Standbeeld ter nagedachtenis van Ir. G. Lely op Afsluitdijk onthuld B2EB31I3I WRIG«Y Geen overmatige vermoeienis meer Noors schip liep te pletter op een rots „Bedwinger der Zuiderzee", groot Nederlander Ingezonden mededeling Zet Uw zorgen aan de kant kikkert U helemaal op. Heerlijk verfrissend, zuivert mond en keel n (J Uw tanden. Tijdens de plechtigheid bij de onthulling van het standbeeld van ir C. Lely op de Afsluitdijk heeft de voorzitter van het ir Lely-co- mité, mr dr R. H. Baron de Vos van Steenwijk, Donderdagmiddag de kwaliteiten van de „bedwinger der Zuiderzee" geschetst in een rede, waaraan het volgende is ont leend: „Honderd jaar geleden werd Lely geboren. De tijdsomstandigheden waren toen geheel anders. Amster dam was weliswaar door spoor wegen met Rotterdam en Arnhem verbonden, maar wie de noorde lijke provincies wilde bezoeken, moest nog van de trekschuit en de diligence gebruik maken. De reis naar Indië werd nog per zeilschip in drie of vier maanden afgelegd. Welke veranderingen heeft Lely ge durende zijn leven juist in de sec tor van het verkeer, die herhaalde lijk aan zijn zorg was toevertrouwd, meegemaakt. Het getuigt van zijn vooruitziende blik, dat hij een juist Inzicht in deze veranderingen heeft gehad. Hij voorspelde de grote verandering, die de automobiel in het maatschappelijk leven, vooral In de ontwikkeling van het platte land, zou brengen en drong aan op de vaststelling van een Rijkswe genplan, dat eerst twintig jaar latei- werkelijkheid zou worden. Oprichter Staatsmünbedrjjf De veelsoortige takken van staats zorg, die aan hem als minister van Waterstaat waren toevertrouwd, gaven hem gelegenheid deze te ont plooien. Naast zijn werkzaamheid op het gebied van de Waterstaat denken wij aan hem als aan de man, die de oprichting van het Staatsmijnbedrijf tot stand wist te brengen. Ook mag niet onvermeld blijven, dat hij de minister is ge weest, die de eerste grote sociale wet, de Ongevallenwet, heeft weten tot stand te brengen en daarmede een begin heeft gemaakt met onze sociale wetgeving, die later een zo grote vlucht heeft genomen. Het was deze veelzijdigheid van Lely, die hem ook in aanmerking heeft doen komen voor de functie van gouverneur van Suriname. Ook hier was het zijn vooruitziende blik, die hem als voorwaarde voor zijn be noeming deed stellen, dat de Lawa- spoorweg tot stand zou komen, de spoorweg naar het Lawagebied, dat als goudgebied belangrijk werd ge acht. De Zuiderzeewerken De eigenschap, die Lely bij zijn werken het meest te stade is geko men, Is zonder twijfel zijn groot doorzettingsvermogen. Bij de uit voering van hetgeen hij als zijn le venswerk beschouwde en waarvoor hij de dank van het nageslacht ver diend heeft, kwam dit wel zeer sterk tot uiting. Eerst in dienst van de Zuiderzeevereniging, in welke functie hij het plan voor de droog making van de Zuiderzee ontwierp, dat steeds de basis voor de latere plannen is gebleven én later als mi nister is dit doel, de tot standko- ming van. dat werk, hem steeds voor ogen gebleven. Steeds is hij Japanse visser overleden Kaikikhi Koebojama, een van de Japanse vissers die getroffen zijn door radio-actieve as, afkomstig van de ontploffing van een Ameri kaanse waterstofbom in de Stille Oceaan, in Maart j.l., is Donderdag in een ziekenhuis te Tokio over leden. De zwarte lonen in het Bouwbedrijf Raad uan Bestuur wendt zich. tot het parlement De Raad van Bestuur Bouwbe drijf te 's Gravenhage heeft zich met een adres gewend tot de leden van de Eerste en Tweede Kamer n.a.v. de zeer ernstige positie, waar in de ondernemers in het bouwbe drijf z.i. zijn komen te verkeren als gevolg van het steeds toenemende verschijnsel van de zg. zwarte lo nen. Het is duidelijk geworden, dat de pogingen om in het bouwbedrijf het officiële loonniveau te bandha ven, merendeels hebben gefaald, al dus het adres. De Raad acht het