kaas Albert Heijn koffie Doe méér met NU 223 205 ,187 243 De Heer en Mevrouw Siliakus- Moggré geven met grote vreugde kennis van de ge boorte van hun tweede zoon MARTIN LAURENS Zierikzee, 12 October 1954 Touwbaan A 273 Heden ontsliep in volle vrede onze geliefde schoonzuster en tante, JANNETJE DINA BRANDENBURG- DE RIJKE Fam. BRANDENBURG en Fam. QUAAK. Zierikzee, 10 October 1954. OPROEP. Jieder die bij de boodschappen nog veel geld- zegels toe wil krijgen kan zijn wens vervullen door klant te worden bij één van de 1450 VéGé kruideniers EEN GULDEN PER UUR verdient U gemakkelijk door de h. a. h. verk. van een nieuw huish. gebruiksartikel. Vraagt inl. „Rosita" Fabriek Brunssum. Voor de zeer vele en hartelijke blijken van belangstelling en medeleven, ons betoond bij ziekte, overlijden en begrafenis van mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzuster en tanle, wijlen mevrouw JOHANNA VAN POPERING geboren Kik betuigen wij langs deze Weg, mede namens de familie, onze aartelijke dank. In het bijzonder betuigen wij onze hartelijke dank aan de Weledel Zeergel. Heren Dr Quaak en Dr Hofman, alsmede aan de zusters van de wijkver pleging, voor de liefdevolle be handeling aan haar bewezen. Bruinisse, October 1954. J. VAN POPERING Evacuatie-adres: v. Oestende- straat no. 17b, Rotterdam (Z.). De ondergetekende betuigt bij deze haar hartelijke dank aan B. en W. en personeel van de gemeente Burgh voor de hulp en bijstand tijdens haar eva cuatie verleend. Wed. J. DEN BOER- v. d. WEELE Nooifawelle A 44, 14 Oct. 1954 Wil degene die Donderdag 7 October jl. een verkeerde jas heeft meegenomen, deze s.v.p. terug bezorgen in Hotel Bom, Haamstede. WANDELSTOKKEN Heren en Dames, vanaf f 2.25 tot f 15.-, ook gummidoppen. Wed. R. de Vries Melkmarkt, Tel. 304, Zierikzee Het meest gelezen blad op Schouwen-Duiveland is de Zierikzeesche Nieuwsbode LEZING EN DEMONSTRATIE te geven door de speelgoed-deskundige van HAUSEMAN HöTTE N.V. de heer J. G. M. Henskens te houden op 18 October, in de zaal van „Concordia", Aanvang 5 uur precies. •fa Op boeiende wijze zal de heer Henskens over het nieuwste speel goed uit de fabrieken met wereldnaam Meccano, Jumbo en Schuco spreken dat volgens de hedendaagse op vattingen het meest geschikt wordt geacht voor de ontwikkeling en op voeding van het kind. Kaarten worden op aanvraag gratis vertrekt door Verhage's Galanterie- en Speelgoedhuis St.-Domusstraat D 242-243 - Zierikzee SCHUCO ""HPI De nieuwe, handige dop van Loda bleekwater maakt het Unóg gemakkelijker Met één handbeweging is de fles open of dicht Vraag voortaan Loda bleekwater met de handige ëluiting. Maak ook eens bij de warme maaltijd een kaas gerecht. 't Is lekker, voedzaam hivoordelig Vraag (voor een 10 ets postzegel) het kaasrecepten- boekje aan bij het Voorlichtingsbureau van d Voedingsraad te s-Graienbo-i- De beste die U kunt betalen. Maar weet U dat U bij Albert Heijn ook voor de beste koffie altijd het goedkoopste ure bent? Vergelijk de prijzen van Albert Heijn koffie met welke kwa» liteitskoffie U maar wilt. Hoe hoog U Uw eisen ook stelt, U betaalt bij Albert Heijn gegaran deerd een kwartje minder. En nu U tóch aan het vergelijken bent..; Zo is het met alle artikelen, die U bij Albert Heijn koopt. De allerbeste kwaliteit en stukken goedkoper. Bij de beste koffie hoort de fijnste SPECULAAS Amandel-speculaas- met veel amandelen jg jg 250 gram 33 Gekruide speculaas 250 gram 44 en Of Groenmerk in onze extra soort OranJ»m»rk Stad en Provincie ZIERIKZEE Opbrengst collecte Generaal Genootschap Het bestuur van de afdeling Zie- rikzee van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidskolonies deelt mede dat de opbrengst van de in de week van 4 tot en met 10 Oc tober gehouden collecte bedraagt f 394,71. Het bestuur zegt alle mil de gevers hartelijk dank en dankt tevens de collectanten, die zich on danks de slechte weersomstandig heden zoveel moeite hebben ge troost. De inzameling voor Oostenrijk Ons artikel onder het hoofd „Hulp door geholpenen" in het nummer van Dinsdag jl. geeft, naar wij nader vernemen, wat betreft Zierikzee, de situatie niet juist weer. Ook hier ter stede bestaan wel degelijk plannen medewerking te verlenen aan.de door de Herstel commissie uit de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op touw gezette inzamelingsactie voor de Oostenrijkse watersnoodslacht offers. Het college van B. en W. werkt evenwel nog plannen uit om deze zaak zo efficiënt mogelijk aan te pakken. Van een aarzeling, als werd gesignaleerd in het bedoelde artikel, is dus feitelijk geen sprake meer. Op het kantoor der Rotter- damsche Bankvereniging alhier is het initiatief genomen een week sa laris af te staan voor de politieke vluchtelingen van achter het ijze ren gordijn. Op 27 October zou de heer Sipkes voor de Z.V.U. een