Brouwershavense Bouwvereniging gaat acht woningen bouwen aan de Herenweg Florence Nightingale-herdenking in de Concertzaal te Zierikzee Veertien mannen poogden zich op vlot drijvende te houden Voor vijf-en-twintig jaar S4AMEAI Stratenherstel een dringende aangelegenheid Onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. van Leeuwen ver gaderde Donderdagavond de raad der gemeente. De voorzitter verwelkomt in het bijzonder de heer R. J. v. d. Wek ken, die wegens ziekte een vorige raadsvergadering niet kon bijwo nen. Onder de ingekomen stukken be vinden zich verschillende door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten. De heer M. Moelker zond bericht dat hij zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van schoolverzuim niet kan aanvaarden. Een verzoek van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" om een jaarlijkse subsidie wordt voor kennisgeving aangenomen. De raad besluit aan de Ned. Blindenbond een eenmalige subsidie van f 25 te verstrekken i.v.m. de stichting van een vacan- tiehuis voor blinden. Een schrijven van de heer J. v. Dijke inzake stor ten van kolen op de haven wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de heer M. Tanis is een ver zoek ingekomen in aanmerking te kunnen komen voor een vergoeding i.v.m. het bezoeken van zijn zoon tje der Bijz. U.L.O. school te Zie- rikzee. Daar het jaarlijks inkomen van betrokkene de vastgestelde grens overschrijdt, wordt het ver zoek afgewezen. Z. h. st. worden de verschillende vergoedingen voor het lager onder wijs vastgesteld. Aankoop van grond Vervolgens is aan de orde de aankoop van grond aan de Heren weg en verkoop grond aan de Grachtweg. De voorzitter geeft een toelichting, dat de twee door het Ned. Rode Kruis toegewezen wo ningen aan deze gemeente eerst zouden worden gebouwd op de plaats waar de 8 door de ramp be schadigde woningen van de Bouw vereniging zijn afgebroken. De grondprijs in het uitbreidingsplan blijkt echter aanmerkelijk hoger te liggen, zodat de Bouwvereniging weer op dezelfde plaats moet bou wen. Ten einde toch de beschikking te krijgen over bouwrijpe grond is overleg gepleegd met de heren C. Gast en H. J. Gast over de aan koop van de hen in eigendom toe behorende grond aan de Herenweg, gelegen tegenover de grond van de Bouwvereniging. De gemeente zou hier dan de beschikking krijgen over grond ter grootte van plm. 1430 m-, terwijl de heer H. J. Gast in ruil hiervoor de grond aan de Grachtweg ter grootte van plm. 1892 m- van de gemeente zou kun nen kopen. De prijs van de grond aan de Herenweg zal f l per m2, die aan de Grachtweg f 0,50 per m2 bedragen. De heer J. G. Jonker vraagt waarin het grote verschil schuilt in de grondprijzen, waarop de voorzitter zegt dat de schattings commissie in 1951 de grond voor deze prijzen heeft geschat en dat de grond in de bebouwde kom altijd veel duurder is. Mevr. Everwijn- v. d. Velde vindt het vreemd, dat de gemeente voor twee woningen minder grond nodig heeft, dan de heer Gast, welke voornemens is aan de Grachtweg in de toekomst te bouwen. Tevens zegt spr. dat de heer Joh. Jonker, welke de grond aan de Grachtweg in pacht heeft hierdoor zwaar gedupeerd wordt. H.i. is het de morele plicht van de gemeente de heer Joh. Jonker aan andere grond te helpen. De voor zitter zegt dat er reeds besprekin gen in deze zin gaande zijn. De raad gaat na deze besprekingen met het voorstel accoord. De raad gaat vervolgens accoord met de bouw van 8 woningwetwo ningen door de Brouwershavense Bouwvereniging aan de Herenweg. Het ontworpen plan door de Her verkavelingscommissie betreffen de wegen en waterlopen op