J&d 1h Z WITS AL Minister Luns terug van vergadering Politieke Commissie der V.N. Gezonde Baöres Spanning, dreunende bel, paradijs, tranen, slaapverwekker en volgend jaar LEVENS- lijnen DE KWESTIE NIEUW-GUINEA Geen wijziging in het Nederlandse standpunt „Er is geen wijziging gekomen in het standpunt van de Nederland se regeringDit heeft minister Luns, die Vrijdagmorgen om tien minuten over tien uit New York per vliegtuig in Nederland is terugge keerd, bij aankomst op Schiphol -uerfclaard ia antwoord op vragen over de aanvaarding door de poli tieke commissie van de Verenigde Naties van de acht landen-resolu- tie over Nieuw Guinea. Minister Luns zeide zich van commentaar te willen onthouden daar de plenaire algemene verga dering van de V.N. zich nog niet over deze resolutie heeft uitgespro ken. Dit zal volgens de laatste be richten waarschijnlijk Dinsdag a.s. gebeuren. „Wanneer men de resolutie van de politieke commissie bekijkt", al dus minister Luns, „dan ziet men dat deze in de zwakste vorm is gesteld, die men zich kan denken. Zij is heel wat gematigder dan de oorspronkelijke resolutie van Indo nesië, die werd teruggetrokken om dat zij niet de vereiste meerderheid zou hebben verkregen". Stad en Provincie ZIERIKZEE C.N.V.-Filmavond Donderdagavond had het C.N.V. een propaganda-filmavond belegd in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw, waarvoor grote belangstel ling bestond. De leiding berustte bij de heer L. van Sluis, voorzitter van de Chr. Besturenbond, die de bijeenkomst opende op de gebrui kelijke wijze en een hartelijk wel komstwoord richtte tot de aanwe zigen. Als eerste film werd hierna vertoond „Opvoering der producti viteit". De heer P. Slager uit Haam stede gaf vervolgens een toelichting op de hoofdfilm „De Nachtwake", waaraan hij een kort propaganda- woord vastknoopte. Spr. wees er o.m. op dat de strijd tussen geloof en ongeloof, tussen wereld en tus sen God, zoals die in de film is verwerkt, nog steeds voortgaat en gaf een overzicht van het werk en het doel van het C.N.V., ook op Schouwen-Duiveland. Hij wekte de aanwezigen krachtig op propagan da te maken voor het C.N.V. opdat het ledenaantal, ook in deze om geving nog zal toenemen. Vervol gens werd de aandacht gevraagd voor de hoofdfilm, welke met grote aandacht werd gevolgd en niet na liet diepe indruk te maken. Even als in andere gemeenten bleek ook hier dat het C.N.V. met het ver tonen van dit filmprogramma een goede keuze heeft gedaan. Marktverkoop Kinderpostzegels De door de U.V.V. gehouden ver koop van kinderpostzegels en brief kaarten Donderdag jl. in het stal letje op de markt heeft een bedrag opgebracht van f 94,50. Botsing tussen auto en rijwiel Donderdagavond omstreeks kwart voor zes reed een personenauto, be stuurd door de heer A. P. G. uit Zierikzee in de Blokweg richting Zierikzee toen uit tegenovergestelde richting de wielrijder v. d. S. uit Brouwershaven naderde, die geheel links van de weg reed en af en toe flink over de weg zigzagde. Juist op het ogenblik dat auto en fiets elkaar waren genaderd stak de wielrijder plotseling de weg over, waardoor een botsing onvermijde lijk was. v. d. S. kwam op de motor kap van de auto te zitten. Bij on derzoek bleek dat zijn rijwiel ge heel in elkaar was gedrukt en de motorkap van de auto enigszins was ingedeukt, v. d. S. had snijwonden in het gelaat opgelopen. Met een juist passerende G.M.C. is hij naar Brouwershaven