Centrale stuk van wrak „Bontekoe" gevonden Het ziet er naar uit dat Renesse een nieuwe school-krijgt Vreemdelingenlegioen Kat zat tien dagen ingemetseld in Amsterdams Politiebureau Zware stukken reeds opgehaald Thans schijnt het zeker, dat het centrale gedeelte van het wrak van de Douglas DC-6b van de K.L.M., „Willem Bontekoe", is gelocali- seerd. Het Is aangetroffen door Hr. Ms „Paets van Troostweek" met de asdle, in een omgeving waar vele schepen hun einde hebben gevon den. Daarom was het vaststellen van de juiste plaats van het wrak van de „Willem Bontekoe" geen eenvoudige opgave. Vijf kotters hebben zich naar de plek begeven, dwars voor Egmond, om met sleepnetten te gaan vissen. Vrijdagmorgen zijn een vliegtuig- Kinder-Monte-Carlo In de sloppen van Napels spelen spijbelende kinderen roulette. De organisator van dit „Kinder-Monte Carlo", de dertig-jarige Giovanni Cioffi, neemt inzetten tot een lire aan. Hij is thans gearresteerd en wordt er van beschudigd kin deren van school weg te lok ken. PREDIKBEURTEN Zondag 5 September Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur Ds v. Roon, 11 uur Ds v. Royen, 7 uur Ds v. Roon. Kerkwerve: 2.30 uur Ds v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur Ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur Ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur Ds v. Vliet. Renesse: 10 uur dhr C. Bolijn, 7 uur Ds v. Liere (H.A.). Noordwelle: 10 uur Ds v. Liere. Ei kerzee: 10 uur vicaris Cupedo. Brouwershaven: 10 uur Dr Sperna Weiland. Zonnemaire: 10 uur dhr M. C. Malipaard. Noordgouwe: 10 uur Ds Barendrecht (H.D.). Drei- schor: 10 uur Ds Huizing. Beyers- dykje: 11 uur Ds Westerhof. Ouwerkerk: 10 uur Ds Kuin. Nieu- werkerk: 9.30 uur Ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur Ds Rad- stake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur Dr Jacobs. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 uur Ds de Lint, 2.30 uur Ds v. Dijk uit St. Annaland. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur Ds C. H. Lindijer te Rotterdam. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur Ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 4 uur Ds Meijer. Renesse: 7 uur Ds Meijer. Scharendyke: 10 en 2.30 uur Ds J. H. Jonker te Voorburg. Brouwers haven: 9.30 uur leesdienst, 5 uur Ds J. H. Jonker. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Ds Nagelkerke. Nieuwer- kerk: 11 en 5 uur Ds T. Sap te 's Gravenhage. Oosterland: 10 uur leesdienst, 6 uur Ds Nagelkerke. Bruinisse: 10 en 5 uur Ds Brem- mer. Anna Jacobapolder: tweemaal cand. Blanken te Zwolle. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur Ds Keizer, Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur Ds v. d. Klis, 6 uur dhr J. J. Rebel te Apeldoorn. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur Ds v. d. Klis. Noordgouwe: 10 uur dhr J. J. Rebel, 6 uur Ds v. d. Klis. motor (de tweede), een oliekoeler en andere wrakstukken opgehaald. Bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat kon men Vrijdagmid dagmiddag het bovenstaande nog niet bevestigen. De kotter A.M. 17 heeft Vrijdag morgen zeer zware stukken van het vliegtuigwrak aan boord gehesen. Er schijnt dus geen twijfel meer aan te bestaan dat het wrak thans is gevonden. Koningin Juliana, Prins Bernhard en Prinsessen naar Nederland vertrokken Koningin Juliana, Prins Bern hard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn Vrijdag met een rege- rings-Dakota uit Corfoe naar Ne derland vertrokken. Stad en Provincie De Zondagartsendienst van Zierikzee Zondag 5 September: dr Vogelaar. Het spreekuur van het Bureau