De beschermers voor Uw Engelse Labourpartij wil met Moskou praten over atoomwapens Zeven slepers brachten lekke Panamees binnen HOE STAAT HET MET UW GEWICHT? alleen in de nieuwe stofzuigers Dank zij de unieke 3-youdige sloffiltering van £RRES, wordt de lucht in Uw kamers niet langer verontreinigd door lijne stofdeeltjes, die zoals gewoonlijk door de uitlaat van de stofzuiger naar buiten worden geblazen. - S van dor Heem fabrikaat .vX>>V x>soS lt«W' 1 ERRES stofzuigers, compleet mot snoor: goedgokourd door do KEMA en aanbevolen door de Nodertandse Vereniging van Hulsvrouwen Prijzen von f. 120.- tot f. 192.50 Speciale ERRES crediet-servlce roods mot f. 11.96 contant on f, 7.23 por maand kunt U in het bezit komtn van oen prachtige ERRES R. S. STOKVIS ZONEN N.V. ERRES STOFZUIGERS reinigen de vloer waarop U loopt en de lucht die U inademt Dê stofdroak onschadelijk gemaakt! O Papieren ctofzak Kan met stof en al weggeworpen worden - Handig en hygiënisch 0 Voste stof zak van afdichtende vezelstructuur vangt fijnere stofdeeltjes opl 0 Speciaal bacteriënfilter Houdt laatste restje microscopisch-fijn stof tegen Tijd rijp voor het leggen van nauwere contacten In het Britse Lagerhuis is een debat gehouden over een Labour- motie van wantrouwen in de rege ring. Deze zou niet met „de nood zakelijke urgentie" naar middelen hebben gezocht om de wereld te bevrijden van wapens voor mas sale vernietiging. De voormalige minister voor betrekkingen met het Gemeenbest, Noël Baker (Labour) viel de regering aan omdat zjj niet had gestreefd naar besprekingen over de dreiging van de waterstof bom, tussen Eisenhower, Churchill en Malenkof. De Socialistische leider Clement Attlee, die aandrong op besprekin gen over atoomwapens met de Sowjet-Unie, zeide, dat er een aan tal jaren zou verlopen, alvorens de Westelijke landen een werkelijke macht zouden hebben opgebouwd als gevolg van de Parijse overeen komsten. De betekenis van deze overeenkomsten was, dat de Wes telijke landen een eenheid van wil demonstreren, waarop een effec tieve macht zou volgen. Men be hoefde niet zo lang te wachten om reeds met het polsen van de andere partij te beginnen. Onder gejuich van zijn partijge noten verklaarde Attlee van me ning te zijn, dat de tijd rijp is voor nauwere contacten tussen de rege ringen van Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie. Een nieuwe oorlog De Parijse verdragen Duits debat begint op 15 December Op verlangen van dr. Adenauer zal de Bondsdag zich niet storen aan het uitstel van de ratificatie der Partfse verdragen in de Franse Nationale Vergadering. De Bonds dag zal zich houden aan de oor spronkelijk vastgestelde termjjn voor het begin der debatten, name lijk vijftien December. De debatten in de eerste lezing zullen naar men aanneemt twee of drie dagen duren. De beide volgen de lezingen wil de Bondsdag eerst in de tweede helft van Januari la ten plaats vinden. Onder de indruk van het uitstel der behandeling van de verdragen in Parijs heeft een invloedrijke groep der Christelijke partij in Bonn overwogen, of ook een uitstel hier niet raadzaam was. Naar het schijnt heeft de jongste rede van generaal de Gaulle echter de in Bonn reeds gerezen vrees voor een verder uitstel in Frankrijk wegge nomen. Men rekent er hier nu vast op, dat de Nationale Vergadering op 20 December met haar debatten zal beginnen. Het Amerikaans- Russische