Kippenstapel in Nederland moet worden verkleind LEVENS-,.. Bijeenkomst Christelijke Blindenbond Middels een lezing en film werd werk van de Bond verduidelijkt In ons land leven momenteel 5000 blinden Donderdagavond vond In hotel van Europa. Zo kende men bv. in „Het wapen van Zeeland" te Re- Parijs reeds in de middeleeuwen nesse een propaganda-bijeenkomst een organisatie voor de blinden, plaats van de Christelijke Blinden- Met de uitvinding van het Braille- bond, waaraan het Ned. Herv. kerk- schrift door de Fransman Louis koor te Renesse onder leiding van Braille, werd het isolement verbro- mevr. Beije-Jonker haar medewer- ken. Spr. schetste verder de af- king verleende. De Bondspropagan- hankelijkheid in alles voor dit dist de heer R. v. Wijk richtte een schrift werd uitgevonden. Zwaar kan worden vervangen. Deze week is de brandspuit van Oosterland naar hier overgebracht. Men deel de ons nog mede dat t.z.t. een nieuwe spuit voor Sirjansland zal worden aangeschaft. Bomen in de dorpstraat gerooid De weinige bomen in de Dorps straat, die voor de ramp een ver siering voor het dorp vormden, zijn thans gerooid. Ofschoon zij reeds het vorige jaar dood waren biedt de straat thans een kaal uitzicht en lijkt zij veel breder te zijn gewor den. BRUINISSE Een grote ongeveer 20 meter Ui O t uc HCCi u. V. nijn i'vmiv. vvu JUiiiii «iciu ullgcvuuuciL tiwaoi bijzonder woord van welkom aan drukken evenwel de financiële *]?£e kraan van de firma Thomsen het Kerkkoor voor zijn spontane moeilijkheden oin iedere blinde de die thans m de hayen ligt voor medewerking. Na het zingen van middelen te verschaffen die hem in overslaS van grond, trekt zeer de een drietal liederen door het kerk- staat stellen het besef te geven als aandacht door haar afmetingen. Zij koor, sprak de heer v. Wijk, die een volwaardig mens naast de zien- steekt ver boven de huizen uit zelf het licht in de ogen mist, een de mens te staan. Voor 2400 van propagandistisch woord over het de in ons land aanwezige 5000 blin- ontstaan van de Chr. Ned. Blin- den moet naar een passende werk- denbond en zijn werkzaamheden kring worden gezocht. Dit is vaak voor de blinden. Uitvoerig ging hij moeilijk en hier moet door de or- in op de noodzakelijkheid van het ganisatie steeds contact worden ontstaan dezer organisatie naast de gezocht en onderhouden. Thans zijn R.K. en Alg. Blindenbond. Nog geen we evenwel zover, aldus de heer 100 jaar geleden, aldus spr., werd van Wijk, dat bij de sociale voor- oan is 't hoog tijd voor een Kru- er practisch niets in Nederland voor ziening ook de blinde voor vol- schenkuur. Rheumatische pijnen de blinden gedaan. Deze bevol- waardig wordt aangezien en opge- zjjn jn negen van de tien gevallen kingsgroep, waartoe heden ruim nomen. Hierna werd het eerste deel gevolg van onzuiver bloed. De 5000 landgenoten behoren, rede- van de film „Terug naar het licht" bloedzuiverende organen schieten neerde men, moest maar met be- vertoond. Duidelijk werd hierin het te kort. Geef die weer jeugdige delen en liefdadigheid zien rond te beeld belicht van de jonge blinden kracht; breng ze weer op gang met komen. Dit juist in tegenstelling in het beginstadium, waarbij de Kruschen's zes minerale zouten, met de'opvatting in andere delen heer van Wijk de film van com- Duizenden rheumatiek-lijders von- mentaar voorzag. Na de pauze werd den daar baat bij. Waarom zoudt het tweede deel vertoond. Hierin gij dan achterblijven? 