Herverkaveling Schouwen Het Bureau van Uitvoering te Zierikzee verzoekt nogmaals te wil len wijzen op 't wekelijkse spreek uur op Donderdagmorgen. Het komt nog herhaaldelijk voor dat men bui ten de spreekuren op het bureau komt met vragen en moeilijkheden. Dikwijls zijn dan de betrokken per sonen niet aanwezig, zodat er een vergeefse tocht is gemaakt. Voor het bureau betekenen alle extra be zoeken buiten het spreekuur ook extra tijd. Beide partijen zullen dus gebaat zijn bij het vasthouden aan de stelregel: bezoek het Bureau van Uitvoering alleen op het spreekuur! HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over Augustus. Geboren: 21. Lena Janna, d. van J. B. Bom en N. L. Zijta. Gehuwd: 5. A. P. Visser, 23 j. en J. A. Kramer, 22 j.; 10. J. M. de Vrieze, 23 j. en L. C. den Boer, 21 j. Ingekomen: 2. J. F. Groenewegen en gezin uit Pijnacker; 6. J. A. Kra mer uit EUemeet; 9. A. C. Scholsz uit Klundert; 25. H. J. Bastiaanse uit Mill; 26. M. v. d. Kolff uit Burgh; 28. M. G. J. Nieuhoff uit Deventer. Vertrokken: 12. R. J. Loth naar Utrecht; 23. C. M. Evertse en C. Eikenhout naar Delft. ZONNEMAIRE Burgerlijke stand over Aug. Geboren: Jan M., z. van St. M. van Almkerk en C. P. W. van Kooten (te Noordgouwe). Gehuwd: M. G. J. Bij de Vaate, 27 j. en K. M. van Splunder, 25 j.; J. Waagemans, 33 j. en C. P. Har- tog, 21 j. Overleden: M. Viergever, 72 j. (te Noordgouwe). OUWERKERK IN MEMORIAM C. A. SWENNE f Het deze week gevonden stoffe lijk overschot van wijlen de heer C. A. Swenne, die in de rampnacht met vrouw en jongste zoon in de golven omkwam, is Donderdag avond alhier aan de schoot der aarde toevertrouwd. Er is alle aanleiding de figuur van wijlen de heer Swenne met een kort woord te gedenken, gedachtig aan het vele dat hij inzonderheid op het terrein van de muziek voor de gemeenschap van SchQU- wen-Duiveland heeft gedaan. De heer Swenne was gedurende tien tallen jaren een centrale figuur in zijn woonplaats Ouwerkerk, dat hem diep betreurt en met grote waardering gedenkt. De overledene werd in 1913 hoofd der O.L. school, maar zijn interesse vond een wijd arbeidsveld. Zo was hij secretaris-ontvanger van de Kerkvoogdij der Ned. Hervormde gemeente en nam hij in het alge meen in 't verenigingsleven 'n grote plaats in. De heer Swenne was een zeer menselijke figuur, met het en thousiasme van een innerlijk be zielde, hetgeen vooral op muziek- terrein zo onmiskenbaar aan de dag trad. Hij was de stichter van het Harmoniegezelschap, dat hij tot een opmerkelijk peil wist op te voeden. Jarenlang was hij muziekleraar aan de Kweekschool voor onderwij zers te Zierikzee. Op 15 Mei 1920 richtte hij de Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op Schouwen- Duiveland op en was voorzitter tot 1947, waarna hij tot ere-voorzitter werd benoemd. Altijd bleef hij nog met volle belangstelling de gang van zaken op muzikaal terrein vol gen. Zijn voortvarendheid paarde hij aan een innerlijke bescheiden heid en een gedegen kennis van za ken, die hem tot vraagbaak van ve len maakte. Zijn plotseling ver scheiden heeft een leegte achter gelaten. Met grote waardering echter zal op Schouwen-Duiveland zijn nagedachtenis in ere worden gehouden, want hij was een der groten onder ons. OOSTERLAND Draglines hebben last van drassige grond Door de vele regens der laatste tijden ondervinden sommige drag lines, werkzaam voor de herverka veling in de polder, veel last van wegzakken in de drassige bodem. Dezer dagen was een tweetal zo danig scheef gezakt dat ze niet dan met de grootste moeite konden worden rechtgezet. Ook de vaak zware maai-dorsmachines onder vinden veel last