ZWITSARUB De heer A. F. K. Brandes nam afscheid als hoofd van de O.L.-school Ik woon vlak bij een scheepswerf WnjI Kou en rijn even buiten de haven trad. weg niet DAM PO Zilveren jubileum IJsclub SNOEK LEVENS-,.. lijnen Verkouden kinderen? DBEISCHOB NA 17 JAAR - Afwisselende jaren met hoogte* en dieptepunten Vrijdagmiddag werd van de heer A. F. K. Brandes, als hoofd der Openbare lagere school, afscheid genomen in de gymnastiekzaal door het gemeentebestuur, oudercom missie, personeel, leerlingen en oud-leerlingen. Mevr. M. Braber-Vos sprak de heer Brandes namens de ouder commissie toe. „Wanneer straks de schooldeur zich voor de laatste maal achter U sluit en U onze ge meente gaat verlaten en U hier mede het Schouwse slijk voor het Noordhollandse zand verwisselt, sluit zich hiermede ook weer een hoofdstuk van uw levensboek af. Vele jaren was U aan deze school verbonden, jaren vol afwisseling, zij het dan niet altijd even aange naam, vooral de oorlogsjaren gin gen helaas niet ongemerkt aan U voorbij. Wij hopen dat alleen de prettige herineringen U zullen bij blijven. Namens de ouders, leerlin gen en oud-leerlingen dank ik U zeer hartelijk voor hetgeen U voor de school hebt gedaan. Als blij vende herinnering van oud-leerlin gen en belangstellenden bied ik U deze rooktafel aan. Namens de schoolkinderen worden U hierbij enkele boekwerken aangeboden". De heer Brandes dankte mevr. Braber voor de gesproken woorden en de prachtige cadeaux. Hij zei ontroerd te zijn door de zo grote belangstelling die hem bij dit af scheid ten deel viel. Het leven in Dreischor was afwisselend en zeer prettige herinneringen had hij aan deze gemeente, maar er waren ook dieptepunten. Spr. dacht terug aan de oorlog, toen hij van mensen af scheid nam voor het leven (de heer Brandes werd in de oorlog wegens zijn politieke gezindheid een half jaar gevangen gezet in een con centratiekamp). Hij zei altijd zijn plicht te hebben gedaan om het on derwijs zo goed mogelijk te behar tigen. Het speet hem dan ook dat hij om gezondheidsredenen afscheid van de school moet nemen. Bewogen jaren Namens het gemeentebestuur dankte wethouder J. J. Klaasse voor het werk dat hij als hoofd der school voor deze gemeente ge daan heeft. „Sinds 1 September 1937 als hgofd aan deze school verbon den, hebt U in deze tijd veel mee gemaakt: oorlog, evacuatie en ramp. Voor U en de school waren dit moeilijke tijden". Spr. hoopte dat de heer Brandes een wel ver diende rust zal mogen genieten en nog lang een goede gezondheid mag beschoren zijn. Namens het personeel van de O.L. school en de kleuterschool dankte de heer v. Oeveren de heer Brandes voor de zeer prettige sa menwerking die zij steeds in de 17- jarige ambtsperiode van hem heb ben mogen ondervinden. Hij wenste hem veel geluk en voorspoed toe in zijn nieuwe woonplaats Castricum. Als herinnering van het personeel werd hem een schemerlamp aange boden. De heer J. J. Verjaal, oud ge meente-ontvanger, dankte de he.er Brandes voor de vriendschap die hij als gemeente-ontvanger altijd heeft mogen ondervinden. Ds G. E. Huizing dankte de heer Brandes voor de medewerking en samenwerking welke hij steeds heeft mogen ondervinden bij het geven van het godsdienstonderwijs. De heer Brandes sprak aan het slot van het afscheid tot de leer lingen van de school. Hierna werd door de leerlingen en belangstel lenden persoonlijk afscheid van de heer Brandes genomen. 