M.J.J. LEDERWAREN JOH. DE VRIES M Klokkenmaker SIGAREN Geef iets GOEDS Geef iets NUTTIGS Wel beste Piet zegt onze Sint KERKNIEUWS Geref. Kerken BRUIN1SSE Voor de verkiezing van ambtsdragers zijn de volgende dubbeltallen opgemaakt: Ouder ling: vacature J L Edelschaap (niet herkiesbaar wegens vertrek): 1. L. S. Abrahamse, 2. P. Quaak. Vaca- ture-G Verheij (herkiesbaar): 1. G. Verheij, 2. J. A van 't Leven. Dia ken: vacature-P. J Hanse (niet her kiesbaar): 1. J. W. Jonker, 2. J. de Waal-Otte. Banale liederen in West-Dultsland De Evangelische Kerk in Duits land heeft protest aangetekend te gen de toenemende frivoliteit van de carnavalsliederen. Het carna valsseizoen is op elf November in gezet en met name in het Rijnland beginnen de nieuwe schlagers van het feest al ingang te vinden. Vele ervan zijn op „democratische" wij ze tot echte schlagers gepromoveerd nadat prijskampen waren uitge schreven. Volgens de Evangelische voorlichtingsdienst „Kerk en Om roep" getuigen de teksten van deze liederen van een smakeloosheid, die onmogelijk meer te overtreffen is. Zij worden beschouwd als „een alarmerend bewijs voor de toene mende culturele doofhed van onze tijd". Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: Ds. D. W. Jalink, vlootpred., Den Helder. Beroepen te Ridderkerk: J. van Wier, Putten; te Berlikum (Fr.): C. Fongens, Kolderveen; te Nieuw Weerdinge (toez.): vicaris N. P. Faas, Amsterdam. Aangenomen het beroep als le- gerpred. in alg. dienst: J. Jellema, I^eeuwarden, laatstelijk pred. te Kloetinge; naar Biervliet: vicaris W. S. Evenhuis, 's Gravenhage- Loosduinen. Bedankt voor Eng wie rum (Fr.): H. Hoekema, luchtmachtpred., Arn hem; voor Hedel (toez.): R. W. Steur, Ouddorp; voor IJsselmuiden en voor Lienden: J. G. Abbringh, Oosterwolde (Gld.); voor Nieuwe Tonge: P. Westland, Waarder; voor Ede: H. Harkema, Zeist; voor Wier- den: J. de Lange, Nunspeet; voor Doetinchem (toez.): H. Huting, Vreeland. Geref. Kerken Beroepen te Dordrecht: B. G. Mees ten Oever, Kamerik; te Krom menie: cand. W. Struijs, Rotterdam; te Rotterdam: drs. O. Jager, Vrou wepolder; te Wilsum: W. Fokkens, Wissenkerke. Aangenomen naar Idskenhuizen: W. J. de Ruiter, Schoonhoven; naar Castricum: A. A. Leenhouts, hulp prediker, aldaar. Bedankt voor Onstwedde: A. Reen, Ijlst; voor Bloemendaal: G. N. Lammens, Rotterdam-Kralingen voor Amersfoort: W. van Boeijen, Eindhoven. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Drachten: J. F. Heij, Hasselt; naar Amsterdam- W.: G. Janssen, Leeuwarden. Bedankt voor Ommen en voor Oversehie: W. G. de Vries, Win schoten; voor Scheveningen: G. Janssen, Leeuwarden, Chr. Geref. Kerk Beroepen te Enschedé-O.: M. Hol- trop, Leeuwarden. Tweetal te Amsterdam-Zuid: D. Slagboom, Middelburg en C. Ver- hage, Broek onder Akkerwoude. Vrij Evangelische Gemeenten Aangenomen naar Brussel (Bel Jn elk gezin een PENDULE van ^le Schoorsteenklokken. groot klein vanaf f 23,50 Jaarpendules v. af f54, Koekoekklokken Wekkers en Wekkerklokjes Dames- en Herenhorloges Gouden, doublé, stalen en Ieren banden Barometers met 25 jaar garantie Alleen erkende en gegarandeerde merken en onze prijzen zijn uiterst laag. C. VAN TILBURG DEN BOER 130 jaar Juwelier - Horloger - Zlerlkzee Alle reparaties aan goud en zilver uurwerken in eigen werkplaats gische Evangelische Zendingskerk): J. I. van Wijck, Gouda. Geref. Gemeenten Tweetal te Utrecht: M. Blok, Rotterdam-C. en H. Ligtenberg, Rotterdam-W. Beroepen te Wolphaartsdijk: J. B. Bel, Krabbendijke; te Utrecht: M. Blok, Rotterdam-C. Remonstrantse