JEUK Forum Hadriani" met drumband uit Voorburg komt voor muzikaal bezoek Vrijwilligers laten zich steken door honderden muggen B.B.D. Dit product is 100 AMERIKA IN DE BAN VAN URANIUMJACHT WERKSDKKEN LIEFDE PORCELEIN Groot muziekfeest te Brouwershaven Ook enkele corpsen uit omgeving doen mee Nieuwtje voor de huisvrouw Gewassen aardappelen Onderzoek naar gedragingen van de malaria-mug Indien de weersomstandigheden zulks toelaten, belooft het a.s. Za terdag 11 September in Brouwers haven een muziekfeest te worden, dat door geen enkele muzieklief hebber op ons eiland graag gemist zal worden. Der hoofdschotel van deze dag is wel het massale bezoek van de Voorburgse muziekkapel „Forum Hadriani" met drumband, bestaande uit plm. zeventig leden. Zoals bekend, bracht de plaatse lijke muziekvereniging „Apollo" op 14 Augustus jl. een tweedaags be zoek'aan Voorburg. Thans komen de Voorburgers eveneens voor een paar dagen naar Brouwershaven om de gast te zijn van „Apollo" en tevens van de gehele gemeente. Eveneens werken op deze dag, be halve de plaatselijke muziekvereni ging, nog een tweetal corpsen aan dit festijn mede, tw. het harmonie gezelschap „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire en het harmoniegezel schap „Witte van Haemstede" te Bur gh/Haamstede Om 3 uur wordt een muzikale rondgang door de gemeente ge maakt door de vier gezelschappen, waarna ieder corps in de muziek tent een concert geeft. Het pro gramma voor 's middags luidt: „Nut en Uitspanning": 1. Jubi leummars, C. Koppens; 2. Winter feesten - fantasie, A. Meijns; 3. Heinzelmannches Wachtparade, No- ack (arr. Maas); 4. Feodora - ovwer- ture, Tschaikowski (arr. v. Over- veld); 5. De Vierdaagse - mars, H. v, Mechelen. „Witte van Haemstede": 1. En gelandvaarders - mars, W. Schild: Prinses Wilhelmina terug in Nederland H.K.H. Prinses Wilhelmina is Woensdagmiddag van haar vacan- tie in Noorwegen, in ons land te ruggekeerd. Zij maakte de terug reis per vliegtuig. Prinses Wilhel mina is vier weken in Noorwegen geweest. Zij bezocht het fjorden- gebied. De laatste dagen van haar verblijf in Noorwegen logeerde zij in het Bristol hotel te Bergen. Van het vliegveld nabij Bergen vertrok zij naar Nederland. In West-Bengalen is opnieuw een gebied blootgesteld aan over stromingsgevaar; de rivier de Da- modar is buiten haar oevers ge treden. De Brahmaputra bedreigt thans nieuwe gedeelten van de stad Dibrugarh (Assam). Stad en Provincie ZIERIKZEE Cees de Lange in de Concertzaal De conference is allang niet meer een onafgebroken ketting van met veel bravour vertelde moppen met aan het eind een „lijmbabbeltje" in verband met het volgend program mapunt ,maar de moderne confe rencier doet het heel wat rustiger aan. Hij is een mimicus en een psy choloog, die de zaal in zijn luimig heid betrekt. Hij zegt dingen langs de neus weg en neemt heel veel tijd om de reacties in de zaal af te wachten. Zo is dat ook met Cees de Lange, die deze week acte de pr'sence gaf in een afgestampte Concertzaal. De belangstelling bleef gespannen bij deze overigens toch wat gemanierde geestigheid. Roland Wagter als televisie-paro- dist maakte met zijn reclame voor de televisie een onvergetelijke beurt en Johnny Meijer bracht met zijn accordeon de zangers (en stam pers) tot leven. De man (oud en nieuw van alles wat) Tom Erich bespeelde beschaafd de piano en de van de plaat zo bekende Chico's waren er in levende lijve met een „Hollandse" en Amerikaanse repertoire. Hun liedjes vol van de cowboyromantiek deden het uitste kend en vooral na hun komisch voorgedragen nummers kregen zij een warm applausje. Carlo Pietro als de bassist en zanger, wist aan het slot van geen ophouden, toen hij begeleid door Johnnie Meijer en Tom Erich aan zijn toegiftjes begon. Een met al een aardig pro gramma, echter niet van grootse allure en op het punt van toneel aankleding nogal kaaltjes, want het ging alles zonder décors, hetgeen aan de genoegelijke ontspanning anderzijds toch ook weer geen af breuk deed. DUIVENDIJKE Loop der bevolking over Aug. Ingekomen: J. H. Broeken en gezin. Vertrokken: M. Boot; W. Wijntjes en gezin; B. Seine en gezin; K. J. Stoel; H. R. Nieborg en gezin. 