KOU, GRIEP...! Zwitsaletten Landbouw in de Haarlemmermeer had het ook niet gemakkelijk Stad en Provincie Het tien-jarenplan voor Suriname Kennisgeving „Het leven begint bij 40" J. D. den Boer Nutsdepartement Zierikzee niet in „lonen- en prijzenspiraal' De vochtige zomer deed veel kwaad (Ingezonden) Het zal voor de bewoners van Schouwen-Dulveland. inzonderheid de landbouwers, interessant zijn eens te vernemen hoe de landbouw in de Haarlemraermeerpolder het heeft gemaakt ln het afgelopen sei zoen. Evenals elders - Groningen bv. - hebben de boeren het in de liaarlemmcrmeerpolder als gevolg van het natte seizoen ook niet ge makkelijk gehad. Do Haarlemmermeerpolder be hoort tot de zwaartse kleigebieden en is er door de overvloedige re genval stellig niet op vooruit ge gaan. Door de aanhoudende regens werden vele boeren gedwongen de oogst buiten te laten staan en eerst eind September, begin October, kon een begin worden gemaakt met het binnenhalen. Er trad veel schot op en vele partijen werden ronduit ge zegd slecht binnengehaald. De graanoogst was nauwelijks binnen toen de aardappeloogst be gon. Ook deze leverde veel moei lijkheden op. De meeste aandacht werd dit jaar wei voor de oogst in Groningen gevraagd, maar in de Haarlemmermeerpolder stond het er niet veel beter voor. Vele bun ders moesten hier worden gerooid, doorgaans met een uitgesproken te kort aan personeel. Het werk werd bovendien sterk belemmerd door de regenval. Het was dan ook reeds diep in het najaar voordat de aard appelen overal waren gerooid. Bij vele boeren lagen de vruchten op geslagen aan de hoop, vaak door en dooi* nat. Duidelijk is dit jaar ge bleken dat Eigenheimers, Meerlan- ders en Bintjes de overwegend slechte partijen gaven wat betreft het zgn. kwaad. Bevelanders, Rood Ster en Koopmans Blauwe daaren tegen gaven de gezondste partijen te zien. Ook de bietenoogst begon hier te laat. Door de zware grond, door drenkt met regenwater (afslibbaar- heid van 70-80 °/o) moest alles met de hand gebeuren. Machinaal rooien Ingezonden mededeling rillerig, lusteloos? Dan heeft de kou U te pakken! Blijf niet rondlopen, houd U warm en neem voor U naar bed gaat "Hekel aan Cocktails i Een Britse parlementaire commissie heeft vorige week gerapporteerd, dat de rege ringsuitgaven in het buiten land „eenvoudigweg fantas tisch" zijn. De Labour-agevaardigde Ju lian Snow vroeg Maandag in het Lagerhuis, of de vele cock tail parties wel nuttig en no dig waren. Sir Anthony Eden, minister van Buitenlandse Zaken, zei daarop, dat er wel niemand zou zijn, die een internationale cocktail party voor zijn plezier zou bijwonen. Niemand, heeft er een grotere hekel aan dan ik", aldus de minister, „en ik geloof, dat bijna al onze am bassadeurs overzee er net zo over denken". De totale uitgaven voor de buitenlandse dienst zijn onge veer 200 millioen gulden per jaar. kwam er dit jaar niet aan te pas. Door tekort aan personeel vergde de oogst veel tijd. Thans staan hier en daar nog bieten in de grond. Ook het afvoeren van de bleten vormt nog een probleem. Op enkele velden liggen dan ook nog hoopjes bieten. Hoge tarra's en laag suiker gehalte waren de kenmerken van de inmiddels aan de fabrieken af geleverde bieten. De cijfers lopen uiteen van 45 %tot 17.5 "Io tarra en 14.5 tot 12.7 suikergehalte. Door de „bleten perikel en" komt ook het ploegen in het gedrang en de helft van de boeren heeft het land nog niet op wintervoor liggen- Vele bunders tarwe konden niet worden ingezaaid. Hieruit blijkt wel dat ook de niet „zoute boer" een deel krijgt van de zich voordoende agrarische moeilijkheden. ZIERIKZEE Waterschap Schouwen Op de agenda-van de algemene vergadering van het waterschaps bestuur, die Maandag a.s. te Zie- rikzee zal worden gehouden, komt