1 dag, d. v. Johannes Bokelaar en Cornelia Kooman, te Brouwersha ven; 7. levenloos geboren kind van Willem Bouman en Jannetje vsai den Berge, te Zierikzee; 18. Massela P. S. de Granje, 64 j-, te Renesse, v. v. Jan Hoogland. j Ingekomen: 1. J. de Back van Kortgene; 4. K. van Sas van Ren- kum; 5. G. Gerritsen van 's-Gra- venhage; 8. W. Roos van Dordrecht. Vertrokken: 1. J. G. Smits en ge zin naar Vlissingen. DREISCHOR St.-Nicolaas op school Vrijdagmiddag werd door Sint Nicolaas en zijn knecht een bezoek gebracht aan de leerlingen van de openbare lagere school en de kleu terschool. De leerlingen van de O. L. school kregen een zak met sui kergoed van de goede Sint, terwijl de kleuters prachtig speelgoed in ontvangst mochten nemen. Burgerlijke stand en loop der bevolking over November. Geboren: 3. Krijn Jan, z. v. J. J. van de Velde en E. C. Roskam; 18. Welmoed Willemlna, d. v. A. J. de Bil en M. de Jong; 23. Adriaan Ma- rinus, z. v. C. K. Goudzwaard en C. J. Bakker; 25. Cornelia Jannetje, d. v. H. de Waaij en A. Verstraaten. Gehuwd: 26. Jan Kip, 43 jaar en Johanna Gijsberta Adriana van den Berg, 39 jaar. Ingekomen: 24. Kornelis A. van 't Noordende en echtgenote van Rotterdam; 27. Roelly T. W. Ver meulen van Rotterdam. Vertrokken: 18. Krijn Dorst naar Rolde. Over de maanden October en November werden ter gemeente secretarie voor de keuring aange geven 56 varkens en 6 runderen. Ingezonden mededeling C. A. V. Ingezonden mededeling Deze week hing mijn was buiten, toen een vieze vette rook neersloeg van een der bo ten. Mijn jasje leek bedorven en alle goed zag roetzwart. „Hoe krijg ik dat schoon" dacht ik. Maar Castella Parels hiel pen mij uit de nood. Er ge beurde een wonder. Het goed werd weer hagelwit. Ik ben nu nog verrukter over Uw wasmid del dan tevoren Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die op getogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij be- U vliegt nu door de u)as heen! reiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat ver rukkelijk schuim. Geen papje voor af te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed in paniek vluch ten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door de veel kortere be handeling gaat het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens 'n 100% veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad die Uooit werd gegeven haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis 1 Ingezonden mededeling stand betreft kunnen we medede- a *en> dat het water des avonds net Vandaag, Dinsdag 7 December, herdenkt de Brouwershavense ijs- club „Het Weeltje" haar 25-jarig bestaan. Deze herdenking zal wor den gevierd des avonds in hotel „Jacob Cats". Vermeldenswaard is, dat de heer J„ Dekker de enige be stuurder is, die sedert de oprich ting zitting in het bestuur heeft. Stad en Provincie BURGH Burgerlijke stand en loop der be- volkingjo.ver de maand November. Overleden: 21. Jan Beije, wedn. van Joh.a Dalebout, 89 jaren. Ingekomen: 1. Hendrik E. Schol ten, van Maartensdijk. Vertrokken: 1. Jan Provoost, naar Middelburg; 26. Adriaan J. van der Weel, naar Den Helder. RENESSE Stichting Dorpshuis Na de benoeming voor de Stich ting Dorpshuis Renesse, door de gemeenteraad, van de heren R. H. Blom, mr. G. F. Lunsingh Tonckens, J. P. Berrevoets en J. C. Braber, en dé reeds eerder door de deelnemen de verenigingen benoemde heren dr. H. J. Simons, P. Minderhout en J. de Wit is het bestuur van deze Stichting als volgt samengesteld: voorzitter P. Minderhout; vice- voorz. mr. G. F. Lunsingh Tonc kens, secr.