Schou wen en Duiveland ondervindt bij de raadsleden geen commentaar zo dat het m.a.st. wordt goedgekeurd. Met betrekking tot de gemeente begroting 1955 ziet de heer P. de Moor de uitgetrokken post van f 1000 voor de Burgerlijke Instel ling van Maatschappelijke Zorg, graag verhoogd tot f 5000. De voorzitter merkt op dat door een dergelijke verhoging de thans slui tende begroting uit evenwicht zou worden gebracht. In verband met een informatie van de heer de Moor naar de z.i. te lage verzekering van de brandweergarage, zegt de voor zitter, dat een hertaxatie zal wor den aangevraagd van de diverse gemeentelijke gebouwen. In ver band met een vraag van mevr. Everwijn-v. d. Velde licht de voor zitter toe dat de premies voor de woningen in de Molen- en Poort- dijkstraat duurder zijn. Deze wo ningen moesten reeds verzekerd in aanbouw, waardoor het gevaren- cijfer veel hoger ligt. M.a.s. keurt de raad daarop de begroting goed. De voorzitter dankt de secretaris en het gemeentepersoneel voor de keurige behandeling. Wethouder Dekker dankt in het bijzonder de heer Gunst, die in korte tijd twee begrotingen moest maken. Voor 1955 wordt het bedrag per leerling aan de O.L. school vast gesteld op f29,20. Voor het leiden van het verkeer uit Schouwen door Schendersweg over Korenmarkt naar Havenplein moet een stukje grond worden aangekocht van me vrouw de wed. Landman. De prijs bedraagt f 1 per m2. De raad gaat hiermede accoord. Vandaag 9 October zal de ten toonstelling „Land en Water" wor den gesloten. De expositie heeft aan de hoogste verwachtingen vol daan. Het aantal bezoekers bedroeg 1790. De rondvraag Op verzoek van de heer J. G. Jonker zal de mogelijkheid tot het plaatsen van een verkeersspiegel in de bocht Haven-Poortdijkstraat worden onderzocht. De heer R. J. v. d. Wekken vraagt dringend herstel van de straten met name de Noordstraat en de Poort- dijkstraat. De voorz. zegt dat de Noordstraat van een drassige on derlaag is voorzien, zodat zeker een nieuw zandbed er in zal moeten. Gezien het vele zware verkeer dat van deze route gebruik maakt ,is het niet mogelijk dit euvel te ver helpen. Ook het vele graven door P.T.T. en Waterleiding veroorzaakt vele gaten en verzakkingen. Het ligt echter in de bedoeling in de naaste toekomst beide straten en de gehele Haven te herbestraten. De heer v. d. Wekken informeert vervolgens naar de krotwoningen en de woningbouw, daar door de „buitenwacht" hierop veel critiek wordt uitgeoefend. De voorzitter zegt, dat men zich boven de afbre kende critiek moet verheffen, maar dat de hogere instanties alle goed keuring geven op het thans gevolg de beleid. Mevr, Everwijn-v. d. Velde vraagt of de raadsleden hier niet voor „spek en bonen" zitten, daar thans moet worden beslist over de grond aan de Herenweg, terwijl de paal tjes van het uitzetten dezer wonin gen reeds geplaatst zijn. De voor zitter geeft hierop een duidelijke uiteenzetting over deze gang van zaken. Tevens vraagt betrokkene, waarom het schrijven van de heer J. v. Dijke, niettegenstaande het haar volle afkeuring heeft, niet in het openbaar werd behandeld. De. voorzitter antwoordt hierop, dit liever niet te doen, aangezien dan voor de betrokken briefschrijver en de politie onaangename dingen zouden moeten worden gezegd. Be trokkene had reeds de vorige ver gadering verwacht, met zijn aanwe zigheid op de publieke tribune, bij de raadsleden een rel te ontlokken, en zulks dient te worden voorko men, aldus de voorzitter. Dit schrij ven was in zijn geheel zeer onge past en is in deze vergadering zon der meer voor kennisgeving aange nomen, daar de schrijver geen con clusie stelt. De heer v. d. Wekken wijst nog op de slechte toestand, waarin de havenbeschoeiing verkeert. Na een toelichtend antwoord, zegt de voor zitter, dat het volgend jaar hier voor reeds een post zal worden uit getrokken. Men is echter nog in af wachting uan het plan m.b. tot de afsluiting van de zee-armen en het dempen der havens. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Dongen I Zierikzee I komt a.s. Zondag aan de Zuidhoek in actie tegen het ster ke Dongen, dat thans als no. 3 op de ranglijst genoteerd staat en Zon dag een gelijk spel tegen Baardwijk bevocht. De opstelling van Zierik zee is als volgt: J. Stoel d.; C. M. van Aken en C. Krello a.; A. v. d. Westen, A. Koster, C. Verwest m.; D. de Boer, C. v. d. Maas, F. v. d. Westen, A. v. d. Hoek en T. Sim mers v. Als reserve is aangewezen B. de Zeeuw Jr. In de vorige competitie verloor Dongen aan Beijersdijkje met 5-2, en bij- gunstig weer zal zeker een record aantal toeschouwers getui ge van deze spannende ontmoeting willen zijn. Burgh-Kaaise Boys Burgh ontvangt Zondag op haar terrein te Burghsluis de ploeg uit Fijnaart t.w. Kaaise Boys. Uit vo rige ontmoetingen is bekend dat Kaaische Boys een forse ploeg is, die tegen een stootje kan doch deze ook uit kan delen. Enkele weken geleden heeft Steenbergen dit nog meegemaakt toen drie van haar spelers met verwondingen het veld moesten verlaten. In haar uitwed strijden valt dit echter over het al gemeen mee zodat op een forse doch sportieve wedstrijd gerekend moet worden. De leiding berust bij de heer P. Rijsdijk die de teugels wel strak zal houden. Aan een voor spelling durven wij ons moeilijk te wagen doch een gelijk spel en misschien een kleine overwinning zit er zeker voor de Burghploeg in. Burgh verschijnt in de volgende opstelling: d. J. L, Kloet; a. N. Schrier en J. den Haan; m. W. P. Kloet, L. W. Bakker en C. Speel man; v. S. Slager, M. I. Bakker, Jac. Steur, N. Hogenstein en C. J. v. d. Klooster. De wedstrijd vangt aan 2.30 uur. Lezing over herbeplanting van Schouwen-Duiveland Naar wij vernemen zal de heer Benthem, verbonden aan Staats bosbeheer, volgende week alhier een lezing houden over de beplan ting van Schouwen-Duiveland. Stad en Provincie ZIEKIKZEE Collecte Rheumabestrijding Naar wij van de zijde van het Groene Kruis vernemen zal hier ter stede van 11 tot 16 October een col lecte worden gehouden ten bate van de rheumatiekbestrijding. Zoals be kend ontwikkelt zich helaas de rheuma steeds meer als volksvij and no. 1 en het is dus zeer nood zakelijk dat uitgebreide maatrege len worden getroffen. Tegen deze achtergrond gezien bevelen wij de rheumacollecte van harte bij het publiek aan. Auto rijdt fietsend meisje aan Donderdagavond omstreeks zes uur kwam de heer J. Q. met zijn auto de Appelmarkt afgereden in de richting Kraanplein. Tegelij kertijd reed de jeugdige wielrijd- ster Nelly E. met grote snelheid uit de Visstraat en poogde de auto nog voorlangs te passeren. Dit lukte echter niet met als ge volg, dat het meisje werd aange reden. De auto stond vrijwel on middellijk stil. Het kind liep een onbeduidende wond onder het rechteroog op en de fiets kreeg lichte schade. Ook de auto was iets beschadigd. De Visstraat blijft maar een gevaarlijk straatje. HAAMSTEDE Landbouwtractorcncursus u. C.B.T.B. gestart Op Donderdagavond jl. werd in een lokaal van de Bijzondere school te Haamstede de eerste lesavond gehouden van een speciale land- bouwcursus in motoren en tractor kennis .aldaar georganiseerd door de Chr. Boeren- en Tuindersbond te Zierikzee, onder leiding van de heren P. Steutel en P. J. van den Berg ,resp. te Zierikzee en te