Kerk te Serooskerke dateert uit het laatst van de vijftiende eeuw Ik verdien elke week geld met de wasl Openbare Kennisgeving Zij was oorspronkelijk gewijd aan Sint Alardus (Van een medewerker). Het vriendelijke dorp Seroosker ke lag eens meer aan de Noordzijde dan aan de Zuidkant van Schou wen. Het dorp heeft het vriendelijk aspect bewaard, ook al ging de to ren van de kerk door de storm vloed nog schever staan en toerden kreken uitgeschuurd in het land rondom Serooskerke. Zeer veel zal het aan schoonheid winnen, als na kerkrestauratie de toestand meer in overeenstemming zal zijn ge bracht met de oorspronkelijke. De vraag naar het „hoe" van vroeger is in dit verband wel zeer logisch. Menigeen heeft de kerk tever geefs gezocht in de geschiedenis boeken van Zeeland. Veel schrij vers hebben wel beweerd (en ze schreven van elkaar over) dat het kerkdorp eerst zou zijn ontstaan nadat het naburige Zuidwelle on dergegaan was. Die mening berust op een onjuiste opvatting, die de auteurs hebben gehad van de lijst van het Schouwse decanaat, bekend uit de kroniek van Boxhorn, waar in men tevergeefs naar Serooskerke zoeken zal. Maar de kerk staat er toch in-en wordt Alard-kerk ge naamd. De kerk was ook gewijd aan Alard. De naam Alardus komt in de middelnederlandse geschie denis veel voor en is afgeleid van Adelaert. Verschillende vormen zijn hiervan bekend (Alaert, Alair- de, Alairt, Alard etc.). Ook de gelatineerde naam komt voor. Aan Alard (bisschop van van Mainz, die de marteldood stierf) zal de kerk van Serooskerke gewijd zijn geweest. In de registers op de altaren van de officiaal van de aartsdiaken der Utrechtse dom, aan vangend in 1405, is Alardskerk te Serooskerke genoemd. Van 1404-1526 Hoewel de gegevens over de kerk van Serooskerke schaars zijn, we ten we toch iets uit het tijdperk van 1404-1526. Zo blijkt ook dat de Alarduskerk een vicari bezat, ge wijd aan de Heilige Maagd. De vi- cariërs, waarvan de eerste ontstaan zijn in de 7e en 8e eeuw, waren vaak aparte kapellen. In kleinere gemeenschappen was het meestal een altaar in de plaatselijke kerk. De stichter van een vicari had dikwijls de revenuën van grote goe deren als inkomsten daaraan ver bonden, waaruit de vicaris of ka pelaan werd onderhouden. De oud ste vicaris die hiervan bekend is, is Johannes Anthonieszoon van voor 1493 en Bartholomeus Willemszoon van na 1493. Van de pastoorsplaats in 1405 wordt niets gemeld, maar wel van de waarneming, zij het zonder enige persoonsnaam. De eerste bekende pastoor in de aanvang der 16e eeuw is Cornelis Reinierszoon en de laatste Willem Adriaanszoon. Dit geeft te denken. Het is niet onmogelijk, dat op dit kleine dorp eerst een kapelletje is geweest, gesticht door de rijke fa milie, die zich later van Seroos kerke zou noemen, later uitgebreid Prins Bernhard bezocht Frankrijk Prins Bernhard heeft in het weekeinde een bezoek aan Beaune gebracht, waar hij de jaarlijkse liefdadigheidsverkoping van de béste wijnsoorten, afkomstig van de beroemde „hospices de Beaune" leidde. Deze grote verkoping, de belang rijkste van de gehele wereld, vond zoals gewoonlijk plaats in een van de kelders van het Middeleeuwse gasthuis. Het vliegtuig, waarmee de Prins de reis maakte, kon tengevolge van een dichte mist niet op het vlieg veld van Dij on landen en moest uit wijken naar de basis bij Luxauil. De terwaterlating van de „Willem Barends II" Om tien minuten voor één is Za terdag de „Willem Barendsz II" van de werf te Schiedam te water gelaten door mevrouw Mansholt, echtgenote van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Mevrouw Mansholt gaf het schip bij de doopplechtigheid de bekende heilwensen mede. Op de rivier la gen vier sleepboten aan elke kant gereed, om het schip op te vangen en te doen bijdraaien. De nieuwe walvisvaarder raakte bij stralend herfstweer bet water, terwijl over al de stoomfluiten van omliggende schepen zich lieten horen. Zoals ge woonlijk was het