3 ERRES n Abonneert u op dit blad r.>- De beschermers voor Uw gezondheid Zitting Adviesbureau voor ooriogs- en rampschade alleen in de nieuwe Pa stofdraak onschadelijk gemaakt! llh..iiïiil O Papieren stoizak Kan met stof en al weggeworpen worden Handig en hygiënisch O Vaste stofzak van afdichtende vezelstructuur vangt fijnere stofdeeltjes op! O Speciaal baeteriënfilter Houdt laatste restje •microscopisch-fijn stof tegen stofzuigers Dank zij de unieke 3-voudige stoffiltering van ERRES/ wordt de lucht in niet langer verontreinigd door fijne stofdeeltjes, die-zoals gewoonlijk- de stofzuiger naar buiten worden geblazen. Uw kamers door de uitlaat van t spfO°^c _dt *e%° De nieuwe ERRES stofxulgers hebben nog vele andere belangrijke voordelen. Vraag er Uw handelaar maar eens naar. Prijzen van f. 120.— lot f. 192.50 Speciale ERRES crediet-sarvice reeds met f. 11.96 contant en f. 7.23 per maand kunt U in het bezit komen van zo'n prachtige ERRES van der Heem fabrikaat R. S. STOKVIS ZONEN N.V. ERRES STOFZUIGERS reinigen de vloer waarop U loopt en de lucht die U Inademt Een Tantaluskwelling De kwestie margarine of roomboter In het Octobernummer van de „Consumentengids" (orgaain van de Nederlandse Consumentenbond) wordt de kwestie roomboter of margarine aan een beschouwing onderworpen. Het blad schrijft: „De dagbladen tonen ons thans regelmatig afbeeldingen van stoere werkers die bergen verzetten en ons door hun blakende gezondheid en energie met afgunst vervullen. Voor het bereiken van een derge lijk krachtideaal wordt het gebruik van roomboter voorgeschreven. Hoe zeer dit ideaal ook lokt, wel licht deinst men even terug voor de hoge uitgaven die gemoeid zijn met een geregeld gebruik van roomboter. De advertentie tracht ons van het tegendeel te overtui gen, immers zo heet het: „in kosten scheelt het maar weinig meer dan een cent per boterham". Het is ter variatie aardig de kosten van het roomboterverbruik niet per boter ham doch voor een gemiddeld ge zin te berekenen: Het gemiddeld broodverbruik is in Nederland voor een gezin van vier personen 1 kg per dag, d.w.z. 25 boterhammen. De extra kosten bij gebruik van roomboter bedra gen dus voor een dergelijk gezin 25 cent per dag! Misschien zou van dit cijfer een minder animerende werking uitgaan, maar voor het huishoudbudget is dit gegeven ze ker van meer betekenis! Doch het „krachtsmotief" en de „geringe kosten" alleen zijn blijk baar niet voldoende om ons van de wenselijkheid van het roomboter- gebruik te overtuigen. Ook de maat schappelijke billijkheid wordt in het geding gebracht met de slagzin: „Wie hard werkt verdient room boter". Wij zouden hieraan de treu rige waarheid kunnen toevoegen: „Wie hard werkt kan nog geen roomboter betalen". Slechts weinig „harde werkers" uit alle maat schappelijke lagen blijken in staat te zijn hun hard verdiende loon aan de verhoudingsgewijs dure room boter te besteden!" P.T.T. Bulten gebruik gestelde Postzegels Met ingang van 1 Jan. a.s. zullen de volgende bijzondere postzegels buiten gebruik worden gesteld en voor de frankering waardeloos worden: a. De in 1953 uitgegeven Waters noodzegel; frankeerwaarde 10 ct. b. De Zomerpostzegels, uitgifte 1953 (bloemenserie ontwerp A. v. d. Vossen); frankeerwaarde 2, 5, 6, 10 en 20 ct. c. De in 1953 uitgegeven Rode Kruispostzegels; frankeerwaar- den 2, 6, 7, 10 en 25 ct. d. De Weldadigh.postzegels (Kin derpostzegels) uitgifte 1953; fran- keerwaarden 2, 5, 7, 10 en 25 ct. Voorts worden met ingang van genoemde datum buiten gebruik gesteld de briefkaarten met zegel- afdruk 12ct., uitgifte 1947 (met de beeltenis van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina) zwarte op druk 6. Na deze datum kunnen eventueel bij het publiek voorhan den briefkaarten als bedoeld tot en met 31 Januari 1955 tegen brief kaarten van 6 cent van de huidige uitgifte worden omgewisseld. De politie te New York heeft een hoeveelheid heroïne in beslag genomen, die in de sluikhandel een bedrag van zes millioen gulden had kunnen opbrengen. De heroïne werd aangetroffen bij een man, die, ko mend van het vliegveld La Guar- dia, was aangehouden. AANBESTEDING Namens de Herverkavelingscom missie Zeeland werd Vrijdag 8 Oc tober te Haamstede aanbesteed het leggen van duikers in 't waterschap „Schouwen", nabij Haamstede en Noordwelle. Ingeschreven werd als volgt: M. v. d. Velde*, Bruinisse f 92.200; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 91.500; H. Stou ten, Brouwershaven f 90.000; S. A. Sanders, Delft