V voelt het met Uw vingertoppen véél schoner! Christelijke arbeiders hielden geslaagde jaarvergadering Stad en Provincie ZIERIKZEE De agent van politie de heer C. J. Klinke is door de burgemeester met terugwerkende kracht per 1 Januari bevorderd tot hoofdagent van politie. Voor het te Amsterdam ge houden examen voor drogist slaag de o.a. de heer A. J. van Gastel alhier. Flinke opbrengst van U.V.V.-collecte De alhier door de leden van de U.V.V. gehouden huis-aan-huis- eollecte voor het bejaarden werk bracht het mooie bedrag op van f 493,47. Schoorsteenbrand Maandagmiddag tegen halt" drie werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in het pand Balie B 484, bewoond door het gezin A. J. van IJsseldijk. De brandweer bestreed het vuur op de gebruikelijke wijze en slaagde er in het vrijwel onmiddellijk on der de knie te krijgen. ELKERZEE Loop der bevolking in 1954 Het aantal inwoners bedroeg per 31 December 1953: 511, t.w. 265 m. en 240 vr. In 1954 nam dit aantal u£ met 7. Geboren werden 5 m. en 8 vr. Er overleden 1 m. en 1 vr. Vestiging in de gemeente 7 m. en 8 vr. Vertrokken 13 m. en 20 vr. Het aantal inwoners per 31 Dec. 1954 bedroeg derhalve 263 m. en 241 vr. o£ in totaal 504. Aantal vol trokken huwelijken: 1. ELLEMEET Loop der bevolking in 1954 Het aantal inwoners dezer ge meente bedroeg per 31 December 1953: 467, te weten 241 m. en 226 vr. In 1954 nam dit aantal af met 41. Geboren werden 3 m. en 3 vr. Er overleden 2 m. en 2 vr. Er ves tigden zich 12 m. en 11 vr., terwijl er vertrokken 29 m. en 37 vr. Het aantal inwoners per 31 December 1954 bedroeg derhalve 225 m. en 201 vr. of in totaal 426. Er werd één huwelijk voltrokken. KERKWERVE Landbouwschuur ingestort Tijdens de storm van Zondag avond is de in aanbouw zijnde land bouwschuur aan de Platteweg, welke voor de heer M. Stouten ge bouwd wordt, ingestort. Voor de betrokkene en voor de aannemer, de fa. H. Stouten uit Brouwersha ven, een tegenvaller. DUIVENDIJKE Loop der bevolking in 1954 Het aantal inwoners dezer ge meente bedroeg op 1 Januari 1954 458 (242 m. en 216 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 7 (3 m. en 4 vr.) en door vestiging met 19 (11 m. en 8 vr.). Het aldus verkregen aantal verminderde door overlijden met 3 (m.) en door ver trek met 95 (47 m. en 48 vr.). Het totaal aantal inwoners op 31 De cember 1954 bedroeg derhalve 386 (206 m. en 180 vr.), hetgeen neer komt op een vermindering met 72 (36 m. en 36 vr.). RENESSE Herv. Vrouwengroepen in de Westhoek Voor de gezamenlijke Hei-vormde vrouwengroepen in de Westhoek spreekt Woensdag 19 Januari a.s. mevrouw Bfll-Viets te Den Haag over het onderwerp „De botsing der generaties". De bijeenkomst wordt gehouden in het evangelisatie-ge bouw te Renesse. Vanavond vindt bedoelde lezing te Bruinisse plaats. DUIVENDIJKE Loop der bevolking over Decem ber 1954. Vertrokken: Toontje van der Bijl en Adrlana Neeltje van Dongen. SCHARENDIJKE De dijkval bij Kloosternol Naar wij vernemen heeft de ster ke wind tijdens het weekeind scha de toegebracht aan de voorzienin gen, die werden getroffen na het optreden van de dijkval bij de ha ven Kloosternol te Scharendijke. Een gedeelte van de ter dichting van het gat aangevoerde klei werd weggeslagen. Dit betekent uiter aard tegenslag bij het herstel. De mogelijkheid van een nieuwe cala miteit is hierdoor, naar ons werd verzekerd, echter niet ontstaan. BRUINISSE Opnamen voor orgelconcert De N.C.R.V. maakte Zaterdag middag in de Ned. Herv. kerk al hier opnamen op de bandrecorder van het door Gebr. van Vulpen ge bouwde kerkorgel. De organist Henk Seldenthuis speelde hiertoe