verkeer te water geheel stil gelegd. Na de tewaterlating werd een bijeenkomst gehouden in de cantine „Het Blaasje". Daar waren van on geveer duizend genodigden verza meld, bij wie de heer en mevrouw Mansholt en mr. K. Vonk als verte genwoordiger van minister Algera. tot de grootte van de nu bestaande of misschien wel tot de nog om vangrijker kerk van voor de refor matie. Machtig geslacht Het geslacht van Serooskerke is voortgekomen uit Pieter Renger Simonszoon, die 22 December 1389 poorter van Zieriksee werd en daarvoor aangeslagen werd voor 50 ponden Vlaams (f 300). Diens kleinzoon Pieter Heugensone, die in 1430 te Zieriksee was geboren en in 1476 en 1487 burgemeester van Zierikzee was, nam ook het hoge ambt van Rentmeester Be-Oosten- schelde waar van 1477-1487. In die tijd kocht hij op 20 November 1483 de heerlijkheid Serooskerke van keizer Maximiliaan. Deze Pieter Heugensone was gehuwd met Cor nelia van Haamstede, dochter van Hugo van Haamstede en Catharlna Cats. Die huwelijksverbinding wijst op een machtig geslacht. Na aan koop van de heerlijkheid noemden zij zich van Serooskerken en later van Tuyl van Serooskerken. Het mag waarschijnlijk geacht worden, dat de nieuwe ambachtsheer spoe dig is begonnen verbeteringen aan te brengen, temeer daar Maximili aan weinig aan zijn bezittingen had gedaan. Deze verbeteringen heb ben zeker ook de kerk gegolden, temeer omdat de kerk uit het laatst van de 15e eeuw dateert, wat de bouwvormen ook uitwijzen. Ont gravingen in de nabijheid van de kerk zouden hierover meer licht kunnen verschaffen. In 1753 is de Armenkas van Serooskerke ver de vermogendste van geheel Schou wen. Jacob van Serooskerken was een groot bouwer. De reformatietyd De reformatietijd met de vrij heidsoorlog tegen Spanje was voor Serooskerke verre van aangenaam. Gelegen midden in het eiland en betrekkelijk ver van Zieriksee wis ten toch de belegerden of Staatsen uit de stad naar Serooskerke te va ren, om de genestelde Spanjaarden afbreuk te doen. Zij staken het dorp in brand en roofden wat los en vast was (14 December» 1575). Door deze brand schijnt ook de kerk veel geleden te hebben. Aangenomen wordt dat het koor van de kerk toen is afgebrand, terwijl het over blijvende deel nadien is afgesloten. In 1614 wordt Serooskerke een zelfstandige gemeente met als eigen predikant Lucas Spiering, die later naar Brouwershaven vertrok. Ho pelijk geeft de restauratie nog wat aanwijzingen, die een duidelijker beeld geven van de bouwgeschie denis der kerk. Korte berichten uit het Binnenland ROTTERDAM. De 39-jarige ad ministrateur L. P. van Wijnen, wo nende aan de St. Agathastraat, is uit het raam van de tweede ver dieping van zijn woning gevallen. Hij kwam op een binnenplaatsje terecht. Zijn vrouw werd latei- wakker van het klapperende raam en zag op het binnenplaatsje haai man liggen. Hij werd naar het zie kenhuis Bergweg overgebracht, waar bleek dat hij reeds was over leden. ALTEVEER. De heer Molema uit Alteveer bij Hoogeveen was van ooordeel dat hij nog niet voldoende had bijgedragen aan de „Loesjes- actie" van de Johanna-Stichting te Arnhem. Dies stelde hij voor de uitbreiding van deze stichting twee vette varkens ter beschikking. On der toezicht van een keurmeester uit Vlagtwedde werden de varkens geslacht, gewogen en verkocht. Op brengst: f 717,40 VEENENDAAL In het gezin Har- develd, Beatrixstraat 36, is een drieling geboren: drie meisjes, Hil- ligje, Cornelia en Johanna. Moeder en dochters maken het goed. De drieling is naar het Julianazieken- huis te Veenendaal overgebracht. AMSTERDAM. Zondagmorgen is een personenauto ten gevolge van de gladheid op de hoek van de Muiderstraat en de Nieuwe Heren gracht geslipt. De 38-jarige wiel rijder A. G., die uit tegenoverge stelde richting naderde, werd dooi de auto gegrepen en tegen de paal van een verkeersbord gedrukt. Met zware inwendige kneuzingen is de man naar het O.L.V. gasthuis over gebracht, waar hij Zondagmiddag