Brouwershaven kreeg er verbouwde en moderne textielzaak bij Bijeenkomst Sophiavereniging tot bescherming van Dieren „Floralia" organiseerde Bloemen en Plantententoonstelling Hotel Bom - Bioscoop VOORUITSTREVENDE MIDDENSTAND Interieur valt op door efficiënte inrichting Vrijdag jl. werd de geheel ver bouwde en modern ingerichte tex tielwinkel van de heer J. Stoel op de Haven alhier geopend. Burge meester J. L. v. Leeuwen, die de opening symbolisch verrichtte, noemde het een prettig feit, dat het de gewoonte is, dat de burgemeester een dergelijke taak mag uitvoeren. In zijn toespraak prees Z.E. de grote interesse en het enthousiasme van de heer Stoel voor zijn zaak. De aanwezigheid van zoveel genodig den bewees wel, dat de zaak thans berekend is een groot kwantum mensen ruimschoots te kunnen ont vangen. Brouwershaven is een mooie zaak rijker geworden, waar op de gehele gemeente trots mag zijn, en welke vertrouwen geeft in de toekomst. Spr. feliciteerde de familie Stoel namens het gemeentebestuur, waar in hij ook de vader en schoonva der van dhr. Stoel betrok. Onder de aanbieding van een felicitatie- register ter herinnering aan deze feestelijke dag besloot de burge meester zijn toespraak met de bes te wensen uit te spreken voor de toekomst. De heer P. de Moor, voor zitter van de plaatselijke Midden standsvereniging, bood zijn beste Stad en Provincie ZIERIKZEE Bekroonde konijnen Op de Zaterdag te Goes gehou den jongedierendag van konijnen behaalde de heer J. H. Hage alhier als enige inzender van neben witte Vlaamse Reuzen het praedicaat drie maal z.z.g., vijf maal z.g. en eenmaal g.g. Tevens was hij de grootste inzender en bezat de mooi ste collectie. De dieren zijn uit de stam van de "bekende fokker J. H. Bakker alhier. Opbrengst collecte De in de week van 13 tot 18 Sep tember jl. gehouden openbare col lecte ten behoeve van het t.b.c.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" en het I.P.S. „Zuid Nederlands Sa natorium te Breda" heeft alhier opgebracht een bedrag van f375,25, waarvoor een ieder namens de plaatselijke commissie hartelijk dank wordt gezegd. BURGH Geslaagd concert „Luctor et Emergo" Begunstigd door goed weer is Za terdagavond de reeks zomerconcer- ten, die de laatste jaren alleen door de Harmonie „Witte van Haemste- de" verzorgd werden, besloten met het aangekondigde' concert van de zustervereniging „Luctor et Emer go" te Renesse, die hiermee weer een van de uitwisselingsconcerten gaf. Door deze uitwisseling is het mogelijk deze concerten op een ho ger peil te brengen, daar het voor een vereniging niet mogelijk is, ge durende het gehele seizoen met een nieuw programma te komen. Voor bovengenoemd concert bestond zeer grote belangstelling en de verschil lende nummers, die over het ge heel goed werden uitgevoerd, wer den door het publiek zeer op prijs gesteld. Dit concert werd besloten met het nummer „Onze Taptoe", waarvan het slot het volkslied was, dat een wel zeer passende afslui ting vormde van het concertseizoen. RENESSE Opbrengst collecte De door de plaatselijke afdeling van de N.C.L.B. gehouden collecte ten bate van „D.E.L." en „I.P.S." heeft de som van f 99,85 opgebracht. ELKERZEE Auto te water Een auto, toebehorend aan de firma v. Sch., is Vrijdagavond in de Kuyerdamseweg ten gevolge