P$ifdeshaj. Nieuwe weg Ooster- en Sirjansland en Goud-gele Virginia ontsluitingswegen rond de duinstreek MUMHARDT'5 Dertigtal banken zal in de domaniale duinen worden geplaatst LEVENS-, Lijnen HER VERKA VELINGS-COMMISSIE - ZEELAND Ingezonden mededeling Mondelinge pachtvechoudingen dienen schriftelijk vastgelegd vergadering van de Herverkave lingscommissie wordt aan alle be trokkenen alsnog met klem aan geraden overeenkomsten met be trekking tot het gebruik van gron- Vorige week vergaderde de Herver-gen, die van belang zijn voor de be- den (pachtovereenkomsten) schrif- kavelingscommissie Zeeland voor slissingen, die men zal hebben te telijk te doen vastleggen en door de de eerste maat in 19SS. De voor- nemen. grondkamer te laten goedkeuren. Het spreekt vanzeit dat men,, al- -titer, mr. A. J. v. d. Weel, zet in vorens eventueel te kunnen ver- Er wordt op Bewezen, dat stil- zijn openingswoord, dat het nieuwe trekken, tal van regelingen zal jaar voor de herverkaveling zeer moeten treften. Het zal kunnen zijn f™-®- schriftelijk; moet worden belangd zou worden en sprak de djt met -*-* - P P zijn geen bewijs van een gebrek aan vertrouwen. Deze opvatting komt men nl. nogal eens tegen, Partijen hoop uit, dat de werkzaamheden voorspoedig zouden verlopen. grond bepaalde afspraken moeten worden gemaakt of schik kingen dienen te worden getroffen. daarom niet nodig achten de over- z™ eenkomst vast te leggen, handelen verstoord. Men jn stryd me( hun eigen De agenda bevatte in de eerste Men heeft hiervoor ruim de tijd en ,.„,1„Hi7ÖÓn? riVn h»t plaats de beslissing over een groot de_ Herverkavelingscommissie zou die het volledig zij aantal werken, die in het voorjaar en de zomer tot uitvoering zullen ta^e zjch echter hierdoor niet weer komen. lichtingen tot de Herverkavelings- Op Schouwen—Duiveland zal de commissie te richten Het is in weg tussen Oosterland en Sirjans- jeciers belang dat dit vóór 15 Febr. de vastlegging een lor- land worden aangelegd door de a s geschiedt. Nadat de gegadigde maldeit> die nU eenmaal is voor- firma Volker uit Sliedrecht. In het 2jjn adres heeft opgegeven kan het êeschreven. gebied tussen Haamstede, Renesse COntact worden onderhouden en Wendt U voor een snoediee be- en Noordwelte, waar reeds veel kan de Herverkavelingscommissie handeltog v^Uw contrectln tot complex-werk gereed kwam, zul- behulpzaam zijn bij het nemen van de notaris U kunt ook alle inlich- len ontsluitingswegen worden aan- de belangrijke beslissingen. tingen omtrent de beste handel- gelegd door de lirma Blok uit Rot- De Herverkavelingscommissie dient wijze krijgen bij het Bureau van terdam, terwijl ten Zuiden van de op een zo vroeg mogelijk tijdstip Uitvoering of de Consulent voor geprojecteerde Provinciale weg Se- een volledig overzicht te hebben Grond- en Pachtzaken rooskerke-Haamstede wegen wor- van aiien, die belangstelling koes den aangelegd en verhard door de teren voor de nieuwe polders. uttmHamnstedeerg D°ngen Vastlegging van mondelinge Ingezonden mededeling In deze vergadering werd even- pachtovereenkomsten MÜÊjHARDT'5 eens besloten tot de aanleg van een in aansluiting op de mededelin- i**" brug in de Provinciale weg tussen gen in het verslag van de laatste Serooskerke en Noordwelle. De nieuwe brug zal de thans aanwe- zige Baily-brug vervangen. De uit voering geschiedt door de firma de Oude de Jonge te Zierikzee. Ook in de andere herverkave- lingsgebieden werden belangrijke werken uitgestippeld, in totaal inclusief het werk op Schouwen- Duiveland tot een bedrag van 4J/£ millioen gulden. De voorzitter deed voorts de me dedeling, dat het alsnog mogelijk is gebleken plannen voor erfbeplan- tingen op te laten maken en uit te jn hotel „Het wapen van Burgh" Deze zomer zal het A.N.V.V.