is overleden. MILL. De 45-jarige hotelhouder L. van Dooren van hotel „Erica" is in de nacht van Zaterdag op Zon dag bij een vechtpartij voor het hotel dodelijk gewond. De Rijkspo litie heeft in dezelfde nacht vijf personen in arrest gesteld, deels fa milie van de echtgenote van het slachtoffer. AMSTERDAM. Een 33-jarige vrouw, die Zaterdag op het kleine Gartmanplantsoen naar de intocht van Sint Nlcolaas stond te kijken, kreeg een der pepernoten, die met gulle hand door de begeleidende zwarte Pieten werden rondge strooid, in een van haar ogen. Zij zakte in elkaar en moest, vermoe delijk met een lichte hersenschud ding, naar een ziekenhuis worden overgebracht. Arrondissf menls- Rechtbank Middelbtjrg Vrijdag 19 November heeft de arrondissementsrechtbank te Mid delburg enkele zaken behandeld, waarbij personen van Schouwen- Duiveland betrokken waren. Inbraak voor een meisje De 30-jarige chauffeur J. J. D. uit Kerkrade was in de nacht van 26 op 27 September jl. bij de fam. B. in Zierikzee door een raampje van het toilet naar binnen geklom men en had daar een bedrag van f 25 gestolen. De man, die naar Schouwen was gekomen om te wer ken, bleek al zeven veroordelingen achter de rug te hebben en door de reclassering als een hopeloos geval te worden beschouwd. De officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, kon geen enkele verzachtende omstan digheid ontdekken en meende, dat ondertoezichtstelling geen enkele zin meer heeft, maar dat een on voorwaardelijke gevangenisstraf dringende noodzaak is. Hij eiste dan ook zes maanden. De chauffeur was getrouwd en had kinderen, maar in Zierikzee knoopte hij relaties aan met de 19- jarige dochter van de familie B. Naast het huis van deze familie was een bouwval, waar hij het meisje kon ontmoeten. Van daaruit maak te hij zijn nachtelijke tocht door het raam van het toilet. Hij ver telde het geld later weer te hebben verloren. Niemand heeft het ech ter gevonden. Reeds zes maal was de man wegens diefstal en één maal wegens valsheid in geschrifte ver oordeeld. Het voorlichtingsrapport over hem was treurig. Van alles wat de reclassering met hem had geprobeerd was niets terecht geko men. De chauffeur lapte het volle dig aan zijn laars. Ook mr. Andreae zag er geen heil meer in, evenmin als de reclasse ring. Het was naar het oordeel van de officier zonder meer weerzin wekkend, zoals D. zijn vrouw aan het lijntje heeft gehouden. Het was huichelen en veinzen tot en met. Mr. H. Bruin, zijn raadsman, noem de D. een kerel zonder pit. Mr. Bruin ontkende dat verdachte was binnengekomen om te stelen: het ging hem erom bij het meisje te komen. Hij vroeg een gecombineer de straf en nogmaals ondertoezicht stelling. Niet rechtsgeldig verkeersverbod De Zierikzeese garagehouder G. C. A. kwam van een veroordeling door de kantonrechter in hoger be roep. Hij had nl. op 19 Februari jl. over het afgesloten gedeelte van de Melkmarkt in de richting -van de Verrenieuwstraat gereden met zijn auto. A. verklaarde dat hij de indruk had gekregen, dat men de verkeersborden had laten staan, toen het niet meer nodig was (we gens de vorst was er geen druk verkeer meer van zware vrachtwa gens). Hij had de politie gevraagd er met zijn auto te mogen rijden, maar dit was geweigerd. Om een uitspraak uit te lokken had hij het toch gedaan en prompt was een proces-verbaal gevolgd. Kort daar na werden de borden weggehaald. Later werden er andere borden neergezet, waarbij alleen het auto verkeer werd verboden. Een belangrijke overweging van A. was geweest, dat het verbod niet rechtsgeldig kon zijn, omdat de raad de verkeersbevoegdheden aan B. en W. had gedelegeerd, maar dit college op zijn beurt de be voegdheden bij wijze van sub-dele gatie aan de burgemeester had overgegeven. Hier kon z.i. dus niet gesproken worden van bevoegd ge zag. Mr. Andreae verklaarde, dat de instelling van een verbod als zo danig niet ter beoordeling staat van de Justitie, omdat