Prima Moltondekens 3. BEBR. THIEN RIJKSPOSTSPAARBAHK Offensief tegen de lelijkheid! De oogst verloopt in de Noordelijke provincies nog niet naar wens GRATIS VICTORIA PENNYWAFEL Ais de zeewering hecht is, kan een storm geen kwaad Suzanne Noël werd plastisch-esthetisch chirurg Nieuwe tak van geneeskunde, die meer waardering verdient Gewaardeerde leermeesteres - De Noorse en Deense ministers van buitenlandse zaken hebben informeel op een bijeenkomst van Maandag te Kopenhagen gesproken over de mogelijkheid zich aan te sluiten bij de Brusselse verdrags organisatie van 1948, die nu wordt herzien voor de opname van Duits- In het ziekenhuis en soms ook Gewaardeerde leermeesteres land en Italië, aldus hebben functi- daarbuiten, wordt de afdeling voor onarissen te Washington medege- Suzanne Noel heeft niet alleen deeld. plastische chirurgie wel „beauty yelen Jn Frankrijk kunnen heipen, shop" genoemd. Dat is een aardig- ujt ajie delen van de wereld kwa- Noorwegen dient het voorstel held die eigenlijk helemaal niet zo men ongelukkigen haar hulp inroe- 0m West-Duitsland uit te nodigen 'V betiteling klinkt namelijk Iets door DE STRIJD OM DE AARDAPPELS Van alle kanten worden werkkrachten aangetrokken meesteres van andere artsen. On- nen, aldus heeft de Noorse minister der de in ons land als plastisch Van Buitenlandse Zaken Woensdag van de miskenning, die de pias- chirurg gevestigde medici is er ook jn het parlement te Oslo verklaard, tische chirurgie nog steeds onder- één, een vrouw, die tot haar leer- Minister Lange gaf een overzicht vindt Wellicht is dat toe te schry- 'mS€n behoort! over (je buitenlandse politiek, dat ven aan de verhalen uit Hollywood, dr Alfreda Briedé. later zal worden besproken, waarin het heet, dat men aldaar zjjn neus tot Ieder gewenst model kan laten vervormen. Wordt deze tak van de genees kunde meestal nog wel aanvaard, wanneer het om de hulp aan oor logsinvaliden gaat, de beoordeling wordt meestal geheel anders wan neer het mes gehanteerd wordt om ontsierende afwijkingen te verhel pen, die niet op de slagvelden zijn ontstaan, maar die op aangeboren of door ziekte verkregen fouten in het uiterlijk berusten. In zulke ge vallen meent men, dat het werk van de plastisch-esthetisch chirurg alleen de ijdelheid dient! Afstotend en belachelijk Zulke afwijkingen echter, ook al zijn ze maar van geringe omvang en ogenschijnlijk weinig belangrijk, geven dikwijls aanleiding tot grote geestelijke conflicten. Het gaat er daarbij nog niet om of anderen vinden dat „de patiënt" er afstote lijk of belachelijk uitziet, maar meestal vooral hoe de eigenaar van zulke lichamelijke bizonderheden zichzélf voelt. Daar zijn de wijnvlekken, de af staande oren, jeugdlittekens, haze- lippen, gezwelletjes, verlamde bo- venoogleden, onderkinnen, tatoea ges, kraaiepootjes, voorhoofdsrim pels en wat al niet meer. Van deze dingen kan men zich niet afmaken met de dooddoener, dat 't karakter per slot van rekening belangrijker is dan het uiterlijk. Gevoel van minderwaardigheid Ook mensen met dergelijke ont sieringen willen graag vooruitko men in het leven! Zij voelen zich echter voortdurend gehandicapt: bij examens, bij sollicitaties, bij het zoeken van een echtgenoot/echtge- note. Maar al te vaak is dit in wer kelijkheid het geval. Daarom is het een zeer verheugend feit, dat de plastische chirurgie bij gevoelens van minderwaardigheid en stil ge dragen verdriet in zulke gevallen