-penn. dr. H. J. Simons; comm.: J. P. Berrevoets, R. H. Blom, J. C. Braber en J. de Wit. Als adj.- secr. is door het bestuur benoemd de heer J. A. Korsman. Met de voorbereidende werkzaamheden om spoedig tot de bouw van het dorpshuis over te kunnen gaan, is inmiddels door het bestuur een aan vang gemaakt. Naar thans officieel wordt me degedeeld is de wachtmeester der Rijkspolitie J. Lindhout alhier, met ingang van 1 Sept. 1954 bevorderd tot wachtmeester le klasse. Burgerlijke stand en loop der be volking over de maand November: Geboren: Nicolaas D., z. v. J. F. van der Hilst en J. J. Elenbaas. Overleden: M. Paasse (wed. vdn A. de Blonde), 92 j. (geëvacueerd uit Noordwelle); M. P. S. de Granje, echtgen. van J. Hoogland, 64 j. (te Noordgouwe). Ingekomen: L. Back en gezin uit Haamstede; M. Dalebout, e. v. P. J. Rieteco, uit Noordwelle; M. Schippers, e.v. J. A. Vasseur, uit Cadzand; A. M. Kuppers, uit Hoens- broek; J. Noordij^, uit Oosterland; M. L. J. A. Baert' uit Kattendijke; J. C. Jonker en gezin, uit Oude Tonge; G. T. Huijden, uit Jutphaas; C. Knoops, e. v. J. Janse, uit Brui- nisse. Vertrokken: M. P. Moelker en ge zin, naar Indonesië; D. R. Labée, naar Fijnaart c.a.; P. C. Fasol, naar Haamstede; J. W. Viergever, naar Middelburg. BROUWERSHAVEN Schade door felle windstoten .Tijdens enkele zware windstoten, gedurende de storm jl.Zaterdag middag werd een groot gat. gesla gen in het dak van de onbewoon bare woning van de fa. C. in de Noordstraat alhier. Een wielrijdster werd door een rukwind van de fiets geworpen, waardoor ze een been wond opliep. Wat de hoogwater- ZONNEMAIRE Bonte avond Voetbalvereniging Dezer dagen gaf de voetbalver eniging „Zonnemaire" in de zaal van café Flohil te Zonnemaire een bonte avond, welke werd verzorgd door het „Pirogo"-cabaret uit Goes. De voorzitter van de vereniging, de heer J. M. Geleijnse, sprak er in nzijn openingswoord zijn vol doening over uit, dat zovelen van hun belangstelling deden blijken. Hij sprak de wens uit, dat in de toekomst een zelfde belangstelling zou bestaan met betrekking tot de prestaties op voetbalgebied. Na een „inzinking" kan thans gelukkig van een vooruitgang van de resultaten van de spelers worden gesproken. Hierna trad het „Pirogo"-cabaret voor het voetlicht, onder leiding van dhr. Piet Romeijn. Door zijn leuke verbindende teksten, waar aan de „én-klank" een bijzonder cachet gaf, werden de lachspieren van de aanwezigen meermalen op gewekt. De liedjes van „De More- co's" werden met veel aandacht ge volgd en ook de declamaties van dhr. S. J. Berrevoets voldeden zeer goed. Tijdens de pauze verzocht de ac tieve secretaris-pennigmeester, de heer W. H. Flohil, in welgekozen bewoordingen de aanwezigen om zich goed van loten te voorzien voor de te houden loterij en zich aan te melden als lid, donateur of dona trice van de v.v. „Zonnemaire". Hij deed een beroep op het gemeente bestuur tot het geven van de no dige medewerking tot het verkrij gen van een' doelmatig sportveld. De attractie na de pauze vormde wel het optreden van de heer Ro meijn als prof. „Pirogo". Het geheel mag zeker geslaagd worden ge noemd en de heer Geleijnse was dan ook de tolk der aanwezigen, toen hij het gezelschap dank bracht voor het gebodene. De dames-mede werksters werd een wapenlepeltje van Zonnemaire aangeboden. Wegens ziekte van een der ac- cordeonnisten werd voor het bal gebruik gemaakt van gramofoon- platen. Nadat men zich aan deze ietwat ongewone toestand had aan gepast, heerste nog geruime tijd een echt gezellige sfeer. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over November. Geboren: 2. Teuntje P., d. v. Jor hannes Bokelaar en Cornelia Koo man, te Brouwershaven; 5. Johan- nis A„ z. v. Cornelis Stoutjesdijk en Reintje van de Geest, te Nleuwer- kerk (Z.)16. Jan L., z. v. Willem de Kok en Aaltje van den Berge, te Kerkwerve. Overleden: 3. Teuntje P. Bokelaar Krachtvoeders zijn duur Laat dit jaar echter niet duurder worden dan noodzakelijk Voert Mengvoeders van betrouwbare herkomst Procentisch gegarandeerde mengvoeders onder C.L.O.- contröle zijn betrouwbaar, bovendien billijk in prijs! OUWERKERK Vertoning Rode Kruis-film In de noodkerk alhier draaide de welbekende Rode Kruis-film „Ach ter de wolken". Vooraf gaf dhr. A. Constandse een kort overzicht van het R.K.-werk. Spr. zeide, dat het Rode Kruis in totaal 62 taken heeft. Spr. besloot zijn aandachtig aange hoorde rede met voorlezing, van het belangrijke art. 3 van de statuten en zal het zeer op prijs stellen, dat de bevolking ook in deze streek zijn volle medewerking aan het bij zonder mooie Rode Kruis-werk zal geven. De film werd met stille aan dacht gevolgd en ieder was onder de indruk van het vertoonde. De wederopbouw maakt goede vorderingen Noorse woningen gereed De vorderingen van de weder opbouw alhier zijn goed te noemen. De Noorse woningen zijn gereed gekomen en reeds hebben verschil lende families hun geriefelijk „home" betrokken. We noemen de families: P. Hendrikse, H. de Rijke, J B. Manni en Lonke. Binnenkort zullen weer enkele ingezetenen een dergelijk fraai'huis kwenen betrek ken. Ook met de stenen, woningen wordt goede voortgang gemaakt. De stenen huizen op. „Schippers- boogaerd" zijn uitgezet en hier be gint het werk dus ook op gang te komen, uitgevoerd door de aanne mersmaatschappij „Panagro" te Warmond. De firma v. d. Elshout, aannemersmaatschappij voor riole ringswerk en wegenaanleg, heeft reeds enige tijd geleden een begin gemaakt met de riolering voor deze huizen. Sedertdien is 't werk reeds in een gevorderd stadium gekomen. Agenda Raadsvergadering 8 December Op de agenda van de Woensdag 8 December a.s. te houden raads vergadering komen o.m. de volgen de punten voor: Beëdiging raads leden en verkiezing wethouders; voorstel tot oprichting gemeen schappelijke vuilnisophaaldienst; voorstel tot bouw van een lijken huisje; voorstel tot aangaan kas geldlening en vaststelling maxi mum crediet in rekening-coura'ht; voorstel tot aankoop schadeclaim weegbrug Vianei voorstel tot uitke ring van 6 pet. bezoldiging over het 4e kwartaal aan het gemeenteper- soneel; verkiezing leden voor ver schillende commissies en vertegen woordigers naar de vergaderingen van de verschillende organen; voor stel tot wijziging van de bouwver ordening; voorstel verhuur diverse woonruimte; voorstel vergoeding J. Brouwer. Burgerlijke stand en loop der bevolking over November. Geboi'en: 1. Johannes Pieter, z. v. M. W. de Rijke en C. J. van den Hoek; 11. Maria Wilhelmina, d. v. C. Hendrikse en J. M. Kuijper. Gehuwd: 1. C. H. Kuijper, 22 j. met M. A. de Oude, 21 j. Ingekomen: P. Hendrikse en ge zin uit Nieuwolda. Vertrokken: J. J. Hendrikse naar Wageningen; L. Verboom en gezin naar Waardenburg; B. Cardol