lezing houden, maar door een ernstig on geval hem overkomen, zal de heer Cruijsberg deze spreekbeurt ver vullen en wel over de „Sierra Le one". Op 1 November komt de to neelvereniging met „De duivel kwam uit. Dublin", terwijl op 1 De cember d.a.v. het Rotterdams Ka merorkest naar hier komt onder leiding van Piet Ketting. De werkgroep Schouwen-Dui veland van de Z.V.U. organiseert een cursus over schilderkunst die gegeven zal worden door de heer Th. J. Laagland, leraar aan het Lyceum alhier. Deze cursus wordt gegeven op vier Woensdagen in het scheikundelokaal van het Lyceum. Het betreft hier een „luistercursus" zodat er voor de cursisten geen werkzaamheden aan verbonden zijn. DREISCHOR N1EUWERKERK Auto schoot sloot in Leesbibliotheek opent seizoen Door de gladheid van een gedeel te van de straatweg Dreischor- Schuddebeurs kwam een personen auto, bestuurd door de heer J. uit Bruinisse door het slippen naast de berm van de weg in de sloot te recht. De inzittenden kwamen met een nat pak en met de schrik vrij. De in deze gemeente gehou- den buscollecte ten behoeve van de rampslachtoffers in Oostenrijk heeft opgebracht f 1612,90, wat ccn gemiddelde is van 1,70 per in woner. Instuifavonden Beiersdijk Zaterdag a.s. wordt weer gestart met de instuifavonden, die voor heen een groot succes bleken. Alles is in gereedheid gebracht om de jeugd te ontvangen en ieder is hier' van harte welkom. Pogingen zul len worden aangewend zo nu en dan een film te draaien, naar wij van de zijde van de Culturele Com missie Beijersdijk vernemen. In ieder geval begint Zaterdag a.s. de prettige instuif-ontspanning weer en dat is heel wat waard voor de jongeren in dit afgelegen stukje Schouwen-Duiveland. Op Vrijdag 15 -October begint de Algemene Leesbibliotheek weer met het uitlenen van boeken. De voor raad boeken is weer belangrijk uit gebreid. Het uitleenbureau zal iedere Vrijdagmddffg zitting hou den in de Hervormde pastorie. Het leesgeld bedraagt 10 cent per boek per week. SPORT KORFBAL S.D.K.B. J uniorencompetitie Zeemeeuwen A-Burgh 6-1; Die Gouwe-NOAD 3-1. Zaterdag 16 October a.s. wordt gespeeld: Burgh-Zeemeeuwen B (3 uur). INGEZONDEN STUKKEN Christendom en ontspanning Mijnheer de Redacteur. Het door „Luisteraar" ingezonden stuk over de, door hem geheel ten onrechte gelaakte, bijeenkomst van Rechtzinnig Hervormden te Zie rikzee, is zo interessant, omdat hierin een foutieve geestelijke in stelling aan het daglicht treedt, waarvan op Schouwen-Duiveland in het algemeen nog al eens sprake is. De „raak niet, smaak niet en roer-niet aan"-luisteraar is bevan gen door het idee fixe, dat Chris tendom inhaerent is aan een som bere levensinstelling en een lang gezicht. Dat is zo „wettisch" als wat en gaat men dit in de practijk toe passen, dan komt men vanzelf te recht bij een farizeïsche levensop vatting, die de kerk al zoveel af breuk heeft gedaan. Natuurlijk zijn er grenzen en normen, maar het Christendom moet altijd samen vallen met vreugde en blijdschap: dat ligt al in het woord Evangelie opgesloten. Is het anders dan wordt datzelfde Evangelie niet weinig ge weld aangedaan. Trouwens, waar staat geschreven dat men de aardse vreugde niet mag accepteren? Was het niet Christus zelf, die op de bruiloft van Kana water in wijn veranderde? Dat zal toch wel niet gebeurd zijn om een sombere stem ming te kweken? Heel de opvatting van „luisteraar" is gevaarlijk. Zij injecteert ook, bij de opvoeding toe gepast, onze kinderen met angst en jaagt ze de kerk uit. We zien maar al te dikwijls dat al dit gedaas over somberheid en ongerechtigheid de kinderen de stuipen op het lijf jaagt. Met moeite worden zij als het zo gaat naar de kerk ge- dwongen maar het tragische is maar al te vaak, dat zij eenmaal volwassen het kind met het bad water weggooien en zeggen: „gods dienst?, praat me er niet van, daar heb ik de buik Van vol". Dit wor den de onkerkelijken bij uitstek. Het is de bedoeling van de bijbel niet het angst- en zonde-complex zo diep mogelijk te laten wortelen, ook al moet een mens wel degelijk begrip hebben van zijn onvolmaakt heid. Maar in hoofdzaak gaat het om een heenwijzen naar Hem, Wiens rijke genade altijd ver uit gaat boven menselijk doen en laten. En een gepaste ontspanning zowel voor volwassenen als kinderen doet daaraan niets af of toe en dat heeft ook helemaal niets van doen met de zuiverheid van de leer, met recht- of wat voor zinnig ook. Dit wilde ik „luisteraar" graag zeggen, mijnheer de redacteur en ik dank U^voor de verleende ruimte. EEN KERKLID. Zierikzee, 12 October 1954. Radio-Cairo heeft Woensdag verklaard, dat de uiteindelijke Brits-Egyptisclic overeenkomst be treffende evacuatie van de Sucz- kanaalbases door de Britten, waar schijnlijk Zaterdag a.s. zal worden getekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3