van een gladde berm te water geraakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel werd een wa terleidingbuis vernield. Met behulp van een kraanwagen van garage Anker alhier werd de auto weer op de weg gezet. BRUINISSE AUTO TEGEN BOOM Twee jongemannen gedood Zondagavond omstreeks half 12 zijn de 23-jarige L. Bolier en de 18- jarige J. Bodbijl, beiden afkomstig uit Bruinisse, met een huurauto van gebr. Jumelet te Bruinisse op de Rijksweg tussen Steenbergen en de Heense Molen met volle snelheid tegen een boom gereden en op slag gedood. Omwonenden die de slag hoorden, vonden de verminkte lij ken van de inzittenden en de totaal vernielde auto. De weg maakt ter plaatse een bocht en aangenomen wordt dat de jeugdige autorijders met te hoge snelheid hebben gere den. Beide slachtoffers waren on gehuwd. wensen namens de middenstand aan. We hebben er een mooie zaak bij gekregen, aldus spreker, zodat het publiek voldoende in deze ge meente terecht kan om het beno digde aan te schaffen. Men behoeft niet naar een andere plaats, daar, zoals ook deze zaak weer laat zien, men in eigen gemeente op alle ge bied kan slagen. De heer Stoel dankte tenslotte de sprekers voor de waardevolle woorden en geluk wensen. In het bijzonder betrok hij in zijn dankwoord de ambachts lieden, die in drie weken de oude winkel in een nieuwe moderne zaak hebben herschapen. Een bijzonder woord van dank werd gericht aan het adres van mej. v. d. Bout, die gedurende de verbouwing een ka mer heeft' afgestaan om hier de winkel in voort te kunnen zetten. Ook hier geldt volgens de heer Stoel dat men beter is met „een goede buur dan een verre vriend". De winkel biedt een imposante blik, daar langs de wanden blank eiken kasten en vitrines zijn aangebracht, welke volgens het schuine systeem zijn vervaardigd door de firma Mac Lean uit Rotterdam. In geheel Ne derland zijn nog maar slechts drie van deze aanwezig, zodat deze zaak wel mag spreken van een moderne inrichting. De rechte kasten, welke voorheen werden gebruikt, waren verdeeld in grote vakken. Bij deze kasten van MacLean is een vak verdeling, welke met losse schotten op iedere gewenste grootte kunnen worden ingericht. Een mahoniehou ten bovenlijst bedekt de aange brachte T.L.-buizen, zodat behalve een betere verlichting, door dit verbeterde systeem, het licht wordt onttrokken aan het oog van het pu bliek. In de winkel zijn vier toon banken opgesteld, welke tevens dienst doen als uitstallingskast, daar de voor- en bovenzijde uit een dikke glasplaat bestaan. De be langstelling van binnen en buiten de gemeente was zeer groot. De winkel was herschapen in een zee van bloemstukken. Het schilder werk werd uitgevoerd door de heer Franke, metselwerk door Gebr. Leendertse, timmerwerk door Ge br. v. d. Velde en electriciteit door de fa. Verhulst. Kortere werkweek in Amerika? De American Federation of La bour, een der beide grote organi saties van vakverenigingen in de Verenigde Staten, heeft het Con gres aanbevolen invoering van een werkweek van 35 uur goed te keu ren teneinde de werkloosheid te bestrijden. Volgens de jongste officiële ge gevens zijn er in de Verenigde Sta ten 3.245.000 werklozen, maar het bestuur der A.F.L. meent, dat het totaal in werkelijkheid dichter bij de vijf millioen ligt. De werkweek in