een viertal werken van Samuël Scheldt, W. F. Bach en anderen. De opname zal Donderdagavond a.s. voor de radio worden uitgezonden. De Vluchthaven in 1954 In het tweede halfjaar 1954 werd de Vluchthaven ie Zijpe bezocht door 7601 schepen met een inhoud van 4.194.432 ton. Voor het jaar 1954 waren de cijfers voor Wil- lemspolderhaven en Tramhaven Stoofpolder resp. 10.305 schepen en 10.963 schepen met een inhoud van reep. 1.930.948 en 2.029.813 ton. Vergadering Kon. Ned. Middenstandsbond In de Donderdagavond in 't Veer huis gehouden vergadering van de afdeling Bruinisse van de Kon. Ned. Middenstandsbond herdacht de voorzitter, de heer A. de Ko- nnig, het enige weken geleden overleden bestuurslid (penning meester) M. van den Berge, die vanaf de oprichting zijn krachten aan de vereniging had gegeven. Het jaarverslag van de secretaris de heer Huibers, kon met genoegen een vereenvoudiging van de admi nistratie vermelden, nl. de veran dering van de omzetbelasting. Min der tevreden was men betreffende de afwikkeling van de bedrijfs schade voor de watersnoodslacht offers, waarin nog zeer weinig schot schijnt te zitten. Voor 'de Bruinisser middenstand was 1954 een jaar waarover men tevreden kon zijn; ook de winkelweek ver liep naar wens. Bij de wederop bouw was in 1954 ook de midden stand goed vertegenwoordigd: niet minder dan vier zakenpanden wer den gemoderniseerd. De bestuursleden H. W. Bossers en W. van den Ouden werden her kozen. In de bestuursvacature-M. van den Berge werd gekozen de heer W. Kik. De heer W. van den Ouden werd gekozen tot penning meester. BRUINISSE Ook aan ontspanning ontbrak het niet Te Bruinisse hielden. Vrijdag avond onder leiding van de heer A. Kik, voorzitter van de C.B.C., de afdelingen van de Ned. Christ. Landarbeidersbond, Ned. Christ. Bouwarbeldersbond en Chr. Trans portarbeidersbond hun jaarverga dering, annex jaarlijkse gezellige avond, waarop leden van de afde lingen Sirjansland en Oosterland met hun vrouwen of verloofden te vens aanwezig waren. De heer Kik opende met gebed en het lezen van Efeze 0, naar aan leiding waarvan hij een aantal ge dachten ontwikkelde en waarbij hij wees op de noodzakelijkheid van Chr. organisatie. Door mevr. Wie- brens werd daarna 'n eigengemaakt gedicht voorgedragen, waarin de belevenissen in hef zomerkamp te Putten, waar een aantal vrouwen uit het rampgebied deze zomer een week vertoefden, werden gememo reerd. De heer A. Braspenninks, dis trictsbestuurder van de C.B.C., uit Sprang Capelle, hield daarop een referaat, dat met aandacht werd gevolgd. Hij besprak daarin zijn eigen ondervindingen als jongen van 12 jaar in de fabriek en verge leek die met Gods geboden, zoals die onder meer in Deuteronomium 15 ons worden voorgehouden. In het licht van dit Schriftgedeelte behan delde hij achtereenvolgens ver schillede tot stand gekomen soci ale wetten, als de W. en W.-wet en het Bedrijfspensioenfonds. Het ver schil tussen N.V.V. en C.N.V. werd door hem besproken, waarin hij tot de conclusie kwam dat het N.V.V. streeft naar het staatsmonopolie, terwijl het C.N.V. streeft naar overleg en samenwerking tussen werkgever en werknemer. Een hartstochtelijk beroep om met alle kracht mee te werken tot verster king van de gelederen van het C. N.V., dat nog dezelfde grondslag heeft als bij zijn oprichting besloot het referaat. De heer D. van den Berge zong enkele liederen, op het orgel bege leid door J. van den Berge. De he ren A. Kik en W. van Gilst hielden een samenspraak waarin de nood zakelijkheid van organisatie in Chr. zin naar voren werd gebracht. Een spraakwaterval over het onder werp „Wat doe