Schouwen-Duiveland wachtte tevergeefs op de terugkeer van de „Tommies" Regering gaat de minimumprijs voor brood opheffen Frans geleerde acht atoomproeven schuldig aan slecht weer 'jeelleü 0jood will LEVENS-,.. lijnen De bakkerswereld In opschudding De mededeling van minister Zfll- stra In de Tweede Kamer, dat de regering voornemens ls de mini mumprijs voor bet brood op te bef fen, heeft in de bakkerswereld veel opschudding verwekt. Tijdens een persconferentie, die door de Neder landse Bakkerijstichting in hotel „Wittebrug" te den Haag werd be legd. Is een uiteenzetting gegeven waarom de bakkers de minimum prijs wensen te zien gehandhaafd. Deze minimumprijs is vastgelegd op het niveau van de kostprijs van brood in het goed geleide bedrijf. Als zodanig heeft deze prijs sinds 1942 een bodem in de markt ge legd. anderzijds een waardevolle bijdrage geleverd tot de sanering van het bakkersbedrijf. In 1939 wa- rener ongeveer 16.000 bakkersbe drijven; in 1945 nog 15.000 en thans nog 13.500. Geleidelijk neemt het aantal bakkerijen in Nederland af, waarbij men kan stellen, dat er thans ongeveer honderd per jaar verdwijnen. De minimumprijs voor brood dient dus te worden onder schelden van de in vele bedrijfs takken voorkomende adviesprijzen. Daarom ligt deze minimumprijs ook beneden de normaal geldende prij zen en wel op een zodanig niveau, dat er door geen prijsverstar rende invloed kan worden uitgeoefend. Aard en structuur bakkersbedrijf De Bakkerijstichting acht het aanhouden van de minimumprijzen noodzakelijk met het oog op de aard van het product en de struc tuur van het bakkersbedrijf. Deze aard brengt met zich mee, dat de consument snel reageert op prijs verschillen. De structuur van het bedrijf houdt in, dat relatief kleine debietsverschuivingen grote invloed kunnen uitoefenen op de rentabili teit der ondernemingen. Voorts wordt de structuur bepaald door het voorkomen van talrijke, over wegend kleine bedrijven. In het Ex-Vichy-regerings- leden willen zich melden Drie vooraanstaande leden van de Vichy-regering in de laatste we reldoorlog, naar wie de Franse po litie reeds tien jaren uitkijkt, heb ben via hun advocaten hun bereid heid te kennen gegeven zich in handen der Franse autoriteiten te stellen en voor het gerecht te ver schijnen voor hun beweerde colla boratie met de Duitsers, aldus is Dinsdagmiddag te Parijs bekend gemaakt. Het zijn Jacques Guérard, se cretaris-generaal van de Vichy-re gering onder wijlen premier Pierre Laval, die in 1947 bij verstek ter dood werd veroordeeld, admiraal Gabriel Auphan, staatssecretaris van Marine, in 1946 bij verstek tot levenslange dwangarbeid veroor deeld, en admiraal Henri Bléhaut, staatssecretaris voor Koloniën en Marine, in 1948 bij verstek tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld. Veel immigranten welkom in Australië In het jaar dat 30 Juni a.s. ein digt, zal Australië in totaal 115.000 immigranten toelaten. 7.500 meer dan was voorzien. Minister van immigratie Holt heeft verklaard dat tussen Juli en October jL het aantal openstaande betrekkingen is toegenomen van 46.000 tot 65.000. Het is duidelijk, zei hij, dat het tekort aan arbeids krachten bij belangrijke industrie- en en diensten zal blijven bestaan. Vluchtelingenhulp i 1.601 000 Dinsdag is f 30.000 binnengeko men voor de actie tot hulp aan de vluchtelingen in Oostenrijk en Grie kenland. De opbrengst was tot en met Dinsdag daardoor f 1.601.000. Vliegveld de Peel gereed De chef van de luchtmachtstaf, luitenant-generaal A. Baretta, zal heden (Donderdag) een bezoek brengen aan het nieuw aangelegde vliegveld in de Peel. Hij zal er met een Dakota heengaan en daarmede de eerste zijn die op het vliegveld landt. Het veld is thans vrijwel ge reed en het bezoek van de chef luchtmachtstaf is hier min of meer de officiële bevestiging van. Op het veld zullen voorlopig geen vliegende eenheden worden