en gezin naar Haaften. De Klaprooscollecte heeft in de gemeente Ouwerkerk f 13,58 opge bracht. NIEUWERKERK Instuif-avond Verenigingsgebouw Onder flinke belangstelling van de jeugd, werd in het Nood-Kerlc- en Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat alhier Zaterdag de eer ste instuifavond gehouden, waar door in een langgevoelde behoefte is voorzien. Immers het doel om de opgroeiende jeugd gezellig bezig en daardoor van de straat te houden wordt hier in daden omgezet. Een keur van spelen is aanwezig. Het comité, bestaande uit een werkco mité bestaat uit vijf personen, aan gevuld met nog een tiental help sters en helpers, is iedere Zater dagavond op hun beurt in de zaal aanwezig om de bezoekers aange naam bezig te houden. Speelgoed van militairen Dezer dagen werden de leerlingen van de beide scholen en van de kleuterschool verrast met een zen ding speelgoed dat door de militai ren van de vliegbasis Woensdrecht in hun vrije tijd werd gemaakt. Het zijn allen één voor één keurige werkstukjes, waaraan menig vrij uurtje is besteed. Het is dan ook niet te verwonderen dat de kinde ren opgetogen waren met hun ver rassing. Een woord van dank aan deze militairen, die hun vrije tijd zo nuttig hebben besteed, is hier zeker op zijn plaats. OOSTERLAND T eraardebestelling C. M. van Elzakker Onder zeer grote belangstelling is Donderdagmiddag het stoffelijk overschot van de vorige week Zon dag bij een motoi'ongeval om het leven gekomen dragline-machinist C. M. van Elzakker, te aarde be steld. Tal van collega's en vrienden alsmede de directie van het aan nemersbedrijf Wijnands en Cornet bewezen hem de laatste eer. Ook talrijke inwoners gaven blijken van belangstelling, een teken dat de overledene een ruime "plaats innam in veler harten. Reeds geruime tijd vertoefde de heer van Elzakker ter plaatse, want toen er vrijwel nog geen draglines op het eiland waren, was de heer v. Elzakker reeds bezig met werkzaamheden bij de Am bachtsheerlijkheid. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door de heer Blootshoofd, godsdienstonder wijzer te Werkendam. Spr. sprak woorden van troost en wees op de broosheid van het leven. Verder herinnerde hij aan de grote plichts betrachting van de overledene en zijn kundigheden als draglinema chinist. Met het uitspreken van de Geloofsbelijdenis eindigde de heer Blootshoofd zijn toespraak. Namens de m.c. „Sparta" te Zierikzee voel de dhr C. W. Verton het woord, die herinnerde aan de grote plaats die van Elzakker bij zijn medeleden innam. Diep onder de indruk ver lieten de aanwezigen daarop de do denakker. De Winkelweek te Oosterland Veel prijswinnaars bij diverse attracties Bij de attracties welke dagelijks plaats vonden in verband met de winkelweek werden door de vol gende personen prijzen gewonnen. Dinsdag. Uitslag Lintwedstrijd (raden naar lengte van in de etala ges gelegde stukken lint), le prijs Jan Kort; 2e. W. Beijerinck; 3e. A. Boogert; 4e. M. Stouten-van Dijke; 5e. J. van Dijke. Woensdag, voor de jeugd. Samen stelling slagzin uit letters, gelegd in de verschillende etalages. De zin luidde: „Koopt bij de Middenstand van Oosterland". le prijs Corry Roks Ad.; 2e. Netteke Capelle Jd.; 3e. Leen Stouten Cz.; 4e. R. Oosten- boer; 5e Rietje v. d. Have; 6e. Cor- rie Stouten; 7e. Suzanna Goud zwaard; 8e. Marga v. d. Maas; 9e. C. Stouten Jz.; 40e. Leen Meerman. Vooral deze wedstrijd is een groot succes geworden. Donderdag zijn de deelnemende kinderen getrac- teerd. Donderdagavond was de uitslag van het raden van het gezamen lijk gewicht der 6 bestuursleden Middenstandsver.: (462 kg.). 