2. Een schone Meimorgen, P. B. Bis- selink; 3. Pinksterbloemen - fanta sie, P. B. Bisselink; 4. Onze Kom pels - mars, P. B. Bisselink. „Apollo": 1. Jubelklange - mars, Uebel, arr. P. Molenaar; 2. Rosa- munde - selectie, F. Jakma; 3. Vaandel wals - P. B. Bisselink; 4. Fantaisie Ballet, A. Delhaye; 5. Di- ciplin - mars, Lindebro, arr, G. Mol. „Forum Hadriani", 's avonds 8 uur: 1. Imperial Echoes - mars, Arnold Safroni; 2. Le Moulin de la Forêt noire, Rich." Eelenberg (arr. Bo- gaerds); 3. Fantaisie sur l'opéra Guillaume Tell, Rossini; 4. Münch- ner Kindl - wals, K. Komzak Jr.; 5. Fant. Tiroler Alpenliederen, G. Verheij. - Pauze. - 6. Stabat Mater, mars, T. H. Losay; 7. Mijn Groot vaders Klok, P. J. Wiest; 8. Swe dish Rhapsody, Alfern Taith; 9. Finlandia (op. 26 nr. 7), J. Sibelius (arr. J. Zonneveld); 10. Colonel Begey on Parade - marsfantasie, Kenn. J. Alford. Na afloop van dit concert volgt een taptoe op het Havenplein, te geven door „Forum Hadriani", met medewerking van de drumband. Ingezonden mededeling Wiet Krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. VLOEISTOF Zeedijk bij Cadzand aanbesteed In Middelburg is Woensdag aan besteed het aanleggen van een nieuwe zeewering te Cadzand. De ze dijk zal aansluiten op de in aan bouw zijnd ezeesluis te Cadzand. De hoogste van de zes inschrijvin gen was die van de firma Neder- horst te Gouda ,die ook desluis bouw zijnde zeesluis te Cadzand. een bedrag van f 536.900, de laag ste inschrijving was die van de fir ma Th. Cambier te Breskens met f 261.976. De gunning is aangehou den. Te Den Haag en Amsterdam kan de huisvrouw kennis maken met <Jé aardappel, die in bad is geweest en haar thans vriendelijk geelglanzend De Nederlandse organisatie voor lriamuggen bij het voedselzoeken. te koop wordt aangeboden. zuiver wetenschappelijk onderzoek, Later is dit onderzoek voortgezet De gewassen aardappel is een Z.W.O., beeft onlangs een ruime door zijn hoofdassistent, de bioloog product, dat in andere landen, spe- subsidie toegekend aan het Labo- J. J. Laarman, met wie het A.N.P. ciaal in de Verenigde Staten, reeds ratorium voor parasitologie, afde- dezer dagen een onderhoud heeft lang een grote plaats op de markt ling van het Instituut voor Tro- gehad, veroverd heeft. Voor het wassen en pische Geneeskunde, te Leiden, voor sorteren van aardappelen zijn om- een onderzoek dat ten doel heeft Een „muggenfabriek" vangrijke en kostbare installaties het gedrag te leren kennen van de nodig. Een firma te Nieuw Amster- muggen die de malaria overbren- Voor het houden van deze proe- dam (Dr.) heeft daarvoor onlangs gen* ven is het uiteraard noodzakelijk, een bedrijf op Amerikaanse schaal dat men steeds de beschikking heeft ingericht. Zoals men weet, is malaria een over voldoende muggen. Daarom is De gewassen aardappelen, die de van de meest hardnekkige ziekten in één der kamers van het labora- huisvrouw bij het schillen geen van de tropen. Wat vele mensen torium een complete „muggenfa- vuile handen bezorgen en die bo- echter niet weten is, dat deze ziekte briek" ingericht. Uit tientallen gla- vendien door hun sortering minder ook in bepaalde streken van Ne- zen kooien klinkt hier de bezoeker afval geven, worden in dubbele pa- derland voorkomt. Zo heeft in 1946 het gegons van duizenden muggen pieren