van de natte bo dem. In verband met enige stagna tie in de aflevering der verschillen de schoolmeubelen zullen de lessen van de Chr. school alhier pas op 6 September a.s. een aanvang nemen. ANNA JACOBAPOLDER Echtvereniging en Jubilea Op 11 September a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer C. A. Stormezand in het huwelijk trad. Dan zal het tevens vijf en der tig jaar geleden zijn dat hij in dienst trad bij de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij. Ongeveer tien jaar heeft hij zitting in de raad der gemeente St. Philipsland, waar van enkele jaren in de functie van wethouder. Ook hanteert hij onge veer vijf en twintig jaar de voor zittershamer van de plaatselijke af deling van het Spoor- en Tramweg personeel. Tenslotte heeft hij ook zitting in het bestuur van de afde ling St. Philipsland van de Chris telijk Historische Unie en van d'j Stichting „Ons Dorpshuis". il gereW.-In de huidige •1 zijn thans 118 leerlin- lergebracht. Wanneer dit Straten- en rioleringsplan in vöorbereiding dirt«rt geval worden, dan dient tot Onder voorzitterschap van bur- de secretaris, de ontvanger en de bouw van een nieuwe school te gemeester mr. G. F Lunsingh ambtenaar van de Burg. Stand wer- worden overgegaan. De heer Blom Tonckens vergaderde Donderdag- den vastgesteld. Verder werd een intarmeerde nog naar de mogelijk- nieuw ambtenarenreglement vast- heid de Hogezoom vanaf de tram avond de raad der gemeente. Af- gesteld. Een wijziging van de Al- baan tot Kabbelaarsweg in te scha- wezig waren de heren J. West- gemene Politieverordening, hou- kelen bij het rioleringsplan, daar hove en J. Stevense. dende regeling van de rechtsbe- de toestand in dit gedeelte onbe- Onder de ingekomen stukken voegdheid van de burgemeester en vredigend is. De voorzitter zegde over de sluitingstijd der café's in toe dit te zullen proberen. De heer bevond zich een goedgekeurd be- de peri0(Je van w Juni ,ot Sep. Dorreman dankte B en w v„or sluit van G.S. inzake huurverho- tember ontmoette geen bezwaar, het gedane werk hiervoor, waarna ging der gemeentewoningen. G.S. Daar op 1 Januari 1955 de geldig- de begrotingswijziging werd goed- stelde de presentiegelden der he*d afloopt, werd een nieuwe ver- gekeurd. In de Commissie tot na- raadsleden vast op 5. De inter- ordening op de reinigingsrechten zien van de Begroting werden be- vastgesteld. noemd de heren C. Dorreman, J. im-regeling ziektekosten werd De begrotingswijziging 1954 Westhoeve en R. Blom. door G.S. goedgekeurd. Een schril- T j r. r j j j j j In de Begrotingswijziging 1954 is In de rondvraag attendeerde de ven werd ontvangen van deStich- aangebracht een post van f 25.000 heer Blom op de slechte afheining ting „Nieuw Schouwen-Duive- voor het bestrijden van de onkos- der gemeentegronden op de Hoge- land" om te komen tot het in- ten, gemoeid met de voorbereiden- boompolder en aan de Luieweg. Dit de werkzaamheden van het riole- zal worden bezien. De heer Padmos stellen van een jeugdpolitie voor t rings- en bestratingsplan, de bouw informeerde naar de straatverlich- de gemeente, en tegemoetkoming van een kleuterschool en van een ting bij de Noorse woningen. Voor in de kosten is mogelijk. Hoewel o.L. school. Contact zal moeten de winter zal hierin worden voor de raad sympathiek staat tegen- worden gezocht met de eigenaars zien. Nader zal op verzoek van het- over een dergelijk streven, was van de grond, waar de zuiverings- zelfde lid worden bezien of de men van mening dat het eerder installatie geplaatst moet worden gracht bij Grol kan worden uitge- en met de R.I.Z.A. Tevens zal een diept, nu toch dragline