Haamstede. Voor deze cursus hadden zich 16 leerlingen opgegeven; als belang stellenden waren aanwezig de he ren Joh. A. v. d. Bijl en A. Ph. van de Vate als voorzitter en secretaris van de Gew. afd. van de C.B.T.B. De heer van der Bijl opende deze eerste lesavond met gebed en sprak een woord van welkom tot de cur sisten, waarbij hij hen opwekte het onderwijs met aandacht en ambitie te volgen aangezien bij de huidige bedrijfsvoering in land- en tuin bouw een gedegen kennis van mo toren niet gemist kan worden. De heer van den Berg vertelde op welke wijze hij zich de gang van zaken op deze curSus had voorge steld, waarna de heer Steutel, na een kort inleidend woord, een aan vang nam met het geven der les sen; op duidelijke en prettigé wijze bracht spreker de eerste beginselen van de verbrandingsmotoren naar voren; de gespannen aandacht van de cursisten en toehoorders was een bewijs dat de leerstof de volle belangstelling had. RENESSE Burgerlijke stand en loop der be volking over September 1954: Overleden: C. J. Kooman, 68 jr.; M. J. de Vrieze, 57 jr., (uit Elle- meet); M. Zandijk, 83 jr. Gehuwd: Arnoldus van Doorn, 35 jr. en Mies de Zwarte, 23 jr. Ingekomen: L. Dorreman en ge zin uit Ellemeet; J. Jonker en ge zin uit Noordwelle; L. A. Dalebout en gezin uit Noordwelle; J. M. de Nooijer uit Zierikzee; A. van Wes- tenbrugge uit Ellemeet; N. Boot uit Ellemeet; J. de Vries uit Norg. Vertrokken: W. P. Priemus en C. Priemis naar Serooskerke (W.); M. K. van den Hoek naar Bergen op Zoom; M. de Zwarte (e. v. A. van Doorn) naar Haarlem; H. Knoeff en gezin naar Zierikzee. OOSTERLAND Nu de sloopwerken, die nodig zijn voor het herstel en de restauratie van het kerkgebouw der Ned. Her vormde gemeente alhier, een zo danige toestand hebben geschapen, dat er in de consistoriekamer niet meer vergaderd kan worden, is er van de burgerlijke gemeente ver gunning verkregen vergaderingen te houden in de koffiekamer van de Conferentiezaal. Ook Wika Keu- chenius, de sociale werkster, zal in dit gebouw iedere Donderdagmid dag aanwezig zijn voor hen die haar iets te vragen hebben in ver band met gezinsverzorging en an dere problemen. Gaven voor de bevolking Werden de leerlingen der la gere scholen alhier vorige week verblijd met een keurig tasje in houdende allerlei nuttige gebruiks voorwerpen en speelgoederen, Woensdag kon nog een uitdeling worden gehouden aan de ingeze tenen, bestaande uit bedden, ledi kanten, wasteilen en andere nood zakelijke gebruiksvoorwerpen. Het schijnt dat er maar geen einde komt aan de goede gaven, geschonken aan het rampgebied. Hulde aan de verschillende instanties die zich hiervoor hebben ingespannen. ZONNEMAIRE Burgemeester H. J. Roelvink met pensioen In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde Ieefttfd is aan burgemeester H. J. Roelvink, op z(jn verzoek - met ingang van 1 October 1954 - eervol ontslag ver leend ais burgemeester dezer ge meente. Jonge meisjes geconfronteerd met verpleegstersschap In verband met de Florence Nigh- tingaleherdenkinp 2al Dinsdagavond in de Concertzaal te Zierikzee een bijzondere filmavond worden ge houden, georganiseerd door de bet- de ziekenhuizen op Schouwen-Dui veland, het Rode Kruis, het Groette Kruis en nog enkele andere ver enigingen. De bedoeling is dat het werk van Florence Nightingale in het middelpunt van de belangstel ling komt te staan. Zuster de Haan, in dienst van de vaderlandse ziekenhuizen, zal een inleiding houden over het werk van Florence Nightingale, die haar ze genrijk werk begon in de Krim, waar zij met grote liefde de oor logsgewonden verpleegde, daarme de de basis leggend voor het ver