gesta- tionneerd, maar het zal een wel kome aanvulling zijn van de reeks NAVO-vliegbases die de laatste ja ren in West-Europa gereed zijn ge komen. Dinsdag is overeenstemming bereikt over voorwaarden ter be ëindiging van een staking van 8.000 Londense arbeiders, die herstel werkzaamheden aan schepen ver richten. Zij hebben reeds negen weken gestaakt. De leiders van de betrokken vakbond zouden de man nen voorstellen Maandag het werk te hervatten. kleine bedrijf bestaat vaak voor het oneconomisch werkende bedrijf de mogelijkheid om door het ma ken van uitzonderlijk lange werk tijden en het inschakelen van het hele gezin, de concurrentiestrijd lang vol te houden. Deze factoren hebben tengevolge dat bij een prijsverlaging, ingezet door een bakker, de gehele bakke rij in een bepaalde plaats verplicht is op straffe van debietsverminde- rlng de prijsverlaging te volgen. Bij uitermate grote daling van de prijs kan de gehele bakkerij in zo'n plaats daardoor langdurig grote schade worden toegebracht. Nu is weliswaar toegezegd, dat de bak kerij het plaatselijk vaststellen van minimumprijzen op het moment dat de omstandigheden zulks nood zakelijk maken, zou kunnen vragen maar men kan deze maatregel toch moeilijk aanvaarden, omdat de te volgen procedure veel tijd zou kos ten. Het kwaad zou dan reeds ge schied zijn. Naar de mening van de Neder landse Bakkerijstichting heeft de regering het niet bij het juiste eind prijs geen excessieve dalingen van de broodprijs kunnen worden ver wacht. Bovendien acht de stichting dit geen redelijk argument tegen het leggen van een bodem in de markt. Stad en Provincie ZIERIKZEE Nieuw mosselvaartuig in de vaart Snelste van de Zeeuwse vloot In de haven alhier is aangekomen het mosselvaartuig Zierikzee 3. Het betreft hier een geheel nieuw schip voor rekening van de firma Schot- de Jonge, op de werf van Gebrs. de Klerk te Kruispolder gebouwd. Met dit schip heeft de firma zijn reputatie als scheepsbouwer weer bevestigd. Door de fa. P. Maaskant te Bruinisse werd in het schip een 220 p.k. Diesel G.M. motor geplaatst (een product van de General Mo tors). Verder werd het schip door Maaskant voorzien van een rijzen de buikhelling, een lenspomp, met vele mogelijkheden (leegpompen ruimen, machinekamer, volpompen voorpiek enz.) en een vierkops kor- lier met wormaandrijving. Gere kend mag worden, dat Gebroeders Schot-de Jonge thans over het snel ste schip van de Zeeuwse mossel- vissersvloot beschikt. SCHARENDIJKE Lezingen en films in Getef. Jeugdgebouw In het Jeugdgebouw van de Ger. Kerk alhier dat men in December a.s. gereed hoopt te krijgen, zullen gedurende de wintermaanden een aantal lezingen gehouden worden en enkele films worden vertoond. Op Donderdag 13 Jan. a.s. zal prof. dr. G. C. Berkouwer van Am sterdam een onderwerp bespreken. In de maand Febioxari zal een film vertoond worden over Suri name. Dinsdag 1 Maart hoopt prof. dr. R. Schippers er een lezing te hou den. In de loop van Maart wordt een avond gehouden, waarop mej. Voor bergen een film en een praatje zal houden over Praenatale zorg. Op deze wijze hoopt de Ger. Kerk van Scharendijke haar bijdrage te leveren voor de wederopbouw van Schouwen-Duiveland in het alge meen en van het dorp Scharendijke in het bijzonder. DUIVENDIJKE De Klaprooscollecte heeft in deze gemeente f 17,33 opgebracht. OOSTEBLAND Bestuursvergadering der kleuterschool In de bestuursvergadering van de Chr. kleuterschool die gehouden werd in de nieuwe school aan de Sint Joostdijk werd vastgesteld dat de oud-leerlingen der school die in 1953 en 1954 de school verlaten hebben en op de lagere scholen thans zijn, eerlang nog een feest middag zal worden aangeboden. Ook met Sinterklaas zal het gebrui kelijke feest weer plaats vinden. Verder werd medegedeeld dat de contributies binnenkort zullen wor den opgehaald bij de donateurs. In verband met de hogere exploitatie kosten der school zal het