atoomoverleg Een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Buiten landse Zaken heeft meegedeeld, dat het overleg tussen de V.S. en de Sowjet-Unie over het plan van pre sident Eisenhower voor het vreed zaam gebruik van atoomenei'gie, „op vertrouwelijke basis zal wor den voortgezet". De woordvoerder beantwoordde op een persconferentie een vraag over de nieuwe nota van minister Molotof over deze kwestie. Deze nota werd een week geleden aan functionarissen van de Amerikaan se ambassade te Moskou overhan digd als antwoord op een memo randum van minister Dulles van drie weken tevoren. zou de vernietiging van de bescha ving door waterstofbommen bete kenen. Hij meende, dat premier sir Winston Churchill niet meer het dringende karakter van een confe rentie op het hoogste niveau met de Sowjet-Unie, welke hij oor spronkelijk zelf had voorgesteld, inziet. „Wij zien uit naar eèn ini tiatief", aldus Attlee, De minister van Buitenlandse Zaken, sir Anthony Eden, ver klaarde, dat het uiterst gevaarlijk zou zijn, indien men de huidige koers, die de regering thans ten aanzien van de ratificatie der Pa rijse overeenkomsten volgt, niet tot het einde toe volgt. Het zou heel goed mogelijk zijn, dat er zich na ratificatie der overeenkomsten be tere gelegenheden voor onderhan delingen met de Sowjet-Unie voor doen dan ooit tevoren, aldus Eden. Monster van Loch Ness Het monster dat zou schui len in het meer van Loch Ness bij Inverness in Schot land is waargenomen op een radarscherm. De bemanning van een vis sersboot heeft verklaard, dat volgens de waarnemingen op het scherm het monster een ronde kop, een spits toelopen de staart en vier poten aan elke kant van het lichaam heeft. Het monster, dat voor het eerst in de jaren dertig werd waargenomen, waarna het een trekpleister voor toeristen werd, is ongeveer 16 meter lang en zes meter dik. Het ligt niet ver onder het waterop pervlak, aldus de vissers. Uit de „Soldaten Zeitung" Nederlandse S.S.-ers de „front-elite" De „Soldaten Zeitung", het lei dende orgaan van de Westduitse oudstrijders, heeft critiek geleverd op „boycot" en „laster" in Neder land ten aanzien van de 40.000 Ne derlanders, die tijdens de oorlog in het Duitse leger vochten. Het heeft geen zin, aldus het blad, over in ternationale samenwerking te pra ten al zij die eens meevochten te gen de „gemeenschappelijke vij and" nu nog thuis het slachtoffer zijn van onrecht. Na er op gewezen te hebben dat van de in totaal 120.000 buitenland se vrijwilligers er ongeveer 40.000 uit Nederland kwamen, schreef het blad verder: „Vermeld dient te worden, dat de Nederlanders, zo als erkend wordt slechte soldaten in de kazerne, zeer goede strijders aan het front waren. Het feit, dat de meeste vrijwilligers zich meld den na het begin van de oorlog te gen Rusland toont aan, dat zij de Duitse uniform met ere droegen. Zij erkenden de grote dreiging die het bolsjewisme voor hun vader land betekende en heden ten dage is deze erkenning nog steeds de kern van de overtuiging der over levenden". Zeekapitein ais Kerstman De „Sibajak" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd is na een ge slaagde reis met ruim duizend emi granten uit Nederland in Australië aangekomen. De gezagvoerder, ka pitein F. de Jonge, die wegens zijn benoeming tot gezagvoerder van de „Willem Ruys" zijn laatste reis op de „Sibajak" maakt, kan in de ver