weel te Westenschou- wen. Bedrijf een schakel in economische ketting van Schouwen-Duiveland Met de inwerkingstelling van een moderne flessen vul- en capsuleer machine heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, Woensdagmorgen in aanwezigheid van talrijKe autoriteiten, de nieuwe zuivelfabriek van de V.Z. aan de Vissers (lijk te Zierikzee officieel in bedrijf gesteld. Het was een belangrijk moment voor stad en eiland, daar hiermede een duidelijke stap werd gezet op de weg naar een industrialisatie, die, hoe gebonden ook aan de be grenzingen die de streek nu een maal zal blijven stellen, toch kan medewerken aan het brengen van grotere welvaart voor dit gebied. In een kernachtige toespraak herinnerde de Commissaris aan de ramp van Februari 1953 en het be zoek vlak nadien van H.K.H. Prin ses Wilhelmina, dat niet naliet ieder te ontroeren, die er bij tegen woordig zijn geweest. „Het is dus wel een heel bijzondere datum waarop de opening van deze nieu we fabriek valt", aldus vervolgde de Commissaris, „daar dit bijzon dere feit thans 2 jaar geleden is". Spr. gaf verder uiting aan zijn vreugde 'en trots over het feit dat de overheidsinstanties snel en za kelijk hebben willen medehelpen aan de totstandkoming van dit nieuwe zuivelbedrijf. Hij hoopte dat de fabriek spoedig op volle toeren zal kunnen draaien en daar door ook economischer kan werken. Daar in deze streek de dagelijkse levensbehoeften aan de hoge kant liggen, zit in de nieuwe fabriek wellicht de mogelijkheid, dat voor zover het melk- en melkproducten betreft deze goedkoper zullen wor den. Spr. complimenteerde de di rectie van de V.Z. met het herre zen bedrijf, dat voor stad en eiland van veel belang is. Zich wendend tot burgemeester van Eeten van Nieuwerkerk de gemeente die „De Duif" moest missen noemde hij hem blijkens zijn aanwezigheid op deze plechtigheid „een sportie ve verliezer". Met het uitspreken van de wens dat de fabriek zal mo gen bijdragen tot de welvaart van Schouwen-Duiveland en degenen, die in het nieuwe bedrijf werk vin den, verklaarde spr. daarop de zui velfabriek voor geopend'. De nieuwe „Duif" Tevoren was in één der tot ont- vangruimte ingerichte gedeelten van het bedrijf het welkomstwoord tot het talrijke aanwezige gezel schap uitgesprooken door presi dent-commissaris, de heer J. Noor- dam Sr., die de voormalige fabriek „De Duif" te Nieuwerkerk ken schetste als een typisch zorgen kind, tweemaal als zij was om spoeld door de golven. De tweede maal ging „De Duif" voorgoed on der en thans is er een herrezen Duif, van een bredere en moderner gestalte. Spr. hoopte dat zij een nuttige en vredelievende functie mag vervullen tot in lengte van dagen. De directeur van de V.Z., de heer J. Noordam Jr. releveerde nog eens de wordingsgeschiedenis van het oude bedrijf te Nieuwerkerk, dat vele tegenslagen kreeg te accep teren. Reeds eerder bestonden plan nen het bedrijf te verplaatsen, maar de ramp gaf hiertoe de be langrijkste stoot. Spr. prees de volle medewerking die onder de oude verhoudingen altijd werd ontvan gen van het gemeentebestuur van Nieuwerkerk en hij drukte er zijn spijt over uit, dat deze gemeente tenslotte het zuivelbedrijf van de V.Z. moest verliezen. Wat de bouw van het nieuwe be drijf betreft, is deze niet slechts in gegeven door commerciële motie ven, maar ook het ideële motief mede te werken aan een snelle we deropbouw van Schouwen-Duive land lag hieraan ten grondslag, al dus de heer Noordam, die daarop stil stond bij de talrijke moeilijk heden, die de „operatie Zierikzee" voorafgingen en begeleidden. Waar