onjuist, dat de taak om de loonvoorschriften te handhaven, eenzijdig op de werkge vers wordt gelegd. Het is voor het rechtsgevoel onbevredigend, dat al leen de werkgever, die gedwongen wordt te veel loon te betalen, ge straft wordt, niet alleen met boe ten maar ook met voorwaardelijke vrijheidsstraffen, aldus het adres. Teneinde duidelijk te maken, dat de loonvoorschriften meer dan fic tieve betekenis hebben, wordt in het adres gevraagd ook de straf baarheid van de werknemers, die zwart loon ontvangen, te bevorde ren. Het treffen van maatregelen op dit punt is niet alleen een zaak van sociaal gewicht, het is ook een economisch belang, want, zwarte lonen maken de bouw onnodig duur zo zegt de Raad van Bestuur Bouw bedrijf. daaraan blijven werken. Zijn eer ste ministerschap heeft gebracht de instelling van een staatscommissie om het plan te bestuderen. Zijn tweede ministerschap gaf hem de gelegenheid een wetsontwerp in te dienen, dat hij echter voor zijn af treden niet in het Staatsblad heeft kunnen brengen. Het was een grote teleurstelling voor hem, dat zijn. opvolger er niets voor voelde, zodat de droogmaking van de Zuiderzee weer van de baan raakte. Nu kwam zijn derde mini sterie. Het is begrijpelijk, dat, toen Lely in 1913 werd aangezocht voor de portefeuille van Waterstaat, hij de voorwaarde stelde, dat de Zui- derzee-droogmaking een deel van het regeringsprogramma zou uit maken. Hij was hiervoor bij de ka binetsformateur Cort van der Lin den aan het goede adres en ook de andere leden van het kabinet gin gen met zijn wensen accoord. Het moet voor hem dan ook een grote voldoening zijn geweest, dat in de eerste Troonrede, welke on der het nieuwe kabinet op 16 Sep tember 1913 door Hare Majesteit de Koningin werd uitgesproken, de zeer stellige passage voorkwam: „Ik acht de tijd gekomen om de afslui ting en droogmaking van de Zui derzee te ondernemen". Ingezonden mededeling •f poriën door. zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN ¥1 YY YY HUIDAANDOENINGEN BY K] B 0B VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Brand in watersportcentrum Loodsen en zeilboten prooi der vlammen Vier houten loodsen van de bo- tenstalling „Modern" (eigenaar de heer Jac. Beelien, exploitant van de jachthaven „Nieuwe Meer") en circa 30 zeilboten zijn in de vorige nacht door een bijzonder felle brand, die door de harde wind aan gewakkerd werd, volledig in de as gelegd. Dank zij de gunstige wind richting bleef de loods „Waterlust", die er vlak naast ligt, gespaard, al werd er enige schade aangericht. Het complex loodsen ligt aan het Boeierspad, recht tegenover de achterkant van de tribune langs de Bosbaan te Amsterdam en is slechts bereikbaar langs smalle wandel- en fietspaden zoals het Jollepad, dat van de Amstelveenseweg voorbij het Olympisch Stadion over de spoorbaan het weiland in loopt naar de Nieuwe Meer. De afgebrande loodsen waren voor f 90.000 verzekerd bij de firma Blom en van der Aa. De schade is echer hoger. Over de oorzaak van de brand, waarnaar het brandpiket van de Amsterdamse politie een onderzoek instelt, is nog niets be kend. APELDOORN. Een défilé, dat circa drie kwartier duurde en waar ongeveer 5.000 personen aan deel namen, verdeeld over 70 vereni gingen, uit alle delen van de ge meente Apeldoorn, is Woensdag avond door meer dan 20.000 perso nen gadegeslagen. Onder die 20.000 bevonden zich de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe en zijn echtgenote, want voor hen was dit défilé bestemd. De bevolking wilde hiermee uiting geven aan haar vreugde, dat Apeldoorn thans weer een burgemeestersvrouw heeft DEN HELDER. De Zweedse ma rine blijkt grote belangstelling te bezitten voor de feestweek, die in Den Helder wordt gevierd ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan der adelborstenopleiding te Wil lemsoord. Reisbureaux uit Stock holm hebben uitvoerige