Amerika is thans 40 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar gesteld: J. Jellema, Leeuwarden (v.h. pred. te Kloe- tinge; cand. E. Chr. Poepjes, Sint Johannesga (Fr.). Benoemd tot vicaris te 's Gra- venhage: cand. W. van Beem, Am- sterdam-Z.; tot gecommitteerde in alg. dienst voor de z.g. ontwikke lingsgebieden van Nederland: L. Alons, Emmen; tot vicaris te Gou da: cand. W. van Hennekeler, Nij- kerk. Beroepen te Winkel (N.H.): E. P. Kuin, Ouwerkerk; te Amersfoort: K. Roubos, Zwolle; te Gouda (toez.): Ph. Loggers, Nigtevegt; te Surhui- zum: W. A. Z. Tieman, Tzumma- rum; te Den Haag: J. H. Boerlijst, Leeuwarden; te Lopik: B. J. Zaal, Wijngaarden; te Nieuw Scheemda (toez.): vicaris P. Meijboom, Rotter dam; te Gorinchem: dr B. Klein Wassink, Ried (Fr.). Aangenomen de benoeming tot vicaris te Terneuzen: cand. G. J. van Embden, Vlaardingen. Bedankt voor Tholen: A. J. Tim mer, Ouderkerk aan de IJssel; voor IJsselmuiden: W. L. Tukker, Delft; voor Meteren en Eist: B. J. Zaal, Wijngaarden; voor de benoeming tot vicaris te Beilen: cand. G. J. van Embden, Vlaardingen; voor Mid- delstum (Gr.): A. Mol, Wons; voor Cheetam Hill en Singleton (Man chester, Presb. Church): D. H. van Dalen, Pingjum (Fr.); voor de be noeming tot vicaris te Zeist en te Meppel: cand. G. J. Bosman, Over- veen; voor Berlikum: J. v. d. Wiel, Zunderdorp. Geref. Kerken Beroepen te Beekbergen: W. v. d. Zwan, Bruchterveld. Chr. Geref. Kerk Aangenomen naar Zeist: G. de Vries, Steenwijk. Bedankt voor Gouda en voor Rijnsburg: G. de Vries, Steenwijk. De particuliere synode van het Noorden heeft m.a.s. het besluit van de classis Groningen vernietigd, waarbij de heer P. Westerloo, laat stelijk predikant te Zwolle opnieuw beroepbaar was gesteld, zodat het op hem uitgebrachte beroep door de gemeente Wormerveer is ver vallen. Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Donderdag 23 Sept., half 8: dr C. Steenblok uit Gouda. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 20 Sept. Aange voerd 1759 dieren, w.o. 1172 vette koeien, 587 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien f 2,68 -2,78, f 2,50-2,60, f 2,20-2,36; var kens f 1,96-1,94-1,90. Aanvoer vette koeien even meer, handel traag, prijzen iets minder, prima's boven notering. Aanvoer varkens als vorige week, handel ta melijk, iets lager in prijs. SPORT H.L.O. Het diploma 3e graad werd be haald door de heer H. Berman te Zierikzee. Voor de 2e maal volde den aan de eisen de dames Jannie Stoutjesdijk en Nelly Feijen te Zie rikzee en A. Steendijk te Nieuwer- kerk. Het diploma 4e graad werd behaald door de dames Ada Pad mos, Beppie van den Houten Jd., Lora de Feijter, Gusta Blommaert en Ineke Timmerman te Zierikzee en de heer J. L. Dekker te Haam stede. KORFBAL S.D.K.B. le klasse. Beslissingswedstrijd om het kampioenschap: Burgh I-Zee meeuwen I 3-2 (Burgh kampioen). Burgh I-Zeemeeuwen I 3-2 De gunstige weersomstandighe den en de prima conditie van het „Unitas"-terrein waren de voorbo den van een goede wedstrijd. De in vrij grote getale opgekomen be langstellenden zijn hierin zeker niet teleurgesteld, want zij hebben kun nen genieten van een snelle, spor tieve wedstrijd, waarin uiteindelijk Burgh als overwinnaar is te voor schijn gekomen. In de beginopstel ling was het spel van