voor een voorstel om de dijk langs het ogenblik met de Nederlandse regering overleg pleegt over de fi nanciering van het tienjarenplan voor de ontwikkeling van Suriname .w. w,» ™.s- 5ee? ee.n bespreking gevoerd met de Spuikom van de Noordsluis te daartoe van Nederlandse zijde We delen de bewoners van ELLE- MEET en omstreken mede, dat in De Surinaamse delegatie, die op de plaats van de heer J. A. Hors man is aangesteld als agent van de Zierikzeesche Nieuwsbode, dhr Nederland verstrekt geld Adressen naar minister en Sta ten-Generaal Een mededeling van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dat hij afwijzend heeft be schikt op een aanvraag van de Stichting „Het leven begint bij veertig" om een vergunning tot ar beidsbemiddeling zonder winstoog merk, is voor de genoemde stich ting aanleiding geweest zich met adressen tot de bewindsman en tot de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal te wenden. In haar brief aan de minister zegt de stichting o.a.: „Wij stellen uwe excellentie voor, dat wij doorgaan als particuliere organisatie, zulks om deze gewel dige goodwill bij het bedrijfsleven, alsook der werkzoekenden niet plotseling te verspelen. Wij verzoe ken echter tevens, dat uwe excel lentie onmiddellijk een of meer op het gebied der arbeidsbemiddeling deskundige ambtenaren ter be schikking van ons secretariaat wilt stellen, opdat al het werk geschiedt zoals uwe excellentie dit wenst, maar echter in ons tempo, met ons enthousiasme en binnen de kring van onze leden en van met ons sympathiserenden. Alle klachten die dan bij ons binnenkomen kun nen onmiddellijk door uw eigen ambtenaren worden opgevangen en aan u worden doorgegeven. Wij menen excellentie, dat nog nimmer een particuliere insteling, zozeer bekend in binnen-en buiten land, zulke verregaande waarbor gen wil bieden, ja, ten nauwste wil samenwerken met haar overheid". Laatste detachement Korea-vrijwilligers thuis Het laatste detachement Korea- vrijwilligers onder commando van kapitein A. van "Wanningen uit Weert is Dinsdag in Marseille aan gekomen. Het detachement vertrok Woensdag per trein naar Roosen daal, waar het 's avonds om 18.32 uur arriveerde. De vrijwilligers werden door de staatssecretaris van Oorlog, mr F. J. Kranenburg, in de Engelbrecht van Nassaukazerne te Roosendaal officieel begroet. Pleidooi voor opleiding van schooltandverzorgsters Van de 1.380.000 leerlingen dei- lagere scholen worden er nu 577.000 op school tandheelkundig gecontro leerd, zodat er nog een groot ter rein braak ligt. Men kan echter slechts met moeite de thans aan wezige 240 functies voor een halve dagtaak bezetten, terwijl de toeloop naar de studie der tandheelkunde niet voldoende is om het tekort in de toekomst weg te werken. Boven dien legt de zich uitbreidende ziekenfondsbehandeling een toene mend beslag op de tandartsen en kunnen deze niet geheel voldoen aan de speciale eisen van de school- tandverzorging. Op de algemene jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde heeft prof. P. H. Buisman daarom gepleit voor de opleiding van schooltand verzorgsters. Jonge vrouwen die aanleg hebben om met kinderen om te gaan, zouden in de behan deling van kinderen meer voldoe ning vinden dan tandartsen. Voor de algemene leiding, het toezicht en de behandeling van moeilijke ge vallen zou met een klein aantal toegewijde tandartsen kunnen wor den volstaan. Ook de preventieve gebitsverzorging van kleuter-s zou aan schooltandverzorgsters na een aanvullende cursus kunnen worden toevertrouwd. Tenslotte wees prof. Buisman op het toenemende tandbederf en de slechte gebitstoestand der kleuters: 31 °/o der kinderen van 2 tot 3 jaar hebben reeds een aangetast gebit, welk percentage bij kleuters van 3 tot 4 jaar