en Octobergoud, „streep", herfstpark, stadsavontuur en tegenstelling Heropening Gemoderniseerde Zaak Fa. J. LABZOWSKI KERKNIEUWS Mens en dier in één adem Voor (Je Vereniging van Recht zinnig Hervormden te Zierikzee sprak Vrijdagavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de heer G. Nleuwenhuijsen, directeur van de Ned. Vereniging tot Bescher ming van Dieren, over het onder werp „Mens en dier in één adem". Nadat gezongen was Ps. 842 ging de voorzitter, de heer A. Jonr ker, voor in gebed en las Ps. 104, mede naar aanleiding waarvan hij een korte inleiding hield, waarin hij de spreker en de aanwezigen wel kom heette. Nadat Gez. 147 5 en 6 waren ge zongen ving de heer Nieuwenhuij- sen zijn rede aan met als uitgangs punt Ps. 36:7: „Gij behoudt mens en beest". Hij wees er op dat die renbescherming geen sentimentali teit betekent, noch vegetarisme of anti-vivisectie in de ruimste zin des woords, o.a. verwijzend naar Gene sis 1. Inzake de vivisectie merkte hij op dat, als de volksgezondheid in het geding komt, de wetenschap gelegenheid moet krijgen in zeer beperkte mate proeven op dieren te nemen. Dierenbescherming is in diepste wezen: zelfverloochening, dus een uit zich zelf uittreden en zichzelf offeren voor de naaste, in dit geval het dier. Zulks is ook vol gens God's Woord. In Genesis 1 is beschreven dat God de dieren ze gende, nadat Adam hen een naam (teken van liefde!) had gegeven. God en de Bijbel noemen voortdu rend mens en dier in één adem, wat spr. nog met verschillende voor beelden aantoonde. In de zondeval sleepte de mens de gehele Kosmos mede, dus ook de dieren, maar de mens was zondaar en het dier niet. Soms wordt in de Bijbel het dier zelfs tot voorbeeld van de mens ge steld en de Here Jezus neemt zelfs de naam aan van „Het Lam God's". In dit verband citeerde spr. ook de uitspraak van Prof. van Ruler, dat God het dier in Zijn verlossende handeling heeft opgenomen en be toogde hij dat ook in de nieuwe he mel en de nieuwe aarde de dieren in de heerlijkheid zullen delen (Jes. II 6). Uitvoerig ging spr. in op de nog veelvuldig in ons land voorkomen de dierenmishandeling in allerlei vorm, waarbij hij moest constate ren dat deze het meest wordt be dreven door kerkelijke mensen, het geen hij ook met voorbeelden illus treerde. Tegen de daarbij vaak ge bruikte verontschuldiging „Een dier heeft g.een ziel te verliezen", kwam hij ten sterkste op. Een echt kind van God kan nooit een dierenbeul zijn, want die leeft uit God's barm hartigheid. De beste oplossing acht te spr. Bijbelse dierenbescherming en hij sprak er zijn vreugde over uit dat ook de kerken hun roeping in deze steeds beter gaan verstaan. Naast ouders, opvoeders en onder wijzers dienen ook de predikanten van de kansel af tot liefde voor het dier op te wekken. Het Koninklijk gezin moge hier ook velen tot voor beeld strekken! Nadat Gez. 143 was gezongen werd gepauzeerd, in welke pauze de heer Nieuwenhuijsen enige foto's liet zien van voorbeelden van die- renmishandeling (kistkalveren, ket tinghonden e.d.). Enige gestelde vragen gaven hem gelegenheid nog dieper op enkele dingen in te gaan, o.a. op het couperen van paarden staarten wat veel in Zeeland voor komt. Hij memoreerde ook nog de .watersnoodramp. Ook de nieuwe wet op de dierenbescherming (een grote verbetering) kwam nog ter sprake, zo ook het bidden voor de •dieren, wat in de Engelse kerken geschiedt. Na een dankwoord van de voor zitter en het zingen van Gez. 136 1 en 4 eindigde de heer Nieuwen huijsen met dankzegging. Geref. Gemeenten BRUINISSE. De oogstcollecte in de Geref. Gemeente bracht op f 2476,23. Ned. Herv. Kerk geroepen te Ede: H. Harkéma, Z0st. Aangenomen naar Kropswolde (toez.): P. W. K. M. Eggink, v.h. pred. bij de Presb. Church of Ame rica, Oegstgeest; naar Terhorne: vicaris C. van Duin, 's Gravenhage. Geldrop; voor Tholen: P. Westland, Waarder. Bedankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Helena- veen: G. Strookappe, res.