vervoerd, waar hij zich onder behandeling van een arts heeft gesteld. Vechtpartij In de nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks kwart voor één vervoegde een groepje arbeiders van ongeveer tien personen uit een werkkamp zich aan de „Nieuwe Graanbeurs" in de Hoge Molen straat, waar gelegenheid tot dansen werd gegeven. Toen de daar aan wezige kaartverkoper en controleur F. J. v. d. S. en L. A. P. hun beta ling vroegen, weigerden zij dit. Hierop ontstond een handgemeen welke spoedig ontaardde in een vechtpartij, waarbij diverse rake klappen werden uitgedeeld. Vooral P. moest het hierbij ontgelden. Hij liep enige verwondingen in het ge laat op. De inmiddels gearriveerde politie wist de gemoederen te kal meren en heeft proces-verbaal te gen de indringers opgemaakt. KERK W ERVE Loop der bevolking over Nov, Vertrokken: Neeltje M. der Wedu wen naar Deventer. Ingekomen: Hendrik v. Oeveren van Duivendijke. Minster Luns zeide wederom ge merkt te hebben, dat de stemming in de V.N. ten aanzien van Neder land veel gunstiger is dan vijf jaar geleden. „Er is geen sprake van een emotionele stemming tegen Neder land. Vele landen, die vóór hebben gestemd hebben zich zelfs veront schuldigd met het excuus, dat „het zo moeilijk was dat niet te doen". Ingezonden mededeling Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten HAAMSTEDE De Sint op bezoek Na zijn aankomst in de grote stéden, bracht St. Nicolaas Donder dagmiddag een bezoek aan onze ge meente om alvast eens te komen informeren, hoe de jeugd en ook de ouderen zich dit jaar gedragen hebben, teneinde de grootte van de geschenken te kunnen bepalen. Van deze gelegenheid maakte hij ge bruik een bezoek te brengen aan een kruidenier, die aan zijn klan ten een rebus had uitgereikt, waar voor bij goede oplossing een prijs beschikbaar was. St. Nicolaas vond het een mooie gelegenheid om de prijzen uit te reiken, waarvoor een groot aantal kinderen en moeders aanwezig waren, zodat de zaak te klein was. Nadat verschillende St. Nicolaaslledjes gezongen waren en enkele kinderen bij de Sint geweest waren, reikte hij de cadeautjes uit. Ook werden alle kinderen getrac- teerd op speculaas en taai-taai, terwijl de kinderen, die geen prijs jes verworven hadden, een troost- prijsje ontvingen, zodat allen opge togen huiswaarts gingen en al vast een voorproefje hadden gehad van het grote feest, dat over enkele da gen gevierd zou worden. BROUWERSHAVEN Vandaag, Zaterdag 4 December, zal te Brouwershaven een collecte worden gehouden ten bate van het Verbond Bescherming Kinderen. OOSTEBLAND Wederopbouw vordert Van een tweetal bouwwerken in onze gemeente woei Dinsdag de va derlandse driekleur. Het betreft hier het bankgebouw bij de .toren en de twee burgerwoonhuizen die gebouwd worden aan het Markt plein. Teken dat zij eerstdaags „on der de pannen" gaan. Weer een stap nader tot de verdere opbouw van onze gemeente. SIRJANSLAND Onze vroeger dorpsgenote, mej. C. Dorst, thans werkzaam in het „Koningin Juliana ziekenhuis" te Hengelo, slaagde voor het diploma Kraamverpleegster. BRÜINISSE Film-avond Kon. Ned. Middenstandsbond Met medewerking van het hoofd bestuur van de Kon. Ned. Midden standsbond werd Woensdag in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse een filmavond gegeven, georganiseerd door de plaatselijke Middenstandsvereniging en ver toond door het Instituut voor de Tropen, 's Middags bezochten de beide lagere scholen in klassever- band deze filmvoorstelling. Na af loop kreeg Iedere scholier een stuk speculaaskoek. 