toeneemt tot 59% en van 4 tot 5 jaar tot zelfs 70 °/o. Dit is, volgens prof. Buisman, in hoge mate het gevolg van de toenemende snoepzucht, die door steeds nieuwe producten der genotmiddelenindu strie wordt aangewakkerd. De vluchtelingen-hulp en de Gemeenten Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft zich met zijn oproep, om de uurloon-actie door te voeren niet alleen tot het bedrijfsleven ge richt, maar tevens een beroep ge daan op de burgemeesters van ons land. Dagelijks komen berichten uit alle provincies binnen, waaruit blijkt, dat ook de gemeenten hun bijdrage willen leveren. De ont vangsten op giro 51.00 vermelden niet slechts de afdracht van gelden van gemeente-personeel, doch ook van presentie-gelden der raadsle den (soms verdubbeld door de ge meente!) en vele, vaak zeer suc cesvolle collectes. De verdubbeling van het door het personeel van de gemeenten of van gemeentelijke bedrijven bijeenge brachte bedrag geschiedt geluk kig in verreweg de meeste ge vallen. Bij het secretariaat zijn tot dusverre slechts twee gemeenten bekend, waar een desbetreffend voorstel door de gemeenteraad ver worpen werd: Finsterwolde waar de communistisch georiënteerde ge meenteraad de politieke leuze over de menslievendheid wilde laten ze gevieren; en Utrecht waar na een eerste principieel en uitvoerig debat de stemmen over het voorstel staakten. Bij herstemming op de volgende vergadering werd het voorstel tot verdubbeling verwor pen. In Amsterdam heeft het voorstel tot uitvoerige debatten aanleiding gegeven. Het wer dtenslotte met uitsluitend de communistische stemmen tegen aangenomen. Dit betekent voor de zaak der vluch telingen weer een bedrag van circa f 37.000 f 37.000 f 74.000! aangewezen leden van de Neder landse ministerraad. Naar het A.N. P. vernam, heerste er op deze bij eenkomst een prettige sfeer en werd over de ter sprake komende onderwerpen in een geest van we derzijds vertrouwen beraadslaagd. In hoofdzaak werd gesproken over de voorwaarden van een Ne derlandse bijdrage ad f 77 millioen Sur. courant (f 144 millioen Ned. courant), die door Nederland, deels a fonds perdu, aan Suriname zal worden verstrekt. Op de bijeen komst bleek, dat Suriname accoord gaat met de door Nederland gestel de voorwaarden en dat men van Nederlandse zijde accoord gaat met werkten een fraai interieur te ver- d<Ld°°r WT kriieen tot eer strekt De binnen- borgen wat betreft de wijze van Ki ij gen, lot eer sireKt. ue Dinnen- finflnr{prfn^ rMoJmaf.vho.vj betimmering in eikenhout uitge voerd, werd opgedragen aan de firma Donkelaar te Rotterdam, die ook het zeer moderne buffet ver zorgde. Voor de moderne verlich ting zorgde de heer J. A. Kosters voor het schilderwerk de heer C. Brouwershaven te verkopen, verder een voorstel om aan de ge meente Kerkwerve een gedeelte verlaten waterleiding te verkopen. Bovendien komt de begroting 1955 aan de orde. Café „La France" gemoderniseerd Het sinds jaren bestaande café op de hoek van de Lange Nobel- straat, thans „La France" geheten, geëxploiteerd door de heer C. v. d. Wielen, heeft een verandering en Kuierdamseweg 58 ELLEMEET welke zich gaarne zal belasten met het aannemen van advertenties en abonnementen. De administratie. f 2.207.000 voor de vluchtelingen Het Comité Vluchtelingenhulp een verbetering ondergaan die de 7^' w°aiucu c« uai men van had tot Maandagavond een bedrag SachtslTn tolr te mede! leteSi™£s^ord.gaat met ontvangen van f 2.207.000. financiering en doelmatigheid van de besteding der gelden. Brussel heeft plannen voor reuzentoren Ter gelegenheid van de wereld- Hagesteijn en voor het loodgieters- tentoonstelling, die in 1958 te Bru- werk de heer H. Verschuur. Aan afwerking werd de grootste zorg sel zal worden gehouden, zijn de Belgen