bestuur gaarne nog wat donateurs inserrij- ven. Filmavond Z.V.U. In samenwerking met de Z.V.U. zal door de Culturele Vereniging een filmprogramma worden gege ven op heden Donderdag 25 Novem ber. Vertoond zal worden de film „Wolvenbloed", bevattende het in beeld gebrachte verhaal over een avontuur in Alaska. Bijzonder fraai is in deze film de dierenwereld van deze streek te zien. Wij vestigen graag de aandacht op deze cultu rele avond. BRUINISSE Agrarische Subcommissie gebruikte „mosselmaaltijcT De agrarische sub-commissie voor de herverkaveling van het eiland Schouwen-Duiveland vergaderde jl. Maandag alhier in de raadszaal van het gemeentehuis. De lunch werd gebruikt in hotel Storm en deze bestond dit keer niet uit de gebrui kelijke lunch-ingrediënten, maar uit een „mosselmaaltijd". De ver schillende leden dezer commissie lieten zich het specifiek Bruinisser- zeebanket uitstekend smaken. Bijeenkomst Bijbelkioskverenigirig Heden (Donderdag)avond geeft de Bijbelkioskvereniging, de evan gelisatievereniging die o.m. in het rampgebied de bekende blauwe kinderbijbel verspx-eidde, een gratis filmvoorstelling in het verenigings gebouw, Poststraat. Wie dus meer van het werk van deze vereniging wil weten verzuime niet deze avond te bezoeken. De hoofdfilm „Verborgen Schatten", die een beeld geeft van kosmos en micro-kosmos, is interessant en leerzaam. Samenzang zal als steeds een goede afwisseling bieden tus sen de te vertonen films. De avond wordt geopend door ds v. d. Brink en gesloten door ds Bremmer. Het Zuid-Afrikaanse blad „Die Transvaler" schrijft Zaterdag in kabinetskringen vernomen te heb ben, dat er op de bijeenkomst van het kabinet op Donderdagavond niet is gesproken over de opvolging van eerste-minister Malan. Zoals gemeld, schreef de „Rand Daily Mail", dat het kabinet de minister van Financiën, Havenga, had aan gewezen als premier. DUS TOCH Dieren- en plantenleven op aarde in gevaar Prins Louis de Broglie, een voor- aanstaand Frans natuurkundige en Nobelprijs-winnaar, heeft in het wekelijkse orgaan van de Franse Academie van Wetenschappen ge schreven, dat het roekeloos zou zijn voort te gaan met proefnemingen met waterstofbommen, omdat men de „rode streep" voor het dieren- en plantenleven op de wereld reeds bereikt had. De Broglie, die secretaris van de Academie is, beschreef het „onher- stelbare" effect in de volgende punten; 1. Chemisch - salpetergas zou de atmosfeer binnendringen en het zuur van regenwater oplossen en verminderen, waardoor wellicht de planten-stofwisseling en vrucht baarheid geheel en al verstoord zou den worden. 2. Klimatologisch - een gedeel telijke onderschepping van de zon nestralen door de ontploffing zou gevolgd worden door slagregens, die het windsysteem zou kunnen veranderen door verschillen in tem peratuur en verdamping. 3. Radio-activiteit - een onbere kenbare hoeveelheid van kleine ra dio-actieve stofdeeltjes wordt ver- spreid, die doordringende „gam- mar"-stralen afgeeft, die werkzaam blijven gedurende perioden varië- x-end van een paar dagen tot een paar jaar. De Broglie schreef, dat een on- derzoek ingesteld onder tweedui zend radiologen en hun kinderen in de Verenigde Staten had aange toond, dat straling verantwoorde lijk was voor een hoog percentage ongevallen bij geboorten en voor het voortbrengen van zwakzinnige kinderen. BINNENVERING BED onbeperkte garantie geruisloos Ingezonden mededeling De beste bedden ooit gemaakt! - f- moderne s SCHUIM.RUBBER BED... menien HAZET BEODEN. EN MAIRASSEN-6 ABRIEKEN IE ZEVENBERGEN IEIEIOON No X TIEN JAAR GELEDEN KERKNIEUWS Vereniging van Vrijz. Herv. te Zierikzee De figuur van de priester-arbeider in Frankrijk Flinke belangstelling bestond er Maandagavond in het Verenigings gebouw te Zierikzee voor de aan gekondigde lezing van ds J. Zuur deeg uit Parijs, toen deze spreker door ds C. J. van Royen werd in geleid. Deze wees er op dat blij