Zwitsaletten Nederlandse kustvaarder „Carpo" bij Falmouth ten onder gegaan Gewijzigd uitbreidingsplan bij meerderheid aanvaard KOORTSIG, RILLERIG LEVENS- lijnen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 2 DECEMBER 1954 - No. 17652 Elf leden der bemanning vonden een zeemansgraf Verleende kapitein van Casinogeen hulp? De 494 brt metende Nederlandse Volgens de twee bemanningsle- kustvaarder „Carpo", van de rede- den die een en ander mededeelden, r(J N.V. Maatschappij „Zeevaart", was er voor de „Casino" zelf geen Is onderweg van Swansea (Enge- gevaar. Het personeel van de ma- land) naar Amsterdam tijdens de chinekamer had maatregelen geno- hevlge stormen in het jongste men om olie op de golven te vver- weekelnde by Falmouth vergaan, pen wanneer de zee te ruw mocht waarby elf leden van de beman- worden. nlng zijn omgekomen. In Het Ka- Van de bemanning hebben drie- naai voor de kust van Cornwall en-twintig leden zieh zo aan de zjjn twee stoffelijke overschotten gang van zaken geërgerd, dat zij opgevist. Eén ervan werd geïdenti- bij de binnenkomst in de Nieuwe flceerd als dat van de 27-jarige Waterweg hun dienstverband heb- matroos A. van Drongelen, die als ben opgezegd. matroos op de verongelukte kust- vaarder voer. Op de „Casino", een Liberiaans SpööIlSG (TGilcr if) flOOU schip, heelt men ter hoogte van Het Nederlandse s.s. „Falco" Falmouth onbekend schip zien hee£t tijdens een zware storm de zinken, wat waaischijnlijk de „Car- aalf ïeden tellende bemanning po geweest moet zijn üe „Casino Spaanse treiler S.S. 2770 is inmiddels te Vlaardingen aange- gan Sebastiaan, aan boord ge. komen. Onder de Duitse beman- nQmen De iFalco" had met de nlng van het schip is een conflict treiker contact gekregen, toen deze uitgebroken. Het grootste deel van ten w van de uit 35 koppen tellende beman- QueMant (Bretagne) in moeilijk- nmg schijnt het vertrouwen in de beyond De treUer m we(en gezagvoerdereveneens een Duit- de brug was weggeslagen en ser, te hebben verloren. Het gaat hier om het feit dat de kapitein dat het kompas en de radio-instal- ui t rl i, *1"la tie waren vernield. Hierop bood geen hulp heeft willen ver enen Nederlandse vaartuig aan, de aan een kustvaarder die Vrijdag- vlssersboot naar Flnisterre te be- avond aan de Engelse westkust in A_ji zinkende toestand verkeerde. De „Carpo" in nood Een tweetal leden van de be manning van de „Casino" heeft aan een verslaggever van het A.N.P. een en ander meegedeeld over de gebeurtenissen in de nacht van Vrijdag op Zaterdag. Hun schip passeerde die nacht, ongeveer 17 mijl van Kaap Lizzard, een schip van ongeveer duizend ton, dat in zinkende toestand was en S.O.S.- seinen uitzond. Twee opvarenden waren reeds in de reddingssloepen gegaan. Zonder daartoe order te heben ontvangen draaiden beman ningsleden van de „Casino" bij, zo dat het andere schip tot vijftig zestig meter genaderd werd, geleiden. Onderweg begon de trei ler echter water te maken en de bemanning oordeelde het beter van boord te gaan. Ingezonden mededeling HAMEAJ GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN Versterking der zeeweringen urgenter dan delingsdijk ONDERZOEK RAMP „TRITON" TE DUBLIN BEGONNEN In de oude zaal van het „Kings Inn"-gebouw te Dublin is Maandag jl. een begin gemaakt met het officiële onderzoek naar de oorzaken van de ramp met de Supercon- steilation „Triton" van de K.L.M., welke op 5 September jl. bij het Ierse vliegveld Shannon in de rivier van dezelfde naam stortte, een ramp waarbij 28 inzittenden het leven verloren. Foto boven: Links de tweede piloot van 't ver ongelukte toestel, cap tain E. Parfit, en rechts de gezagvoerder van de „Triton", A. Viruly; ach ter een model van de „Superconnie" dat voor het onderzoek zal wor den gebruikt. Foto onder: De K.L.M.