voornemens een bouwwerk besteed, zodat de <ïïe4ar 2,* «SSS1 kan zyn over zijn op moderne leest geschoeid café. De opening van het Busstation Men gelieve de zin in het ver- slag van het Zaterdag jl. geopende bouwen heeft men laten varen voor busstation beginnende met: „De een Plan van de Gentse hoogleraar heer Heering noemde de R.T.M.Prof- Magnet, dat dezer dagen aan enz." als volgt: „De heer Heering regeling is voorgelegd en dat in noemde de R.T.M. (zou men al van d? bouw voorziet van een gewei- gebeurtenis zal moeten vereeuwi gen. Het zal iets zeer indrukwek kends moeten worden in de geest van het Paleis van Justitie, de Cin- quantenaire met zijn Triomfboog uizendingen uit de Ridder - - - - - - - 6 zaal via de Curom uitstekend door- Twee K.L.M.crs met pensioen Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zullen commodore J. J. Moll en gezag voerder G. van Messel met ingang van I Januari 1955 de functie van vlieger bij de K.L.M. neerleggen. DE BEVESTIGING VAN HET STATUUT Goede radio-ontvangst op Curasao Uit Willemstad wordt vernomen, of de Eeuwfeestpaleizen waar thans ieder jaar de jaarbeurs wordt ge houden. De gedachte een stalen toren te kwam. Op de Antillen werd druk gevlagd. Zichtbaarheid auto's bij donker De voorzitter van de K.N.A.C. heeft kort geleden verklaard, dat dige toren van gewapend beton - eigenlijk alle vrachtauto's een bre- voorgespannen beton is een stok- de witte band zouden moeten voe- paardje van de hoogleraar - waar- ren ter verhoging van de zieht- winnaar of verliezer willen spre ken in dit verband) een „good lo ser" en zelfs een „wel-to-do-loser" - - - gelet op de keurige inrichting van jatLde. b?fls,z,0.gg10 z!ï z,Jn baarheid bij donker. De A.N.W.B. de Grote Maikt te Brussel en waar- is van oordeel, dat de bezitters van van de boogte niet minder dan 470 vrachtwagens niet bereid zouden zijn, deze medewerking te verlenen. Daarentegen deelt de E.V.O. (Al gemene Verladers- en Eigen Ver voerders Organisatie) mede, dat zij haar leden heeft aangespoord, me de te werken op de wijze, zoals de K.N.A.C.-voorzitter dat heeft ge- Filmavond Dierenbescherming meter zal bedragen. Versterking Oost-Duitse zeepolitie Men verzocht de aandacht te wil- „Neue Zeitung", dat onder ver antwoordelijkheid der Amerikaan se Hoge Commissie in West-Duits- vraagd en zij spreekt het vertrou- len vestigen op een filmprogram- land wordt uitgegeven, meldt dat Wen uit, dat alle bezitters van ma dat Vrijdagavond zal worden de thans ongeveer zes duizend ster- vrachtauto's deze medewerking niet geboden door de Sophia Vereeni- ke semi-militaire en gekazerneerde zullen weigeren, ging tot Bescherming van Dieren Oost-Duitse zeepolitie in de ko- te Amsterdam. Een fraaie hoofd- mende maanden tot omstreeks film en verschillende bij films ma- twintig duizend man zal worden ken het geheel tot een aantrekke- uitgebreid. lijk programma, dat even ontspan- De Oost-Duitse politie heeft cir- nend als leerzaam mag worden ge- ca dertig kleine schepen tot haar noemd. beschikking. Radio-actieve sneeuw boven Korea Veel goede programma's voor weinig geld Professor Kwon Riong Tai, een vooraanstaand Zuidkoreaans ge leerde op het gebied der kernener gie, heeft de Zuidkoreanen gewaar schuwd niets „te eten" van de sneeuw, die twee dagen geleden is gevallen, omdat deze volgens hem ff radio-actief is in een graad, welke „bij gebruik" nadelig voor het men selijk lichaam zou zijn. De professor meende, dat Rus sische proefnemingen met atoom wapens mogelijk de oorzaak zijn Loonsverhoging en prysverho- Dit alles speelt nog in bijzondere van deze radio-activiteit. ging gaan meestal samen. Daardoor mate, gelet op het programma dat I" ®en later uitgegeven verkla- is het prachtige woord „lonen en het Nut a.s. Vrijdagavond