0/oO4iwill Te Amsterdam wordt Internationale Voedingsconferentie gehouden 4 Oct. Wereldkinderdag Vele regens veroorzaakten ramp in Overijssel en Twenthe St.-Philipsland de gemeente heeft plannen te beplanten Een ware vrede kan nimmer op vrees zijn gebaseerd Verpleegsters- schorten LIEFDE PORCELEIN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 - No. 17600 modem* SCHUIMRUBBER BED menien Belangrijke vraagstukken komen hier aan de orde Welke Invloed heeft de be sproeiing met D.D.T.-poeder van groenten en vruchten op de voe dingswaarde van het product en heeft het toevoegen van kleurstof fen aan boter en margarine invloed op de voedingswaarde? Dit zijn enige onderwerpen, die uitvoerig besproken zullen worden op het derde internationale voe- dingseongres, dat van 13 tot en met 17 September a.s. in „Krasnapols- ky" te Amsterdam, onder voorzit terschap van onze landgenoot prof. dr B. C. P. Jansen, gehouden zal worden. Na de oorlog is als resultaat van een internationale voedingsconfe rentie, die in 1946 in Londen werd gehouden, de Internationale Unie voor Voedingsleer opgericht, waar bij voedingsverenigingen van aller lei pluimage uit 21 landen, ver spreid over de gehele wereld, zijn aangesloten. Het tweede internationale voe dingscongres werd in 1952 in Bazel gehouden en voor het derde zullen straks artsen, veeartsen, landbouw kundigen en biochemici uit zes en twintig landen naar Amsterdam komen. Het totaal aantal congres sisten wordt geschat op minstens 350, onder wie circa 125 Neder landers. De verjaardag van Prinses Wilhelmina De gehele koninklijke familie vertoefde Dinsdag - de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina - in het buitenland, zodat van een feestelijke viering in familiekring op die dag geen sprake kon zijn. De jarige prinses zelf vertoeft, zo men weet, nog in Noorwegen. Zij wordt in de loop der volgende week terugverwacht. Aan het pa leis Het Loo kwamen op haar ver jaardag buitengewoon veel schrif telijke gelukwensen binnen. Sluitzegelactie „Nederlands Fabrikaat" De Vereniging „Nederlandse Fa brikaat" wil de belangstelling voor de producten van de Nederlandse industrie nog meer dan voorheen onder de aandacht van het Neder landse volk brengen. Zij heeft daartoe een sluitzegelactie ontwor pen teneinde te bereiken dat het nationaal product zijn kans en zijn recht krijgt bij gelijke prijs en kwaliteit in vergelijking tot het buitenlands product. Er zullen twee sluitzegels in om loop worden gebracht, een kleine en een grote. De kleine draagt als opschrift de oude leuze van de ver eniging: „Koopt Nederlandse waar, dan helpen wij elkaar". Het op schrift op de grote sluitzegel luidt: „Bij Neerlands fabrikaat vindt heel de wereld baat". De algemene raad van de Inter nationale Unie voor de bescher ming van het kind,heeft op zijn bijeenkomst te Zagreb de Neder landse afgevaardigde dr Ch. de Jong, rechter in de arrondisse mentsrechtbank te 's Gravenhage, tot nieuwe president van de In ternationale Unie gekozen, als op volger van madame Gordon Mo- rier uit Genève. De raad besloot dat 4 October jaarlijks als „wereldkinderdag" zal worden gevierd. Maandagmorgen 13 September om half 11 zullen korte openings redevoeringen worden uitgespro ken door de voorzitter van het con gres, prof. dr B. C. P. Jansen, de burgemeester van Amsterdam, mr A. J. d'Ailly en de van Schotse origine Belgische hoogleraar prof dr E. J. Bigwood