Zwitsaletten Toneelvereniging uit Dordrecht bracht klucht „In pyama" KOORTSIG, RILLERIG Weekend-bijeenkomst Moderne jeugdbeweging op Schouwen-Duiveland rropsTTsmsa Rotferdam-C.*e Weg met DAMPO „Con Amore" van Noordgouwe gaf uitvoering te Nieuwerkerk LEVENS-,.. lijnen d. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De toneel-afdeling van de Zeeuw- wijl de heer P. I. Goedhart een se Vereniging „Luctor et Emergo" aanvaardbare mijnheer Doberman te Dordrecht, die haar sporen op de tot leven wekte, planken reeds heeft verdiend, Zo werd het een avond van goed bracht Zaterdagavond voor leden ontspanningstoneel, waarover het van de afdeling Schouwen van de lachgrage publiek meer dan tevre- Nederlandse Bond van Plattelands- den was. De presidente van de af- vrouwen, het kluchtige blijspel „In deling Schouwen, mevr. Lege- pyama" op het toneel van het maate-Lemson, die ook de spelers ,.Huis van Nassau". bij de aanvang verwelkomde, dank- Dit blijspel van Franz Arnold en te hen na afloop hartelijk voor het Ernst Bach, destijds één van Kaart's gebodene, dat zeer in de smaak lachsuccesses in de Amsterdamse was gevallen. Zij bood daarop de Kleine Comedie, bevat een keur dames uit het gezelschap een ruiker van ingewikkelde liefdesverwikke- bloemen aan. Op voorstel van de lingen, zich toespitsend rond de heer Goedhart werd daarop de ont- twee dochters, Edith en Dora, van spanningsavond besloten met het Emile Doberman, handelaar in lijn- zingen van drie coupletten van het koeken en vismeel. Edith waagt Zeeuwse volkslied. het met een zeer gearticuleerd spre- kende dokter in de philosophie en Dora bezwijkt voor de avances van Klaas Reiling (de heer A. A. W. Doeleman). De eerste wordt slacht offer van een trits diepgaande mis verstanden en de ander zit verstrikt in de netten van de fatale dame, in de persoon van de zangeres Ellie Ingezonden mededeling BRUINISSE Slecht weer - credieten voor landbouwers nemaire, Brouwershaven, Scharen- dijke en Haamstede, waren de gas ten van de Gereformeerde Vrou wenver. „Sursum Corda" te Brui- nisse op Donderdagavond 20 Jan., in het Verenigingsgebouw aan de Poststraat, toen daar een contact avond werd gehouden. De leiding van deze avond was in handen van mevr. Bremmer, presidente van Bruinisse, die voor ging in gebed, een welkomstwoord sprak tot de 125 aanwezigen en als Schriftgedeelte had gekozen 1 Thes. 5 lö tot 24. Naar aanleiding van dit Schriftgedeelte sprak zij een openingswoord. De Bijbelinleiding over Jefta, werd gehouden door mej. Scholtsz, uit Haamstede. Een geanimeerde bespreking volgde hierop. Alle verenigingen leverden daarna een bijdrage in proza, po- ezie of zang; vooral Zonnemaire kwam hierbij goed voor de dag. De vereniging van Bruinisse ver zorgde een tableau „Ons dagelijks brood", dat door de uitstekende verlichting bijzonder goed tot zijn recht kwam. Het A.B.C. van deze avond, een zelf vervaardigd ge dicht van mevr. IJzelenberg-Olree van Bruinisse, was zeker een van de beste bijdragen die werden ge leverd. Ook de hersengymnastiek was een programmapunt dat in sloeg en waarmee enige aardige prijzen werden gewonnen. Samen- Vissersvereniging „Helpt Elkander' kreeg fraaie voorzittershamer In verband met het 35-jarig jubileum Door het ministerie van Land- Ornellie, die behalve de vocale ook bouw is de mogelijkheid geopend -.j opon'ninnori wexueu. gewonnen, out nog