- delegatie in Dublin, v.l. n.v.: de heer N. Kelso, secretaris „general ope rations" van de K.L.M.; captain Parfit; gezagvoerder Vi ruly; F. Peetoom, gevagvoerder van de K.L.M. en mr M. J. Nederlof, Juridische dienst K.L.M. Een Geschenk voor de handen Diefstal van auto's aan de lopende band 1 De gemeentepolitie in Roosendaal e^o liDhn mst hsm nn w/ hrl W iS er 113 Uren ZOeken hl geslaagd de ren, die zich met hem op de brug 13_jarjge knaap 'S. van Z. uit Roo- bevonden, gaven echter order om senJdaaf aan tePhouden, die uit het m f l!.acHcJln TTit JiWn hP Rtfksobservatiehuis te Zeist was aldus deze zegslieden. Uit eigen be- orJ*snaDt weging maakte de bemanning toen De gealarmeerd door n5!ïï buurtbewoners, die de knaap, „be- richtte een schijnwerper m zee. Terwijl op het zinkende schip men- k autQ,s de laatste sen naar het achterdek hepen en maanden" met een ODel in zee sprongen, werd een lijn uit- olympia" voor zijn ouderlijke wo- gegooid, doch er werd doorgevaren ni^g ^agen verschijnen. Men wist en a ÏÏSf* Sff" SChepen hem te verhinderen met de auto werd steeds groter. zijn weg te vervojgeni waarna de knaap in een weiland vluchtte. Toen hij in het duister naar uis wandelde, liep hij in de armen van een rechercheur. Uit het politieverhoor is gebleken dat de jongen Zondagavond in Zeist Er wordt druk uitgeoefend op is ontvlucht en op een gestolen fiets generaal Tsjang Kai Sjek, het hoofd naar Amsterdam is gegaan. In de van Nationalistisch China, om te Kerkstraat aldaar vond hij de on- aanvaarden dat Formosa 'n aparte beheerde Opel, waarmee hij naar staat wordt, aldus een bericht van Roosendaal reed. de „U.S. News and World Report". d© jongen is voorgeleid voor de Als een nieuwe staat, gesteund Officier van Justitie te Breda, die door de Verenigde Staten, zou For- hem twee weken geleden voor het mosa geen lid van de Veiligheids- laatst onderhanden nam. Toen was raad der V.N. zijn. Dan zou een van Z. uit een gesticht te Breda plaats in de Verenigde Naties open- ontvlucht, stal een auto en reed komen, die door Communistisch deze onder Zundert in elkaar, pikte China ingenomen zou moeten wor- vervolgens een autobus en reed den, die dan door de Verenigde Na- daarmee via Amsterdam naar Dor- ties en wellicht door de Verenigde drecht, waar men hem slapend in Staten erkend zou worden. de cabine aantrof. kend om zijn meer dan zestien es- Druk op Tsjang Kai Sjek? Johannes Strijdom premier van Z.-Afrika De 61-jarige Johannes Strijdom, partijleider in Transvaal en minis ter van Landen en Besproeiing, is tot premier van Zuid-Afrika ge kozen. Hij is „de sterke man" van de partij, die zich herhaaldelijk voor de republikeinse status van de Unie heeft uitgesproken. De meer „gematigde" 71-jarige minister van Financiën, Nicolaas Havenga, is op de vergadering van de partijfractie verslagen. De ver gadering werd achter gesloten deu ren gehouden. De 80-jarige Malan was niet op de vergadering aanwezig. Hij zal zich op zijn boerderij bij Kaapstad terugtrekken. Als Malan zijn ontslagaanvrage bij de gouverneur heeft ingediend, zal de gouverneur-generaal de nieuw-aangewezen premier de vor ming van zijn regering opdragen. Fraude ten nadele van het rampenfonds De postale recherche in de hoofd stad heeft de 35-jarige ambtenaar J. J. van het hoofdpostkantoor te Amsterdam gearresteerd, die ver dacht wordt van knoeierijen met girostortingen ten nadele van het Rampenfonds. De man, die reeds veertien jaar in dienst was bij de P.T.T., heeft een bekentenis afge legd. De knoeierijen zijn geschied in de eerste weken na de Februari- ramp van 1953. De ambtenaar scheurde de op 't postkantoor aan geboden stortingseformulieren voor de postcheque- en girodienst af en zag kans de nummers in dat van zijn eigen