ALBERT HEIJN mmm* 2)e fyne jngeLe ^Melange Vogel- en Aqauriumvereniging gaan grote tentoonstelling inrichten SUCCESJES tuaa/ctke£ teven. tjoedfar/beA Mijn provisiekast is tvel-voorzien met levensmiddelen van ALBERT HEIJN Al» U bij Albert Heijn AL Uw bood schappen haalt, kunt U door de lage prijzen steeds iets extra's kopen. U heelt dan altijd iets in huis waarmee U Uw huisgenoten eens kunt verwennen. Met recht kunt U zeggen: „Mijn pro visiekast is goed en goedkoop gevuld, dank zij de lage prijzen en de uitstekende kwaliteit bij Albert Heijn' Een van do goede dingen In hot leven. Jeugdleidster De Jong eegt: Hel ,s cen he|e nlwoording als je zo n vecr- i dagen lang de zorg hebt voor andermans kinderen Het blUCt altUd. uitkijken, dat er niets met ze gebeurt. Je dagcttfkse kop Boffie Koffie is dan een ver kwikking die je heus wel toekomt BOFFIE: het woord voor de lekkerste KOFFIE. Zuiver Rundvet 500 gram 61 Boterhamkorrels 250 gram 39 Rookvlees. 100 gram 42 Goudse Kaas belegen. 100 gram 29 Grote China Pinda's 250 gram 59 Verpakte Drups 100 gram 19 Vruchtenkoekjes 250 gram 49 Zware Choc. Repen pei - stuk 22 i «lil i* werd eerst een rijtoer naar Schou- Cjerestaureerde lcvcnsmicicldcnzaaK id wen's westhoek gemaakt, waar o.a. t 1 de vuurtoren werd bezichtigd. In de Breedstraat gereed gekomen de theeschenkerij werd thee ge dronken, aangeboden door de Zie- Fraai winkelinterieur in vernieuwd benedenpand vergaderlokaal aan de Nieuwe Ha- Een nieuwe zaak in het getroffen Slabbekoorn te Goes. De verlich- ven, waar de heer P. van Beveren deel van de stad. Dat is belangrijk ting, aangebracht door de heer A. een lezing hield over de geschie- nieuws van onze adverteerders, v. d. Berge, bestaat uit smalprofiel- denis van Zierikzee. Vervolgens „Nieuw" is de zaak feitelijk niet, armaturen die een uitstekend effect werden de films van de ramp en maar wel geheel-vernieuwd en op geven. Het schilderwerk werd uit- het 1100-jarig bestaan der stad ver een dusdanige wijze, dat het oude gevoerd door dhr. C. Hagesteijn toond. Ook hier werden tractaties zich nog nauwelyks in het fraaie en het metselwerk door Gebrs. aangeboden. winkelinterieur laat vermoeden. De Holm. Woensdagmorgen werd Zierikzee levensmiddelenzaak van mej. E. C. In het betreffende pand worden bezichtigd, waarna 's middags Nieu- van Vessem in de Breedstraat, is reeds tweehonderd jaar levensmid- werkerk en Ouwerkerk werden be- van verouderd overgestapt op hy- delen verkocht. De heer v. Vessem zocht. Bij het daarop volgende af- permodern, een wijziging waarvan was 35 jaar eigenaar van de zaak scheid werd alle bezoeksters het reeds voorheen de behoefte werd en deed in 1952 de zaak over aan boekje „Wandeling door Zierikzee" gevoeld, maar waaraan de ramp zijn dochter, mej. E. C. v. Vessem, als blijk van herinnering aan hun ongetwijfeld een stoot heeft ge- die, blijkens deze vernieuwing, de bezoek aangeboden. Uitermate vol- geven. zaken flink aanpakt. De gerestau- daan over de ontvangst en het ge- reerde zaak wordt heden (Donder- - - Naar een ontwerp van de heer C. dag) geopend. Berrevoets is de onderpui geheel vernieuwd, gepaard gaande met aanzienlijke vergroting van de eta lage, waardoor het geheel meer allure krijgt. Ook van binnen is de metamorfose volkomen. Een tegel vloer is ingebracht en de wanden zijn hersteld, waarna een winkel- li.V.V.-leden uit Huizen bezochten Schouwen- Duiveland Dinsdag en Woensdag bracht vallen- een 9-tal leden onder wie de pre- bodene vertrokken de dames weer naar hun woonstede, na een harte lijk afscheid van hun gastvrouwen, die nu in de gelegenheid waren ge weest iets te stellen tegenover de gulle ontvangst, die hun het vorige jaar in Huizen ten deel was ge- betimmering van Slavonisch eiken sidente, mevr. Hambonnet, van de is aangebracht, die sierlijkheid U.V.V.