's Avonds hadden ouderen gratis toegang en kon men genieten van enige prachtige na tuurfilms van West-Indië en Bor neo. De heer Galjaard uit Amster dam gaf bij deze films de nodige toelichting. Commissaris der Koningin 'te Bruinisse De Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, vergezeld van heren leden van Gedeputeerde Sta ten, behalve de heer Mes, brachten Donderdag een bezoek aan de ge meente Bruinisse. Mede aanwezig waren daarbij ook de hoofdingeni eur-directeur van de prov. Water staat de heer Swaters, ir. de Bijl, districts-ingenieur en de heer de Pagter van de Provinciale Griffie. Nadat het gezelschap plm. half vier te Bruinisse was gearriveerd, werden zij ten gemeentehuize ont vangen door het gemeentebestuur en de voorzitter van de waterke ring van het waterschap „Bruinis se". Door dit plaatselijk bestuur werden de moeilijkheden, ontstaan door het te klein worden van de haven uitvoerig besproken, terwijl de nieuwe havenplannen werden toegelicht door de ontwerper ir. Drok uit Terneuzen. Na afloop van deze besprekingen heeft men ter plaatse de situatie opgenomen. Plm. half zes Is het gezelschap weer ver trokken. Ingezonden mededeling Een zuil vu vuu en schrijnend znur van diep uit Uw maag tot hoog ln do koel f Blus dat vuur toch. Neem eei twee Rennies. Die helpen afdoende endadelijk, 'n Heerlijk middel en nog smakelijk ook. En han dig. Iedere tablet apart verpakt. U hebt ze maar bij U te steken om ze voor 't grijpen te hebben. Altijd, overal. Daarbij: makkelijk in te ne men, zonder water of wat ook; ge woon maar laten smelten op de tong. ANNA JACOBAPOLDER De heer Johannes Kaashoek, pak huisknecht bij de Coöp. Landbouw- vereniging te St. Philipsland, kwam zodanig met een draaier van de Ja- cobsladder in aanraking, dat hij een blauwe neus en een blauw oog opliep. Hij moest zich onder dok tersbehandeling stellen. St.-Nicolaas kwam maar Piet deugde niet Lang voor de tijd stonden op de middag van 1 December de school kinderen reeds vol ongeduld te wachten op de komst van de grijze bisschop. Eindelijk kwam hij ln ge zelschap van zijn zwarte knecht. Maarde vreugde was spoedig getemperd, want de zwarte knecht scheen niet voor zijn taak bere kend. Want wat was het geval? De kinderen werden gewoon afge beuld. De groten zowel als de klei nen, terwijl ze niets deden. De om standers vonden het afschuwelijk. Met de woorden: „En volgend jaar sla ik nog harder", stapte hij in de gereed staande auto. Om ongeluk ken te voorkomen zal de goede, brave Sint er goed aan doen deze „zwarterik" direct zijn congé te geven. Het zal niet te verwonderen zijn als voor deze knecht deze mid dag nog wel eens een staartje zal hebben. Landbouw en Veeteelt Een St. Nicolaas verrassing Het bestuur van het Bedrijfschap Zuivel heeft besloten in deze Sin terklaastijd een bedrag uit het Zui- velfonds V van ongeveer 37,5 milli- oen gulden terug te betalen. De ge lukkigen zijn die, aan wie in het melkjaar November 1953/54 de hef fing van het Zuivelfonds werd op gelegd. De eerste categorie dezer met de ze surprise bedachten betreft twin tig cent per percent vet per 100 ki logram over door zuivelfabrieken en standaardisatiebedrijven van veehouders ontvangen melk of room. Tenslotte zal over iedere honderd liter volle melk, welke door melk veehouders rechtsreeks of via slij ters in consumptie