Broederschap Aangenomen naar Rotterdam: Dr. J. F. van Royen, Amsterdam. Geref. Gemeenten in Nederland Tweetal te Rotterdam-Zuid: D. L. Aangeenbrug, Terneuzen en M. v. d. Ketterij, Alblasserdam. Vrije Hervormde Gemeenten Beroepen te Aalburg: T. Wakker, IJsselmuiden (v/h te Aalburg), die dit beroep aannam. SPORT VOETBAL Renesse Il-Zicrlkzee III 6-1 Bij Renesse stond Jac. de Vrieze weer eens tussen de palen, terwijl de jeugdige M. Prummel de rechts binnenplaats bezette. De eerste aan vallen waren voor Zierikzee, maar G. Prummel en M. Kooman wisten steeds op het juiste moment in te grijpen. Langzamerhand wist Re- nesse zich echter los te werken en de voorhoede combineerde er lus tig op los, hoewel het spel vaak te kort werd gehouden. Het was links buiten J. Dorreman die met 'n goed schot zijn pploeg de leiding gaf (1-0) Aan de andere kant redde de Vrieze fraai bij een hard ingeschoten bal. Renesse kwam in de meerderheid en opnieuw wist J. Dorreman te doelpunten (2-0). Toen W. Verseput handig enkele spelers had gepas seerd wist. hij met een beheerst schot de stand op 3-0 te brengen. Enkele schoten vatv L.t dj Vps gin gen rakelings over eh* naast hèt Zierikzee-doel. Even voor de rust wist doelman Verseput, na een schot van de Vos, de bal niet onder controle te krijgen en W. Verseput was er goed bij om 4-0 aan te te kenen. Het eerste kwartier na de rust had Zierikzee het beste van het spel en het was v. d. Wekken die de achterstand wist te verklei nen (4-1). Hierna kwam Renesse weer aan het woord, maar door te kort spel leverden de aanvallen niets op. Eindelijk wist W. Verse put de stand op 5-1 te brengen en toen 10 minuten vóór tijd doelman Verseput over een schot van J. Dorreman heen dook was het 6-1, met welke stand ook het einde kwam. Scheidsrechter v. d. Ende had geen moeliijke taak en leidde goed. Verbeterde uitslag 2e klasse C: Zonnemaire I-SV OWK I 3-0. TAFELTENNIS Plannen voor het spelen van een competitie op Schouwen-Duiveland Naar aanleiding van de, vorige week te Zierikzee gehouden, tafel- tennisdemonstraties, heeft zich te Zierikzee een comité gevormd dat de mogelijkheden wil onderzoeken om te komen tot de oprichting van een federatie van verenigingen en groepen, die de tafeltennissport be oefenen. Hef comité wil zich hiertoe rich ten tot diverse bestaande sportver enigingen (voetbal-, korfbal-, vol leybal -en andere verenigingen) om hen op te wekken een tafeltennis- afdeling op te richten, doch ook tot individuele beoefenaars, scholenen bedrijven om groepen te vormen. Bij genoegzame deelname zal men "trachten nog dit seizoen 'een veom- petitie te laten spelen. Reeds is een localiteit toegezegd waar één avond per week gespeeld kan worden. Gaarne wekken we beoefenaren van de mooie tafeltennissport op er aan mede te werken dat de plan nen van het comité doorgang kun nen vinden en zich op te geven bij een der leden: de heren J. J. v. d. Ende, P. W. Eveleens, J. M. Knaap, G. A. v. d. Tholen, H. Krijt of C. Vehling. DAMMEN Dam ver. „D.O.S.", Dreisclior De uitslagen van de laatstge- speelde partijen voor de clubcom petitie luiden: Groep A: W. Roggeband-J. J. Folmer 2-0. Groep B: J. v. d. Sande-A. de Rijke 2-0; S. v. Boeijen-A. Klaasse 2-0. Het Zweedse schip „Naboland" dat te Istanboel werd vastgehou den na een aanvaring met de Turk se onderzeeboot „Doemloepinar", die met 81 man aan boord op vier April 1953 in de Dardanellen zonk, is uit Istanboel vertrokken naar Pi raeus, waar de schade aan. het schip zal worden opgenomen. De „Na boland" zal