schillende Australische aanloopha vens wel als Kerstman van de daar reeds gevestigde Nederlandse emi granten optreden, want zijn schip had niet minder dan 108.255 kg aan Kerstpaketten van verwanten in het vaderland aan boord. Staal van kundig manoeuvreren De Amerikaanse vliegers in China De agendacommissie van de Al gemene vergadering der V. N„ heeft Maandag aanbevolen de kwestie van de elf Amerikaanse vliegers, die onlangs in communis tisch China op beschuldiging van spionnage tot gevangenisstraf z(jn veroordeeld, op de agenda der al gemene vergadering te plaatsen. Vogelvrijen melden zich in Tunis Het aantal vogelvrije verzetslie den in Tunesië, dat zich bij de auto riteiten meldt, is groter dan ver wacht werd. Reeds meer dan 1400 vogelvrijen hebben zich overgege ven. Het totaal aantal verzetslie den in Tunesië wordt geraamd op tweeduizend. In officiële kringen, waar men eerder had verklaard dat Operatie- Amnestie geslaagd zou mogen he ten als vijfhonderd verzetslieden zich zouden aanmelden, is men bui tengewoon ingenomen met dit re sultaat. Op 10 December loopt de termijn af, waarbinnen de verzetslieden zich kunnen melden, in ruil voor amnestie en hulp bij het vinden van een plaats In het burgerleven. De Franse ambassade te Mos kou heeft opdracht gekregen de Russische regering te verzoeken haar standpunt ten aanzien van het voorstel van de Franse premier tot een conferentie van Vier be kend te maken, zo wordt uit ge woonlijk betrouwbare bron te Pa rijs vernomen. SPORT PAARDENSPORT BUna f 400.000 voor een merrie De hoogste prijs, welke ooit voor een fokmerrie is betaald, is door de Begeleid door niet minder dan Ier en twee sleepboten van Rederij Britse renstalbezitter A. B. Askew zeven sleepboten is Maandagmld- Goedkoop, die anders alleen dienst neergeteld voor de merrie „Fes- dag de Panamese kolenboot „Fal- voVje voofvSet'aar de die dit >™r de 1000 ff1*35 con", voorover hangend in de tros- schip is gemeerd. Daar begon men heeft gewonnen. Het paard, dat sen van de „Cycloop" en de „Noord- met het uitpompen van 't water uit nog zeer jong is en waarvan men Holland", na veel beleid de pieren bet uitpompen van het water uit verwacht dat het dertien of veer- van IJmuiden binnengesleept. De stonï^ veulens zal kunnen werpen Men wilde tot alle prijs voorko- spanning toe te kijken hoe de Ne- kostte zlJn nieuwe eigenaai 37.800 men, dat zich voor de havenmond derlanders hun haveloze kolenboot pond sterling of ongeveer 397.000 van Amsterdam, een Rotterdams binnenloodsten. gulden. Faustus-drama zou gaan afspelen en werd dus op het gunstigste mo- ment gewacht - laag water, weinig wind en weinig vloedstroom - om de geschonden Panamees binnen de veilige omarming van de pieren te manoeuvreren. Daar het schip bijzonder veel wa ter had gemaakt, leek de kans groot dat op het laatste moment toch nog ongelukken zouden gebeuren, maar dank zij eindeloos en buitengewoon handig manoeuvreren van de sleep boten, waarvan de vloot buiten- Dat gaat zo niet langer. Veran- wel heel sober worden genoemd gaats versterkt werd door enige der toch uw voeding, voordat het als er een vergelijking wordt ge- havenslepers van Bureau Wijsmul- te laat is. Heus, u behoeft niet met maakt met onze voorouders, die in een lege maag te lopen. Eet u vol- tijden dat het hun voor de wind op gekookte groenten en slaatjes ging, nog veel grotere hoeveelheden in plaats