zakken verpakt. een malaria-epidemie geheerst in tegen, terwijl in bakken met water de Zaanstreek, waarbij zich meer ettelijke larven drijven, die te zij— dan 10.000 ziektegevallen hebben ner tijd ook volwassen muggen ho- Op de jaarlijkse vergadering voorgedaan. Ook in Friesland voor- pen te worden. Het is niet eenvou- van het Britse vakverbond T.U.C. aj de streek rondom Franeker, dig, dit hele insectarium in leven te te Brighton is met 5.986.000 tegen en jn Zeeland, duikt deze derden- houden. Voor een bakje met bloed 1.886.000 stemmen een resolutie ver- daagse koorts af en toe op. Hoewel halen de muggen hun „neus" op, zij worpen, waarin werd aangedrongen de ziekte in ons land geen levens- willen slechts bloed waarvoor ze op besprekingen tussen de 54 mil- gevaarlijk verloop heeft, wordt eerst moeten steken. Een deel van lioen leden tellende anti-commu- uiteraard alles in het werk gesteld de insecten kan men tevreden stel- nistische Internationale Federatie om dergelijke epidemieën te voor- len door hun een konijn te presen- van vrije Vakverenigingen en het komen. En dank zij de DDT be- teren. Dierenbeschermers behoeven communistische blok. De bespre- spuitingen in de huizen met succes, zich hier niet ongerust over te ma kingen zoudenmoeten handelen Reeds in 1934 is prof. dr P. H. ken, zo deelde men mede, want het over een gemeenschappelijk econo- van Thiel begonnen met zijn onder- konijn wordt onder een lichte nar- misch beleid. zoek naar het gedrag van de ma- cose gebracht, zodat het de steken niet voelt, terwijl deze dieren in de gelukkige omstandigheid verkeren, dat ze na afloop geen jeukende plekken overhouden. Moeilijker wordt het echter bij de I. reiken met Castella Parels, het was- muskietensoorten wier enig voedsel k heb geconstateerd dat middel van de nieuwe tijd. mensenbloed is, zoals een in hetla- Castella Parels een enorm Castella Parels strooit men zo in bora torium gekweekte Afrikaanse product is, nimmer ben ik zo het water en direct ontstaat ver- soort. Hiervoor zoekt het laborato- snel klaar geweest met mijn rukkelijk schuim. Geen papje voor- rium steeds vrijwilligers, die met was en het goed is spierwit. a^te maken! Alle vuil trekt enorm ware heldenmoed een ontblote arm Dit product is 100 Steeds SDe^ uit ^et 9oe^ in Paniek vluch- in een kooi steken en geduldig toe- gebruikte ik andere"wasmid- 'en de vullste vlckken' ,Eén maal !,aten'. ?at ee" paar honderd mug- spoelen is ge- 8en zich aan hun bloed tegoed doen. j V maar noeg. Door de Naderhand wordt de gestoken arm aeze Kunnen veej kortere be- zorgvuldig ingewreven met een niet m de W^^K^ÊBjÊMÊHÊÊ/ÊÊ^^^M handeling gaat praeparaat dat de ergste jeuk moet schaduw het goed veel voorkomen. Meestal zijn het me- staan. U zult langer mee; hier dische studenten die zodoende let- begrijpen dat ik in het ver- is nu eindelijk eens 'n 100% veilig terlijk hun bloed (althans een deel volg voor de was Castella wasmiddel. En U staat versteld er van) Seven ten dienste van de Parels gebruik 1 van blankheid, de helderheid wetenschap. Op deze manier wer- en de zachtheid van alle goed dat ken onderzoekers en proefpersonen Zo schrijft ons één van de vele U behandelt met Castella Parels. sa™en ter bestrijding van de ma- tienduizenden huisvrouwen die op- Volg de beste raad die U ooit werd layia> die in de tropen vaak „volks getogen zijn over de snelle en gegeven: haal nog vandaag Castella vb'snd nummer één" wordt ge- fantastische resultaten, die zij be- Parels (47 ct per pak) in huis 1 noemd. Ingezonden mededeling T Straatarme gelukzoekers vinden enorme fortuinen (Van een correspondente). voet te baden. Op deze pijnlijke tocht begon plotseling zijn scintillo- De geoloog Charles Steen, was meter als een dolle te reageren, zijn leven lang een dromer geweest Pick was op een reusachtige erts- Dag en nacht zon hij, in zijn kleine v00rraad gestolen! laboratorium over boeken en land- Intussen zijn er duizenden en duizenden lieden gekomen, die van kaarten gebogen, op mogelijkheden het geluk van Steen en Piek heb- om zich goud en geluk te verwer->ben gehoord en nu op dezelfde wij- ven. Tot hij op zekere dag in actie ze,h.