te Rotterdam worden hersteld. JAN J. AARDOOM en GRÉ M. MEERDINK geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 17 December a.s„ des n.m. 3 uur. ten stadhuize te Zierikzee 's-Gravendeeï, Strijensedijk 2 Zierikzee. Zuidwellestr. B 298 29 November 1954 Gelegenheid tot feliciteren te Zierikzee, „Huis van Nassau" van 5-6 uur Met grote droefheid geven wij U kennis dat, tenge volge van een noodlottig ongeval, van ons is wegge nomen onze geliefdé zoon. broeder, schoonzoon en zwager CORNELIS MARINUS VAN ELZAKKER op de krachtvolle leeftijd van 31 jaar. Nieuwerkerk (Z.), 28 November 1954 Bergen op Zoom: Familie VAN ELZAKKER Oosterland: Familie VAN DER MAAS Heden overleed, na een noodlottig ongeval, ons me de-lid, de heer C. M. v. ELZAKKER Hij zal steeds in onze her innering blijven Het bestuur der Motorclub „Sparta Zierikzee Publieke Verkoping DREISCHOR Notaris P. HEERING te Zie rikzee zal op Dinsdag 7 Dec. 1954, des voormiddags 11 uur, in café Slager te Dreischor, publiek verkopen: Het huis met schuur wagenhals, verdere getimmer ten, erf en tuin te Dreischor aan de Boogerdweg D 203, groot 9.15 aren, behorende tot nalatenschap van de heer M. DE BIL. Totale lasten slechts f 25,51 per jaar. Onmiddellijk na betaling der koopsom vrij te aanvaarden. Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemde notaris, Oude Haven A 418. Tafeltennis Liefhebbers van tafeltennis kunnen zich aanmelden bij de onderstaande leden van het comité van voorbereiding tot oprichting van een federatie, vóór 8 December a.s. J. J. van den Ende, Havenplein D 381 P. W Eveleens, Breestraat C 300 J. M. Knaap, Mol A 313 H. Krijt, Slabberswerf 31 G. A. v. d. Tholen. Grachtweg A 517a C. Vehling, P. D. de Vosstraat I in feestverpakking „De Dageraad" Geef iets uit onze collectie DAMESPORTEMONNAIES in diverse kleuren en rits, met apart geldvak 8,75 5,95 2,95 Met stevige beugel en knip, in alle kleuren en geldvak 7,45 4,25 3,35 Onze collectie damesportemonnaies bestaat uit tenminste veertig soorten vanaf 95 cent tot 16,50. HERENPORTEMONNAIES mooi calfsleder met knipsluiting en apart geldvak 6,75 5,25 3,75 Met ritssluiting in saffiaan of calfs, met geldvak 9,50 5,95 4,75 U kunt keuze maken uit vijf-en- twintig soorten herenportemonnaies van 2,40 tot 14,75. JONGENSPQRTEMONNAIES met dier- of sportfiguren fijn leder2,95 2,65 1,50 MEISJESPORTEMONAIES in .frisse kleuren plastic 1,50 0,98 0,75 PORTEFEUILLES met royale vakverdeling in saffiaan of calfs 15,75 8,95 5,95 SIGARENKOKERS een nuttig herengeschenk, _in ver schillende uitvoeringen 18,75 1.4,50 4,25 RIJBEWIJSKTUrS onmisbaar voor iedere .automobilist of motorrijder 2,25 1,95 1,00 NAGELETUI'S in Ieder of plastic met goed materiaal 1,95 1,50 0,98 REISETUI'S" een pracht sortering in fijn rundleder en prima vulling, met soheerkwast 21,50 15,75 8,95 ACTETASSEN een ruime collectie van minstens twintig soorten, allen prima kwaliteit 21,75 15,95 10,50 Met voortassen en vakverdeling, zwaar rundleder 45,00 26,50 13,50 Onze grote collectie BOODSCHAPPENTASSEN - zowel in linnen als leder - stelt U in staat gemakkelijk keuze te maken. Linnen tassen in 25 modellen, vanaf 3,98 Leren tassen in 15 uitvoeringen, vanaf 16,75 HAVENPLEIN ZIERIKZEE Inlichtingenavond Herverkaveling De reeds eerder aangekondigde inlichtigenavond .voor SCHA- RENDIJKE zal gehouden wor den op heden, Donderdag 2 December, in Café Coomans, Aanvang half acht. Bureau van Uitvoering. SUCCESJES 14 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm. fe bevr. bur. v. d. blad: f 1,10. Brieven onder lett. of no. 11,20 Te koop: 600 kg wijnpeen, ook in ge deelten. Te bevragen: J. W. v. Leeuwen, agent dezer courant, Schuddebeurs. Jongensfiets, in zeer goede st. Hotel „Sirixe", Schuithaven, A 297, tel. 176, Zierikzee. Nieuwe en gebruikte haarden en kachels. Merken: Etna, Fa- ber, Beckers, enz. - Smederij Bolle, Zierikzee. Prima knopaccordeon. 