allerlei andere „kunsten" ver- voor landbouwers, die tengevolge Vrouwenverenigingen zang js op deze avonden altijd staat. Mary, vriendin van de zan- van de slechte weersomstandighe- qP Schouwen-Duiveland aangename bezigheid. Begonnen geres, verleent hand- en spandien- den gedurende het jaar 1954 een AA werd met Gez. 138 1 en 3, waar- sten, waardoor de verwikkelingen zeer slechte opbrengst van hun be- vergaderden na nog menige Psalm en Gezang slechts onontwarbaarder worden, drijf hebben verkregen en dienten- op het verdere van de avond volg- Mevrouw Doberman, prototype van gevolge in financiële moeilijkheden Alle Gereformeerde Vrouwen- de. Mevr. Nagelkerke uit Zonne- de heersende vrouw, wordt zelf bij- zjjn gekomen, voorschotten op te verenigingen van het eiland, te we- maire sprak een slotwoord en ein- na slachtoffer van alle dwaze din- nemen, zulks ter overbrugging van ten Nieuwerkerk, Zierikzee, Zon- digde met dankzegging, gen, die zich in en rond haar fami- dje financiële moeilijkheden. De be lie afspelen. Maar de kluchtschrij- taling van hoofdsom en rente wordt vers meenden het natuurlijk goed door de staat der Nederlanden te met het publiek en het „happy genover de bank (Boerenleenbank) ZIERIKZEE end" komt nog als toegift op veel die het voorschot verleent, gega- wat tot lachen dwingt. randeerd. Ook de rente wordt ge- De tonelisten van „Luctor et deeltelijk door het Rijk betaald. Emergo" hebben van deze klucht ^en dergelijk voorschot moet wor- een alleraardigste vertolking gege- den aangevraagd bij de Bureau ven. De heer B. Holman maakte houders van de Provinciale Voed- van zijn doctorsrol een creatie, ter- selcommissaris. wijr mevr. P. Th. M. Holleman- Op de Vrijdag jl. gehouden alge mene vergadering van de Zierik- zeese Vissersvereniging Helpt El kander" heeft de heer C. van der Vliet A.Cz. het bestuur een fraaie voorzittershamer aangeboden, voor zien van een in zilver gegraveerde opdracht, zulks in verband met het 35-jarig bestaan van de vissersver eniging „Helpt Elkander", dat zoals men zich zal herinneren Vrijdag 14 Januari jl. officieel her dacht werd. In een toespraak deelde de heer v. d. Vliet mede op de bewuste ju- bi leumdag met lege handen te heb ben moeten komen, daar de voor zittershamer nog niet klaar was. De idee bloemen te schenken had hij laten varen voor de gedachte aan een voorzittershamer, die de herinnering aan het jubileum le vendig zou kunnen houden. Spr. verzocht het bestuur het geschenk ook te willen zien als symbool van de grote genegenheid die wijlen de vader van de heer van der Vliet voor de vereniging „Helpt Elkan der" aan den dag legde en steeds een warm hart heeft toegedragen. Spr. besloot: „De hoop en het ver trouwen uitsprekend, dat dit onmis baar kleinood een periode voor uw vereniging zal inluiden van nog grotere groei en bloei en dat het (zich richtend tot de voorzitter) U gegeven zal mogen zijn nog vele jaren deze hamer als voorzitter te mogen hanteren". Bij de afwerking van de huis houdelijke agenda kwam het be zaaien van het Friese Wad aan de orde. Uitdrukking werd gegeven aan de wens dat het Groninger Wad zal worden opengesteld voor Zeeuwse mosselen. Het aftredend bestuur werd bij acclamatie her kozen. Ingezonden mededeling verjaag dat lome griepgevoel met: \-."n Z W/TSAL preparaat/ Zeeuwse A.J.C.ers bezichtigden Zierikzee Schipper bijzonder goed raad wist met de rol van Ellie Ornellie, de vrouw die zoveel fataals teweeg bracht. Heel vaak gaf mevrouw H. C. Rosseel-Stouthamer als mevrouw Doberman, goed spel te zien, ter- Ingezonden mededeling in elk huisgezin: ^genéést!