gegevens en een programma van de feeste lijkheden gevraagd in het bijzonder voor officieren en burgerpersoneel van dé Zweedse marine. Het ligt in de bedoeling gezelschapsreizen naar Nederland en de feesten te Den Helder te organiseren. Het Palestijnse „Julianadorp" Bestuurslid bij H.M. de Koningin H.M. de Koningin heeft Donder dag een persoonlijke audiëntie ver leend aan de heer Mosje Kol, lid van het bestuur van de Jewish Agency voor Palestina en voorzit ter van Jeugd Alijah (Jeugd immi gratie en rehabilitatie) op het paleis Soestdijk. De heer Kol bood Hare Majesteit een album aan met fotografieën van het Julianadorp, een Jeugd Alijah kinderdorp in Israël, opgericht met behulp van gelden ter beschikking gesteld door Nederlands-Joodse weeshuizen, en dat met H.M.'s toe stemming naar haar werd genoemd. Het dorp werd in April 1954 inge wijd. De heer Kol betuigde aan H.M. ook de dank van de Jeugd Alijah Organisatie voor haar toe stemming. Amerikaanse Airborns te Maastricht Woensdag hebben ongeveer veer tig voormalige leden van de „Screa ming Eagles" van de 101ste Air borne divisie der V.S. velen met' hun dames, die zoals bekend een bezoek aan Nederland brengen ter gelegenheid van de tien-jarige be vrijding van Zuid-Nederland, ook een trip gemaakt naar Maastricht, de eerst bevrijde stad van Neder land. Het gezelschap kwam van Eindhoven, waar het de gast is van het gemeentebestuur en van de di rectie der Philipsfabrieken. Na de lunch heeft het gezelschap na een korte bezichtiging van het bevrijdingsmonument op het Oran jeplein te Maastricht een bezoek gebracht aan het kerkhof te Mar graten, waar Amerikaanse gesneu velden rusten. Hier ontving de bur gemeester van de gemeente Mar graten, mr. H. T. Vrouenraets, met zijn echtgenote het gezelschap. Ve len van de Amerikaanse oud-strij ders vervulden hun opdrachten om graven van vrienden of familiele den van kennissen te bezoeken. Al len hadden voor het vervullen van deze ereplicht bloemen medege bracht. Badstof Keukendoeken met motief Reclame 1,25 beter en ooordetiger by gaatje ergens, waarin U Galis kunt plaatsen?" De directeur kneep een oog dicht. „U bent een grapjas, meneer Koo- ger. U weet zelf, dat het moeilijk is om het havenpersoneel aan het werk te houden. En toch vraagt U mij om werk, nota bene nog wel voor iemand, die bekend staat als lui? Dat zal dan wel een flinke kracht zijn, aangenomen, dat ik hem tewerk stel". „Galis is een boom van een kerel. In ieder geval sterk. Maar luistert U eens verderKees sprak op gedempte toon en deed een voor stel. Toen knikte de directeur en zei: „Er zit iets aantrekkelijks in, dat moet ik zeggen. Laat ik er eens een paar dagen over denken. Ik bel U nog op". Kees was naar huis terug gegaan en inderdaad kwam na twee dagen een telefoontje. „Meneer Kooger, we zullen die Galis een kans ge ven. Noteert U het adres even Laat hij zich daar een dezer dagen even vervoegen. Dan zullen we eens kijken, wat hij presteert". Diezelfde avond beklom Kees de drie trappen in de Rozendwars straat. En toen hem op drie-hoog achter werd opengedaan, stelde hij zich voor als Kooger, de sigaren winkelier van de Rozengracht. Er werd een stoel afgeveegd en Kees zette zich neer. In een hoek bij het raam zat Galis in zijn hemdsmou wen, achterstevoren op een stoel, zijn brede, behaarde armen over de leuning. „In de eerste plaats", zo begon Kees, „heb ik goed nieuws voor de Aangenomen naar Vancouver (Chr. Ref. Church of Canada): Dr. A. H. Oussoren, Hoboken (v.h. pred. te Middelburg). Chr. Geref. Kerk Beroepen te Apeldoorn (2e pred. plaats): B. van Smeden, Rotterdam- Zuid. Geref. Gemeenten Bedankt voor Boskoop: F. J. Die- leman, Yerseke; voor Zeist: W. C. Lamain, Grand Rapids (U.S.A.). LAND- EN TUINBOUW SCHAKEN Clubcompetitie S.V. „Zierikzee" De uitslagen van de Dinsdag ge speelde partijen luiden: N.N.