Burgh beter verzorgd en na 10 minuten had zij succes toen mej. Kenters, na goed aangeven van Bolkenbaas, een vrije kans keurig benutte (1-0). Het spel ging hierna gelijk op en neer met kansen aan beide zijden. Schoten van Jac. Steur (die na 25 seizoenen gespeeld te hebben voor het laatst in een korfbalwedstrijd uitkwam) en Boogerd troffen de mand. Na 40 minuten wist J. van Damme voor Zeemeeuwen gelijk te maken (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust werd het een gelijk opgaande wedstrijd, waarin Zee meeuwen zeker niet het minst aan tal kansen kreeg. Schoten van mej. OOSTERLAND Nog veel werk op het punt van Dierenbescherming Slechts weinigen bezochten een door de Sophia Vereniging tot Be scherming van Dieren belegde bij eenkomst in de Conferentiekamer op Vrijdagavond jl. Enkele ouderen en een handvol jeugd waren tegen woordig. Wel gaf burgemeester Laurense van zijn belangstelling blijk, waarvoor de inspecteur der vereniging, de heer H. Smit, hem hartelijk dank zegde. In een toespraak heeft de heer Smit daarop de betekenis van de dierenbescherming uiteengezet, die zich inlaat met allerlei activiteiten, die gericht zijn op het belang van het dier, dat bij gebrek aan een allround wettelijke regeling nog maar al te zeer aan de willekeur van de eigenaar is overgeleverd. Spr. behandelde het probleem van de kettinghond, wiens lot aanmer kelijk kan worden verzacht door een inrichting, waarbij het dier aan een ring wordt bevestigd, schuivend langs een metalen stang. Het krijgt daardoor veel meer bewegingsvrij heid. Ook de kistkalveren kwamen Ier sprake en de immorele fokme- thoden van deze dieren. Spr. gaf daarna nog talrijke voorbeelden van plompe en ook geraffineerder vor- ADVERTENTIES men van dierenmishandeling. Ver der behandelde de heer Smit het- i geen de Sophia-vereniging in het belang van het dier in het ramp gebied heeft gedaan. In noodasylen o.m. te Zierikzee werden de dieren ondergebracht en zo goed mogelijk verzorgd. Vele eigenaren konden nu hun evacuatietijd de dieren weer in ontvangst nemen. De vereniging bracht hiervoor geen kosten in re kening. Opvallend waren de pres- taties van de dierenploegen, die vaak met gevaar voor eigen leven zich hebben ingezet voor het dier in nood. De verzorging in de toe komst ook van particuliere dieren, zal beter worden door inrichting van een asyl voor Schouwen-Dui- veland, waaraan hard wordt ge werkt. Bij de discussie werd uitvoerig gesproken over vogels in gevangen schap, het werk van de werkgroe pen der Sophia-vereniging, die in verschillende gemeenten op het eiland waren opgericht, de mussen- gilden wier activiteit met alle le gale middelen dient te worden be streden en nog enkele andere on derwerpen. Enkele aanwezigen ga ven zich na afloop op als lid der vereniging. Medegedeeld werd nog dat het in de bedoeling ligt in de maand November ter plaatse een filmavond te organiseren. BROUWERSHAVEN Een weelde van kleuren in de school Zaterdagmiddag en -avond vond in de openbare lagere school alhier de traditionele bloemententoonstel ling plaats van de vereniging „Flo ralia". Een keur van prachtige ge kweekte planten door de school kinderen en de oudere leden van deze vereniging waren tentoonge steld. Het was een lust voor het oog de diverse tinten der bloemen te