-legerpred. Geldrop. Geref. Kerken Beroepbaar verklaard: cand. J. Rinzema, Groningen, die nog niet beroepbaar is. Evangelisch Lutherse Kerk Aangenomen naar Enkhuizen: prop. L. Evelein, Utrecht. Vrij Evangelische Gemeenten Beroepen te Bussum: J. Ytsma, Nainjolang (Indonesië). Geref. Gemeenten Bedankt voor Utrecht: W. C. La- main, Grand Rapids (U.S.A.). Ger. Gemeenten in Nederland RENESSE. Donderdag 4 Novem ber half acht: Ds. F. Mallan uit Bruinisse in het Evangelisatiege bouw (Dankstond voor het gewas). EEN BIJZONDERE MATCH „Gemeentelijke" Elftallen van Renesse en Burgh-Haamst^de in hét veld Spelers trapten f 100,- bij elkaar MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 1 Nov. Aange voerd 1552 dieren, w.o. 1036 vette koeien, 371 varkens, 145 schapen en lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien f 2,60-2,76, f 2,40-2,56, f 216-2,28; varkens f 1,92-1,90-1,88; lammeren per stuk f 105-100-90. Aanvoer vette koeien iets min der, handel kalm, eerste kwal. iets stijver in prijs, verder onveranderd, prima's boven notering. Aanvoer varkens kleiner, handel vlot, even stijver in prijs, enige prima exem plaren boven notering. Aanvoer lammeren even meer, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 1 Nov. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: rode op voehtconditie tot f 26,50, voor voederdoeleinden f 24- 25,50; zomergerst: vast, speciaal in de prima soorten naar kwaliteit en vochtgehalte f 24-25,25, geschoonde gedroogde daarboven; haver: kalm, naar kleur en vochtgehalte f 23- 24,50, extra blanke daarboven; rogge: goed prijshoudend, door sneekwaliteit f 18,50-19,50, bakrogge f 22. Peulvruchten: groene erwten tot f 92,50, schokkers tot f 127,50, br. bonen tot f 125. Aardappelen ROTTERDAM, 1 Nov. KI ei- aardappelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 11-12,75, Bintjes f 8,50- 8,75, Bevelanders f 11,50, Meerlan- ders f 9,50-10, IJsselster f9; zand- aardappelen: Nieuwlandse eigen heimers f 8,75-9,50; voer aardap pelen f 3,25-4,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. De Britse luchtvaartmaat schappij B.E.A. heeft Zaterdag me degedeeld, dat zij( vrachtvervoer van het Europese vasteland naar Groot Brittannië tot Dinsdag staakt omdat de pakhuizen op de luchtha ven van Londen vol zijn. De moei lijkheden zijn het gevolg van toe neming van het vrachtvervoer door de lucht sedert het begin van de havenstaking. Zaterdagmiddag vond onder ide ale weersomstandigheden de ont moeting plaats tussen de twee „ge meentelijke" voetbalelftallen van Renesse en Burgh-Haamstede op het terrein der S.V. Renessete Renesse. De combinatie had zelfs nog een vertegenwoordiger van het Rijksambtenarencorps in haar mid den ,maar miste back Polderman en doelman Stenger, voor wie resp. meesterStoel en „secretaris" v. d Velde invielen. Had er tevoren reeds een merk bare stemming in de 3 gemeenten geheerst, deze nam naarmate het aanvangsuur naderde nog steeds toe. Op het terrein was inmiddels Renesse's onvolprezen /an/arecorps „Luctor et Emergo" onder leiding van dirigent Hoogerhuis, enige be