't Gaat om kwam duidelijk tot uitdrukking tot Uw eigen welzijn maar ook om 't welke prestaties een blinde in staat levensgeluk Uwer huisgenoten, die is, waaraan hij het recht ontleent U graag weer de oude zien: fit, als een volwaardig mens naast de welgemoed, opgewekt en vrij van ziende te leven. Verder kwam ook pijn de onmisbaarheid van goede ge dresseerde honden, die f 400 per LANDBOUW EN VEETEELT Inirinndrn mrdedrllni Pogingen binnenlands verbruik te vergroten Ingezonden mededeling Als üw gewrichten alleen nog maar pijnlijk bewegen eu Rheumatische scheuten doir Ut» leden gaan... stuk kosten, naar voren. Nadat nog rt»!. (j00j jn Scholland een collecte was gehouden voor ingevallen het Braille Bijbelfonds, besloot ds. van Liere deze druk bezochte avond met gebed. Ineezonden mededeling Zenuwrust. Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustia- Stad en Provincie ZIERIKZEE Christelijke Plattelands- meibjesbond In het „Huis van Nassau" ver- T°t derde leerkracht aan de reici afgesloten zijn. gaderde deze week voor de eerste chr- Nationale school alhier is be- j)e sneeuw begint langzaam te maal de afdeling Schouwen-Dui- noemd de heer K. J. v. Wijnen te verdwijnen en verscheidene hoofd- veland van de Chr. Plattelands- Leerdam, thans instructeur T.V •O; wegen zijn weer begaanbaar. Het meisjesbond. De provinciaal presi- °P de luchtmachtbasis Deelen bij aantai noodoproepen om hulp dente, mej. T. Geelhoed te Nieuw- Arnhem. neemt af. Wel vragen boeren en dorp, hield een inleiding over het DREISCHOR schaapherders nog om snelle aan- onderwerp: „Waarom lid van de voer van veevoer. Chr. Platielandsmeisjesbond?" Bij de postcommandant der in de afgelopen week hebben Het bestuur van de afdeling Rijkspolitie zijn als gevonden voor- hefschroefvliegtuigen en andere werd als volgt samengesteld: mej. werpen aangegeven: een paar glacé toestellen van de Britse marine en R. Padmos, uuivendijke (secreta- dameshandschoenen, een ruiten- luchtmacht zes ton voedsel, vee- resse), mej. M. Krabbe, Noord- wisser en een huissleutel. voeder en geneesmiddelen afgewor- SCHARENDIJKE In Schotland is de dooi ingeval len, hetgeen een grote opluchting betekent voor duizenden Hooglan ders die reeds meer dan een week door de sneeuw van de buitenwe gouwe (penningmeesteresse), mej, B. Boot, Noordwelle (algemeen ad junct) en mej. L. de Kuiter, Zie- rikzee. Als vertegenwoordigster in het provinciaal bestuur werd geko- SIRJANSLAND Brandspuit gearriveerd pen boven de geïsoleerde gebieden. AMSTERDAM. De heer Herman - Hebben wij onlangs gemeld dat Meijer, Enschedé, is gepromoveerd zen mej. M. Flikweert te Schudde- brandspuit een geschenk van de tot doctor in de philosofie aan de beurs. De afdeling telt momenteel acjoptiegemeente Rijssen was, thans Sorbonne te Parijs op een proef- 23 leden. De bijeenkomst werd ver- moeten we mededelen dat zulks op schrift: „Le role mediateur de la een-\ I!" 6611 vergissing berust, daar deze logique". De „jonge doctor" is 61 rst gemeente Soest afkomstig jaar oud. Hij is geboren te Amster- is en in bruikleen is afgestaan tot dam en heeft een drukke commer- het tijdstip dat zij door een andere ciële en industriële werkkring. mej. Chr. Blok, terwijl ook een ko mische schets werd ten beste ge geven. Vrijdagmiddag tegen 3 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand bij M. Ravia in de Ravenstraat. Met het brandblusapparaat rukte de politie onmiddellijk uit, maar ze behoefde niet in te grijpen, daar R. zelf met emmers water de vuurhaard had gedoofd. Tijdens een te Almelo gehouden Twentse Pluimveedag heeft de heer M. J. Dings, voorzitter van de N. B. F. te Roermond, verklaard dat als een strenge selectie op kippen wordt toegepast, het komende jaar goed kan worden voor de pluim veehouders. Het aantal kippen moet worden ingekrompen omdat anders in het voorjaar grote af- zetmoeiiykbeden zullen ontstaan. De heer Dings zei verder in. zijn toespraak, dat de overheid nog steeds te weinig aandacht heeft voor de pluimveehouderij. Dit wat betreft de proefboerderijen, onder zoek, voorlichting en vakonderwijs. Ondanks het feit, dat de Neder landers de beste pluimveehouders ter wereld zijn ,is de grote export het zwakke punt in de economie