-J. J. v. d. Ende 0-1; O. E. Vleeshouwer- dr J. J. Westendorp Boerma 1-0; J. J. Vermeulen-A. J. Hendrikse af gebroken; R. Doornenbal-M. J. En- zlin afgebroken; L. M. Siliakus-J. de Raaij Vz-Vz. heer des huizes. Kijk eens, meneer Galis, hier hebt U een adres aan de haven. Gaat U daar morgen eens naar toe. Dat heb ik in orde ge maakt en U kunt daar waarschijn lijk volgende week al aan het werk gaan". De man was stom verwonderd. Langzaam stond hij op en nam het briefje uit Kees' handen. Hij las het een keek de bezoeker opnieuw verbaasd aan. „Waarom hebt U dat gedaan?" „Wel", antwoordde Kees, inwen dig lachend, „U hebt me immers verteld ,dat U werkloos bent, niet waar? Ik heb een paar relaties en ik heb kunnen bewerkstelligen, dat U weer in Uw vak aan de slag kunt gaan. Ik geef hiermee tevens het bewijs, dat ik aan Uw gezin denk". De vrouw was wat toeschietelij ker. „Nou, dank U wel, meneer. En voor hem zal het goed zijn, als-ie weer kan gaan sjouwen. De hele dag niks doen dan alleen maar een handtekening te zetten en Vrijdags geld te halen, is ook niks gedaan". „Maar ik heb nog iets, dat ik met U beiden wil bepraten. Ik heb Uw dochtertje enkele malen in het zie kenhuis bezocht en natuurlijk het een en ander voor haar meegeno men. Onder meer een paar boeken. Ik heb daarna de indruk gekregen, dat het meisje heel intelligent is. Ik bedoel hiermee: ze heeft een goed stel hersens en kan leren. Ze leest vlot en heeft me verteld, dat ze graag verder had willen leren na de lagere school, maar dat dit niet kon, omdat er het geld voor ontbrak". (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling i Ik heb nu een was van 2 personen van 2 weken gedaan met Uw „Castella Parels" en ik kwam tot de ontdekking, dat ik nu in een dag mijn hele was kon afwerken dank zij het verlichtende werk van maar lx spoelen. Geen geloop naar de warmwa terkraan, geen overmatige vermoeienis meer met tel kens nieuwe teilen water. Het goed ziet er hel der uit en is zeer soepel, ook na binnenshuis drogen. Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen die op getogen zijn over de snelle en fantastische resultaten, die zij be reiken met Castella Parels, het was middel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat ver rukkelijk schuim. Geen papje voor af te makenl Alle vuil trekt enorm snel uit het goed in paniek vluch ten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is ge noeg. Door de veel kortere be handeling gaat het goed veel langer mee; hier is nu eindelijk eens 'n 100% veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad die U ooit werd gegeven haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in. huis 1 U vliegt nu door 1 de u)as heen! Stad en Provincie ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. Woensdagavond kwam de plaat selijke afdeling van de Ned. Chris ten Vrouwenbond voor het eerst in dit seizoen bijeen in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Tot presidente werd met bijna algemene stemmen gekozen mevr. A. M. Baas-Kloet, die deze benoeming aannam. Hier mede is de sinds het vertrek van mevr. de Kramer-Averink bestaan de vacature vervuld. De heer Hoo- gerheide uit Wissenkerke hield op deze avond, welke goed bezocht was, een inleiding over het onder werp „Het lied van Deborah". ELLEMEET Reizende bibliotheek De Centrale Vereniging van Rei zende Bibliotheken zond een hon derdtal boeken naar onze gemeente, waaruit iedere liefhebber van lezen elke Vrijdag na schooltijd zijn keuze kan maken. Het bibliotheekje is in de noodschool gevestigd, waar ook de boeken, die door de gemeente Amsterdam zijn beschikbaar ge steld, voor uitlening gereed liggen. Niemand hoeft dus over gebrek aan lectuur te klagen als hij zich Vrij dags om half vier aan de school vervoegt. OOSTERLAND Vergadering Gemeenteraad Heden, Vrijdag 24 September, zal de gemeenteraad in vergadering bijeenkomen. De agenda omvat de volgende