kende marsen spelend, gearriveerd, zodat daar al spoedig een echte „interlandsfeer" geschapen werd. Onder de tonen van „Hup Hol land hup" draafden beide elftallen het veld op, luide toegejuicht door de menigte, die zich ging instellen op een spannende wedstrijd. Nadat de elftallen zich aan weerszijden van de „muziek" hadden opgesteld deed een legertje fotografen zijn werk, waarna Renesse's burgerva der naar voren trad en een toelich-* ting gaf op het doel van deze wed strijd, nl. om geld bijeen te bren gen voor een doel, dat geboren is uit de ramp en ten gerieve van de bevolking zal worden aangewend. Op indrukwekkende wijze gaf Z. Edelachtb. hierna nog een overzicht van zijn voetballoopbaan, die van een, bij toeval gehoorde, reportage door de radio, via de aftrap voor de wedstrijd Ajax-Blauw Wit in de afgelopen' zomer, zich tot actieve deelname aan de ontmoeting van deze middag, had ontwikkeld. Hierna liet de heer de Wit zijn „scheidsrechtersfluit voor zware wedstrijden" over het veld weer galmen voor de opgooi, waarna beide ploegen, Renesse in wit shirt en rode broek, Burgh-Haamstede in groen-wit shirt en zwarte broek," zich opstelden. Ook de grenswach ters, die zich speciaal op deze wed strijd hadden voorbereid, namen hun plaats in en onder luide aan- moedigingskreten van het publiek nam de strijd een aanvang. Het tempo was van die aard dat het, voor de in groten getale aanwezige sportverslaggevers, onmogelijk was alles precies te volgen. Uit de eer ste helft konden zij slechts aan stippen dat Renesse reeds spoedig zwaar gehandicapt werd door het uitvallen van haar aanvalsspeler Zevering, die na een botsing met halfspeler Berrevoets, zodanig ge schramd werd, dat hij het veld moest ruimen. Vonk nam zijn plaats PREDIKBEURTEN Kerkdiensten op Dankdag (Woensdag 3 November) Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. 11 uur ds Rad- stake, 7 uur ds v. d. Brink. SIRJANSLAND. 10 uur dhr Sijt- hoff, 2.30 uur ds v. Roon. BRUINISSE. 10 uur ds v. S. Brink, 5 uur ds Radstake. Geref. Kerk BRUINISSE: 10 uur ds Bremmer, 5 uur ds Nagelkerke. Geref. Gemeente BRUINISSE: 10 en 5 uur ds Mal lan. Oud-Geref. Kerk OOSTERLAND. 10, 2 en 6 uur ds M. A. Mieras uit Krimpen aan de IJssel. BRUINISSE: 10, 2.30 en 5.30 uur dhr W. Kamp te Utrecht., Om het laatste Octobergoud niet te missen is Eilandman er maar even tussen uitgewipt richting Bra bant, waar hij een neus vol heeft gesnoven van de prikkelende herfst geuren. Hij heeft er gedwaald tus sen de bossen en er de schoonste rode paddestoelen gevonden, als ivas het zo maar niks. In Vught was een bos, waar de tred versmoorde in sponzig veen, om het dichterlijk te zeggen. Roerloos stonden de bo men met hun gouden kronen te wachten op het naderen van de winter. Dwars er doorheen „liep" de spoorlijn en tegen de avond kwamen pijlsnelle treinen hier voorbij daveren. Aan de andere kant van de spoorbaan begon het echter eerst goed. Het schaarse dag licht was hier bijna verdwenen en alleen een lichte streep in de verte tussen de laatste bomenrijen wekte de nieuwsgierigheid. De „streep" was gauw bereikt en rimpelloos lag daar het water van een vennetje; een zilveren kleinood gevat in een schrijn van groen en goud. Een en kele vogel rumoerde wat in de bo men en muggen dansten op het wa ter. Het was er ontroerend stil en alleen }}eel ver weg>:'dreunde het verkeerop de weg naar Tilburg. /Snel kwam de nacht aangeslopen en in een huisje diep weggedoken in de bossen werd een lamp ontsto ken. Diezelfde herfstschoonheid maar