ik het eerste uur na mijn opstaan?", had als uitslag dat W. van Gilst, Machiel Pleune, Cor- rie Bal en Willy Zwijnenburg met de prijzen gingen strijken .natuur lijk onder de nodige hilariteit van de aanwezigen. Na een slotwoord door voorzitter Kik eindigde de heer C. Zwart, hoofd van de Chr. school met dank zegging. Rukwind deed veestal instorten Het loeien van de brandsirene deed Zondagavond omstreeks 9 uur bij het plotseling opkomende storm weer de bevolking van onze ge meente opschrikken en naar de ha ven lopen, omdat de herinnering aan de dag van 1 Februari 1953, waarop deze sirene eveneens haar sinister geluid over het dorp deed loeien, verlevendigd werd. Water noch brand bleken echter gevaar te brengen, maar wel was door een rukwind op de hofstede van de heer K. Kik aan de Dorpsweg de veestal ingestort en waren 13 stuks vee onder het puin bedolven ge raakt. De brandweer wist met hulp van een aantal particulieren bin nen een half uur het vee, dat tus sen de balken bekneld zat, te be vrijden. Aan het feit dat de dieren lagen te slapen of te herkauwen is het te danken dat geen enkele let sel bekwam. Met vingers in machine Tijdens dorswerkzaamheden was de heer D. van Gilst alhier zo on gelukkig om met een hand in de machine te komen, als gevolg waar van hij aan drie vingers ernstig werd gewond. Dokter Quaak ver leende hem de eerste hulp. Afd. SchouWBii-DuiveJand Ned. Kappersbond Onontkoombaar besluit tot tariefsverhoging De afdeling Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Kappersbond, hield vorige week onder leiding van haar voorzitter, de heer H. v. Doorn, in het „Huis van Nassau" een alge mene vergadering, welke goed was bezocht en waarbij ook bijna alle kappers van de buitengemeenten aanwezig waren, een prestatie waarvoor zij, gezien de slechte weersomstandigheden, een extra complimentje van de voorzitter kregen. De agenda vermeldde slechts één punt en wel een nood zakelijk geworden verhoging van de tarieven. In zijn inleiding gaf de voorzitter een overzicht van de stand van zaken in het kappers vak, waaruit bleek dat, ook voor de kappers, de exploitatie en kos ten van levensonderhoud belang rijk zijn gestegen, waartegenover geen enkele compensatie staat. Vooral voor de* zaken met perso neel werkende, is dit van beteke nis. De voorzitter herinnerde eraan dat bij de jongste loonronde, de kappers hier hun tarieven niet heb ben verhoogd. Nu echter bedrijfs kosten en kosten levensonderhoud blijven stijgen, is aan een tariefs verhoging niet meer te ontkomen. Nadat dit punt van alle zijden was besproken en bekeken, werd met algemene stemmen aangenomen om met ingang van Maandag 17 Jan. jl. de tarieven van knippen met 10 ct. en de tarieven van scheren met 5 cent te verhogen. De tarieven van ziekenhuis- en huisbediening werden eveneens, naar evenredig heid verhoogd. Nadat nog enige za ken van interne aard waren bespro ken, volgde sluiting. AANBESTEDING Herstel en verbouw gemeentehuis te Oosterland Vrijdag 14 Januari heeft de open bare aanbesteding plaats gehad voor het herstel en verbouw van het gemeentehuis te Oosterland. De uitslag is als volgt: H. Stouten, Brouwershaven f 54.500; A. Boot, Oosterland f 55.100; J. Z. Meerman, Oosterland f 56.000; Joh. Boogert, Oosterland f 56.700; J. Stouten, Oosterland f 57.000; Gebr. Capelle, Oosterland f 57.800; N.V. Aanne mersbedrijf v/h M. H. van Dasse- laar, Amersfoort f 58.940. Alle in schrijvingen zijn inclusief aantrek- kingskosten vreemde arbeiders. De gunning is aangehouden. Verbouw Ned. Herv. verenigings gebouw te Bruinisse Door de Kerkvoogdij der Ned. Hervormde Kerk te