van brood met aardappe- aten en dronken en die zich zou- len. Drinkt u iedere dag een halve den schamen als niet alle gerech- iiter melk en wat vruchtensap in ten op hun tafel dropen van de plaats .van het glaasje jenever, boter. Wanneer u niet uit beginsel vege- Er wordt wel eens beweerd, dat tariër bent, doet u zich dan gerust het schranzen en slempen de ge- bevordering Chr. onderwijs te goed aan mager vlees, aan vis, zondheid van vorige generaties niet of smult u van een eitje, want daar aantastte, maar dat kan niet wor- Na drie en twintig jaren de func- wordt een mens niet dik van. den bewezen, tie te hebben vervuld van bestuurs- Wanneer u wilt en uw dokter Het enige dat we met zekerheid lid der Vereniging tot Bevordering vindt het goed, dan kunt u met zo'n weten, is dat de gemiddelde levens van Christelijk Onderwijs alhier, dieet in deze geest een pond per duur vroeger heel wat korter was waarvan 8 jaren die van secretai'is, dag afvallen. U kunt het ook wat dan tegenwoordig! heeft de heer P. J. van der Doe langzamer aan doen en vijf kilo in Het „vermageren" komt thans als zodanig afscheid genomen. Tot een maand verliezen, maar ook dat thans meer en meer in de mode. zijn opvolger is benoemd de heer moet u bereiken door zuinig te zijn Dat heeft zijn goede zijden, maar T. C. Hekman. met alle soorten vet, melkkost en het houdt ook gevaren in. Ten eer- De heer van der Doe is in de va- zoetigheid en een flink gebruik ste zijn er mensen die een beetje cature-ds J. P. van Roon benoemd van eiwitten, groenten en fruit. 1 tot bestuurslid van de Vereniging Ongeveer op deze wijze zouden voor Chr. Middelbaar en Voorbe reidend Hoger Onderwijs voor Zee- Een ernstig woord na en voor de feestdagen Stad en Provincie ZIERIKZEE Mutatie in Ver. tot op eigen houtje willen gaan kuren. Ze gaan vasten, ze nemen dage wij gaarne de talloze zwaarlijvige lijks uitputtende baden, ze doen mensen aanspreken die wij dage- voor hen veel te vermoeiende gym- Nederlandse kerstgaven La„".dvï„Grt0®sw»!,s lijl;s.in café's- op. ?.e straten, in nastiek. voor vluchtelingen ger van de Ned. Herv. Kerk op autobussen en op stations zien. Als voortzetting der algemene hulpverlening voor de Hongaarse vluchtelingen in de kampen in Duitsland en Oostenrijk, heeft de Stichting Hulpactie aan Hongarije te Amsterdam, onder de auspiciën van het Nederlandse Roode Kruis een transport goederen verzonden, die aan de meest behoeftige Hon garen in die kampen als Kerstgave zal worden uitgedeeld. De zending bevat voor een waar de van f 25.000 aan levensmidde len, alsmede 500 nieuwe dekens en ruim 1000 kilo gedragen onder- en bovenkleding, alsmede honderden paren schoenen. De zending is gis- teren in München aangekomen en zal vandaag in Salzbux-g arriveren. De vulkaan de Stromboli, ten Noorden van Messina op een eiland gelegen, is Maandag tot uitbarsting gekomen. Uit drie kraters stroomde kokende lava langs de berghelling naar de zee. Bij de aanraking van de lava met het water ontstonden reusachtige wolken waterdamp. De uitbarsting schijnt binnen normale grenzen te blijven. De bevolking op het eiland is rustig. Vrijdag is in Zoeloeland het opperhoofd van de Mpoekoenjonis Mtoebatoeba op bijna honderd jarige leeftijd overleden in zijn „kraal". Men zegt, dat hij een dei- rijkste inheemse opperhoofden van Zuld-Afrika is met een bezit van bijna 1.700.000 gulden, voornafne- lijk