overtogen met het licht van een bijna te uitbundige zon, was er in het stadspark te Eindhoven, de stad die elk jaar maar groter wordt en waar de reeds lang met de-gemeen te samengesmolten dorpen als Woensel, Strijp en andere met een sneltreinvaart worden weggesa neerd. Veel moet geofferd worden aan de eisen, die de industrie en daarmede het verkeer eist. Straten zijn te nauw en sommige nog niet al te slechte huizen staan in de weg en worden afgebroken. Overal ver- GESPREKKEN VAN EILANDMAN rijzen nieuwe huizenblokken uit de grond en velen vinden hun weg naar dit industriële paradijs, waar het „tekort aan mankrachthet ge sprek van de dag vormt. Kundige vaklui zijn moeilijk te krijgen en in de „top" van de grote bedrijven, Philips uitteraard voorop, worden stevige salarissen betaald aan heft, die zich laten kopen. Maar iri het stadspark merkt men dat allemaal zo niet. Over de grote plechtige vij ver hangt nog altijd de in steen ge stolde dame, die roepend in de ver te herinnert aan het eerste draad loze contact met Indonesië. Smet teloos geschoren zijn de gazons en het gefilterde zonlicht speelt over de stammen, die nog hun gouden kronen dragen, maar ieder uur kan het laatste zijn. In Rotterdam waren Zaterdag avond de trams zo vol, dat de con ducteur in wanhoop maar van be talen afzag. De jongelingen met za- zou-hoofden en de meisjes allemaal zwart geregenjast en stijf in de make-up op zoek naar het avontuur van de van leven gonzende stad. Wat een tegenstelling met de Zon dagochtendrust in de „Kop van het Land" rond Dordrecht. Een verre dorpskerk klingelde over de stille landerijen en de weiden, waarin de dromerige koeien, die een Zondags wandelaar op dit uur natuurlijk niet hadden verwacht. Midden in dit maar al te bekende dijkenland ligt het buiten van Jonkheer zo en zo, met alweer het bronsgroen van het lover, dat zich weerspiegelt in het stille water van de gracht. Kwetterende spreeuwen in lange trossen op de telefoondraden en een heiige lucht die zich als een grijze kap over de wereld had ge zet. Het is herfst in het land, hier en overal, maar nergens meer dan in de bossen, waar de eekhoorntjes zorgen voor hun wintervoorraad van eikels en beukennootjes, beel den die we wel nooit zullen zien op Schouwen-Duiveland', of Staats bosbeheer moet méïJ^ëen complete serie possen uit He bus komen. Maar daar ziet het voorlopig nog niet naar uit. Enfin, afwachten maart in en deze bracht nog meer vuur in de Renesseploeg. Niettemin was de combinatie sterker, wat zich o.m. uitte in enige hoekschoppen. De Renesse-verdediging, waarin zich de gemeentewerkman een echte op ruimer toonde, en zelfs op de doel lijn enige malen redding bracht, bleek echter ook safe. Ook de medicus-doelverdediger opereerde met doorslaand succes en daar zich geen complicaties voordeden brak de rust met blanke stand aan. Na de rust bleek bij Burgh-Haamstede linksbinnen Hoffman wegens drin gende ambtsbezigheden vervangen te zijn door schoolhoofd de Ruijter, wat echter geen verhindering bleek om de leiding te nemen, want mid- voor Smit wist een aanval met een onhoudbaar schot laag in de hoek af te werken (0-1). Renesse gooi de er hierna nog een schepje op en hef was Vonk, die na een goede aanval van rechts de gelijkmaker fabriceerde (1-1). De spanning steeg hierna nog enige graden. Het zag er naar uit dat de strijd in een ge lijk spel zou eindigen, maar dank zij tante Pos ging Renesse met de erepalm strijken, daar het de Roo was, die na een fraaie combinatie, het leder opnieuw achter doelman