ZWITSARUb Deportatie van Schouwen-Duivelanders per schip een verschrikking fjfoodwill Ned. Rode Kruis gaat nog vijftien rampendepóts inrichten Dameshanden eJedi&sS, Gezelschap uit Ruurlo bracht een vriendschapsbezoek aan Serooskerke SNOEK Verkouden kinderen?. 'f Is niet alles Vitamine C wat de klok slaat LEVENS- lijnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 16 DECEMBER 1954 - No. 17660 modttnt SCHUIMRUBBER BED mtni(n Bijna f 1.000.000 werd geinvesteerd Binnenkort zal het 65ste ram pendepót van het Rode Kruis in ons land zyn ingericht, namelijk het depót te Rotterdam, dat werd geschonken door de gemeente Rot terdam. Daarna zullen nog vijf tien depóts in het land moeten worden ingericht voordat het pro ject der materiële hulpverlening dat In 1948 werd ontworpen, ge heel zal z{jn gerealiseerd. Voor de inventarissen van deze vijftien depóts en van een aantal kringmagazijnen en een centraal magazijn is in totaal nog nodig f 1.110.000. Dit blijkt uit bet zo juist verschenen officiële orgaan van het Nederlandse Rode Kruis. De 65 depóts die er op het ogen blik zijn, hebben een capaciteit van 65 maal 30 bedden met elk drie ligplaatsen, zodat verspreid over het land bedden voor 5850 personen zijn opgeslagen, dan wel binnenkort zullen zijn opgeslagen. Eind 1954 zal naar schatting in totaal f 975.000 zijn gestort in het fonds voor de materiële hulpver lening. Deze stortingen waren in hoofdzaak afkomstig van hoofdbe stuur en afdelingen van het Neder landse Rode Kruis en slechts voor een zeer klein percentage door der den. In geval.van een calamiteit of een epidemie of ten behoeve van de boottochten van chronisch inva liden kan thans steeds met goed materieel.hulp worden verleend. Ingezonden mededeling Uruwofschraal?i Twee nieuwe Nederlandse schepen Opdracht van de K.N.S.M, De Kon. Nederlandsche Stoom bootmaatschappij te Amsterdam heeft opdracht gegeven tot het bouwen van twee motor-passa giersschepen, elk van circa 7000 brt. Deze schepen zullen de plaats in nemen van de „Oranjestad" en de „Willemstad" op de zgn. „Carai- bische lijn" naar Venezuela, de West en Costa Rica. De beide „Stad"-schepen zullen namelijk te zijner tijd de „Cottica" en de „Bonaire" moeten vervangen. De bouwopdrachten zijn ver strekt aan de N.V. Scheepsbouw- werf Gebr. Pot in Bolnes bij Rot terdam en de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. N.V. te Rotterdam. Vossen opereren op de Veluwe In de omgeving van Harderwijk en Ermelo zijn talrijke vossen ge signaleerd, die reeds een derge lijke overlast hebben veroorzaakt, dit de landelijke organisatie van Bedrijfseendenhouders een premie, van f 25 heeft uitgeloofd voor elk exemplaar, dat hier wordt gescho ten. De veiligheid op de weg In ons land zijn thans 300.000 bromfietsen op de weg, waarvan meer dan een tiende deel in de hoofdstad en jaarlijks komen er nog tienduizenden bij. Helaas stijgt ook het aantal verkeersongelukken met bromfietsen, dat verdrievoudigd is. Te weinig nog beseffen de brom fietsberijders dat hun vervoermid del in de wet gelijk is gesteld met het langzame verkeer en zij zich als gewone fietsers hebben te ge dragen. Een grote Zaanse industrie (de Koninklijke Verkade Fabrieken N. V.), die in 1953 de propagandafilm „Kijk uit" over de voorrangsregels aan het Verbond van Veilig Ver keer schonk, heeft dit jaar een film over de bromfiets laten maken, die tot titel draagt: „Sterrit naar Ud- del". Als filmacteurs fungeren le den van het Amsterdamse politie corps en verder verleenden de po litiecorpsen uit Apeldoorn en Nij megen hun medewerking. Weer geldtas met f 16000 gestolen uit auto Chauffeur was even weg De 29-jarige chauffeur Gerrit W. Thiel te Amsterdam moest een be stelling van 30.000 sigaretten en vijf pond tabak afleveren bij een groot handel in tabaksfabrikaten in de Warmoesstraat. Voor het pand stonden echter verscheidene auto's geparkeerd zodat hij doorreed en eerst ea. 30 meter verder een plaats vond om