rekening te veranderen. Op deze wijze slaagde hij er in een bedrag van bijna f 400,op zijn eigen rekening te laten overmaken. Derde divisie viert Sint Nicolaas thuis De tweede, herhalingsploeg van de derde divisie (8000 man), die 4 December van de oefeningen uit Duitsland naar Nederland terug keert, zal voor een deel St. Nico laas thuis kunnen vieren. De com mandant van de drietanddivisie, generaal-majoor Warringa, heeft nl. bepaald, dat de militairen die binnen een cirkel van 25 km. rond de demobilisatiecentra wonen na afloop van de dienst, Zaterdag 4 December, naar huis kunnen tot Zondag 5 December 24 uur. Deze regeling zal overigens zeer soepel worden toegepast. Voor de achter- blijvenden zal een St. Nicolaasfeest in de kampen worden georgani seerd en vele burgers hebben die dag in hun huizen gastvrijheid aan geboden. De divisie zal 9 Decem ber met groot verlof gaan. Dijkraadsleden stellen hun mandaat ter beschikking De dijkraadsleden van de Water kering van het Calamiteuze Water schap Oud- en Jong-Breskens gaan niet accoord met de benoeming van de nieuwe voorzitter buiten de voordracht om. Nadat een vorige vergadering niet werd bezocht, hebben de dijkraads leden thans besloten hun mandaten ter beschikking te stellen, zodat een nieuwe dijkraad zal moeten wor den geformeerd. Drie van de leden zitten als vertegenwoordigers van het Waterschap Het Vrije van Sluis en zes voor het Waterschap Oud en Jong-Breskens. Maandagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. v. Leeuwen. Afwezig de heer R. J. v. d. Wekken. In zijn openingswoord feliciteert de voorzitter de gemeentesecreta ris, de heer Gunst, met diens voor genomen huwelijk. De voorzitter deed vervolgens mededeling dat de afgevaardigde naar de vergadering der Beatrix- school te Zierikzee, de op de be groting geplaatste post t.b.v. pre sentiegelden ad f 820,aan een nadere bespreking dient te onder werpen, daar deze functie z.i. zon der betaling kan worden vervuld in de diensturen. Aanleg dwarsdyk Van het Waterschap Schouwen is een schrijven binnengekomen met het verzoek een uitspraak van de raad te verkrijgen inzake de aan leg van de dwarsdijk door Schou wen, zulks op advies van de mi nister van Waterstaat. Zoals be kend is het Waterschap tegen aan leg van deze dijk en bepleit zij de besteding van deze gelden voor versterking van de zeedijken. Deze dijk, wleke geprojecteerd zal wor den vanaf Serooskerke (Schelp- hoek) tot Brouwershaven, zal bij de boerderij „Mno Genie" aanslui ten op de Schouwse dijk. Wethouder v. Nieuwenhuize is het volkomen eens met het voor stel van het Waterschap Schouwen, daar bij de ramp van 1 Februari 1953 degelijk is gebleken dat de dijken van het Waterschap nergens zijn doorgebroken of beschadigd. Hij is voor versterking van de zee weringen. Het is gebleken, aldus spr., dat kleine polders bij een eventuele overstroming veel ge vaarlijker zijn dan de grote. Wethouder Dekker bestrijdt deze opmerking door mede te delen dat juist gebleken is dat de grote pol- dez-s het gevaarlijkst zijn. Hij duidde hier op de Vierbannenpol- der. Daarbij komt nog, aldus spr., dat er voor de mensen en dieren geen vluchtplaatsen komen. Deze zullen bij een eventuele dwarsdijk- aanlegging zeker aanwezig zijn. Mevr. Everwijn-v. d. Velde sluit zich aan zij de woorden van dhr v. Nieuwenhuize, Haar inziens is het zonde van de grote oppervlakte cultuurgrond welke bij deze dijk- aanleg verloren gaat. Deze mening is ook dhr J. G. Jonker toegedaan. Verlichtingsplan wordt voorbereid Gedurende de winkelweek van 29 November tot 5 December en in het tijdvak van 20 December tot 1 Januari zullen de winkels des avonds tot 9 uur geopend mogen zijn. De straatverlichting is verbe terd. Aan de P.Z.E.M. is opdracht gegeven een