s in de om- in grotere plaatsen is te verwe- ingenieursbureau moeten worden geving aanwezig zijn. Bovendien zenlijken, zulks in verband met aangewezen. Voor een goede gang wees de heer Padmos op het voort- het geringer aantal leerlingen, van zaken zal het rioleringsplan durend van slag zijn van de toren- Daarom zal onder dankzegging aan met ^et bestratingsplan inéén moe- klok. De heer Dorreman vroeg ten- ten vloeien. slotte aandacht voor diverse kuilen e ie ing w r en me ege ee Architect de Jonge uit Amster- in de wegen rond Renesse, waar dat Renesse op het voorstel ver- dam heeft een ontwerp voor de na sluiting, der niet zal ingaan. j »,s Met de circulaire van G.S. in zake bezoldiging gemeenteperso- neel werd i de rekening Burgerlijk Armbe stuur 1953 werd evenals op de be groting Burgerlijk Armbestuur 1955 geen aanmerking gemaakt. Op voorstel van B. en W. zal worden overgegaan tot huurver hoging van perceel B 245b met 16 - pett. m.i.v. 1 Januari 1954. Beslo- Rotterdam-Zuid vier jongens ver- acht men de mog^jJchfSïd niet uit ten werd tot aankoop van plm. 120 dwenen. De ouders, die nog altijd vrarhtautn' 660 m~. grond van de polder Ooste- niets van hen vernomen hebben, renban van Schouwen. Een ruil- zoldiging gemeenteperso- r» I d instemming betuigd. Op Vier Rotterdamse lonaens naar ninir "Rurharliilr A rmhA. Reeds vermist sinds 24 Augustus Sedert 24 Augustus jl. zijn uit lichtingsdienst erbij betreken. Ook overeenkomst zal worden aange gaan met de heer N. A. Krijnse Locker van een perceel grond ge- vrachtauto zijn meegeredep.Hoe het ook zij,, er is. tot. nu. toe van verkeren in ongerustheid omtrent de jongens geen spoor ontdekt, hun lot. Het betreft hier de 15-jarige Mo- legen naast de begraafplaats. Dit hammed yan de Bre zal dienst doen als parkeerterrein In ruil hiervoor krijgt de heer Landbouw en Veeteelt Jubileum-tentoonstelling Nederlands Rundvee-stamboek Locker een perceel grond gelegen in de gemeente Noordwelle aan de Jonge Leendersweg. Aan de Commissie voor de hy- In de veemarkthallen te 's-Her- van togenbosch houdt op het ogenblik de vereniging „Het Nederlandsche geboren Arabiertje), de 18-jarige betontimmerman Cornells Lang straat uit de Jasmijnstraat, de 18-jarige metselaar Frans Alphen van de Iependaal en de 17- jarige instrumentmaker Piet Édel Rundvee-stamboek" een tentoon- giëne voor het Kind in de provin- uit de Dordtselaan. stelling, die samenvalt met het 80- cie Zeeland zal een subsidie wor- De moeder van laatstgenoemde jariê bestaan van genoemde ver den toegekend van f 0,25 per in- heeft zich in haar wanhoop tot een eniging. Ruim 900 runderen uit alle terne verzorgingsdag. Aan de helderziende gewend en deze zou delen van het land met uitzonde- Stichting 1940-1945 zal een subsi- het viertal „gezien" hebben in Pa- rinS van .de provincie Friesland, die worden toegekend van f 25 rjjSi maar binnenkort- zouden zij die een eigen rundvee-stamboek per jaar, gedurende vijf jaar. rijs, maar binnenkort zouden zij beeft werden aangevoerd. De laat- Een subsidieverzoek van de naar Marseille vertrekken. Er wor- s^e tentoonstelling werd in 1949 ge- werkgroep Zierikzee der Z.V.U. den allerlei veronderstellingen ge- houden en de kwaliteit ider aange- werd afgewezen. Idem voor de maakt, o.a. dat zij voor het Vreem- voerde dieren is. sindsdien aanmer- Dienst Geestelijke Volksgezond- delingenlegioen geronseld zouden kelijk gestegen. De export Van ge heid in Zeeland. Mocht het blijken zijn> 0f dat Mohammed Nagi van bruiksvee vertoont een stijgende dat deze dienst voldoet, dan zal Zjjn geboorteland zo romantisch lijn. Bij genoemde vereniging