zijn wagen neer te zetten. Drie keer liep de chauffeur van de wagen naar de zaak om de goede ren over te brengen. Twee maal liet hij de wagen onaf gesloten staan maar de laatste keer sloot hij de deur af. De man incasseerde een bedrag van ruim elf honderd gul den en ontdekte bij zijn terug komst, toen hij het geld in de tas wilde stoppen, dat deze uit de be- stelruimte was verdwenen. Als de diefstal inderdaad in de korte spanne tijds dat hij afwezig was is geschied, is het wel een bij zonder bravourstukje geweest, want vijftien huizen verder is het politie bureau gevestigd. Daar deed de onthutste chauffeur aangifte van vermissing van f 16.000. Recher cheurs hebben de auto op vinger afdrukken onderzocht. Volgens een bepaling van de Antillaanse regeringsraad werd jl. V/oensdag, ter gelegenheid van de bevestiging van het statuut voor het Koninkrijk, van alle openbare gebouwen de vlag uitgestoken. geeft handen om trots op te zijn. Autobandieten in West- Duitsland aangehouden Het ziet er naar uit dat de West- duitse politie een spoor van de autobandieten, die in November de wegen van het Roergebied onveilig maakten, heeft ontdekt. Bij Kaiserslautern zijn Dinsdag nl. twee jongemannen aangehou den toen zij met een gestolen auto wilden wegrijden. Zij waren in het bezit van een geladen pistool, een dolk en drie ampullen penicilline. Bovendien heeft de politie acht mannen aangehouden van wie be wezen is dat zij autodiefstallen ge pleegd hebben. Het staat echter nog niet vast of zij iets met de roof overvallen van November in het Roergebied uitstaande hebben. De voorzitter van het Poolse Rode Kruis heeft een telegram aan de voorztter van het West-Duitse Rode Kruis, dr. Weitz, gezonden, waar in staat, dat Polen bereid is enige Duitsers, die in Polen of in door Polen bestuurde gebieden, wo nen, toe te staan naar West-Duits- land te gaan. In een Zuidoostenrijkse kolen mijn zijn beenderen van dieren aan getroffen, die naar raming twaalf tot vijftien millioen jaar oud zijn. Het waren onder meer beenderen van een mastodon (praehistorische olifant), een hert en een neushoorn. Kersttoespraak van H.M. de Koningin H.M. de Koningin zal op Eerste Kerstdag van 13.00 uur tot 13.15 uur een Kerstboodschap voor de radio houden, die zal worden uitgezonden in een natioaal programma. Critiek op Oost- Duitse bewapening van Polen en Tsjecho-Slowakije Het Westduitse blad „Der Spie gel" heeft in een artikel verklaard, dat de geallieerde inlichtingen dienst een magnetofoonband in handen heeft gekregen, waarop ge deelten voorkomen van een voor bespreking te Warschau voor de recente Moskouse veiligheidsconfe rentie. Volgens de opname hadden Pool se en Tsjechoslowaakse diplomaten hun tegenzin geuit ten aanzien van de door Moskou voorgestelde be wapening van Oost-Duitsland en voorwaarden gesteld, die opgeno men zullen worden als geheime clausules in het „Oostelijk veilig- heidsverdrag". Veel schade door Ierse overstromingen De militairen, die zijn opgeroe pen om de reddingswerkzaamhe den in het overstroomde gebied van Zuid-Ierland te leiden, heb ben Maandag een radio-station opgericht in de stad Banagher om in contact te blijven met Athlone, het centrum van het overstroom de gebied. Naar schatting staan ongeveer 4.500 boerderijen in Ierland onder water. In Dublin zelf drong het water van de rivier de Tolka on geveer 5.000 huizen binnen. Maan dag konden echter vele inwoners van Dublin, die niet veel schade aan hun huizen opliepen, naar hun woning terugkeren. Het peil van de rivier de Shan non is nog weer iets gestegen. De motie van wantrouwen, die tegen het kabinet-Ali Sastroa- midjojo is ingediend door de op positiepartijen in het Indonesische parlement, is Dinsdagavond in het parlement verworpen. Er werden 92 stemmen vóór de motie uitge bracht en 115 tegen bij 9 onthou dingen. De sterk gezwollen Ierse ri vier de Shannon, die reeds 130 km2 bouwland langs zijn oevers heeft overstroomd, bleef Dinsdag, als