kens de opkomst men hier met be langstelling gevolgd heeft wat zich in Frankrijk heeft afgespeeld met betrekking tot de figuur van pries ter-arbeider. Nadat gezongen was Gez. 150 1 en 2 verkreeg'' ds Zuurdeeg het woord die er in het begin van zijn betoog op wees dat hij critische zaken moest belichten wat Frank rijk en de kerk daar betreft, zonder evenwel anti-Frans of anti-kerks te zijn. Spr. bepaalde de aandacht voornamelijk bij Parijs met zijn zes millioen inwoners, waarvan ex- van elke drie inwoners één com munist is. Frankrijks hoofdstad kreeg zijn gx-ote uitbreiding door- Ingezonden mededeling Nieuwe Duitse troepen kwamen in hun plaats De dagen nadat de Tommies ver trokken zijn, leeft men in voortdu rende hoop dat zij spoedig zullen terugkomen. Maar niet zij komen teriig, wel de Duitsers. De Feld- webei met zijn 20 manschappen worden spoedig door meerdere Duitsers gevolgd. Communicatie met St. Philipsland is niet meer mogelijk; daar komen dus ook geen groenten of andere etenswaren meer vandaan. Wel granaten, al thans in de dagen die volgen, als de teruggekeerde Duitsers de toren van Bruinisse gebruiken als uit kijkpost. Het water stijgt weer in het dorp, want er staat een stormachtige N.- W.-wind. Bakker Hirdes loopt weer door zijn bakkerij met laarzen aan; voor blote voeten is het nu te koud en het water wordt daarvoor ook wat hoog. Hij heeft deze dag (10 November) zijn laatste regerings- bloem verbakken, zodat men moet beginnen om tarwe te malen. Men doet dit met een handmolen, die ook in de oorlog 1914-'18 dienst ge daan heeft en die en der inwoners netjes op zolder heeft bewaard. Op brutale toon komen de Duitsers laarzen vorderen, maar ze worden afgescheept, men heeft geen laar zen en die men heeft zijn zorgvul dig weggestopt. Zondagmiddag spreekt de Korte in de kerkdienst over Ps. 91 1 en 2. Juist een week nadat allen in hun respectievelijke schuilplaatsen za ten om dekking te zoeken voor het Engelse gronaatvuur. 's Avonds ko men twee Armeniërs vragen of het niet mogelijk is hun per roeiboot over te zetten naar St. Philipsland. Zij wilden f 100 per pei-soon beta len en er zouden er in totaal twin tig zijn. De Bruinissenaars achten echter het risico te groot. Men wil het direct doen, wanneer de Arme niërs kans zien eerst de aanwezige Duitsers onschadelijk te maken. Maar zolang de Duitsex-s nog. heer en meester zijn en vanuit diverse bunkers kunnen kijken en schieten op het water zoveel zij willen, zou dit spelen met het leven zijn. Zes uur avondklok Woensdag 15 November beginnen de beschietingen weer. Zes uur is het avondklok en de Duitsers lopen op de haven met dubbele wachten. Wachten die de avond in het Veer huis komen doorbrengen, vertellen van hun gevechten aan diverse fronten en blijken nog steeds te ge loven in de overwinning van Duits land. De Bruenaars trachten hen tevei'geefs van het tegendeel te overtuigen. De motox-vlet van de polder „Bruinisse" ligt Donderdagmorgen tegen de havendam. Er liggen x-ie- men in. Hebben de Armeniërs daar mee willen ontsnappen of heeft iemand anders geprobeerd Anna- Jacobapolder te bereiken? Als de Duitsex-s de boot ontdekken maken een paar handgranaten een einde aan het bestaan van de vlet; wat losse planken blijven over en de kans om daax-mee nog ooit van het eiland weg te komen is verkeken. Drie bewoners van Bx~u gaan die dag naar Zierikzee lopen - natuux-- lijk via de dijken - om levensmid delen in te slaan. Het regent de ge hele dag; druipnat en doodver- moeid komen ze 's avonds thuis. Zatex-dag 18 November weer he vige beschietingen met grote schade in het dorp. 