verlichtingsplan voor deze gemeente op te stellen. De krotwoningen zullen binnen kort voor afbraak worden aanbe steed. Het sportveld is in een ver gevorderd stadium gekomen; de uitgang Slingerbos naar de zeedijk is weer hersteld. Bij informatie in een andere ge meente over het aanbesteden der acht woningwetwoningen aan de Herenweg is gebleken, dat de on derhandelingen met de aannemer zijn mislukt. Het blijkt, dat de hoge bouwkosten op Schouwen het bouwen van nieuwe woningen sterk deprimeert. De vergoeding aan grafzerken welke bij de gemeente in onder houd zijn en tijdens de ramp wer den beschadigd, zal binnenkort af gewikkeld worden. Rusthuis te Noordgouwe niet urgent Na deze algemene mededelingen geeft de voorzitter een verslag van de door hem bezochte vergadering van het Ziekenhuis Noordgouwe. De voorzitter deelt n.a.v, deze ver gadering mede, dat er tekort was van f 34.000, waarvoor volgens het bestuur geen vergoeding zou wor den verkregen. Er zouden pogingen in het werk worden gesteld bij het Ministerie in Den Haag om alsnog voor vergoeding in aanmerking te kunnen komen. Deze pogingen zijn echter niet doorgevoerd. Aan twee specialisten is een garantie-inkomen gegeven van f 25.000,per jaar, daar bedoelde specialisten anders het eiland zou den veriaten om elders een gelijk waardige betrekking te aanvaar den. In het belang van het eiland om de nodige specialisten hier te houden is met dit voorstel destijds accoord gegaan, met dien ver stande dat voor het tekort de no dige stappen zouden worden onder nomen. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij zijn stem niet had gegeven aan een voorstel een post ad f 10.000 uit te trekken om het Ziekenhuis Noordgouwe in de toe komst te bestemmen voor een te huis voor invalide ouden van da gen. Er zijn reeds rusthuizen te Zierikzee en binnenkort in de Westhoek, aldus spr. Het heeft z.i. geen nut ook te Noordgouwe een dergelijke instelling te stichten. Het aantal behoeftigen op ons eiland is te gering. Hierna besluit de raad de pacht som van het viswater dat aan de heer Priem verpacht is voor de tijd van zes jaar, voor de som van f 31 per jaar, te verlagen tot f 25 per jaar, daar diverse viswaters door de gemeente zijn gedempt. Z.h.s. besluit de raad dat de ge meente zal toetreden tot de N.V. Bouwkas Noofdnederlandse ge meenten, waarbij ze in het maat schappelijk kapitaal van de sub 1 genoemde vennootschap deelneemt door het nemen van twee aandelen elk groot f 250, waarop te storten 20 Er zal eveneens een bedrag worden betaald groot f 20, zijnde f 10 per aandeel, als entreegeld. Vaststelling uitbreidingsplan Dan komt aan de orde de vast stelling van het uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben een schrijven gericht tot de gemeente, dat een uitbreidingsplan zo spoedig moge lijk dient te worden opgemaakt. Zulks is thans geschied door het artchitectenbureau Wesselo. Tegen het voorgestelde uitbreidingsplan zijn een viertal bezwaren inge bracht. De heren J. Ringelberg en P. G. van Sluis richten zich tegen het voorgestelde om de hun toebe horende grond aan het Slingerbos toe te voegen. B. en W. stelden voor het Süngerbos uit te breiden, daar dit zich uitstekend leent als recreatie-oord. Door beplanting e.d. zijn hier .speelweiden te maken welke de aantrekkelijkheid van het park zeer zeker ten goede zullen komen. Tevens is thans de moge lijkheid aanwezig om aan de eige naars voornoemde grond in com pensatie terug te geven via de her verkaveling. Wethouder van Nieuwenhuize is na de laatst gehouden B. en W.