pleegsterschap in de huidige zin des woords. De bekende film „Wat Leni Rossner beleefde" zal worden vertoond. Hierin wordt het zegen rijke werk van het Rode Kruis op aangrijpende wijze in beeld ge bracht. Meisjes van 15 jaar met hun ouders zullen gratis toegang heb ben op deze filmavond. Het propa gandistische doel is jonge meisjes te wijzen op de vele mogelijkheden, die het beroep van verpleegster met zich brengt en de grote voldoening die dit werk schenkt. De avond staat verder onder auspiciën van het landelijk Florence Nightingale- herdenkingscomlté. Deen „Rikke Skou" verging in vliegend weer Zes man kwamen om in de golven 1 October. - De welbekende ex- touwslager A. H. Blom te Zierik zee, die nog niet zo heel lang ge leden op de lijnbaan met lust zijn werk deed, hoopt 3 October zijn 90ste jaardag te vieren. 2 October. - Een nieuwe generatie van de bastaard-satijnvlinder treedt met vernieuwde hevigheid op. De duindoorns zijn heinde en ver overdekt met tienduizenden rupsennesten met een overtal- rijke bevolking. 4 October. - Door de P.Z.E.M. is een kabel door de Eendracht ge legd voor de stroomaanvoer naar verschillende Thoolse dorpen. 10 October. - Tot hoofd der O.L. school te Haamstede is benoemd de heer C. de Bruin, onderwijzer te 's Gravenhage. 13 October. - Na in de morgenuren bevestigd te zijn door ds S. van der Molen, deed in de Zondag- middagdienst ds H. Hoogendoorn zijn intrede als predikant bij de Chr. Gerei. Kerk te Zierikzee. Het 1595 ton metende Zweedse s.s. „Hedda" heeft Donderdagavond acht overlevenden aan boord ge nomen van het 1489 ton metende Deense schip „Rikke Skou", dat Woensdagavond op de Noordzee in nood kwam te verkeren toen de stuurinrichting onklaar raakte. De zeelieden werden aangetroffen op een vlot, dat stuurloos op de Noord zee ronddreef. Oorspronkelijk waren er veertien opvarenden van de „Rikke Skou" op het vlot geweest. Door de hoge zee, die het vlot de gehele Donder dag had te verduren, waren de ka pitein, de tweede stuurman en vier andere zeelieden over boord gesla gen en verdronken. Een overlevende van het Deense s.s. „Rikke Skou" heeft in een ge sprek via de radiotelefonie aan Reuter het een en ander verteld over de wanhopige pogingen van het schip om drijvende te blijven in een woedende zee. De overle vende, de derde machinst Erik Pe tersen, die het gesprek voerde van het Zweedse schip „Hedda" af, ver telde dat de „Rikke Skou" 30 gra den slagzij maakte, toen de lading ging schuiven tijdens de storm die Woensdagavond boven de Noodrzee Ingezonden mededeling Een Geschenk voor de banden Vliegtuig op zoek naar vermiste vissersschepen Gistermorgen is een Harpoon van de Marineluchtvaartdienst opgeste gen om te gaan zoeken naar de beide vissersschepen UK 174 en HD 8, die zoals men weet nog ver mist zijn. De Harpoon staat onder, bevel van de luitenant ter zee vlie-1 ger 2e klasse J. Weekhout. Het zoe ken naar de „Rikke Skou" is over genomen door Catalina's van de Deense opsporings- en reddings dienst. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat de „Rikke Skou" door de storm het grote mij nenveld ten Noorden van de Wad deneilanden is ingedreven. woedde. Urenlang werkten de 21 opvarenden koortsachitg om het schip weer recht te krijgen, maar wind en zee waren te sterk en van de brug kwam de order „verlaat het schip". Petersen zei: „Ik zag dat de red dingboot aan stuurboordzijde werd gestreken, maar ik weet niet wat er mee is gebeurd. Ik wist met dertien anderen op een vlot te komen, waarop wij heen en weer gesmeten werden door de golven. Zij verble ven twee en twintig uur op het vlot. Ingezonden mededeling