-afdeling te Huizen (N.H.) paart aan praktische uitvoering, een bezoek aan Schouwen-Duive- KERKWERVE Loop der bevolking over Augus tus 1954. Ingekomen: Neeltje M. der Deze- winkelbetimmering annex land. Het betrof hier een uitwisse- Wed9wen. vah Rotterdam. fraai gebogen toonbank, is „gelar deerd" met kleine en grote vitri- ens^ waarin het uitgebreide sorti ment een plaatsje vinden kan. Do minerend is een aparte hoek waar in een koelinstallatie voor de vlees waren, die als nieuw artikel aan het sortiment zijn toegevoegd. Tevens is een electrische vleessnijmachine aangeschaft. Voor boter, tabaksar tikelen, chocoladewaren e.d. zijn aparte vakken, die een fraaie on derbreking vormen van de wand- betimmering. Ook de etalage, van het interieur gescheiden door mat glazen ruiten, is keurig van afwer king. De winkelinventaris werd gele- Er komt een heel bijzondere ten- zien zijn. Maar ook het kleine verd door de firma Westerweel en toonstelling in het gymnastieklo- grut als Kanaries, Parkieten en -kaal van de Openbare lagere school Putters zullen aanwezig zijn en 'die aan de Nieuwe Boogerdstraat te merkwaardige sfeer van exotische o, t T3 Zierikzee. Een tentoonstelling van schoonheid tevoorschijn roepen, ötaa en rrovincie flitsende vinnen en bontgekleurde Van de tuin wordt - dank zij de vogels. De vogelhoudersvereniging medewerking van de plaatselijke „Vogelvreugd" gaat, in samenwer- bloemenhandelaren - veel werk king met de aquariumhoudersver- gemaakt. Voor de tien meter lange eniging „Helodea", deze tentoon- tuin worden niet minder dan twee stelling organiseren. Van 6 tot 9 duizend stenen gebruikt en 'n grote September zal de expositie geopend hoeveelheid turfmolm. Er komt zqn. Het gymnastieklokaal wordt een fraaie beplanting rond een vij- daartoe omgetoverd in cen tuin, ver, die voor de rots wordt inge- lingsbezoek, daar het vorige jaar DREISCHOR een groep Zierikzeese dames enige tijd gastvrijheid in Huizen had ge- Gevonden voorwerpen noten. Bij de postcommandant der Rijks- Na aankomst, Dinsdagmiddag, politie zijn als gevonden voorwer- EXOTISCHE SCHOONHEID IN O.L.-SCHOOL Prachtig vogelmateriaal van Tilburgs Dierenpark ZIERIKZEE 25-jarig zakenjubileum textielhandel Maandag 6 September a.s. be staat de textielhandel W. Berre voets, in het pand Verrenieuwstraat B 105 alhier, 25 jaar. Dit zilveren waarin allerlei vreemde schoonheid richt. In een uitgespaarde „inham" jubileum wil' de eigenaar speciaal zal zyn te vinden. Het enthousiasme wordt een koffieschenkerij onder voor zijn clientèle niet onopge- waarmede aan deze tentoonstelling gebracht, zodat men, kijkensmoe, merkt voorbij laten gaan De heer wordt gewerkt, is groot en de me- zich ook wat verfrissen kan. Berrevoets begon in 1925'zijn zaak ^werking van alle zijden opval- Passend in het locale raam zal op in de Hoofdpoortstraat en verhuis- lend' de ^Positie ook een zoutwaterbak. rio in 1090 naar het nanH waarin te zien zijn, met de fauna die dicht thans de zaak nog is fiévestied on 1 u,n?er d«n 16 aqua?ia ®n bij huis leeft' maar van nabij be" Jif120 vogelkooien zullen aanwezig zijn, zien toch ook zoveel schoonheid in Voorheen was hier een rijwielzaak, opgesteld in een carré, in het mid- zich bergt. die na een flinke verbouwing voor den waarvan een echte tuin wordt Dit prachtig initiatief - 'n harte- het nieuwe doel geschikt kon wor- aangelegd, waarin weer een grote