in de ring heeft de afdeling voor weten- prijzenspiraal" in de wereld ge- Concertzaal brengt. Dan treedt op schappelijk onderzoek van 't Zuid- komen. Geen regel overigens zon- de beroemde Indonesische danser koreaanse ministerie van Lands- der uitzondering. Immers, de lonen Raden Mas Jodjana, die het pu- verdediging verklaard, in de afge- mogen ai omhoog gaan, maar het bliek zal inleiden in de geheimen lopen maanden radio-activiteit in Nutsdepartement te Zierikzee blijft van de Indonesische danskunst. Het e®n voor mens of dier onschade- doorgaan op de oude (goedkope) programma wordt toegelicht door üjke hoeveelheid in drinkwater, voet. zijn echtgenote, mevrouw Raden groenten en de atmosfeer te hebben Ajoe Jodjana. Deze avond zal dus aangetroffen. We mogen in dit artikeltje geen staan in het teken van de „Indo- cyfers noemen, maar ieder weet nesische bewegingskunst" en is fei- wel, dat „het Nut" toch feitelijk telijk alleen al voor entree de ge- maar een schijntje vraagt en - we hele contributie waard, zijn daar ieder jaar weer getuige van - heel veel geeft. Overigens is het zeker niet zo, dat het Nutsde partement ook niet voor hogere on kosten is komen te staan. Reis- en verblijfkosten van sprekers en an dere medewerker(slers) zijn om hoog gegaan en de honoraria zullen ook wel een correctie naar boven hebben ondergaan. Gezien in het KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Zendeling te Leiden gepromoveerd 's GRAVENHAGE. De minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beijen en de minister van Oorlog en van Marine, ir C. Staf, vertrok ken Woensdagavond naar Parijs ter bijwoning van de NAVO-vergade- ring, Het overstromingsgevaar Engeland is minder geworden, nu er in de nacht van Dinsdag op Woensdag slechts weinig regen is SPORT Duitse coureur in de (onsportieve) politiek Bij roerige anti-Amerikaanse demonstraties te Athene hebben 49 burgers en 25 politiemannen ver wondingen opgelopen. Woensdagmiddag is aan de Rijks- gevallen, licht van deze feiten is het wonder- universiteit te Lieden bij prof. dr. baarlijk dat het Nut toch niet met j. p. b. de Josselin de Jong gepro- contributieverhoging op de prop- moveerd tot doctor in de letteren pen komt. Dit is echter niet toe- en wijsbegeerte ds. F. C. Kamma, vallig. Het Nutsbestuur wil dit be- zendeling-predikant met verlof te wust niet doen, althans het zo lang Leiden. Als paranymfen traden op mogelijk uitstellen. Wel is voor heren Nicolaas Jouwe, een Pa- haar belangrijk dat er nog heel poea; die lid was van de delegatie veel leden bijkomen, want dan aan Rondetafelconferentie in Getracht regering omver te werpen Sgfcontelbute Eoed311 I949' en C' F' Kamma5 de oudste De tederale aanklager te Karia- We wfflen dan eok nog eens de Z0£n VJ" de Pr<™OTendus' rulle heeft medegedeeld, dat hij 5 V/,g e<r.ns Ds. Kamma was ressortszendeling Manfred von Brauchitsrh do 4R- !a™den"V «fLr^tsdepaSé! S"* 5ad* AI^at <g°" Se" de ooriof'hekend, ment organiseert en daaraan de Ste "^"2" völkïcholeT Duitse coureur en drie andere o£- wens verbinden dat velen er zich lle5ta" van zf volksscnolen. ficjals van een Duitse sportorgam- eens op zullen bezinnen toe te tre- 2; satie in staat van beschuldiging den als lid. Dit geldt in het bijzon- "aa" If" hee£t gesteld wegens het plegen der voor dc „vreemdelingen" te Hollandia to gaan, teneinde van tegen de staat gerichte hande- Zierikzee, dio we gaarne als stad- ,de FFljf op z te ne™en lingen. In de tenlastelegging wordt genoten willen zien. Het moet ech- Xan dn.rEaa II: van da zending gezegd, dat het „Comité voor een- ter voor hen interessant zijn zich j ervT' beid en vrijheid van de Duitse als lid van het Nut te melden. Zij e" drs- p- Kabel zal hij de sport", waarvan von Brauchitsch