- doen voeren door andere ontwer- vvera Donderdagavond de jaarver- congres in Zeelönd gehouden iuor- pers dan het Staatsbosbeheer, mits gadering Van de Vereniging tot Be- den, waarbij de deelnemers ook deze geoutilleerd zijn en over de vordering van het Vreemdelingen- een bezoek aan Schouwen-Duive- nodige ervaring beschikken. De verkeer in Burgh en Haamstede ge- land zullen brengen. vergadering nam met voldoening houden, welke vrij goed bezocht Medegedeeld werd ook nog,-dat er. scheppen gezonde regelmaat V.V.V. BURGH/HAAMSTEDE Deelnemers A.N.V.V.-congres in de zomer naar Schouwen-Duiveland hiervan kennis. Het Staatsbosbe- schriften volledig na te komen. Voorlichting over inzaai op geëgaliseerde gronden van hun rechten. Speciaal in deze StclCl CD PrOViüCiC ZIERIKZEE De heer D. Hanse, technisch bu reel-ambtenaar bij de Provinciale Waterstaat alhier, is voorlopig overgeplaatst naar Middelburg. Dijkgraaf Klein Bettewaerde of Saspolder In de vergadering van Ingelan den van de Klein Bettewaerde of Saspolder, gehouden Zaterdag jl. werd tot Dijkgraaf van de polder benoemd de heer C. A. Struijk te Nieuwerkerk, tot dusver plaatsver vangend dijkgraaf. In diens plaats werd benoemd de heer M. J. van Gastel te Nieuwerkerk. Hond lekte brandende petroleum Zondagmorgen ongeveer kwart voor 10 werd de politie gealarmeerd wegens een merkwaardige toe dracht van zaken in de woning van de heer J. C. H. in de St. Domus- straat. De heer H. wilde de kachel aanmaken en ging hierbij blijkbaar nogal kwistig om met petroleum. Als gevolg hiervan vloeide de olie uit over de vloer en geraakte in brand. De hond die zich in de ka mer bevond, begon van de bran dende petroleum te lekken, zodat het dier vrijwel dadelijk gekweld werd door ondragelijke pijnen en razend werd. De agent Tollenaars heeft het dier met een welgemikt schot uit zijn lijden moeten ver lossen. R.A.O.-gezelschap treedt op Naar wij vernemen zal alhier op 18 Februari een zg. R.A.O.-gezel schap optreden. Een R.A.O.-gezel schap is samengesteld uit onder dienst zijnde artisten. Zij zorgen voor de ontspanning van de troep. Leden wan de Nationale Reserve, de Reserve Politie en allerlei Schou- wen-Duivelandse vooraanstaanden zijn voor de tegen die datum be legde ontspanningsavond uitgeno digd. BROUWERSHAVEN Nieuw hoofd O.L.-school benoemd Zaterdagavond kwam de raad dezer gemeente in spoedeisende vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester J. L. v. Leeuwen. Afwezig was mevr. Ever wij n-v. d. Velde. Aan de heer H. J. Vooren, thans hoofd der openbare lagere school alhier, werd eervol ontslag ver leend in verband met zijn vertrek naar Wijde Wormer. Dan is het was, al was het aantal midden- in de Westhoek een R.K. kapel ge- heer zal in samenwerking met het standers niet groot. De voorzitter, bouwd zal worden, waardoor ver- Secretariaat van de Herverkave- jhr_ r. Röell, wees er in zijn ope- wacht wordt, dat er meer Belgische lingscommissie een en Einder uit- ningswoord, waarin hij een over- bezoekers zullen komen. De logeer- werken. zcht van het jaar 1954 gaf, op, dat gelegenheid zal weer uitgebreid Het is helaas nog steeds een veel ™danks het slechte weer het be- worden, daar, zoals reeds eerder zoek aan onze omgeving toch nog bekend werd, het K.L.M.