™ dr°men trachtol ta^erwer- kelijken. De uramum-jacht, die om kwam, vrouw en kinderen in een een gr00t gebied rond de Big Indian oude, rammelende auto laadde en Valley in Utah is uitgebroken, over- naar het heuvelland van de staat tre" jn omvang vele malen de be- roemde goud„rush" van Alaska. Het Utah reed. Colorado-plateau, dat zich uitstrekt rond het punt, waar de grenzen van Over Utah was de uranium- e staten Utah, Colorado, Arizona „rush" gekomen. Van alle kanten en New-Mexico elkaar snijden, we- naderden de gelukzoekers. In de melt van de avonturiers, dalen en op de bergen zwierven zij Ook grote maatschappijen Maar niet slechts kleine uranium- zoekers nemen deel aan de jacht op het kostbare erts. De oliemillion- rijden. Millioenen dollars zijn ver loren, maar er zijn ook gelukkige vinders, die op weg zijn even rijk te worden als Steen. Een nieuw ge slacht van uraniummillionnairs, die een jaar geleden nog straatarm wa ren, is in wording. De achtergrond van deze „boom" vormt het feit, dat de Amerikaanse commissie voor atoomenergie offi cieel heeft beloofd tot 1962 grote hoeveelheden uraniumerts tegen een prijs van minimum 3 dollar per ton te kopen. Deze belofte spruit natuurlijk in hoofdzaak voort uit militaire behoeften van de Ver enigde Staten, die, voorzover het uraniumerts betreft, reeds lang niet meer sluitend gedekt kunnen wor den door de leveranties uit de Bel gische Congo en Canada. Amerika heeft er dus alle belang bij, zich- zelve te ontwikkelen tot een pro ducent van dit kostbare materiaal. Dat het daarin zal slagen, behoeft na de ontdekking van Charles Steen niet meer te worden betwijfeld. De Amerikaanse luchtmacht in Europa zal worden versterkt door het toepassen van een roulerings- stelsel voor de aldaar gelegerde tac-. tische eenheden. De hiertoe be horende jachtbommenwerpers en troepen-vervoersvliegtuigen zullen, met hun bemanningen, worden af gelost volgens het stelsel, dat reeds verscheidene jaren wordt toegepast voor de op Europese- en Noord- Afrikaanse bases gelegerde lange- afstandbommenwerpers. Ingezondes mededeling prima Sajet, ver- sterkt met Nylon Reclame "CècA beter c per paar oordeUqer bij 2.50 Onze Volksgezondheid Belangrijke t.b.c.-collecte te Zierikzee (Ingezonden). De tuberculosebestrijding moet helaas nog altijd een voorname plaats innemen in de zorg voor on ze volksgezondheid. Er wordt vaak beweerd, dat het met de bestrijding van de t.b.c. gerust wel wat kalmer aan kan, omdat deze ziekteals overwonnen beschouwd kan wor den, Niets is echter minder waar. Wel neemt gelukkig het aantal in geschreven patiënten bij de con- sultatie-bureaux jaarlijks af, doch bedroeg over het jaar 1953 nog bij na 13.000. Het gunstige verloop van de tu- berculose-sterfte in Nederland heeft zich in 1953 voortgezet. Voor het eerst in de geschiedenis heeft de sterfte aan tuberculose in ons land het laagtepunt van 9,3 pet. per 100 duizend inwoners bereikt. Het blijft evenwel nodig, dat de krachten ter bestrijding niet verslappen. In de week van 13-19 September a.s. zullen de t.b.c.