's Zondags woxdt de kerkdienst verplaatst van het dis tributiekantoor naar de raadszaal in het gemeentehuis. Men kan daar stoken. Bij enkele bewoners doen de Duitsers deze Zondag huiszoe king. Ook beginnen ze weer te ro ven en te stelen. Ze gaan niet door de deur naar binnen, maar trappen gewoon de ramen in. Dit zijn weer geheel nieuwe bezettingstroepenen ze zijn overal om verlegen: laarzen, fietsen en schepen, om weg te kun nen als het nodig is. Vier mensen worden geprest om op Sirjansland eten te gaan halen, twee anderen moeten naar de wachtposten op de Boomdijk om tarwe te malen met een koffiemolen. Tarwe zowel als koffiemolen zijn natuurlijk ergens gestolen. Anderen moeten steigers maken van planken, langs de oes- terloodsen van de firma's J. en W. v. d. Berg, over de Steinstraat. Men kan dan aanvde binnenkant van de dijk blijven, lopend vanaf de Vluchthaven, zodat men geen ge vaar loopt beschoten te worden vanaf het eiland St. Philipsland. Naast tarwemalen moeten de Brue^ naars ook riog aax-dappelen schillen en gx-oente schoonmaken voor de Duitsex-s, kortom alle korvee die andei's de soldaten zelf verrichten. dat de plattelandsbevolking er heen trok om in de fabrieken te gaan werken, waardoor het volkseigene vei-lox-en ging in de massa. Natuur en traditie liet de landsbevolking achter, waarna men weggleed uit het kerkelijk verband. Ook de moeilijke sociale verhoudingen vor men een speciale achtergrond. De verhouding tussen werkgever en werknemer is heel anders dan in ons land, Amerika, Scandinavië en Engeland. De scherpe tegenstellin gen uit Fx-ankrijk komen.in voor noemde landen niet voor. Het so ciale klimaat ligt heel anders. Op de achtergrond staat de klassestrijd omdat men er de menselijke waar digheid van de massa niet vol doende respecteert. Dit gevoegd bij de schrijnende woningtoestanden is oorzaak dat 25 procent van de Fransen communistisch stemt. Zo woont een half millioen Parijze- naars in hotelkamers, omdat er eenvoudig geen woonruimte is. Een andere achtergrond voi-mt de moei lijk te hanteren politiek in de Ka mer, waarin honderd communisten zitting hebben, wat het regeren be lemmert en haar taak verzwaart. Ontstellend is de onkerkelijk heid; er is een kloof gekomen tus sen de kerk en de massa. Om die kloof te overbruggen heeft de gees telijkheid de priester-arbeider deel laten nemen in het lot der massa die de fabrieken bevolkt. Aanvan kelijk gewantx-ouwd kreeg men op de duur vertrouwen en veranderde langzaam de situatie en kwamen de eisen; waarom doet men niets aan de schrijnende toestanden? Wie is verantwoordelijk? Waarin schiet de kerk en de overheid tekort? Ver zoeken gingen uit aan de geeste lijkheid om met het werk van de priester-arbeider voort te gaan, maar daartegen rees verzet, zodat uiteindelijk dit pionierswerk werd gestaakt. Ds Zuurdeeg was van me ning dat deze geschiedenis ook een waarschuwing voor ons land bevat. Wat in Frankrijk is gebeurd schaadt volgens spr. het hele Christendom. Ds v. Royen dankte aan het slot de vlotte spreker voor zijn voor dracht, overhandigde hem een spe cifiek Zierikzees souvenir en sloot, nadat Gez. 225 1 en 4 waren ge zongen, deze belangwekkende le zing. Intrede Ds. K. Smit te Anna Jacobapolder In candidaat Kr. Smit, overge komen van Soest, mocht de ge meente van Anna Jacobapolder Zondag een nieuwe predikant ont vangen. In de morgengodsdienst oefening werd cand. Smit beves tigd door Ds. S. S. van Dijk uit Witmarsum, met een predicatie n. a.v. Openb. 1 20: „Openbaring door Christus over het geheimenis der zeven sterren en de zeven gou den kandelaren". Aan de handop legging naxnen 3 predikanten uit de classis Tholen deel. Na de be vestiging deed Ds. Smit zijn in trede met een predicatie n.a.v. 1 Cor. 2 2 over het Apostolische thema „Jezus Christus gekruisigd". Hierna volgden verschillende toe spraken. De praeses van de kerke- raad, de heer A. B. van der Reest, sprak een welkomstwoord, waarna de nieuwe leraar opnieuw Psalm 134 3 werd toegezongen. Namens de classis Tholen en als consulent sprak Ds. A. G. Baaijen uit Rilland Bath, namens de Ned. Herv. ge meente Ds. E. S. de Lint en namens de burgerlijke gemeente burge meester L. J. de Jonge. De