punten: 1. Beëdiging raadslid A. Bal; 2. Herziening bezoldiging gemeente ontvanger; 3. Vergoeding voor het bijwonen van gemeenteraadsverga deringen; 4. Vaststelling pensioens grondslagen; 5. Vaststelling begro ting gemeentelijk woningbedrijf, dienst 1954; 6. Vaststelling ge meentebegroting, dienst 1954; 7. Be noeming gemeen te-werkman; 8. Vaststelling wederopbouwplan Sir- jansland; 9. Vaststelling straatna men; 10. Vaststelling gemeenschap pelijke regeling Rode Kruis-zieken- huis Schouwen-Duiveland; 11. Ver der voorkomende zaken en rond vraag. BRUINISSE Begrafenis slachtoffers auto-ongeval Woensdagmiddag had onder zeer grote belangstelling de begrafenis plaats van de slachtoffers van het auto-ongeluk nabij De Heen, op Zondag 19 dezer. Wegens familie omstandigheden was tevoren een gezamenlijke rouwdienst gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw, die voor de familie Bodbijl werd geleid door Ds. D. Bremmer, Ger. predikant en voor de familie Bolier door de heer H. Wiltink, voorganger der Oud. Ger. Kerk te Doetinchem. Aan de groeve werd door beide predikanten gesproken. Ds. Bremmer schetste de ontroe ring, die door de gemeente ging bij het vernemen van dit vreselijke voorval. Van dit ongeval gaat op nieuw een sprake uit, tot allen, maar vooral ook tot de jonge men sen. Schikt U om uw God te ont moeten, ga tot Christus als uw enige Borg en Zaligmaker, aldus Z.Eerw-, die verder troost van God toewenste aan de zwaar beproefde families. Ook de heer Wiltink wees met nadruk op de waai'schuwing die voor allen gelegen is in dit droeve gebeuren. Veel nadruk werd door deze voorganger gelegd op de naodzakelijkheid van de bekering, die reeds in dit leven zal moeten plaats hebben. De autoverhuurder Jumelet, sprak enige woorden als vriend, terwijl een familielid van het gezin Bolier dankte voor de grote belangstelling. KERKNIEUWS Zendingsarbcidster uitgezonden In de Ned. Herv. kerk van Berg ambacht is Woensdagavond een sa menkomst gehouden van de Gere formeerde Kerk en de Ned. Herv. Gemeente, waarin mej. J. van der Lecq door de Gereformeerde Kerk overgedragen werd aan de Herv. Kerk, ten behoeve van haar uitzen ding voor het zendingswerk in Nw.- Guinea. Mej. van der Lecq zal als hoofd van de huishouding van het zen dingsziekenhuis in Seroei optreden en daartoe heden (Vrijdag) ver trekken. De gezondheidstoestand van de Paus Paus Pius XII heeft Woensdag voor de derde achtereenvolgende maal zijn tweemaal wekelijkse mas sale audiëntie van bedevaartgan gers bekort. Door middel van luid sprekers werd omgeroepen, dat de audiëntie niet de gebruikelijke vijf tig minuten zou duren, daar de paus leed aan een ongesteldheid van voorbijgaande aard. De paus stond bijna tien minuten lang op een balcon van zijn zomer paleis te Castel Gandolfo en ver scheen later vijf minuten aan een venster. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Beilen: cand. H. Zoethout, Drogeham. Beroepen te Oudenbosch: vicaris J. J. Poort, Hellendoorn; te Hui zen (N.H.): H. Harkema, Zeist. Aangenomen de benoeming tot vicaris te 's-Gravenhage: cand. W. van Beem, Amsterdam-Z. Bedankt voor Spijk (Gr.): J. F. Storm, Nijbroek; voor Hoogeveen: A. E. Kolkert, 's-Gravenmoer. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw Leusen: G. Veeneman, Nes (Fr.). Ingezonden mededeling Hagelschade aan de fruitteelt op Zuid-Beveland Hevige hagelbuien hebben dezer dagen plaatselijk grote schade toe gebracht aan de fruitteelt op Zuid- Beveland. Speciaal de appels wer den beschadigd. De rassen die een zwakke schil hebben, vertonen vele gebutste plekken. Het percentage standaardfruit is hierdoor belang rijk minder geworden. Groot is ook de schade aan de sterappels, die in vele gevallen op stro in de boomgaarden liggen om te kleuren. SPORT VOETBAL MEVO I-Rillandia I Zaterdag ontvangt MEVO I in de Zuidhoek Rillandia I, voor welke ontmoeting