f 83.300.; Hillen en Roosen, Amsterdam f 82.500; N.V. van Splunder, Ridderkei'k f 82.200; C. V. Dubbers, Vianen f 79.900; W. Roest, Rotterdam f 76.666; P. Gou- wens, Krimpen a.d. IJssel f 72.900. SPORT BRIDGE Eerste Brigdedrive te Zierikzee Zaterdagavond werd in „Mondra- gon" de eerste bridge-drive in dit seizoen gehouden. Er waren 28 deelnemers, waaronder 3 dames. De prijzen, bestaande uit rook artikelen, werden behaald, in de oneven groep door: de heren J. H. Holty en N. v. d. Wolf met 90% p. (Ie prijs) en de heren dr J. C. RÖh- ner en dr J. J. Westendorp Boerma met 107% p. (2e prijs); in de even groep door de heren A. J. van Leeuwen en G. Timmerman met 94% p. (Ie prijs) en de heren H. A. Plaatlng en H. Vorwerk met 103% p. (2e prijs). INGEZONDEN STUKKEN Zierikzee, 11 October 1954. Mijnheer de Redacteur. Bijna had ik bij het lezen van het ingezonden stuk „Quo Vadis?" van een luisteraar, boven mijn weer woord gezet: Het elfde gebod: „Gij zult niet meer lachen". Maar dit zou te stout uitgedrukt zijn, want ook deze luisteraar zelf heeft har telijk meegelachen. Ik weet dit ze ker, omdat er eenvoudig niemand was die niet lachte. Maar om tot de zaak zelve terug te komen: 1. Blijkt dat luisteraar zijn Zie- rikzeese mensen slecht kent, want dezelfde mensen, die op die be wuste avond hartelijk hebben ge lachen, hebben in het jongste ver leden getoond en zullen het als het er op aankomt weer tonen, pal te staan en te strijden voor de zuivere prediking van het Evangelie. 2. Het is van luisteraar niet mooi dat hij het doet voorkomen alsof hij niet tot dezelfde kerkelijke ge meente behoort, waarom hij dan ook spreekt van die kerkelijke ge meente. Wij houden liever van cri- tiek met open vizier. 3. Wel niemand van de saamge- komen mensen zal de pretentie hebben, om te beweren, dat de Geest (welke Geest bedoelt luis teraar?) zo werkzaam is. Welk men senkind zou de Geest des Heren kunnen binden? Heus, we weten als Rechtz. Hervormden ook wel van het verval der Kerk, en we hebben, zover mensen dat vermo gen, ook wel gestreden dit verval te stuiten, en we weten ook wel dat zelfs ons geloof en ons gebed niet eens voldoende kracht opbrengen, en we worden wel heel klein in ons zelf (zonder omringd te zijn door volgelingen), als we bedenken dat alleen Jezus Christus Zijn Kerk in stand houdt, zelfs al zou de hel vrij woeden. Maar of daarom een ker kelijke vereniging niet eens een ontspanningsavond mag houden, neen, mijnheer de Redacteur, dat is mij door het ingezonden stuk „Quo Vadis?" niet duidelijk gewor den. Ik zou dan ook luisteraar de raad willen geven: eerst al de avonden van de Vereniging van Rechtz. Her vormden bij te wonen en dan zijn oordeel hierover uit te spreken. Mijnheer de Redacteur, U dan kend voor de plaatsruimte, ver blijf ik, Hoogachtend, Voorz. Ver. van Recht. Herv. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, mijn lieve vrouw en onze lieve zorgzame moeder, bebuwd-, groot- en overgrootmoeder, KRINA PIETERNELLA GELEIJNSE-v. d. VELDE in de ouderdom van 85 jaar en 7 maanden, 's Gravenhage, 8 Oct. 1954 Hobbemastraat 113 1 Uit aller naam, A. GELEIJNSE. Voor de zeer vele blijken van belangstelling tijdens ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, behuwd- en grootvader Anthonij Izaak Schoonen betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam F. J. SCHOONEN Zierikzee, October 1954. Stichting v. d. Landbouw Donderdag 14 October van 11 13 uur te Zierikzee in het „Huis van Nassau" OVER- f GOÜD'JNENÏ! LOPERS, kLEDEN j/flM PRUS- ÜS/i Meer omzet door reclame Jumper, blouses met Harmlsol pasvorm blijft soepel stoot water af regenbui niet nat zo op bezoek plezierig Vraag drogist Als de padvinder zijn goede daad ook op huishoudelijk gebied kon verrichten... ...dan zou hij morgen al bij U aanbellen en zeggen: „Mevrouw, zal ik nu eens de boodschappen voor U balen op de beste manier?" En dan zou bij met Uw boodschappenlijstje regelrecht naar de winkel van de Coöperatie bij U in de buurt lopen! Die winkel is immers van de gezinuen zélf. Daar wordt uitsluitend met Uw belang rekening gehouden. Daar vindt U alleen: werkelijk lage prijzen, en een kwaliteit waar U op bouwen kunt. Bij de Coöperatie betaalt U nooit teveel! Want waarom zoudt U aan Uzelf verdienen? Eu als er een overschot is, wordt dit terugbetaald of profiteert U hiervan door allerlei andere uitkeringen. w Ook al bent U nog geen lid: loop een9 zo'n CO-OP winkel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 6