v. d. Velde wist te doen verdwijnen (2-1). Met deze stand kwam het ein de van deze wedstrijd, die waard is in de annalen der 3 gemeenten te worden geboekstaafd en die in de gehele Westhoek nog lang stof tot spreken zal opleveren, zowel door het vertoonde spel als de in dividuele prestaties der spelers. Nog even fris en monter als bij het begin, verlieten de laatsten, onder spontane toejuichingen van hun supporters 't veld, in het besef ech ter dat de naweeën nog wel zouden volgen. Ten slotte zij vermeld dat de op brengst (plm. f 100) van de wed strijd bestemd is voor „Het Groe ne Kruis". SPORT H.L.O. He diploma 4e graad werd be haald door de heren C. de Graag en A. C. Y. van der Lans te Zie rikzee. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C. Zierikzee-ODIO af gekeurd; VES '35-Virtus 2-0; BSC- RWB 6-2; VOAB-WVO 3-1; Baard- wij k-HERO 2-4. 4e klasse F. Burgh-Zundert 1-2; Grenswachters- SC Gastel 2-3; De Schutters-Steenbergen 1-3. Afdeling Zeeland le klasse C. Dreischor I-Zierik- zee II afgekeurd; Renesse I-Burgh II 7-1. 2e klasse C. Dreischor II-Zierik- zee III afgekeurd;. SVOWK I-Zon- nemaire I afgekeurd; Renesse II- Brouwershaven I 2-3. Zaterdagmiddagcompetitie 30 October le klasse. Krabbendijke I-ME- VO I 6-0; Terneuzense Boys I-Ka- pelle I 7-1; Arnemuiden I-VCK I 6-3; Colijnsplaatse Boys I-Rillan- dia I -2-3. 2e klasse A. MEVO II-Krabben- dijke II afgekeurd; VCK II-Arne- muiden II afgekeurd; Wemeldinge II-Colijnsplaat'se Boys II 9-1. Vr iendschappelij k Renesse-Burgh/Haamstede 2-1 Volhardingcomb.-Zierikzee IV 4-7. Krabbendijke I-MEVO I 6-0 Krabbendijke hééft een reserve doelman, MEVO mist Sies en Groo- tenboer. Huurling wint de opgooi en laat zijn ploeg het eerst tegen de zwakke wind in spelen. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub en deze neemt na vijf minuten de leiding, als Huur ling even twijfelt (1-0). MEVO zet dan ook enige aanvallen op, waar bij de Looze alleen voor het doel komt. Hij wil echter de doelman omspelen maar deze is hem te vlug af en brengt redding. Direct daarop krijgt de Looze weer een vrije kans maar via het been van de doelman gaat de bal naast. Een doelpunt valt aan de andere kant als de snelle rechtsbinnen inschiet (2-0). Huur ling bewerkt de bal binnen het strafschopgebied met de hand en Krabbendijke krijgt een strafschop te nemen die wordt ingeschoten maar om onbegrijpelijke redenen kent de scheidsrechter geen doel punt toe. MEVO krijgt dan ook een strafschop te nemen wegens hands van de linksback, maar Baart schiet recht op de doelman, die de bal over de lat werkt. Krabbendijke weet dan nog voor de rust de stand op 3-0 te brengen, nadat Kloet nog enige malen op keurige wijze red ding heeft gebracht. De ruststand 3-0 was zeker geflatteerd, gezien het krachtsverschil. Na de rust is Krabbendijke weer het eerst in de aanval en met een hard schot wordt Kloet opnieuw gepasseerd (4-0). Als B. Berrevoets met een „sliding" redt, kent de SPheidsrechter qencstrafschop toe, maar Kloet werptf'zich op de bal en werkt weg. Aart de andere kant heeft Baart pech door tweemaal achtereen tegen een der backs aan te schieten. Uit een mooi ver schot van de Looze tipt de doelman de bal over de lat. Een mooie kans krijgt v. d. Ende maar door treuze len gaat deze verloren. Hierna is het Krabbendijke dat het spel weer in handen ieemt. Uit een voorzet van de linksbuiten schiet Huurling in eigen doel (5-0). Baart krijgt dan weer een vrije kans, maar hij wordt binnen het strafschopgebied ge vloerd, wat de