-gebouw voorkomend gebruik mondelinge bevredigend is geweest. Dank zij de door de R.T.M. hersteld zal wor- pacht verhoudingen te laten voort- lezingen, die de heren Jac. v. d. den. De reeds enkele jaren uitge- bestaan zonder de schriftelijke Berge en J. P. C. Boot in Duitsland geven „Evenementenlijst" zal ook vastlegging daarvan te verzekeren. Hebben gehouden, was het aantal dit jaar weer worden uitgegeven, Duitsers, dat deze streek bezocht, wanneer er geen Badcourant komt, De Bureaux van Uitvoering stui- belangrijk groter dan andere jaren, waartoe evenwel via de Contact ten veelvuldig op allerlei moeilijk- Verder wees de voorzitter op de commissie pogingen zullen worden heden met betrekking tot dit ge- grote verbeteringen, die de café- aangewend. Ook zal getracht wor- bruik. Daar het voor een goed ver- ruimten van de hotels „Het wapen den met steun van de middenstand loop van de herverkaveling nood- van Burgh" en Bom hebben onder- een goed cabaretgezelschap of een zakelijk is, ieders recht in het blok gaan, waardoor deze een betere radiogezelschap dit seizoen te laten nauwkeurig en ondubbelzinnig vast service aan hun gasten kunnen bie- optreden, terwijl met de Z.V.U. te leggen, is het duidelijk, dat mon- den. De busdiensten van de R.T.M. contact zal worden opgenomen om delinge overeenkomsten een bron zijn belangrijk uitgebreid al doen te komen tot de uitvoering van een van misverstanden opleveren. Om zich aan Zijpe nog wel moeilijkhe- kerkconcert. Verder ligt het in de elk misverstand uit te sluiten heeft den voor waardoor de grootste bedoeling het zomerseizoen fees- de Herverkavelingscommissie thans schakel in de verbinding met ons telijk af te sluiten. Eén der aan- besloten, dat bij het onderzoek en eiland nog wel eens breekt. Ook wezigen stelde voor de contributie de registratie van de rechten geen memoreerde hij het grote succes, zowel van de middenstanders als rekening zal worden gehouden met dat de lezingen over „Schouwen's van de hotels te verhogen. Na eni- de niet-schriftelijk vastgelegde en Schoonheid" door de heren Boot en ge bespreking werd besloten aan de door de Grondkamer goedgekeurde v. d. Berge hebben gehad, die één Middenstandsvereniging met voor- pachtverhoudingen. Dit voor velen der attractie's waren voor de hier stellen te komen. Ook zal de ge- zeer belangrijke besluit moge een vertoevende vreemdelingen. Wat de meente Haamstede wellicht de sub aansporing zijn alsnog de in de Domaniale duinen betreft, deelde sidie verhogen, waardoor over pachtwetgeving vastgelegde voor- hij mee, dat door de gemeenten een meer financiën beschikt zal kunnen dertigtal banken zal worden ge- worden. Ook overweegt men door plaatst, in welk verband hij wees middel van sluitzegels de aandacht op het verharde wandelpad dat op de omgeving te vestigen. Bij de door de dennenbossen in de duinen rondvraag werden nog verschillen- In de komende weken maken de is aanêelegd, hetgeen een grote de suggesties naar voren gebracht, grondgebruilcers hun verbetering geacht kan worden. terwijl ook enkele klachten werden voor het komende jaar op. Voor °e rekening sloot met een batig geurt. Hierna starting, hen, die dit voorjaar een perceel f"0 en werd nadat de heer Jac. - J Blom namens de financiële com- voorstel van B. en W. inzake het benoemen van een hoofd voor ge noemde school te Brouwershaven ter voorziening in de ontstane va cature aan de orde. De voorzitter schorst de vergadering om in ge sloten zitting over te gaan. Na her opening volgt stemming, waaruit blijkt dat de heer H. P. de Munck, thans onderwijzer te Domburg