ge volg van de hevige regenval, nog Ingezonden mededeling qtn l g onbtpcikle gaunti* geruit)»*» w" BlNNENVERING BED NAZET BIDDEN. £N M A 1 A S S N.f A B GEEN ADOPTIE MEER, MAAR VRIENDSCHAP LAND- EN TUINBOUW Wat verlaat, maar kostelijk St. Nicolaasfeest voor de jeugd TIEN JAAR GELEDEN Van Kampen ging het per trein naar Duitsland Mistig was het Woensdag 20 De cember toen de mensen uit de West hoek, die naar Duitsland moesten worden gedeporteerd, afscheid na men van hun familie, mistig was het ook toen zij arriveerden op de haven van Scharendijke, waar zij moesten worden ingescheept. Meer dere plaatsen van het eiland, waar onder Zierikzee, zijn uitgekamd door de Duitsei-s, om mensen te le veren voor hun oorlogsproductie. Maar vergeleken bij de deportatie uit de grote steden van Westelijk Nederland, met name Rotterdam, treffen zij het toch. Zij kunnen in het schip niet alleen staan, zij kun nen ook nog liggen op het stro dat in het ruim ligt. Wel is het bitter koud en de stemming is verbitterd, maar er is geen sprake van varen, daarvoor is het te mistig. Tot de andere morgen moet worden ge wacht om te worden overgezet naar Ouddorp. Van slapen komt niet veel. Wel beraamt men ontvluch tingsplannen. De jongens van Geer ling (de schipper die met zijn schip al die tijd in de haven te Bruinisse lag) zullen proberen het vertrou wen van de schipper te winnen en te zien of hij de boot niet in het bevrijde Noord-Beveland kan brengen, maar dat zou dan natuur lijk alleen 's nachts kunnen en de mist trekt niet op voor de volgende mórgen. In Ouddorp moet men van de boot en moet worden gelopen naar Stellendam. Men mag niet door Goeree, want daar heerst volgens de Duitsers 'n besmettelijke ziekte. In Stellendam gaat men weer in een ander schip, groter, want ook van Flakkee zijn er nu een aantal mannen en jongens om het gezel schap te vermeerderen. De jongens van Geerling zien werkelijk kans om het zover te brengen dat zij ook aan het roer mogen staan, maar van naar Noord-Beveland varen is geen sprake meer. Via de Kil, de Noord, de Maas (Rotterdam-Delft) gaat het op Am sterdam aan. Men moet in het ruim blijven, maar zo nu en dan mag men wel eens enkele minuten naar boven. In de buurt van Schiedam weet Wim Geerling een verkeerde manoeuvre te maken en de boot zit muurvast omhoog. Razende en tie rende Duitsers. Sleepboothulp moet er aan te pas komen en het op onthoud duurt enkele uren. Dan heeft een zware sleepboot de boot weer vlotgetrokken en eindelijk komt men in Amsterdam aan. Men meert aan de Levantkade en men wordt ondergebracht in de Groente en Fruithallen. Er ligt stro om op te slapen en men krijgt er warme soep. De Duitsers komen nu zo lang zamerhand in een „Weihnacht"- stemming, want het is ondertussen al Zondag geworden. Naar Kampen 's Nachts om 3 uur wordt men al gewekt. Men moet zich insche pen om van Amsterdam naar Kam pen te worden gebracht. Als koeien wordt men aan boord gejaagd en met een stok geslagen. Een ver schrikkelijke tocht, want het is meer dan vol in de ruimen. En zo viert men Eerste Kerstdag in een oude kazerne in Kampen. Maar veel lust heeft men ook hier niet, men moet de trein in die hen naar hun bestemming: Duitsland, zal brengen. Het is een trein waarin geen ruit meer heel is, alle ramen zijn er finaal uit, maar men heeft ondertussen al zoveel meegemaakt dat men dit maar op de koop toe neemt. Eén geluk heeft men: er is uiterst weinig bewaking. De Duit ser is nu eenmaal erg gesteld op zijn Kerstfeestviering en zo zijn er in totaal maar drie' Duitsers om bijne negenhonderd mensen te be waken. Er ligt veel sneeuw en zo nu en dan ziet men iemand die op de treeplank gaat liggen, om zich daarvan in de sneeuw te laten vallen. Een waagstuk, dat, ook al rijdt de trein niet zo bijzonder hard, toch nog altijd het risico mee brengt van gebroken armen of be nen, maar het wordt veelvuldig toegepast. Men passeert Zwolle, Raalte en Nijverdal. Voor de schoonheid van het