\ Uitsluitend btJ Apothekers en Drogisten Stad en Provincie BROUWERSHAVEN Cia van Boort bracht kunstzinnig poppenspel Jaarvergadering Aquariumvereniging „Willem Deutz" Zaterdag en Zondag had de Mo- een groep naar het eiland zal ko- derne jeugdbeweging op Schouwen- men. Duiveland een weekendbijeenkomst Hierna werd gepauzeerd, in wei- georganiseerd, waarop als gasten ke pauze een verloting werd ge aanwezig waren leden van de A.J.C. houden ter bestrijding van de on- De jaarvergadering van de apua- uit Middelburg en Vlissingen, on- kosten, welke f 27,55 opbracht, riumvereniging „Willem Deutz" te der de groepsnaam „Trekvogels". Na de pauze werden enige lied- Bruinisse, Donderdag in het „Cen- Zaterdagavond werd een „bonte jes gezongen en werd het spel „De trum" gehouden, was slechts matig avond" gehouden in „Concordia", dadels van Hassan" opgevoerd, dat bezocht. En juist dit matige bezoek waarvoor van de zijde der jeugd met grote aandacht werd gevolgd, was aanleiding tot een discussie die flinke belangstelling bestond, maar al ZEd de diepere inhoud verschil- uitliep op een poging de statuten het aantal aanwezige ouderen en iende der jeugdige toehoorders wel te wijzigen. Belangrijke besluiten ouders tegenviel. ontgaan zijn. De geslaagde avond kunnen alleen genomen worden, De heer J. Vermeule opende met werd met een slot- en dankwoord wanneer de leden niet achter de een hartelijk welkomstwoord, in door de heren Hendrikse en Ver kachel blijven zitten, maar ter ver- het bijzonder tot de gasten en de meule gesloten, gadering komen om het vereiste Pers en deelde een en ander mede Zondagmorgen bezichtigden de quorum te verschaften. Schriftelijk over hot werk der Modernejeugd- gasten zierik2ee en slond be_ zal nu aan elk iid een voorstel wor- zoek aan het gemeentemuseum en beklimming van de St. Lievens- LAND- EN TUINBOUW Uiemnarkt is flauw De uienmarkt, die enige tijd ge leden een opleving vertoonde na een lange periode van slappe han- dgl, is de laatste dagen weer flauw. Het aanbod is behoorlijk, maar de vraag is niet bijzonder groot. Bij flink aanbod daalde vorige week Donderdag in Noord-Holland, de prijs van voor de export geschik te middelkwaliteit van 22% cent tot 19% cent per kg. In Zeeland werd voor deze kwaliteit nog f 23,20 tot f 23,50 betaald, maar ook hier was sprake van aflopen de markt. In Engeland komen thans vrij veel uien uit Spanje aan de markt, maar de Hollandse uien kunnen hiermede concurreren. De weersomstandigheden spelen bij de uienprijs een grote rol. den toegezonden in het vervolg ge- thans 55 leden zijn aangesloten. Hij noegen te nemen met besluiten die de®d een dringend beroep op de monstertoren op het programma, op een vergadering bij meerderheid ouders belangstelling voor dit werk Des middags werd jn het vergader van stemmen zijn genomen; de sta- te tonen en het te steunen. lokaal van „De Bierhalle" een ka- tuten zullen dan op dit punt wor- Hierna was het woord aan de derhespreking gehouden o.a. over den gewijzigd. Een vaste kern van IS het jeugdprobleem in het algemeen de vereniging is actie! Anderen heren Hendrikse en Burgers in hebben hun bak nog niet opge- A