- vergadering van mening veranderd. Hij kan zich niet meer geheel bij zijn eerst genomen besluit neer leggen, hetgeen de verwondering wekt van de heer Duinhouwer. Het is z.i. niet nodig dat de stukken land van de heren Ringelberg en v. Sluis bij het Slingerbos worden gevoegd. De heer J. G. Jonker vraagt zich af of het verantwoord is in Brou wershaven zulke grootsteedse din gen te doen, waarbij mevr. Ever wijn opmerkt dat het onderhoud dan nog veel duurder wordt, waar door op den duur een aparte tuin man zou moeten worden aange steld. Zij acht de recreatieruimte rond Brouwershaven voldoende. De heer de Moor kan zich ten volle achter het uitbreidingsplan stellen, mits de reclamanten garant worden gesteld grond in compen satie te verkrijgen. De vooorzitter antwoordt dat thans de tijd rijp is om dit besluit te aanvaarden. Er spelen hier wel licht persoonlijke belangen mee. De landbouwbelangen en particu- Ingezonden mededeling FANTASIE- SCHORTEN leuke frisse kleuren Prima kwaliteit St-Nicolaas- aanbieding Slechts 2,10 De gehele week tot 9 uur geopend beter Cn ooordellgei by M T iBlltililll-M liere belangen zijn niet geschaad. Later is er geen grondcompensatie meer mogelijk en zullen deze eigen dommen wellicht worden onteigend. Alvorens de voorzitter het uit breidingsplan in stemming brengt, deelt de heer v. Nieuwenhuize mede een tegenvoorstel In stem ming te willen brengen, nl. het schrappen van de bijvoeging van de twee genoemde stukken grond van de heren Ringelberg en v. Sluis uit dit uitbreidingsplan. Vóór stem den mevr. Everwijn en de heren de Moor, Jonker en v, Nieuwen huize. Tegen de heren Duinhouwer en Dekker. Het toen gewijzigde plan in stemming gebracht wordt met dezelfde stemmingsuitslag aan genomen. Z.h.s. wordt vastgesteld de 6 verhoging aan het gemeenteperso- neel m.i.v. 1 October 1954 en de jaarwedden Secretarissen en Ont vangers in Zeeland. Presentiegeld afgestaan voor Vluchtelingenhulp Gunstig wordt beslist op het ver zoek een uurloon af te staan t.b.v. het vluchtelingenvraagstuk, waar bij, op voorstel van de voorzitter, de raadsleden besluiten hun pre sentiegeld van deze vergadering eveneens ter beschikking te stellen. Om het beplantingsplan te kun nen uitvoeren verleent de raad een crediet van» f 2700 ter dekking van de kosten. Herbeplant zullen wor den: de Spui weg, de Groenendijk, de Noordwal en de havenhoofddijk. Het beplantingsplan zal worden uitgevoerd o.I.v. Staatsbosbeheer, waarbij tevens nog twee jaar on derhoud in de kosten is opgenomen. De voorzitter deelt mede dat tij dens een bezoek aan de O.L. school en de gymnastiekzaal door de con sulent voor Lichamelijke Opvoe ding in Zeeland, dhr S. J. Klompe, is gebleken, dat wat de leermidde len betreft de gymnastiekzaal niet aan de gestelde eisen voldoet. Er dient om tot een doelmatig onder wijs te geraken een aanschaffing plaats te hebben van diverse in strumenten ter waarde van f2500. De raad besluit dit instrumenta rium aan te schaffen. De Winkelsluitingsverordening wordt in dien zin gewijzigd dat de melkslijters des Zondags tussen 8 en 9 uur 's morgens melk mogen verkopen, met dien verstande dat geen andere zuivelproducten wor den verkocht. Adhaesie wordt betuigd aan het verzoek van B. en W. van Zierikzee tot verhoging der keurlonen. Teneinde in deze gemeente een éénrichtingsverkeer te krijgen be sluit men een proef te nemen met de volgende verkeerswijziging: het verkeer komende van Zierikzee zal via de Poortdijkstraat naar de Ha ven worden geleid; het uitgaande verkeer in de richting Zierikzee via de Zuiddijkstraat en Groenen dijk. Er zal een wachtverbod wor den ingesteld aan de rechterzijde van de straat. Na de rondvraag volgt sluiting. Ingezonden mededeling verjaag dal lome griepgevoel met: Stad en Provincie ZIERIKZEE Evenals vorig jaar geschiedde staat er ook heden (Donderdag) weer een stand op het Havenplein waar kinderbriefkaarten verkrijg baar zijn ten bate van de postzegel actie, die door de U.V.V. wordt ge