wens van beide verenigingen - kost den gemaakt. In 1948 werd de zaak volière wqrdt geplaatst. Het front uiteraard veel geld, maar gerekend gemoderniseerd. De winkelverkoop van de zaal zal worden beheerst wordt op een ruime belangstelling gaat zoals bekend gepaard door een rots met verlichte vogel- van hét publiek. Bovendien is aan met bediening van klanten over het vitrines. Zowel in deze vitrines als de tentoonstelling een verloting gehele eiland. Vooral de afdeling jn de grote volière komt een uit- voorafgegaan, waarvoor door de damesconfectie is de laatste jaren gelezen sortiment vogels, die tijde- middenstanders prijzen beschik- aanzienlijk uitgebreid. In verband lijk in „bruikleen" zijn afgestaan baar zijn gesteld. Gezien de opzet met het jubileum vindt in de maand door het Dierenpark te Tilburg, van deze tentoonstelling en de uit- September een wekelijkse speciale Zilver- en Goudfazanten, Ara's, gebreide voorbereidingen, durven aanbieding plaats voor de klanten- Kakatoe's, Rode Kardinalen, Rijst- wij een bezoek aan de tentoonstel- kring. vogels en Cubavinken zullen teling van harte aan te bevelen. pen aangegeven: kentekenplaat N.B. 83-87, achterlicht, portefeuille met als opschrift N.C.V. Zeestraat 88 's-Gravenhage met inhoud. OOSTERLAND Electrische luidinstallatie torenklok Zeer ten gerieve van het publiek wordt de tijd door het nieuwe to renuurwerk thans weer aangege ven. Over enkele weken zal ook de electrische luidapparatuur en de wij zerbord verlichting weer worden aangebracht, zodat dan de klok ge heel up to date zal zijn. Een flinke verbetering voor de gemeente. SIRJANSLAND Hersteld winkelpand geopend Vorige week is het gerestaureer de en vernieuwde winkelpand van de heer A. W. Laban alhier geopend De winkel is onder deskundige lei ding geheel naar de eisen des tijds ingericht. Er zijn eikenhouten wan den aangebracht, terwijl de vitrines volgens de nieuwste stijl zijn afge werkt. Voor de eigenaar biedt de winkel allerlei gemakken, terwijl de koper een ruim overzicht krijgt van het gebodene. BRUINISSE Oude schepen verkocht Een schip, dat eens als Stanfries- boot de beurtvaart over de Zuider zee onderhield, geflankeerd door twee zolderbakken, lag sedert No vember 1953 ,toen het laatste dijk- gat dicht ging, als oud roest op het z.g. slikje bij de Rijkssteiger te Zijpe. In 1953 hadden deze schepen dienst gedaan voor het varen van zandzakken en ander dijkdichtings- materiaal. Dienst Dijkherstel heeft deze schepen vorige week verkocht. Koper werd de heer van Reest uit Sliedrecht en na van een noodbe- kisting te zijn voorzien, zijn de schepen Dinsdag naar Sliedrecht vertrokken. De wachtmeester der Rijkspo litie M. Heijboer te Zierikzee, vroe ger te Haamstede en gedurende de laatste drie jaren gedetacheerd ge weest op Curagao, is met ingang van 19 September 1954 toegevoegd aan de groep Bruinisse der Rijks politie. Reis naar de duinen De leerlingen van de drie laagste klassen der Chr. school alhier, maakten Dinsdag hun (uitgestelde) schoolreisje naar de duinen van Re- nesse. De eerste schooldag werd zodoende voor deze 6- tot 9-jarigen tevens weer de laatste vacantiedag en het weer werkte ditmaal bijzon der mee, om het uitgaansdagje per touringcar te doen slagen. Stuk van cockpit van „Bontekoe" gevonden Naar vernomen wordt zou een van de vissersschepen, die deelne men aan het zoeken naar het wrak van het K.L.M.