uijzuuuer. zjuiiuagavuuu vciuuaach Donderdagavond belegde de Bond knapt, waarschijnlijk zal uitstel p™5a™?a/'£3P°K de gasten weer naar hun woon- vlot tempo een inderdaad „bont" en het werk van de A.J.C. in het bijzonder. Zondagavond vertrokken van Ned. Plattelandsvrouwen, afd. hier afstel worden. Een prachtig werd met de „Trekvogelmars". In Brouwershaven, een bijeenkomst in jdëë was" zeker het_vöorstël om een "interview" met een der lei hotel „Jacob Cats". Deze avond trad contact te zoeken met het bestuur ders vertelden eniSe Ieden wat .Z1J op hun bijeenkomsten doen en le- beroemd poppenspel. De vice-pre- dichten wijkge'boüw," waalman' dë Yeïkë sidente, mevr. Jansen-Glas opende Kn„„, hinnonimrt -»ai Vtnainnon «ui - aansje gegeven en enxeie leuxe op mej. Cia van Boort met haar van het Groene Kruis. In het op te Ingezonden mededeling gegeven en schetsjes gespeeld en declameerde een lid van de groep Zierikzee het gedicht „Vrede" van Adema van sidente, mevr. Jansen-Glas opende houw binnenkort zal beginnen, wil de bijeenkomst waarbij ze mede- men namelijk in de wachtkamer in deelde van mej. van Boort bericht de wand een aquarium aanbren- gPfllchr vreae- van «aema van te hebben ontvangen, dat ze we- gen aan te bieden en te onderhou- f u T? „vreae van Aaema van eens de laee waterstand niet kon a a Scheltema. De heer Hendrikse ging worderf overgezet op het v™ An- nog wat dieper in op het werk van na-Jacobapolder z'odat gewacht die^cf vo^Ilt "Snd moest worden op haar komst. Mid- ne stemmen herkozen, het be- voordoen, speciaal ook wat de ka- samenzang, voorlezen en een stuurslld, de heer P. Haak, wenste dervorming betreft. De A.J.C., geen ëenYefiS6 Kwart ^1,™. Wëï?~ Been herbenoeminS meer te aan" verlengstuk van een politieke par ten bekort. Kwart over negen am- vaarden. In zijn plaats werd geko- tij of een neutrale vakbond, telt in veerde mej. van Boort. Opgevoerd zen de heer David van den Berg Az. Zeeland thans 250 leden, verdeeld werd een sprookje voor grote men- d6 voorzitter, de heer M. Verspoor, over drie groepen, terwijl een sen, „De blinde koning" van Ida dje jn verband met zijn vele afwe- vierde in oprichting is. Schouwen- Heijermans. De koning, die blind zigheid naar de Waddenzee, wilde Duiveland zal binnen afzienbare uit de oorlog is gekomen, krijgt be- aftreden, werd van dit voornemen tijd te kiezen hebben tussen A.J.C. zoek van een fee die hem vertelt, terug gebracht en ook hij verkreeg en Jonge Strijd, van welke laatste dat zijn kinderen arm en onbekend bijna alle stemmen. organisatie in Maart of April a.s. door de wereld moeten gaan op zoek naar iets, dat mooier is dan de zonneschijn. Wanneer ze menen FEUILLETON het gezochte te hebben gevonden, dan kunnen ze hun vader met een kus van zijn blindheid genezen. De kinderen zoeken ieder op hun eigen manier, zodat de eerste zoon al spoedig met goud en edelstenen komt aandragen. De tweede zoon zoekt het bij de wijsheid, doch het blijkt, dat hij slechts een hol hoofd heeft zonder hersenen. Tenslotte Ondanks de prijsstijging deze week speciale aanbieding voor de Heren: PRIMA INTERLOCK Lange Pantalons 3,25 Borstrok, korte mouw 2,95 Hemd, half open 5 korte mouw 3,35 Hemd, gesloten korte mouw 3,10 Postbestellingen worden ook met zorg door ons uitgevoerd Zieli beter en ecordcUgci by SPORT DUIVENSPORT P.D.V. „Zierlck" - Zierikzee Uitslag van de 6e jaarlijkse