gebracht werd, drie kwartjes worden teruggestort. DE FRUITEXPORT Slechts bepaalde soorten appelen naar West-Duitsland Als gevolg van de met de West-Duitse autoriteiten gevoerde besprekingen zal de uitvoer van appelen naar West-Duitsland moe ten worden beperkt. De veilingen mogen nu met ingang van vandaag 3 December, nog slechts machtigin gen voor uitvoer van appelen naar West-Duitsland verstrekken voor zover deze behoren tot de hieron der genoemde variëteiten en dan uitsluitend in de voor elke variëteit aangegeven minimum maat en daarboven, alsmede uitsluitend van de kwaliteiten extra standaard, standaard en huishoud. De bedoel de variëteiten en maten zijn: Cox Oranje Pippin 55 mm., Golden De licious 60 mm., Goudreinette 75 m. m., Jonathan 60 mm., Laxton's Su perbe 60 mm. en Sterappel 60 mm. De voor 3 Dec. afgegeven mach tigingen voor uitvoer van andere soorten appelen dan de genoemde verliezen Vrijdag 3 Dec. om 24 uur hun geldigheid. Voor de genoemde variëteiten en maten appelen, welke reeds eerder zijn geveild en nadien zijn opge slagen in koelhuizen en/of bewaar plaatsen mogen eveneens met in gang van 3 December a.s. tot nader order door de U.C.B. controleurs machtigingen voor uitvoer naar West-Duitsland worden verstrekt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Spijk (Gr.): M. Th. Germs, Steggerda; te Leeuwarden: P. H. Quartel, Maassluis. Geref. Kerken Beroepbaar verklaard cand. D. H. Borgers en H. J. van Oostrum, Utrecht (de laatste is niet beroep baar voor Nederland). Beroepen te Londen (als hulp prediker voor Lancashire): cand. P. Noomen, Delft. Aangenomen naar Sloten (Fr.): A. J. van Dijk, laatstelijk pred. te Coevorden; naar Hoogstede (Graaf schap Benthelm): S. Neerken, Bo degraven. Bedankt voor Zwaagwesteinde: J. A. van de Peppel, Hijken; voor Breskens: A. J. van Dijk, laatste lijk pred. te Coevorden. Chr. Geref. Kerk Tweetal te Culemborg-Vianen: W. BaaiJ, Alphen a.d. Rijn en M. Baan, Dordrecht. Eerlijk gezegd is Eilandman wel een beetje nieuwsgierig hoeveel Eiland-Sinterklazen er dit jaar weer op de proppen zullen komen. Het zal wel niet eenvoudig zijn daar achter te komen, want er is nog altijd geen officiële registratie voorgeschreven. In ieder geval is Eilandman helemaal vol van het „heerlijk avondje", dat is gevat in een cirkel van geheimzinnigheid, die al eeuwen traditie is in dit goe de land. Eigenlijk begint het heer lijk avondje precies eender als alle andere avonden, maar er ts toch verschil. Er hangt span ning in de lucht. De schoentjes bij de haard hebben nu afgedaan en de jeugd eet geen stukje brood, want na ettelijke weken opeenho ping van spanning valt het niet meer mee het normale dagschema vol te houden. Dan de dreunende bel plotseling geschud door een onzichtbare hand. Tientallen malen is Eilandman al razend snel naar bulten gelopen. Hij keek in alle portieken, want een directe ont moeting met Sinterklaas is altijd prettig, maar het geheimzinnige lijf PREDIKBEURTEN Zondag 5 December Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 5 uur ds v. Roon; Verenigingsgebouw: 10 uur ds v. Royen. Kerkwerve: 10 uur dhr H. Bakker. Serooskerke: 2.30 uur ds Nauta. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 10 uur ds v. Liere Noordwelle: 7 uur ds v. Liere. Ei kerzee: 10 uur ds Nauta. Brouwers haven: 10 uur dr Sperna Weiland. Zonnemalre: 10.15 uur dhr S. v. d. Meulen te Breda. Noordgouwe: 10 uur ds Barendrecht. Dreischor: 10 uur ds Huizing. Betfcrsdykje: n uur wika Klaassen. Ouwerkerk: 2.30 u. ds Huizing. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 11 en 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philips land: tweemaal ds de Lint. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 u. ds Tiemersma Haamstede: 10 en 3 uur ds C. v. d. Tas te Amsterdam. Renesse: 7 uur ds C. v. d. Tas. Scbarendyke: 10 en 2.30 uur ds Kuitert. Brouwersha ven: 11.15 uur leesdienst, 4.30 uur ds Kuitert. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds Nagelkerke. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur cand P. Schravendeel te Rotterdam. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds Bremmer. Bruinisse: 10 en 3 uur leesdienst. Anna Jacobapol- üer: tweemaal ds Smit. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds v. d. Klis, 6 uur ds C. Noordegraaf te 's Gravendeel. Haamstede: 10 uur ds Meijering, 3 uur ds v. d. Klis. Noordgouwe: 10 uur ds C. Noordegraaf, 6 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst; Dinsdag 7 December: 7.15 uur ds M. v. d. Kettterij te Alblasserdam. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St. Philipsland: driemaal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 u. hoogmis, 19 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis in garage hótel „Het Wapen van Burgh". Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. behorende bij de aan de bel trek kende hand is ?iooit te zien, zo vlug kan men niet zijn. Zo gaat dat ette lijke malen achter elkaar. De pa pleren fladderen als vlinders over de tafel en de gedichten worden gelezen. Suikerzoete rijmen met hier en daar bittere steken onder water. Waf een poëtisch fenomeen die Sinterklaas en wat een Neder landse taalbeheersing van zo'n be jaarde Spanjaard. Inenting in consultatie bureau Naar wordt medegedeeld is ei- Dinsdag 7 December a.s. in het ge bouw van het Groene Kruis weer gelegenheid tot het inenten tegen pokken, diphterle en kinkhoest, op de bekende uren. De moeders die van deze gelegenheid gebruik wil len maken, dienen hun zuigelingen- kaart mee te nemen alsmede kleu ter- en vaccinatiekaart. Vermeld zij nog dat voor het consultatie bureau voor zuigelingen de kaarten niet meer vóór de aangegeven tij den worden aangenomen. GESPREKKEN VAN EILANDMAN De ZondagartsendieDSt van Zierikzee Zondag 5 December: dr Vogelaar. Spoedig moet de opvoedkunde, die men best eens een uurtje zou willen laten rusten, een woordje meespreken, want de jeugd wil al les tegelijk opeten. Alle wieltjes moeten tegelijk draaien, alle beer tjes piepen en alle popjes rologen. De grootmenselijke ingreep brengt tranen teweeg. Tranen zijn zeer sterk eigen aan de Sinterklaas avond. Het kan eenvoudig niet an ders, omdat de Pietjes en de Jantjes plotseling het paradijs in kranten gewikkeld thuis bezorgd krijgen. Maar na zachtjes vieren van het zoete lijntje komt de jonge genera tie toch eindelijk in bed. Maar de schatten moeten mee. Dat is typisch 5 December-traditie. Vlak onder handbereik staan de Liesbethen en de glanzende auto, de rode choco ladebanaan en de waterpo van fon dant. Beneden is het vouwen ge blazen. Al de journalistieke zweet droppels in letters gestold en op papier gezet, worden bijeen ver gaard en neergelegd in een donkere schuur, toch maar bestemd voor de haard. De rijmen gaan in een laatje en wie zal ze ooit nadien nog lezen Dan worden de „paardenvoetjes" buiten