bewonderen. Er was eveneens gelegenheid om aardige prijzen te winnen met de schiettent, ballen werpen, hengelen en het typische „pinbord". De thee- schenkerij ontbrak evenmin op deze „bloemencorso". Na afloop werden de volgende prijzen, behaald met de planten, bekend gemaakt: Afdeling schoolkinderen: Coleus: 1. Dick v. d. Linde, 2. Adrie Lieven- se, 3. Lena de Jonge, 4. Geertje Jan sen, 5. Jan v. d. Velde, 6. Leo Lie- vense. Fuchsia: 1. Corrie b. d. Vaate 2. Roel v. d. Wekken, 3. Tannie v. Beveren, 4. Adrie v. d. Weele, 5. Matty Bastiaanse, 6. Kees Wurth. Impatieus: 1. Wim v. d. Wekken, 2. Mijnie Boot, 3. Adrie v. d. Wekken, 4. Katy v. d. Wekken, 5. Wifn Boot, 6. Tonny Moelker. Afdeling Floralialeden: Primula: 1. P. Lijbaart, 2. W. Kroon, 3. J. G. Jonker, 4. T. Lodewijk, 5. J. B. Grootjans. Cyclame: 1. Mw. Groot- jank-Roggeband, 2. Joh. v. Beveren, 3. G. de Masier, 4. J. Verschoor, 5. C. Trijselaar. Witte Begonia: 1. P. Ringelberg, 2. J. Leendertse, 3. J. v. Beveren, 4. J. Dekker, 5. Mw. Male- paard-Jonker, 6. Mw. v. Schelven- v. Beveren. St. Paulia: 1. mej. S. v. 't Hof, 2. J. Priem, 3. P. C. v. d. Velde, 4. I. Clarisse, 5. J. Groot jans. Ster van Bethlehem: 1. M. Grootjans, 2. Mw. Looy-Lems, 3. M. Stoel, 4. A. P. den Ouden, 5. M. Matthijsse. Cora Dijkman en van J. van Don gen leverden echter niets op. Na 21 minuten nam Burgh opnieuw de leiding toen een schitterend ver schot van Henk Geluk doel trof (2-1). Zeemeeuwen sloeg echter te rug en 3 minuten later schoot mevr. Boogerd-van Dijke de gelijkmaker in (2-2). Na de vakverwisseling kreeg onverwachts mevr. Bolken- baas-Paret onder de paal een kans, die zij volgens de regelen der kunst benutte (3-2). Zeemeeuwen werkte hard voor de gelijkmaker en kreeg ook nog enige kansen, maar de ze nuwen speelden 'n te grote rol, zo dat de gelijkmaker uitbleef. Toen scheidsrechter Schot, die uitstekend leidde, einde blies, had Burgh een zwaar bevochten overwinning be haald. De voorzitter van „Unitas", de heer L. Dey, bood de kampioe nen een fraai bouquet bloemen aan. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 3e klasse C: BSC-Zierikzee 6-0; DHV-VOAB 2-2; VES-Baardwijk 1-2; RWB-HERO 2-0; Virtus-WVO 1-3; Dongen-ODIO 9-2. 4e klasse F: NSV-Burgh 3-1; De Schutters-Halsteren 2-0; SC Gas- tel-Zundert 3-0; Grens wachters- RSV 5-3; Steenbergen-HSC 3-1; RKUW-Kaaise Boys 3-0. Afdeling Zeeland le klasse C: Dreischor I-Zierik- zee II 2-2; Burgh II-Renesse I 2-5. 2e klasse C: Dreischor II-Zierik- zee III 1-3; SVOWK I-Brouwers haven I 1-3; Zonnemaire I-Renesse II 5-5. Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: Nieuwdorp I-MEVO I 4-2; Wolphaartsdijk I-Krabben- dijke I 2-3; Terneuzense Boys I- VCK I 5-0; Wemeldinge I-Kapellel 6-1; Rillandia-Arnemuiden I 3-7. 2e klasse A: Nieuwdorp II-MEVO II 5-1; Wemeldinge II-Kapelle II afgekeurd; Krabbendijke II-Wolp- haartsdijk II 4-1. Burgh II-Renesse I 2-5 Gedurende de gehele eerste helft domineerde Renesse sterk, zonder echter speltechnisch tot een be hoorlijk peil te kómen. Reeds spoe dig had P. Jonker succes toen een schot van zijn voet doelman v. d. Weel te machtig bleek (0-1). Burgh zette toen enkele aanvallen op, die de Renesse-verdediging weinig last gaven. De aanvallen der bezoekers waren veel gevaarlijker en het was niet te