hulp kan bieden. In Frankrijk heeft een vrouwe lijke arts, de onvergetelijke Suzan ne Noël, zich grote verdiensten op dit gebied verworven. Aanvanke lijk verdiende zij de kost met beeldhouwen, maar zij voelde het meer als haar roeping om het leed van de lelijkheid bij levende man nen en vrouwen weg te nemen. Zij ging daarom geneeskunde studeren en na het behalen van haar arts diploma specialiseerde zij zich eerst als huidarts. Al spoedig werd het haar duidelijk, dat zij de operatieve geneeskunde moest gaan beoefenen, wilde zij haar doel werkelijk be reiken. De aardappeloogst in de provincie Groningen verloopt nog niet zoals men zich dat had voorgesteld. Toen de Stichting voor de Landbouw jl. Maandag een beroep deed op de bevolking in de gehele provincie Groningen, had men de stille hoop dat er voldoende werkkrachten vrij zouden komen om de noodtoestand in het aardappelgebied op te hef fen. Maar tot nu toe zijn er nog geen duizend personen, die op basis van vrijwilligheid door het Bureau Oogstvoorziening te Groningen uit gezonden zijn naar de noodgebie- de&. Begin dezer week moesten er nog 2400 ha aardappelen - voornamelijk fabrieksaardappelen - gerooid wor den, waarvan alleen al in dé veen koloniën ruim 1400 ha. Dertig per sonen (vrijwilligers en geroutineer de arbeiders) kunnen per dag één ha aardappelen rooien. In Drenthe is de nood eveneens groot. Hier liggen nog tal van per celen aardappelen ongerooid. In Smilde werkt een vijftigtal Gro ningse studenten, terwijl er in di verse plaatsen in Groningen leer lingen van landbouwscholen, scho lieren van de lagere scholen, ge- meentepersoneel en andere vrijwil ligers zijn ingeschakeld. Donderdagmorgen vertrok een bus Groningse huisvrouwen en le den van de vrouwelijke studenten vereniging „Magna Pete" uit Gro ningen naar Borgercompagnie, om daar aardappelen te rapen. Men voert thans een strijd tegen de tijd, want als de vorst intreedt - en men verwacht die reeds eind October begin November - zijn de aardappelen, die nog in de grond zitten, verloren. Dit zou een grote schade betekenen voor de boeren, vooral die boeren die geen grote kapitaalreserve hebben, maar ook voor de aardappelmeelfabrieken, die deze aardappelen tot aardappel meel voor de export moeten ver werken. De helicopter betekent dezelfde revolutie voor de Lappen in Noord- Zweden, als de auto dit vyftig jaar geleden deed voor de rest van het land. Hy wordt gebruikt als taxi en als vrachtwagen; voor het vervoer van de kinderen naar school en als ambulance en nog vele andere doel einden. Op de foto zien we een helicopter met een lading hout, bestemd voor een omheining ergens in de bergen, waarachter 12.000 van zyn „voorgangers" - het rendier - zullen verblijven. Het vervoer van het benodigde hout zou vroeger weken In beslag hebben genomen, thans is dit een kwestie van enkele uren SPORT VOETBAL Zonnemaire I-Dreischor II Zondag a.s. ontvangt Zonnemaire I de reserves van Dreischor. Gelet op de stand op de ranglijst mag de thuisclub in staat worden geacht de beide punten thuis te houden, maar ongetwijfeld zullen de bezoe kers deze niet cadeau geven. Er mag een spannende wedstrijd wor den verwacht, die bij gunstig weer zeker goede belangstelling zal trek ken. De Zonnemaire-ploeg is gewij zigd doordat twee oud-spelers de voetbalschoenen weer hebben aan getrokken. Als deze hun oude vorm kunnen bereiken, zullen zij wel een versterking betekenen. De opstelling