dering had spr. voor de vlotte me dewerking, die werd ondervonden van de zijde van de gemeente Zie rikzee, die in recordtijd de aanvra ge behandelde. Ook het Bedrijfsschap voor Zui vel stond de V.Z. met raad en daad terzijde. De directeur stond ook stil bij het optreden van de C.MJVL.C. Na een aarzelende samenwerking in het begin, werd een gezamenlij ke gedragslijn gevonden, die in de practijk geen dode letter bleek te zijn. Wat de bouw van de fabriek betreft werd met de firma Tiemstra te Nijmegen een regie-overeen komst aangegaan, om de fabriek snel en voordelig te doen verrijzen. Ook eigen mensen hebben met overgave gearbeid. Zo werd de in stallatie van de apparatuur in eigen beneer uitgevoerd. „Er staat thans" aldus de heer Noordam „de aan voer van vee op grote schaal naar Schouwen-Duiveland niets meer in de weg". Bij de bouw is alle aan dacht besteed aan het element van de consumptiemelkvoorziening en het is dan ook de eerste maal dat gepasteuriseerde flessenmelk op Schouwen-Duiveland wordt ver vaardigd. Spr. hoopte tenslotte dat het nieuwe bedrijf een belangrijke schakel zal blijken te zijn in de zo zwaar beschadigde economische ketting van Schouwen-Duiveland. De stem van de CJVI.M.C. de zo merkwaardige organisatie van boeren en vakslijters liet de voorzitter dier organisatie de heer D. Eveleens horen, die in een bij zonder vlot betoog er nog eens aan herinnerde hoe vroeger de boeren een beetje wantrouwend stonden tegenover de fabriek, hetgeen veel verbeterde nadat de C.M.M.C. een contract aanging met de V.Z. en harerzijds alles deed om de pro ductie te verbeteren en de melk- kwaliteit op te voeren. Het feno meen is hierdoor ontstaan dat een coöperatieve vereniging zeer goed samenwerkt met een speculatieve fabriek. De samenwerking met de V.Z., aldus de heer Eveleens, on dervindt ook van boerenzijde waar dering en de boer brengt met ver trouwen de melk naar de fabriek. Tot een goede verstandhouding heeft de beheerder van het nieu we bedrijf, de heer T. Smalheer, veel bijgedragen, waarvoor spr. hem dank zegde. Er is thans een toestand ontstaan, die tot weder zijdse tevredenheid aanleiding geeft. Door stalverbetering, t.b.c.- bestrij ding, kwaliteitsverbetering e.d. zal de boer alles doen een goed product te leveren, al mankeert hier thans nog veel aan, hetgeen zijn oorzaak vindt in de veelal nog primitieve na-rampse toestanden op melkveehoudersbedrijven. De bestaande achterstand zal even wel worden ingehaald en spr. be loofde dat gepoogd zal worden een product te leveren, dat de nieuwe fabriek waardig is. Spr. wenste tenslote God's zegen voor het nieuwe bedrijf. De aanwezigen maakten tenslotte een rondgang door de fabriek, waarna allen zich verenigden aan een lunch in „Mandragon", waar uiteraard de stroom der welspre kendheid nog vlijtig verder vloot. Namens de gemeente Zierikzee feliciteerde Jhr. mr. J. Schuurbe- que Boeije, die met de wethouders de heren J. Catshoek en A. M. den Boer alsmede de gemeentesecreta- ris de heer E. H. Mulder tegen woordig was, de V.Z.-directie, waarbij hij tevens de wens uit sprak dat het nieuwe bedrijf zich tot zegen van stad en eiland zal mogen ontwikkelen. Namens het Bedrijfsschap voor Zuivel gaf ir. B. van Dam uiting aan zijn vreugde, dat het Bedrijfs schap de V.Z.