verwonderen dat J. Ver boom met een goed schot Renesse's voorsprong vex-grootte (0-2). Re- nesse nam hierna het spel volledig in handen en de Burgh-verdedi- ging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Niette min was het opnieuw J. Verboom die het net wist te vinden (0-3). Nog voor de rust scoorde Jac. Jon ker met een kopbal het fraaiste doelpunt van de gehele wedstrijd (0-4). Na de rust lukte het bij Burgh veel beter, dank zij de slordigheid die de Renesseverdediging zich ver oorloofde, met de gedachte aan een gewonnen wedstrijd. Een serie aan vallen werd bekroond met een doel punt van Roos (1-4), maar een aan val van Renesse leidde tot een doel punt van P. Jonker (1-5). Het laat ste half uur kwam het Renesse- doel onder zware druk te staan en het enige doelpunt dat C. v. Zuijen nog wist te scoren, was een magei-e beloning voor dit Burghse slotof- fensief (2-5). Zonnemaire I-Renesse II 5-5 In een doelpuntenrijke wedstrijd hebben Zonnemaire I en Renesse II de puntjes broederlijk gedeeld, maar de uitslag tekent wel de zwakheid van beide verdedigingen. Na 10 minuten nam Zonnemaire de leiding toen Kaspers rechtsachter A. Jonker te vlug af was en met een strak schot doelpuntte (1-0). In de 20ste minuut verhoogde mid- voor v. d. Maas met een effectvol schot, na mooi samenspel, de voor sprong (2-0). Renesse kwam toen en kele malen gevaarlijk voor het Zon- nemaire-doel, maar doelman Hille- man wist voorlopig met veel kunst en vliegwei'k zijn doel schoon te houden. Na een half uur spelens brak W. Verseput door en ver kleinde de achterstand (2-1). Nog vóór de rust was het echter v. d. Maas, die van falen der Renesse verdediging gebruik maakte en de stand op 3-1 bracht. Direct na de rust zette Renesse alles op alles om de achterstand in te lopen en al spoedig had W. Ver seput succes (3-2). C. Dorreman wist zelfs gelijk te maken (3-3) en L. de Vos met een laag schot Re nesse de leiding te geven (3-4). Zon nemaire gaf zich echter nog niet gewonnen en slaagde er in het spel te verplaatsen. Rechtsback A. Jon ker bleek volledig te zijn uitge speeld en liet zich tweemaal ge makkelijk passeren, eerst door v. d. Maas en toen door v. Vossen, wat tot evenveel doelpunten leidde, zo dat Zonnemaire opnieuw leidde. Renesse gaf evenwel de moed niet op en kort voor tijd wist W. Ver seput handig van een dekkingsfout te profiteren om opnieuw gelijk te maken (5-5). Met deze stand blies scheidsrechter Jacobs, die rustig en goed leidde, einde. Dreischor I-Zierikzee n 2-2 De eerste kennismaking van Zie rikzee II met het eilandelijke voet bal heeft haar na een zware wed strijd een gelijk spel opgeleverd, wat zij heeft te danken aan hard werken en een goed moreel. De Dreischorploeg kan op een uitste kende wedsti'ijd terugzien, waarin zij de nadruk legde op verdedigen. Na 8 minuten nam Dreischor de leiding door J. de Bil, die aarzelen der gasten resoluut afstrafte (1-0). Allengs kwam Zierikzee in de meerdei-heid, maar de backs Ros kam en v. d. Sande retourneerden alles. Snelle uitvallen des gasthe ren bezorgden doelman Verseput nog enige malen warme handen. Aan de andere zijde losten v. d. Sande en de Zeeuw enige goede schoten, maar doelman de Vrieze bleek in vorm. Hilleman en Verton schoten enkele malen juist naast. Acht minuten na de rust