dienst werd besloten met het zingen van Gezang 29. FEUILLETON 5 door HENK VAN HEESWIJK Waarom? We kunnen toch net zo goed de tram nemen? Ik rijd graag met de tram. Ik ook, antwoordde hij, maar voor zo'n avond als nuHij ging er niet verder op in en samen stap ten ze op lijn 1. In de tram zwegen ze. Op de pont ook. Tot ze op het terras van het Tolhuispaviljoen zaten, rustig aan het kabbelende IJwater, ter wijl vanuit de verte de muziek van een bandje hen toezwaaide. Het was een heerlijke zomeravond. Bei den luisterden ze er naar. Danst U, vroeg hij, terwijl ze in een gemakkelijke stoel achterover leunden en keken naar het water verkeer op het IJ. Vroeger wel. De laatste jaren heb lk het niet meer gedaan. Te druk, antwoordde ze schertsend. Loopt Uw winkel nog al? Zeker. Er komen heel wat stu denten, die hun boeken bij ons be stellen. Dan hebben wij natuurlijk een aantal vaste klanten, die van tijd tot tijd nieuwe boeken kopen. Voorts onze leesbibliotheek, die vooral Zaterdags druk is. Dan heb ik trouwens extra hulp, xnet zijn drieën hebben we dan de handen vol. Bent U eheigenaresse van die winkel? vroeg hij. Ik hoop, dat het geen onbescheiden vraag is, voegde hij er snel aan toe. Ze lachte Waarom zou het een onbescheiden vraag zijn? Ja, ik ben de eigenai'esse. Mijn vader is twee jaar geleden plotseling overleden en zodoende was ik verplicht om de teugels in handen te nemen. Mijn moeder is al jaren dood. Aan vankelijk voelde ik niet veel voor de winkel en voor vaders overlij den hielp ik ook nooit mee, noch op kantoor noch in- de winkel. Wij hadden toen twee bedienden en een loopjongen. En vader was zelf ook de gehele dag in de zaak. Na va ders dood was ik wel gedwongen om zelf mijn aandacht bij de zaak te bepalen. Dat was eerst heel moeilijk, want ik had hoegenaamd geen verstand van de winkel. Ik wist niets van prijzen af, kende nauwelijks een uitgever en voor de boekhouding stonden mijn handen aanvankelijk ook vex-keerd, omdat vader altijd een eigen systeem had. De beide bedienden hebben mij toen die eerste maanden door alle moeilijkheden heeen geholpen en vooral aan Willem, die nu nog bij ons is, heb ik veel te danken. De andere, de oudste bediende, die al jaren bij ons in de zaak was, heb ik verleden najaar moeten ontslaan. Hij begon het me lastig te maken. Na een korte pauze vervolgde 2e: Ik heb er toen een meisje voor de Zaterdag bij genomen en nu kun nen we het werk samen wel af. Er is wel altijd veel te doen, want heel wat mensen betalen maar eens in de 3 maanden, wat tamelijk lastig is, niet wat de financiën betreft, maar het brengt veel schrijverij mee. En dan heb je eens in de drie maanden zoveel kwitanties. We hebben echter een flinke, eerlijke loopjongen. Hij is al vier jaar bij ons in dienst. En woont U ook achter de win kel? Neen, er boven. Het eerste bo venhuis behoort ook bij de faak. Achter de winkel is een kantoor en daarachter een magazijn. Wij heb ben namelijk altijd heel wat voor raad. Dat was altijd vaders wil. Zorg er steeds voor, dat je klanten nooit behoeft te zeggen: Het spijt me wel, maar we hebben het op 't ogenblik niet meer in voorraad, maar we zullen het bestellen. 10 te gen 1 dat de mensen dan nooit meer terugkomen. Ja, dat zei vader al tijd. Daarom hebben we, vooral wat studieboeken betreft, een grote sor tering. En Willem is net zo'n lopen de catalogus: hij weet zo ongeveer uit het hoofd, wat we allemaal in voorraad hebben. Maar beste juffrouw Hagen, U wilt me toch niet wijsmaken, dat U daar helemaal alleen woont in dat gi-ote huls? Ze lachte geaxnuseerd: Ja, waar om niet? Ik heb stevige sloten op de deuren en bovendien telefoon in huis. Als er wat bijzonders ge beurt en wat zou er moeten ge beuren? kan ik altijd de politie opbellen. Overdag is Willem steeds in de zaak Maar bent U dan nooit bang? Me dunkt, U als vrouw alleen (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 6