-directie van dienst had kunnen zijn bij de totstand koming van de nieuwe fabriek. De heer G. J. Blink van de Ver eniging vor Zuivelindustrie en Melkhygiëne uitte er zijn vreugde over, dat behalve commerciële ook ideële motieven een rol hebben ge speeld bij de totstandkoming van het nieuwe bedrijf. Burgemeester A. A. van Eeten van Nieuwerkerk toonde toch wel begrip voor het feit, dat de fabriek naar het meer centraal gelegen Zierikzee moest worden overge plaatst, al betekent het een slag voor zijn gemeente, die toch al zo uiterst schaars met industrie is be deeld. Spr. vond het ook teleurstel lend, dat de heer T. Smalheer is mee verhuisd, „want hem hadden we graag gehouden", aldus spr., die nog met waardering sprak over de prettige samenwerking in de peri ode dat „De Duif" te Nieuwerkerk in exploitatie was. De voorzitter van de Zeeuwse Melkfederatie, ir. J. D. Dorst, prees de moed van de V.Z.-directie een zo modern bedrijf reeds thans te bouwen, want naar inzicht van spr. zal het de eerste jaren moeilijk ren dabel te maken zijn. Voor een wat verder verwijderde toekomst ver- Ingezonden mededeling Keperflanellen DAMES NACHT- 1APONNEN Vlotte modellen] 6,75 Z&ch beter en ocorddlgei by wachtte spr. echter grote mogelijk heden. Spr. achtte het nuttig dat veehouder en V.Z. elkaar trachten te vinden en gaf daarna nog eens cijfers over het veeverlies op het eiland als gevolg van de ramp. 40 pet. van het aantal runderen (waar van 32 pet. koeien) aanwezig voor de ramp is thans weer op 't eiland, maar het zal nog wel enkele jaren duren voordat het oude peil is be reikt. Spr. hoopte texxslotte dat de duif het symbool zal mogen zijn van de vrede tussen de fabriek, de slijters en de veehouders. Verder voerde nog het woord de architect ir. R. de Roos, die de op een staak geplaatste oude duif van de fabriek te Nieuwerkerk over handigde aan de beheerder van de fabriek, de heer Smalheer. De Rijksveeteeltconsulent, inge nieur Harmsen, prees het moedige particuliere initiatief van de V.Z.- directie en verzekerde dat de melk veehouders op het eiland zich wil len inspannen om tot een produc tieve melkveestapel te geraken. De heer C. Zee .adviseur van de C.M.M.C. en secretaris van de Zeeuwse Melkfederatie gaf uiting aan zijn voldoening, dat de ver houdingen met de V.Z. genormali seerd en verbeterd konden worden, na enkele strubbelingen in het ver leden. De heer A. Hage vertolkte de ge voelens van de melkslijters en drukte zijn erkentelijkheid uit voor het genomen initiatief tot bouw van de fabriek. Spr. maakte van de gelegenheid gebruik reclame te maken voor het melkgebruik en besloot onder hilariteit zijn toe spraak met de slogan: „Gebruik per man, elke dag 3/4 kan". De heer J. Lodewijk sloot zich bij deze woorden aan. Namens de Vakgroep Melk-de- tailhandelaren dankte de heer D. Boone voor de goede samenwer king met de V.Z. Spr. overhandigde als stoffelijk blijk van waardering een schilderij. De heer Tiemstra, van de aan nemersmaatschappij, die de fabriek bouwde, dankte voor de verleen de opdracht. De heer J. Noordam Jr. beant woordde tenslotte de sprekers met een enkel woord, waarmede de voortreffelijke lunch een einde vond, die tevens de zeer geslaagde V.Z.-dag besloot. NIEUWERKERK Burgerlijke stand over Janu ari 1955. Geboren: 12. Cornelis, z. van E. Knoop en C. van Erk; 17. Willemina Adriana, d. van F. v. d. Male en A. P. Overbeek. Ingezonden mededeling FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Hoofdschuddend zag ze hem aan: Jongen, als je eens wist, hoe moei lijk je je leven eigenlijk maakt om een verloren illusie Het gesprek vlotte niet meer en Gerard vertrok al spoedig. Nadat hij haar de hand gedrukt had, liep hij op zijn gewone rustige manier de trap af. Toen hij de deur open de, stond een jongen met een brief voor hem, juist van plan aan te bellen. Wat is er? vroeg hij nieuwsgie rig. Niks, antwoordde