luidt nu als volgt: J. Berman d.; A. Geleijnse en J. v. d. Sande a.; Jan van Almkerk, J. van Vossen en J. Stoel m.; C. Geel hoed, Jac. van Almkerk, M. van der Maas, C. van Putten en H. Kas pers v. Scheidsrechter is de heer P. C. W. van den Ende uit Zierikzee. Damvereniging „Renesse" De uitslagen van de voor de club competitie gespeelde wedstrijden luiden: Groep A (le ronde): Frederik Roggeband-J. J. Folmer 2-0; Fran ke Roggeband-T. Nuijens 2-0. Groep B- (le ronde): M. Fflnteine- F. Dooge 1-1; A. Klaasse-J. v. d. Sande 0-2. Groep A (2e ronde): W. Rogge- band-Frederik Roggeband 0-2; Franke Roggeband-J. J. Folmer 2-0 Groep B (2e ronde): M. Fonteine- J. v. d. Sande 2-0; J. Bodbijl-A. Klaasse 0-2. Vergadering PA'. „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" hield Dinsdag avond een vergadering in 't „Cen trum", onder leiding van de voor zitter, de heer C. J. Maas. Deze her innerde in zijn openingswoord aan het slechte weer tijdens het vlucht- seizoen 1954, waardoor veel duiven verloren gingen. Ook „De Bruse Trekker" kwam niet ongeschonden uit deze strijd en de verliezen op de vlucht uit Libramont, die een hoge tol eisten, deden besluiten het vliegen voortijdig te staken. Besloten werd een hokkeuring te organiseren, maar om daaraan, zo als vorige jaren, ook een tentoon stelling te verbinden, achtte men, na breedvoerige bespreking, niet gewenst. Het ledental bleef stabiel. Het vluchtmateriaal verbeterde sedert de ramp weer aanzienlijk. Voor het deelnemen aan de wedvluchten van de Zeeuwse Concourscombinatie was weinig animo. Men zit nu een maal in Oost-Duiveland in de ver keerde hoek wat het vervoer van de duiven betreft, die via Katse- veer moeten worden verzonden en waarvan de reis Bruinisse-Zierik- zee extra kosten vergt. Öok het re- kensysteeiq-Michielsen acht men bij de Zeeuwse vluchten niet ac ceptabel en geeft aan het systeem- Dirven de voorkeur. In zijn slotwoord wees de voor zitter op het wedstrijdvliegen als sport en hij hoopte dat men deze sport ook werkelijk sportief zou be oefenen. AMSTERDAM. Dr. F. C. L. Bos man, secretaris van de Zuid-Afri kaanse Akademie van Wetenschap en Kunst te Pretoria, zal gedurende een zestal weken in Nederland ver blijven, op uitnodiging van de commissie van advies en coördi natie ten dienste van de culturele betrekkingen tussen Nederland en Zuid-Afrika, de commissie-Donner en voordrachten over kunstmani festaties en kunstorganisatie in Zuid-Afrika houden. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en ons zusje ELISABETH LENA (Annelies) S. W. v. d. HOEK K. E. v. d. HOEK- KRIJNSE LOCKER PIET Renesse, 13 October 1954 Geboren: WILLEM ALBERT JAC. DE VRIEZE B. S. DE VRIEZE- VAN WINGEN Dreischor13 October 1954 Tijdelijk: Ziekenhuis Noordgouwe la Op 17 October a.s. hopen •gj onze geliefde ouders: 3 L. L. ZWIJNENBURG Moeilijkheden voor lange wagens op Schouwen- Duiveland Traverse door Zierikzee te smal Nu de veerdienst Anna Jacoba Polder-Zij pe wordt uitgevoerd door een boot met koplading, bezoeken ook lange autobussen en wagens met opleggers en aanhangwagens Schouwen-Duiveland. Men dient er echter rekening mede te houden, aldus waarschuwt de A.N.W.B., dat de traverse door Zierikzee zó smal is, dat hier grote moeilijkheden te wachten zijn. Wel is er een weg buiten de stad om, doch ook .deze •is te smal, terwijl er daarenboven twee scherpe en onoverzichtelijke bochten in voorkomen. In feite is het dan ook zo, dat