uit Brussel, pre sident van de Internationale Unie voor Voedingsleer. Wetenschap en Techniek Massaal kankeronderzoek mogelijk Er is een electronisch apparaat geconstrueerd, aldus meldt de me dische nieuwsdienst in de Verenigde Staten, dat het misschien mogelijk zal maken tot massaal onderzoek voor het vroegtijdig ontdekken van kankeraandoeningen over te gaan, zoals dat ook reeds met behulp van röntgenstralen ten aanzien van tbc geschiedt. Het Amerikaanse kan kergenootschap heeft 30.000 dollar toegewezen voor ontwikkeling van het apparaat, de cyto-analisator, voor practisch gebruik. Het apparaat zou uitstrijksels van kanker bevattend weefsel automa tisch en snel van normaal weefsel onderscheiden. De werking van het apparaat berust op het feit, dat bij aanwezigheid van kanker zekere delen van een cel veranderingen in grootte en mate van lichtopneming ondergaan. Nieuw middel tegen kinderverlamming? Het te Charleroi verschijnende blad „Le Rappèl" deelde in zijn uit gave van Vrijdag reeds mede, dat de patiënten van een ziekenhuis nabij Charleroi, die aan kinderver lamming lijden, thans aan een nieuwe behandeling worden onder worpen. Het blad bericht, dat een Bel gisch geleerde, die onbekend wenst te blijven, erin geslaagd zou zijn „bij in uitstekende gezondheid ver kerende menselijke wezens een energiepotentieel af te nemen, dat hij gebonden heeft aan chemische substraten". Het aldus verkregen product wordt thans in bedoeld ziekenhuis bij de bestrijding van de kinderverlamming aangewend. De Belgische onderzoeker, aldus het blad, beweert dat indien de kinder verlamming tijdig wordt gediagno- tiseerd, de getroffene in enkele uren met het nieuwe middel ge nezen kan worden. Hoe ouder het geval echter is, des te langer dij behandeling zal moeten zijn. Het nieuwe middel zou niet alleen de microben aanvallen doch in de eer ste plaats de lichmelijke weerstand van de patiënt verbeteren. Ingezonden mededeling onbepeikje 9 geruisloos BI NNEN VER.ING BED HAZET BEDDEN- EN MATRASSEN-FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN TELEFOON No LAND- EN TUINBOUW Millioenenschade aan aardappelen en graan Het onderhoofd van de Oost- duitse staatsveiligheidsdienst, lui tenant-generaal Erich Mielke, heeft meegedeeld, dat een niet nader ge noemd aantal technici, werkzaam bij de Oostberlijnse „J. W. Stalin- Electriciteitswerken", is gearres- teex-d op beschuldiging van „spion- nage". De arrestanten zouden de Westduitse „spionnagegroep, onder leiding van ex-generaal Reinhard Gehlen", in het geheim inlichtingen over genoemd krachtstation heb ben verstrekt. Reeds enige dagen „speelt" bij het Westzweedse eiland Orust een walvis. Het schouwspel trekt duizenden toeschouwers. Een van de attracties is als de walvis „spuit". Naar schatting heeft Sir Win ston Churchill met zijn geschiede nis van de oorlog zes millioen gul den verdiend. In Groot-Brittannië zijn meer dan 1.750.000 exemplai-en verkocht. In Amerika 2.286.000. Hiex-mee staat Churchill aan de top wat de verdiensten van een En gelse schrijver betx-eft. Straat met riolering bij Deense woningen Het komt meer en meer vast te staan, dat de overvloedige regen van deze zomer voor enige duizen den boeren, vooral in Noord- Twenthe en Noordoost-Overijssel de omvang van een ramp gaat aan nemen. Thans is ook duidelijk ge worden, dat aan de afleiding van het water ernstige euvelen kleven. De afwatering is namelijk