MIJNHARDTJES: sterke JL bestrijders van pijnen. Stuurhuis werd van motorkotter gerukt Schipper vond de dood Gistermorgen is in IJmuiden binnengekomen de stalen motor- kotter UK 60. Het scheepje heeft de volle laag van de storm van Woensdagnacht gehad, toen het thuisstomende zich Noord van Den Helder bevond. De UK 60 „Neeltje" kreeg tij dens de tot orkaankracht aan wakkerende storm op een kwaad moment een klap van een zware golf, waardoor de mast afbrak. Daarna schijnt het scheepje een slag rond te hebben gemaakt, waarbij het stuurhuis van zijn fundamenten is gerukt. De schipper, J. van den Berg van Urk, is daarbij te water ge raakt en moet als verdronken worden beschouwd. Schipper van den Berg was 37 jaar oud. Hij laat een vrouw en vijf jonge kinderen achter. Met veel moeite en assistentie van een Belgische kotter is de „Neeltje" in de loop van de och tend in IJmuiden binnengekomen, waar het vaartuigje ligplaats ge kozen heeft in de vissershaven. 's GRAVENHAGE. Het Neder landse detachement Verenigde Na ties dat binnenkort uit Korea zal vertrekken, heeft daar Woensdag in de buurt van het centrale front een afscheidsparade gehouden. Stormschade op Zuid-Beveland Veel fruit afgewaaid De storm van de afgelopen dagen heeft in Zeeland vrij belangrijke schade aangericht aan het fruit dat nog aan de bomen hangt. De om vang van de schade is moeilijk vast te stellen, doch men schat dat en kele honderdduizenden kilo's fruit zijn afgewaaid. Het grootst is de schade op de bedrijven waar men tengevolge van het slechte weer en een gebrek aan arbeidskrachten achter is met de pluk. Het zijn speciaal de groot- vruchtige rassen welke de grootste schade hebben opgelopen. Bij de peren zijn dit de Comtesse en de SI. Rémy en bij de appels de Goud- reinette en de Golden Delicious. De meeste vruchten zijn afgewaaid op plaatsen waar de bomen slechts matig met vruchten waren bezet. Bomen welke afgeladen vol hingen vertonen een belangrijk mindere schade. Dit jaar geen Nobel- vredesprijs Het Nobelcomité van het Storting (het Noorse parlement) heeft beslo ten dit jaar de Nobelprijs voor de vrede niet toe te kennen. Het be drag van deze prijs voor 1954 zal bewaard blijven voor het volgende jaar. In 1955 zouden dus twee prij zen voor de vrede toegekend kun nen worden. Medailles voor vliegend K.L.M.-personeel In een grote cantinehal van de K.L.M. op Schiphol, heeft de pre sident-directeur der K.L.M., ir I. A. Aler, Donderdagmiddag - op de 35e verjaardag van onze nationale luchtvaartmaatschappij - aan de 28 leden van het vliegend personeel voor langdurig dienstbetoon in de lucht, ere-medailles uitgereikt. Bij het behalen van 20.000 vlieg uren krijgen de leden van het vlie gend personeel een gouden pen ning, bij 15.000 vlieguren een zilve ren en bij 10.000 uren een bronzen. Donderdag werden er geen gou den medailles uitgereikt, doch 7 zilveren, en 21 bronzen. Hiervan reikteir Aler 6 zilveren uit en 17 bronzen, want de resterende vijf onderscheidingen moesten in Cu rasao en Djakarta aan de daar verblijvende bemanningsleden ter hand worden gesteld. Schoenvellen, stalen corset, naakte zolen, stadscircus en volkspetitie Nu is er weer een vreemde dame bij Eilandman geweest, die haar peau de suède schoentjes in de hoogte tilde en vroeg „Meneer, kunt U daar niet eens over schrij ven?" Nu geeft een damesschoen doorgaans geen maximale inspira tie, maar het was al spoedig duide lijk wat de bedoeling was. „Die ver schrikkelijke straten hier in Zie rikzee", haalde de dame uit, „het is afschuwelijk. Je zou soldaten kisten aan moeten doen, om hier normaal over straat te gaan". Eilandman heeft