de krijgen dan een handvol goeds voor zelfstandigwording van de Evan- voorzitter was, getracht heeft de weinig geld. gehsch Chr. Kerk stimuleren en bij West-Duitse regering omver te bet gouvernement vertegenwoordi- werpen. De aanklager verklaarde, gen* dat alle vier verdachten beschul- De Egyptische minister van digd worden van het in gevaar Nationale Voorlichting, majoor Slah Mevrouw Styllou Christofi, een brengen van de staat, van tegen de Salem, heeft, ter illustratie van de 53-jarige vrouw afkomstig van Cy- regering gerichte handelingen en omvang van de actie der Moham- prus, is Woensdagochtend te Lon- van het voorbereiden van verrader- medaanse Broederschap, een over- den opgehangen, nadat zij op 23 lijke activiteiten, zicht gegeven van de hoeveelheid October schuldig was bevonden Het comité is, aldus de tenlaste- in beslag genomen wapens en ont- aan moord op haar 30-jarige Duitse legging, in 1951 opgericht door plofbare stoffen. Tot dusver waren schoondochter Hella. Parlementsle- Oost-Duitse communistische autori- ruim een millioen patronen, 10.000 den hadden nog bij de minister van teiten als mantel-organisatie en het handgranaten, meer dan 5.000 sten- Binnenlandse Zaken stappen ge- werd gefinancierd en geleid vanuit guns, automatische geweren en re- daan om haar terechtstelling te Oost-Duitsland. Op een nader te volvers, alsmede vijftig ton dyna- voorkomen. Mevrouw Christofi was bepalen datum zal de zaak voor een miet en andere explosieven in be- de dertiende vrouw, die deze eeuw rechtbank te München worden be slag genomen. in Groot-Brittannië is opgehangen, handeld. Met grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter ELLY MINNA MARGARETHA G. R. SCHEFFER J. W. SCHEFFER- WELTEVREDEN Haarlem, 12 December 1954 Pieter Kiesstraat, 65 zwart TijdelijkFlora Kliniek. Flora park 8. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze lieve broeder JOHAN GELEIJNSE in de ouderdom van 70 jaar en 9 maanden. P. J de JONGE- GELE1JNSE IZAK de JONGE Zonnemaire. 10 Dec. 1954 Heden nam de Here, na een langdurig, doch geduldig ge dragen, lijden van onze zijde weg, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader PIETER BOOT Weduwnaar van J. W. van der LINGE in de ouderdom van 78 jaar Haamstede J. BOOT J. M. BOOT VIERGEVER Renesse T. VIERGEVER-BOOT D. VIERGEVER Burgh M. BOOT J. C. BOOT M. BOOT-GELUK W. BOUWMAN-BOOT M. BOUWMAN Wyoming (Ontario) B. TH. BOOT N. BOOT-SIJRIER Haamstede J. M. BOOT-BOOT M. BOOT Klein- en achterkleinkinderen Burgh, 14 December 1954 Heden overleed te Apel doorn. onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, TANNETJE KWANT DEN BOER, op de leeftijd van 63 jaar Namens de familie, J. DEN BOER Haamstede, 15 Dec. 1954 De begrafenis zal plaats heb ben op Zaterdag 18 Decem ber te 12 uur te Haamstede Tot onze diepe droefheid overleed op 13 December 1954, onze lieve vrouw, zuster, behuwdzuster en tante. LENA MAGDALENA GAST-BRANDENBURG op de leeftijd van 51 jaar en 8 maanden. 121 Willowstreet East-Paterson New Jersey (Ü.S.A.) East-Paterson. K. M. GAST. J. D. BRANDENBURG. J. G. BRANDENBURG- SCHMIDT. Breda. D. J. BRANDENBURG. HANS. Enige en algemene kennisgeving Ons bereikte het droeve be richt, dat heden, 13 Dec., te Paterson (U.S.A.) is over leden onze zeer beminde nicht LENA BRANDENBURG echtgenote van de heer K. Gast. In de ouderdom van 51 jaar. Mede namens de Familie Haamstede T. L. JONKER K. C. JONKER BRANDENBURG Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan allen, die daadwerkelijk hulp hebben ver leend tijdens en na de brand van Maandag j.l., inzonderheid aan de brandweer van Brouwers haven, die door haar kordaat optreden nog erger wist te voorkomen. M HANSON Eikerzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3