Bruinisse werd Zaterdagmiddag aanbesteed het verbouwen van het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. Deze aanbeste ding geschiedde bij uitnodiging. Ingeschreven werd als volgt: Timmerwerk: H. Dobbelaar f5799, fa. Wed. H. L. Schilperoort f 5760, A. Valk f 5760, A. M. Jumelet f 5590, S. C. de Graaff f 5300. De begroting was f 5402,65. Voor het metselwerk werd ingeschreven door J. van Oeveren voor f 3300 (begro ting f 2958). Voor het werk in massa werd ingeschreven door J, den Her der voor f 15.900, door S. C. de Graaff voor f 11.100, aan welke laatste het werk werd gegund. reinigt vlugger, grondiger en... toch zo veilig! U ziet hoe alles glanst en glimt en blinkt na 'n rappe beurt met Vim. Maar het bewijs leveren Uw vingertoppenlaat ze eens gaan langs de rand van Uw wastafel, langs de bodem van een pan, langs ieder oppervlak waar Vim met z'n actieve snelschuim is geweest. Voelt U? Geen spoor van vet of vuil meer. Vim lost het op, Vim bruist het weg, volkomen! Dat kan alleen Vim, nieuwe Vim met snelschuim, uit de gele bus. schuimt nog meer en kim niet krassen I Dit voel, u ó^r U* Wngor. SJ. *°Ppen I Wm is Zachttr SPORT TAFELTENNIS Finalis kampioenschap Schouwen-Duiveland Zaterdagmiddag en -avond von den in „Concordia" te Zierikzee de finales plaats van de wedstrijden om het kampioenschap van Schou wen-Duiveland. Bij de senioren legde de heer J. Vasseur uit Renesse op zeer ver dienstelijke wijze beslag op het kampioenschap (hij verloor geen enkele game), wat niet te verwon deren is, daar hij nog steeds kam pioen is van Oost en West Zeeuws- Vlaanderen. Bij de junioren (jon gens) werd L. de Vries uit Zierik zee, na felle strijd, kampioen, waar bij 'het 'beste game-gemiddelde de doorslag moest geven. Bij de junioren-meisjes werd Ti neke Westerhof uit Nieuwerkerk kampioen, nadat zij een spannende strijd had gevoerd met Sophie Ver- hage uit Kerkw'erve en Bep Wijs man uit Zierikzee. Aan het slot van het geslaagde tournooi reikte de heer H. Krijt na mens het comité de prijzen uit aan de kampioenen en aan hen die de tweede plaats wisten te bezetten. De heer Vasseur ontving naast een medaille een fraaie wisselbeker ge schonken door het sporthuis Dog ger te Zierikzee. Spr. richtte woor den van dank tot allen die hadden deelgenomen, voor de prettige en sportieve wijze waarop zij elkaar partij hadden gegeven, wat in hoge mate tot het welslagen van het toumooi heeft bijgedragen. Hij wees er op dat de opzet ervan is de tafeltennissport op ons eiland populair te maken en dat het in de bedoeling ligt binnenkort met een competitie te gaan beginnen. De uitslagen van de Zaterdag ge speelde wedstrijden luiden: Senioren. Poule 6: G. A. v. d. Tholen-C. M. v. Aken 2-0, J. J. v. d. Ende-Mr K. A. Keuning 2-1, J. J. v. d. En de-C. M. v. Aken 2-0, G. A. v. d. Tholen-Mr K. A. Keu ning 2-0, C. M. v. Aken-Mr K. A. Keuning 0-2, G. A. v. d. Tholen- J. J. v. d. Ende 2-0. Geplaatst: G. A. v. d. Tholen. Junioren jongens. Halve finale. Poule 1: J, de Vlieger-L. Stoutjes- dijk 2-1, J. de Vlieger-C. Yoe 2-0, C. Padmos-C. Yoe 0-2, C. Padmos- L. Stoutjesdijk 0-2, L. Stoutjesdljk- C. Yoe 2-0. Geplaatst voor de fi nale: J. de Vlieger. Poule 2:C. v. Vessum-B. Lup- gens 2-1, L. de Vries-A. v. Citters 0-2, L. de Vries-B. Lupgens 2-0, L. de Vries-C. v. Vessum 2-0, C. v. Vessum-A. v. Citters 2-0, A. v. Cit- ters-B. Lupgens 2-1. Geplaatst voor de finale: L. de Vries. Senioren. Halve finale. Poule 1: J. Vasseur-Jn. Hagestein 2-0, J. Vasseur-J. de Vlieger 2-0, Jn. Ha gestein-J. de Vlieger 2-1. Geplaatst voor de finale: J. Vasseur. Poule 2: G. A. v. d. Tholen-J. W. Gelderman 