glooiende ter rein hier heeft men weinig oog. Men heeft maar één gedachte: straks zitten we in Duitsland. Maar zover is het nog niet. Ook de illegaliteit zal een duit in het zakje doen, want in de buurt van Wierden verschijnen Engelse ja gers. Hun spiedend oog ziet de trein; een duik uit de wolken, ge ratel van boordwapens en de stoom-loc is gehuld in een wolk witte stoom: de stoomketel is door zeefd, de trein staat stil. Op de ma chine wordt een Duitser dodelijk getroffen en helaas laten hierbij ook twee Nederlanders het leven, één uit Renesse en één uit Goeree- Overflakkee. Voor de tweede maal na de wa tersnoodramp bracht Zaterdag en Zondag jl. een gezelschap uit Ruur lo een bezoek aan Serooskerke, in het kader van de adoptie. Zater dagnamiddag omstreeks half twee arriveerde men op het dorp, waar een ontvangst plaats vond in het gemeentehuis. Spoedig daarna be gaf men zich naar de openbare school, waar een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van Serooskerke zou worden gevierd. De Sint stelde er blijkbaar prijs op zijn bezoek ditmaal wat later te doen plaats hebben om daardoor ook het Ruur- lose gezelschap in de gelegenheid te stellen hierbij aanwezig te kun nen zijn. In afwachting van de komst van Sinterklaas draaide dokter Bakker uit Ruurlo een paar toepasselijke filmpjes, die door hem zelf waren opgenomen. Op de eerste, die een beeld gaf van het vorig jaar door Ruurlo en "Wisch georganiseerde St. Nicolaasfeest voor de kinderen van Serooskerke, waren vele be kende gezichten te zien. De tweede film stond in het teken van de ont vangst van St. Nicolaas te Ruurlo. De verbondenheid bleek dus ook reeds hier! Toen de kinderen hun eerste liedje inzetten, kwam de kinder vriend in het lokaal, terwijl Zwarte Piet enige ogenblikken later per autoped binnen „stepte". Na een welkomstwoord dóór het hoofd dei- school, de heer Stoel, liet de goede Sint enige kinderen bij zich komen, terwijl Zwarte Piet zich ondertus sen op onverbeterlijke wijze van zijn taak kweet. De kinderen zon gen nog enige liedjes en bereid willige Ruurlose dames verlichtten de taak van de Sint door de kin deren gul van limonade en snoep te voorzien. Nadat Sinterklaas met hartelijke woorden afscheid had genomen, verscheen een poppenkast ten to nele. Met veel interesse werden de verrichtingen van Jan Klaassen, Katrijn, Hans en Grietje en de heks gevolgd. Aan een beroep tot mede werking van de kinderen aan het spel werd met laaiende geestdrift voldaan. Van de blijde gezichten kon men aflezen, dat het deze mid dag gebodene zeer had voldaan. De heer Stoel richtte zich in dit ver band met een dankwoord tot de burgemeester van Ruurlo, waarop deze burgemeester met een weder woord dit zeer goed geslaagde kin derfeest sloot. Hierna werden de leden van het gezelschap ondergebracht bij Se- rooskerkse gezinnen, wat aan de onderlinge intieme sfeer zeker ten goede kwam. Ontspanningsavond te Renesse 's Avonds kwam het hoogtepunt van het bezoek voor de inwoners van Serooskerke, door een ontspan ningsavond in hotel Prummel te Renesse. Practisch elkeen had zich vrij weten te maken om deze avond bij te wonen. De burgemeester van Ruurlo, jhr. mr. J. W. de Beaufort, zag daarin een bewijs dat ook de reeds vorig jaar aangeboden avond in de smaak was gevallen. „Er kan dan ook niet enkel meer van adop tie, doch veeleer van een hechte vriendschap worden gespz-oken", aldus de burgemeester. Met vol doening constateerde hij, dat sedert het vorige bezoek reeds veel tot stand was gebracht met betrek king tot de wederopbouw van het doz-p en het eiland. Niettegenstaan de dat. blijven nog vele beslom meringen in het dagelijkse leven bestaan en gaarne zou Ruurlo tz-achten hiez-in deze avond enige verlichting te brengen. Dat het gezelschap daaz-in ge slaagd is, staat boven alle twijfel. Een hoogstaand programma werd - om met de woorden van een op gevoerd schetsje te spreken - met veel élan afgewerkt. De liedjes, die met