van dit bedrijf. Tachtig procent van de uitgevoerde eieren gaat naar Duitsland en wanneer deze exportmogelijkheid zou uitvallen, De Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 13 Januari: Dr van Hoorn. RECHTZAKEN Man vergreep zich aan dochter In het Drentse dorpje De Kiel in de gemeente Sleen woont de 46- jarige landarbeider Hendrik Prin sen. De man zou volgens de dag vaarding zijn dochter meermalen hebben verkracht, zijn vrouw heb ben mishandeld en een baby van zijn eigen kind in het varkenshok hebben gelegd, met het gevolg dat het kindje overleed. Terzake van meermalen gepleeg de verkrachting, poging daartoe, mishandeling en moord, legde de Asser rechtbank de man 18 jaar gevangenisstraf op. In appèl heeft de procureur-ge neraal bij het Hof te Leeuwarden, mr. J. Besier, na een langdurig verhoor met gesloten deuren, le venslange gevangenisstraf geëist. De uitspraak werd bepaald op 3 Februari. RADIONIEUWS Uitzending over ramp en herstel Op Maandagavond 31 Januari zendt de V.A.R.A. een door Bob Uschi geschreven klankbeeld uit, dat gewijd is aan de ramp welke het Zuidwesten van ons land twee jaar geleden teisterde en aan het herstel dat daarop volgde. De titel van dit klankbeeld is „Land werd water; water werd land". De regie 'wordt gevoerd door GabrideWagt. WIJ OUDERS Zenuwachtige moeders RENESSE „Botsing der generaties" Lezing voor Ned. Herv. Vrouwenverenigingen Peinzend keek oma naar de twee menigeens iets tracht goed te pra- kleuters, die temidden van een ten, dat feitelijk ontoelaatbaar is. heilloze rommel van omvergehaald speelgoed aan het spelen waren Het jagende leven met de nieuwe bouwdoos. „Zijn ze Meer dan driekwart van de he- eigenlijk niet nog een beetje jong dendaagse „zenuwen" kan rustig op voor de kleuterschool?", probeerde rekening worden geschreven van zij voorzichtig. Oma was het niet ;)het jagende leven", dat in vele ge- eens met het nieuwe besluit, maar vallen vertaald zou kunnen worden Mevrouw Bijl-Viets uit 's-Gra- zij gaf er zich rekenschap van dat met: de jacht naar ontspanning. De venhage hield deze week in het haar schoondochter toch haar eigen ontspanning, die zich vroeger tot de Evangelisatiegebouw te Renesse zin zou doen. arbeid procentsgewijs verhield, is een lezing over het onderwerp: „Te jong? Helemaal niet! Ze heb- thans uitgegroeid tot een gelijk- „Botsingen der generaties". De pre- ^en er iuist de leeftijd voor, 3 en waardige factor: het wordt reeds sidente van de Ned. Hervormde 4"» verzekerde de jonge moeder en gewoon gevonden, dat tegenover Vrouwenvereniging Martha" te *oen ze °Peens onbeheerst te- ieder kwartum arbeid een evenre- Renesse, mevr. van 'Liere-Jacobs, Sen de kleintjes uit: „scheien jullie dig kwantum ontspanning staat en riep de talrijke aanwezigen een 50u toch alsjeblieft eens uit met dat is een gevaarlijk punt in onze dat vervelende getimmer met die samenleving. Want ook ontspan- blokken!" ning eist tijd en energie, die al te „U hebt er geen idee van oma, vaak aan de plicht worden onttrok- hoe lawaaiïg zij de hele dag zijn", ken. Ontspanning is een dwingende verklaarde zij met een zucht. „Ik ejs geworden in alle lagen dei- kan er gewoon niet tegen, ik word maatschappij. Waar de vrouwen en er doodzenuwachtig van. En ik heb moeders vroeger vrijwel alleen plichten en geen rechten bezaten, AANBESTEDING Restauratie tweede gedeelte Kleine of Gasthuiskerk te Zierikzee In het Ned. Herv. Verenigings gebouw te Zierikzee vond Vrijdag middag de aanbesteding plaats van de restauratie van een groot ge deelte van de Kleine of Gasthuis- kerk. Raming: f 97.675. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Aannemersbedrijf v/h Erven H. J. Jurriëns te Utrecht f 99.900; Aan nemersbedrijf Fa. I. Woudenberg en Zn. te Middelburg f 97.600; N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf Jb. .Prett te Oostzaan f 95.400; Aanne mersbedrijf D. Huurman Jr. N.V. te Delft f 81.580; Johs. van Alm- kerk te Zierikzee f 69.180. De gun ning is aangehouden. Architect is de heer B. V. van den Bergh te Rotterdam. ontstaat een crisis. Vandaar dat men wil proberen om een grotere afzet op de binnenlandse markt te verwerven, aldus de heer Dings. Een grootscheepse propaganda-ac tie zal ook dit jaar weer worden opgezet, o.m. door het verstrekken van receptenboekjes voor eieren en via de tussenhandel en de scholen. Straaljager neergeslorl bij Biervliet Belgische piloot kwam om Een Belgisch militair vliegtuig van het type Harvard is Donder dag boven Zeeuws Vlaanderen, in de nabijheid van Biervliet, veronge lukt. De oorspronkelijk uit Bier vliet afkomstige piloot, de sergeant vlieger Th. Blomme, kwam om het leven. Het toestel, dat afkomstig was van de basis Beauvechin bij Brus sel, cirkelde omstreeks half vijf bo ven Biervliet. Daarbij maakte het plotseling een kwart slag naar links gleed af en raakte de voet van de dijk van de Mariapolder, even bui ten de kom van de gemeente Bier vliet. Het toestel explodeerde met een grote steekvlam en de wrak stukken werden over een grote op pervlakte verspreid. Het stoffelijk overschot van de piloot werd ge vonden op ongeveer 25 meter van de plaats van het wrak. Ten tijde van het ongeluk hing er een lichte mist, waardoor het zicht slecht was. Water in de IJssel bij Deventer snel aan het stijgen Stuk van Rijksweg ondergelopen In de loop van Vrijdag is het wa ter in de IJssel bij Deventer zeer snel gestegen. Vrijdagmiddag duur de deze stijging nog voort. Zij had tengevolge, dat de verbinding tus sen Deventer en de woonwijk De Hoven op de linker IJsseloever moest worden verbroken, omdat de linkeroever, de voormalige Rijks weg, geheel onderliep. De veerdienst van Deventer naar De Hoven moest dientengevolge uitvallen. Het verkeer gaat nu uit sluitend over de verkeersbrug, het geen voor de Deventernaren een omweg betekent. Tevens werd de verbinding tus sen Deventer en de plaatsen Ter- wolde en Epe bemoeilijkt, want de wegen naar deze gemeente langs de IJssel zijn thans overstroomd. Van gemeentewege wgrden thans in allerijl maatregelen genomen om de wijk De Hoven tegen het water te beschermen. Dit kan worden bereikt door het sluiten van de coupures in de dijk, die deze bui tenwijk moet beschermen tegen hoge vloeden. Men verwacht hier nog een ver dere stijging van het IJsselwater tot de komende Zaterdagnacht. Ingezonden mededeling Dit Is een aanbieding, waar door U tientallen guldens bij het wassen van ontbijt- en tafel akens kunt sparen en toch bij elke maaltijd een brandschoon ontbijtlaken op de tafel kunt toveren. Wij kochten een febrieks- voorraad ontbijtlakens, crème ondoorzichtige ontbijtlakens, met frisse bloemdessins In de maat 110x140 cm. Laat Jantje of Pietje nu maar morsen, want met één streek van een natte doek is Uw ontbijtlaken weer als nieuw. Wilt U een beter bewijs hoe goedkoop U via onze post orderafdeling uit bent dan met dit laken, dat nergens onder de drie gulden verkocht wordt Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub, waarna U regelmatig diverse aanbiedingen per post krijgt toegezonden) deze plastic ontbijtlakens met /uy| bloemmotieven fjr WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN -> GEOPEND Zaterdag- aanb.edmg. Dameszakdoekjes merk „Swan" frisse dessins 26 ct. per stuk Herenzakdocken met ajourrand 59 cent per stuk CècA beter en ooordetlger by 1 kW UTRECHT. Ruim 130 Oostenrijk se kinderen arriveerden Woensdag morgen om half twaalf in Utrecht na een reis van ruim anderhalve dag. Het zijn kinderen veelal uit vluchtelingenkampen, die onder auspiciën van het R.K. huisves tingscomité 3 maanden in Utrechtse gezinnen zullen worden onderge bracht. De leider van een Oostduitse