hier zuiver sprake is van een beleidsvraag. Wel is het de vraag, of de aan B. en W. wettelijk toegestane delegatie weer mag worden toegekend aan de bur gemeester. Hierover bestond een merkwaardig geredigeerd besluit, waaraan naar het oordeel van de officier enkele fouten kleefden. Z.i. was de sub-delegatie niet rechts geldig. Hij verzocht ontslag van rechtsvervolging van A. met ver nietiging van het vonnis van de kantonrechter. Roekeloze chauffeur Een derde zaak was die tegen de 24-jarige Zierikzeese veeverzorger C. M., die als chauffeur van een veewagen op 4 September jl. op de Provinciale weg bij Serooskerke (S.) door (zoals de dagvaarding luidde) roekeloos, onvoorzichtig en onachtzaam rijden op het linker weggedeelte in een overzichtelijke bocht een aanrijding had veroor zaakt met de volksauto van dokter Schilstra, tengevolge waarvan twee inzittenden zodanige verwondingen opliepen, dat zij bijna zes weken in het ziekenhuis moesten verblij ven. Hij reed niet harder dan 50 km. en verklaarde de tegenligger te laat te hébben gezien. Mr. An dreae was van oordeel, dat M. de bocht practisch had gesneden en dat men in dit soort gevallen niet al te gemakkelijk met de straf moet zijn, denkend, dat de verzekering het wel opknapt. De bestuurders moeten weten, dat zij ook persoon lijk risico lopen. Hij eiste dan ook een onvoorwaardelijke hechtenis van 1 maand. In alle zaken werd de uitspraak bepaald op 3 December. Ingezonden mededeling Ik ben electricien van beroep. Daar mijn overalls erg smerig zijn, in verband met kabelleggen en installeren, is Castella Parels een uitkomst voor mijn vrouw. Ze zei tegen mij: „Paps, ik verdien elke week geld met de was, want 't goed slijt niet sinds ik Castella Parels gebruik". U vliegt nu door de u)as heen! Zo schrijft ons de echtgenoot van één der vele tienduizenden huisvrou wen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij be reiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat ver rukkelijk schuim. Geen papje voor af te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goedin paniek vluch ten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door de veel kortere be handeling gaat het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens 'n 100% veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad die Uooit werd gegeven haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis I De burgemeester van Zierikzee brengt ter algemene kennis dat de Minister van Oorlog bij zijn be schikking van 11 November 1954, nr. 474749, aan MACH IEL VAN DER MAAS, wonende te Zierikzee, Scheepstimmerdijk A 482b, met in gang van 25 November 1954 voor de duur van zijn tewerkstelling aan de Openbare Lagere School te Zie rikzee, doch voorshands tot 1 Jan. 1956, vrijstelling van de militaire dienst heeft verleend wegens aan wezigheid van een bijzonder geval. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uitspraak ter alge mene kennis is gebracht, in beroep komen. Het verzoekschrift, dat met re denen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij de burgemeester. Zierikzee, 18 November 1954. De burgemeester van Zierikzee, J. CATSHOEK, lo. burgemeester. Stad en Provincie ZIERIKZEE Verkeersexamen Voor het op 8 Maart a.s. te hou den schriftelijk verkeersexamen hebben zich een aantal leerlingen van diverse scholen opgegeven, t.w. 65 van de Openbare Lagere school, 23 van de R.K. school, 50 van de Chr. school en 20 van de brugklasse van het Lyceum. Bij de politie zijn enige aan giften van diefstallen gedaan. J. F. S. had de hele nacht zijn brom fiets buiten laten staan. De volgen de morgen was het rijwiel verdwe nen. C. v. W. vermist zijn kruiwa gen en uit het viswater bij Sasput werden van J. D. twee palingfuiken gestolen. Uit een onbewoonbaar verklaarde woning zag men kans nog twee binnendeuren mee te ne men. Feestavond A.N.A.B. Zaterdag werd door de afd. Zie rikzee van de A.N.A.B. een feest avond belegd in het „Huis van Nas sau", zulks in verband met het feit, dat de afdeling dit jaar 40 jaar be stond. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter de heer S. Menheere. De heer C. Hoek felici teerde de afdeling en herinnerde in een propaganda-speech aan de on rechtvaardige toestanden van vroe ger en speciaal de volkomen rech teloosheid van de landarbeider. Spr. wees op velerlei voorbeelden van sociale lotsverbetering dank zij de vakbeweging en meende dat Marx' woorden: „Gij hebt niets te verliezen dan uw ketenen", thans niet meer opgaan. In dit verband herinnerde spr. ook aan de cultu rele en geestelijke vorming van de arbeider en tegen deze achtergrond gezien, fulmineerde hij tegen het bisschoppelijk amendement, waarin wordt gesuggereerd, als zou het N. V.V.-lidmaatschap een gevaar be tekenen voor de geestelijke gezond heid van de arbeider. Spr. eindigde met een opwekkend woord mede te werken het N.V.V.-ledental te hel pen vergroten. Een aardig cabaretprogramma werd daarna door eigen krachten op de planken gebracht. De guita rist Han Koster bracht de typische kampsfeer op het toneel en mevr. Stoutjesdijk en de heer Verwest waren goed voor een schetsje, dat de lachspieren prikkelde. Aardig was ook de pantomime „Hotel de drie wilgen". Ook na de pauze, waarin een verloting werd gehou den voor de vluchtelingen, volg den enkele schetsjes, die gelet op de amateur-krachten toch aardig op de planken werden gebracht. Na afloop volgde een gezellig samen zijn. HAAMSTEDE „De Hoge Veluwe" Donderdag a.s. zal alhier de heer A. B. Wigman, natuurhistorisch medewerker van de Stichting het Nationale Park „De Hoge Veluwe" een lezing met lichtbeelden houden over „Het Nationale Park", land schap, natuur en cultuur, flora, fau na, meer in het bijzonder heide- wild en vogelwereld". Alles zal met fraaie lichtbeelden verlevendigd worden. De spreker stelt zich voor enig verband te leggen tussen Schouwen, dat hij goed kent, en „De Hoge Veluwe", zodat het een zeer mooie avond belooft te wor den, waarop ook niet-leden van de organiserende verenigingen, t.w. het Nutsdepartement en de Vogelwacht geïntroduceerd kunnen worden. OOSTERLAND De verkoop van kinder postzegels De leerlingen van de hoogste klassen van de Openb. Lag. school alhier, die aan de verkoop van postzegels en prentbriefkaarten „Voor het Kind" deelnamen, brach ten met elkander de mooie som van f 263 bijeen. Dit is ongeveer f 7 per leerling. De vorige week zijn 42 leden van de Oost-Duitse volkspolltie, o. w. vijf commissarissen, naar West- Berlijn uitgeweken, aldus een me dedeling van de West-Berlijnse po litie. PREDIKBEURTEN 24 November (Dankdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 7.30 u. n.m. ds v. Roon. Haamstede: 10 uur ds v. Vliet. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds Tiemersma, 7 uur ds Kuitert. Scharendyke: 10 uur ds Kuitert, 2.30 uur ds Tie mersma. Brouwershaven: 11.15 uur ds Bremmer, 3.16 uur ds Nagel- kerke. Zonnemalre: 10 uur ds Na- gelkerke, 2.30 uur ds Bremmer. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur ds W. F. M. Lindeboom te Zwijndrecht. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 3.30 uur ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur ds Mete ring, 7 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur ds Mallan. Nieuwerkerk: 10, 2 en 6 uur dhr Molenaar te Dordrecht. Geref. Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 9.30, 2 en 6 uur dr Steenblok uit Gouda. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Aalst: R. W. Steur, Ouddorp; te Groningen (toez.): F. Offeringa, Wageningen; te Broek op Langendijk: P. L. M. Sterren- tenburg, Hendrik Ido Ambacht; te Tholen: R. "fJk Steur, Ouddorp. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-C (vaca ture-F. C. Meijster): J. F. Colen brander, Apeldoorn en Drs. O. Ja ger, Vrouwepolder. Beroepbaar verklaard: cand. W. B. van Halsema, Zwolle; Ds. M. Vrieze, v.h. pred. bij de Ger. Kerk onderh. art. 31 K.O., Heemstede. Beroepen te Baambrugge: cand. P. Noomen, Delft; te Hoogstede (Graafschap Bentheim): S. Neer ken, Bodegraven. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Scheveningen: G. Janssen, Leeuwarden. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Nieuwpoort: M. Vlietstra, Eemdijk. Bedankt voor Hamilton (Free Chr. Ref. Church of Canada): L. Floor Jr., Opperdoes. Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. De alhier gehouden collecte voor de Zending der Ned. Herv. Kerk bracht f 417,91 op. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 22 Nov. Aanvoer 1803 dieren, nl. 1107 vette koeien, 623 varkens en 73 schapen en lam meren. Prijzen per kg: vette koeien f 2,58-2,70, f 2,38-2,50, f 2,10-2,20, varkens f 1,86-1,84-1,82, lammeren (per stuk) f 105-100-90. Vette koeien: aanvoer kleiner, handel redelijk, vaster in prijs, enige prima's boven notering. Var kens: aanvoer iets korter, handel tamelijk, teruglopende prijs, pri ma's boven notering. Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week handel goed, prijshoudend. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 3e klasse C. VOAB-Zierikzee 4-2; Baardwijk-RWB 1-0; VES '35-BSC 3-2; Virtus-HERO 3-2; DHV-Don gen 1-1. 4e klasse F. RSV-Steenbergen 4-2; De Schutters-SC Gastel 1-4; NSV-RKWU 2-0; Halsteren-Kaai- sche Boys 2-1. Afdeling Zeeland le klasse C. Zierikzee II-Burgh II 1-2. 2e klasse C. Zierikzee Ill-Zonne- maire I 2-3; SVOWK I-Renesse II 0-9; Brouwershaven I-Dreischor II Zaterdagmiddagcompetitie le klasse. Terneuzense Boys I- Wemeldinge I 1-1; Wolfaartsdijk I- Rillandia I 2-4; VCK I-Colijns- plaatse Boys I 3-7; Kapelle I-Ar- nemulden I 1-9. 2e klasse A. MEVO II-Krabben- dijke II 6-5; Colijnsplaatse Boys II- VCK II 2-6; Arnemuiden II-Kapel- le II 4-1. De burgemeester van Zierikzee brengt ter algemene kennis dat de Minister van Oorlog bij zijn be schikking van 12 November 1954. nr. 475560, aan WILLIBRORDU8 IIENRICUS JOSEPHUS ANTO- NIUS VAN DEN EIJNDE, wonende te 's Gravenhage, Middachtenweg 287, met ingang van 25 November 1954 voorgoed vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige heeft verleend wegens broeder- dienst. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag, waarop de uitspraak ter alge mene kennis is gebracht, in beroep komen. Het verzoekschrift, dat met re denen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij de burgemeester. Zierikzee, 18 November 1954. De burgemeester van Zierikzee. J. CATSHOEK, lo. burgemeester. ADVERTENTIES Hiermede geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje EDUARD AART E. A. DE LOOFF H. C. DE LOOFF-VERBURG en kinderen Zierikzee, 20 November 1954 Tijdelijk: Cornelia-Stichting Vrijdag 26 November r a.s. hopen onze geliefde j ouders: J. L. OP DEN BROUW Si J. J. OP DEN BROUW- p 3 KRISTELIJN J hun 25-jarige echtver- li; eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge- j& spaard mogen blijven is Fi de wens van p. hun kinderen: 'i JOHAN en NELLY I» 3 TOOS Ellemeet - 1954 Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde broeder, behuwdbroeder, oom en oud-oom BOUDEWIJN ANTHONIE STEENDIJK in de leeftijd van ruim 64 jaar. Nieuwerkerk, 19 Nov. 1954 Saspolder B 63 Post Zierikzee Zierikzee: N. M. STEENDIJK- VAN LANGERAAD Kamperland A. STEENDIJK C. A. STEENDIJK- POMPOENE Dreischor: C. J. VAN DER LINDE- STEENDIJK H. J. W. VAN DER LINDE Scherpenisse: A. C. STEENDIJK J. P. J. STEENDIJK- DE WILDE Wolfaartsdijk: J. M. KLOMPE Nieuwdorp: C. STEENDIJK M. J. STEENDIJK- VAN DER LINDE Nieuwerkerk: L. J. STEENDIJK J. C. STEENDIJK-DE VOS En kinderen Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde zwager en oom BOUDEWIJN ANTHONIE STEENDIJK in de leeftijd van ruim 04 jaar. Nieuwerkerk, 19 Nov. 1954 Saspolder B 63 Post Zierikzee Dreischor: L. M. DE KOSTER- BARENDREGT en familie Alkmaar: M. E. VISSER- BARENDREGT A. VISSER, en familie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2