m. a.st. is benoemd tot hoofd van de O.L. school te Brouwershaven. Hierna sluiting der vergadering. DREISCHOR Ontslag Dijkgraaf polder Dreischor Bij K.B. is aan J. H. Goemans met ingang van 1 Februari 1955, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn functie van dijkgraaf van de polder Dreischor. SIRJANSLAND De dertien laatste bomen rond de kerk gerooid Een lastig en gevaarlek karwei Vorige week zijn de dertien laat ste bomen rondom de kerk gerooid. Dit* was echter geen kleinigheid en het vereiste heel wat kennis en vakmanschap om deze bomen te rooien zonder het gevaar te lopen kerk of aangrenzende gebouwen te beschadigen, daar de ruimte tussen kerk en woonhuizen nauwelijks 20 m. bedraagt. De heer M. v. d. Marei die het rooien voor zijn rekening had, heeft dan ook zonder twijfel een mooie prestatie geleverd, al moet er aan worden toegevoegd dat vier van deze bomen door de Sir- Janslanders Krabbe, Bolle en v. d. Velde zijn gerooid. Eén er van was wel het moeilijkste obstakel van alle, daar deze reusachtige boom sterk overhing over het smidshuis. Met grote nauwkeurigheid wisten de mannen, na eerst de kruin te hebben verwijderd, de reuzenkolos naar beneden te halen. De bomen liggen ontdaan van de kruin ron dom de kerk waar ze op verder transport wachten. Ingezonden mededeling WERKSOKKEN van prima kwaliteit met nylon versterkt, in de kleuren grijs, zwart en bruin ^ic/i beta cn ooordellgct by Prinses Beatrix's jaardag Geschenk van Kon. Marechausee Prinses Beatrix, die gisteren ze ventien jaar werd, ging 's morgens als altijd per fiets naar haar school, de dependance van het Baarn's Ly ceum, waar haar klasgenotes van de 5e klasse gymnasium, haar har telijk gelukwensten. De dag was voor haar al vroeg begonnen met een feestelijk ontbijt met ouders en zusjes. De cadeautjes lagen al klaar, maar lang kon de feestvreugde niet duren, want om tien voor half negen riep de school. Gistermiddag om kwart over twee heeft de prinses een delegatie van de Koninklijke marechaussee ont vangen, die haar als verjaardags geschenk een toiletkoffertje aan bood. De delegatie stond onder lei ding van brigade-generaal W. Kist, commandant van de Koninklijke marechaussee. Ingezonden mededeling Neem dadelijk Kruscben bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn. Waarom eerst een lange lijdensweg 'n lijdensweg bergèf? Roep die sluipende pijnen vandaag nog een „Halt" toe. Neem Kruschen. Kru- schen is een volkomen natuurlijk middel; de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloedzuiveren de organen aan tot krachtiger wer king. Die voeren dan weer de on zuiverheden af, die nu het bloed verontreinigen en oorzaak zijn van KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (toez.): J. T. Doornenbal, Oene; te Buurmal- sen (toez.): vicaris B. v. d. Lelie, Sint Laurens; te Monster: H. G. Ab- ma, Rotterdam-Kralingen. Bedankt voor Wierden: H. Har- kema, Zeist. Geref. Kerken Beroepen te Beekbergen: D. Bremmer, Bruinisse; te Vlagt wed de: cand. I. Meijer, Oude Wetering. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Nieuwpoort: D. Slag boom, Middelburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Marknesse: J. W. Kersten, Genemuiden. Bedankt voor Middelharnis: M. Blok, Rotterdam-C. ZIERIKZEE. Vrijdag 4 Februari half acht: de heer C. Slager uit Stavenisse. FEUILLETON 42 in gebruik nemen, waarop vorig jaar of in deze winter herverkave- 1den «""ï'g rapi)ori ult" lingswerkzaamheden plaats heb- gebracht, goedgekeurd en de pen- ben gevonden (b.v. egalisaties, e.d.) mngmeester décharge verleend. Tot zal het noodzakelijk zijn rekening ledeJ va? de 'Ta n com™sT te houden met de bijzondere om- werden benoemd de heren G. A. standigheden, waarin een zodanig perceel verkeert. De Herverkave- op een perceel waar herverkave- goedgekeurd. Bij de be vragen bij het Bureau van Uitdoe- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ambtsjubileum Dr W. H. Weeda Op Vrijdag 4 Februari a.s. hoopt d. Klooster en L. J. Dr W. H. Weeda, emeritus-predi- Verton. De aftredende bestuursle- kant te Bussum, de dag te her- linescommissip heclnnt daarom dat den Jhr. A. v. Citters, J. D. van denken dat hij voor 55 jaren te alvorens een gewas te verbouwen Nieuwenhuizen en c- Dijkman wer- Cadzand in het ambt werd beves- den herkozen. De begroting werd, tigd. Na een achtjarig verblijf al- nadat deze post voor post was be- daar vertrok Dr Weeda naar Oos terland, welke gemeente hij diende tot 20 December 1943, toen ring en het Beseven"adviU" nn"të seizoen deelde de voorzitter mee, hem eervol emeritaat werd ver vollen Segeven advies op te dat door de proy stalen van Zee_ )eend Tot Febr lg44 was Z Eerw, land een bedrag van f 30.000 is uit- aldara echter nog als hulpprediker Men zal zich ook tot de rayon- getrokken voor reclame voor het werkzaam. *r, vreemdelingenverkeer om in de 3 Dr Weeda, die thans 82 jaar oud assistent van de Voorlicht,ngsdtenst volgende jaren cen foIder uit te Is, nam In het kerUelijk leven een kunnen wenden. Zij, die niet aan geVen. vooraanstaande plaats in. Onder deze verplichting voldoen, kunnen Ook zal getracht worden de pers meer was hij jaren lid van de Sy- niet meer in aanmerking komen aan te trekken om meer bekend- node en praeses van de classis Zie- heid aan onze streek te geven. De rikzee. Ook had hij een werkzaam voor eventuele schadevergoedingen. A Nay verieende ook z|n mede! indeel in de nieuwe bijbelverta- Ai.imoi<n.irr w „rrinnoinnirinn werking, wat blijkt uit het bezoek ting. Te Oosterland richtte hij o.a. Aanmeidta^voor^Noordoostpolder Mtli in- Chr. Historische kiesvereni- formatrices, die deze zomer ver- gm& °P- Er blijkt nog enig misverstand te schillende bureaux in ons land zul- bestaan over de oproep voor gega- len bezetten. Ook in het buitenland Edgar Fauré, de 47-jarige digden voor Noordoostpolder en zal reclame worden gemaakt. De Franse minister van Buitenlandse Braakmanpolder. Vóór 15 Februari lezing „Schouwen's Schoonheid" zal Zaken, heeft een jonge Parijse dienen de schriftelijke aanmeldin- wellicht in Zwitserland, België en journalist, Schreiber genaamd, tot gen bij de Herverkavelingscommis- Frankrijk worden gehouden. Er een duel uitgedaagd. Schreiber' (31) sie ingezonden te zijn. Deze aan- komt ook een nieuwe kaart van de is hoofdredacteur van het Parijse melding kan per briefkaart geschie- Domaniale duinen, die door de weekblad „Express". Fauré acht den. Er dient met nadruk op gewe- vreemdelingen zeer op prijs zal zich in zijn eer aangetast door een zen te worden, dat de aanmelding worden gesteld, gezien het feit, dat artikel van Schreiber over belas- slechts tot gevolg heeft, dat men daar meermalen naar gevraagd ting op renpaarden. Schreiber nadere mededelingen kan ontvan- werd. heeft de uitdaging aangenomen. door HENK VAN HEESWIJK Je kunt beter die halve gare journalist bij je laten komen, had hij woedend gezegd, toen ze haar besluit mededeelde. Dat is tenslotte mijn zaak en ik kan bij me laten komen, wie ik wil, antwoordde de vrouw koud. Wees maar blij, dat ik de Waal aan het lijntje