hoorbaar. Een zacht trippel- trappen als in een radiohoorspel. Het is al wat later geworden en Sint's paard stapt eenzaam door de straat. Na een stukje banketletter gaat de slaap het gauw winnen, want het is wonderlijk hoe de wan orde van het heerlijk avondje slaapverwekkend werkt. Dan is het allemaal spoedig voorbij. Maar vol gend jaar komt hij terug. Dat hoopt en verwacht ieder, want we kun nen er niet buiten, ook al is het steevast ieder jaar: „Och, laten we van 't jaar er maar niet teveel drukte van maken". Het Sinterkla- zenbloed kruipt toch waar het niet gaan kan. Koninklijke familie naar de wintersport De Koninklijke familie zal dit jaar de wintersportvacantie in Sankt Anton am Arlberg in Oos tenrijk doorbrengen. De Koningin en de prinsessen zullen op 27 De cember per trein uit ons land ver trekken. Prins Bernhard zal enkele dagen later gaan; hij wordt voor de jaarwisseling in Sankt Anton ver wacht. Ingezonden mededeling LEUKE ZUIVER WOLLEN frisse kleuren maat 4, leeftijd 6-7 jaar 3,10 St.Nicolaas- aanbieding Hedenavond tot 9 uur geopend ^èc/i heter cn cccrjcllgcr by INGEZONDEN STUKKEN Wachtlokaal bij bushalte Mijnheer de redacteur, Het is thans een waar genoegen om met de mooie solide bussen van de „onderneemster de N.V, R.T.M." te reizen. Het is keurig materiaal dat na de ijzeren knarsende wielen is ingezet, om het reizend publiek op Schouwen-Duiveland te ver voeren. De wagens worden door be kwame chauffeurs bestuurd en het is aan alles te merken dat zij in hel belang van de veiligheid op de weg en het behoud van ieder's le ven niets riskeren dat gevaar kan opleveren en dit mag een reden zijn om zich tijdens de rit rustig en op z'n gemak te gevoelen. Hoe voldaan men echter over dit alles ook mag zijn, wil ik in be scheidenheid de aandacht van de directie toch vestigen op één man kement, dat voor iedere in- en uit stappende passagier van groot be lang is en dat is het- gemis van een wacht- of schuilplaats op enkele haltes, in het bijzonder wel bij de halte ziekenhuis te Noordgouwe. Na de bezoekuren komen de mensen, waaronder ook zwakken en hoog bejaarden, uit het verwarmde zie kenhuis naar de bushalte; zij moe ten soms wachten, doch zoeken te vergeefs een beschutting tegen de wind, regen of winterkoude. Naar het mij voorkomt zouden wij de directie van de R.T.M. bij de minste tegemoetkoming in deze wel zeer dankbaar moeten zijn. Met dank aan de redactie voor de plaatsing, Hoogachtend, W. VAN DUKE Zuidring 8, Nieuwerkerk (Z.). SPORT VOETBAL K.N.V.B. Het programma voor Zondag 5 December a.s. luidt: District Zuid I. 3e klasse C: RWB-WVO; Virtus- Dongen; VES '35-ODIO; HERO- BSC; DHV-Baardwijk. 4e klasse F: De Schutters-Burgh; RKVVU-Steenbergen; SC Gastel- Kaaische Boys; NSV-HSC '28; Hal- steren-RSV; Grenswachters-Zun- dert. Afdeling Zeeland le klasse C: Dreischor I-Renesse I (half 3, scheidsr. N. Speelman); Burgh II-Zierikzee II (half 3, sch.- rechter J. v. d. Werf). 