5 per- Ingezonden mededeling Prima kwaliteit JASSCHORTEN met ritssluiting maat 40 t/m. 50 Slechts 8,75 Zich beter c» voordeliger by APPELMARKT TELEFOON 4*4 FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Nou, laat ik dan eens een plan netje ontwerpen. We stappen Zon dagmorgen bijtijds op de trein, spo ren naar Apeldoorn en nemen de fietsen mee. Dan gaan we een tochtje maken over de Veluwe, gaan ergens in een landelijk hotel letje eten en boemelen verder naar verkiezing over de hei en door de bossen tot we des avonds weer er gens n de buurt van een station komen en daar stappen we dan weer op de trein voor de terug tocht. Wel hoe lijkt je dat? Ze kreeg er idee in. Waarom zou ze ook niet eens een dag gaan ge nieten? Ze was immers altijd in de warme, stoffige stad bij haar boe ken en paperassen. Vooruit, ze nam het aan. Top, gaf ze lachend toe. Een reu zeplan. We gaan er een prettige dag van maken. Ik zal zorgen voor een lunchpakket. Verrukt over haar enthousiasme bladerde hij al in zijn spoorboekje. Er gaat orp kwart voor negen een sneltrein naar Apeldoorn. Die ne men we. Ik kom je om acht' uur met de fiets halen. Is dat goed? Best, hoe laat kunnen we dan weer thuis zijn? Dat weet ik nog niet, antwoord de hij. Maar ik zal je vóór midder nacht op een fatsoenlijke manier weer veilig en wel aan de Over toom afleveren. En nu ga ik weer naar huis, want ik ben eigenlijk al veel te lang weggebleven. Ik breng je weg. Nee, doe dat nu niet, Gerard. Het is klaarlichte dag en ik kan best alleen mijn huis vinden. En toen ze zijn gezicht zag betrekken, voegde ze er zacht aan toe: Zondag heb je me immers de gehele dag, grote jongen. Hij drukte dankbaar haar kleine hand en liep met haar naar de tram halte. Van een taxi wilde zij niet weten. Voor de stadsschouwburg namen ze afscheid. De dagen, die hen nog van de Zondag scheidden, duurden Groe- neweg een eeuwigheid. Maar hij had nogal bijzonder veel te doen en moest ook nog een dag op reis om een nieuwe klant te bezoeken, die hem wilde spreken over een grote order. Zodoende had hij vol doende bezigheid en Zondagsmor gens was hij, tot stomme verbazing van zijn huishoudster, reeds om 5 uur uit bed, omdat hij anders op die dag meestal tot een uur of ne gen bleef liggen. Om zes uur had hij al ontbeten en zijn fiets nage zien. Nog anderhalf uur ruim wach ten. Wat kropen die wijzers toch langzaam verder. Tenslotte ging hij in een hoekje bij het raam zitten en bladerde in een bundel gedichten, die hij de vo rige dag ontvangen had van Jo en voor de zoveelste maal las hij, wat sonen raadden precies en bij loting kregen de: le prijs W. L. Bolle; 2e. A. van 't Hoff-v. d. Have; 3e. C. Boot-Jonker; 4e. M. Klink-Bre- kelmans; 5e. J. de Jonge; de beide laatsten van Sirjansland. Ingezonden mededeling Genezende warmte door wrijven met: J een Zwitsal preparaat Sociale werkster verlaat gemeente Mejuffrouw H. Wijers, de sociale werkster, die in het kader Amster dam helpt Schouwen-Duiveland, bereid werd gevonden haar hoofd stedelijke arbeid te verlaten, om te gaan werken op ons zo zwaar ge troffen ejland, is weer naar Am sterdam terug gekeerd. Kort na het droog vallen van de polder Bruinis- se kwam zij, om de inwoners van Bruinisse met raad en daad bij te staan