men met een lange wagen of com binatie te Zierikzee in de val loopt en zich de weg versperd ziet. P.T..T. Drie clandestiene zenders gepakt In samenwerking met de Rijks politie hebben opsporingsambtena ren van P.T.T. in Overdinkel de clandestiene zender „Ketelbinkie" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 21-jarige drosser C. de V., wonende aldaar. Op Donderdag 7 Oct. jl. werd, in samenwerking met de gemeente politie van Apeldoorn aldaar een clandestiene zender, die geen naam droeg, opgespoord en in beslag ge nomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 20-jarige electricien-in- strumentmaker H. G. Op Zondag 10 Oct. jl. wisten op sporingsambtenaren van P.T.T., in samenwerking met de Rijkspolitie te Wijhe de clandestiene zender „Monte Carlo" op te sporen en in beslag te nemen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 19-jarige landbouwer H. A. H., aldaar. P. ZWIJNENBURG- VAN OEVEREN F 'fy hun 25-jarige echtver- eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen: HENK, HENRI, W. <j WILLY en CORRIE. j* Gelegenheid tot felicite- fe •]j ren: Maandag 18 October §- *1 van 3.00-5.00 uur, Zijpe- Bruinisse. Speciale aanbieding 95 ZIERIKZEE Gevraagd per 1 November a.s.: flinke Verkoopster voor de afd. damesconfectie, hoog loon, en een netteDagdienstbode Firma J. LABZOWSKI, Oude Haven A 330, Zierikzee Abonneert U op dit streekblad! KNIP DIT UIT a 21 WAARDEBON j Geef deze waardebon aan Uw winkelier. U krijgt dan geheel gratis deze Victoria Penny- j wafel met echte chocolade bij aankoop van 250 gr. Victoria biscuits voor 52 cent (Petit Beurre, Croquette en/of,,Marie). GELDIG t/m 30 OCTOBER 1954 Q 59 I WSWWWëWWWWWWWWW !i£3IE3ffi?,!S3iE3:! Om de havens van Nederland tegen de stormen te beveiligen, die zo vaak het land teisteren, worden sterke havenhoofden aangelegd. Dit is een langdurig en kostbaar werk, maar het is absoluut nodig. Niet voor niets wordt het water een vriend èn een vijand van het land genoemd. Tegen die vijand moet men zich wapenen, daartegen neemt men voorzorgsmaatregelenter wille van de toekomst. Juist het jongste verleden heeft ons geleerd hoe onmisbaar zij zijn, hoe wij ze nog steeds moeten uitbreiden Ook in het leven moeten wij voorzorgsmaatregelen nemen tegen onverwacht opstekende stormen. En wij kunnen ze nemen - door te sparen. Ouders en onderwijzers helpt mee onze jeugd - uw kinderen en leerlingen - hiervan te doordringen! Laat ze meedoen aan de nieuwe Jeugdspaaractie van de KPS. Leert ze bouwen aan hun toekomst! Jongens en meisjes Dit jaar twee beloningen! Voor kinderen tot 10 jaar (eerste t/m vierde klas) bet spannende boekje „Over water en 7.0"; voor jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar (vijfde klas en hoger) het even boeiende boekje „Het water en wij". Beide boekjes worden in 16 losse hoofd stukken uitgereikt bij een spaarinleg van tenminste 25 cent of aankoop van spaarbankzegels van 10 cent. Sedert 15 October is hoofdstuk 2 aan de beurt maar de omslag en hoofdstuk 1 zijn ook nog verkrijgbaar! Te koop: Gekalfd hebbende en niet ge kalfd hebbende kalfvaarzen. J. van Damme, J. J. Boeijes- weg, Haamstede. Personeel gevraagd: Dienstbode voor dag en nacht. Hótel\,De Schelde", Bergen op Zoom. Te huur gevraagd: Middelzware tractor, met of zonder chauffeur. Bevr. Boek handel Goudzwaard, telef. 3, Haamstede. Meer omzet door reclame

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3