de jongen bru taal. Ik heb hier een brief voor mevrouw de Waal en die moet ik haar persoonlijk overhandigen. Nog even bleef Gerard staan en bekeek de enveloppe, die de jon gen in zijn hand hield. Wat had hij er eigenlijk mee te maken? Maar een onbehaaglijk gevoel bekroop hem en als bij intuïtie voelde hij, dat een onheil naderde. Hij had echter niet het recht zich er mee te bemoeien en hij antwoordde dan ook droogweg: bel maar aan, dan komt mevrouw zelf wel. Hetgeen de jongen dan ook deed. Gerard deed enkele passen, maar bleef toen op de hoek van de straat staan. Hij zag de jongen naar bo ven gaan en even daarna weer be neden komen. Fluitend slenterde hij naar de tramhalte en sprong op lijn 1, die juist aankwam. Gerard was het hele voorval al weer bijna ver geten, liep eveneens naar de tram halte, toen hij lijn drie zag aanko men, maar ontdekte to,en Jo, die uit haar woning kwam en grote haast scheen te hebben. Ze keek, of er een tram aankwam, die haar naar. de binnenstad zou voeren, maar toen dit niet het geval was, omdat lijn 1 juist vertrokken en er nog geen andere tram in zicht was, liep ze met haastige passen, onder wijl haar mantel dichtknopend, in de richting van het Leidschebosje. Die moet een taxi hebben, con cludeerde Gerard, terwijl hij even besluiteloos haar na-oogde. Zou hij haar nagaan en vragen, wat er aan de hand was, of Plotseling nam hij een besluit. Hij liep naar haar woning. De voor deur had ze ln haast vergeten te sluiten. Vlug liep hij naar boven. Dat kleine kind kon toch niet alleen boven blijven. Als het wakker werd en Jo was er niet, zou het beginnen te huilen. Een dienstmeisje had ze alleen maar voor de morgenuren, en soms, een enkele maal 's avonds, om op te passen, als ze uitging. Er was dus niemand, dan de kleine Els boven. In de kamer aangekomen, zag hij onmiddellijk de brief liggen, die de jongen zoeven gebracht had. Ter stond rees bij hem een ernstig ver moeden op. Natuurlijk, dacht hij, daarom was de jongen zo geheim zinnig met die brief. Zonder enig gewetensbezwaar nam hij de brief op en las hem: Geachte mevrouw. Uw man bedriegt U reeds maan den. Indien U schrijver dezes niet gelooft, begeeft U zich dan onmid dellijk naar hotel „De Beurs" op het Damrak. Zorg, dat U onaange diend op kamer 24 kunt komen. Deze ligt op de tweede verdieping. Daar zult U Uw man aantreffen in de kamer van Tilly Romani. Iemand die 't goed met U meent. Natuurlijk ongetekend. Een ja loerse minnaar, die het ongetwij feld tegen Wim heeft moeten af leggen en nu wraak neemt. Gerard liet de brief vallen, maar raapte hem onmiddellijk daarna op en stak hem in zijn zak. Even streek hij nadenkend door zijn verwarde haren, waarna hij weer naar bene den snelde. Aan het kind dacht hij niet meer. Als het begon te huilen, zou men het ook in de winkel kun nen horen en wel naar boven gaan. Hij liet de deur op een kier, snelde toen in de richting van het Leid- sche bosje. Als hij nu maar tijdig een auto kon krijgen, dan was mis schien nog niet alles verloren. Hij moest een auto hebben, koste wat het kost. Het geluk diende hem. Toen hij de Overtoom overzag, reed een taxi hem bijna voorbij. Hij ging midden op de weg staan, zodat de chauffeur wel snel moest remmen, wilde hij hem niet overlijden. De man was net van plan om heftig tegen de onverantwoordelijke voet ganger uit te varen, toen Gerard reeds het portier had geopend en de chauffeur toeriep: Vlug, naar hotel „De Beurs" op het Damrak. Je krijgt een tientje, als je in de kortst mogelijke tijd daar bent. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2