140 bassen, e. v.t. ruilen voor motor rijwiel. Te bevragen L. C. Hoogerhuis, Renesse. Zes i.g.s.z. wijnvaten, inhoud 300 tot 600 liter. Hogezoom 12, Haamstede. - Een D/o-jarig paard, bruin- schimmel (ruin). J. de Ruiter, Renesse. Wegens plaatsgebrek: een zo goed als nieuwe électr. kachel merk Siemens. L. Boot, Boe- renweg B 509, Zierikzee. Te koop gevraagd: Een gebruikte, doch i. g. st. z. eenpaardssieper, H. de Jonge, Ellemeet. Personeel gevraagd: Huishoudster bij man alleen, z.k., middelb. leeft., of in wonende. Strikte geh.h. verz. Br. letter Z, hulpp.kant. Zon- nèmaire. Diversen: Hier Dumppaleis met militaire goederen. Mil. slipovers f 3,50, militaire Truien f 5,Mar. Truien f 19,50; mil. Werkschoe nen (uitzoeken) f 5,militaire Werkbroeken f 4,50, f 6,50; mil. Winterjassen f 20,Alléén Dumppaleis, Vlissingsestr. 42- 44, tel. 3210, Middelburg. Aangeboden: f 20.000 als eerste) hypotheek, ook in gedeelten. Rente nader vast te stellen. Br. no. 168, bureau v. d. blad. Lange blauwe damespantalons, ook voor kinderen, 'n Praeht- sortering ondergoed aan oude prijzen. - C. Rijk, v/h Riekse, Schuithaven, Zierikzee. Koppels f 0,50, f 1,—, f 2, f 3.50; Marine Jekkers, kl. m. f 19,50; mil. wollen passen f 1,25; mil. wollen Overhem den f 3,75; kamgaren militaire Overhemden f7,50; wollen mil. gev. Werkjassen f 5,Alléén bij Dumppaleis, Vlissingsestr. 42-44, Middelburg. Oudhollandse doeken, Smyrna- kleedjes, tafelkleden, en. dres soirlopers bij Tuinman,. De Mol A 312, Zierikzee. Geencadeaux echter lage prijzen. Mil. Overhemden, kl. maten f 1,30; Broodtassen f.1,50,12,50; mil. Fietstassen (nW.) f 5,—; mil. Nappa Handsch. f 10,95; wollen mil. Jekkers- f 10, Krantenbezorgerstassen, can vas f 10,(nieuw); groen in ter! f 1,05 (k. broek of hemd); Borstrok m. mouw f2,95; lange Broek f 2,75. Alléén bij Dump paleis, Vlissing^traat 42-44, Middelburg. juk Koopt vooral iiv°dp week van 29 November t'o(t,6 December bij Deurloo's Woninginrichting Oosterland tel. 20 - Zierikzee tel. 721. Zeg eens waar of je keuze vindt O, beste man, je weet de leus bij JONKER is een grote keus Want die stemt tevree Voor elk wat wils, en hij of zij een ieder is dan even blij. IQ &B Zuidstraat 2 Haamstede Wat een sortering PIJPEN, Aanstekers en cigarettenpijpjes U slaagt atijd bij DCViergever Hoek Ktaanpein, Tel. 460. Mil. poplin Regenjassen £34,50; ledereni .Renvesten met .versterkte ritsi 55,—; zwarte' rgndlederen -jekkers f 105,—. AJléén: Dumppaleis, Vlissing sestr. 42-44, Middelburg, telef. 3210, t.o. Fa. Maljers Zoon.. Dinsdag verplicht na I uur ge sloten., Voor de Sint: elastische ny lons, sokken, vesten, stropdas sen, zakdoeken, glacé's, sjaals, enz. C. Rijk, Schuithaven, Zzee Mil. Polsmoffen f 1,Vecht- petjes f 1,50; Cam. Regénjasi- seh 7,50; :Je'epcoats 35,—; leren Werkvesten 19,50; mil'. Zakdoeken f 0,65; Werkwind- jacks f 2,50, f 5,—, f 6,50, T iO, f 12,50. Alléén bij Dumppaleis, VÜssingsestraat 42-44, Middel burg. Hermelijnzeep in feestverpakking 96 cent „De Dageraad" Attentie, feezoekt vandaag vrij blijvend de demonstratie met de Knittax breimachine. Knit- tax-„centrale", Fonteine C343.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3