Post- duivententoonstelling van de Post- duivenhoudersvereniging „Zierick" te Zierikzee. De keuring werd ge houden door dhr. J. Lambrechts uit Roosendaal in het café van dhr. W. N. Pankow te Zierikzee. Klasse 1. Overjarige doffers. J. Quist, Dreischor 1; P. v. d. Welle, Z.zee 2; H. Slagboom, Z.zee 3 en 4; W. N. Pankow, Z.zee 5; J. Stoutjes- dijk, Z.zee 6; F. D. Hillebrand, Z.zee Z.E.V. en E.V. Klasse 2. Éénjarige doffers. F. D. Hillebrand 1, 4, 7; P. v. d. Welle 2; C. M. v. Westenbrugge 3; W. N. Pankow 5; H. Koevoets 6; allen te Zierikzee. Klasse 3. Jonge doffers (Blauw- blauwkras en zwartkras). F. D. Hil lebrand, Z.zee Z.E.V.P. Flikweert Z.zee 1; J. Quist, Dreischor 2; P. v. d Welle, Z.zee 3; H. Slagboom, Z.zee 4; H. Koevoets, Z.zee 5. Klasse 4. Jonge doffers (overige - kleuren). C. M. v. Westenbrugge 1; J. Stoutjesdijk 2 en Z.E.V.; W. N. Pankow 3; P. v. d. Welle 4; H. Slagboom 5; allen te Zierikzee. Klasse 5. Doffers (welke St. Vin cent of Dax hebben gevlogen). P. v. d. Welle 1; J. Verwijs 2; H. Slag boom 3; F. D. Hillebrarfd Z.E.V.; allen te Zierikzee. Mooiste doffer J. Quist te Drei schor. Klasse 6. Overjarige duiven. J. Stoutjesdijk 1; P. v. d. Welle 2; F. D. Hillebrand 3 en Z.E.V.; H. Koe voets 4; H. Slagboom 5; P. Flik weert 6; J. Koster E.V.; allen te Zierikzee. Klasse 7. Eén-jarige duiven. J. Stoutjesdijk 1; P. v. d. Welle 2; F. D. Hillebrand 3, Z.E.V. en E.V.; allen te Zierikzee. Klasse 8. Jonge duiven (blauw, blauwkras en zwartkras). J. Quist, Dreischor 1 en 4; A. M. Berrevoets, Z.zee 2; H. Slagboom, Z.zee 3 en Z. E.V.; J. Stoutjesdijk, Z.zee E.V. Klasse 9. Jonge duiven (overige kleuren). P. Flikweert, Z.zee 1, 2, 3: A. M. Berrevoets, Z.zee 4; J. Quist, Dreischor 5; F. D. Hillebrand Z.zee 6 en Z.E.V. H k WJIJJAWIItra KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amersfoort: J. Zwij- nenburg, Nijverdal; te Ridderkerk: L. Roetman, Muiden; te Schoon hoven: J. de Lange, Nunspeet. Geref.- Kerken Tweetal te Rotterdam: W. C. van den Brink, 's-Gravenhage-Oost en G. Brinkman, Schiedam. Beroepen te Acton (Ontario, Ca nada): R. Groeneboer, Weesp. Aangenomen naar Nieuwerkerk a.d. IJssel: cand. D. H. Borgers, Utrecht. Bedankt voor Oldeboorn, Dwin- geloo en Oudemirdum: cand. D. H. Borgers, Utrecht. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Driebergen: J. Keu- ning, Barendrecht. Ger. Gemeenten in Nederland Klasse 10. Duiven (welke St. Vin- ATT_TT„_,_____T_ cent of Dax hebben gevlogen). W. NIEUWERKERK Woensdag 26 N Pank z zee e»2. Januari, 7.30 uur, Ds Mallan van Bruinisse. Mooiste duif: J. Stoutjesdijk te Geref. Gemeenten Zierikzee. Tweetal te Gouda: J. W. Ker- Ingezonden mededeling sten, Genemuiden en A. Verhagen, n«t Kampen. WTijf KOU eil PlJII Ten bate van „Oefening en Uitspanning" door HENK VAN HEESWIJK Vrijdagavond 1.1. werd in de Bobbel" opgevoerd. De dames en Zacht opende Wim de deur van „Meebaal" alhier door de muziek- heren tonelisten waren goed in hun zijn woning en liep voorzichtig naar is het prinsesje Miranda op haar vereniging „Con Amore" van rollen en hebben het stuk keurig boven. Toen hij zijn jas had uitge- beurt zo bedroefd, dat ze niets an- Noordgouwe een uitvoering gege- vertolkt. trokken, ging hij op zijn tenen naar ders dan de liefde kan vinden; zij vent ten bate van de muziekver- Ter versterking van de kas werd de slaapkamer. Jo lag reeds te sla- verzorgt een oude