niet be rekend op aanhoudende zware re gen, waarbij de onvoldoende afvoer van het water uit Duitsland en het peil van het IJsselmeer een rol van betekenis spelen. In een vergadering die werd bij gewoond door vijfhondex-d boeren uit bovengenoemde gebieden, is dit van bevoegde zijde naar voren ge bracht. De vergadering werd in Hardenberg gehouden onder aus piciën van de Overijsselse Land bouw Maatschappij. De aangerichte schade is nog niet geheel te overzien, doch wat be tx-eft de aaardappelen en het graan gaan de vOQrlopige schattingen in de richting van verscheidene mil- Een boer in Glamorgan (Wa les) heeft zijn hooioogst, na weken van zware regenval, nog kunnen redden door toepassing van de Noorse oogstmethode. Een ter plaat se wonende Noor had hem name lijk aangeraden het natte hooi op over het veld gespannen draden te hangen, zoals dat in Noorwegen ge bruikelijk is. De boer heeft er vol ledig baat bij gevonden. Vrijdagavond 27 Augustus kwam de raad der gemeente St. Philips- land in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester L. J. de Jonge, Deze deelde mede dat het bevolkings onderzoek in deze gemeente zal plaats hebben in Januari 1955. Te vens deelde de voorzitter mede dat Woensdag 1 September een dele gatie van het Deense Rode Kruis een bezoek aan de gemeente zou bx-engen, ter bezichtiging van de Deense geschenken. Plannen zijn in voorbereiding om door beplanting de gemeente weer een fleuriger aanzien te geven. Voor vergoeding aan de Bizondere lagere school is 'n bedrag ontvan gen van f 5.000,voor beplanting van de beide begraafplaatsen elk f 200,Voor het gemeentehuis zal een voorschot gegeven worden van f 15.755,79, waax-van reeds een gedeelte is ontvangen. Voor diverse schaden 'n voox-schot van f 25.514,56. Het verzoek van de plaatselijke muziekvereniging „Concordia" om haar repetities, bij gebrek aan an dere lokaliteit, voort te zetten in het oude gemeentehuis, mede om dat dit gebouw niet meer voor an dere doeleinden wordt gebruikt, wordt ingewilligd. B. en W. worden gemachtigd kas geldleningen aan te gaan naar be hoefte, voor het tijdvak van 1 Aug. 1954 tot 1 Aug. 1955. Nadat de noodzakelijkheid van de aanleg van een straat met riole- KERKNIEUWS DE WERELDRAAD VAN KERKEN Miskenning van God en rebellie hoofdfouten De Wereldraad van Kerken dringt er In een rapport bij alle landen op aan, niet te dreigen met het gebruik van de waterstofbom en andere wapens voor massale vernieti ging. Door de kernwapens is vrees ontstaan, aldus het rap port, en een ware vrede kan niet worden gebaseerd op vrees. Het was onjuist te den ken, dat de waterstofbom de vrede verzekert, omdat men nu bang zou zijn een oorlog te be ginnen. Christenen dienden het feit onder de ogen te zien, dat er niet gemak kelijk vrede zal komen in een we reld, waarin miskenning van God en rebellie tegen Hem geleid heb ben tot hebzucht en een onverza digbare drang naar macht. Dit had oorlog en ander kwaad tot gevolg. In de grond van de zaak, zo gaat het rapport verder, is dit een gees telijk probleem, dat door econo mische en politieke maatregelen al leen niet op te lossen is. De harten der mensen moeten veranderd wor den. „Christenen moeten het tota litarisme blijven veroox-delen als vals van leerstelling en gevaarlijk in toepassing. Zij moeten zich ook blijven verzetten tegen atheïstisch materialisme. Toch, hoe diep het conflict ook moge zijn, is het