houd want hij brengt jou en mij geld in het laadje. Zonder hem zou je de helft niet verdiend hebben aan je revue's. En daarmee was het dispuut ten einde. Tilly had zich omgedraaid en de regisseur volkomen negerende was ze vertrokken. Van Iersel zwoer dure eden van wraak en wachtte slechts op het geschikte ogenblik. Hij kende de vrouw van de Waal en had reeds een plan. Op een dag in het begin van Maart de revue draaide nu en kele weken werd er een nieuwe, meer actuele scène gerepeteerd. De Waal was, als gewoonlijk, bij deze repetitie aanwezig. Van Iersel was tevreden en zei het ook zonder om wegen. Deze scène zal ongetwijfeld inslaan vanavond, voorspelde hij. De dames en heren kunnen nu, wat mij betreft, naar huis gaan. Hij trok zijn lange gele jas uit en wilde naar zijn kleedkamer gaan, om zich verder te verkleden. In een hoek van het toneel, tussen twee coulissen, hoorde hij fluisteren en toen hij de stem van de Vlaamse herkende, bleef hij onwillekeurig staan. Nu goed dan, hoorde hij haai' zacht spreken, vanmiddag om half drie op mijn kamer. Ik zal zorgen, dat we niet gestoord kunnen wor den. Ben je dan tevreden? Hij hoorde het geluid van een kus en toen de stem van een man, heel zacht: Je bent een schat, Tilly. Ik zal zorgen om half drie aanwezig te zijn. Even daarna zag hij de Waal vertrekken, terwijl Tilly naar haar kleedkamer ging. Razend van woede ging van Iersel naar zijn eigen kamer, waar hij met driftige passen op en neer bleef lo pen. Inwendig hield hij ontzettend veel van de artiste en kon hij het maar niet verkroppen, dat ze met hem speelde, hem de ene dag aan moedigde en toegevend was voor zijn attenties en na een paar dagen hem geheel negeerde en haar ka mer voor hem gesloten hield. Dat was niet om uit te houden. Enige tijd dacht hij na, maar wist niet wat te doen. Hij gunde haar de jour nalist niet, zelf wilde hij haar heb- bert. Toen hij enigszins gekalmeerd was liep hij de deur uit en ging naar haar kamer. Ze was net ge kleed cn van plan om te vertrek ken. Haar stemming was vriende lijk. De nieuwe scène had haar in een goed humeur gebracht en la chend keek ze hem aan. Tom was meteen ontwapend. Hoe aanbad hij deze vrouw. Wat is er aan de hand, jongenlief? vroeg ze, terwijl ze los jes op de leuning van een crapaud ging zitten. Ik wilde vragen of je met me wil lunchen, Tilly, vroeg hij, zich zelf weer volkomen in bedwang. Even betrok haar gezicht. Inwen dig haatte ze hem, maar ze had re kening te houden met het feit, dat hij haar impressario was en dat ook een deel van haar succes aan zijn regie, die overigens voortreffelijk was, te danken had. Ze dacht even na. Nee, beste jongen, vandaag niet. Ik heb trouwens al een af spraak gemaakt. Maar ik vind het toch lief van je, dat je ondanks al les vasthoudt. Goed, laten we af spreken morgenmiddag. Bij jou op je kamer dan Tilly, smeekte hij jongensachtig. Haar gezicht betrok opnieuw en werd hard. Neen, antwoordde ze onverbiddelijk. Je weet, dat ik geen heren op mijn kamer wil hebben. Je kunt me morgen om een uur of één komen halen uit mijn hotel en dan mag je zelf bepalen, waar we gaan eten. Ben je nu tevreden? Opnieuw laaide de woede en de jaloezie op in de regisseur. Maar hij bedwong zich meesterlijk. Uit stekend, Tilly. Hij liep op haar toe en probeerde haar in zijn armen te nemen: Geef me dan een kus. Ook morgen, antwoordde ze, ver lokkend lachend, terwijl ze vlug on der hem door glipte naar de deur. Nog even geduld, Dada. En weg was ze. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2