WITSTE «S music WERK De witste was die twee „huisvrouwerï'ooit zagen... SUNIIi# SUNLIGHT wmrm GARANTIE zonder weken zonder bleken zonder blauwen Wat heeft zij het druk, die huisvrouw in-de-dop. Maar... haar poppenwas wordt dan ook prachtig.Netals de was van Moeder: opvallend schoon, weergaloos wit. Zij gebruiken SUNIL, allebei. Dat maakt het werk bovendien zoveel lichter. HOE WAST SUNIL HET WITST? KIJK DOOR MICROSCOOP: GEWOON WASMIDDEL laat kalkzeep en ook vuil achter. Kalkzeep veroor zaakt een grauwe tint. En met 't blote oog? Ook dan ziet U ver schil, al zodra U in 't pak kijktsunil is blauw. En waar het op aankomt: Dit blauwe poeder geeft U de schoonste, witste was die U zich kunt denken. Want daar voor is sunil speciaal gemaakt. Maar er SUNIL kan nooit kalkzeep geven en zuivert veilig elke vezel. Vandaar Uw witste was. zijn meer voordelen. Papje maken? Met sunil niet nodig. Hard water? Geen be zwaar. Strooi sunil er zó in, even goed opkloppen en... U krijgt direct een vet en vlijtig sop. Dit ene sunil-sop kan alles alleen af... beter, veiliger en gemakkelijker. Zonder weken... dus minder rompslomp, sunil zélf weekt terwijl U wast. Vlek ken verdwijnen snel en afdoende. Zonder bleken... U hebt geen scherpe, schade lijke bleekmiddelen meer nodig. Op de veiligste wijze krijgt U de witste was met sunil. Zonder blauwen Nu zorgt het blauwe sunil- poeder ineens - en beter - voor een schitterwitte was. Dus ook minder wringen 't Verlicht Uw werk, 't spaart Uw goed... en Uw handen. Uw fijne en bonte goed wordt fleuriger dan ooit in het veilige sop van sunil.' 2 x UW GELD TERUG als U niet vindt, dat SUNIL U de witste was geeft. Stuur dan het niet-gebruikte deel van 't eerste pak dat U kocht naar de Sunlight-fabrieken te Vlaardingen en wij zenden U 2x Uw geld terug. LAND- EN TUINBOUW De Amerikaanse landbouwoverschotten Regering wil ze wegschenken maar kan niet De Amerikaanse onderstaatsse cretaris van Landbouw, Earl L. Butz, heeft in een bijeenkomst van de Nationale Conventie voor de Buitenlandse Handel verklaard, dat de Amerikaanse plannen om voedsel uit zijn overschotten weg te schenken aan landen, waar hon ger wordt geleden, in het buiten land onpopulair zijn, waardoor zij niet kunnen worden uitgevoerd. De Amerikanen mogen de plannen beschouwen als eenvoudig, logisch en menselijk, sommige van Ame- rika's buitenlandse vrienden heb ben er een minder liefdadige naam 'oor. Zij noemen het „dumping", zo zeide hij. Telkens worden wij aangemaand er zorg voor te dragen dat wij de wereldmarkt niet ver storen, dat wij geen ineenzinking van de prijzen op de wereldmarkt veroorzaken en dat wij onze over schotten niet gebruiken op zodanige wijze, dat buitenlandse landbou wers te gronde worden gericht. Wij moeten toegeven, aldus Butz, dat dit in vele gevallen de vrees is van eerlijke mensen. Volgens Butz zal de Amerikaanse regering tegen het aanstaande voorjaar wellicht 8 milliard dollar in de agrarische overschotten heb ben geïnvesteerd. BOERDERIJENBOUW en PACHTPRIJZEN Enige tijd geleden heeft de com missie Grondgebruik van de Stich ting voor de Landbouw een rapport gepubliceerd, waarin geconcludeerd wordt, dat het aanbeveling ver dient voor de overheid om de on rendabele top bij de bouw van boer derijen voor haar rekening te ne men. In