handelsdelegatie, Emil Senftleben, heeft te Londen verklaard, dat Oost-Duitsland bereid is om voor een bedrag van tweehonderd mil- lioen dollar zaken te doen met de Westelijke landen, met inbegrip van West-Duitsland. Senftleben is leider van de buitenlandse afde ling van de Leipziger Messe. welkom toe, inzonderheid de spreekster en de zusterverenigin gen uit Scharendijke en Burgh- Haamstede. Na opening op de ge bruikelijke wijze, ging mevr. Bijl- Viets in op het begrip generatie. cei uuuuiuiuwaï Spr. was van mening dat er inder- h t al z0 druk„ naari hntcincrem rnnt iftpn an snan. FEUILLETON 37 lijnen daad botsingen, conflicten en span- '"jftjaar" lieve' kind, je hebt toch daar'begint d^weegschaal^beden- ningen bestaan tussen de genera- een uitstekende hulp", weerlegde kelijk naar de andere kant over te door HENK VAN HEESWIJK Ups. /.n was van mpnine riat. rlP7P ties. Zij was van mening dat deze oma evenwel ook bij de jeugd van vroe- Da jonge vrouw haalde de ger voorkwamen; alleen achtte zij schouders op. „Ik weet niet, hoe Gauw effe... de tegenwoordige jeugd openharti- anderen het doen", sprak ze wre- moeders dle eauw ger hoewel ruwer, maar daarom velie ik siouw de hele dag in het f moeaers, aie ,,gauw ene nog niet slechter De voorbiie oor- u u' a -Tuk ««u dlt en dat en n°S wat doen omdat mec slenter. ue voor dij e oor- huishouden, ik heb nooit een ogen- ejgen]ük never wat anriprs zou- log en nieuwe oorlogsdreigingen bilkje VOor mezelf. Als de kinderen gL'X'ïaSerïï en iSen neerslachtigheid m.b t. het toe- naar de kleuterschool gaan, leren nrfkkikbaaruitvalfen omdat z3 stellen aan de jeugd veel groter zlj met andere kinderen omgaan, ieM,e pUchïm n e? gauw ge- eisen en verwekken een zekere ao* ic «noH vnnr 7o on tu- irrH» Han ae &end'= piicmen niet gauw ge noeg achter de rug hebben, zij eisen en verwekken een zekere dat is goed voor ze en ik krijg dan komstperspectief. Spr. ging hierna eindelijk eens dieper in op de verhouding tussen mezelf!" de beide sexen, waai bij zij een juiste voorlichting van de zijde der ouders op het juiste moment, on ontbeerlijk achtte. Teveel wordt nog aan bepaalde verouderde tra dities gehecht. In een sfeer van vertrouwen moet de jeugd door de opvoeders worden geleid. Verkeer- 1- „i:„ i;: j IlUCK CIV.11LC1 UC 1UK I1CUUCU, OJJ een beetje tijd voor scbeppen een sfeer van onrust en opstandigheid rond zich, waarin de kinderen zich niet rustig kunnen ontplooien en waarin huiselijke ge zelligheid en echtelijk geluk niet kunnen gedijen. Deze vrouwen bieden maar een Ik mag ook wel eens wat hebben „Ik mag ook wel eens wat heb- ben!" besloot ze. Haastig stond oma povere nabootsing van de plichts- op. Zij voelde, dat als zij nog een vervulling, die zij vrijwillig op zich u L i ogenblik langer bleef, zij zich niet hebben genomen. Zij zijn doof en de voorlichting of het geheel ont- zOU kunnen bedwingen. In haar blind voor het feit, dat ontspanning breken hiervan werkt funest op het leven van vrouw en moeder van toegift is, maar geenszins een ge- verdere leven. Over de aan zich- vljf kinderen waren zenuwtjes en lijkwaardige factor van haar taak. zelf te stellen eisen en de normen slachtoffer ach tigheid nimmer voor- Zij, die een compromis trachten te van fatsoen, die het wel of niet mo- gekomen. Zij kon het niet goed on- sluiten tussen twee uiteenlopende gen bepalen, werd daarna nog van der woorden brengen, maar diep in belangen, zullen een sfeer van on- gedachten gewisseld. Na de pauze haar hart wist zij, dat haar schoon- rust en nauw bedwongen wrevel volgde een uitgebreide gedachten- dochter hard op weg was haar hu- rond zich scheppen, die in staat is wisseling, waarbij de invloed van welijksgeluk te ondergraven. Maar van gevoelige kinderen, kleine re- radio, beeldroman en boeken ter zij wachtte zich er wel voor met bellen te