organiseerd. Zij die zich nog kaar ten wensen aan te schaffen voor dit nuttige en sympathieke doel, zijn thans nog in de gelegenheid de be kende kinderkaarten te kopen. FEUILLETON door HENK VAN HEESWIJK Ja, hij was een schat. En soms mis ik hem heel, heel erg. Een mens heeft zo van tijd tot tijd wel eens het verlangen zich te uiten en dan is het verdrietig, als er nie mand meer is, aan wie je je hart kunt uitstorten. Vader begreep me altijd zo goed Nu nam hij haar hand in de zij ne: Kan ik, wat dat betreft, je va ders plaats niet op een bescheiden wijze innemen, Joke? We zijn nu toch immers goede vrienden? Ik zou niets liever in mijn leven wen sen dan jou gelukkig te zien: Ze keek hem dankbaar aan. Je bent een beste jongen, Gerard. En ik geloof ook, dat we heel goede vrienden zullen worden. Laten we nu opstappen, want het is intussen al helemaal donker geworden. Zwijgend reden ze weer naar huis ieder met zijn eigen gedachten. Aan de halte bij de boekwinkel stapten ze uit. Ergens sloeg een klok elf slagen. Bij de deur, toen ze haar hand tot .afscheid reikte, zei ze: Je hebt mc een gepoeglijke avond gegeven, Gerard, daarvoor ben ik je dank baar. Het wordt toch geen afscheid? vroeg hij, het kleine handje stevig in de zijne nemend. Wanneer Joke? Wanneer je wilt. Kun je nooit eens overdag weg? Moeilijk. Je weet, er is altijd werk in de zaak. Maar als het moet dan kan het wel eens. Kom dan eens op een middag bij me, een lampje uitzoeken. Dan kun je gelijktijdig mijn fabriekje eens bezichtigen. Goed, besloot ze. Wanneer komt het je gelegen? Iedere dag. Kom morgen, toe, doe het. Ze lachte betoverend. Ik beloof niets, maar onverwachts zie je me dan wel eens verschijnen, afgespro ken? Best, schone dame, Uw wil is wet. Ho, ho, geen U, dat doet men niet onder vrienden. Ja, dat is waar ook. Ik zou het bijna vergeten hebben. Weet je wel dat ik nog een beloning te goed heb voor het raden van je naam. Zullen we de beloning niet uit stellen tot een andere keer? Nee, antwoordde hij kwasie- ernstig. Als zakenman is het voor mij geen gewoonte om bepaalde dingen uit te stellen. Doe het nu, dat is mijn lijfspreuk en daarom DaaromGa verder! Hoe kan ik dat nu, als jij maar in de deuropening blijft staan, lie ve kind In het donkere trapportaal von den hun lippen elkaar in een lange zwijgende kus. HOOFDSTUK 2 Zonnige jeugd Mijnheer, er is een nieuwe zen ding chints aangekomen, maar de kwaliteit lijkt me lang niet zo best als de laatste keren. Wilt U mis schien zelf even komen kijken? Ja, Bakker, ik kom direct. Wat voor kleuren zijn het? Zoals we besteld hebben, mijn heer: zeegroen en rose. Groeneweg zat op zijn kantoor en sorteerde de verschillende or ders, die die morgen met de post waren binnengekomen. Het liep goed, vooral met de kleine, nieuwe schemerlampen. Bestellingen van 100 stuks tegelijk waren al geen zeldzaamheid meer. De productie moest maar verhoogd worden. Van de week maar eens een advertentie plaatsen om nog een paar meisjes en een soldeerder. Het was een week na het avondje in het IJ-paviljoen. Sindsdien had hij Jo niet meer gezien. Door de warmte der laatste dagen had hij zijn werk ietwat verwaarloosd en nu haalde hij de achterstand in. Een paar malen was hij van plan geweest een bezoek te brengen aan de boekwnkel, maar hij had zijn verlangen om haar weer te zien, bedwongen. Neen, zij had beloofd te komen, dus moest hij afwachten. Niet te hard van stapel lopen, had ze gezegd en feitelijk had ze gelijk. Niet forceren dus. Hij was er vast van overtuigd, dat ze zou komen. Dikwijls had hij haar lieve ge stalte in gedachten gezien. Hij hield van haar. En hij gevoelde, dat hij haar ook niet onverschillig was. Gek, dat zoiets ineens opkwam. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5