scheidsrechter ont gaat. Uit een doorbraak brengt de rechtshalf van Krabbendijke ten slotte de eindstand op 6-0. Met de gastheren in de aanval blaast de zwak leidende scheidsrechter einde. Burgh-Zundert 1-2 Op een terrein dat uitermate zwaar bespeelbaar was laat scheids rechter De Graaf ongeveer 45 mi nuten over tijd de beide ploegen aantreden. Direct na de aftrap wordt een hoog tempo ingezet en de Burgh-verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Kloet is echter steeds op zijn post en verdedigt zijn doel op sublieme wijze. Bij een der Zun- dert-aanvallen zien we hem op on verklaarbare wijze de bal uit de hoek graaien. Bij een der spora dische Burgh-aanvallen zien we een zeer goede combinatie tussen Steur en M. Bakker, welke laatste onverwachts een schot lost dat on houdbaar in het doel verdwijnt (1-0). Zundert laat de moed niet zakken en blijft aandringen. Plot seling zien we de Burgh-verdedi ging raar staan schutteren. De linksbuiten der gasten is er als de kippen bij ën onhoudbaar paseert hij doelman -Kloet (1-1). Zundert bemerkt dat het kan en enkele mi nuten later moet Burgh een corner toestaan. De linksbuiten der gasten plaatst de bal fraai voor het doel en met een prachtige kopbal brengt de rechtsbuiten de stand op 1-2. Ons inziens ging linksachter Den Haan bij dit doelpunt niet geheel vrij uit en verzaakte hij de rechts buiten aan te vallen. Zundert blijft aanvallen doch Burgh weet de stand tot aan de rust op 1-2 te houden. Met deze stand kan nog van alles gebeuren, waarbij Burgh het windvoordeel heeft. Direct na de rust zien we Burgh dan ook reeds voor het doel der gasten verschijnen, doch de voor- waartsen hebben hun uiteindelijk schot thuis gelaten. Eenmaal zien we de jeugd reeds juichen doch het schot dat Braam lost zien we tegen de paal belanden. Er hangt een doelpunt in de lucht doch de Zun- dert-verdediging is zeer schaars met het weggeven van kansen. Zo verstrijkt de tijd en blijft er volop spanning. Doelpunten blijven ech ter achterwege en als de scheids rechter het einde blaast heeft Zun dert een zwaar bevochten zege be haald. Gezien het wedstrijdbeeld na de rust had een gelijk spel niet on verdiend geweest. Als geheel geno men verdiende Zundert de zege door haar beter ploegverband. De leiding was goed te noemen hoewel de arbiter enkele rare beslissingen nam. De beste spelers bij Burgh waren doelman Kloet, stopper Bak ker, rechtshalf Kloet en de beide binnenspelers Bakker en Hogen- stein. Renesse I-Burgh II 7-1 Bij Renesse ontbrak P. Wandel, voor wie J. de Wit inviel. Ondanks de grote druk, die Renesse reeds voor de rust op het doel van Burgh uitoefende werd met gelijke stand gedraaid. Na 16 minuten nam Burgh zelfs de leiding, toen Roos, na een misverstand in de Renesse-verde diging inschoot (0-1). Tien minuten later echter wist J. Verboom, nadat doelman v. d. Weel, na een schot -van J. Dalebout de bal niet onder contröle kon krijgen, de gelijkma ker in te koppen (1-1). Enkele scho ten van P. Jonker, J. Verboom en M. v. d. Splunder, gingen rakelings naast, terwijl de bal na een kogel van P. Jonker in het veld terug sprong.Na de rust was Renesse nog sterker, maar het duurde nog een kwartier voor de doelpunten- machine van Renesse op volle toe ren kwam. Rechtsbuiten W. Hart en rechtshalf J. de Wit hadden in middels van plaats gewisseld. Na een doorbraak gaf P. Jonker Re nesse de leiding (2-1) en enkele mi nuten later bracht dezelfde met een fraaie kopbal de stand op 3-1. Burgh zette ook enkele aanvallen op, maar deze