niet noodzakelijk een onoverkomelijke hinderpaal, om samen in een verdeelde wereld te leven". Dit naast elkaar bestaan moest voor Christenen echter niet beteke nen een onderwerping aan het be vriezen van de huidige onrecht vaardigheden en de onnatuurlijke verdeling van naties. Wel moesten zij dwang verwerpen als middel tot veiligheid of herstel van onrecht vaardigheid of verdeeldheid. Het rapport dringt aan op een getrouwer en vex-antwoordelijker gebruik van het Handvest der Ver- enigde Naties of misschien een wijziging er van. Het ontzeggen van de vrijheid van godsdienst en andex-e rechten was een teken van de morele on gezondheid van de wereld. ring bij de Deense geschenkwonin gen was besproken, kwam de ver goeding van de leden der raad ter tafel. Het voorstel van B. en W. om voor een dagvergadering f 7,50 uit te kex-en en voor een avondverga dering f -5,werd door de leden afgewezen. Het voorstel van de heer Stox-mezand om in beide ge vallen f 7,50 te handhaven, wex-d aanvaard. Ook werd accoox-d ge gaan met het voorstel tot het ver lenen van een subsidie aan de com missie voor hygiëne van het kind in deze provincie, f 0,25 per in terne vex-zorgingsdag. Verlichting kom der gemeente De raming van de kosten voor de verlichting zoals die thans in de kom van de gemeente zal komen, is f 21.680,voor 78 lichtpunten. Later zal een dergelijke vex-lichting ook in de Anna Jacobapolder aan bracht wox'den. De woninghuur van de gemeente woningen, de dokterswoning en de woning aan de Langeweg no. 25 zullen met 29 °A> worden verhoogd. Met ingang van 3-Januari 1954 zul len deze huren respectievelijk be dragen f 593,40 per jaar en f 347,14 per jaar. Het voorstel om de voormalige lagere school aan de Lageweg te verkopen, werd aangenomen. Te vens ging de raad accoord met het voorstel om de op 1 September '54 te openen nieuwe school te St. Phi- lipsland de naam „Koningin Ju- lianaschool" te geven. Ook het be stuur der school heeft haar instem ming met deze naamgeving be tuigd. Ingewilligd werd het verzoek van de Bizondere lagere school in de Anna Jacobapolder om een subsi die van f 450,voor de aankoop van leer- en hulpmiddelen in ver band met de invoering van het vak handenarbeid. Aan de hex-bouwplichtigen: K. Verwijs, M. Wagemaker en P. Hoog lander zal grond verkocht worden a f 1,15 per m2. Daar de plannen voor het stichten van een Gx'oene Kruisgebouw in een vei-gevorderd stadium zijn gekomen, zal hiervoor de benodigde grond worden afge staan voor een bedrag van f 1, De krotwoningen in de Anna Ja cobapolder, die eigendom zijn van de Gebrs. Everaers aldaar, zullen worden aangekocht voor f 900, Daarna kwam de naamgeving van de nieuwe straten aan de orde. In de Anna Jacobapolder komt nog de Commandostraat. De andere vijf straten komen in het dorp St. Phi- lipsland en wel: Deensestraat, Del- densestraat, Hengelosestraat, Kerlc- ring en Korte Schoolsti-aat. Met algemene stemmen werden de leden van de adviescommissie inzake de Woonruimtewet hei-ko zen. In principe werd besloten om, in samenwex-king met een vijftal gemeenten uit Schouwen-Duive- land, een moderne huisvuilinzame- lingsinstallatie aan te schaffen. Op verzoek van het Provinciaal be stuur zullen de salarissen van de gemeente-ambtenaren met vijf pet worden verhoogd. In de ï-ondvraag kwamen nog enkele kleinigheden aan de orde, waarna de vergadering werd ge sloten. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Nagekomen uitslagen 2e klasse A: Zeemeeuwen Il- Zwa'luwen II 3-3; Bux-gh Il-Stox-m- vogels I 5-4. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag 4 September le klasse: Zeemeeuwen I-Die Gouwe I (15 plus 45 minuten, aan vang 6 uur). 2e klasse A: DOSKO I-Zwalu wen II (6 uur). 3e klasse: Unitas III-DSS II (half 5 uur). DUIVENSPORT 31.000 Nederlandse duiven uit Orleans Eenendertigduizend Nederlandse postduiven in de leeftijd van een maand of vier hebben Zondagmor gen omstreeks zeven uur vliegend de terugtocht aanvaard van Orleans (541 km. van Amsterdam) waar heen zij per trein waren gevoerd. Deze massavlucht was geox-gani- seerd door de postduivenconcours- vereniging „Tilbui-g Vooruit" en het was voor de tweede maal dat men jonge duiven een afstand als de on- derhavige trachtte te laten vliegen. Zondagavond bleken ongeveer 500 van de vogels op hun basis te zijn teruggekeerd. De eerste melding, te 14,29 uur kwam van dhr. J. Ooms te Amsterdam. Een gx-oot aantal der duiven keex-de de volgende da gen tgrug. Aan de vlucht werd deelgenomen met 700 duiven van de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Algemene Bond van Postduiven- houders. lioenen. Voorlopige rapporten zijn reeds ingediend, doch het ligt in de bedoeling, zoals de voorzitter van de Overijsselse Landbouw Maatschappij, ir J. Baas, mede deelde, bij de x-egering een verzoek om bijzondere en direct ingaande steun in te dienen, zodra de gevol gen van de waterramp geheel zijn te overzien. Burgh II-Renesse II 10-3 Burgh II is er op eigen veld in geslaagd met duidelijke cijfers x-e- vanche te nemen voor de onlangs te Renesse geleden nederlaag. Over het geheel genomen was 't samen spel bij Bux-gh beter vex-zorgd dan bij Renesse. Als vex-zachtende om standigheid kon bij Renesse wor den aangevoerd dat men met vier invallers binnen de lijnen kwam, nl. voor M. Verseput, Verloo, v. Klooster en v. Beveren, terwijl doelman Geleijnse een volslagen off-day had. Voor de rust wist Renesse de balans, ondanks een gering Burgh- overwicht, nog in evenwicht te houden. Na 10 minuten spelen was het Roos die de score wist te openen met een tam schot waar Geleijnse overheen viel (1-0). Renesse wist hierna bij enkele doorbraken ge- vaax-lijk voor het Burghdoel te ko men en in de 17e minuut was het linksbuiten De Vos die Dijkman te vlug af was en gelijk maakte (1-1). Nadat aan de andere kant een bui tenspel-doelpunt van Roos was af gekeurd, was het A. Jonker die de bal in eigen doel werkte (2-1). Lang bleef deze voorsprong niet gehandhaafd, want twee minuten later schoot Verseput na een voor zet van De Vos de gelijkmaker in (2-2). Na de rust was het Roos die van een aarzeling in de verdedi ging van Renesse wist te profiteren (3-2). Nog eenmaal kwam Renesse terug en met een ver schot maakte Verseput opnieuw gelijk (3-3). Burgh nam toen het spel volledig in handen en voornamelijk de ver dediging van Renesse stond vreemd te schutteren. Roos wist spoedig Bux-gh de leiding weer te bezorgen (4-3), waarna Baumann er 5-3 van maakte. Er was bij Bux-gh geen houden meer aan en met de regel maat van een klok wisten Roos en Baumann de score tot 10-3 op te Ingezonden mededeling SPECIALE AANBIEDING 2,95 3,30 3,18 4,60 'Ccclt beter en voordeliger bij voeren. Hierbij veroorloofde Burgh zich nog de weelde dat Dijkman een stx-afschop hard naast de ver keerde kant van de paal joeg. De