zieke man, helpt eniging „Oefening en Uitspanning" in de pauze een verloting gehou- pen en onhoorbaar trok hij de deur een oud moedertje enz. waarna ze alhier. den en wat voor een verloting, weer achter zich dicht. In de voor geheel ontmoedigd bij haar blinde De heer van Dijk, voorzitter van Een schat van prijzen was door de kamer trok hij de overgordijnen vader terugkeert. Des te groter is „O. en U.", sprak een welkomst- middenstanders daarvoor gegeven, dicht, haalde zijn schrijfmachine te haar verwondering, wanneer haar woord tot vele aanwezigen en in een bewijs dat men sympathiseerde voorschijn en draaide een vel pa- vader na een kus weer ziende is en het bijzonder tot de heer Veltkamp met ons zo zwaar getroffen mu- pier er in. Toen ging hij aan het dat het de liefde was, die zo mooi als vertegenwoordiger 'van de Cul- ziekcorps. werk. Hij keek zijn aantekeningen is als zonneschijn. Mej. van Boort turele afdeling Zeeland, die de Tot slot volgde nog een vier- na en peinsde over de revue, die hij boeide de vele aanwezigen met haar moeite heeft genomen deze avond tal muzieknummers waarna de heer had gezien. Veel bijzonders was het prachtig spel en de begeleidende met zijn tegenwoordigheid op te van Dijk een slotwoord sprak. Hij eigenlijk niet geweest. Een revue, muziek van Handel en Corelli. Dat luisteren en verder tot de vereni- dankte de aanwezigen voor hun die niet boven het middelmatige ze de kunst verstaat blijkt wel uit ging „Con Amore". Deze vereniging opkomst en daarmede gebrachte uitkwam. Maar dat zangeresje, die het feit dat ze de vorige dag een toch heeft spontaan aangeboden steun en verder aan allen die op Tilly, was een openbaring. Tjonge, uitvoering had gegeven voor H.M. geheel belangeloos deze avond te de een of andere manier een offer wat een vrouwtje was dat. Zij zou de Koningin. Na deze vertoning verzorgen, eensdeels om de kas van voor de vereniging hebben gebracht een goede recensie hebben. Dat werd nog vertoond „De wonder- „O. en U." te versterken en ander- en tenslotte aan „Con Amore" door verdiende ze. En hij schreef: baarlijke genezing van Peerke deels om de totaal geslagen ver- wier medewerking dit alles en deze „De revue, die gisteravond voor Kunstermans", die al spoedig met eniging weer op gang te helpen, avond zo geslaagd is. De heer het eerst in het Leidschepleinthe- zijn rake zetten over de weinige Een drietal leden van „O. en U.", Kort, voorzitter van „Con Amore" ater draaide, kan beschouwd wor- verkeersborden in Zeeland en de die nog steeds te Noordgouwe zijn dankte voor de aangename woor- den als iets bijzonders. We weten, pont, waar heer dokter drie uren geëvacueerd, hebben reeds meer den tot zijn vereniging gesproken, dat ze ook als iets bijzonders was vertraging had, de vrolijkheid ten dan een jaar lang hun medewerking Op deze avond zijn vriendschaps- aangekondigd en dat was nu eens top voerde. Met een sierlijk me- aan de vereniging aldaar verleend, banden gelegd die voor de toe- niet overdreven. Deze revue, die nuet, gedanst door twee beeldige Achtereenvolgens werd, onder komst vast en sterk zijn. Mocht in op verdienstelijke wijze door de poppen werd deze avond besloten, leiding van haar directeur, de heer de toekomst een beroep op zijn bekende acteur Tom van Iersel ge- Burgemeester J. L. van Leeuwen G. van der Weele, een viertal mu- vereniging worden gedaan, dan kan