-fondsen „Draagt Elkanders Lasten" en het „Zuid- Ned. Sanatorium" een dringend be roep op U doen hen bij de bestrij ding van de tuberculose te helpen en U kunt dit doen door een flinke bijdrage in de door onze collectan ten aangeboden bus te deponeren of in te tekenen voor een gift op de aangeboden lijst. Elke collectant(e) is voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs. Door Uw bijdrage helpt U echter niet alleen de tuberculose bestrij den, maar stelt U bovengenoemde fondsen bovendien in staat de volksgezondheid te bevorderen door rustbehoevende patiënten op me disch advies te doen opnemen in een rusthuis en de bleekneusjes via onze Stichting „Kinderuitzending" op advies van de huis- of school arts uit te zenden naar een gezond heidskolonie. Wij vertrouwen dat U ons niet zult teleurstellen maar.het door Uw gift mogelijk zult maken ons werk ter bestrijding van de tuberculose en tot bevordering van" de volks gezondheid onverminderd voort te zetten. Een gezond volk is ook Uw belang! Wetenschap en Techniek Automatische fabriekea doen hun intrede Volautomatische of bijna geheel automatische fabrieken beginnen thans hun intrede te doen, aldus heeft Sir Ben Lockpoiser, secretaris van het Department voor Weten schappelijk Industrieel Onderzoek, vorige week te Oxford gezegd, toen hij de leden van de Britse Vereni ging voor de Bevordering van de Wetenschap toesprak. Deze fabrieken, zo zeide hij, heb ben aangetoond dat het mogelijk is om- de werkzaamheden in de giete rij, de constructie-afdeling e.d automatisch te doen uitvoeren, waarbij veel minder werkkrachten nodig zijn en met veel grotere nauwkeurigheid wordt gewerkt dan bij handenarbeid mogelijk is. Met behulp van electronische machines - of het electrische brein, zoals het is genoemd - kunnen wij thans bij na de verveling van de routine-ar beid uitschakelen, aldus Sir Ben. „De electronische rekenmachine kan zodanig worden ontwikkeld, dat zij het meester-bestuursmecha- nisme wordt van een automatische fabriek, hetgeen zeer grote prac- tische gevolgen zal hebben op het gebied van de productie". met hun geiger-apparaat rond, met spanning wachtend op het wilde tikken, dat de aanwezigheid van uranium, de grondstof voor de atoomenergie, moest aantonen. Steen behoorde tot hen. Hij leef- FEUILLETON. de in een zelfgetimmerde hut en ™irs van Texas' voorop Haroldson geraakte zo in de schuld, dat hij tenslotte geen geld meer had om melk voor zijn kinderen te kopen. Toen brak, tot overmaat van ramp, de natuurlijk geleende booi'r machine in tweeën. Zuchtend pakte Steen nog een paar stukken afgehouwen rots op om zijn laatste vondst met de gei- ger-meter te beproeven. En toen Hunt uit Dallas, Luciën Cullen en Clint Murchison, behoren tot de uranium-gelovigen. Grote maat schappijen, zoals de „Sun Oil" en de „Western Natural Gas", hebben' hun deskundigen aan het zoeken gezet. Het is de typische „goldrush"- atmosfeer, die nu opnieuw over de Verenigde Staten ligt. Ontelbare het was als het „happy-end" van meriseri hebben kleine aandelen in een film begon het apparaat als de a^s paddestoelen uit de aarde wild geworden te werken. Dat is verrezen uraniummaatschappijen de geschiedenis van Charles Steen, gekocht, aandelen, waarvoor zij van die op het ogenblik 81 procent der tien tot dertig dollarcents hebben aandelen van de „Utex Exportation betaald en waarvan zich de waar- Company" bezit en vele malen mil- de, voor een deel, reeds vertwin- lionnair is. tigvoudigd heeft, of ook weltot Bijna tegelijkertijd ontdekte in nu' ls..6fdaald' omdat maat- dezellde streek, in het woeste, schappiJ j16' d°°r baar ""der- moeilijk te bereiken dal van de San zochte gebled niets hee" ^vonden. Rafaël Swell, ingenieur Vernon Piek een uraniumertsberg ter waar- Ook filmsterren de van acht millioen dollar. Piek struikelde zijn geluk letter- Beroemde filmsterren hebban lijk tegemoet. Negen maanden honderdduizenden in het uraniunjr reeds zocht Pick in het verlaten waagstuk gestoken. Daarnaast