2e klasse C: Zierikzee III-Brou- wershaven I (half 3, scheidsr. J. D. Bal jeu); Dreischor II-Renesse II (half 1, scheidsr. P. C. W. v. d. Ende); SVOWK I-Zonnemaire I (half 3, scheidsr. J. v. d. Heijden). Zaterdagmiddagcompetitie 4 December le klasse: Colijnsplaatse Boys I- Wemeldinge I; VCK I-Nieuwdorp I. 2e klasse A: Kapelle II-Wemel- dinge II; Arnemuiden II-VCK II. FEUILLETON li door HENK VAN HEESWIJK In de afdeling, waar de schemer lampen gemaakt werden, bepaalde ze haar keuze op een aardig, klein rood lampje, van een geheel apart genre. Smaak heb je, prees hij, dat moet ik bekennen. Het is iets nieuws dat we juist een paar dagen in. be werking hebben. Het is nog niet in de handel. Een eigen ontwerp van mijn chef. De meeste ontwerpen, die je hier ziet, zijn origineel. Na maken is geen kunst. Zelf iets ver zinnen, dat is juist je ware. Ja, zuchtte ze, jij als fabrikant hebt zulke mogelijkheden. Ik, als boekhandelares natuurlijk niet. Jij hebt weer andere mogelijk heden Joke, een bijzondere etalage, bijvoorbeeld. Ach, ik heb helemaal geen smaak om een goede etalage ln te richten. Dan zal ik je mijn etaleur eens sturen. Ho, je mag er voor betalen voegde hij er haastig aan toe, toen hij bemerkte, dat ze wilde protes teren. Overigens moet je zoiets als een vriendendienst beschouwen. Ik heb een hele bekwame etaleur in de buitendienst, die niet anders doet dan bij mijn klanten smaakvol ingerichte etalages maken. Werke lijk je moet me de gelegenheid eens geven zijn capaciteiten in jouw eta lage te tonen. Maar een etaleur voor lampe- kappen kan toch geen boekeneta- lage maken? Laat dat maar eens aan hem over. Het zal je best meevallen. Zeg me maar, wanneer het je gelegen komt, dan zal hij je etalage beto veren. Best, gaf ze lachend toe. Stuur me die tovenaar dan maar vol gende week Maandag. En hier zijn de nieuwe stoffen, die ik vandaag heb aangekregen. Bekijk eerst eens dit lapje. Dat is de stof, zoals we tot nu toe ver werkt hebben. En voel nu eens de ze rol chints. Welke kwaliteit is beter? Nauwkeurig bevoelde ze beide stoffen. Ik zou zeggen, antwoord de ze bedachtzaam, dat deze nieu we zending van mindere kwaliteit is. Ze is beBlist slechter. Dat dacht onze chef ook al. En daarom gaan deze rollen met be kwame spoed weer terug. Rommel kunnen we niet gebruiken. Bakker, je hebt het gehoord? Jawel, mijnheer, antwoordde de chef, die er zwijgend bij gestaan had. We zullen de kisten weer dicht spijkeren en retourneren. Een goed standpunt, Gerard, sprak ze, toen ze terugliepen naar het kantoor. Geen rommel. Dat moet ik wel, meisje, want de concurrentie is tamelijk groot tegenwoordig. En onze lampen staan gelukkig uitstekend bekend. Zo, en nu gaan we ergens een kop je thee drinken. Het schemerlampje zal ik vanmiddag even bij je laten thuisbrengen. Je hoeft het dus niet mee te nemen. Wacht even hier, dan zal ik een andere jas aantrek ken. Een kwartiertje later zaten ze bij De Boer op het Leidseplein op het terras. Wanneer zal de volgende avond zijn, Joke? vroeg hij. Deze week in geen geval, beste jongen, want ik zit met de half jaarlijkse balans en aangezien ik geen regiment ondergeschikten heb zoals jij moet ik het zelf doen. We zullen dus voorlopig moeten hou den op volgende week. We zouden ook de gulden mid denweg kunnen nemen, opperde hij olijk. Ze begreep hem niet. De gulden middenweg? Hoe bedoel Je? Des middags. Dat gaat helemaal niet. Ik ben er vanmiddag uitgebroken, maar eigenlijk kon het niet. Niet een avond en ook niet een middag, maar een hele dag. Waar om zouden we de komende Zondag niet eens samen uit kunnen gaan? Bijvoorbeeld eens naar de Veluwse bossen? Of naar hel Gooi of naar zee? Ik houd niet van de zee. Maar een hele dag, daaraan heb ik niet gedacht. Het denkbeeld lokte haar aan. Groeneweg zag dat hij terrein won. Van deze gelegenheid moest hij terstond gebruik maken. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2