zij het volgende elftal in het veld brengt: L. Kloet d.; J. Sies en G. Huurling (aanv.) a.; A. de Bokx, J. van Gent en W. van 't Veer m.; C. Baart, B. Berrevoets, A. Grootenboer, A. de Looze en H. Berrevoets v. Reserves: J. Feliusen W. v. d. Ende. Bij gunstig weer mag een mooie wedstrijd worden ver wacht, waarin het aan spanning niet zal ontbreken. Unitas junioren-MEVO junioren Zaterdagmiddag spelen de MEVO- junioren een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Nieuwerkerkse Unitas junioren op het terrein aan het Beijersdijkje. De bezoekers komen uit met: J. Schouls Johzn. d.; L. Stoutjesdijk en C. van Vessem a.; C. Padmos, F. v. d. Ende en J. v. d. Ende m.; J. Schults, J. v. d. Berge, J. Bolken baas, J. de Vlieger en J. Schouls v. Reserve: J. de Vlieger Hzn. Dit kan een aardige krachtmeting worden tussen twee jeugdploegen. SINOTO-Volharding 0-3 Zaterdagmiddag speelden de voet balverenigingen van Nieuwerkerk en Bruinisse een vriendschappe lijke wedstrijd. De eerste 15 minu ten was het hoofdzakelijk Sinoto dat de toon aangaf, maar verder dan een schot van M. Matthijsse kwam het niet. De aanvallen van Volharding daarentegen waren ge vaarlijker en leverden voor de rust twee doelpunten op gescoord dooi de midvoor Kostense. Ook na de rust waren de aanvallen der Nieu- werkerkers talrijk en uit een schot van v. Klinken dat tegen de lat be landde, had Nieuwerkerk wel een doelpunt verdiend. Bij een Volhar ding-aanval in de 35ste minuut bracht Kostense met een mooie om haal de stand op 0-3, wat ook de eindstand werd. Gezien de krachts verhouding in het veld had „Si noto" wel twee doelpunten ver diend. De beste spelers van Sinoto waren wel v. Klinken, Matthijsse en "Wandel. FEUILLETON. LIEFDE Meer dan 200 drenkelingen gered Het 1.920 ton metende Noorse s.s. „Nordstjernen" is Woensdag ochtend vroeg ter hoogte van Raft- sundet, in Noord-Noorwegen, op een rot9 gelopen en gezonken. Kort 11a de stranding sprong een der ketels. Vissers in naburige dorpen schrok ken wakker door de onafgebroken huilende sirene van het schip en het hulpgeroep der schipbreuke lingen. Zij wierpen zich in hun vaartuigen, om hulp te bieden. Een aantal opvarenden was in goede orde in de sloepen gegaan. Anderen waren over boord gesprongen en klampten zich, nadat de „Nord stjernen" was ondergegaan, aan drijfhout vast. De vissers slaagden er in meer dan tweehonderd schipbreukelingen te redden. De meeste geredden had den zich aan rotsen vastgeklampt, of lagen uitgeput op kleine nabu rige eilandjes. Verscheidene hunner moesten met een zenuwschok in het zieken huis worden opgenomen. Er zijn twee personen om het le ven gekomen. De „Nordstjernen" ligt een 45 va dem (een vadem circa 1.70 meter) diep. Berging wordt mogelijk ge acht. IS VAN PORCELEIN door Gré de Boer Na het vertrek had Kees een poosje zitten nadenken. Daarna had hij één van zijn vaste klanten op gebeld en gevraagd om een onder houd. Het was één der directeuren van een veem in de haven. Kees wilde proberen, of hij voor de va der van Leentje werk zou kunnen krijgen. Het onderhoud werd natuurlijk toegestaan en toen Kees de man 's avonds bezocht, vertelde hij van het ongeluk en van heigeen hij voor het meisje had gedaan. Van het be zoek van haar vader en diens eis tot schadevergoedng. De directeur had gelachen. „Maakt U zich daarover maar geen zorgen, meneer Kooger. Als hij zijn po gingen zou doorzetten, krijgt hij overal nul op het request". Kees knikte. „Daarvan ben ik ook overtuigd. Maar dit is niet zo zeer de reden van mijn bezoek. Ik kwam eigenlijk hiervoor: Galis is bootwerker van zijn vak, maar staat in zijn buurt als beroeps- werkloze bekend. Met andere woor den: hij is te lui om wat uit te voe ren. Nu weet ik ook wel, dat er cri sis is, en die crisis zal er ook wel zijn in de haven. Hebt U niet een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2