waren ongevaarlijk. Aan de andere kant wist dè naar links gezwenkte P. Jonker met een mooi schot v. d. Weel opnieuw te passeren (4-1). Hierna kwam J. Da lebout vrij voor het doel en hij maakte geen fout (5-1). Renesse bleef druk uitoefenen en kreeg ver scheidene hoeksohoppen te nemen. Uit een doelworsteling maakte P. Jonker het 6e doelpunt voor Renes se (6-1) en even voor tijd bracht hij de eindstand op 7-1. Burgh verdient een woord van lof voor haar moe dig volhouden. Scheidsrechter Raats leidde maar matigjes. Renesse II-Brouwershaven I 2-3 In de eerste helft had Renesse het beste deel van het spel, wat zij met een magere 1-0 voorsprong bij de rust tot uitdrukking wist te bren gen. Dit doelpunt werd 5 minuten •voor de rust door L. de Vos ge scoord. Tevoren had W. Verseput een strafschop over de lat gescho ten. Even voor de rust zag scheids rechter Speelman, die met enige be slissingen niet gelukkig was, een geheid handsgeval in 't strafschop gebied van Brouwershaven over het hoofd. Na de rust maakte Brou wershaven al spoedig gelijk, toen v. d. Wielen een strafschop zuiver benutte (1-1). Renesse kwam toen even fel opzetten. Midvoor W.' Ver seput brak handig door, omspeelde de doelman en schoot in het ledige doel (2-1). De gasten gaven de moed echter niet op en van Nieuwenhui- ze wist gelijk te maken (2-2). Na dat de scheidsrechter weer een handsgeval bij Brouwershaven over het hoofd had gezjen, kreeg Renes se opnieuw eenstrafschop te ne men, maar G. Prummel schoot deze hoog over. Een minuut over tijd bracht een dubieuze vrije schop even buiten het strafschopgebied de beslissing, toen J. van Schelven hieruit op het doel schoot en de bal via de handen van doelman Ge- leijnse in het doel verdween (2-3). Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Bij Brouwers haven was de verdediging v. d. Weele-v. d. Wielen-van Schelven het beste deel van de ploeg. De Re- nesse-aanval was geheel uit vorm. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij li kennis van de geboorte van ons dochtertje KORNELIA (Lia) VERSPOOR J. W. VERSPOOR DE JONGE Zierikzee. 31 October 1954 Regenboogstraat C 391a 2 Heden, Dinsdag 2 Nov., f! éj herdenken onze geliefde ouders, behuwd-, groot- w en overgrootouders: K. STOUTJESDIJK <1 M. C. STOUTJESDIJK- f> FLIKWEERT '-{ de dag, waarop zij vóór •j! 50 jaren in het huwelijk 4? traden. Hun kinderen, behuwd-, b kleinkinderen en u achterkleinkinderen rf Felicitatie-adres: ij Nieuwe Boogerdstraat C 160, Zierikzee. Heden overleed onverwacht onze beste oom, de heer F. L. TIMMERMAN in de ouderdom van 70 jaar Emmeloord, Brouwers haven en Noordgouwe: Familie GANZEMAN 28 October .1954 Heden overleed te Poortvliet onze schoonzoon, zwager en oom, de heer C. J. VAN AST Echtgen. van Janna Bolijn J.C.d. Zierikzee, 30 October 1954. Namens de familie, J. C. BOLIJN Heden overleed nog onver wacht onze beste vader, be huwd- en grootvader, de heer S. SIES in de ouderdom van bijna 89 jaar. Nieuwerkerk 29 Oct. '54 Zld. Noordring A 85. Uit aller naam. A. SIES Heden nam de Heere tot zich, onze geliefde vrouw, moeder, grootmoeder, zuster behuwdzuster en tante APOLONIA VAN ALMENKERK Echtgenote van P. Mais. in de ouderdom van ruim 80 jaar. Zierikzee, 31 October 1954. Oude Haven 487. Uit aller naam. P. MAIS. Woensdag 3Nov.a.s. openen wij onze Wij geven pan 3-5 uur poor onze vrienden en clientèle gelegenheid tot felicitatie ten onze huize Na 2 uur is de verkoop GESLOTEN io t nov Havenpark Telef. 65 - Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3