aan vee en een gx-ote hoeveel heid halve kronen en ongeveer 20.000 goudstukken, die onder zijn kraal begraven zouden liggen. Mtoebatoeba hield zich aan de oude stamgewoonten en sliep op de grond, gehuld in een leeuwenhuid. Schouwen-Duiveland. HAAMSTEDE Daar kan het leven mee gemoeid Steeds dichter naderen alweer de zijn! Nog niet zo lang geleden werd feestdagen achter in de December- er in het buitenland een filmster maand, die door het overmatig vele dood op haar bed gevonden. Zij Burgerlijke stand en loop der be- eten van Kerstgebak en oliebollen had zeer hete baden genomen en volking over November 1954. een nieuwe aanslag op hun gezond- honger geleden om slank te wor- Geboren: 5. Roelfien Tj., d. v. H. heid zullen betekenen. den. Anderen doen mee aan de ver- Louwes en G. Kroeze; 20. Willem, Helaas, de voedingsgewoonten in mageringsmode, terwijl ze het he- z. v. J. M. de Bil en L. A. M. Lind- bepaalde streken en bepaalde tijd- lemaal niet nodig hebben, zodat ze hout; 25. Johan M., z. v. D. v. d. perken laten zich niet gemakkelijk veel te zwak worden en hun weer- Hoek en I J. Hanse; 24. Dina L., d. veranderen, ook al is het soms over- standsvermogen tegen ziekte ver- v. A. de Jonge en J. P. Kort. duidelijk, dat zij de gezondheid na- liezen. Overleden: 14. C. D. van de Graaf delig beïnvloeden. Alleen overmatige vetvorming V7 jaar, wedn. van J. van Zetten. Wij in Nederland verkeren te- moet worden bestreden, niet de Ingekomen: 2. J. Moning uit Zie- genwoordlg (tien jaren na de be- normale, rikzee; 2. P. Evertse uit Sliedrecht; ruchte hongerwinter) weer in een Tengere mensen mogen wat lich- 4. S. G. Stolwijk uit Wieringermeer; periode, dat er veel te veel en veel ter en fors gebouwde personen mogen iets zwaarder zijn dan de Waarschijnlijk moeten wij nog hier gegeven gemiddelde waarden. GEWICHTSTABEL \OOR VROUWEN (in kilogrammen) 9. M. P. Deurloo uit Prinsenbeek; te zwaar wordt gegeten. 9. C. E. Oussen uit Gi-oningen; 12. J. v. Dammë uit Noordwelle; 16. P. C. Fasol uit Renesse; 15. W. de La ter en echtg. uit Schiedam; 19. A. H. Oosterveld uit Rotterdam; 23. T. Lichaamslengte 20-25 25-30 30-35 35-40 40-45 45-50 50-55 55-60 60-65 65-70 KVkertrokkS!n3UA. I"v™gEe: X- J-' J-* Jaar jaar jaar naar Middelburg (wed. L. M. Jon- 155 cm 53 54 54.5 94.5 54 54 53 53 51.5 51 160 cm 56 57 57.5 57.5 57 57 56.5 56 54.5 54 165 cm 59 60 61 61 60.5 60 59.5 59 57.5 57 170 cm 63 63.5 64.5 64.5 64 63.5 63 63 61 61 175 cm 66.5 67 68 68 67.5 67 67 66.6 65 64 180 cm 69.5 70.5 72 72 71.5 71 70;5 70 68.5 68 Renesse; 25. C. G. Wiskerke en kind naar Soest (wed. Jonker). Sir Winston Churchill heeft Dinsdag in het Lagerhuis ver- "ell"agddtat wêgram°4?gete vta! ,jichaamslen'de 2°"25 25-3° 3°-35 33-<° «-« «"30 50-55 55-60 60-65 65-70 den, dat hij in Mei 1945 aan maar- 3aar 3®ar 3aar 3aar 3aar 3aar jaar jaar jaar jaar schalk Montgomery zou hebben verzonden en waarin Montgomery GEWICHTSTABEL VOOR MANNEN (in kilogrammen) te bewaren, omdat die misschien ven wordt voortgezet, aldus de pi-emier. 155 cm 53 54.6 53.5 55.5 35 54.5 54 53 52 51.5 160 cm 58.5 57 58 58 57.5 57 57 56.5 55 54.5 165 cm 60 61 61.5 61.5 61.5 61 60.5 60 58.5 58 170 cm 63 64.5 65.5 65.5 65 64.5 64 63.5 62 62 175 cm 67 68 70 70 69 68.5 68 67.5 66.5 66 180 cm 71 73 74.5 74.5 74 73.5 73.5 73 71.5 71 Dr. Alfreda Briedé

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 6