is 22 de subsidiekwestie in 1955 op- heeft verteld, dat zij wel idee had- pet. der veehouders uit tien provin- nieuw worden bezien. den dat eens te gaan verkennen, cies aangesloten. Het ledental be- De huur der staanplaatsen voor Dit zijn evenwel volkomen losse droeg in 1940 9400 en is sedertdien woonwagens in de Hogenboom- veronderstellingen. opgelopen tot 42.000. Ook het bui polder werd vastgesteld op f 10 De kinderpolitie, die is ingescha- tenland heeft zeer veel belangstel per maand. keld, heeft alle grensposten ge- ling voor de stand van de Neder- Rechtstoestand-reglementen voor waarschuwd en de criminele voor- landse rundveestapel. Raamhorren, prijzencode, nieuwe tram, sterke zee en hameraar Geref. Gemeenten Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 19 uur Lof. Burgh: half 10 garage hötel. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugddienst, 7.30 uur samen komst. Onschuldig wezen ,,zat cellulair" VLISSINGEN. Het motorschip „Yenisei", dat voor Russische reke ning bij de Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" werd gebouwd, is Donderdagmiddag uit het dok naar de rede van Vlisslngen vertrokken voor kompasstellen en dergelijke proeven. Hetzou te middernacht naar de Noordzee vertrekken voor het houden van de technische proeftocht. Een volkomen onschuldig wezen heeft zónder enige voeding dagen lang gevangen gezeten in het po litiebureau Spaarndammerstraat te Amsterdam en heeft thans zeer vermagerd en uitgehongerd, maar dank zij zijn taaie gesteldheid nog springlevend zijn vrijheid her kregen. Toch treft de politie geen blaam. Donderdagochtend vroegen de dienstdoende agenten van het bu reau zich af, waar toch het klage lijk gemiauw van een kat, dat zij steeds maar bleven horen, vandaan kwam. Tenslotte klommen zij op stoelen en bureaux en kwamen tot de conclusie, dat het dier zich in de onmiddellijke nabijheid van een gevangencel moest bevinden. Een speurtocht door de cellen leverde geen resultaat op. Geen wonder. De kat bevond zich boven een der cel len: tussen het plafond en de vloer van de eerste verdieping in en zat aldaar gevangen. De cellen waren een dag of tien geleden verbouwd en geheel gemoderniseerd. Daarbij was een oude luchtkoker dicht ge metseld. Vermoed wordt, dat de poes vlak voor deze afsluiting naar binnen is gekropen. Zelfs de raarste sprongen konden deze kat-in-het-nauw toen niet meer helpen. Aanvankelijk berust te het dier in zijn benarde positie, want hoewel de ruimte boven het plafond al tien dagen geleden was afgesloten, liet het dier zich niet horen. Het lijkt uitgesloten, dat zelfs een kat het zo'n lange periode geheel zonder eten of drinken kan stellen, reden dus om aan te ne men, dat zij in haar meest elemen taire levensbehoeften gedeeltelijk heeft kunnen voorzien door een succesvolle jacht op welvoldane muizen. Maar aan alle voorraad komt een einde. Zo ook aan de muizen. pgt de kat honger heeft geleden .staal vast. Want toen de agenten het dier ijlings bevrijdden (de dichtgemet selde luchtkoker werd speciaal daarvoor opengehakt), bleek het tot op het been vermagerd te zijn., Ter verdere verzorging (of .in dien nodig ter pijnloze afrpaking) is de poes afgehaald door het asyl. In de tijd dat de uitschuifbare raamhorren passend voor elk raam vanwege de uitschuifbaar- heid nog vijf en tachtig cent kosttenwas de wereld heel anders dan tegenwoordig. Toch is het nog maar vijf en twintig jaar geleden. In die tijd speelt de jeugd van het thans volwassen geslacht en het is opmerkelijk, dat de herinnering slechts beperkt blijft tot wat vage lijnen en contouren in die rustige na-dagen van