stomweg beloofd er over te zullen schreven en daar zit hij dan nu met een probleem, want vellen hingen bij de schoen tjes neer en zo iets raakt het tere hart van Eilandman dadelijk. Hij kan veel hebben, maar onttakeld damesschoeisel ,nee dat is te zot. Natuurlijk is niemand in zijn nopjes over de vette kinderkopjes. We hebben een middeleeuwse allure, we weten het. Vele huizen zijn oud, de poorten zijn oud en er is nog veel mee roud, en daarom kunnen we hier geen asfalt hebben. Dat zou lelijk zijn, echt lelyk. Na de ramp is er druk verkeer geweest, druk en vooral ook zwaar verkeer. Bij brokjes en beetjes, reden de G.M. C.tjes het wegdek tot een minia tuur berglandschap en toen zijn de sleuvengravers gekomen van tante Pos en van „het licht" en van het gas en van het water. Allemaal sleuven, die weer wel werden dicht gemaakt, maar die toch wel een kleine oneffenheid achter lieten. Daarom wordt een wandeltocht tot een physieke kwellingMen glijdt, struikelt, verstuikt, stapt mis, hob belt, bobbelt, ja wat doet men eigenlijk niet. Wie naar de bakker op de hoek is geweest kan thuis een eksterogenbad nemen. Wie op een fiets rijdt heeft een dag nodig om het lichaamsinterieur weer in zijn voegen te krijgen. We zijn de schokkers (vroeger een soort erwt en misschien nog wel) van Zeeland. Onze lichaamslagers liggen elke dag een beetje losser en alleen een stalen corset kan ons in de voegen houden. Onze schoenen zijn vellen en misschien worden we nog wel als de Blotevoetpaters van Dender- monde. Dan gaan we met onze be- eelte naakte voetzolen door de stad, eenvoudig omdat schoenen een luxe zijn geworden. Ja, die eerste tijd zal niet gemakkelijk zyn, maar vooruit moeten is moeten. Er moet nu eerst een centrale distributie komen van wandelstokken, om ons op de been te houden. We zullen ons waggelen, althans hierdoor trachten te beperken, want het staat 20 gek voor vreemden. Een en ander kan onze balanseertech- niek niet weinig ten goede komen. We worden evenwichtskunstenaars en duiken na enkele jaren allemaal het circus in. Nog beter ware een eigen circus gevuld met uitslui tend kinderkopjes, waar anders het piste-zaagsel stuift. De opbrengst is ten bate van de boomplantactie, die altijd wel een centje kan ge bruiken. Aan een prima componist zal worden opgedragen een lithanie te componeren op onze schoenvel len. Met een blaasorkest samenge steld uit eksterogenpatiënten, zal de eerste uitvoering plaats vinden in „onze" tent op het Havenplein, enig toevluchtsoord voor mensen met hobbelneurose, waarin men zich als bekend niet moet opslui ten. Bovendien worden vervroegde pensioenen aangevraagd en gekwet ste tenentoeslag en duikpremie en valgeld en gfydsubsidie en gratis premie op de levensverzekeringen. Bij vol maanlicht zullen spreekko ren anti-hobbelleuzen roepen. En de radio en de televisie moeten er aan te pas komen en onder klok gebeier zal een „kinderkop" uit de straat worden gebroken en per brandweerauto naar de zetel der regering worden gebracht, met een petitie waarin het verzoek namens allen, geef ons nog een kans terug te keren naar normaler levensoyn- standigheden, laat ons weer lopen zoals de natuur ons heeft gescha pen en laat er vrede, rust en wel vaart zyn in deze stad der ge prangde voeten. „Is het zo goed, mevrouw?" Nog dit: bewaar uw schoenvellen, ze zullen te pas ko men. Het zijn straks symbolen van een vervlogen tijd, want er wordt aan de nieuwe bestrating op pa pier gewerkt. Het draait alleen nop om de lieve centjes, maar dat komt wel goed want de millioenennota des lands was niet slecht!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2