zijn berglandschap tevergeefs naar ura- er „maatschappijen" die slechts btè- nium, toen hij bij het beklimmen staan uit man en vrouw, die in een van een heuvel een enkel verstuikte tent leven, een boormachine heb- en het zoeken vertwijfeld opgaf om ben en een kruiwagen om daarmee in een nabijgelegen beekje zijn het afgehouwen gesteente weg te IS VAN door Gré de Boer „Ze zijn mieters, jongens", zei Ria, opnieuw een keuze doende uit de doos. „Ik neem er nog één". „Nou, zeg", viel Jannie enigszins heftig uit, „bescheiden ben je ook niet bepaald". „Goed gezien, geliefde vriendin, want als je bescheiden bent, kom je niet ver in de wereld. En boven dien, jullie verlooft je toch maar éénmaal, niet? Kees, ik kom vast op je bhiiloft; als er maar schalen vol zoetigheden zijn, dan ben ik ze ker van de partij". „Als je dan maar zorgt voor een tafelheer", antwoordde Kees grin nikend. „Op onze bruiloft komen uitsluitend paren". „O", weerlegde Ria luchtig, „dat is geen bezwaar, hoor. Er komen aardige mannen genoeg aan het lo ket. Tegen die tijd pik ik' er wel eentje uit als chaperonneur. Zeg ik dat goed?" „Ria, je bent onuitstaanbaar", zei Janni, die nu werkelijk gepikeerd scheen. „Och, wat geeft dat. Moet je geen aandacht aan schenken. Ik heb zwaar de pé in. Vanmiddag m'n baas gelukkig nieuwjaar gewenst en verleden jaar kreeg ik een rijks daalder en wat denk je, dat ik van middag kreeg? Niks, noppes. „Van harte hetzelfde, juffrouw Berghuis" zei hij met z'n uitgestreken tronie". „Wel", zei Kees lachend, „dat is toch aardig van die man". „Best mogelijk, maar ik had lie ver een knaak". „O, als het dat isvervolgde Kees droog. „Wens mij dan ook maar eens een gelukkig nieuwjaar, misschien dat je dan van mij een rijksdaalder krijgt". Ria stak haar hand uit. „Ja ,geef maar. Ik ben gek op geld". „Kees, als je het doet, hoor viel Jannie uit. En toen tot Ria: -.Zeg, je hebt toch niet gedronken? Je bent toch niettipsy?" „Alleen maar koffie vanmorgen en thee vanmiddag. Zwam maar niet langer. Het is morgen wel weer over. En berg nu die doos met taartjes eens op, want ik zou in staat zijn een derde te nemen". Jannie sloot de doos en stond op om die in het dressoir te bergen. Maar ze keek haar vriendin onder wijl hoofdschuddend aan en zei: „Ria, ik sta verstomd. Zó heb ik je nog nooit meegemaakt..." Ria lachte en stak een sigaret op. „Nou, dat is dan weer eens wat an ders. Altijd hetzelfde verveelt op de duur. Zeg, Kees, je opent Zater dag je nieuwe zaak ,hè? Ja, ik weet het ook van één van m'n collega's. Die woont daar in de buurt en die had vanmorgen zo'n krantje, waar in een advertentie van je stond. Ik kom Zaterdag even langs ,als ik m'n dienst er op heb zitten. Mag ik?" „O, waarom niet?" antwoordde Jannie op afgemeten toon. ,En als je voor een gulden besteedt, krijg je een aansteker cadeau". „Hebben we al", zei Ria, wijzen de op Kees' Sinterklaasgeschenk, dat op het tafeltje stond. „Maar ik kom toch een pakje sigaretten ko pen, hoor. Ik wil die nieuwe tent ook wel eens zien". Jannie liep naar het radiotoestel en zocht naar muziek. Ria trok Kees aan de revers van zijn jas en vroeg: „Blijf je bij ons eten, Kees?" „Als dat kan?" „Natuurlijk .waarom niet? Dan eet Jannie wel een beetje minder, wat jij, Jannie? Als je verliefd bent, heb je veel minder nodig, heb ik wel eens horen zeggen. Nou, dan ben ik vast en zeker niet verliefd, want ik moet altijd veel eten". „Ben je niet bang voor je lijn?" vroeg Kees spottend. Ria lachte en rekte zich behaag lijk uit. „O nee, ilc ben vast en ze ker een binnenvetter. Ik kan net zoveel eten als ik wil, maar zwaar der word ik toch niet. Dus in dat opzicht behoef ik me geen zorgen te maken". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2