maken, met alle narigheid sprake kwamen. Mevr. van Liere- vermaningen aan te komen. daaraan verbonden. Dit is iets, dat Jacobs dankte na afloop de spreek- En toch had deze oma gelijk. „Ik wij nimmer uit het oog mogen ver ster voor het belangwekkend be- mag ook wel eens wat hebben" is liezen. toog, waarna sluiting. een gevaarlijke uiting, waarmede Amy Groskamp ten Have. Wim, de man die tientallen vrou wen het hof gemaakt had en ze dan zonder enige gewetenswroeging weer negeerde, raakte in de war onder haar blik. Maar hij beheers te zich, klopte vertrouwelijk op haar hand en antwoordde: Wan- neeh u maar wilt, schone dame. neer u maar wilt, schone dame. zoeken, wilt u? Ik zal het erg leuk vinden. Zeg ik dat goed in uw taal? Ja? Wij Vlaamsen spreken een beetje anders dan uw landgenoten. Dus u komt me eens opzoeken? Het zal me een bijzonder genoe gen zijn, juffrouw Romani. Och zegt u maar Tilly, dat is veel gemakkelijker. Ik heb een paar kamers op de Noorder Am- stellaan. O, heel gezellig ingericht. Daarvoor heeft mijnheer van Ier- sel gezorgd. Komt u me eens op een middag bezoeken? Graag. U kunt me binnen een paar dagen verwachten, tot ziens dus, Tilly. Hij kuste haar hand en vertrok. Toen hij weg was, bestierf de glim lach op haar gezicht en in zichzelf mompelde ze: Wat een vervelende lui die verslaggevers. Maar ja, je hebt ze nu eenmaal nodig. Ik zal hem een poosje aan het lijntje moe ten houden. Ze belde om haar "ka menier en trok zuchtend de spel den uit haar kapsel. In plaats van de kamenier kwam de regisseur, Tom van Iersel, bin nen. En viel de verslaggever je nogal mee? Je doet me schrikken, ik dacht dat Josefine binnenkwam. Die ver slaggever? Och ja, waarom niet? Hij is net als de rest. Maar ik ge loof wel dat hij voor een goed ver slag zal zorgen. Wel vroeg hij me net hemd van het lijf. Kom, kom, lachte van Iersel, zo erg zal het wel niet geweest zijn. Hij boog zich achter over haar hals en drukte er een kus op. Tom, houdt op, je weet dat ik er een hekel aan heb, zulle. En je weet ook dat ik krank zinnig op je ben. Dan zal ik voor je moeten op passen, want krankzinnige men sen kunnen gevaarlijk worden, ant woordde ze lachend. Tilly, je weet wel wat ik be doel. Ik ben dol op je. Ja ja, dat zeggen alle mannen. In Holland worden jullie nogal spoedig dol op een vrouw. Dat heb ik tenminste vanavond wel ge merkt met die mijnheer de Waal. Hij zat me tenminste aan te kij ken, alsof hij me op wou eten Brr Wat zijn mannen soms akelige we zens. Maar ik toch niet, Tilly? Jij bent geen haar beter. En schiet nu op, want ik moet me ver kleden. Je komt toch op het soupeetje? Natuurlijk, tenminste, als ik niet naast jou behoef te zitten. Maar Tilly, daarop heb ik me juist zo verheugdZe zag zijn gezicht betrekken en dat verteder de haar. O, jullie mannen. Soms zijn jul lie net kleine kinderen. Goed dan, ik zal wel naast je komen zitten. Ben je dan tevreden? Nog niet helemaal. Krijg ik, op ons succes van deze avond nu niet eens een zoen van je? Ook al goed. Ik ben in een bes te stemming vanavond en ik moet je ook nog bedanken voor je mooie bloem, Tom. Dat vond ik heel aar dig van je. Ze stond op, draaide zich naar hem toe en legde haar slanke ar men op zijn schouders en drukte een kus op zijn lippen. Zo, is het nu goed? Je bent een schat Tilly. Ik wil dat je voor altijd bij me blijft. Je zult een succes worden in mijn re vue's dat voorspel ik je. Verkleed je nu maar vlug voor ons feestje. Hij drukte nogmaals een kus op haar lippen, hetgeen zij lijdelijk toeliet en vertrok toen uit haar ka mer. Met een gebaar van afschuw veegde ze met een klein zakdoekje haar lippen af, zodat het lippen rood een grote plek maakte op het witte, doekje. Bah, zei ze in zich zelf. Je hebt ze nodig die mannen, maar anders (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2