-vliegtuig „Willem Bontekoe" gistermiddag om half twaalf een stuk van de cockpit ge vonden hebben. Van officiële zijde kon dit gistermiddag nog niet be vestigd worden. Hevige orkaan teistert Oostkust van V.S. no Tièntallen mensen omgekomen Een hevige orkaan heeft de Oost- kusf van Noord-Amerika geteis terd. Gemeld werd gisteren, dat 48 mensen om het leven zijn gekomen, als gevolg van de orkaan. De schade wordt geschat op 400 millioen dollar. ADVERTENTIES Infjlaats van kaarten Getrouwd BERT VAN DER GRAAF en TINE GIESELER Queenstreet 35 Yarmouth N.S. Canada, 28 Augustus 1954. Zeer onverwacht werd he den van ons weggenomen, onze innig geliefde en zorg zame echtgenoot, vader, be huwd-, en grootvader, BASTIAAN HENDRIKSE in de ouderdom van 70 jaar. Zierikzee, 31 Augustus 1954 Condoleantie-adres Slabberswerf 49. D. A. HENDRIKSE- VAN AKKEREN A. J. HENDRIKSE H. J. HENDRIKSE- TIJKKEN J. J. HAGE-HENDR1KSE A. H. HAGE En kleinkinderen. De teraardebestelling zal hebben op Vrijdag 3 September a.s. Vertrek van het sterfhuis, Nieuwe Boogerdstraat C 198 te 14 u. Heden nam de Here, na een langdurig lijden, tot Zich, onze innig geliefde en zorg zame echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder, NEELTJE JOHANNA JANSE in de ouderdom van 49 jaar. Zierikzee, 1 Sept. 1954 Platteweg. Barak 6 Uit aller naam, A. L. DE GRAAF De ter aardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 3 September a.s. Vertrek van het sterfhuis 1 uur. Na een langdurig lijden, nam de Here tot zich, onze geliefde dochter, zuster, be huwdzuster en tante, NEELTJE JOHANNA DE GRAAF, geb. Janse in de ouderdom van 49 jaar. Zierikzee, 1 September 1954 Familie JANSE Familie DE GRAAF KIJK TOCH UIT waar U uw kruidenierswaren haalt Haal ze bij VéGé. Daar krijgt U uitstekende artikelen en volop geldzegels. 1—4 regels (15 mm) f 1,Elke regel meer: 15 cent per mm. Brieven onder lett. of no. f 1,20 Te koop: Twee prima melkgeiten. Te bevragen Mulock Houwer, Kloosterweg 23, Haamstede. Motor driewieler met J.L.O.- motor, slechts 400 km. gelopen, als nieuw, met open of geslo ten laadbak, (voor halve prijs). Te bevr. Melkmarkt B 348. Een divan. P. C. Hulshoff, begin Laan, Renesse. Z.g.a.n. radiotafel met nikkel. Te bevr. bij J. Volkeri Ter overname aangeboden enkele watersnoodbouwplich- ten. Brieven onder no. 127. aan het bureau van dit blad. Diversen: Weggelopen een witte foxter- rier (teef). met zwarte vlek op de rug. Luistert naar de naam „Teddy". Inlichtingen of terug bezorging bij P. Tangeman, Sint Joostdijk 278, Oosterland VerlorenZondag tussen Anna Jacoba en Zierikzee geelbruin lederen tas met inhoud. Terug te bezorgen bij C. v. d. Jagt, Dorp 25, Ellemeet. Verlorentussen Bruinisse en Sirjansland, richting Blauwe Keet, portefeuille met inhoud. Tegen beloning te bezorgen poststation Sirjansland. 20 a 25 voer puin gratis, met behulp bij het opladen. „Weer en Wind" Blokweg. Zierikzee. De bekende „Knittax" brei machine is nu ook hier verkrijg baar. Vraagt vrijblijvend inlicht. Fonteine C 343, Zzee. tel 17 Verloren tussen Renesse en Zierikzee, bruinledercn porte feuille inhoudende gelden waar depapieren. De eerlijke vind- (st) er wordt beleefd vezocht deze te bezorgen (tegen goede beloning) bij L. Meise, Oude Molenweg 56, Renesse of bij de politie te Zierikzee of te Renesse. fttfewo »7sff7 Ceylon Melange Geel etiket) 98 cent Engelse Melange (Rood etiket) 96 cent Engelse Melange Groen etiket) 94 cent p Geurig, krachtig, werkelijk uitmuntend, zo oordeelt men algemeen over Douwe Egberts Pickwick Thee. Gun Uw gezin en U zelf het genot van deze fijne thee met de pittige, kernachtige smaak van een zuivere Engelse melange. Ieder kopje Pickwick Thee is weer opnieuw een heerlijke verkwikking. En Douwe Egberts

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1954 | | pagina 3