Economisch Statistische Berichten schrijft C. Küppers thans, het hier allerminst mee eens te zijn. De schrijver zet een aantal voor beelden op, waaruit moet blijken, dat de bouwkosten best in de pacht prijzen tot uitdrukking gebracht kunnen worden. Hij besluit als volgt: „Het agrarisch bedrijf is een be langrijk bedrijf. Hieromtrent zal geen meningsverschil bestaan. De Nederlandse economie is gebaat bij een florerend agrarisch bedrijfsle ven. Bij de beoordeling hiervan hoede men zich echter voor over drijving. Er zijn tal van andere tak ken van bedrijf, die voor de Neder landse economie minstens even waardevol zijn, doch die op geen enkele wijze door de overheid in een uitzonderingspositie zijn ge plaatst. Daarom zal men uiterst voorzichtig moeten zijn die uitzon deringspositie nog eens te accen tueren door het in het leven roe pen van een algemene subsidiere geling voor boerderijenbouw. Beter zal het zijn te streven naar een zo economisch mogelijke bouw van de nieuwe agrarische bedrijfsgebou wen, alsmede naar het zo spoedig mogelijk herstellen van normale pachtverhoudingen en wel in deze zin, dat het weer mogelijk wordt de pachtprijzen zodanig te stellen, dat de verpachter, met behoud van een redelijk rendement van zijn kapitaal, in staat zal zijn de tot zijn bezit behorende agrarische gebou wen behoorlijk te onderhouden en te vernieuwen. De toestand, dat in ernstige mate roofbouw moet wor den gepleegd op de agrarische ge bouwen, omdat de pachtprijzen kunstmatig laag worden gehouden, heeft reeds te lang geduurd". (Plattelands-Post - 18 Nov.). SPORT Revanche voetbalwedstrijd Burgh/Haamstede tegen Renesse Zaterdag 27 November a.s. zal de revanche-voetbalwedstrijd van de gemeente-ambtenaren van Burgh- Haamstede tegen een ambtenaren- elftal van Renesse worden gespeeld op het zeer gunstig gelegen speel terrein bij de Beatrixschool, zodat zelfs bij minder gunstig weer toch een behoorlijke belangstelling van het publiek mag worden verwacht, vooral gezien het doel waarvoor de ze wedstrijd gespeeld wordt, nl. voor een door de burgemeesters van Haamstede en Burgh nader vast te stellen goed doel. De opstelling der elftallen is als volgt: Burgh-Haamstede: G. A. M. Stenger, arts, doel; B. Bossers-a.t. sec. en K. Stoel, onderw., achter; Jhr. A. v. Citters, burgem., D. E. Mooy, Rijkspol., W. Berrevoets, soc. ambt., midden; W. Hoffman, gem.- ontv., A. J. de Ruijter, onderw., W. J. Smit, onderw., H. Slager, gem.- werkm., S. Meerhof, a.t. sec., achter. Renesse: C. Wandel, brandw., d.; J. A. Kouman, a.t. sec. en J. Ge- leljnse, gem.-werkm.,achter; B. Th. Boot, a.t. sec., H. de Roo, P.T.T., K. Oosting, a.t. sec., midden; C. A. de Vroomen, a.t. sec., C. H. Fonk, onderw., mr. G. F. Lunsingh-Tonc- kens, burgem., K. Zevering, onder- wijz,. J. v. d. Reepe, a.t. sec,, voor. Reserves Burgh-Haamstede: L. C. v. d. Velde, S. A. de Haas, P. J. Joosse, C. A. Overbeke. Reserve Renesse: L. Kloet. Scheidsrechter: N. Speelman. Grensrechters: J. W. Polderman en S. Rosmolen. Wanneer het weer wat meewerkt wordt er veel publiek verwacht, omdat de harmonie „Witte van Haemstede" vóór de wedstrijd een muzikale wandeling zal maken en wellicht in de pauze ook de wed strijd zal opluisteren met muziek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 6