scheidsrechter, de heer Speelman, had deze middag geen moeilijke taak. Burgh veteranen- Renessc veteranen 3-0 Ook de vetex-anen van Burgh lie ten het er niet bij zitten en wisten op volkomen verdiende wijze re vanche te nemen. Beter spelinzicht, voornamelijk in de voorhoede, be sliste deze wedstrijd in het voor deel van Burgh. Reeds direct na het begin wist v. d. Weel met een hoog vleugelschot, waarbij Oosse zich vex-keerd opstelde, de leiding te nemen (1-0). Bij een volgende Burgh-aanval wist Oosse door goed ingrijpen evenwel een doelpunt te voox-komen. Renesse probeerde nu ook enkele malen door de ver dediging te breken maar steeds werd het spel te kort gehouden of te lang gewacht met schieten. Aan de andere kant had Bux-gh meer succes toen de bal bij Boot belandde die onhoudbaar inschoot (2-0). Di rect na de aftx-ap nam Burgh de bal weer over en het was C. van Zuijen die van korte afstand Oosse passeerde (3-0). Renesse kwam er toen beter in maar tot doelpunten wist zij het niet te brengen, al was de doelman bij een schot van Bak ker i-eeds gepasseei-d, maar de bal ging net naast de vei-keerde kant van de paal. Na de x*ust was over het algemeen genomen Renesse in het veld iets sterker dan Burgh, maar verandering wisten zij niet in de stand te brengen, ook als cheelde het enkele malen weinig, toen Vas- seur en Stx-aaijer waren doorgebi-o- ken, maar beide malen belandde de bal net naast de vex-keex-de kant van de paal. Renesse junioren- Burgh junioren 3-1 In een aax-dig gespeelde wedslx-ijd zijn ook de junioren van Renesse er in geslaagd, evenals alle andere elftallen van Renesse, de overwin ning in de thuiswedstrijd op Burgh te behalen. Reeds direct slaagde Renesse er in met een fx-aaie kop bal van Vex-boom te doelpunten, maar terecht wex-d dit wegens bui tenspel afgekeurd. Renesse was door deze tegenslag echter niet ont moedigd en bleef aanvallen en het gelukte W. Verseput dan ook spoe dig met een laag schot doelman v. d. Weel te passeren (1-0). Renesse kwam nu steeds meer in de aanval en binnen tien minuten werden er elf cornex-s door de Burgh-achter- hoede weggegeven. Na 18 minuten kon de Burgh-achtex-hoede niet ver genoeg wegwerken, de bal belandde bij Verboom die handig enkele spe lers passeerde en naar de vrij staande Verseput plaatste die on houdbaar langs v. d. Weel schoot (2-0). Even later wex-d het door J. Geleijnse 3-0, toen hij bij een doel- worsteling inschoot. Na de rust gaf Burgh beter partij zonder evenwel voor het Renessedoel gevaaiiijk te zijn. Wel slaagde midvoor Sies er in, door handig enkele spelex-s te passeren, vrij voor doelman De Vrieze te komen, maar deze wist steeds redding te bx-engen. Toen Sies weer wist door te breken werd hij door M. Frummel ten val ge bracht. De strafschop die hiervoor werd toegekend wei-d door Kloet hoog overgeschoten. Toch was het even later de kleine J. Geleijnse die handig wist door te breken en De Vrieze onhoudbaar het nakijken gaf (3-1). Met deze stand kwam het einde. FEUILLETON. 