kwam de gelijkmaker toen rechtsbuiten Hil leman een voorzet van linkshalf Koster benutte (1-1). Dreischor had echter het antwoord klaar: v. Gas tel plaatste goed naar Quist en de Bil deed de rest (2-1). Zierikzee werd hierna in het veld veel ster ker, maar de Dreischor-verdedi- ging gaf geen krimp. In de 28ste minuut stopte de Vrieze een straf schop van aanvoex-der Rossen. Hier na verwisselden v. d. Werve en Rijnberg van plaats. Enige minu ten voor tijd gaf Rijnberg goed door aan rechtsbuiten Hilleman, die vriend en vijand versteld deed staan door de Vrieze uit moeilijke positie onhoudbaar te passei-en (2-2) Met deze stand blies scheidsi-echter Speelman einde. Dreischor II-Zierikzee III 1-3 Na 35 minuten nam de thuisclub de leiding door Slager (1-0), waar na de Bilde nog vóór de rust gelijk wist te maken (1-1). Even na de rust glipte x-echtsbuiten G. Koster door de verdediging heen en zijn schot trof doel (1-2). Na 25 minuten was het midvoor v. d. Wolf, die uit een voorzet van Koster de stand op 1-3 bracht. Met deze stand kwaxn het einde. Bij Zierikzee viel het goede spel op van A. Rossen, Douw, Maijs en Wesdorp, die de Drei- schorspelers weinig kans gaven. Heden werd van ons weg genomen, onze innig gelief de man en vader, MARINUS JACOBUS DE VRIEZE in de ouderdom van 57 jaar en 9 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. Renesse. 17 Sept. 1954 C. L. DE VRIEZE-VAN WESTERVOORT M. J. v. d. HOEK- DE VRIEZE J. E. v. d. HOEK J. J. DE VRIEZE Heden is van ons wegge nomen, na een zeer zwaar lijdeD onze geliefde onver getelijke broeder, zwager en oom, MARINUS JACOBUS DE VRIEZE in de ouderdom van 57 jaar en 9 maanden. Scbarendijke, 17 Sept. 1954. Eikerzee, N. L. DE VRIEZE J. C. DE VRIEZE Kerkwerve. M. H. DE VLIEGER DE VRIEZE C. P. DE VLIEGER Eikerzee, Wed. J. J. DE VRIEZE BOOT en kinderen Breukelen. J.HANSE en kinderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste schoonzoon, zwager en oom M. J. DE VRIEZE in de krachtvolle leeftijd van 57 jaar en 9 maanden. Eikerzee Wed P. v. Westervoort- v. d. Houten Renesse L. C. Boot-v. Westervoort A. Boot J. C. Vlaander-Boot W. Vlaander Renesse 17 September 1954 In de adv. van de Fa. F. Koe- voets, opgenomen in ons num mer van Vrijdag j.l., is abusie velijk vermeld datsporttruien uitsluitend te verkrijgen waren bij deze firma. Dit moest lui den voor dergelijke speciali teiten kunt U uitstekend terecht Landbouwcursus Jongelui van 15 jaar en ouder die een AVONDCURSUS willen bezoeken te Zierikzee of in de Westhoek, gelieven zich heden te melden. Ook voor Boekhouden of andere speciale cursus. Haamstede P. J. v. d. BERG H.H. Landbouwers! Evenals vorige jaren worden bestellingen aangenomen op alle soorten POOTGOED van kleigronden. Aanbevelend, Gebr. VERWEST SCHARENDIJKE Wegens te verwachten toeloop wordt de film ANNA reeds op VRIJ DAG 24 SEPTEMBER gedraaid H.H. LANDBOUWERS Het ligt in de bedoeling om in de maand October t.g.v. de watersnood beschadigde Silo's op te gaan bouwen. Verzoeke ons op te willen geven wat aan de Silo's moet worden gerepareerd. Wij kunnen deze reparaties in combinatie uitvoeren. Fa. W. ZIJDERLAAN Zn. Tel. 312 STOLWIJK Het meest gelezen blad op Schouwen-Duiveland is de Zierihzeesclie Nieuwsbode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3