het onrustige eerste kwart pan de eeuw. In een enkel boek en vooral in oude kranten komt echter meer naar voren, dan hetgeen slechts onduidelijk in de herinnering is blijven hangen. Cij fers, getallen, verhoudingen geven een duidelijker beeld en ook al was men al ver heen over de technische overschatting ,het proces was in volle gang, hoewel er nog vele raak punten waren met de „goede oude tijd", die veel slechter was dan men zou kunnen denken. Het betere dat onze tijd heeft bij veel benau wenis begon door te breken. Vandaar hetJil.ectrificatiedebat in de Zierikzeese raad en de bouw van een watertoren, die eenmaal vallen zou onder de dreunende slagen van Teutoons geweld. Vooral de prijzen geven de code van een ander econo misch stelsel, want niet slechts raamhorren waren goedkoop, ook het tiendelig ontbijtservies, dat slechts f 3,95 deed, en de electri- sche ivasmachine was met f 90 be taald. In die tijd töerden er te Zie rikzee nog „bosjes" nette en dege lijke pensions aangeboden, met ruime benedenvoorkamer. Wat de prijzen betreft heeft Eilandman nog meer opgedoken: een fles slaolie f 0,70, een jles azijn f 0,22, een eiken schoorsteenpendule f 3,90, een ons Herenbaai f 0,12, een pond reuzel f 0,55 en nog veel meer dat goedkoop was. Nu is de kans groot dat de oudere deneratie dit prij- zenballetje terugkaatst en gaat goochelen met cijfers van voor vijf tig jaar, maar dat is natuurlijk niet helemaal eerlijk ,want het gaat juist om de luttelheid van het aan tal jaren, want wat is vijf en twin tig jaar, maar hoe ingrijpend is het leven sindsdien gewijzigd. Intussen manifesteert de liefde voor het oude Zierikzee zich wel heel duidelijk. De melo-dramatische mop van de komende week is de tram, die door de stad rijdt. Nau welijks is de echte tram van het eiland verdwenen, of een andere staat gereed om althans de verbin dingen in Zierikzee tot stand te brenpen. Het is een „lollig" tram metje, daar niet vdh, met een groe ne locomotief en blauwgedakte rij tuigen. Perplex heeft Eilandman intus sen gestaan van de dikte der nieu we vloedplanken in Zierikzee. De plannen, inzake eenkeersluis zijn wat uit de aandacht blijkbaar en daarom zijn enorme nieuwe vloed planken gearriveerd, die worden geklemd tussen stevige betonnen richels. Men mag nooit zeggen, dat de zee ergens geen baas over kan, maar de beveiliging is in ieder ge val heel wat betfev geworden, al blijft het natuurlijk een oiiding, dat ook huizen nog moeten dienen als waterkering. Inmiddels laat de zee zien er al tijd nog te zijn en na de successen van de dijkenmakers toch niets aan kracht te hebben ingeboet. De strijd om het Dywatergaatje dicht te kry- gen, krijgt straks ongetwijfeld een negentien drie en vijftigste allure. Het gonst na de mislukking weer van geruchten over nieuwe methodes, maar intussen is het „gaatje" alweer 100 meter breed geworden en de watermannen zullen dus weer geducht in de han den moeten sputuen, om het voor elkaar te krijgen. Te wanhopen be hoeft men natuurlijk niet, want het komt zeker voor elkaar en .dan kan de bevolking in de polders rond Dreischor verlicht adem halen. Een grapje tenslotte is nog dat de klokkenist de Zierikzeese ker mis heeft ingeluid meteen mo ker. Er ontstond een defect aan de luidinstallatie en toen was er niet veel keus meer. De ijverige klok kenluider heeft de klok een kwar tier lang de traditie wil het zo lang behamerd, maar het effect was er niet minder om en aan de man is een pracht smid verloren gegaan, vindt Eüandmandie res pect heeft voor zoveel klokken- slaandersrhythmegevoe l.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 2