1-2, G. A. v. d. Tholen- L. de Vries 2-1, J. W. Gelderman- L. de Vries 1-2. Beslissingsgames: G. A. v, d. Tholen-L. de Vries 1-0 (21-17), G. A. v. d. Tholen-J. W. Gelderman 1-0 (21-4). Geplaatst: G. A. v. d. Tholen. Junioren meisjes. Finale: A. Ver- hage-T. Westerhof 1-2, S. Verhage- B. Wijsman 2-0, T. Westerhof-B. Wijsman 2-1. Kampioen: T. Wes terhof, Nieuwerkerk, 2. S. Verhage, Kêrkwerve. Junioren jongens. Finale: L. de Vrles-J. de Vlieger 3-0. Kampioen: L. de Vries, Zierikzee, 2. J. de Vlie ger, Zierikzee. Senioren. Finale: J. Vasseur-G. A. v. d. Tholen 3-0. Kampioen: J. Vasseur, Renesse, 2. G. A. v. d. Tholen, Zierikzee. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ANTOINETTE (Annetje) W. BIL N. W. BIL-v. d. WEKKEN Zierikzee, 14 Januari 1955 „Pikgat" f Donderdag 20 Januari a.s. hopen onze geliefde ;a ouders, behuwd-, groot- y en overgrootouders: Ji W. M. KLIPPEL- }C VAN 'T VEER «- Sj hun 45-jarige echtver- f! ^niging te herdenken. 'Ji Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is f fp de wens van hun dank- p ij bare kinderen, behuwd-, kleinkinderen en achter- <1 kleinkind p •jj Zierikzee, 18 Jan. 1955 j jKadeweg A 509 k 4 Hiermede vervullen wij de treurige plicht. U kennis te geven, dat in het ziekenhuis te Noordgouwe. nog geheel onverwachts is overleden, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante, CORNELIA WILHELMINA VAN SPLUNTER in de ouderdom van 78 jaar Zonnemaire, 15 Jan. 1955. Bocgercompagnie, E. J. BOS- VAN SPLUNTER Zierikzee, L. E. VAN SPLUNTER Middelharnis, E. VAN SPLUNTER- VAN WAGE Zonnemaire. J. J. RIJSTEB1L- VAN SPLUNTER Oosterland, M. OTTE- VAN SPLUNTER De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 19 Jan. a.s. des namiddags om 2.30 uur. Voor de grote belangstelling en de blijken van blijvende her innering, mij aangeboden bij het afscheid op 29 December 1954, zeg ik allen zeer harte lijk dank, inzonderheid de in woners van Brouwershaven. Brouwershaven, Januari 1955. W. JONKER. In 't Rusthuis „Goede Ree" te Sommelsdijk overleed op 14 Januari, zacht en kalm, onze tante WILHELMINA VISSER in de gezegende ouderdom van 94 jaar en 7 maanden. Bruinisse, 17 Januari 1955 Fam. J. STEIN Fam. S. C. ZONDERVAN Rotterdam: Fam. A. A. BAL-STEIN GEMEENTE KERKWERVE Ter secretarie der gemeente Kerkwerve kan worden ge plaatst een AMBTENAAR (m. of vr.) op arbeidscontract. Bezoldiging naar gelang van bekwaamheid, met een maxi mum van f 3500, Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan burge meester en wethouders. DREISCHOR ALGEMENE VERGADERING van de FAIRBANK „BELDERT" op Vrijdag 21 Januari 1955, v.m. 1.00 uur, in café Slager. Het bestuur. De muziekver „CON AMORE" te Noordgouwe geeft een uit voering in „de Meebaai" te Nieuwerkerk, op Vrijdag 21 Januari a.s. Degenen uit Noordgouwe en omstreken die deze uitvoering willen bijwonen, kunnen zich voor het vervoer per bus aan melden tot Woensdag a.s. bij dhr C. DEN ENGELSMAN te Noordgouwe. Het bestuur RENESSE Voor alle Herv. vrouwenver enigingen inde Westhoek spreekt op Woensdag 19 Jan. a.s., om 8.00 uur precies, in het Evangelisatiegebouw: Mevr. BIJL-VIETS uit 's Gravenhage Onderwerp: Conflicten tussen het oudere en jongere geslacht ALLE vrouwen zijn welkom OPROEPING Allen dié iets verschuldigd zijn aan - of te vorderen hebben van - Mevr. JANNA DE VALK weduwe van de Heer Adriaan Johannes Cornelia van den Berg, gewoond hebbende te Renesse en overleden te Schie dam op 27 October 1954, wor den verzocht daarvan opgave te doen uiterlijk 5 Februari 1955 ten kantore van Notaris VAN DEN ENDE te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3