pianobegeleiding ten gehore werden gebracht, wei-den met veel enthousiasme gevolgd, vooral ook, als de aanwezigen hierin wei-den betrokken, waardoor zo nu en dan de „kalkbarrière" bijna werd door broken. De zelf gemaakte teksten van deze liedjes getuigden van de warme genegenheid welke Ruuz-lo Serooskerke toedraagt. De verschil lende schetsjes, waarin zo nu en dan een stukje levenswijsheid ver scholen zat, stonden op zeer hoog peil en wisten meermalen de lach lust op te wekken. Aan de zelf ver vaardigde attributen en kledij was zeer veel zorg besteed. Het zou on mogelijk zijn namen te noemen. Het geheel getuigde van de grote liefde die alle medewerksters en mede- wez-kers zonder uitzondering heb ben voor hun tweede vak: het to neelspel. De wnd. burgemeester van Se rooskerke, de heer mr G. F. Lun- singh Tonckens, was de tolk dei- aanwezigen, toen hij het gezelschap hartelijk dank bracht voor het ge bodene, waarbij hij de medewerk sters bloemen aanbood en de mede werkers een rokertje overhandigde. Na afloop hoorden wij verschil lende uitlatingen, die zijn samen te vatten in de woorden„Prachtig en vooral ook hartelijk!" Tot na Zondagmiddag verbleven de leden van het gezelschap bij hun Serooskerkse gastheren en gast vrouwen, waarna tot besluit een thé werd aangeboden in café Lig- tendag te Serooskerke. De beide burgemeesters van de nauw ver bonden gemeenten wisselden hier nog dankwoorden, zowel met be trekking tot het thans gebodene, als tot de reeds zo veel verleende huljp voorheen. Omstreeks half vier ver trok men weer naar de Achterhoek, uitgeleide gedaan door vele inwo ners van Serooskei-ke. Ingezonden mededeling Doorzichtig Plastic 120 breed 1,29 p. m. beier en aoordellgcr by APPELMARKT TELEFOON 424 De wereldoogst van broodgranen Het Amerikaanse departement van landbouw heeft zijn tweede raming gepubliceerd voor de we reldproductie van tarwe en rogge in 1954-1955, uitkomende op onge veer 246 millioen short ton, waar van 83 pet. voor rekening van tar we en 17 pet. voor rogge. Hoewel deze z-aming lager ligt dan de productie voor de voorafgaande twee seizoenen, ligt zij aanzien lijk boven het gemiddelde voor 1945-1949 van 218 millioen ton, al dus deelt het genoemde departe ment mede in zijn wekelijkse 'uit gave. Ingezonden mededeling Genezende warmte door wrijven met: i een Zwitsal preparaat Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad meldt: Velen zijn geneigd bij het woord „vitamine" alleen te denken aan groente en fruit. Inderdaad zijn groente, fruit en vooral aardappe len en lever belangrijke bronnen van een bepaald vitamine, het vi tamine C, dat o.a. zorgt voor een goede toestand van het spier- en peesweefsel. Er zijn echter nog meer en ze ker even belangrijke, vitamines, die in verschillende voedingsmiddelen vooz-komen. Zo bevatten levertraan, boter en gevitamineerde margarine het vitamine D, dat de groei moge lijk maakt. Ze bevatten echter ook vitamine A, het anti-infectie vita mine, dat eveneens voorkomt in melk, kaas, vette vissoorten, eieren, lever en nier. Vitamine A kan in het lichaam ook gevormd worden uit de natuurlijke kleurstof caro- teen, voorkomend in groente en fruit. Bruinbrood, noten, peul vruchten en mager vlees leveren B-vitamines, evenals znelk, leveh en eieren. Het zijn slechts enkele van de vele vitamines die wij voor U op somden. Vitamines zijn onontbeer lijk voor het welzijn van de mens. Een volledige voeding, die melk, kaas, vlees (ook lever en nier) of vis of eieren of peulvruchten, verse groenten, aardappelen, fruit en bruinbrood bevat, garandeert dat wij alle benodigde voedingsstoffen, dus ook de zeer kleine bestandde len, die wij vitamines noemen, in voldoende hoeveelheden opnemen. De communistisch-Chinese autoriteiten hebben aan de Britse zaakgelastigde in Peking het be drag van 3.670.000 gulden uitge keerd dat was vastgesteld als schadevergoeding voor het neer schieten van het Britse passagiers vliegtuig bij Hainan, op 23 Juli jl., aldus heeft Robert Turton, de Brit se onderminister van Buitenlandse Zaken, in het Lagerhuis meege deeld. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK HOOFDSTUK 3 De ander Langzaam aan rijpte de liefde tussen deze twee jonge mensen, die elkaar op zo'n alledaagse manier hadden gevonden. De zomer was voorbijgegaan en de herfst stond op .het punt zijn intrede te doen. De eerste bladeren waren reeds aan het vallen. Enkele Zondagen waren de beide jonge mensen nog naar buiten geweest en hadden met elkaar genoeglijke uurtjes doox'ge- bracht. Tot het weer slechter werd, zodat ze des Zondags hun troost zochten in de stad, naar een con cert gingen of des avonds een uur tje doorbrachten bij Heck of een andere gelegenheid. Maar over liefde was tussen hen niet meer gesproken. Groeneweg wilde niets forceren, daar hij wel begreep, dat het meisje niet van haar stand punt, dat hij overigens kon billijken doch niet helemaal kon vatten, was af te brengen. Hij had geduld, om dat hij er vast van overtuigd was, dat hij haar voor zich zou winnen. Wanneer ze eenmaal haar toestem ming gaf, zou het huwelijk immers maar een kwestie van enkele we ken zijn. Tot zolang kon hij wel wachten. Op een Zondagavond in het be gin van September zaten beiden op het terras van een café op het Dam rak te kijken naar het drukke ver keer en de voorbijrijdende trams. Het .was een dier mooie avonden, die men wel eens in de nazomer heeft. Plotseling schoot er uit de rij van wandelaars een donkere ge stalte en met de uitroep: Daar heb ben we waarempel Gerard Groe neweg, liep hij op het tafeltje toe, waar Jo en Gerard zaten. Gerard stond half verbaasd op. Het duurde een paar seconden, voor hij bemerkte, wie er met uitgesto ken hand voor hem stond. Lieve help!, antwoordde hij toen stom verbaasd. Wim, kerel, hoe kom jij opeens zo uit de lucht vallen? De beide mannen drukten elkaar hartelijk de hand en even was Ge rard zijn dame vergeten. De an dere maakte hem daarop opmerk zaam. Zou je me misschien even willen voorstellen? vroeg hij spottend. O, natuurlijk, verzekerde Ge rard lachend. Dat komt ik was zo verbaasd jou weer te zien na al die jaren, dat ik het helemaal vergat. Jo Hagen, een kennisje van me. En dit is Wim de Waal, journalist, avonturier en Ho, ho, weerde de journalist lachend af, meer niet, alsjeblieft. Zo is het al erg genoeg. Jo was opgestaan en drukte de jongeman hartelijk de hand. Kom even bij ons zitten, nodigde Gerard uit en schoof een stoel bij. waarvan Wim dankbaar gebruik maakte! Hoe komt het, dat jij op het ogenblik in Amsterdam bent. Ik wist niet beter, of je bent altijd op reis. De aangesprokene lachte en keek zijn oude vriend onderzoekend aan. De boog kan niet altijd gespan nen zijn, vriendlief. Ook een jour nalist mag wel eens een paar we ken vacantie hebben. Bovendien had ik genoeg gekregen van het reizen en trekken en ik ben juist eergisteren van een lange reis door Spanje en Portugal teruggekeerd. Nu neem ik eerst eens een poosje rust en dan ga ik waarschijnlijk een baantje aannemen als stads verslaggever of zoiets. Ik heb voor lopig genoeg van het reizen. Gerard keek hem spotlachend aan. Zo, zo, voorlopig. Hoe lang zal dat voorlopig duren? Nee, heus, ik meen het. Gisteren heb ik een langdurige coxiferentie gehad met mijn directeur en het resultaat is geweest, dat ik me in het komende winterseizoen aan de kunst ga wijden. Ik ga beroemde kunstenaressen interviewen, pre mières van opera's, revue's en to neelstukken bijwonen en aan de hand van mijn belevenissen het Amsterdamse publiek vertellen wat mooi is en wat niet deugt. Het rei zen is voorlopig van de baan, jon geman. En als de journalistiek me niet genoeg opbrengt, kozn ik mis- schien nog wel eens bij je aan kloppen om een baantje in je lam- pekappenfabriek. Of doe je tegen woordig wat anders? Nee, ik ben nog steeds fabrikant. Maar vertel eens wat van je reizen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5