26 IS VAN door Gré dc Boer „Nou, zij liever dan ik. Een ge bakje vind ik heerlijk en een twee de kan er ook nog mee door. Maar mex-e niet. Bewaar ze maar voor de werkster morgen". Hij keek haar met half dichtge knepen ogen aan. „Zeg, die werk ster van mij zit jou, geloof ik, een beetje dwars, niet? Laat ik je mo gen geruststellen, dat het een hard werkende weduwvrouw is van ruim veertig jaar, die al een dochter van negentien heeft. Van die kant is dus geen gevaar te duchten „Sorry, Kees, maar dat bedoel ik helemaal niet. Doch als zij morgen je nieuwjaar komt wensen, dan kun je haar toch niet op een droogje la ten zitten". „O, die drinkt wel wat. Maar ik zou haast vergeten, dat ik nog meer heb". Hij pakte de zakjes van het dressoir en schoof die naar Jannie. „Misschien lust je dat wel". Nieuwsgierig opende Jannie het eerste zakje. „Bonbons", consta teerde ze. „En nog dure ook. En hierin zitten zoutjes. Dat behoort bij de borrel, niet? En wat is dat? Goeie, nog meer koek. Jo, je had niet zoveel moeten kopendat is toch zonde van het geld „Ik kocht het voor jou, Jansje", antwoordde hij op rustige toon. „Ik vond het sneu voor je, toen je ver telde, dat Ria niet wou blijven van avond. En ik dacht toen: daar mag jij niet onder lijden, dan moet jij toch een gezellige avond hebben". „Nou, maar dat kan toch ook wel zonder al die snoeperijen. En ik moet toch al zo om m'n lijn den ken „Ach, jij met je lijn. Hier door de straat komen lijn twee en drie. Dat vind ik al meer dan genoeg. Maak jij je maar geen zorgen over de jouwe. Die ziet er uitstekend uit". Ze bloosde onder dit compliment. „Juist, meneer, maar dan moet ik er ook voor zorgen, dat dit zo blijft. Anders kijkt geen enkele aardige jongeman mij meer aan. Mollig is geen mode meer". „O nee? Nu, ik mag het anders wel zien, hoor. Nog een glaasje?" Ze schoot in een lach en keek op de klok. Zeg, ga nou Het is nog niet eens tien uur-. Als ik in dit tempo door blijf drinken, lig ik voor middei-nacht onder tafel. Enfin, eentje dan nog". Kees schonk opnieuw in en toen was hij het, die klonk. „Op het ene ideaal, dat Jansje Geex-tsema nog heeft". Ze schrok zo hevig, dat ze haar glaasje bijna liet vallen. Ze wist niet, wat hij hiermede bedoelde, en vroeg het dan ook, in haar stem zoveel mogelijk vastheid leggende: „En wat is dat dan voor een ide aal, dat ik er nog op na zou hou den?" Hij nipte aan zijn glas en ant woordde op rustige toon „Kom, la ten we elkaar geen raadseltjes op gaan geven. Iedere jonge vrouw heeft, als het goed is, uiteindelijk maar één ideaal: een goed huwe lijk". „Mogelijk", antwoordde Jannie, nu weer bedaard. ,Maar ik vrees, dat Ria bijvoorbeeld daarop een ander antwoord zou geven. Zij loopt niet warm voor mannen". Kees knikte. „Dat dacht ik al. Je vriendin is een aax-dig kind, maar voor haar jaren ik schat haar op vier- of vijf en twintig veel te cynisch. Misschien bx-engt haar werk dat wel mee. Ze ontmoet wel licht teveel mannen, aan de andere kant van het loket". „Ze zegt niet alles, en hoewel ze het altijd ontkend heeft, geloof ik al z'n dag, dat ze een onbeant woorde liefde heeft gehad". „Die mensen zijn er meer" .ant woordde Kees droogjes. Opnieuw sloeg er een golf naar Jannie's gezicht. „Ik denk, dat ex- heel wat mensen in het leven zijn. die wel eens op het verkeerde paard gewed hebben". „O ja .ongetwijfeld", antwoordde Kees lachend. „Al was ik het zelf maar. Doch ik ben er altijd vrij gemakkelijk overheen gekomen. Zeg, geef eens even de krant aan als je wiltdie daar achter je ligtEens kijken, of er niet ei gens wat mooiere radiomuziek is dan dit gekreun". Jannie stond op en deed een paar passen, maar meteen gaf ze een gilletje. „O, lieve help, m'n benen". Kees schrok. „Je benen?" her haalde hij. „Heb je je bezeex*d?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 5