en toén de Vier Bannenpol- der droog was, waren Ouwerkerk en Nieuwerkerk aan de beurt om geholpen te worden. In de meest directe zin is zij het wel geweest, die geconfronteerd werd met de nood van de bevolking. Van haar werk werd naar buiten niet veel zichtbaar, maar talloos velen heeft zij geholpen. Ook op het gebied van uitzending van vrouwen en kinde ren naar vacantie-oorden etc., deed zij nuttig werk. Uitzending naar „Henri Dunantbuis" Op uitnodiging van het Rode Kruis zullen eind dezer maand de zes „alleenwonenden", die vorig jaar hun Kerstmis doorbrachten op het Henri Dunanthuis in Zeist, op nieuw daarheen Vertrekken. Zij zullen van 22 tot 28 December daal de gasten zijn van het Jeugd Rode Kruis. De uitnodiging werd met zeer veel genoegen door de betrok kenen ontvangen. Schip verloor anker Tengevolge van de harde wind is Zaterdag het 1330 ton metende sleepschip „Stad Heijst", kapitein S. van Wijck, op weg van Antwer pen naar Dordrecht, in de Vlucht- haven te Zijpe een klipanker ver speeld, wegende ruim 800 kg. Bijna 600 inwoners lid van het Rode Kruis Ook te Bruinisse werd Vrijdag avond, 3 December, de prachtige Rode Kruis-film „Achter de wol ken" gedraafd. Burgemeester Mi- chaëlis opende deze avond en rele veerde wat het Rode Kruis zoals voor Bruinisse had gedaan. Dit is enorm veel, want niet alleen na de watersnoodramp verleende deze instantie hulp, ook in 1946 deed de ze menslievende organisatie wat zij kon om de nood van het toen zo zwaar getroffen Bruinisse te leni gen. Dat men dit op Bruinisse niet vergeten was, bleek uit de spontane wijze waarop men zich weer opgaf als lid van de plaatselijke afdeling, toen de ledenlijsten door de ramp verloren waren gegaan. Men telt nu weer bijna 600 leden en de bur gemeester wekte degenen die nog niet waren toegetreden op, zich als nog aan te sluiten. Dhr. A. D. Con standse, prov. secretaris, lichtte enige van de 62 taken van het Rode Kruis nader toe. De film liet niet na de talloze bezoekers zeer te ont roeren. ONDERWIJS ZIERIKZEE. Tot tijdelijk onder wijzer aan de Chr. Nationale school alhier is benoemd de heer J. W. de Bruijne te Zeist. zij op het titelblad had geschre ven: Kleine geschenken onderhou den de vriendschap: Aan mijn vriend Gerard GroenewegJo Ha gen. Ook dat had ze dus niet ver geten. Om kwart voor negen stoomden ze het Centraal uit. Ze hadden be slag gelegd op een coupé tweede klas. Het was niet bijzonder druk in de trein en tot Amersfoort zou den ze zeker ongestoord blijven. Wil je wel geloven, dat ik me op deze dag verheugd heb als een schooljongen, die een dagje uitgaat, vroeg hij. Zeker, antwoordde ze, zich ge makkelijk nestelende in het hoek plaatsje, ik kan 't me levendig voor stellen. Ik zelf had ook dat iedee Weet je, ik ben in jaren niet uit geweest. De laatste twee jaren voor zijn dood was vader veel ziek en had hij een bijzondere verzorging nodig. Daardoor kon ik vrijwel geen dag van huis gaan. En toen hij ge storven was, bleef ik vanzelfspre kend thuis. Ik ben in meer dan 4 jaar de stad niet uit geweest. En dan is een uitje een openbaring. De drukke stad maakt je soms zo nerveus. Ja, mij ook. En daarom vlieg ik er af en toe wel eens een dag uit. Maar nu kunnen we toch wel eens meer samen ergens heengaan, niet waar? Misschien, antwoordde ze raad selachtig glimlachend. Het zal er van af hangen, hoe me deze dag bevalt. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2