regisseerd werd, werd vrijwel ge dankte de afdeling Plattelandsvrou- zieknummers op verdienstelijke men te alle tijde op haar mede- heel gedragen door het uitstekende wen en mej. van Boort voor de bui- wijze ten gehore gebracht. Ter af- werking rekenen. spel van de Vlaamse toneelspeelster tengewoon mooie avond, die op een wisseling werd een vrolijk toneel- Met het Wilhelmus werd deze en zangeres Tilly Romanl, die in de- zeer hoog niveau stond. spel, getiteld „De firma Hobbel en zeer geslaagde avond besloten. ze revue voor het eerst in ons land optreedt. Nu, dit optreden is een waar succes geworden. Tilly Ro- mani is voor de kleinkunst een openbaring. Haar spel in de ver schillende schetsjes was boven ver wachting en duidelijk was merk baar, dat zij een groot toneeltalent bezit. Nog groter was haar succes, toen zij optrad als zangeres van le vensliedjes. Haar stem is goed ge schoold en met een aangeboren be valligheid draagt zij haar liederen voor. En zo schreef Wim verder. En in zijn verslag sprak hij van het onderhoud dat hij met de be koorlijke Vlaamse kunstenaresse had gehad na afloop der voorstel ling, besluitende met een wens, dat Tilly Romani een vaste bespeelster van de planken der kleinkunst zou worden in ons land. Toen hij klaar was, las hij zijn verslag nog eens over, veranderde hier en daar een tikfout en brom de toen tevreden. Morgenavond een paar aardige foto's erbij en het Leidschepleintheater kon tevreden zijn. Tilly incluis. Overmorgen ging hij naar haar toe, en dan zou hij de krant meenemen. Hij draaide het licht uit, ont kleedde zich en legde zich in bed. Jo merkte het niet en hij liet haar rustig slapen. In gedachte zag hij nog de temperamentvolle Vlaamse voor zich in de kleedkamer. Jonge wat een vrouw was dat. De volgende morgen, aan het ont bijt, vroeg Jo terloops: En hoe was het gisteravond? Best, antwoordde Wim over het ochtendblad heen. Vanavond kun je het verslag lezen. Die nieuwe zangeres, heette ze niet Romani? Had ze nogal succes? Hij knikte bevestigend, terwijl hij een hap nam. Zeker, ze is een aanwinst voor de kleinkunst. Van Iersel heeft haar ontdekt in Ant werpen. Het is een van zijn heldere ogenblikken geweest, toen hij haar engageerde voor zijn revue. Ze speelt niet onaardig, maar had gis teravond wat last van Bühnefiber. Ze is nog nooit buiten haor land opgetreden. Is ze aardig? Het gaat. Zoals alle Zuidelijke vrouwen. Een beetje warmbloedig, wat druk en vol temperament na tuurlijk. Een niet onaardig kopje. Wim trachtte zich zo onverschil lig mogelijk voor te doen. Zoals ge woonlijk wist hij zich uitstekend te beheersen. Des avonds prijkte het verslag met drie foto's op de voorpagina van het tweede blad, in een mooie opmaak. Wim, op de redactie, knik te tevreden, toén hij het verslag doorlas. Ja, zo was het goed, en ze zou geen reden tot klagen hebben. Van Iersel evenmin. Die revue zou voorlopig wel blijven lopen daar op het Leidscheplein. Zo'n verslag was goud waard voor het gezel schap. Een slechte recensie was in staat om een revue onmiddellijk te laten duikelen, maar een goede be spreking kon wekenlang uitver kochte zalen tengevolge hebben. Enfin, over een paar weken schreef hij nog wel eens wat over Tilly. Morgenmiddag ging hij haar eens opzoeken in haar flat. Dat konden een paar prettige uurtjes worden. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2